spletno narocanje koles

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

spletno narocanje koles

OdgovorNapisal/-a VnaceK » 06 Jan 2017 13:27

Ko narocis kolo na spletu, kako ves da ti geometrija ustrza?
VnaceK
član

Re: spletno narocanje koles

OdgovorNapisal/-a mrd » 06 Jan 2017 13:28

Slika
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a mrd » 06 Jan 2017 13:30

Canyon npr ima svoje orodje s katerim glede na telesne mere določiš velikost okvirja: https://www.canyon.com/en-si/tools/pps/
Predvidevam, da vsak spletni usmerjen proizvajalec ima vsaj osnovne opise (za YT vem, da ima napisane višine/velikost okvirja). Vsekakor, pa vsi imajo elektronsko pošto in z veseljem odgovorijo na takšna vprašanja.
EDIT: Sem pozabil na koncu napisat najbolj bistveno. NE VEŠ! Ali ti geometrija dejansko ustreza (počutje, telesni proporci, drža...) ugotoviš šele ko kolo dejansko probaš na turi. Nobeno parkirišče, majhen krog po soseski ali čez dva 50 metrov oddaljena kuclja ti ne pomaga.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a cebe » 06 Jan 2017 14:27

Ne ves. In to je dodaten adrenalin za nizjo ceno. :)
Win-win!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 06 Jan 2017 21:54

Še pri novem iz fizične trgovine ne veš, če ga zapelješ samo po ravnem...
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a bzenko » 07 Jan 2017 21:23

Trgovci odsvetujejo kupovanje preko spleta ;)
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 08 Jan 2017 10:20

že vemo zakaj :mrgreen:
V murrici se tudi vsi borijo proti Tesli in njihovemu načinu prodaje
Robots will steal your jobs. But that's OK
Nudim 3D tisk, info na ZS
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a koko82 » 08 Jan 2017 11:16

No ja ko bo vaša delovna mesta prevzela avtomatizacija tud ne boste ravno navdušeni ane ?
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a bzenko » 08 Jan 2017 20:38

Slabo za trgovce in dobro za proizvajalca ter kupca. Mene pa moti to da na bajku zasluži še 5 posrednikov ki ne naredijo nič. Raje plačam 30% manj in gre denar direktno do proizvajalca.
ride now work later
bzenko
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 08 Jan 2017 21:10

bzenko, ne bo lih držalo, ampak prepričane prepričevati nima smisla. ;)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a speed2 » 08 Jan 2017 22:12

VnaceK napisal/-a:Ko narocis kolo na spletu, kako ves da ti geometrija ustrza?

Kontaktiraš nekoga s podobnim kolesom? Na tabli je toliko raznolikih koles sigurno se najde nekdo, ki bi prijazno pomagal.

http://www.svet-sporta.com/Blagovneznamke/Velikostokvirjakolesa.aspx
Tole mogoče pomaga seveda pa je vse spet odvisno od geometrije okvirja. :wink:
The secret to mountain biking is pretty simple. The slower you go the more likely it is you'll crash. ~Julie Furtado
speed2
član

OdgovorNapisal/-a speed2 » 08 Jan 2017 22:18

Kakor sem zasledil gledaš kolo YT?

to je njihovo priporočilo glede velikosti

Slika
The secret to mountain biking is pretty simple. The slower you go the more likely it is you'll crash. ~Julie Furtado
speed2
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 08 Jan 2017 23:09

bzenko napisal/-a:Slabo za trgovce in dobro za proizvajalca ter kupca. Mene pa moti to da na bajku zasluži še 5 posrednikov ki ne naredijo nič. Raje plačam 30% manj in gre denar direktno do proizvajalca.

Čuj, Spešalabajz je kenslu slovenskega uvoznika, se pravi en manj, ki bi služil na tebi, pa so šle cene vseeno gor.
Kaj sedaj tukaj ne štima?
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a speed2 » 08 Jan 2017 23:52

Buschi napisal/-a:
bzenko napisal/-a:Slabo za trgovce in dobro za proizvajalca ter kupca. Mene pa moti to da na bajku zasluži še 5 posrednikov ki ne naredijo nič. Raje plačam 30% manj in gre denar direktno do proizvajalca.

Čuj, Spešalabajz je kenslu slovenskega uvoznika, se pravi en manj, ki bi služil na tebi, pa so šle cene vseeno gor.
Kaj sedaj tukaj ne štima?

Najbolj, da se gre kar direktno v tovarno po kolo. Direkt iz proizvodnje, bo sigurno ceneje :roll:
speed2
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 09 Jan 2017 08:03

Ja ves denar gre potem direkt v tujino...

Malo prišparaš 1x potem pa cel let jamraš v kaki klinčevi državi živimo in da je naš standard pod povprečjem.

Jao
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 09 Jan 2017 09:03

rugbyfan napisal/-a:

Ja ves denar gre potem direkt v tujino...

Malo prišparaš 1x potem pa cel let jamraš v kaki klinčevi državi živimo in da je naš standard pod povprečjem.

Jao

ah alzo, ti pol kupuješ zato doma da zagotavljaš delovna mesta trgovcem in da plačuješ domači ddv. Lepo zelo, domoljubno. Bi bilo pa bolj učinkovito če bi kar direkt fursu nakazal.

Sicer pa, trgovci se pač morajo prilagoditi, kot mi vsi. Če bo kupec našel dodano vrednost - se mu bo pod črto "splačano" da bo kupil pri domačemu trgovcu bo kupil, drugače pač ne bo. Trend je pač tak, da se vse kupuje online - ker je kupcu to bolje. Tudi v USA razni Macy, Sears in podobni propadajo, Amazon pa prosperira.
m66
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 09 Jan 2017 10:31

ko sem jaz pred leti spraševal za dva okvirja SC Nomad-a, pri našem dobavitelju in vprašal koliko mi da na gotovino in na dva kosa popusta,... je rekel, jah taka je cena, ne gre kaj narest,... ja super pol, zgleda da vsak dan prodajo po dva okvirja za 2500€ kos,... pol pa res ne bodo jokcal, če sem jaz to preko spleta opravil in prišparal,... in od takrat je pač tako, da če je po moji oceni prihranek vreden tega, da kupim online, potem to tudi naredim,... za vsakih 10€ se pa sigurno ne bom ukvarjal s tem,... sam med 2500€ in 1700€ z vsemi stroški, je pa kr zajetna razlika,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 09 Jan 2017 11:25

Izi 1700€ je z poštnino al brez ? :lol: Ne vem zakaj sam 90% ljudi pri nakupu poštnine ne šteje v ceno kolesa. Npr. mi imamo iste cene kot če bi nabavil iz Commecnala (kolo + poštnina) pa se še vedno najde folk k nabavi direktno iz Commencala, ker je 2500€ za kolo + 100€ za poštnino 100€ manj kot 2600€ :lol:
Z tem da pri nas dobi sestavljeno kolo in da lahko reklamacije za Rock shox uveljavljaš pri prolocotu, kar pri nakupu iz Commencala ne moreš. Poleg tega so tovarniško zlo slabo sestavljeni in ni dost da natakneš krmilo in si reday to go.

Razumem da nabaviš Capro ali Canyona ker ima res dobro ceno, tko da jest glede tega nobenga ne obsojam. Sam da potem trdiš da so trgovci neumni, neprilagodljivi itd... je malo mimo. Sicer pa povejte kako se lahko trgovci prilagodijo direktni prodaji proizvajalcev koles ? Čakam :lol:
Amazon je več let delal z izubo, da je uničil konkurenco. Poleg tega izkoriščajo delavce tko da niso glih neka zgledna firma. Če daš meni vsako leto 500 miljonov € lahko tud jest zjebem bike discount..., ker bom mel 30% nižje cene free shipping za vsa naročila neglede na vrednost...
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a Izi » 09 Jan 2017 11:35

1700€, okvir z DHX Air, poštnina, carina in špedicija,... heheheheh,...
jah pač enkrat imam lahko tudi jaz srečo in je dolar bil full slab,... heheheh mislim da je bil 1,45 ko danes je recimo 1,058
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 09 Jan 2017 11:36

@koko

@1: težko, najdi nišo in dodano vrednost ki zanima tudi kupce, če ne moreš/znaš/se ne da pač delaj nekaj drugega

@2: Kot potrošnika me (ja morebiti kratkovidno in na žalost in ne etično in ne vem kaj še vse) "barabije" Amazona ne zanimajo, iščem pač največ za moj denar (ki ga bajdvej tudi težko zaslužim in za katerega se tudi borim z neetičnimi monopolisti - pač realnost današnjega sveta...).

Svet se vrti naprej, saj pred leti smo pa solze točili za majhnimi privat prodajalnami in Mercator, Špar in podobne obtoževali neetičnosti...Pa kako se je to končalo? Kolk je še malih privat trgovinic? Bore malo...
m66
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 09 Jan 2017 11:57

Popolnoma razumem trgovce da imate ogromno škode na račun spletnih trgovin. Na srečo je še dosti ljudi ki jim veliko pomeni da bajk vidijo v živo, jim ga prodajalec nastavi in se namesto njih ukvarja z reklamacijo. Meni to ne odtehta 30% cene in mi je direktna prodaja omogočila da furam bajk z boljšo opremo. Glede reklamacij in komunikacije z tujimi proizvajalci imam pozitivne izkušnje, v večini primerov imajo odnos do strank na zelo visokem nivoju.
ride now work later
bzenko
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 09 Jan 2017 15:08

Ko se (vam) bo zaprla lokalna štacuna / servis, potem boste razumeli. Prej ne.

Mene so spomladi kontaktirali iz Amazona.de, če bi prodajal Bleedkite direktno njim.
Pa sem rekel ne. Pač idealist.
A se splača biti? Glava pravi ne, srce ja.

pa sigurno se bo kdo obregnil vame, ker so moji zadnji trije bicikli znamke canyon in sem tudi ful doprinesel k zavedanju o tej znamki med slovenski kolesarji.

Če se opazili, iz sveta izginja srednji sloj. Sem bil v državi, kjer 3% ljudi ima v lasti prek 85% zemlje, pa ti povem, da ni fajn.
In dokler bomo podpirali teh 3%, intenzivneje bo izginjal srednji sloj. Nekaj takega kot biotska raznolikost.
In preden dobim kak moder odgovor, se prosim vprašaj, ali pašeš med teh 3%.

Ko vidim T-shirt za 1,47€, prej vidim eno zgarano mamo v sweat shopu, kot nizko ceno.
Just me.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a bzenko » 10 Jan 2017 15:41

Moja logika je velik bajka z mal dnarja, trenutno se največ takih najde na spletu. Če ga dobim v SLO trgovini za tak denar ga rajš kupim pri nas. Lokalna trgovina v Žalcu je pa žal zaprta, upam da ne zaradi CRCja :)
ride now work later
bzenko
član

OdgovorNapisal/-a M.E. » 10 Jan 2017 15:53

Jabooz napisal/-a:Ko se (vam) bo zaprla lokalna štacuna / servis, potem boste razumeli. Prej ne.

Mene so spomladi kontaktirali iz Amazona.de, če bi prodajal Bleedkite direktno njim.
Pa sem rekel ne. Pač idealist.
A se splača biti? Glava pravi ne, srce ja.

Oprosti za bodico, ampak čestitke za plasiranje izdelka Nemcem! :mrgreen:
http://www.hibike.de/bleedkit-professio ... r_98270010
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 11 Jan 2017 08:45

Izdelki se prodajajo prek nemškega nacionalnega distributerja.
On prodaja tako nemškim spletnim štatucam kot tudi lokalnim trgovinam.
Linkov od tega verjetno ne boš iskal. :mrgreen:
Smo se pa pogovarjali na Eurobike-u z lastniki teh štacun, kako in kaj in kako se boriti z spletnimi velikani.

Lahko bi se odločil, da prodajam samo še direkt web shopom in amazonu. Zaslužil bi verjetno več. In če pogledam v prihodnost, žal kaže, da bodo lokalne trgovine zapirale vrata.

Lokalne štacune jebejo ježa povsod po svetu. In niti nimajo ideje kako naprej. Stranke probajo robo pri njih in nato naročijo prek neta.
Prav tako zgubljajo posel nacionalni distributerji, ker gredo proizvajalci direkt.
Posledično se izgublja kakovost storitve, ker lokalne štacune nikakor ne bodo mogle imeti primerne zaloge in tudi kakšno koli uveljaljanje garancij bo zamudno in drago. Je pa poceni. Saj dobiš blow job tudi za nizko ceno, samo izkušnja je včasih ceni primerna. Cena res ni vse. Čeprav vsi najprej pogledamo to.

Recimo ni ga junaka, da bi držal na zalogi otroške full finger rokavice na zalogi. In sem naročil prek spleta. In dvakrat vračal, ker je velikost nemogoče zmeriti. Z veseljem bi plačal 5€ več tukaj, samo da bi moje dete lahko probalo in da ne bi potem znova stal v vrsti na pošti za oddajo paketa.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a M.E. » 11 Jan 2017 19:50

Jabooz, predvsem globoko spoštovanje da si realiziral poslovno idejo.

Kar se tiče lokalnih (Slovenskih) trgovin mi je žal, da pri nobeni ne vidim potenciala, da bi postala globalna internetna štacuna in se s tem obdržala.

Zanimivo. otroške fullfinger rokavice sem pa jaz nabavil v Les2Alpes in za njih dal toliko kot za 3 svojih, ki jih kupujem prek neta :mrgreen: .
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 12 Jan 2017 13:47

Hec je, da so stroški pošiljanja paketov iz Slovenije v EU nerazumno visoki oz. višji kot obratno.
Mene to ful jebe, da bi šel direkt prodajo končnim kupcem.

en bizaren primer:
DHL slovenija nudi (redno) ceno za nek paket v nemčijo 97€, medtem ko je obratno 19€.
Ko jim to poveš, pravijo, da je treba najprej narediti kakšen dober promet (par sto paketov na mesec), potem pa bodo šle cene dol. Odveč je reči, da niso več na mojem radarju. Me zanima kdo sploh dela z njimi.

Da postaneš spletni velikan ala bike discount, CRC je potrebno silno veliko kapitala.
Žal je kapital v Sloveniji redek, ker se rad sonči v davčnih oazah. :mrgreen:
ne mara mraza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Vladej » 12 Jan 2017 15:12

No tudi HS Bike Discount ne pošilja vseh koles v Slovenijo. Samo nekatere tipe in do nekatere velikosti,...
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a klmn » 12 Jan 2017 16:52

Jabooz, pošiljaj po navadni pošti kot priporočeno pismo. Kamorkoli na svetu do 2kg je ista cena glede na težo. Za 2kg je cena 15€, za 0.5kg recimo 7€ pa naj bo Nemčija al pa Tahiti. Za lažje še manj. Dobiš tudi primitiven tracking zraven. Edino ne par dni več traja kot DHL, EU od 3-10dni recimo.
klmn
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a kacu » 13 Jan 2017 00:02

@klmm

Enkrat sem pošiljal nek relativno majhen paket, nekaj čez kg. Pa bi za poštnino plačal 11€, če bi poslal kot pismo. Kot paket pa mislim da 9€.
Tako, da se včasih splača preverit obe opciji.
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a klmn » 16 Jan 2017 16:17

Pri paketu je precej odvisno kam pošiljaš mislim da. Sicer pa tole:
http://wpo.posta.si/IzracunPostnine/
klmn
član

Kraj: LJ