Spusceni psi, napad psov, obramba

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Re: Spusceni psi, napad psov, obramba

OdgovorNapisal/-a jery » 08 Mar 2015 19:37

Prosim vse zagovornike psov, da pridejo k nam in se lepo pogovorijo s psom kateri večkrat tava v naši bližnji okolici, tako, da se starejši ljudje ne upajo v trgovino, moj otrok pa ne upa do prijateljice. Jaz sem mu predstavil moj pogled na situacijo vendar mi je nakazal, da nimam prav zato sem se v miru umaknil. Če pa mu bom mogel naslednjič razlagat,mu bom mogel verjetno na trd način vbiti v glavo,da nima prav. Zato vas še enkrat prosim vse kateri se znate pogovorjat z njimi, da pridete in mu na lep način razložite, da naj ljudi kateri mu nič nočejo pusti pri mir. Pes naj bi bil po zagotovilih lastnika šolan. Samo mu verjetno tako kot meni tam niso šli tuji jeziki saj se ni potrudil govorit v nobenem tujem jeziku.
jery
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 08 Mar 2015 21:17

Ok, tema je postala vedno bolj grozljiva, lahko zaostrimo in po spletu najdemo slike vseh otrok ki so jih napadli psi, pa še vedno ne bomo dosegli ničesar razen zgražanja.

Kar me pa tule moti je dejstvo, da iščete vzroke pri pasjih napadih in jih opravičujete. Ja, psa vabi vse kar se giba, psa vabijo bitja ki bežijo pred njim, dišijo mu tudi preplašeni osebki saj na njih vohajo strah in tako naprej....pazit bom moral da iz trgovine ne grem z nahrbtnikom v katerem je salama ker.....sej veš....psu dišiš in lahko napade....

Koga boli kita zakaj je pes nekoga napadel (izvzeti so direktni posegi v psov osebni prostor), psa mora lastnik obvladat in kontrolirat do te mere, da ne bo ogožal nikogar, ama prav nikogar. Izgovorov ni!

Veste kaj je najpogostejši izgovor ko pes koga napade? Ja tega ni res še nikoli naredu.....

Živimo v svetu cuckoljubcev, na tej strani alp je to postala prava manija, cucek je modni dodatek in pogosto nadomestek za otroka/partnerja. Bližnja sorodnica je veterinarka in se samo še smeji ko jo vprašam kako biznis.....vedno boljš.....vedno več jih je in vedno več dajo za pse!

Nisem proti temu, tudi sam sem imel pse večji del življenja, še vedno so mi najljubša žival (razen kralja - pujsa) ampak črto potegnit je pa treba.

Ko je poškodba na psu v samoobrambi grozljivo dejanje napada na hišnega ljubljenčka (bulmastif press), poškodba na nogi (ali obrazu osemletnika) pa preprosto nekaj kar je naravno, mi gre na bruhanje. Ker je to dejanje pač v genih psa in mi kot višje razviti, oh in sploh razumski, ter po slovensko toleranti bebci moramo to razumeti, sprejeti in ajd dalje.

Lastnike psov je potrebno zdresirati z dovolj visokimi kaznimi, da bodo pričeli dresirati pse. Potem bodo morda psi na vrvici in pod nadzorom.
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a cebe » 08 Mar 2015 21:56

jernejm napisal/-a:

Lastnike psov je potrebno zdresirati z dovolj visokimi kaznimi, da bodo pričeli dresirati pse. Potem bodo morda psi na vrvici in pod nadzorom.

Kar že skoz povdarjam - PROBLEM JE V LASTNIKIH, NE V PSIH!!
Sem takoj za konkretno visoke kazni!

En banalen primer - primerjava količine pasjih iztrebkov med Celjem in Velenjem. V Celju je težko skoraj ne stopit na iztrebek, v Velenju jih skoraj ni. Zakaj? Zato, ker je par debilov dobilo konkretne kazni in je to zadostovalo, da se je večina lastnikov spametovala!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Buschi » 09 Mar 2015 10:13

jernejm napisal/-a:Živimo v svetu cuckoljubcev, na tej strani alp je to postala prava manija, cucek je modni dodatek in pogosto nadomestek za otroka/partnerja.

Sem zadnjič na radiju poslušal, da imamo v Kuri prvo sežigalnico hišnih ljubljenčkov ! Kako umsko omejen mora biti človek, da stori nekaj takšnega...in kar je še huje, imeti potem doma ta pepel.
Vedno bolj gratujemo debilni Ameri !

cebe napisal/-a:En banalen primer - primerjava količine pasjih iztrebkov med Celjem in Velenjem. V Celju je težko skoraj ne stopit na iztrebek, v Velenju jih skoraj ni. Zakaj? Zato, ker je par debilov dobilo konkretne kazni in je to zadostovalo, da se je večina lastnikov spametovala!

Ko bi to kateri naredil v mojem mestu. Lansko jesen, prva mulcova fura z novim (skup zmetanim fulijem): je na travniku naletel na mino od velike zveri: ves zadnji del v dreku, sedež prepojen z drekom, hlače, hudi vse prepojeno z drekom.
Isti primer imama z mulcom, ko se za off-road avtučkim vozima po bližnjem travniku: eden vedno naleti na mino...večji problem je, ker elektronike ne moreš kar z vapom oprat !

Slovensko je imeti cucka, imeti in fojtrati, dreke pucal in vzgajal ga bojo pač prvi mimoidoči !
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a gorenc » 09 Mar 2015 20:34

cebe napisal/-a:
jernejm napisal/-a:

Kar že skoz povdarjam - PROBLEM JE V LASTNIKIH, NE V PSIH!!
Sem takoj za konkretno visoke kazni!

En banalen primer - primerjava količine pasjih iztrebkov med Celjem in Velenjem. V Celju je težko skoraj ne stopit na iztrebek, v Velenju jih skoraj ni. Zakaj? Zato, ker je par debilov dobilo konkretne kazni in je to zadostovalo, da se je večina lastnikov spametovala!

Zdaj bom pa jezen, odjebite s puhlicami kot so: problem so lasniki, ne psi!! Kreteni neumni!! Ko mene, mojega otroka skoci pes bom najprej pokoncal psa! Sele potem se bom jebal z lastnikom! A ce pes skoci vate ga bos lepo prosil naj neha?! In potem tudi lastnika?

Aja se nekaj, ko ste se zgrazali glede cepina, cucka pocis s tistim kladivom, ker okel se samo zarine in ce ne trofis arterije, ali mu naredis dobro odmerjene lobotomije nisi naredil nic. :twisted:
gorenc
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 09 Mar 2015 20:52

Pejd se zdraviti Gorenc....
m66
član

OdgovorNapisal/-a morgoth » 09 Mar 2015 21:50

Premalega kurca in kompleksa se ne da zdravit :mrgreen:
Uporabniški avatar
morgoth
član

Kraj: Laibach

OdgovorNapisal/-a cebe » 09 Mar 2015 22:22

gorenc, ti rabiš eno dobro odmerjeno lobotomijo očitno.
Pa kupi si psa, da si mali razširiš obzorja. Pa svojem otroku narediš uslugo za prihodnost..
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Stak » 09 Mar 2015 23:44

OK, gorenc je malce ekstremista, ampak mislim, da vsi tu vemo, da noben kolesar ne želi iti na turo z namenom, da bo tepel pse.
Že zaradi utrujenosti te malo mine agresija. :wink: Samo če se je treba branit, se pač braniš, lahko pa se tudi pogovarjaš s psom, če to obvladaš.
Žal vsi nismo takšni mojstri.

Ta psiček npr. izgleda prav igrivo (predvsem v 17 sekundi, ko otrok začne teči in nadalje): https://www.youtube.com/watch?v=qzJJ94fBrKE
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 10 Mar 2015 00:08

Na temle filmčku se tipično vidi neobvladovanje psa. Pes se je hotu igrat, če bi se baba fanj zadrla na psa, bi se hitr ulegu, tko pa ko je ta malga nosila in skrivala,
je še spodbujala psa k igri.
Pač pasja šola je predvsem šola za ljudi in tega se ne zavedajo vsi.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Mar 2015 07:58

Mojo Jojo napisal/-a:Pač pasja šola je predvsem šola za ljudi in tega se ne zavedajo vsi.

Evo, in tisti, ki tudi s psom ne dobijo zadostnega znanja in nadgradnje sebe, naj pa konkretne kazni plačujejo!
Še enkrat, hudo zagovarjam konkretno visoke kazni za nemarne lastnike psov.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 10 Mar 2015 16:19

Sicer ne vem, samo se mi zdi da vsi kinološki stručkoti, ki so se vse o dresuri psov naučili iz raznih Tv šovov na pasje teme.
Nisem ravno prepričan da se da prav vse nagone v zveri ukrojiti po svojih željah :?:
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a audiofill » 12 Mar 2015 07:59

Miran Marš - predsednik komisije za šolanje pri Kinološki zvezi Slovenije:

"Pri obrambi sebe ali otroka pred napadalnim psom lahko uporabimo vsa sredstva, pa naj bodo še tako brutalna"

Točno to kar sem govoril na prejšnji strani, pa ste eni zagnali vik in krik do nezavesti češ kaka krutost nad psi. Zdaj taisto izrekel tudi strokovnjak Kinološke stroke. Besen pes v napadu je divja zver ki nima milosti in če ne gre drugače odvrnit napada od sebe ali drugih ga tudi brez vsake slabe vesti ubit, da se zavaruje življenje in zdravje.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/napad.html
audiofill
član

Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Matko » 12 Mar 2015 08:47

audiofill napisal/-a:Miran Marš - predsednik komisije za šolanje pri Kinološki zvezi Slovenije:

"Pri obrambi sebe ali otroka pred napadalnim psom lahko uporabimo vsa sredstva, pa naj bodo še tako brutalna"

Amen :mrgreen:
Matko
član

OdgovorNapisal/-a gorenc » 03 Maj 2015 15:33

a obstaja kaksen solzivec? poceni in hitro ucinkovit za pse? ker danes sem zlomil bajlo pa je skoda.
gorenc
član

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 03 Maj 2015 15:36

Jst sn enkrat slišo, da naj bi obstajala neka frulica, ki spušča določeno frekvenco, katero pes sliši in mu nič kaj ne prija.
In bi teoretično bolj blo praktično kot sovzivc ko se na dokaj bliz srečata.
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a gorenc » 03 Maj 2015 18:54

Tiste frulice ne pomagajo. Mi je kolega iz US povedal eno foro, ki jo je veckrat uporabil na misijah (marinec) ampak nimam jajc poizkusiti pa nisem tako treniran kot tisti biki. Psi se vecinoma zazenejo v roke in ugriznejo. Nekatere bojne, trenirane pasme v jajca in noge, takrat si najebal, ampak kot receno roka pride v upostev pri 90% napadov.
Podlaht ovijes v zadevo, ki je ne pregrizne. Pustis, da ugrizne, malce poizkusas razrahljati. Na hitro. Pes se bolj ugrizne in se zasidra v podlaht. Z roko, ki je prosta ga primes zadaj pod vrat, z ugriznjeno roko sunes z vso silo ven in mu zlomis vrat. Lahko tudi "pades" na tisto roko. Baje ena fora. :lol:

Ce bo kdo mlatil s palico, naj pazi, ker ima pes zgoraj zelo debelo lobanjo. Spoznas pac scasoma.
gorenc
član

OdgovorNapisal/-a jure00 » 03 Maj 2015 19:10

Ja najbolsa resitev definitiuno je da mu zlomis vrat ja :/ :/ :/ in res lahko v tistih parih trenutkih ko te pes napade ovijes roko v nekaj kar pes nebo pregriznil (sploh poleti ) mislim da bi solzilec bil za vecino (edin ce ti natreniranega da te ubije spustijo za tabo) psov dovol da bi izgubili zanimanje za napad
Uporabniški avatar
jure00
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 03 Maj 2015 20:11

Ti gorenc a ni najboljše da nosiš s sabo eno metrsko mačeto pa cucku enostavno odsekaš glavo?
m66
član

OdgovorNapisal/-a Cocan90 » 04 Maj 2015 18:33

A ga je že kdo probu nazaj nalajat?Men se ni obneslo :(
Cocan90
član

OdgovorNapisal/-a lessi » 05 Maj 2015 16:19

Dobijo se elektronske frulice. Preizkušeno deluje. En ovčjak se me še po enmu letu na daleč ogne, tud če ga ne srečam na kolesu.
What doesn't kill me makes me bloodier!
Uporabniški avatar
lessi
član

Kraj: Rečica ob Paki

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 05 Maj 2015 20:06

V skrajnem primeru pomaga odločen udarec v gobec... čeprav 99% psov napade iz dveh razlogov- ali brani teritorij- ali lovi plen. v obeh primerih se ga rešiš tako, da greš dol s kolesa in lepo peš mimo. Če te napade teritorialni pes pa je pametno poiskat lastnika. rajši zbrcat njega ker ima psa spuščenega kot psa, ki ni nič kriv.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 06 Maj 2015 09:39

Vitto1 napisal/-a:rajši zbrcat njega ker ....

Rajši nikogar brcat :wink:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 06 Maj 2015 13:17

Se 100% strinjam.. čeprav številni lastniki psov nočejo razumet da cucek na neograjeni parceli tudi če je v njihovi lasti, pač nesme bit odvezan brez nadzora. To, da jaz s kolesom priletim mimo njegovega vinograda je obenem povsem brezpredmeten argument(kdo ti je pa rekel da se tu lahko voziš)...ki hitro vodi v prepir...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 06 Maj 2015 13:55

Neograjena ali ograjena, delaš ilegalno stvar in lahko pričakuješ posledice.
Lastnik zemljišča ima vso pravico delat kar hoče na svojem zemljišču. Tako ima lahko tudi psa odvezanega. Če te bo ugriznil ker si letel čez njegov travnik ali vinograd si si sam kriv.

Sem jih trikrat fasal od psa, od tega sem bil dvakrat v bolnici. Pes je branil svoj teritorij jaz sem bil tujec tam, kjer nebi smel biti.

Brezveze ugotavljat in se pizdit na lastnike psov, če si ti na njihovem zemljišču.

Druga stvar so kekci ki imajo odvezane pse na skupnih poteh. Tam imamo vso pravico biti glasni.
Uporabniški avatar
enej_46
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 06 Maj 2015 14:13

enej, nimaš prav. vinograd ni ograjen, nima označb, poleg tega ga prečka oziroma obide povezovalna mulatjera ki je tam že vsaj 100 let. Peš prehoda prek zemljišča ti ne more prepovedat nihče, poznam pa tudi primer ko je lastnik psa moral plačat tako odškodnino kot zasoljeno kazen, ker je pes napadel človeka na dvorišču pred bajto... pač pes v nobenem primeru ne sme ugriznit človeka. kot tudi človek ne sme udarit lopova v lastni bajti, naprimer...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 06 Maj 2015 14:33

Jaz govorim iz lastnih izkušenj, in policaj, kateri je bil obveščen o ugrizu je rekel da nisem imel kaj iskat tam, plus plačati smo morali cepitev psa.
Psa niso uspavali, ker ni bil agresiven drugače, ampak je ščitil svoj teritorij.
Drugič pa sem rekel da me je moj pes med igro, da ni bilo policije vmes in nepotrebnih stroškov s cepitvami.
Uporabniški avatar
enej_46
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 06 Maj 2015 14:54

No ce se mu pustis prav pa pac placas, ampak v Sloveniji imas pravico iti cez travnik/gozd... mogoce ne s kolesom, pes pa definitivno. Po drugi strani pa vsaj zaenkrat, pa upam da bo se dolgo ostalo pri tem, se nimas pravice braniti svojega teritorija z orozjem oz. napadom na taksnega ali drugacnega vsiljivca. Zato bi v tvojem primeru vsaj jaz stvar peljal naprej, ne glede na to kaj nek policaj na terenu rece. Napaden si bil ti, tudi ce si bil na "napacnem terenu". To je priblizno v istem stilu kot "bom dal 220v na kljuko, pa ce mi bo kdo poskusal vlomiti v klet, ga bo ubilo". Ja probas lahko, nastradal bos pa ti... pa ne od elektrike ;)
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 07 Maj 2015 07:30

Sklepam da je bil policist nek kolega z tistim lastnikom psa. ker je ravnal v popolnem nasprotju z zakoni samo da te ustraši oziroma svojemu kolegu prihrani kazen.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a mish » 07 Maj 2015 15:24

25 napadalnih psov in enkolesar v grčiji - primer treznega ravnanja. Osebno bi se še posral zraven .. groza ..

https://www.youtube.com/watch?v=AUXvqgv3-_4

(Se opravičujem če je repost, nisem ravno vsakega linka gledal)
mish
član

OdgovorNapisal/-a marko01 » 07 Maj 2015 20:36

Točno tale video, ne kazan do konca, je bil mislim da na Discovery-u ali National-u, kao kako preživeti dano situacijo...

drugače pa, osebno me začne stiskati že ko se ena marcina začne zaganjati, tuki jih je blo pa miiiičkn več..
marko01
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 08 Maj 2015 00:42

Neugodna situacija :D
Na njegovo srečo niso bli zlo napadalni psi:

1. Ne se začet dret na pse ko začnejo lajat. Tako morajo oni za njihovo zmago pokazati "še več mišic".
2. Ne se pogovarjat z njimi, da naj se umirijo. Po vsej verjetnosi to ni povelje ki ga razumejo, tako da je BV.

Če pa pes (nad 20 kil) štarta proti tebi, tako kot bi zatekel za žogico ki mu jo vrže lastnik, then pedal for your life :lol:

Če se gre pa za manjšega psa, potem pa prosim v izi. V veliki večini gre za to da je psa strah tebe in ni nobene potrebe da dobi vole iz prve. Če se ti zakadi v hlače (začne gristi), potem zbrcaš, če pa 10 kil kosti vate samo laja, pa tudi če samo iz 1m, potem pobrzdajte svoje strahove pred pasjimi zobmi in ne zganjat nasilja.

Sem pa tudi sam že večkrat razmišljal, da si moram omislit kakšen solzivec, proti štirinožnim kilerjem. Enkrat sem se že šel "ti loviš" z ovčarjem, rabim backup plan če me neslednič ujame :mrgreen:
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a Stak » 11 Maj 2015 11:22

Včasih pa psi samo rabijo malo družbe na sprehodu:
Slika
Slika
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 11 Maj 2015 11:43

Bom Spikesterjeve predloge pobral za komentiranje. Nimam nič proti tebi, Spikster, samo izhodišče za komentar bom vzel.

Spikster napisal/-a:Neugodna situacija :D
Na njegovo srečo niso bli zlo napadalni psi:
1. Ne se začet dret na pse ko začnejo lajat. Tako morajo oni za njihovo zmago pokazati "še več mišic".
:mrgreen:

Moje izkušnje so drugačne. Dokler pes (ali več psov, do dazj sem imel max dva ovčadja na kupu) pač glasno laja, se jaz pogovarjam z njim in ga mirim. Če pa se začne obupno glasno, napadalno, brezglavo lajat - takrat se pa jaz tudi oglasim. In kričim na vso moč nazaj in sem glasen. Do zdaj jih je to vedno vsaj zadržalo ali distanciralo toliko, da sem se lahko umaknil. kadar nisem kričal nazaj, se vedno pes približa čisto do kolesa, na skok ali ugriz. Takoj ko zakričim je vsaj meter bolj stran. Ponavadi kar dva, tri metre. Res pa se ne umiri, ampak me spremlja po vsem svojem teritoriju. Tudi 100m daleč.

Pogovor z njim ali ne; nimaš kaj zgubit če probaš. Moraš pa pri pogovoru vedet kje stojiš v mislih. Ker če mu praviš "Stari, ne ga srat, samo mimo me spustiš" v mislih ti pa nabija "mater kako krvoločen pes, kaj če me ubije..." potem si mu v bistvu z govorjenjem še bolj povedal to kar sicer misliš. Pol mu lahko mirno rečeš po resnici "stari prosim mimo me spusti, ker se bom poscal od straha, bojim se da me boš ubil". Torej če se ga bojiš, mu ne govori da si car in blabla. Bodi raje tiho, ali pa povej po resnici.

Če se ga pa ne bojiš, mu pa z besedami lahko poveš kar misliš. Vprašanje je če posluša. Ampak z govorom jačaš dejansko sebe in svoje neverbalno sporočilu psu. Tistega pa še kako dojame. Gre za to, kar mu z mislimi in čutili sporočaš. Ne spuščam se v detajle, a govorim o tvoji frekvenci, ki jo oddajaš v prostor (električno in magnetno polje srca, vesolje kot energetska in na naše misli odzivna matrika)

Spikster napisal/-a:Neugodna situacija :D
Če se gre pa za manjšega psa, potem pa prosim v izi. V veliki večini gre za to da je psa strah tebe in ni nobene potrebe da dobi vole iz prve. Če se ti zakadi v hlače (začne gristi), potem zbrcaš, če pa 10 kil kosti vate samo laja, pa tudi če samo iz 1m, potem pobrzdajte svoje strahove pred pasjimi zobmi in ne zganjat nasilja.
Sem pa tudi sam že večkrat razmišljal, da si moram omislit kakšen solzivec, proti štirinožnim kilerjem. Enkrat sem se že šel "ti loviš" z ovčarjem, rabim backup plan če me neslednič ujame
:mrgreen:

Pred malimi sem pa že marsikaj probal. Od lajanja, brcanja, pa probat povozit (itak pes pobegne)... In prišel do zaključka da če je to 1x obisk terena potem greš mimo. Če pa je to moja standardna tura, kjer sem pogosto, potem si zanj vzamem čas. Stopiš dol, greš k njemu in navežeš stik. Kaj lahko zgubim? Ne rabim klobase in cukrov. Samo malo časa. In kmalu sta znanca. Preverejno s takimi, ki so mi prvič leteli pod kolo, da sma skor oba padla.

Za velike mrcine pa še nimam jajc probat se pogovorit in vzet čas. Čeprav mora it po enaki poti.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 11 Maj 2015 11:56

Slika
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a majsmjz88 » 02 Jan 2017 05:38

Natančna navodila kako ravnati ob situaciji,ko te na mtb turi začne nadlegovati pes.Sam jemljem nadlegovanje že,ko se pes zakadi proti meni.KOD PRVO se ustavimo stopimo iz kolesa se z njim zasčitimo tako,da je kolo med psom in vami.KOD DRUGO sezemo po solzivcu,ki ga moramo vedno imeti v dosegu rok se dobi tak etui za solzivec,ki ga pritrdimo na okvir kolesa.KOD TRETJE aktiviramo solzilec ga usmerimo proti psu in ga pošpricamo v oči.KOD ČETRTO,ko se pes začne vrteti v krogu,ker neve,kaj ga je doletelo in si s tacami praskati gobec in oči ter cviliti mu moramo razložiti po pasje tako primitivno,kod to dela on sam,da se tega ne sme početi.KOD PETIČ znebimo se kolesa,ki je med vami in psom zdaj ga ne potrebujemo več iz nahrbtnika vzamemo kol lahko ga naredimo sami iz bukovega lesa dolgega cca 50 cm da gre v nahrbtnik.KOD ŠESTIČ skoncentriramo se in psa začnemo mlatiti s kolom tako mocno,da zverina tudi zacviliti ne more več normalno.KOD SEDMIČ na koncu če seveda pes prezivi ga preventivno primemo dvignemo naderemo,da se tresejo tla in nato spustimo,da gre svojo pot.KOD OSMIČ če se zraven znajde lastnik psa in preveč pametuje naredimo z njim isto kod s psom.Zato da si bo človek v naprej zapomnil,da pes ni za vsakogar,da je treba psa vzgajati ga socijalizirati mu nameniti veliko časa se ukvarjati z njim itd.Ne pa,da si ga kupi in ga priklene na verigo in pusti,da se pes vzgoji sam kolikor pač se.Lp vsem skupaj in veliko prijetnih mtb tur vam zelim
majsmjz88
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 02 Jan 2017 08:17

K_____D
O_____E
T_____V
______E
______T
______I
______Č

MRŠ U KURAC, JEDI GOVNA
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 02 Jan 2017 08:59

Opomba: z vsemu, ki namesto KOT, pisejo KOD, naredi enako!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 02 Jan 2017 09:25

Novo leto, nov nepismeni trol. Srečnega in zdravega majsmjz88
m66
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 02 Jan 2017 09:39

Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a S... » 02 Jan 2017 09:41

majsmjz88 napisal/-a:Natančna navodila kako ravnati ob situaciji,ko te na mtb turi začne nadlegovati pes.Sam jemljem nadlegovanje že,ko se pes zakadi proti meni.KOD PRVO se ustavimo stopimo iz kolesa se z njim zasčitimo tako,da je kolo med psom in vami.KOD DRUGO sezemo po solzivcu,ki ga moramo vedno imeti v dosegu rok se dobi tak etui za solzivec,ki ga pritrdimo na okvir kolesa.KOD TRETJE aktiviramo solzilec ga usmerimo proti psu in ga pošpricamo v oči.KOD ČETRTO,ko se pes začne vrteti v krogu,ker neve,kaj ga je doletelo in si s tacami praskati gobec in oči ter cviliti mu moramo razložiti po pasje tako primitivno,kod to dela on sam,da se tega ne sme početi.KOD PETIČ znebimo se kolesa,ki je med vami in psom zdaj ga ne potrebujemo več iz nahrbtnika vzamemo kol lahko ga naredimo sami iz bukovega lesa dolgega cca 50 cm da gre v nahrbtnik.KOD ŠESTIČ skoncentriramo se in psa začnemo mlatiti s kolom tako mocno,da zverina tudi zacviliti ne more več normalno.KOD SEDMIČ na koncu če seveda pes prezivi ga preventivno primemo dvignemo naderemo,da se tresejo tla in nato spustimo,da gre svojo pot.KOD OSMIČ če se zraven znajde lastnik psa in preveč pametuje naredimo z njim isto kod s psom.Zato da si bo človek v naprej zapomnil,da pes ni za vsakogar,da je treba psa vzgajati ga socijalizirati mu nameniti veliko časa se ukvarjati z njim itd.Ne pa,da si ga kupi in ga priklene na verigo in pusti,da se pes vzgoji sam kolikor pač se.Lp vsem skupaj in veliko prijetnih mtb tur vam zelim

GOspodu priporočam da isto metodo preizkusi z medvedom. Pričakujemo obširno poročilo (če ne tuki pa vsaj v Slovenskih novicah :mrgreen: )

Happy NY vsem, tudi kužkom :wink:
Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a Izi » 02 Jan 2017 10:02

usrane ne socializirano, tebi bi vse prste polomil, da ne bi mogel ne tipkat ne belance držat,...
zraven pa še noge,...

vsem ostalim pa srečno zdravo in uspešno novo leto 2017, tudi štirinožnim in ostalim živalcam,..
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 02 Jan 2017 12:34

Sam isto vozim solzivec zraven na vsaki furi,pa hvala bogu ga mi še ni bilo treba uporabit,so še druge metode kako pomirit psa :wink: če pa se zgodi,da ga bo treba uporabit ,ga pač bom,samo ne na tako brutalen način,kot si ga opisal ti majsmjs88 :roll: da nisi ti tisti bedak,ki je pred časom imel okrožnico po družabnih omrežjih :lol:
p.s. lahko pa prideš na eno furo zraven mne,pa bova šla mimo pavrnije,kjer imajo psa- beri(po videzu :wink: 100kg mišic),pa da te pol vidim :shock:
ZmZ31
član

Kraj: bogu za hrbtom

OdgovorNapisal/-a Buschi » 02 Jan 2017 18:22

Jaz imam službo, kjer se ne dnevno, ampak urno srečujem z psi...ne, nisem briftreger...ponavadi pomaga ogovarjanje in to, da psu pustiš, da ti povoha roko.
Hlačnice so pa potem tako ali tako živalski Lady, ker se vsak, pes ali mače muza tam med nogami...mater se čudno tole čuje.

Torej, prijazen pristop in sta me lansko leto ugriznila, oz uščipnila samo dva.

Seveda pa imam vedno na dosegu roke flat izvijač, nabrušen kot nož...če znam piknat praščeka tja v srce, ni hudič, da nebi še psa!

P.S.: Apak kok mal je teba, da se vžemo na leta pozabljeno temo!
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 02 Jan 2017 19:10

Zgleda, da je imel majsmjz88 slabe izkušnje s psi, in potem je seveda tako čustveno sporočilo s slovničnimi napakami čisto razumljivo.

Jaz sem npr. pse v parih ulicah kupil s pasjimi piškoti. :D
http://www.thelocal.at/20150511/austria ... dog-treats

Holiwudar:
https://www.cesarsway.com/dog-behavior/ ... ogs-attack

Ne marajo pitbulov: http://www.dogsbite.org/dangerous-dogs- ... #bitestyle
Marajo pitbule: http://www.pbrc.net/breaksticks.html

Tole je potem tisti majsmjz88-mov količek ... break stick.
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a m66 » 02 Jan 2017 19:52

Sam imam psa (ne ni baterijski, je srednje rasti - cca 30kg) , pa ravno tako ne maram pitbullov, argentinotov, tosa inu, rotijev in podobnih pasem. Pa ne zato ker bi bili bolj napadalni ampak ker so posledice napada običajno zelo hude. Pa marsikateremu psu se kdaj strga...Mojemu se še ni ( pa je 10 let star), pa se ne slepim da imam kaj drugega kot srečo. Pes je žival in imo prav noben pes ni 100℅ predvidljiv. Zato razumem ljudi ki so previdni ali se psov bojijo. Ne razumem pa takšnih, ki pridejo na forum in s prvim postom izlijejo vse svoje frustracije. No al pa je zgolj trol, sam tudi teh ne razumem.
m66
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 03 Jan 2017 10:46

Hm. Zanimivo je tole s psmi.

Imamo dve vrsti srečanj:
1. Tista ko oceniš, da lahko spizdiš.
2. Tista ko ne moreš.

Za srečanaj št.2 lahko kaj rečem:
Večino srečanj psov se da čisto lepo prit skoz, z ustrezno reakcijo.
In pes iz volume 90% v hipu šalta na 0%, ter začne vohat se smukat okoli.

Tudi angleščine in nemščine in pecanja žensk smo se naučili.
Tudi pasje govorice se je treba naučit.
Tisti, ki imate provleme s psmi9: a ste se kdaj vprašali, kaj vam dejansko dotični pes pravi?

Pes, ki ti priteče nasroti (v ograji ali zunaj) in laja na ves glas...
Kaj pravi?
"Raztrgal te bom, hočem te ugriznit, jaz vsakega napadem..."
"To je moj teren. Ne pribižuj se, sicer te ugriznem."
"To je moj teren. Kdo si ti tujec in kaj delaš tukaj?"
"Halo soseska. Sporočam vsem psom da imamo tujca."
"Strah me je. Gospodar na pomoč".
"Halo gospodar, nekaj novega imamo na dvorišču".
...
Zdaj se vprašaj, kaj bi mu odgovoril na takšno vprašanje.
No im mu to dejansko poveš. lahko z mislimi, lahko z besedami.
Pes pač laja, ker ne zna govorit kot mi.

Ko začne renčat... je treba bit pa bol previden.
In odločen.

Ste kdaj vidli kako si dva mačka merita moči, brez da se stepeta?
Potem pa odkorakata vsak v sovjo smer.
No pri renčečem psu je situacija enaka.
Dejansko si naletel na psa, ki je prepričan da ti je kos.
Kako reagiraš, ko ti na veselici, v gostilni,... začne grozit s pretepom nekdo ki je enak ali močnejši od tebe?
Še naprej lajaš vanj?
Probaš s treznim pogovorom, ali previdnim umikom.
S psom je enako. Če je velik in butast, je bolje popustit.

Srečanje 1, pa imam par vprašanj:
Je intervalni trening. In psihičen hkrati.
Običajno te potera do konca svoje parcele.
Kaj če te vmes vseeno ujame ali podre?
Ne vem ali je pri tem srečanju pametno zganjat vraga (se dret nanj in kričat),
ali je bolje bit tiho.
Kaj pa če se med takim šprintom sunkovito ustavim?
Anyone.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Izi » 03 Jan 2017 11:15

psi na svojem dvorišču, za ograjo v pesjaku ali na ketni, niso problem, pa če se hočejo raztrgat od lajanja,...
problematični so spuščeni psi in še bolj problematični so spuščeni psi brez lastnika,...

sam sem že doživel napad psa, brez lastnika, ki se mi je zapodil pod sprednje kolo in me v trenutku spremenil v supermena a le za kratek čas, dokler gravitacija ni naredila svoje,...

posledice natrgana ramenska vez, 6 mesecev bolniške, nekaj poškodb na kolesu tipa prestavna ročka in ročka od bremze, debilen odvetnik mi je pa tožbo zajebu, ker ni pravi čas oddal papitje, tako da sem imel še stroške s sodiščem in odvetnico, namesto da bi odškodnino pobral,...

vsi sosedje, so se bali tega psa, pa noben ni hotel pričat, ker je lastnik bil lokalni kreten,...

pa nikoli nebi napisal kaj takega kot je bilko debilko 88 nabisal,....
verjetno gre za istega modela, ki je pisaril, da je psu dal petardo v gobec,... tko da jaz bi mu petardo v rit vtaknil,...

imam psičko 35kg mešanko med nemškim ovčarjem in zlatim prinašalcem,... igrača za znoret,... in s kolesa bi te spravla zaradi veselja ko bi prinorela ne za to ker bi te napadla,... tko da odgovornost lastnikov je v tem primeru velika,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 04 Jan 2017 12:31

Jaz bi na tem mestu dodal še eno kategorijo, ki bi jo sicer lahko uvrstil tudi v Izijev ali TTOCS-ev zapis. gre pa za specifično kategorijo lastnikov:

Torej za pse raznih kmetavzerjev na vasi(ali izven vasi, včasih tudi v mestu), za katere tej isti kmetavzerji menijo, da pač ne potrebujejo povodca ali ograjene parcele in se na nek način prosto sprehajajo naokoli.

Gre za situacijo: "moj pes nič ne naredi, samo ustavit se moraš da te ovoha. ni navajen da SE MU VOZITE MIMO, pa čeprav po javni, odprti cesti".

ali: "veste, vedno smo tukaj imeli mir, odkar se vse živo sprehaja in kolesari mimo ga moram imet v boksu. dajte razumet, da tistih par ur(celo popoldne) ko je spuščen, ga pač ne morem imet na očeh..." temu ponavadi sledi 1. razlaga.
-zakaj bi se jaz ustavljal tujemu psu na pločniku, cesti, gozdu, planinski poti? lastnik ga more brzdat, v kolikor tega ni sposoben se mu žival enostavno odvzame, žal je postopek za to prepočasen in za prijavitelja zahteven.

S padcem lastnikovega iq-ja, se pojavijo tudi razlage: "kdo vam je pa dovolil da se po gozdu vozite ali hodite? To je moj privat gozd/vinograd/pobočje in jaz ne dovolim da se tukaj vozite mimo, v mojem gozdu mi ne boste pametovali kje in kdaj se bo gibal moj pes." ,
v primeru nelastniškega gozda pa " ja dejte razumet da ga v mestu ne morem spustit s povodca, v gozd ga spustim da se zdivja, kolkr vem pa se kolesarji tukaj nebi smeli vozit",
v primeru soseda lastnika pa "lejte jaz živim tukaj, gozd je od soseda ki vam zagotovo ni dovolil uporabe, moj pes ima tukaj svoj teritorij..."
-takim ljudem bi morali odvzet tudi parcelo in ga preselit nekam v zda, kjer je tovrstno početje z zakonom dovoljeno.

Kako rešit tak problem, še nisem ugotovil. Sem šel dvakrat mimo dotične hiše s svojim psom pa nisem imel te sreče da bi naletel na isto nadlogo, upal sem, da pes prileti, ga uspem slikat in ga isti moment prijavim na policijo... Čeprav glede na stigmo določenih pasem menim, da bi v očeh policije bil jaz krivec, ker sem s pitbulom pa čeprav na povodcu, šel izzivat odvezanega belgijskega ovčarja v njegovo "domačo okolico" pa čeprav na javni cesti.... nevem. any ideas?
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 04 Jan 2017 12:46

@ Vitto1

če dovoliš se podpišem pod to izjavo,... rešitev pa tudi jaz ne vidim in ne poznam,... ker glej ga no zlomka, dokler ti nič ne naredi, potem itak noben nič ne naredi, ko pa ti naredi, pol je pa itak že prepozno,... in potem ti isti kmetavzarski lastniki na hitro pokončajo psa in mislijo da so s tem naredili vse, čez par mesecev ali kako leto pa se zgodba ponovi,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 04 Jan 2017 13:36

Rad bi razdelal debato v neko smer, da se pride do rešitve ki je sprejemljiva tako za sprehajalce/kolesarje, kot pse z blesavimi lastniki. Kot lastnik psa in ljubitelj živali ne podpiram pretirane represije katere je že zdaj preveč tam kjer ni treba(po mestu redarji ustavljajo sprehajalce psov in jih kaznujejo če nimajo vrečke, pa čeprav so vrečke obešene na vsaki drugi kanti za smeti...), predvsem bi morali kaj naredit zato, da se v dobi kjer alarmno napravo dobiš za par 10€, tolerira da se pse uporablja kot čuvaje raznih njiv ali parcel...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 04 Jan 2017 22:50

Vitto1 napisal/-a:Rad bi razdelal debato v neko smer, da se pride do rešitve ki je sprejemljiva tako za sprehajalce/kolesarje, kot pse z blesavimi lastniki.

V tem primeru ni rešitve. V primeru napada obvestiti policijo in se pes označi za nevarnega psa.
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO1353

Ob nadaljnih prijavah gre potem pes na inekcijo, blesav lastnik nabavi novega psa, mogoče vmes plača kakšno kazen - če ima kaj premoženja in gremo spet nov krog.

Kolesarji imamo kolo za obrambo, sprehajalci palice, kose oblačil...
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 05 Jan 2017 06:01

Je rešitev...OBVEZEN NAGOBČNIK in fajn kazni, če ga ni...jst bi se zih bolj varno počutu, razn če je kaka finta pr nagobčnikih k jo ne poznam
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a cebe » 05 Jan 2017 10:04

Rešitev je "enostavna" - narediti podobno, kot bi morali narediti za voznike pod vplivom alkohola/drog:
- prvič konkretno visoka denarna kazen (in odvzem izpita), brez kritja zavarovalnice (velikokrat krije stroške napada zavarovalnica, ker je zadaj dobra polica in kakšna laž glede premaganih ovir psa pred napadom), itd.
- drugič obravnava kot namemska povzročitev težjih telesnih poškodb ali uboja, posledično zaporna kazen, itd.

V osnovi bi pa rabli neko živalsko policijo, ki bi sankcionirala vse, ki imajo živali kot nek inventar okoli hiše in jim je vseeno za njih, ne skrbijo primerno in nimajo vzgojenih, kot se zagre.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a urbe » 05 Jan 2017 18:09

TTOCS napisal/-a:/…/
Kaj pa če se med takim šprintom sunkovito ustavim?
Anyone.

Ene-dvakrat me je to rešilo! Ni treba, da se ustaviš, dovolj je, da le za trenutek blokiraš zadnje kolo 8)

Sem pa imel dve (ločeni!) neprijetni izkušnji: med bajkanjem v klanec, sta psa šla proti meni in mimo mene (noben lajal ali renčal). Takoj ko sem bil skoraj mimo njiju, sta se obrnila in me zagrizla v meča, tako da sem za trenutek čutil njune zobe :evil: Ker nisem nehal poganjat, nista uspela zagristi v nogo … Psa nič posebnega — en nemški ovčar, drugi nek mešanc(?).
Enkrat sem pomotoma zapeljal na neko dvorišče, kjer sem naletel na nemškega ovčarja. Kolo sem postavil med mene in psa ter rikverc odpešačil z dvorišča brez posledic 8)
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
google+
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a Izi » 06 Jan 2017 12:52

jap obstaja finta pri nagobčniku,....
če je pes 40+kg potem je to že taka masa da te sploh ne rabi ugriznit,... ampak samo nate skoči,...
hahahahaha
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 06 Jan 2017 13:21

Bolj ko vas berem bolj razmišljam v smeri ->
Slika
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a vr » 06 Jan 2017 17:33

Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 06 Jan 2017 19:31

Torej za pse raznih kmetavzerjev na vasi(ali izven vasi, včasih tudi v mestu), za katere tej isti kmetavzerji menijo, da pač ne potrebujejo povodca ali ograjene parcele in se na nek način prosto sprehajajo naokoli.

Gre za situacijo: "moj pes nič ne naredi, samo ustavit se moraš da te ovoha. ni navajen da SE MU VOZITE MIMO, pa čeprav po javni, odprti cesti".

Na vasi ima pes malo drugačno funkcijo kot v mestu, kjer je bolj za igračo. Če gre za čuvaja je do neke mere zaželjeno da ne pusti vsakega blizu hiše. Če je pes privezan in je hiša nekje na samem nima efekta, ker lahko v miru kradejo. Je pa res da si znajo psi vzet malo prevelik teritorij. Pes čuvaj ne more bit privezan, ker potem ga noben ropar ne jebe 5%.

Po mojih izkušnjah psi, ki so spuščeni niso pretirano nevarni če ne začneš paničarit. Če paničariš še psa zgrabi panika in ugrizne.
Verjetno jim kolesarji zgledamo kot da jih probamo brcnit in zato ugriznejo. Tud mene je že ugriznil, ko sem probal mimo brez ustavljanja. Od takrat vem da se moram ustavit in it v skrajni sili par metrov peš.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a urbe » 06 Jan 2017 19:55

Kaj pa če psu zgledaš kot plen (bežiš pred njim), in te zato želi zgrabit oz. ugriznit?
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
google+
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: _PRoDiGY_, gozdni, mrd