Ture v okolici Bohinja

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Ture v okolici Bohinja

OdgovorNapisal/-a nejc10 » 07 Avg 2015 12:12

S kolegi gremo za vikend v Bohinj in me zanima, ce mi lahko kdo priporoči kaksno turco, povdarek naj bi na spustu oz. kaksno lepo singlco

Hvala!!
nejc10
član

Re: Ture v okolici Bohinja

OdgovorNapisal/-a whatever » 07 Avg 2015 12:22

To je top!

Cca uro pa pol asfalta, potem pa še uro pa 45 porivanja in/ali nosnje.
http://www.strava.com/activities/323782280

Je pa vredno, ker je spust noro dober!

http://www.strava.com/activities/323836765

Ti prides gor pred to kočo na levo, kjer je folk. Potem se vzpnes do te točke, kjer sem stal, ko sem fotkal in za tabo se zacne spust. Potem pa dobro gledas kje vozis, ampak naceeeeeeeeloma ne mores zgresit trejla.

Slika
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a nejc10 » 07 Avg 2015 15:57

Kul, hvala.
nejc10
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 08 Avg 2015 14:30

@W
Kako pa ti to vse veš? Ne da si spet začel kolesarit? :D
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a Depresija » 08 Avg 2015 19:45

Sej ne ve ... ker za gor je za prave dedce 100% vozno :mrgreen:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a plonx » 10 Avg 2015 06:40

kaj pa kakšna krajša tura?
plonx
član

OdgovorNapisal/-a nejc10 » 10 Avg 2015 19:12

Mi smo potem sli na Oržnovo kočo, super turca. Start v Boh. Bistrici do Koble je asfaltrirana cesta potem je se mal makadama in nato pa po peš poti sledič tablam za Orožnovo kočo, večino časa je treba nosit/porovat kolo cca 90min. Spust je pa fenomenalen na nekaterih delih za vert riderje nekaj delov pa smooth hiter spust.
Zakon turca.
nejc10
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 11 Avg 2015 22:58

@mrd enkrat na leto pa tudi jaz kam grem :)
@Depresija ma ajde, en del takoj, ko zavijes gor od rampe, je bil precej razrit in je slo nekih 50 metrov, potem pa so noge zatajile :) Ko sem gledal tiste 3, ki se mucijo (kljub granny zobniku spredaj), sem hitro odnehal in tako tudi vecina ;) Na vrh sem prisel 20 minut za "ta hudimi". Se da, ce imas granny ring pa kondicijo v nogah, a zal nimam niti eno :) :)
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 14 Avg 2015 15:58

W, ne opravičuj se ... sej jst ne trdim da sem pravi dec :mrgreen:
Drugače je na omenjenem vzponu večji problem podlaga (in s tem tehnika) kot pa strmina.
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 19 Avg 2015 15:08

Depresija napisal/-a:Sej ne ve ... ker za gor je za prave dedce 100% vozno :mrgreen:

Yup. In to z 22-34 kombinacijo. Brez nekih 20,18 spredaj... Sem pa gotovo imel srečo s podlago. Pa me je tu in tam kaj streslo iz sedla tudi. Ampak to ni 45min porivanja. Sem skor pravi ded :)
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a MAAC » 20 Avg 2015 08:41

TTOCS napisal/-a:
Depresija napisal/-a:Sej ne ve ... ker za gor je za prave dedce 100% vozno :mrgreen:

Yup. In to z 22-34 kombinacijo. Brez nekih 20,18 spredaj... Sem pa gotovo imel srečo s podlago. Pa me je tu in tam kaj streslo iz sedla tudi. Ampak to ni 45min porivanja. Sem skor pravi ded :)

bil... :mrgreen: :D :D :D

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a whatever » 20 Avg 2015 14:29

TTOCS napisal/-a:

Sej se da poganjat, ampak ne skozi. Sploh zacetek, po rampi, je jeben. Tisti trije, ki so imeli 22 spredaj pa 34/36 zadaj so furali vzpon po serijah - 20 metrov na polno, potem pa pauza 2 minuti in "ponovi vajo". S tem da so imeli vsi bolj "na izi" bajke.
Po tem razritem terenu se pol da poganjat vecino casa.
Potem pa je bilo se nekaj folka z 22 spredaj in so ravno tako raje porivali/nosili na zacetku, kot da bi se ubijali na vzponu.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 20 Avg 2015 15:30

Imam 20-39 prenos, Depresija ima 20-36 in kar on spelje navzgor me ostavlja bez daha.
Dobesedno :shock: :shock: :shock:

Njemu je šala mala makadam na kranjski rak, vidu sem ga spelat tudi čisto vse na Polhograjsko Goro (Sveti Lovrenc)
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Depresija » 20 Avg 2015 16:03

Sej ni pomembno kdo kaj spelje ... zadnji dve leti sem itak tudi sam pussy, priznam :)
Mogoče je dejstvo to, da je v zadnjih letih tendenca da se enostavno 'pozablja', da se lahko bajk goni tudi v klanec in ne samo 'gravitacijsko' v dolino.
Bicikl ni samo za dol peljat ... ali pač ... kakor za koga, a ne?
Folk sploh več ne ve kaj so to 'tehnični' klanci.
Ta pravih vsestranskih (vzpon/spust) bajkerjev je zelo malo. To cikam da v nulo obvladajo oboje .. in na srečo sem imel čast se peljat v družbi z nekaterimi ..
In to so ''ta pravi'' gorski kolesarji!

Vem da je lažje peš nosit/porivat navzgor ..
Ampak zakaj tega pravila ne uporabljamo tudi navzdol?
Zakaj bi se lomili in lovili ravnotežje med koreninami in skalami .. če gremo lahko peš? A ni tko najlažje? :mrgreen:
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a zabig » 20 Avg 2015 20:50

Depresija napisal/-a:Sej ni pomembno kdo kaj spelje ... zadnji dve leti sem itak tudi sam pussy, priznam :)
Mogoče je dejstvo to, da je v zadnjih letih tendenca da se enostavno 'pozablja', da se lahko bajk goni tudi v klanec in ne samo 'gravitacijsko' v dolino.
Bicikl ni samo za dol peljat ... ali pač ... kakor za koga, a ne?
Folk sploh več ne ve kaj so to 'tehnični' klanci.
Ta pravih vsestranskih (vzpon/spust) bajkerjev je zelo malo. To cikam da v nulo obvladajo oboje .. in na srečo sem imel čast se peljat v družbi z nekaterimi ..
In to so ''ta pravi'' gorski kolesarji!

Vem da je lažje peš nosit/porivat navzgor ..
Ampak zakaj tega pravila ne uporabljamo tudi navzdol?
Zakaj bi se lomili in lovili ravnotežje med koreninami in skalami .. če gremo lahko peš? A ni tko najlažje? :mrgreen:

Hehe sem bil eden izmed tistih treh na tej turi, ki so gor gonil - Batko sprovociral!. Je pa res da sem bil za dol pa tisti, ki čez korenine peš hodi. ..:mrgreen:
eppur si muove
zabig
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 20 Avg 2015 22:21

Meni je spust prioriteta, zato se ne mislim ubijat na vzponu, da bom potem cel nikakav na spustu. Pa ker itak ne furam nic, nimam kondicije, ne moci, zato si vzpon vzamem na izi.
Ko sem bil v formi in sem imel tudi granny zobnik spredaj, sem tudi jaz zelo uzival na vzponih, sploh taksnih, ki so bili razriti, da si se moral fejst pomatrat, da si prisel na vrh ali odfural nek odsek.

Batko je zival :D
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 20 Avg 2015 23:35

Mene pa bolj zanima če kdo odpelje tisto ožino ob skali na planini blato...

drgač pa...ob takem tempu boste začel še babico nažirat, ko gre peš s kolesom čez prehod za pešce :mrgreen:

W/e... se ne spomnem..a si ti vzpon zaključil na Krstenici ali tam koder je bil dejansko cilj?
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Freilauf » 21 Avg 2015 06:17

Depresija napisal/-a:Zakaj bi se lomili in lovili ravnotežje med koreninami in skalami .. če gremo lahko peš? :mrgreen:

Ooooo ja, se zgodi, da smo tu taki ! Pussy pač . :mrgreen:
Včasih smo vprašali: A maš freilauf al' kontra ?
Uporabniški avatar
Freilauf
član

Kraj: skoraj pod Golovcem

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 21 Avg 2015 17:08

Bolje spust po stopalih ob kolesu kot pa na kolesu po komolcih, rebrih, ramenih, kolkih, čeladi ... :mrgreen:
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a farfiola » 04 Nov 2015 11:03

pubeci elektro bike kupit pa ne bo treba tišat....
farfiola
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 13 Jul 2017 20:40

Kaj se priporocate poleg Krstenice?
Pogoj je dober spust, ki je cim manj tehnicen/zatikajoč :oops:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 13 Jul 2017 22:04

Pešpot iz Vogla dol v Ribčev laz. Ni čisti flow ampak zatikanja ni pretiranega

Pol maš lahk celodnevno iz Bohinjske bistrice na Sorco in naprej na Lajnar in Možic, ter se vrneš nazaj na Sorco preko DH proge in iz Sorce naprej v Bohinjsko Bistrico.
To je vse tekoče, res pa da sem iz Sorce v Bohinjsko peljal 1x z lokalci pred leti in ne vem kok se to še fura (če niso kej zjebali s traktorji) ker vem da so se eni deli mal po zapuščenih vlakah peljali. Men je bil mal dolgočasen ampak za tebe, ki ne maraš zatikanja bi bil pomoje kul,

Huda bi ti bla to kar so letos fural na trans julius ... iz Lajnarja ali pa Možica po mulatjeri (tam kjer se drgač dela vzpon na možica iz Podbrda) v Podbrdo. Nazaj v Bohinjsko se lahko vrneš z vlakom.

Se mi pa zdi, da razen mogoče iz Vogla ne boš na slepo najdu nč. Bi rabu vsaj track ali enga ki bi ti pokazal.

Kej druzga razen Komne, Črne prsti, Rodice, Krstenice okrog mimo Vodnikovega doma kamor vem da nauš nosil, ne poznam.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 13 Jul 2017 22:28

Ribčev Laz je v planu, ce ne bo drugega - smo furali takrat na Momaćkem :)
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 14 Jul 2017 01:57

aja, točno
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 14 Jul 2017 10:16

Iz Lajnarja u Podbrdo, pa z lučko nazaj skoz tunel, trasa je bila pokošena za maraton pa Trans Lulijus, iz Soriške planine v Boh. Bistrco pa je vrjetno vozna, samo zaradi dalnovoda bolj vlaka saj zgornji konec, za spodnjega ne vem, že dolgo ne vozimo več.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a mtic » 21 Jul 2019 20:09

whatever napisal/-a:To je top!

Cca uro pa pol asfalta, potem pa še uro pa 45 porivanja in/ali nosnje.
http://www.strava.com/activities/323782280

Je pa vredno, ker je spust noro dober!

http://www.strava.com/activities/323836765

Ti prides gor pred to kočo na levo, kjer je folk. Potem se vzpnes do te točke, kjer sem stal, ko sem fotkal in za tabo se zacne spust. Potem pa dobro gledas kje vozis, ampak naceeeeeeeeloma ne mores zgresit trejla.

Danes sem si privoščil krstenico, vendar mi ni ratalo najti celotnega spusta. ne vem kako je bilo gor pred leti, sedaj je tako, da se v zgornjem delu spusta markirana pot spremeni v gozdno cesto. sem kar precej pregledal teren in nisem našel nadaljevanja poti. Je tudi precej posekanega drevja ob cesti, kar še otežuje iskanje. Se pa ta cesta malo nižje priključi cesti po kateri prideš na planino. Lahko da je bil ta vzpon včasih bolj vlaka, no sedaj je konkretno široka cesta, zaradi očitno obsežne poseke. Edino strma je pa še vedno :)

Se je še kdo vozil tam v zadnjem času in kako je bilo z orientacijo na spustu?
Crime is a disease. Meet the cure.

photo
Uporabniški avatar
mtic
član

Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 21 Jul 2019 20:32

Mi smo bili lansko leto gor. Nazaj dol smo mogl it po vlaki (smer vzpona), ker je bil prvotni spust v Voje sesut od vetroloma. Sedaj so očitno razrili še to kar je ostalo. Sem skor zihr da pametnega spusta s Krstenice še dolgo ne bo več.

Drgač so na spustu v zgornjem delu že pred leti razril en del, ki je postal vlaka, tako da je bilo že takrat treba malo iskat (po cca 30m po vlaki si moral odvit levo (edit) dol z vlake in mal čez veje po cca 50m si spet našel trail)...najbrž je to tista točka kjer si ti zaključil s trailom in šel po vlaki proti Blatu...zdej verjamem, da je šlo vse v maloro, kar se tiče srednjega dela pa najbrž sploh ni več vozen zaradi drevja.
Zadnjič spremenil Mojo Jojo, dne 21 Jul 2019 21:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a mtic » 21 Jul 2019 20:46

A tako potem, škoda.

Glede obnove poti pa tudi jaz dvomim da se bo kaj spremenilo na bolje. Verjetno ta pot že prej ni bla ne vem koliko obiskana, saj so tudi markacije že zelo zbledele, torej niso kej dost vzdrževali poti.

photo
Uporabniški avatar
mtic
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 22 Jul 2019 18:00

Ja, nova vlaka sedaj po mojem sega višje kot je omenil Mojo. Markirano pot le-ta 'preseka' na višini cca 1480mnv. Vidnega nadaljevanja pešpoti s te vlake nisem niti jst opazil, pa čeprav sem približno slutil, kje bi jo moral zapustit.

Kot je napisal Mtic, se ta vlaka priključi na kolovoz, ki pelje na Krstenico (cca 1470mnv). Markirana pot bi se morala odcepit od vlake cca 200m/30vm pred tem križiščem (za tiste, ki bi hotli vztrajat).
Drugače sem na tem križišču zasledil odtis bajkerske pnevmatike, ki naj bi šla ''prosto po Prešernu'' čez hosto v smer pešpoti, ampak ker si zaradi okoliščin nisem smel privoščit morebitnerga zajeba, sem mamljivo zadevo raje namensko prezrl.
Če je bila sled od kakšnega lokalnega stezosledca .. se opravičujem za nezaupanje :) Če pa je bil to kdo z raziskovalno žilico in obilo energije, naj napiše kako se je (če se je) zadeva povezala.. :mrgreen:

Drugače pa ... ni mi jasno zakaj od tukaj po kolovozu (smeri vzpona) navzdol? Še vedno obstaja opcija lovska pot, ki je vsaj za moj okus super zadeva, čeprav je v malo slabšem stanju kod pred leti. Ujaga se jo cca 150vm višje od tega križišča po pristopnem kolovozu za Krstenico.

Spodnji del krsteniškega spusta do Voj je drugače popolnoma ok in normalno vozen. Sam sem ga vbodel ziheraško kar po povezovalni vlaki za Pl.Grintovico, ki te pripelje direkt na križišče z markirano pešpotjo Na Vrhu (cca 1370mnv). (Tako se torej 'izpusti' za cca 150vm markirane poti od ''nove vlake'' navzdol. Jebiga sad :-) )
No, za nekoga ki je tukaj prvič, je potrebno začetek pešpoti za v smeri spusta malo poiskati, saj markacij ni oz. so zelo švoh.
Pešpot se začne cca 40m pod vlako/kolovozom po katerem smo se pripeljali do sem. Naj vas ne zavede lepa prečka ki gre v levo čez travnik. Prava pot je par korakov desno v gozdu ... Na začetku (par 10m) je malo slabše vidna, nadaljevanje pa je nezmotljivo.
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a mtic » 23 Jul 2019 11:00

Depresija napisal/-a:... Drugače sem na tem križišču zasledil odtis bajkerske pnevmatike, ki naj bi šla ''prosto po Prešernu'' čez hosto v smer pešpoti, ampak ker si zaradi okoliščin nisem smel privoščit morebitnerga zajeba, sem mamljivo zadevo raje namensko prezrl.
Če je bila sled od kakšnega lokalnega stezosledca .. se opravičujem za nezaupanje :) Če pa je bil to kdo z raziskovalno žilico in obilo energije, naj napiše kako se je (če se je) zadeva povezala.. :mrgreen:

Če si bil po nedelji gor, potem so bile to moje kolesnice :mrgreen: Tudi meni se je zdelo, da bi glede na konfiguracijo terena pešpot morala skrenit s te nove vlake še pred omenjenim križiščem, vendar nisem našel nič pametnega in obrnil.

Depresija napisal/-a:Drugače pa ... ni mi jasno zakaj od tukaj po kolovozu (smeri vzpona) navzdol? Še vedno obstaja opcija lovska pot, ki je vsaj za moj okus super zadeva, čeprav je v malo slabšem stanju kod pred leti. Ujaga se jo cca 150vm višje od tega križišča po pristopnem kolovozu za Krstenico.

Spodnji del krsteniškega spusta do Voj je drugače popolnoma ok in normalno vozen. Sam sem ga vbodel ziheraško kar po povezovalni vlaki za Pl.Grintovico, ki te pripelje direkt na križišče z markirano pešpotjo Na Vrhu (cca 1370mnv). (Tako se torej 'izpusti' za cca 150vm markirane poti od ''nove vlake'' navzdol. Jebiga sad :-) )
No, za nekoga ki je tukaj prvič, je potrebno začetek pešpoti za v smeri spusta malo poiskati, saj markacij ni oz. so zelo švoh.
Pešpot se začne cca 40m pod vlako/kolovozom po katerem smo se pripeljali do sem. Naj vas ne zavede lepa prečka ki gre v levo čez travnik. Prava pot je par korakov desno v gozdu ... Na začetku (par 10m) je malo slabše vidna, nadaljevanje pa je nezmotljivo.

Tudi varianto po vlaki via Grintovica sem poizkusil; torej višje gor ko nisem našel poti sem se spustil po vlaki do križišča, kjer imaš na drevesu leseni tabli "krstenica" in "grintovica". na tej vlaki bi po zemljevidu sodeč moral sekati spust iz krstenice v voje, zato sem šel raziskovat še v to smer. In res pridem do markirane poti, verjetno je bila prava; najprej sem šel malo navzgor, kjer sem prišel do markacije z napisom krstenica, vendar je bilo nadaljevanje naprej nemogoče zaradi podrtega drevja. Itak nazaj navzgor nisem imel namen iti, šel sem samo zaradi orientacije. Problem se je pojavil za dol, ker zopet nisem našel nadaljevanja poti. Kot si že omenil, markacije so že precej zbledele, pot pa tudi ni več izrazito vidna. Plus polno enih odcepov gozdarskih vlak, zdej pa biraj :roll: Sem bil pa prvič gor in če bi že kdaj prej vozil tam, bi lažje našel..

photo
Uporabniški avatar
mtic
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 26 Jul 2019 19:06

mtic napisal/-a:Če si bil po nedelji gor, potem so bile to moje kolesnice :mrgreen:

Ne, jst sem bil že prejšni mesec ... :)

mtic napisal/-a:Tudi varianto po vlaki via Grintovica sem poizkusil; torej višje gor ko nisem našel poti sem se spustil po vlaki do križišča, kjer imaš na drevesu leseni tabli "krstenica" in "grintovica". na tej vlaki bi po zemljevidu sodeč moral sekati spust iz krstenice v voje, zato sem šel raziskovat še v to smer. In res pridem do markirane poti, verjetno je bila prava....Problem se je pojavil za dol, ker zopet nisem našel nadaljevanja poti. Kot si že omenil, markacije so že precej zbledele, pot pa tudi ni več izrazito vidna. Plus polno enih odcepov gozdarskih vlak, zdej pa biraj :roll: Sem bil pa prvič gor in če bi že kdaj prej vozil tam, bi lažje našel..

Še en resume ... za ponavljalce.
Ko na vzponu proti pl.Grintovica na nekakšni poseki zasledimo prvo markacijo uberemo na desni slab kolovoz/vlaka, ki gre navzdol. Ko ni vegetacije je lepo viden, sedaj v 'zelenjavi' bolj slabo.
Po enih 30-40 dolž. metrih pridemo do roba gozda, kjer nas lahko pretenta lepo vidna pot v levo, ki preči travnik. Tukaj se stopi desno v gozd (če se ne motim je tukaj markacija ali en napis), kjer vidimo slabo uhojeno pot, ki takoj zatem 'zgine'. Če se držimo bolj levega roba v gozdu čez par 10m najdemo nadaljevanje, ki je lepo vidno. Od tukaj do doline potem bp.
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a mtic » 27 Jul 2019 07:48

Depresija, hvala za info. Me je zadnjic kar zdrazila situacija, zato imam namen zadevi pridit do dna :)

photo
Uporabniški avatar
mtic
član

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov