Na turi z najboljšim prijateljem

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Na turi z najboljšim prijateljem

OdgovorNapisal/-a dejanot » 04 Dec 2012 11:02

Cao

Evo da se jaz predstavim svojega najboljsega pasjega prijatelja, je cistokrvni z rodovnikom skotski ovcar z imenom Kyros star dobrih dve leti

Z mano je vedno ko bajkam

Slika

Ter ena pozirska

Slika

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

Re: Životinjsko carstvo

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 04 Dec 2012 11:26

Mene zanima več o psu + bajku. Kakšne ture delata, kako dolge, kako prilagajaš tempo psu, kako si začel z njim, kako ga spraviš do izhodišča ture če gresta po prometnih cestah.... še veliko vprašanj za vse ki bajkate skupaj s psom. Mogoče dovolj za novo temo da ne smetimo tu.
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

Re: Životinjsko carstvo

OdgovorNapisal/-a dejanot » 04 Dec 2012 11:42

Tzuli napisal/-a:Mene zanima več o psu + bajku. Kakšne ture delata, kako dolge, kako prilagajaš tempo psu, kako si začel z njim, kako ga spraviš do izhodišča ture če gresta po prometnih cestah.... še veliko vprašanj za vse ki bajkate skupaj s psom. Mogoče dovolj za novo temo da ne smetimo tu.

Cao

No tako je, Kyros nima dobenih problemom s tekom z meno/ob meni, saj je vajen da tece z mano tudi ko grem z motorjem je pa sposoben teci tudi vec kot deset KMjev, vendar imam za ture vedno vodo sabo da narediva pocitek in da se odzeja, ce greva po cesti sem ga pac navadil da tece ob meni ob kraj ceste, z bajkom pa vecino delam spuste in tudi takrat je ob meni, torej skupaj greva do dolocene tocke, ko pa se zacne spust pa mi da prednost in potem pritece za mano, skupaj narediva spet pavzo ter se potem vrneva proti domu, je zelo ubogliv do sedaj dobenih problemov.

LP
!!! Adrenalin is our food, speed is our drug, DOWNHILL is our life,... =) !!!
Uporabniški avatar
dejanot
član

Kraj: Cerknica

Re: Na turi z najboljšim prijateljem

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 04 Dec 2012 12:01

Super, tako bi jaz rad mojega navadil, samo v LJ je malo problem že priti iz Centra recimo na Golovec. Zdaj je star šele 8 mesecev, pa teče že 10 km, čeprav v bistvu še ne bi smel. :|

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 04 Dec 2012 12:08

Če ga boš navadil bo tekel ob tebi tudi čež Čopovo :mrgreen:
Dama se ukvarjamo z vzrejo psov - naši so 3je in prav z nobenim ni problema tako s tekom za menoj ko kolesarim ali pa ko hodimo po plaži :mrgreen:
Bodi vztrajen in strikten pri vzgoji pa ne bo nobenega problema.
Glede tega, da je star komaj 8 mesecev pa ga kar malo zaviraj, da ne bo kasnejših problemov z zdravjem.

Katero pasmo pa imaš?

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

OdgovorNapisal/-a Tomi 8 » 04 Dec 2012 12:17

Zanimiva in aktualna tema. Bravo dejanot - lep in simpatičen kuža :wink: Midva imava za pomlad v načrtu nakup gladkodlakega prinašalca, pa sem slišal da je potrebno pri teh velikih pasmah paziti na kolke do enega leta - s smislu da ne smejo hoditi v hrib in podobno... Pa če ostanemo pri tej temi - prej sem imel zlato prinašalko 15 let, pa je bila ena velika lenoba kar se tiče teka - zdivjala se je rada s kakšno žogo in podobnim, tek ali pa kolo pa nista bila njena najboljša prijatelja :lol: Kako si pa ti tvojega navadil na kolo?
Uporabniški avatar
Tomi 8
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 04 Dec 2012 12:27

zdravkec napisal/-a:Če ga boš navadil bo tekel ob tebi tudi čež Čopovo :mrgreen:
Dama se ukvarjamo z vzrejo psov - naši so 3je in prav z nobenim ni problema tako s tekom za menoj ko kolesarim ali pa ko hodimo po plaži :mrgreen:
Bodi vztrajen in strikten pri vzgoji pa ne bo nobenega problema.
Glede tega, da je star komaj 8 mesecev pa ga kar malo zaviraj, da ne bo kasnejših problemov z zdravjem.

Katero pasmo pa imaš?

lp

Imaš kakšen konkreten nasvet, kako ga to navadim?

Imam pa tole (Labardor):

Slika

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 04 Dec 2012 12:39

Mi vedno ko oddamo mladiča (star 2 meseca) povemo novemu lastniku, da priporočamo malo šolo. Da se pes navadi na lastnika in se nauči osnove. Potem je pa vse na tebi koliko striktno boš naučeno izvajal še potem ko boš sam s psom.
Pes se more navadit, da ima samo ENEGA gospodarja in tega bo brezpogojno ubogal. Da bo pa tekel s kolesom, sem pa jaz našega (najbolj trmast pri hiši :D) navadil tako, da je videl da sem vzel s sseboj njegovo žogico in ko sva prišla na določeno mesto sva se malo igrala z njo (to mesto sem postopoma oddaljeval).

Tzuli imaš pa pasmo, ki je zelo dovzetna na učenje in izvrševanje le teh tako, da kar pogumno.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 04 Dec 2012 13:08

Vem da je te sorte pasma. Malo šolo je opravil pri 4 mesecih, bil zelo priden. Problem je ker žena in jaz nisva prave pasme in premalo časa vlagava v vzgojo. :) On ni nič kriv. Aja, pa rad ima, drago, italjansko pohištvo. Dobesedno. Kakšen nasvet še za to? :)

Slika

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 04 Dec 2012 13:21

To je naredil, ker mu je bilo dougcajt - simpl k pasul.
Žal se je moral sam zamotil in trenutno mu je pasala lih zofa :mrgreen:

Teh problemov nimamo ker so psi zunej na brjaču oz. v pesjaku.

Kako pa odpravit dougcajt, ko je pes v stanovanju po 7+ ur sam pa mislim da bo problem.
Tudi če ga zapreš v eno sobo bo pa tisto uniču :D
Ga bo treba postopoma naučit kaj je njegovo in kaj ne.

Pa še vprašanje: kaj ima morda pes dovoljenje, da leži na zofi?

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 04 Dec 2012 13:24

zdravkec napisal/-a:
Pa še vprašanje: kaj ima morda pes dovoljenje, da leži na zofi?

lp

Jup. Večino časa ga še prosimo da pride gor. :)

Sam pa ni nikoli 7 ur. Redko več kot 2-3. Kavč, tale iz slike, na več različnih mestih, tepih (več njih) vse to je pogrizel ponoči ko spimo. Zdaj smo problem rešil. Kao. Spi pri nama v postelji. :) Ker bo imel kmalu 40 kg to ni ravno dobra rešitev. :) Sva imela prej enakega Labradorca (no tisti je bil zlate barve) isti tretma pa ni nič pogrizel.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 04 Dec 2012 13:27

Dobro ure niso problem :mrgreen: Za to kar je naredil ima zadosti minuto. So pa to psi, ki so radi v družbi, se igrajo, božajo ... in v teh treh urah on tega nima.

Jz vidim problem v tem, da je lahko on gor. Seveda ko je sam to vzame za svojo igračo.
Se boš mogu lotit zadeve postopoma (to ja in to ne) in potem boš žel sadove.
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a fracek » 04 Dec 2012 22:54

Mogoče bi lahko to postala zanimiva in tudi praktično koristna tema. Sam bi z veseljem slišal še več izkušenj lastnikov kosmatincev, ki skupaj z njimi kolesarijo. Dodajam svoj piskrček (če ne sodi v temo, naj se premakne).

Qanuk - 1,4 leta, križanec med aljaškim malamutom in labradorcem. Začetki postopni in zelo nežni (pri obeh pasmah so pogoste težave s kolki, zato sva še posebej previdna), najprej s sprehodi ob kolesu, ki sem ga sprva porival, da se je navadil bližine tega strašljivega stroja. Nato prvi zelo počasni in kratki metri, sprva na povodcu, nato tudi brez. Ob starosti okoli 10 mesecev (prej sva opravila malo šolo, pa tudi sam se res veliko ukvarjam z njim, še posebej ker je malo zahtevnega značaja in zelo, zelo dominanten:)) sva se poskusila na prvih kratkih in nezahtevnih spustih. Nato postopoma vse daljše turce, zahtevnejši traili in večje hitrosti. No, vse kaže, da si bova počasi enakovredna, sploh na tehničnih spustih :)

Z logističnega vidika pa ture ponavadi zgledajo tako, da se po bolj prometnih vzponih vzpenjava na povodcu, spusti pa so seveda v prostem slogu, ponavadi z mano par metrov spredaj, odvisno od hitrosti in terena - vselej sem seveda jaz tisti, ki se prilagajam kosmatincu. Na začetku sva doživela kar precej "zanimivih" trenutkov, vendar sva vse srečno preživela. Med najpomembnejšimi prvinami, ki sva se jih morala naučiti, je tek ZA kolesom, oziroma, ko je vožnja bolj lahkotno sproščena ter flowy in trail to dopušča, tudi ob kolesu, da lahko malo pokomentirava ;) Nujen je namenski ukaz, s katerim kosmatincu sporočiš, naj se umakne za kolo in teče tam, zelo koristen pa je tudi ukaz v stilu "pazi", ki ga opozori na nevarnost in mu sporoča, naj upočasni oz. se umakne. Seveda pa se oba prav na vsaki turi še vedno učiva :)

Oba se strinjava, da je le malo stvari v življenju bolj prijetnih kot skupne kosmate ture :D To je ena redkih priložnosti, ko sem svojemu kosmatincu lahko fizično in gibalno enakovreden in to odpre neko povsem novo dimenzijo odnosa med kužkom in njegovim homo sapiensom :) Takšno kolesarjenje je sicer malce drugačno od solo tur in v mnogih pogledih zahteva veliko kompromisov in samokontrole.
Ampak rezultati so, vsaj zame, neprecenljivi.

Slika
Slika
cornering technique :)
Slika
Floating
fracek
član

Kraj: Edmonton

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 05 Dec 2012 07:29

Uuuu, tretja slika še posebej. Kaj pa ima obuto? Rubber queen ali minionke?
Nimam psa, vas pa občudujem. Če bi ga imel pa bi ga vlekel s sabo na ture.

Me je pa pred leti občasno en neznan odrasel ovčar redno spremljal na enem spustu. In to kar 400-500 višincev. Če sva se srečala je šel 15 min z mano. Z brzino.... Edino se spomnim da je moral vedno potem na koncu spusta na veliko potrebo. :D
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 05 Dec 2012 08:15

@fracek, zelo zanimivo branje, lahko še vsi malo napišete kakšne ture to delate, se pravi koliko km in vm približno zdržijo kužki.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Trance4Bike » 05 Dec 2012 11:23

Jaz z svjim psom delam po 5km v eno smer bolj ravninsko turco, ker za v hrib ni ravno dovolj hiter, kljub temu, da sem že jaz zelo počasn. Pripetega ima kar na okvir kolesa z določeno razdaljo, da ga lahko kontroliram, da ga ne povozim. In je prov hud občutek, ko me pes vleče na kolseu :), sevda kontroliram hitrost, da nebi bilo prehitro.
Sem pa že poskusil na spustu, kako se obnese, ko je očetu pobegnu. Tako, da sem bil, kar presenečen, ko je za mano priteku, k sreči z vrvico, ker drugač bi se moral nazaj vračat.
Pa ne me jemat, da ga imam stalno pripetega, ker pripetega ima samo na prometni cesti in ob srečanju z drugim psom.
Na samem spustu se je pa obneslo tako, da sem moral na vsake 200 do 400m se ustavljat, da je lahko pritekel za mano.
Trance4Bike
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a fracek » 05 Dec 2012 22:26

@TTOCS; Oba prisegava na blatne Maričke ;) S tem, da mali bande itak zvozi bolje od mene:) In ja, ponavadi je treba it po spustu na potrebo :D

@Tzuli; Zaenkrat so najine ture še precej skromne, trenutno pa sva tudi na prisilni pavzi zaradi moje poškodbe (beri, štoravosti:)) Pred tem sva v kakšnih 6 mesecih do septembra postopoma prišla na cca. pol ure do max. urce zmernega vzpona po makadamu ali kolovozih (žal ne vem koliko je razdalje v km). Spusta (spet nek zmeren tempo, recimo okoli 70% normalnega solo tiščanja) je tipično nekje od 10–20 minut, z vmesnimi postanki po potrebi. Višincev bi rekel okoli 300. Zaenkrat sva se spuščala po lokalnih koroških trailih, nekje v rangu Toškega čela, Nanosa, Slavnika, morda z malo več naklona. Je pa noro spremljati, kako se kuža razvija, pridobiva na moči, hitrosti in samozavesti :)
Ogromno vlogo igra vreme oz. temperatura, poleti sva bila tako precej previdna in se za turce odločala zgodaj zjutraj ali pozno zvečer. In potoki so zakon :) Imam pa občutek, da bi v takšnem vremenu kot smo ga imeli zadnje čase, lahko ture občutno podaljšala. Sam se nimam za kakšnega posebnega pasjega znalca, zato sem poskušal pred odločitvijo za novega sopotnika čimbolj podrobno poučiti o kolesarjenju v dvoje, načinih treninga, primernosti posameznih pasem, itd (veliko materiala je na spletu). Načeloma so sicer menda primernejše lažje in manjše atletske pasme, čeprav ga tudi labradorci tu sekajo.

Z novim letom se bodo najine ture preselile v LJ oz. njeno okolico, kar bo spet nekaj novega, predvsem zaradi večje gostote ljudi na stezah in avtomobilov na cestah. Poleg tega ne vem, kako se bodo (recimo na Toškem) pohodniki in sprehajalci odzivali na takšno kolesarsko-štirinožno navezo. Če ima kdo kakšne izkušnje ali nasvete se toplo priporočam :)
Floating
fracek
član

OdgovorNapisal/-a KLEM1 » 06 Dec 2012 09:35

Še mojih par besed na to temo:
Pasma: beagle(psička,dobra 3 leta)
Ta cucek je neverjeten. Že v garaži,ko vidi bicikel se ji začne mešat. Točno ve kaj sledi. Do prihoda na gozdno pot jo imam na štriku, potem jo pa odpnem in gre lepo ob meni-no ja par metrov gor-dol,levo-desno,da povoha in pomarkira. Vedno brez problema,kljub temu da srečujeva srne skoraj vsakič,ko sva v gozdu. Najbolj pa uživa na spustih. Sicer jo je treba vmes nekajkrat počakat,samo se pa hudič babji zlepa ne zmatra. In ja tudi ona mora it na veliko potrebo(ponavadi že pred spustom). Ko prideva domov se pa ponavadi samo zlekne na svoj rajon in šteje ovčke nadaljnih nekaj ur. :D Skratka fino je it s cuckom na bike in pri tem opazovat kako uživa. Včasih se vprašam kdo bolj uživa.

lp
ŽVAU NAJ BO NA PROSTEM
KLEM1
član

Kraj: MNGŠ

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 06 Dec 2012 09:39

Zgleda, da ns je rek kar nekaj ki uživamo s svojimi štirinožnimi prijatelji na kolesu :D
Bo treba eno skupno turo nardit ;.=9/

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 06 Dec 2012 11:47

Huda ideja. :) S psom je luštno tudi brez bicikla. :)

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a QUEST » 06 Dec 2012 14:48

bolš bicikel na ram kot 5 jurjev pufa
Uporabniški avatar
QUEST
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 06 Dec 2012 14:51

Seveda je luštno tudi peš.
Čeprav sam zadnje pol leta prakticiram, da ko peljem pse na sprehod grem kar z bajkom :mrgreen:
Naše namreč 3x na dan peljemo na sprehod - jaz 2x. Zjutraj pred službo in zvečer potem ko pojejo.
Nardimo krog cca. 2km in se vsi trije zlaufajo ter na koncu še opravijo potrebo - sevda pa tudi meni ne škodi malo miganja :mrgreen:

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a fracek » 07 Dec 2012 23:30

@QUEST; hehe, carsko. Žal moj nima takih težav s slabo vestjo, je bolj ravbarskega značaja :)

Tudi najini sprehodi če je le možno potekajo v navezi s kolesom, se mi tudi zdi, da se bolj sinhronizirano utrudiva;)
In se strinjam, kakšna skupna pasja tura bi bila super (zame žal šele spomladi) - mogoče nova rubrika skupnih tur?
Bi pa psi najbrž hitro pozabili, da so na "organizirani" turi ga začeli improvizirati po gmajni. Mi pa bi se drli in podili za njimi ..
Floating
fracek
član

OdgovorNapisal/-a Alio » 08 Dec 2012 18:45

No, bom še jaz svojo zgodbo napisal.

Družbo mi delata Beagel in pa nemški Špic. Večinoma delamo turce okoli Ljubljane, se pa najde tudi kakšna izven. Uglavnem sta zelo pridna, razen Beagla, ki mi je že nekajkrat ušel. Je pač lovec po duši in se ne more upreti vonju divjadi. Takrat ga moram počakati pribl. 5-10 minut in pride nazaj. Nemški Špic je neverjetno zvest, z sledenjem nima problemov medtem, ko bigelj malce zaostane na spustu.

Cucka sta tako navdušena nad skupnimi turami, da je lajanje neznosno, ko se pripravljam za odhod ali priprava pred spustom. Še posebej visoko piskajoči lajež Špica. Meni osebno ni lepšega, kot to, da jih vzamem sabo. Moram pa vseeno paziti na spustih, ker psi nimajo mere in zato se je potrebno ustavljati za počitek. Najbol so problematična poletja, kjer jih vročina najbol skuri.
Priponke
krim.jpg
Uporabniški avatar
Alio
član

Kraj: Lubijana

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 08 Dec 2012 22:06

Na Krim štartate kje? Spodaj v Iški vasi verjetno?

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a fracek » 09 Dec 2012 01:09

@Alio; kr dva :) Carsko :)
Kako pa kaj izvedete vzpone, sta oba na povodcu? Sam se še nisem vzpenjal po asfaltnih/relativno prometnih cestah zato me bo na začetku najbrž kr malo strah.
Floating
fracek
član

OdgovorNapisal/-a Alio » 09 Dec 2012 09:16

Štartamo v Iški vasi kjer se začne cesta na krim. V prvih 100m zavijemo ostro levo in kar se da gremo po gozdu. Potem pridemo na glavno cesto in gremo naprej do tam kjer se križa cesta z daljnovodi. Od tam naprej pa po planinski poti do vrha. Ko jih imam sabo, zmeraj izberem pot kar se da, po gozdu. Tudi na cesti proti krimu ni bilo problemov, par avtomobilov je bilo na poti vendar se lepo umakneta.

Oba sta šolana, zato nimam problemov z neubogljivostjo. Tudi povodca nimam nikoli sabo. Za poletne ture imam sabo vodo in posodico za vodo.
Uporabniški avatar
Alio
član

Kraj: Lubijana

OdgovorNapisal/-a Nemis » 11 Dec 2012 07:51

Jaz imam dva: Weimarsko ptičarko in zlato prinašalko. Slednja za ture s kolesom nima časa, saj spi 23h/dan, kar ji pri 16letih ne zamerim. Ptičarka je druge sorte, pri 9ih letih je še zmeraj trapasta in ji ture ne delajo težav, opažam pa, da sva enako pot (Tromeja z dodatki, cca 900 višincev) naredila letos počasneje. Sprehodi so obvezno s kolesom (sem prevelik lenuh, da bi hodil), cca 4km, zmeren tempo, srečna oba.
"We do not stop playing because we grow old;

We grow old because we stop playing."

George Bernard Shaw
Uporabniški avatar
Nemis
grizzly team

Kraj: Vir pri Domžalah

OdgovorNapisal/-a burek66 » 11 Dec 2012 13:03

Ha moja tašča ima tudi 15 let starega zlatega prinašalca - on spi samo 22h/dan :)
burek66
član

OdgovorNapisal/-a Nemis » 11 Dec 2012 14:57

Jah, je še mlad. :D

George Bernard Shaw
Uporabniški avatar
Nemis
grizzly team

OdgovorNapisal/-a MarE » 12 Dec 2012 22:53

Zadnjič spremenil MarE, dne 09 Jan 2013 18:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a KLEM1 » 13 Dec 2012 09:00

MarE napisal/-a:Kaj z mačkom se tudi da na turo?

O,ja se da. Sicer s težavo,samo je pa po turi glava spet bistra in čista(če je v igri ta maček). :mrgreen:
ŽVAU NAJ BO NA PROSTEM
KLEM1
član

Kraj: MNGŠ

OdgovorNapisal/-a MarE » 13 Dec 2012 10:11

Zadnjič spremenil MarE, dne 09 Jan 2013 18:47, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Skywalk » 23 Dec 2012 17:55

Letos sem na turi na Krim srečal kolesarja, ki je s seboj "vlekel/gnal/priganjal..." svojega labradorca. Pri spustu je pes po vsakem tehnično zahtevnejšem delu počakal lastnika, sicer je vedno tekel krepko pred njim, vendar vedno toliko, da ga je še videl. Ko sem se vmes zapletel v debato s kolesarjem, je povedal, da mora psa večkrat "bremzat", drugače je tempo na vzponih in spustih predivji :D Po povratku po cesti iz Strahomerja do Iške vasi je pes tekel ob ali za njim, ampak vedno ob robu ceste, ne glede na to ali se je lastnik pomaknil proti sredini. Skratka, za moje pojme vzgojen kot se šika.
Ko rezanje in vrtanje betona postane tako zabavno kot kolesarjenje!
Skywalk
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 26 Mar 2013 12:09

No pri nas je privekalo na svet 8 novih dobrih prijateljev ;.=9/

Slika

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a fracek » 26 Mar 2013 23:49

Čestitke! 24-urni žur pri hiši se začenja:)
Floating
fracek
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 27 Mar 2013 03:15

zdravkec, boste obdrzali vse? :D
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 27 Mar 2013 07:24

;.=9/
Itak mamo že 3 :mrgreen:
Od tega naraščaja je pa samo še en prost - drugi so vsi rezervirani.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a vr » 28 Mar 2013 01:31

Uh, server - client at it's best. :)
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a Papagaj » 29 Mar 2013 16:49

Čestitke za naraščaj!
Papagaj
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 29 Mar 2013 21:19

Hvala za lepe želje :mrgreen:
Če koga zanima je na voljo še ena psička ;.=9/

Sicer pa sedaj pridno rastejo in se grejejo.
Sedaj ko bo pomlad pa upam, da bo pristalo kaj več slik v tej temi ker kot kaže nas ima kar precej 4nožne prijatelje pri hiši.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 10 Jan 2014 11:02

http://www.pinkbike.com/news/Pinkbike-Poll-Dogs-on-the-Trail-2014.html

Se bom potrudil narediti kako sliko - sedaj ko se redno vsak dan vozim skupaj z mojo četico :mrgreen:

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a fracek » 10 Jan 2014 12:32

Ravno bral :) Se je v komentarjih razvila zanimiva debata. Pri nas v Sloveniji smo glede tega zelo srečni, saj imamo toliko kilometrov trailov, da si lahko na njih praktično vedno sam če želiš.
Ena naših nedavnih fur: Slika
Zadnjič spremenil fracek, dne 10 Jan 2014 13:39, skupaj popravljeno 1 krat.
Floating
fracek
član

OdgovorNapisal/-a Bani » 10 Jan 2014 13:30

Pri nas mamo tud Koker Španiela...leti ku sneta sekira :P

Slika
Bani
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 10 Jan 2014 13:36

Bo treba organizirat eno skupinsko ;.=9/

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 18 Jan 2014 00:59

TURBO

Sem imel malamutko, ki ga je podobno zgala.Ma nisem imel sans, da bi jo prehitel :)

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebelca » 18 Jan 2014 08:33

Ja kok hudo! :D
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 18 Jan 2014 08:43

cebelca napisal/-a:Ja kok hudo! :D

Res je, ampak nekako se mi zdi "čudno", kaj hudirja psa tak žene pred kolesarjem(razumel bi da bi bil ob njem, to pa je pobegnil za kr lepo razdaljo ob liniji od njega)? Ker ponavad ga moraš motivirat psa da leti na pas mater, plus tega da se še drži linije.Al pa še pes spada bolj med inteligentne ter trening na trening naredi svoje.
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a problematiks » 18 Jan 2014 09:18

Čudno?Psu je to igra."Kdo bo prej" ali "Ulovi me, če moreš" :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 18 Jan 2014 10:49

Točno tako, pri meni se vsi trije zakadijo tako da jih komaj prehitim oz. psa že kar težko ker je tudi on nagruntal spust ;.=9/

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a Nemis » 18 Jan 2014 11:07

Tudi moja jo žge spredaj, kar zna biti včasih nevarno in je na skupinske ture ne vzamem. Starejša gre lepo zadaj in ni težav.

George Bernard Shaw
Uporabniški avatar
Nemis
grizzly team

OdgovorNapisal/-a strolc » 20 Jan 2014 22:48

kuža
Zadnjič spremenil strolc, dne 21 Jan 2014 18:17, skupaj popravljeno 1 krat.
uzivaj danes kdo ve kaj bo jutr...
Uporabniški avatar
strolc
član

Kraj: ( sončna stran gorjancev )

OdgovorNapisal/-a Brouky » 21 Jan 2014 10:30

Super tema, sem ravno razmišljal da bi odprl takšno temo in vidim da že obstaja :D
Kakorkoli, sam sem začetnik v MTB vodah, imam pa psičko staro 14 mesecev. Seveda bi jo rad vzel na kakšno turo tudi s sabo, vendar bi se izogibal cest, saj zaenkrat nisem še povsem prepričan kako se bo obnašala na cesti, saj je v glavnem spuščena prosto na sprehodu, ker imamo 100m od hiše ogromne travnike, tak da ni navajena prometa najbolj.

Torej zanimajo me lokacije v LJ in okolici kjer lahko prideš na izhodiščno točko z avtom in da se potem tudi vrneš do avtomobila, in pa seveda da je izhodiščna točka že na pol v gozdu :lol:

PS: Zle ga je pa začel sonček čez okno sekat, tak da greva za prvič poizkusit na debni vrh :D
Brouky
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 21 Jan 2014 11:00

Da se nau tole razpaslo. Ker pes mora bit na vrvici, sploh če je velika možnost srečanja z ostalimi uporabniki poti. Nimam nč proti psom, imam pa proti
lastnikom, ki ne znajo obvladat psa.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a fracek » 21 Jan 2014 12:34

Ljubljana z okolico zna biti rahlo problematična, ker je koncentracija paranoičnih in raznih drugih zafrustriranih osebkov na stezah lahko dokaj visoka. Vzponi so tako tudi s treniranim in poslušnim psom bolj ali manj obvezni na povodcu, če se vam ne da izgubljat energije s konverzacijo z že omenjenimi humanoidi. Sam sicer presenetljivo do sedaj še nisem imel slabih izkušenj razen par škilastih pogledov izpod čela:) Spusti so načeloma itak pri vseh psih manj problematični, ker se jim vklopi zasledovalni nagon in so v večini primerov 100% fokusirani na trail, sploh če so primerno trenirani ali imajo v sebi kakšne delovne oz. vlečne gene. Ampak kot že rečeno, v ljubljanski okolici je priporočeno iskati neobljudene stezice ali furat po temi, ko je drugih obiskovalcev manj. Po mojih izkušnjah Toško čelo, Klobuk, celo Rožnik v smeri proti Kosezam (ponoči) vsi ponujajo relativno luštne možnosti.

Če se pa kdaj pokaže interes za kakšno skupnjo pasjo turo pa res priporočam Koroško, ki je, kar se tega tiče zaenkrat še pravi raj, tako po številu trailov, ljudi na njih in njihovem odnosu do kolesarjev.
Floating
fracek
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 21 Jan 2014 12:56

Prvo dejstvo je, da se zavedaš kot lastnik psa da ni vsak pes za na turco s teboj. Mora biti ubogljiv, poslušen ... skratka, da ni da brezglavo teka naokoli. To seveda malokomu odgovarja in tudi ne moreš pričakovat, da bodo preostali to tolerirali. Nikomur ne odgovarja da pes prileti pred njega in ne ve ali ga bo primu ali ne.
Prvo naredit vsaj pasjo šolo in potem psa natrenirat v osamljenosti na turi - poteeeeem pa počasi med preostale ljudi.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 21 Jan 2014 14:06

Pa še največji problem je to, ko se pse (praviloma večjih) folk ustraši oz. boji. Pa ne pomaga, če jim rečeš: "sej je čist priden in ne bo nič naredil".
Enostavno moraš kot lastnik v trenutku, ko vidiš da se boš z nekom srečal, ustavit in psa pri sebi pridržat, dokler ne gre mimoidoči mimo. Dejstvo je da če si peš,
lahko spuščenega psa veliko hitreje prikličeš k sebi, kot pa če skupaj letita po hosti.
Pomisli kolk dolg spis se lahko znajde na hribi.net od kakšne "Alenke" če vas sreča v gozdu.
Zato furajte res samo po poteh kjer ste vsaj 99% prepričani (iz izkušenj), da ne boste srečali nikogar.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 21 Jan 2014 14:13

Mojo vse to je res.
Stvar je taka, da niti en od naših treh psov se ti niti približu ne bo če jim ne ukažem. In zato nimam problemov z mimoidočimi oz. morem reči da jih še nikdar nisem imel. Naši se lahko brez vrvice sprehajajo sredi kateregakoli mesta oz. kjerkoli in niti trznili ne bodo na druge pse ali živali - razen če je befel drugačen!
Seveda ko so pred hišo je druga štorija ;.=9/ tam tudi metulj ne gre mimo da ne javijo.
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

OdgovorNapisal/-a klo8 » 27 Jan 2014 15:56

To je vedno fajn slišat. Maš kak recept, kako psa do tega pripravit? ja, saj vem, pasja šola in to, ampak, kaj pa naprej, ko jo je konec? S svojo psičko se trudim, ampak najbrž pri še ne enem letu tako stopnjo težko pričakujem?
Pa še eno vprašanje. Kakšne hitrosti in koliko časa vaši psi zmorejo te hitrosti, ne da bi bli potem na pol mrtvi?

LP

Klemen
klo8
član

Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 28 Jan 2014 10:59

Pozdravljen
Seveda vse se začne z prvo-malo šolo. Potem se lahko nadaljuje in izpopolnjuje doma ali pa raznoraznih tečajih vadbah.
Mi smo z našo psico in psom naredili vse možno - tudi lovski testi (prinašanje, sledenje, ...). To se seveda pozna sedaj pri poslušnosti, ... Veliko stvari smo seveda morali narediti ker smo imeli tudi vzrejo in le ta zahteva marsikaj prej ko lahko začneš z vzrejo. Če se boš pa sam loteval - pa se seveda začne pri tebi (vztrajnost in potrpljenje ter postopnost). Nič se ne bo zgodilo čez noč. In šole ni nikoli konec :mrgreen: Naša psica ima 8 let, pes pa 5 let in še vedno se gre 3 krat na dan z njima na sprehod vsaj pol ure. In del sprehoda je tudi prinašanje, iskanje aparta , igra, poslušnost ...
Je pa še mlada zato je tudi ne muči preveč pa tudi turce naj bodo primerno dolge, da ji ne boš bolj škodoval kot pa naredil dobro (kolki, ...).
In še to pes mora imeti samo ENEGA gospodarja in tega posluša brezpogojno.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Naslednja

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov