Nakup all mountain fullyja

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Nakup all mountain fullyja

OdgovorNapisal/-a rokmisko » 16 Jun 2017 15:05

Pozdravljeni!

Kupujem svoj prvi fully kolo in glede na finančne zmožnosti, potrebe glede vožnje sem izbor trenutno skrčil na dve kolesi: Trek Fuel EX 5 29" (27,5" pri Valyju nimajo)
https://www.trekbikes.com/us/en_US/bike ... 2600-2017/

in Ghost Kato FS 5 2017 (27,5").
http://www.ghost.si/index.php/ghost-201 ... ory_id=199

Tretja možnost, ki je finančno nekoliko bolj dostopna, pa je Lapierre Edge AM 527
http://www.a2u.si/products/show/0CKZXO9 ... rettyPhoto

Ker imam sam samo neko osnovno znanje o opremi in komponentah vas prosim za pomoč. Zanima me, katero kolo se vam glede na opremo zdi boljše oz. bolj vredno nakupa. Prvi dve kolesi dobim za zelo podobno ceno (okoli 1700€), s tem da pri Ghostu mi zraven dodajo tudi flat pedala (katera pa n vem), Lapierre pa pride okoli 1400€.

Vesel bom vsakega inputa in mnenja. Hvala za pomoč.
rokmisko
član

Re: Nakup all mountain fullyja

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 16 Jun 2017 17:11

moje skromno mnenje, Ghost
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a St_Zoran » 16 Jun 2017 17:16

Sem prav tako novinec na tem področju. Pred tednom sem si kupil prvega "rabljenega" fullya. Kljub temu moje mnenje.

Torej si mogoče razmišljal o rabljenem? Za ta denar kr dobra izbira.

Pri novem pa ti vsak svetuje neke nadgradnje. Sploh pri sprednjih vilicah.

Jst bi od teh 3 vzel Lapierre. Najlepši in najcenejši.
St_Zoran
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 16 Jun 2017 18:28

res je najdejo se dobra polno vzmetena rabljena kolesa, ki so definitivno vredna nakupa, ampak to je tvoja odločitev ali želiš novo ali rabljeno kolo,... ampak to ne pomeni da iz tega cenovnega ranga skočiš na 500€ za rabljeno, ker boš kupil najverjetneje jajca ali pa res prastaro kolo,... ostani tu v tem rangu in glej višji razred kolesa, ki bo rabljen padel v tvoj rang cene,... tako bi jaz gledal na to,... če bi kupoval rabljeno

kar se pa omenjenih koles tiče,...

če se tebi za Trek-a ne da iskat polne specifikacije se jo meni tudi ne da,... tko da ti bom povedal svoje skromno mnenje glede drugih dveh koles,...

za 300€ doplačila IMHO

bi vedno izbral Ghost-a v tvojem primeru,... veliko XT opreme v primerjavi s Sram 7, Fox Float 32 pred RockShock, ghost ima 11 prestav,... kar pomeni, da ko se ti zazdi da ne rabiš spredaj dveh zobnikov to z lahkoto rešiš, pri Lapieru boš dal cca 300€ ali več za predelavo na 11 prestav,... če se odločiš,... za sistem z enim sprednjim zobnikom in želiš 11 prestav

Sicer na sliki ne vidim, kako ima spodaj Lapier vpeto zadnjo vilico a se mi zdi da enotočkovno,... pri Ghostu bi rekel da je bolje,...

diski na Ghostu so po moji oceni res Deore, na Lapieru pa mislim da je ta oznaka za Acera,... lahko pa se motim,...
http://www.chainreactioncycles.com/hr/e ... prod119954
http://www.chainreactioncycles.com/hr/e ... prod119951

če pa se ne motim,... potem jaz sploh nebi razmišljal o teh diskih,...
pa pri Lapieru ne piše velikost rotorja, prav tako na vemo koliko si težak,... jaz pod 180mm spredaj nebi niti gledal,... osebno jaz pod 200mm ne vozim,...

pozanimaj se tudi o teži omenjenih koles,...

a vse skupaj nima nobenega pomena če se ne vsedeš na kolo, da vidiš kako se počutiš na kolesu, kako ti paše geometrija posameznega kolesa,... ker vse ostalo je vse tehničnega značaja in veliko večino €€€ rešijo, če imaš možnost se probaj dogovorit za testno vožnjo, če nič drugega po parkirišču, da občutiš kolo pod sabo, pa naj se vsaj toliko potrudijo, da ti vzmetenje na tvojo težo nastavijo,...

kar se pa lepote tiče pa vsi vemo, da je to zelo relativnega pojma, kar je nekomu všeč je lahko drugemu grdo,... če pa te samo lepota zanima, pa brezpredmeten prispevek, kupi lepšega,...

ker je del tega prispevka in PS del letel na osebo, ki se je očitno odločila zbrisat svoje neumesne komentarje bom tudi jaz zbrisal to kar smatram da ne spada zraven,...

še vedno pa velja da je Shimano XT za en rang višji od Sram X7,...

LP
I.
Zadnjič spremenil Izi, dne 16 Jun 2017 22:41, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a St_Zoran » 16 Jun 2017 19:41

Izi napisal/-a:ker polno vzmeteno kolo se pa res kupuje glede na to da je najlepši in najcenejši,...
lej brez zamere ampak par dni nazaj si kupoval rabljene zobnike in se učil, danes pa že nasvete daješ,...
dej mal razmisli,...

Od zdaj naprej bom tebe vprašal če lahko napišem topik al ne :roll:
Namesto, da bi iz svojih bogatih izkušenj človeku svetoval pišeš off topike. Dolgčas :mrgreen: samski :roll: pravzaprav me ne zanima. Sam ignorirajo prosim moje objave.

Sorry za tole dečki sam vedno in povsod se en "taki" najde

Uglavnem tu na tabli, ko sem se "informiral" je nekdo meni smiselno napisal, da ko ugotoviš kaj rabiš in maš 2,3 kolesi na izbiri vzamii tisto ki ti je bolj všeč Konc koncev se boš z večjim veseljem peljal če ti bo kolo tudi všeč

Pri vsem kar kupujemo denar igra vlogo tako da ostanem pri svojem prvem nasvetu
St_Zoran
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 16 Jun 2017 21:56

Med temi tremi:
1. Ghost
2. Trek
3. Lapierre

Razložil je pa že izi tamle zgoraj, da se ne ponavljamo :-)

Srečno

PS. Če jih boš imel možnost preizkusiti, vzemi tistega ki se najbolje pelje (Y)
aanderle
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a rokmisko » 17 Jun 2017 09:30

Hvala vsem za mnenja. Gledam tudi rabljena kolesa in če najdem kaj, kar mi bo všeč, je to gotovo tudi opcija.

Pri Treku vem, da so specifikacije napisane malo zmedeno, a se vse najde na omenjeni strani, malo bolj je samo treba iti po strani navzdol, pa vseeno dodajam še link na Valyjevo stran.
https://www.valy.si/izdelek/N-FUEL_EX_5 ... -kolo-2017

Kar se teže koles tiče, mislim, da je Ghost precej lažji od ostalih dveh, vsaj glede na težo lanskega modela 2016 (teže letošnjega modela ne najdem, je pa okvir menda enak, komponente pa skoraj identitčne), ki je 13,2 kg. Lapierre in Trek tehtata skoraj 15 kg (mislim da Lapierre 14,9 in Trek 14,8 kg). Sam pa tehtam okoli 74 kg. Glede zavor in velikosti rotorjev pri Lapierru nisem prepričan. Ali gre za 160/180 mm ali pa za 180/180 mm, kot pri ostalih dveh.

Tudi moja lestvica omenjenih koles je taka, kot ste večinoma pisali (1. Ghost 2. Trek 3. Lapierre). Zanima pa me, ali kdo ve kaj več o Trekovem ABP (Active Braking Pivot) sistemu, ki naj bi bil revolucionaren (vsaj glede na teste na strani http://enduro-mtb.com/en/trek-fuel-ex-5-review/). Kar sem uspel najti na spletu, je zelo veliko pisalo o zelo dobrem okvirju pri Treku, za Ghosta prav veliko ne najdem, pri Lapierru pa pišejo o nekoliko slabšem tovarniškem zadnjem amortizerju (http://enduro-mtb.com/en/trail-bike-tes ... 000-cheap/).

Vsekakor se bom z vsemi tremi kolesi peljal in glavna odločitev bo padla, ko bom videl kako se na katerem kolesu počutim. Tu me je najbolj zanimala tehnična primerjava koles.

Še enkrat hvala vsem za input, zelo ste mi pomagali.
rokmisko
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 17 Jun 2017 12:50

Še en skromen nasvet (bivšega?) specialkarja. Ne glej kil, ker kila gor kila dol se ne bo poznala nikjer, na specialkah je ena kila manj 1000€ več, pri gorskem kolesu je pa praktično vseeno ali ima 14 ali 15 kg, v vsakem primeru imaš v blatnih pogojih še dodaten balast zraven tako da se ne sekiraj. Raje glej da imaš v redu vzmetenje ki se ne poseda toliko ob gonjenju navkreber, bo pomenilo precej več kot da ima kolo en kilogram manj.
Še ena anekdota:
Sem enkrat šel zjutraj v Dražgoše s specialko in se ustavil v brunarci na kafetu (standard :mrgreen: ), za sosednjo mizo sta visela dva lepa specialkarja z dragimi stroji. No en je imel vsaj 110kg ter par šlaufvnov okoli trebuha in je kolegu razlagav da je kupil novo balanco in fajfo za nevem koliko denarja in je prišparal 100 ali nekaj gramov. Ko gre tak človek pred furo srat si virtualno prišpara 500€ ziher.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 18 Jun 2017 18:51

Lahko komentiram Tekov ABP, ker sem Slasha nekaj časa tudi imel, in pred kratkim testiral novega Remedyja 9.8.
Ghost ima klasičen Horst link ( FSR po Specializedovo) ki dela odlično, za poganjanje navzgor se sicer splača imet zadnji blažilec v pro-pedal ali lockout položaju, saj sicer sistem hitro spraviš v nihanje, sploh pri stoječem poganjanju. Je pa zame, izmed obeh sistemov Horst link boljši, občutljivejši na spustih, ampak glavna razlika je (in tega občutka se nisem znebil nikoli) v boljšem delovanju vzmetenja ob hkratnem zaviranju. Medtem ko FSR deluje praktično nemoteno, z ABP začne odskakovat zadnje kolo. Jasno, ne na ravni podlagi ampak recimo na močno skalnati, na stopnicah itd. Ime sicer sugerira nekaj ravno obratnega.
Še en minus pri ABP je zadnja os, katere vpetje štrli zoprno daleč ven iz linije kolesa in večkrat pokasira udarce. Meni se je zgodilo dvakrat, večkrat sem bil pa tudi priča, da se je zaradi udarcev zapenjalec razrahljal in enkrat celo odvil. Je pač treba bit bolj pozoren na kot fiksiranja zadnjega zapenjalca.
aanderle
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a kapadimul » 28 Jun 2017 16:32

Da se kar tej temi prikljucim. Sam kupujem fullija, kateri bi bil primeren tako za v hrib kot tudi navzdol. Sedaj pa je stvara taka en prodajalec mi je priporocil http://www.energijabikes.com/cube-koles ... -2017.html. ker naj bi bil bolj primeren za vzpone in za spuste. Drugi prodajalec pa mi punuja http://www.bikeshopradlje.si/giant-2017-trance-15-ltd tegale in trdi, da je prav tako enako primeren za vzpone in spuste vendar ima veliko vecji hod kot cube. Kaj vi menite, ali je trance tudi primeren za vzpone tako kot naj bi bil cube. Katera pa bi po vasem mnenju bila ustrezna velikost okvirja.
Velik sem 177cm razkorak pa je 84cm. Za trance mi je svetoval velikost L , vendar se mi zdi, da zato ker ga ima na zalogi, po tabeli za velikost se mi pa zdi da je zame bolj primerna velikost M. Prosim za malo pomoci.
Saj veste vec glav vec ve. Pa se to z nakupom kolesa se mi ne mudi hudo. Gledam in cakam, ce bo kje se kaj bolj znizano. Trenutno imam enega starega GT trdaka, tako da brez kolesa nisem.
kapadimul
član

OdgovorNapisal/-a Vladej » 28 Jun 2017 17:55

Trance je prav gotovo zelo dober bajk za vzpone in spuste. Si ga lastim od 2014.
Kar se velikosti tiče probaj. Jaz sem 172cm z precej kratkimi nogami in mi je M prav. Tebi bo verjetno tudi L v redu, vendar moraš s kolesom vsaj par krogov po parkirišču naredit da boš vedel.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 28 Jun 2017 17:57

Kaj kupiti je zelo odvisno od tega kaj IN kako IN kje misliš voziti.
Pa tvoja teža je tudi pomembna.

Trance je o.k, L je po moje prevelik.
rang koles 140-150 mm hoda je po moje optimum.

če pa želiš dober nasvet, potem je najbolje, če greš na kakšno testno vožnjo, ki traja več kot 15 minut.
S tem, da veš, da se neudoben sedež, preozka balanca, predolga fajfa, podhranjena guma (če si bolj hard core narave) da zamenjati, okvir pa ne.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a kapadimul » 28 Jun 2017 18:03

Jabooz napisal/-a:Kaj kupiti je zelo odvisno od tega kaj IN kako IN kje misliš voziti.
Pa tvoja teža je tudi pomembna.

Trance je o.k, L je po moje prevelik.
rang koles 140-150 mm hoda je po moje optimum.

če pa želiš dober nasvet, potem je najbolje, če greš na kakšno testno vožnjo, ki traja več kot 15 minut.
S tem, da veš, da se neudoben sedež, preozka balanca, predolga fajfa, podhranjena guma (če si bolj hard core narave) da zamenjati, okvir pa ne.

Moja teza je trenutno 91kg in delam na tem da bi se zmanjsala. Kaj pa moram se glede teze gledat pri kolesu, ali so kaksne omejitve. Kaj pa gonjenje v hrib, kaj naj gledam. Se mi zdi da trgovci v vecini silijo geometrije in velikosti ki so na zalogi. Pa to ne gledam po hervisih in intersportih. Pac vsak se hoce losati zaloge.

Poslano z mojega SM-J510FN z uporabo Tapatalk
kapadimul
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 28 Jun 2017 19:11

Če si (sklepam po trgovini) iz okolice Radl, pol bo trance za župank, kapunar, ribniško in ostale hribčke vrhunski :)
Mogoče v L velikosti in krajša fajfa? Tko kot vsi pravijo... probat je treba
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a kapadimul » 28 Jun 2017 19:29

rugbyfan napisal/-a:Če si (sklepam po trgovini) iz okolice Radl, pol bo trance za župank, kapunar, ribniško in ostale hribčke vrhunski :)
Mogoče v L velikosti in krajša fajfa? Tko kot vsi pravijo... probat je treba

Sem iz Dravograda ja. Saj za tu okrog bi kupil kolo ja. S krajšimi fajfami in ostalim spreminjanjem kolesa pa ne bi, saj sem že pri GT ki si ga lastim sedaj menjaval vse mogoče, da mi sedaj kolikor toliko ustreza, pa je bil kupljen v specializirani kolesarski trgovini.
Zato bi pa rad čim več stvari vedel pred nakupom kolesa, da se ne še enkrat opečem.
Saj če bo nakup v Radljah, kje pa naj sprobam kolo, po parkingu?
Kot sem napisal že v svojem prvem postu, lahko z nakupom počakam, mogoče se pa cene še kaj spustijo :)
Kaj pa geometrija kolesa JE ali NI primerna za vzpone, ker pač so mi drugod povedali da več kot 120 hod spredaj zadaj ni primeren za vzpone ampak bolj za spuste. Trance pa ima spredaj kar 150 hoda. To me malo skrbi, vsak prodajalec pač svojo robo hvali in prodaja kar ima na zalogi. Torej se ne more zaupati nobenemu kar tako-moje mnenje.
kapadimul
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 28 Jun 2017 20:03

Ce ti je spust enako pomemben kot vzpon, je Trance super allrounder. Dejansko se super pelje navzdol, pleza zelo solidno glede na spustaske lastnosti.
Ce pa bi rad podiral KOMe na vzponih in razne rekorde, konkuriral na vzponih (tekmah), potem glej za XC kolesi.

Pri razkoraku 84cm na M Trance-u ne bos mogel dovolj visoko dvigniti sedeza, ze osebno pri 82cm razkoraku sem na meji (razen, ce so ga drasticno geometrijsko spreminjali).

In ne, L ni prevelik, verjemi. In menjava fajfe je najmanj, kar je lahko, da ti kolo ustreza.

Pa da ti se malo razjasnim stvari - ko si zase v nulo nastavis kolo, v celi drzavi ne bos nasel enega rajderja, ki bi mu enaka pozicija z enakimi komponentami v nulo pasala. Povedano drugace - optimalenga kolesa direktno iz trgovine (sirina in oblika sedeza, dolzina fajfe, sirina, rise in backsweep krmila, itd.) NI, pa specializirani prodajalci gor ali dol.
Do optimuma je vedno treba kaksno malenkost zamenjat, kar pa se je neprimerno lazje dogovoriti pri specializiranih prodajalcih.

In ne, prodajalec ti noce uturiti kolesa, ker ga ima na zalogi. Ce pa ze, je pa frisn na trgu ali pa ga kmalu vec ne bo, ker se to danes prehitro razve.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a kapadimul » 28 Jun 2017 20:11

cebe napisal/-a:Ce ti je spust enako pomemben kot vzpon, je Trance super allrounder. Dejansko se super pelje navzdol, pleza zelo solidno glede na spustaske lastnosti.
Ce pa bi rad podiral KOMe na vzponih in razne rekorde, konkuriral na vzponih (tekmah), potem glej za XC kolesi.

Pri razkoraku 84cm na M Trance-u ne bos mogel dovolj visoko dvigniti sedeza, ze osebno pri 82cm razkoraku sem na meji (razen, ce so ga drasticno geometrijsko spreminjali).

In ne, L ni prevelik, verjemi. In menjava fajfe je najmanj, kar je lahko, da ti kolo ustreza.

Pa da ti se malo razjasnim stvari - ko si zase v nulo nastavis kolo, v celi drzavi ne bos nasel enega rajderja, ki bi mu enaka pozicija z enakimi komponentami v nulo pasala. Povedano drugace - optimalenga kolesa direktno iz trgovine (sirina in oblika sedeza, dolzina fajfe, sirina, rise in backsweep krmila, itd.) NI, pa specializirani prodajalci gor ali dol.
Do optimuma je vedno treba kaksno malenkost zamenjat, kar pa se je neprimerno lazje dogovoriti pri specializiranih prodajalcih.

In ne, prodajalec ti noce uturiti kolesa, ker ga ima na zalogi. Ce pa ze, je pa frisn na trgu ali pa ga kmalu vec ne bo, ker se to danes prehitro razve.

Hvala za razlago.

Bom pred nakupom sigurno malo potestiral kolo. Mogoče ima kakšen drugi rang tega kolesa tudi v M izvedbi, pa bom malo primerjal. Kaj pa moji kilogrami 91kg, ne bo preveč za kolo?
kapadimul
član

OdgovorNapisal/-a Vladej » 28 Jun 2017 21:17

Poskusi obe velikosti. Fajfe so na Trancih kolikor se spomnim tovarnisko (pre)dolge. In kot ti je Cebe napisal je to enostavna prilagoditev. Teža ni problematična. Če se da si izposodi kolo za konkretno vožnjo. Ponavadi to stane od 20-40Eur ki jih potem uračunajo v kupnino. Nihčne na forumu pa ti ne more povedati bolje kot tvoj občutek ko boš na kolesu.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 29 Jun 2017 06:46

Po mojem Trance 2, ma že 150 hoda, pa 34mm premera vilice, je pa v cenovnem rangu Treka, pa dosti bolje opremljen...

https://www.extremevital.com/sl/kolesa/ ... 20882.html
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a ziggy4si » 29 Jun 2017 10:49

Kot je omenil že Jabooz, se moraš najprej odločiti kje se boš vozil. Cube je bolj primeren, če ti bolj diši makedam in občasno pešpoti, pa tudi te ne preveč divje. Kolesa ne poznam, zato ga ne bom komentiral. Je pa na voljo 29 in 27,5 col. Tako da se moraš odločiti tudi glede tega.
Trance (še posebej nov, 2017 model) pa je precej bolj spustaško usmerjen in ga nima smisla kupovat, če bo videval pešpoti zgolj občasno.

Točno tega Trance-a, ki ga gledaš, vozim od letošnje spomladi tudi sam. Velikost L. Visok sem 187. Sva pa oba ravno nekako na meji. Ti med M/L, jaz med L/XL. Jaz vozim L s 60mm fajfo in mi je za moj okus ravno pravi, je pa res da prostora za dodatno krajšanje fajfe nimam več prav dosti. L vozim tudi zaradi tega, ker nisem ravno fan teh res dolgih medosnih razdalj, ki so zadnja leta v modi. Stvar okusa.

Kot so ti že drugi povedali, če boš kupil L, boš sigurno dal precej kratko fajfo gor, medtem ko bi ti medium znal že stock ustrezat (fajfa je gor 60mm, če je ta predolga je pa spet stvar okusa). V vsakem primeru mislim, da ne bi smel biti problem dobiti testno kolo v Sloveniji, v M velikosti.

Se pa novi Trance odlično pelje navzdol. Zelo igriv in tog. Nekoliko slabši je pri zelo strmi vožnji navzgor, za povprečne naklone ni problema. Pri zelo strmih vzponih se pojavi problem, ker ima zelo položno podsedežno cev in sediš precej na zadnjem kolesu. Posledično ti hoče dvigovati sprednji del na strminah.
ziggy4si
član

Kraj: Lavrica

OdgovorNapisal/-a problematiks » 29 Jun 2017 11:15

ziggy4si napisal/-a:... Cube je bolj primeren, če ti bolj diši makedam in občasno pešpoti, pa tudi te ne preveč divje...

Pa ne me basat, A zdaj so že polnovzmetenci s 120 mm hoda predvsem za makadame? :lol:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 29 Jun 2017 11:18

Važn da ni 26", ker to je samo še za goni poni :mrgreen:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a ziggy4si » 29 Jun 2017 11:56

Smo pa pikolovski... Mislim da poanto ste dojeli (pisano je bilo v mislih na nekoga, ki se podaja v svet FS koles), če sem pa preveč karikiral glede področja uporabe enega in drugega kolesa se pa kesam in si nalagam 100 udarcev z bičem po hrbtu :roll:
ziggy4si
član

Kraj: Lavrica

OdgovorNapisal/-a cebe » 29 Jun 2017 12:46

ziggy4si napisal/-a:Se pa novi Trance odlično pelje navzdol. Zelo igriv in tog. Nekoliko slabši je pri zelo strmi vožnji navzgor, za povprečne naklone ni problema. Pri zelo strmih vzponih se pojavi problem, ker ima zelo položno podsedežno cev in sediš precej na zadnjem kolesu. Posledično ti hoče dvigovati sprednji del na strminah.

Tega praktično ne bo, če bo imel L. Kot rečeno, imam pri 82cm razkoraku sedežno praktično do konca ven (na 125mm preko meje) in v tem primeru sediš precej zadaj blizu akse.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a kapadimul » 29 Jun 2017 19:17

Kot sem ze omenil se mi z nakupom ne mudi. Bom pa vse pridobljene informacije, ki sem jih dobil tukaj uposteval in iskal primerno kolo in primerno ceno-kaksno super znizanje-akcijo.
Hvala vsem za pomoc in nasvete.
kapadimul
član

OdgovorNapisal/-a kapadimul » 03 Jul 2017 22:10

Gledam tudi druge znamke koles.
Kakšno pa je mnenje o https://www.bike-discount.de/en/buy/rad ... 0.0-582628 kolesih?
Ali je to dober nakup gledano cena-kvaliteta, ali je bolje kupiti Giant ali Cube, Scott,...

Počakal bom do konca sezone in poskušal ujeti ugodnejše cene. Za znamko in model pa bi rad zbral čim več informacij.
kapadimul
član

OdgovorNapisal/-a Vladej » 04 Jul 2017 08:03

Bike Discount NE pošilja vseh koles v Slovenijo.
Zaradi omejitev pri pakiranju.
Pred naročilom preveri ali ti ga lahko pošljejo. Sporoči jim točen model in VELIKOST.
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a tol » 04 Jul 2017 08:13

Kako se pakirna embalaža spreminja glede na državo pošiljanja kolesa?
A Nemcu drugače zapakirajo kolo, kot Slovencu?
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a Vladej » 04 Jul 2017 08:20

Ne sprašuj mene, vprašaj na BD :)
Kolesarim, torej sem...
Uporabniški avatar
Vladej
član

OdgovorNapisal/-a klmn » 04 Jul 2017 10:26

Jp, jaz sem Radona naročil k BD service partnerju v Avstrijo in šel iskat, ker drugače ni šlo.
klmn
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a kapadimul » 04 Jul 2017 12:38

klmn napisal/-a:Jp, jaz sem Radona naročil k BD service partnerju v Avstrijo in šel iskat, ker drugače ni šlo.

In kako si zadovoljen z kolesom. Meni se zdi, da je za enak ali manjsi denar kot scott,giant... malenkost boljsa oprema, po podatkih sem zasledil, da je radon tudi malebkost lazji.
Kaksna je kaj kvaliteta ce primerjas z zgoraj nastetimi znamkami.
kapadimul
član

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: blazv