Spusceni psi, napad psov, obramba

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Spusceni psi, napad psov, obramba

OdgovorNapisal/-a blue » 27 Feb 2015 18:50

Kot vemo psi tekajo za kolesi. Zgodilo se mi je, da me je ze veckrat kateri ugriznil pa ceprav samo raztrgal kolesarke, parkrat pa tudi do krvi. Potem so tu komplikacije kot cepljenje za celo paleto bolezni, ker za psa se tudi ne ve ce je pravilno cepljen.
Zanima me ce ste vi ze imeli kaksne izkusnje z ugrizi na kolesu in kaksna bi bila preventivna zascita? Obrambni sprej (solzilec)? Noz, sekira?

PS: govorim za spuscene pse kateri bi morali biti na verigi/boxu/za ograjo. Pretezno veliki psi, ker civava bi se mi zataknila med profil ko bi peljal cez njo. Imam rad zivali, se rajse pa imam kolesarnjenje in nocem, da bi zaradi psov izgubil voljo.
Uporabniški avatar
blue
član

Re: Spusceni psi, napad psov, obramba

OdgovorNapisal/-a fastdown » 27 Feb 2015 19:49

Če nisi na kolesu daš kolo med sebe in cucka, če pa si na njem pa dodaš po gasu, če pa ne gre se ustaviš pa ga namlatiš preden te utegne on, tak da ne pride več k sebi, potem pa še lastnika oz. če je pes manjši ga naciljaš med šprikle oz. če je še manjši ga pač povoziš :==: :mrgreen:

Slika
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a Stak » 27 Feb 2015 22:14

Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a Berger » 28 Feb 2015 06:29

Gasa!
Uporabniški avatar
Berger
član

Kraj: Ruše siti

OdgovorNapisal/-a blue » 28 Feb 2015 15:37

http://www.solzivec.si/solzivci/solzivci-za-sport.html
Mislim da bo tak kr tapravi. Upam tudi da ga ne bo treba uporabiti :)
Uporabniški avatar
blue
član

OdgovorNapisal/-a lukanovak » 01 Mar 2015 08:19

če srečaš živčnega tečnega psa ki se zapodi proti tebi, hitro skočiš s kolesa, daš roke v zrak in se ti zapodiš proti njemu in se hkrati dereš na psa, 99% se bo pes ustrašil, umiril in se umaknil. Če pa zavoha, vidi strah pri tebi, potem te bo 99% napadal naprej... :wink:
lukanovak
član

Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a pako » 01 Mar 2015 09:36

lukanovak napisal/-a:če srečaš živčnega tečnega psa ki se zapodi proti tebi, hitro skočiš s kolesa, daš roke v zrak in se ti zapodiš proti njemu in se hkrati dereš na psa, 99% se bo pes ustrašil, umiril in se umaknil. Če pa zavoha, vidi strah pri tebi, potem te bo 99% napadal naprej... :wink:

http://youtu.be/D3tRDHaOMuk
pako
član

OdgovorNapisal/-a pako » 01 Mar 2015 09:54

pako
član

OdgovorNapisal/-a lukanovak » 01 Mar 2015 10:58

napisal sem 99% ;)

in še vedno vztrajam pri moji teoriji, ki sem jo že parkrat uporabo in do zdaj me še noben pes ni ugrizno

vse kar pišem po tabli, pišem iz izkušenj ;)
lukanovak
član

Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 01 Mar 2015 15:33

Pes nagonsko lovi, kar se vrti, to je ali noge na pedalih ali kolesa.

Jaz osebno vedno takoj ustavim, stopim iz kolesa (ponavadi tako, da je kolo med mano in psom), psu prijazno razložim, da če bo dobil smrček med špice bo to za njega katastrofa (pa tudi meni ne bo prijetno), poizkusim se mu predstaviti (to pomeni da me povoha), večina se kasneje tudi pusti pobožati.
Nato ga malo bolj odločno kot prej pošljem domov, sam pa nadaljujem nekaj korakov peš (in opazujem, kaj počne pes).

Ta postopek je do zdaj deloval pri različnih sortah (tudi takih, kjer je malo manjkalo pa bi se poscal od straha).

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 01 Mar 2015 16:57

dobro delujoča fora je, da si napolniš usta z vodo (iz meha) in jo pljuneš na psa, ki teče ob tebi. vedno znova jih to popolnoma preseneti in ustavi.

Sicer pa ima Luka prav. Treba je biti velik, neustrašen in glasen. Psi napadajo kolesarje, ker jim "bežijo" vedno znova in znova.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a urbe » 01 Mar 2015 18:14

Med »begom« silovito zavreš z zadnjo bremzo, da zadnje kolo »zapleše«. Ponavadi se pes ustraši in dobi spoštovanje do »plena«.
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
google+
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a Buschi » 01 Mar 2015 19:39

No, sam sem nekoč ubral podobno taktiko: bilo je hvalabogu na ravnini, ki je sledila klancu. Pes priteče iza čoška, laja in renči, zategnem zadnje kolo, da se obrnem za 180 st in zagonim direkt v psa.
In sma šla nazaj v dolino: pes pred mano, jaz pa zdirajoč za njim. In sem mel mir pred njim.
Sam jebumupasmater, tisti klanc sem mogu še enkrat zgont.

Drugače pa imam ,kadar gonim ponoči, vedno na dosegu desne roke en malo večji nož...če dretje in svetenje z 50W lučko v oči ne odvrne psa.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 01 Mar 2015 21:08

Buschi napisal/-a: vedno na dosegu desne roke en malo večji nož

Buschi v mlajših letih :mrgreen:

Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a gorenc » 02 Mar 2015 15:07

lukanovak napisal/-a:če srečaš živčnega tečnega psa ki se zapodi proti tebi, hitro skočiš s kolesa, daš roke v zrak in se ti zapodiš proti njemu in se hkrati dereš na psa, 99% se bo pes ustrašil, umiril in se umaknil. Če pa zavoha, vidi strah pri tebi, potem te bo 99% napadal naprej... :wink:

Tole taktiko uporabljam ze vse od konca 90tih, ko me je ugriznil pes. Ena kuzla, cisto nepricakovano. Lastnik se mi se opravicil ni. Potem pa tekanja od poncija do pilata, cepljenja, testiranja na steklino. Ko jih jebe. Pse in lastnike namrec.
No ta taktika je dosti uporabna, pri manjsih pasmah niti ne toliko, ker so ocitno psi dosti neumni. Ampak taksnega psa primes in vrzes nekam, pri srednje velikih psih skoraj 99%, pri tavecjih pa tako-tako. Najbolj pomaga, ce ga na udaris na gobec v smrcek.

Ugriznil me je pa takrat pes prvic, zadnjic in nikoli vec. Enega sem potem nekje 2002 ali 2003 potolkel s cepinom, dva udaril z njim in sta imela dovolj. Zanimivo je predvsem to, da lastniki kaj vec od jezikanja niso bili sposobni. Nazadnje se mi je naredila tema pred ocmi, ko je ovcar skocil v vozicek mojega tamalega (l.2009) in se se danes boji psov kot satan kriza. Zato ne jebem vec tistega o vzgoji, da niso nic krivi pac pa lastnik, jaz se spravim na psa, kasneje na lastnika, ce je treba.

Pazite na svoje cucke. Ker mi na teku in kolesarjenju nic ne popestri dneva bolj kot tezenje cucku nazaj. Ze zaradi divjih svinj imam hladno orozje na dosegu rok, kot je napisal Buschi.

Si pa na kolesu v prednosti, ker postavis kolo vmes in imas nekaj casa vec za pripravo taktike. Pri teku odlocajo stotinke. :twisted:
gorenc
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 02 Mar 2015 18:19

Pa ti si pravi gorenjski Rambo ejga....
m66
član

OdgovorNapisal/-a morgoth » 02 Mar 2015 23:18

Gorenc a ti je lulček premajhen al kaj je tvoj problem? Če že tolčeš pse s cepini se ti ni treba javno na forumu s tem še hvalit in si ego pumpat. Pa da nebo pomote, nisem lastnik psa ampak ob takem postu me prime, da bi te naluftu s tem tvojm k*rčevim cepinom! :roll:
Zadnjič spremenil morgoth, dne 02 Mar 2015 23:30, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
morgoth
član

Kraj: Laibach

OdgovorNapisal/-a cebe » 02 Mar 2015 23:26

Morgoth, se ti pridružujem!

Par psov me je že ugriznilo, in kot lastnik enega trenutno, vem da sem pri vsakem ta ugriz izval zaradi premalo poznavanja razuma psov. In ja, lastnik je kriv 99,9%! Pes oz njegovo obnašanje, je le posledica (debilnega) lastnika...
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 02 Mar 2015 23:59

Še niti na enega psa mi ni rabilo kričat, kaj šele uporabiti sile da se je umiril.
Takim s cepini ipd bi pa jaz te zadeve nekam zaril ...
In ja sem lastnik psa in ne enega ampak treh!

Lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

OdgovorNapisal/-a audiofill » 03 Mar 2015 07:13

morgoth napisal/-a:Gorenc a ti je lulček premajhen al kaj je tvoj problem? Če že tolčeš pse s cepini se ti ni treba javno na forumu s tem še hvalit in si ego pumpat. Pa da nebo pomote, nisem lastnik psa ampak ob takem postu me prime, da bi te naluftu s tem tvojm k*rčevim cepinom! :roll:

Čisto prav je povedal gorenc. Če te napade nevaren pes uporabiš vsa razpoložljiva sredstva ki so ti pri roki, da se ubraniš. Takrat ne študiraš ali bo psa bolelo, pa da mu ja ne boš slučajno kaj naredil, ne božaš ga ko ti kaže zobe in se zažene vate ampak logično in normalno vrežeš s čemerkoli. Nima veze ali cepin, nož, solzilec, pohodne palice, kol ali ne vem kaj, samo vžgeš z vsem razpoložljivim pri roki po njem, da odvrneš napad od sebe, svojih najdražjih, naključnih mimoidočih, otrok, ma vseh v bližini. Če zadostuje samo postavitev kolesa predse in dretje na psa potem hvalabogu, če ne pa imaš vso pravico ga tudi ubit če ne gre drugače, da zavaruješ sebe in okolico in ti nihče na tem planetu nič ne more, še kvečjemu lastnik bo kaznovan, ker ni pravilno zavaroval nevarne žival in ne ti.
audiofill
član

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a MarE » 03 Mar 2015 08:49

Jaz niti ne grem s kolesa, ampak se samo vstanem na kolesu, pa migam z balanco levo/desno, da guma ropota po podlagi, obenem se pa derem nanj. Pri manjših to vedno pomaga. Pri večjih pa še nisem poskusil.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a šoja » 03 Mar 2015 09:44

Redko se oglašam na forumu, ampak tale tema, me je pa malo "pogrela".

Sem ljubitelj psov, ampak hkrati se zavedam, da je pes vseeno zgolj "udomačena" zver. Zato vam postavim samo eno (morda retorično) vprašanje: če bi vas sredi gozda napadel volk, bi še vseeno poskusili samo s prigovarjanjem, dretjem in raznimi kretnjami ali bi uporabili silo, da zavarujte lastno dobrobit, če prejšnje dvoje ne bi bilo učinkovito?
Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.
Uporabniški avatar
šoja
član

Kraj: gozdovi & gore

OdgovorNapisal/-a Buschi » 03 Mar 2015 10:25

E, to je to. Gorenc in Šoja ima popolnoma prav !
Ko se proti tebi zažene večji pes, reagiraš nagonsko in ne razmišljaš, a bo psa kaj bolelo, ko boš brcnil / zamahnil z palico !

Nekako tako kot gostilniški pretep: nekdo te po zobeh...a mu boš nastavil še drugo stran lica in čakal, da te prebuta ali ga boš užgal nazaj?
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a PJ » 03 Mar 2015 10:30

Mocno dvomim da Gorenc tolce pse s cepinom zaradi veselja. Ce pa bo pes skocil v mene, pa naj bo to cucek, ali pa kaj vecjega, pa najbrz ne bom v miru sedel in cakal, da bo opravil svoje, pac pa se bom branil. In ce bi vozil cepin s seboj, bi ga gladko uporabil. Do sedaj me je skoraj ugriznil en cucek, hvala bogu je bila moja noga malo hitrejsa in brca dovolj natancna, da ga je zadelo in odneslo kaksnih 5m dalec, kjer je potem samo se cvilil... tako kot lastnik. Enkrat pa me skoraj dobesedno podrl en vecji primerek in ce bi imel pri sebi kaj bolj pametnega za obrambo, kot so bile to tekaske palice, bi to takrat uporabil tako, da psu nikoli vec ne bi prislo na misel kaj podobnega. V nobenem primeru nisem napada izzval jaz. Ce se peljem po ulici s kolesom ali pa tecem po polju, to ne pomeni, da sem kriv ce me napade pes, ki ga lastnik ne zna kontrolirati. Nihce mi ne bo rekel, da ne smem vec teci ali kolesariti, ker s tem izzivam pse. Ce to izziva psa, naj lastnik le tega poskrbi, da bo privezan in ne bo skakal v ljudi, ki gredo mimo (zares v nobenem primeru nisem sel mimo prav blizu, ampak sta obakrat priletela od dalec in se zakadila vame).
Drugace pa na kolesu vsaj meni pomaga bidon, pa mu spricnes vodo v glavo. Niti ni potrebno da direktno zadanes pa jih vecinoma mine. Je pa res, da hvala bogu raznih nemskih ovcarjev, dobermanov itd. ne srecujem vec prav veliko.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a morgoth » 03 Mar 2015 11:13

Buši: Verjetno nisi ravno ponosen nase ko se stepeš v gostlni, ne? In verjento ne greš vsem razlagat kako si tistega pri šanku spravil na urgenco... Nevem, lahko da se motim in da gostniski fajti pač niso moja stvar :)

Ne rečem, da se ne branit pa magar s cepinom če ti je pri roki in je zadnja možnost. Bolj me je zmotil način kako je to napisno!
Uporabniški avatar
morgoth
član

Kraj: Laibach

OdgovorNapisal/-a Stak » 03 Mar 2015 11:35

Solzivec je boljši kot hladno orodje, lahko ohraniš nekaj razdalje, recimo za kolesom. Če pa ga zaštihaš s čemerkoli, te še vedno lahko ugrizne.

Najbolj "zanimivo" srečanje ki sem ga imel, je bil 1x res velik pes na povodcu, 1x mali psiho pes brez povodca ter lastnik, na lepem nedeljskem sprehodu po makadamski cesti. Seveda je mali psiho pes izkoristil priliko, da pokaže kdo je šef in s tem sprovociral še velikega, ki ga je lastnik komaj zadrževal na povodcu. Lastniku je bilo vse skupaj še celo rahlo zabavno. No, ko sem nakazal, da se bomo malo deodorirali, je lastnik čudežno dobil voljo spraviti malega psa pod kontrolo in sem se lahko odpeljal naprej.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 03 Mar 2015 12:41

No, kar se tiče taktike pustit psu da te povoha...se vozim, srečam sprehajalca s cuckom, se ustavim, lepo pozdravim, cucek ne laja, se približa moji nogi in jo kao ovohava, pol pa šok...kr fajn šavsne...jst presenečen, sprehajalcu rečem, da me je njegov pes ugriznu, pol pa drug šok, model arogantno reče, da on nč ni vidu in se stran obrne...fak, kolk bi ju z veseljem oba zbrcu, sam sm bil preveč šokiran...
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Buschi » 03 Mar 2015 12:52

morgoth napisal/-a:Buši: Verjetno nisi ravno ponosen nase ko se stepeš v gostlni, ne? In verjento ne greš vsem razlagat kako si tistega pri šanku spravil na urgenco... Nevem, lahko da se motim in da gostniski fajti pač niso moja stvar ...

Ne zahajam gostilne, tepem tudi ne, ker še ni bilo potrebe...če bi pa že moral, pa savinjski kmet najprej zamahne, pol sprašuje...

Nisi razumel mojega odgovora, ti ga je pa PJ lepo razložil v drugem in tretjem stavku.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a gorenc » 03 Mar 2015 12:55

m66 napisal/-a:Pa ti si pravi gorenjski Rambo ejga....

Ne, sem pa odrasel ob kolinah, znam odreti in ocistiti zival. Ne samo polha. Preko studenta sem delal v klavnici (zanimivo delo svojcas in ker ni bilo kandidatov izredno dobro placano, bolje kot danasnja sluzba). Potem je bilo nekaj vojaske sluzbe vmes z obveznim usposabljanjem v rogu in drugje po tujini... Moja sedanja temelji na dobrem poznavanju anatomije cloveka in drzanju skalpela. V prostem casu plezam po hribih, kombinirane smeri so moja poslastica (cepin). V gostilnah se pa nisem tepel nikoli, ker mi sluzba tega ne dopusca.
Cuckov se ne bojim, bolj lastnikov saj so skupaj s svojimi sceneti zasciteni bolj kot moji otroci.
gorenc
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 03 Mar 2015 14:39

gorenc napisal/-a:
m66 napisal/-a:Pa ti si pravi gorenjski Rambo ejga....

Ne, sem pa odrasel ob kolinah, znam odreti in ocistiti zival. Ne samo polha. Preko studenta sem delal v klavnici (zanimivo delo svojcas in ker ni bilo kandidatov izredno dobro placano, bolje kot danasnja sluzba). Potem je bilo nekaj vojaske sluzbe vmes z obveznim usposabljanjem v rogu in drugje po tujini... Moja sedanja temelji na dobrem poznavanju anatomije cloveka in drzanju skalpela. V prostem casu plezam po hribih, kombinirane smeri so moja poslastica (cepin). V gostilnah se pa nisem tepel nikoli, ker mi sluzba tega ne dopusca.
Cuckov se ne bojim, bolj lastnikov saj so skupaj s svojimi sceneti zasciteni bolj kot moji otroci.

Pa sej tudi origigi Rambo je poznal anatomijo in skalpel, si je kar sam šival rane. Še ena podobnost. :lol:
m66
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 03 Mar 2015 19:53

Ma je debata šla prav v kretensko smer.

Pa kaj je bistvo, če srečaš psa? Da ga skoraj ubiješ pa še lastnika poleg, ali pa da s pametno in umirjeno reakcijo dosežeš, da gresta ti in pes zadovoljno vsak svojo pot?

Potem pa se čudite, če bi pa eni kar kolesarje pobijali, saj niste nič boljši.

In še enkrat, do zdaj sem vsakega psa (ne glede na to, kje je lastnik) uspel na lep način "prepričati", da naj rajši ne počne neumnosti. Brez noža, solzilca in cepina.

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a strolc » 03 Mar 2015 21:12

Stvar je taka da pes ni kriv,če ima zanič skrbnika.
1.Dobro je da si vedno obrjen proti psu.
2.Ne gledaš ga direkno v oči ga ignoriraš
3.Si glasen se dereš vendar ne kriliš z rokami proti psu.
4.Ne sme te biti strah :mrgreen: ker psi to odlično iskoristijo za napad.

Pa še to,ko se zadeva umiri zahtevaj opravičilo od lastnika,če
je skuliran in še bolj preplašen kot ste vi je to to.... :mrgreen:
Če je aruganten je to vaš srečen dan (če vam to dopuščajo okoliščine)
Veselo brez slabe vesti lahko počite latnika ali psa direkt u čelo (nokaut)

LP,,
uzivaj danes kdo ve kaj bo jutr...
Uporabniški avatar
strolc
član

Kraj: ( sončna stran gorjancev )

OdgovorNapisal/-a Buschi » 03 Mar 2015 22:57

Nikolaj napisal/-a:...na lep način "prepričati", da naj rajši ne počne neumnosti. Brez noža, solzilca in cepina.

Tudi ostali...razen Horenca. Nož, solzilec, cepin ali palica so za vsak slučaj !
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a blue » 04 Mar 2015 10:19

Prvo se itak proba na mirni nacin "resiti" problem s psom a to je dalec od zagotovitve da me ne bo ugriznil. Nisem nek kinolog, dog whisperer da bi preucil psa. Pac hocem imeti varjanto da prezenem psa. S solzivcem pa se mi zdi vec kot 90% moznosti. + Ne bom ga pretirano poskodoval kot bi ga s palico ali nozem. Zagotovo pa si bo pes zapomnil solzivec in mogoce ne bo vec napadal kolesarjev.
Uporabniški avatar
blue
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 04 Mar 2015 11:43

Buschi napisal/-a:Nož, solzilec, cepin ali palica so za vsak slučaj !

Slika

jaz recimo imam vedno na turi s seboj vlažilne robčke za ritko. ocenjujem, da mi bolj prav pride na turi kot zgoraj navedeni pripomočki.

ga ni hujšga kot z zapečeno ritko vozit piciklo press
Zadnjič spremenil Jabooz, dne 04 Mar 2015 15:33, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 04 Mar 2015 15:01

Eni boste razumeli:
Vsi ki imate s psmi resne in pogoste probleme se pomenite sami s seboj. Nekaj pri vas jih izziva. Idite v kakšno kinološko društvo pa se malo družite s temi kosmatinci.
Psi so v glavah kot naši otroci. Navihani, trmasti, igrivi, radovedni,... in kot se otroci stepejo, se tudi psi. Za razliko od otrok pa imajo zobe, 50kg in veliko hitrost.
Samo če pride tako daleč da se moraš fizično merit s psom, potem si nekje zajebal. Ker psihično ga zmagaš. 99%.
Upam da na tisti 1% nikoli ne naletim.
Pa dva in več psov je zajebano. Ker si klinci pomagajo, vsak iz enega konca, eden spredaj eden zadaj.
Ni kaj filozofirat, moraš bit pač glasen navzven in odločen v sebi "ti mene ne boš!!"

:)
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 04 Mar 2015 15:32

TTOCS napisal/-a:Pa dva in več psov je zajebano.

FAK, Enkrat davno sem zvečer pred mrakom taval v predmestju enega kraja na tajskem in mi je začelo trop desetih psov sledit.
In če se skloniš da pobereš kamen, ni kot pri nas, ko pes obstane, temveč so postali še bolj agresivni.
Ne vem, če sem bil kdaj bolj presran kot takrat.
Vegi Savana feeling at dawn sucks press

Mogoče še sedaj zato nosim vlažilne robčke s seboj na turo...
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a jernejm » 04 Mar 2015 17:30

TTOCS napisal/-a:Eni boste razumeli:
Vsi ki imate s psmi resne in pogoste probleme se pomenite sami s seboj. Nekaj pri vas jih izziva. Idite v kakšno kinološko društvo pa se malo družite s temi kosmatinci.
Psi so v glavah kot naši otroci. Navihani, trmasti, igrivi, radovedni,... in kot se otroci stepejo, se tudi psi. Za razliko od otrok pa imajo zobe, 50kg in veliko hitrost.
Samo če pride tako daleč da se moraš fizično merit s psom, potem si nekje zajebal. Ker psihično ga zmagaš. 99%.
Upam da na tisti 1% nikoli ne naletim.
Pa dva in več psov je zajebano. Ker si klinci pomagajo, vsak iz enega konca, eden spredaj eden zadaj.
Ni kaj filozofirat, moraš bit pač glasen navzven in odločen v sebi "ti mene ne boš!!"

:)

+1 podprto z veliiiko primeri na lastni koži. Tako da s m naletu tud že na tisti 1% ....žal...
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a Buschi » 05 Mar 2015 12:22

Jabooz napisal/-a:ga ni hujšga kot z zapečeno ritko vozit piciklo press

Jej meso, da boš mel trdo blato, ne pa da zaradi zelenjave skoz driskaš !
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a strolc » 05 Mar 2015 15:03

ma to ni nič,
fajn bi bilo slišat kakšnega Bosanskega kolesarja o napadih
psov,,, https://www.youtube.com/watch?v=Y7iPCbOkA8U
uzivaj danes kdo ve kaj bo jutr...
Uporabniški avatar
strolc
član

Kraj: ( sončna stran gorjancev )

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 05 Mar 2015 15:43

Buschi napisal/-a:
Jabooz napisal/-a:ga ni hujšga kot z zapečeno ritko vozit piciklo press

Jej meso, da boš mel trdo blato, ne pa da zaradi zelenjave skoz driskaš !

Zapečena rit pomeni, da si po sranju ne moreš pošteno obrisati riti.
(pre)Trdo blato je največkat posledica dehidacije.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a miranmtb » 05 Mar 2015 17:09

Nej kdo že enkrat pove temu tipu naj se obrne, začne kričat in krilit z rokami, aja pa naj ga ne bo strah.
Slika
Imel nekaj neprijetnih srečanj z psi različnih velikosti, ki so se zaenkrat končale brez poškodb na eni in drugi strani. V primeru nepričakovanega srečanja imaš itak samo dve možnosti fight-or-flight, ga napadeš (navidezno ali zares) ali pa jo ucvreš. Jaz uporabljam predvsem drugo.
Just pedal, brake, steer, smile.
Uporabniški avatar
miranmtb
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 05 Mar 2015 19:15

lol kaki teoretiki ste eni :D Kje spite, da vas ne vkradejo
itak na forumu ni panike s teorijo kak pesa pohvalit, ja floki lepi si, pa kako lepo svetlečo dlako maš...itd. Seveda vse to med tem, ko se žene za tabo. Saj je v bistvu to to kaj hoče pes od tebe. Samo da sliši kak se mu dlaka sveti pa bo ded veselo odkorakal nazaj domov. :roll:

V resničnem življenju pa dobro namerjen udarec s peto če je pes preblizu. Drugače pa dobro odmerjena brca, če si peš. Prav gladko vseeno mi je za vas razne pesoljubce in podobne teoretike in vaše mnenje o podobnih dejanjih. Če me bo napadel, bo dobil na polno porcijo nazaj brez milosti, pa če mu na licu mesta vrat zavijem. Njegov problem ne moj, nisem jaz začel napada.
Pomaga pa tudi če si lastnik težjega psa in sta se kdaj "borila" v igri. Se tudi naučiš kak pesa stisnit k tlom, da nima več šanse mrdnit in kako ga prijet, da nisi na dosegu gobca.
In ja sem bil lastnik psa, ki je živel za svojo pasmo nadpovprečno dolgo, torej mu ni šlo slabo. Ampak ne prenesem pa pesa, ki se zaganja za brezveze.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 06 Mar 2015 07:54

Preberi še enkrat.

Pes lovi vrteče se dele.

Še enkrat? Zažene se za vsem, kar se vrti!

Tako kot voda steče dol in ne gor.

Zato je treba situacijo umirit, ne pa obračunavat z živaljo, ki stvari počne nagonsko. In trdim, da če si pripravljen sprejeti to, da ima pes nagon (ki ga pač vleče, tako kot mene v gozd), se da 99% konfliktov rešit na miren način.

Drugače pa nimam popolnoma nič proti, če bo vam, vsemogočnim brcalcem psov, kdaj v prihodnosti kakšen pohodnik nagonsko porinil kol med špice ali pa koga tresnil čez hrbet recimo s cepinom, saj umirjanje situacije ne pomaga, potrebno je pokazati svoje mišice in moč.
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a denčiminerči » 06 Mar 2015 08:53

Nikolaj napisal/-a:Preberi še enkrat.

Pes lovi vrteče se dele.

Še enkrat? Zažene se za vsem, kar se vrti!

Tako kot voda steče dol in ne gor.

Zato je treba situacijo umirit, ne pa obračunavat z živaljo, ki stvari počne nagonsko. In trdim, da če si pripravljen sprejeti to, da ima pes nagon (ki ga pač vleče, tako kot mene v gozd), se da 99% konfliktov rešit na miren način.

Drugače pa nimam popolnoma nič proti, če bo vam, vsemogočnim brcalcem psov, kdaj v prihodnosti kakšen pohodnik nagonsko porinil kol med špice ali pa koga tresnil čez hrbet recimo s cepinom, saj umirjanje situacije ne pomaga, potrebno je pokazati svoje mišice in moč.

+1
denčiminerči
član

OdgovorNapisal/-a goldhorn » 06 Mar 2015 10:50

Nikolaj napisal/-a:Drugače pa nimam popolnoma nič proti, če bo vam, vsemogočnim brcalcem psov, kdaj v prihodnosti kakšen pohodnik nagonsko porinil kol med špice ali pa koga tresnil čez hrbet recimo s cepinom, saj umirjanje situacije ne pomaga, potrebno je pokazati svoje mišice in moč.

+1
goldhorn
član

Kraj: Okolica NG

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 06 Mar 2015 11:10

viewtopic.php?f=4&t=100586&hilit=obramba+pred+psi

Jest se ponavadi ustavim in prižgem čik. Ga ni psa, ki bi enga pokadu. Mal je jeba, če se to zgodi v
hudem klancu, ampak čikpavza vedno prav pride.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a MarE » 06 Mar 2015 11:22

strolc napisal/-a:ma to ni nič,
fajn bi bilo slišat kakšnega Bosanskega kolesarja o napadih
psov,,, https://www.youtube.com/watch?v=Y7iPCbOkA8U

Ja, v BiH je to velik problem. Pa ne samo na Baščaršiji, koot na tem posnetku, ampak po vsej državi. Denarja ni še za kaj drugega, kot za urejanje problematike zapuščenih psov, ki se nekontrolirano razmnožujejo. Zavetišč ni, nihče tudi ne ureja tega. Dodaten problem nastane še, ko se združijo v krdelo in se njihovi nagoni še stopnjujejo in delujejo kot krdelo.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 06 Mar 2015 21:54

Nikolaj bravo!
Lepo si napisal ni kaj dodati - dejstvo je da sami izzovete da gre pes za vami ...
Še vsak ki je priletel do mene se je pri meni tudi ustavil in pustil dotakniti/pobožati kot sem seveda tudi jaz njemu postil da me je ovohal oz. malo poslinil ...

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

OdgovorNapisal/-a cebe » 06 Mar 2015 23:10

Nikolaj je vse napisal!

Stvar je v tem, da psa, kateri ne želi, da prečiš "njegov" teritorij, vidiš preden prideš do njega. In v tem primeru ne izivaš (najdeš obvoz) oz. se mu približaš in mirno prečiš, če ni druge opcije.
Če si že na "njegovem" teritoriju in mu to ni všeč, pa se ustaviš, obrneš proti njem in se počasi odmikaš, brez da mu obrneš hrbet. In to je zanj dovolj.
Če se naključno srečaš, deluje tehnika mirnega spoznavanja in ovohavanja.

Če pa se odločiš, da bežiš in upaš, da dejansko zbežiš, si si pa sam kriv, če te zagrabi za čevelj in/ali nogo, gumo, ali karkoli drugega, saj si ga izval in je neju pač uspelo, tebi žal ne!
In zato si ne zasluži brce, cepina, itd. Tisti, ki mu v takem primeru to nameni, mu osebno želim, da njem enkrat nekdo podobno nameni - v glavo...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 07 Mar 2015 08:09

cebe napisal/-a:Če si že na "njegovem" teritoriju in mu to ni všeč, pa se ustaviš, obrneš proti njem in se počasi odmikaš, brez da mu obrneš hrbet. In to je zanj dovolj.

word!
ampak dejansko je nekaj na psihi človeka.. nekaterim bi pomagal že pogovor s kakim poznavalcem psov oziroma lastnikom ki zelo dobro pozna svojega psa. Pes ne napade iz ljubega mira.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 07 Mar 2015 10:24

Pasja izkušnja - 9 šivov tik nad gležnjem od zob nemškega ovčarja ki me je v 4. razredu osnovne šole potegnil dol s kolesa. Ker je hitrost naredila svoje, je bilo kar fajn razmesarjen, skoraj bi šla tetiva. Imam tudi izkušnjo s srnjakom in takrat najhitreje pretečenimi 100m, ampak tisto sem ga pa sam izzval, priznam.

Po mojih izkušnjah pogovor s psi deluje in je zelo uporaben način. Pred ene 3mi leti sem sicer napravil napako, mislil da imam v rokavu asa v obliki 10% asfaltnega klanca navzdol, pa je imel podobnega asa v tacah tudi pes - tudi psi po klancu navzdol tečejo hitreje kot po ravnem.

Pogovori s psi so sicer fajn če naletiš na razumnega velikega psa, nekatera ščeneta so po izkušnjah malenkost manj dovzetna. Mi je bilo pa zelo bedno ker sem moral opustit meni zelo ljubo večerno tekaško traso na Javorščico, ker sem se enostavno naveličal vsakodnevnih razgovorov s psi. Npr., velika mrcina vsa nasršena proti tebi, potem vzame celo dlan v gobec, ti pa ne veš a bo stisnila a ne bo.

Mnenje o lastnikih psov, ki sem jih jih poskusil kontaktirat je, da je 90% sveto prepričanih, da imajo licenco za sranje po drugih ljudeh (ampak to je stvar splošne mentalitete na Slovenskem). Če nekje v naselju spuščajo svoje pse, da le ti opravljajo veliko potrebo pri sosedih in težijo vsemu, kar se giblje malenkost hitreje mimo njih, bi bila uporaba spreja kar upravičena. Ampak na lastnikih. Drugačna situacija, se mi zdi, je vožnja mimo osamljenih gorskih kmetij, kjer se včasih pozno zaveš, da si pravzaprav na dvorišču nekoga ki tam živi. Tam bi bilo mal čudno it udarit lastnika na gobec.

Poznam osebno dva primera ko so psi grdo napadli svojega lastnika. Če srečaš take nenormalne pse, potem si ga pomoje naj... Sprej sem si nabavil, vendar ga ne vozim s seboj.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a Guarana » 07 Mar 2015 12:11

Jaz psa prijazno ogovorim, če je čas.
Če je pes že v štartu popadljiv, ga pa ne čakam in napadem pri. Odvisno od situacije so različni napadi: Nazjaneslivejša metoda je da primeš bajk za vilico in podsedežno cev, ga postaviš med sebe in psa, ko pride mrcina dovol blizu ga pač vžgeš z zadnjim kolesom (ponavadi ni potrebno, ker prej pošteka premoč).
Se mi je pa zadnjič en cucek prav zasmilil. Baraba je brez laježa šprintal za mano, jaz sem malo pospešil, če se bo slučajno premislil in se ni. Ko je prišel dovolj blizu sem ga pač brcnil, ubogi revež jo je dobil ravno z spd ploščico po smrčku. Tako hitre menjave razpoloženja pri psu še nisem videl. Upam da je sedaj v redu in mislim da z njim ne bo več težav.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 07 Mar 2015 17:06

psi, ki se zaganjajo za kolesarji, tekači,..., nimajo kaj prosto za hodit ampak sodijo na povodec, v boks oziroma hišo. šolan pes tega ne počne. no vsaj, naj ne bi. namesto, da mi folk nabija "on pa že ne bo nič naredu", naj ga raje izšola, da dejansko tega ne bo počel. ni v mojem interesu vedno znova premišljevat, kaj bo 50kilska zverina storila, ko galopira proti meni ali kaj je v tisti situaciji najbolje storit. dejansko ne hodim na bicikl, da bi se dnevno s pasjim nagonom ukvarjal.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a mountain » 08 Mar 2015 00:59

Ravno včeraj sem imel izkušnjo z psom, vendar nič hujšega. Cesta je vodila mimo samotne hribovske kmetije. Bila sta dva psa, en veliki in en manjši. Ta večji je začeu lajat in iti proti meni, vendar sem se ustavil preden je prišel do mene, začel sem ga lepo ogovarjati in pustil, da me povoha. Ko smo se spoznali, sem počasi nadaljeval naprej.

Imel pa sem že tudi izkušnjo, ko pridem iz ovinka in za mano slišim psa ki je začel lajat in laufat za mano. Pred mano ravnina za mano bernski planšar, ni druge kot da sm gonu ko nor :mrgreen: Pes je bil čisto za mano, kakšen meter od kolesa vendar je po 50ih metrih meu zadost.

Kot je že blo rečeno, ne sme te biti strah. Jes razmišljam na ta način, da če bi vsi psi, ki jih srečamo na poti bili napadalni, pol bi napadali vse, ki srečajo. Treba je izbrat pravo taktiko. Če je možnost da uideš in oceniš da ti bo uspelo je to super, če pa ne, pa se ustaviš in vidiš al bo pes še naprej agresiven ali se umiri. Na srečo se večinoma umirijo, obstajajo pa tudi razni specialci kerih upam, da ne bom srečal.
Narava|Sprostitev|Svoboda
Uporabniški avatar
mountain
član

OdgovorNapisal/-a gorenc » 08 Mar 2015 09:20

Evo vestne lasnike psov. Coprnica stara!

Sv. Primož nad Kamnikom: Pes v obraz ugriznil osemletnega dečka, brezvestna lastnica dala lažne podatke

Kot je opisal, je bila ženska stara okoli 60 let, manjše drobne postave, visoka okoli 160 centimetrov. Imela je temnejše rdeče-rjave lase, ostrižene na daljšega paža in rjava sončna očala. Oblečena je bila bolj lahkotno, v rjavo jopico oz. jakno, svetlejše hlače, po vsej verjetnosti znamke Nike, in črne, malo višje čevlje z debelejšim podplatom.

Njena psica naj bi bila stafordski bulterier bele in svetlo rjave barve, ki sliši na ime Meta ali Maja.

Če žensko ali njenega psa prepoznate, pokličite najbližjo policijsko postajo ali na telefonsko številko 113 oziroma na anonimni telefon policije 080-1200.

http://www.alter.si/tabla/showflat.php/Cat/0/Number/2187528/an/0/page/0/gonew/1#UNREAD
gorenc
član

OdgovorNapisal/-a Stak » 08 Mar 2015 11:55

Torej, če parafraziram napisano iz strani lastnikov psov, je nekaj zagotovo (99%) narobe z otrokom, saj ne razume pasje psihologije in je sam izzval napad. Nekaj v smislu Otroci stečejo proti otroku, in ga hočejo prijeti, pes samo reagira, se brani tralala... Tudi "Pes ne napade iz ljubega mira." No, jaz pa trdim, da pes napade iz ljubega mira. Zato ker je v osnovi zver, kakorkoli obračate. Če so izpolnjeni pogoji, se vklopi nagon, psu se vklopi zverinska plat, kolesar postane plen. In se mi niti ne da prepričanih prepričevati. Četudi nas pošiljajo na pregled glave.

Pa to je samo en primer, tega je veliko.
http://www.slovenskenovice.si/crni-scen ... -kolesarja
http://www.dolenjskilist.si/2010/04/12/ ... raktorist/
http://www.jana.si/2010/06/napadi-psov/
itn. itn. ...

Primerjava razmerja moči kolesar-pes in kolesar-pohodnik je tako nesmiselna, da buhpomagej. Kolesar nikdar ne obravnava pohodnika kot plen (v 99%, če uporabim vaše izrazje), zato tudi palice v kolesa (torej odziv s silo na silo), ni potreben. Pri psu pa odvračaš silo s silo, in je silobran sorazmeren napadu.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 08 Mar 2015 13:03

gorenc-ov primer je tipičen primer lastnika, kateri bi moral biti strogo kaznovan, da sploh ima psa! Zakaj? Zato, ker je stafordširski terier ena najbolj "človekoljubnih" pasem na svetu! Vsak zlati prinašalec je bolj popadljiv na vse, kot pa normalno vzgojen staford.
Sploh pa so stafordi najbolj prijazni sploh do otrok... Če bi bil v tistem članku omenjen nek npr. kraški/nemški ovčar, labradorec, itd., bi bilo veliko bolj "razumljivo" kot pa je tole... Se pravi, lastnico konkretno kaznovat za vse, kot čez lužo, v zapor z njo, pa se bodo stvari začele spreminjati.

Vedno in zavedno bom trdil, da pes napade, ko je izvan on ali njegov teritorij oz. ko ima debilnega lastnika! Vem, da bom svojega otroka ščitil z vsemi kriplji, ko bo tako daleč. Že pasjega mladiča ščitim pred neveščimimlastniki in njihovimi psi, pa to ne pomeni, da je pes karkoli kriv. Lej, če ga udariš v obrambi, normalno, da si ga pa s kolesom izval na njegovem teritoriju in ga zato zatolkel s kolom, cepinom, ali čem drugim, je pa tudi s tabo in tvojo neizobraženostjo nekaj narobe!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 08 Mar 2015 14:25

Sam imam psa, pa sem tudi prepričan, da psi enostavno niso 100% predvidljivi. So primeri ko psi po letih normalnega bivanja in po povsem ustrezni vzgoji napadejo celo svojega lastnika....Glede primera zgoraj - prvo kar sem svoje otroke naučil je da se nikoli privezanemu psu ne približajo na dolžino vrvice...
m66
član

OdgovorNapisal/-a gorenc » 08 Mar 2015 16:40

Evo se en svez primer!! Ocitno se vracamo na divji zahod, ko bo moral vsak vzeti vajeti v svoje roke in poskrbeti za sebe.

...ksz...

Še en pasji incident:

Citat:
Danes zjutraj je bil moj brat napaden s strani 2 pitbullov, ki sta želela raztrgati in ubiti Lana, ko je bil na sprehodu na travniku, kjer se dnevno sprehajajo številne družine s psi in malimi otroci v Brezju.

Matej Maribor je ob napadu žrtvoval svoje telo in se ulegel na Lana kot živi ščit, da ga je rešil pred gotovo smrtjo in ga zaščitil, kolikor ga je lahko. Med varovanjem Lana, je sam več kot 5 minut trpel v groznih mukah, ko sta ga dva Pitbulla grizla po obeh rokah, vratu in glavi (na srečo je imel gor debelo kapuco). Lan je kljub temu utrpel več kot 7 močnih ugrizov po vsem telesu, najbolj nevaren ugriz je dobil za vrat (ugrizi so vidni na sliki, kjer je modro/srebrna barva).

Mateju je z golimi rokami nekako uspelo odpreti gobec Pitbullu in Lana rešil gotove smrti, ob pomoči mu je bila tudi Nuša, ki je dobila nekaj prask. Lan je sedaj že prestal uspešno operacijo in se doma v hudih bolečinah zvija in okreva. Matej je trenutno v bolnišnici, kjer ga bodo več kot dve uri operirali, saj sta mu Pitbulla naredila ogromno škode po telesu (predvsem po rokah), ko je Matej varoval Lana in ga ni izpustil od sebe.

Da se celoten dogodek ni končal bolj tragično, se lahko zahvalim Nuši ki je tudi poklicala policijo in rešilca ter dvema pogumnima sosedoma, ki sta videla kaj se dogaja in pritekla na kraj, kjer je Matej že v krvi ležal na tleh, a še vedno varoval Lana in klical na pomoč.

Ne morem si predstavljati njegovega trpljenja in kaj je preživljal, ko sta ga grizla psa. Z veliko težavo, sta pogumna soseda komaj zadrževala pobesnela psa stran od Mateja in Lana. Le predstavljam si lahko, kaj bi bilo, če bi psa na sprehod peljala moja punca ali mama. Mislim, da bi bila velika tragedija. Matej je pa ponovno pokazal brezpogojno ljubezen do psa in ni niti za sekundo okleval, ko ga je moral zaščititi! Moj brat, moj junak - upam, da čimprej okrevaš!

Slika

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152605986076090&set=a.10150825144876090.397016.510451089&type=1&pnref=story
gorenc
član

Naslednja

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov