Zaposlimo dostavljavca s kolesom

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Zaposlimo dostavljavca s kolesom

OdgovorNapisal/-a Dostavljavec » 15 Nov 2017 10:54

Živjo,

v mladem podjetju ehrana.si se ukvarjamo z razvijanjem storitve dostave, za restavracije, ki še nimajo lastnih dostavljavcev (trenutno sodelujemo z 20 gostinskimi partnerji.)

Iščemo večje število kolesarjev, ki bi želeli delati kot dostavljavci. Storitev deluje med ponedeljkom in petkom od 11:00 do 20:00

Kraj dela: Ljubljana center
Pogoj: fizična kondicija, vsaj 25 kilometrov kolesarjenja na dan, lastno kolo, veselje do dela na kolesu
Tip zaposlitve: Študentsko delo, skrajšan delovni čas, redna zaposlitev
Kaj ponujamo: Delo v naravi, svobodo in fleksibilnost, rendo zaposlitev.
Plača: cca 690€ neto na mesec

V kolikor ste zainterisirani, prosim pišite na zaposlitev@ehrana.si

Za vsa dodatna vprašanja sem na voljo.

Lep pozdrav,

Krištof
Dostavljavec
član

Re: Zaposlimo dostavljavca s kolesom

OdgovorNapisal/-a MatTo » 15 Nov 2017 14:07

Pogoji za delo dostavlja"v"ca: znanje slovenščine zaželeno ali obvezno? :wink:
Uporabniški avatar
MatTo
ex giantxcx

Kraj: Ljubljana-Bruselj

OdgovorNapisal/-a Sharky » 15 Nov 2017 14:15

MatTo, ne sitnari za brez zveze :)

dostavljavec dostavljávec -vca m (ȃ) kdor komu kaj dostavlja: naročeno blago mi je pripeljal dostavljavec; dostavljavec časopisov, paketov

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam ... zs%3D11968
https://svetovalnica.zrc-sazu.si/topic/ ... li-volivec
Uporabniški avatar
Sharky
član

Kraj: Jadran

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 15 Nov 2017 17:19

Dostavljavec napisal/-a:Pogoj: lastno kolo,

:shocked!:

Nebi raje 500€? vam bo več ostalo... :roll:
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 15 Nov 2017 18:52

lukasmuka napisal/-a:
Dostavljavec napisal/-a:Pogoj: lastno kolo,

:shocked!:

Nebi raje 500€? vam bo več ostalo... :roll:

Sj to je dons normalno...če nč druzga ne ovinkarijo :)
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 15 Nov 2017 19:15

normalno ali ne. To je delanje norca iz ljudi. pa kak koli obrneš.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 15 Nov 2017 22:05

Kolkr sprašuejm kolege k delajo v kolesarskih štacunah dobijo podobno. Plus kake 100-200€ stimulacije če je dober mesec.

Verjetno ne gre za delovno mesto z visoko dodano vrednostjo. Mislim da dobi ehrana cca 30% za dostavo. Pri dostavi za 10€ je to 3€ -ddv in ostane 2,45€. Za 690€ + prispevke in malco... mora narest čez 400 takih dostav na mesec. Ajt ene dostave so večje sam prov velikega profita verjetno ne delajo.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a jery » 16 Nov 2017 08:47

Če se računica ne izide se pač ne greš posla. Lastno prevozno sredstvo, verjetno lastna delavna obleka in lasten telefon. Živelo suženjstvo!
jery
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 16 Nov 2017 08:53

koko82 napisal/-a:Kolkr sprašuejm kolege k delajo v kolesarskih štacunah dobijo podobno. Plus kake 100-200€ stimulacije če je dober mesec.

Ti to resno? Imel sem krepko krepko čez jurja, pa mi je bilo premalo za vso živčno vojno in jebanje v glavo !
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a koko82 » 16 Nov 2017 12:29

Bushi ti si delal po 12-14 ur tko da po urni postavki verjetno nisi bil prov dost čez minimalca.
Če se računica ne izide se pač ne greš posla. Lastno prevozno sredstvo, verjetno lastna delavna obleka in lasten telefon. Živelo suženjstvo!

Ni tko simpl. Če bi blo tko bi bli vsi k delajo za minimalca brezposelni in na sociali. Ne morjo bit vsi programerji z 200€/h.
Ni idelano sam če dobi 690€ + 150€ za malico je bolš kot 200€ sociale.
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 16 Nov 2017 21:39

Eh Koko brez veze. Vsi pizdijo da ni dela, pa ne vem kaj se vse, ampak glaven point je, da se nikomur ne da delat. Ja jebat ga, za dostavljalca hrane ti ni treba biti ravno vrhunski strokovnjak, kar pomeni da gredo sanje o parih jurjih mesecno po vodi. Za skrajsan delovni cas in za delo, kjer ne rabis nikakrsnega znanja (razen poganjaja pedal) je tudi slabih 700eur cisto dobra placa. Se pa strinjam, lepse bi bilo, ce bi za to dobil 2 jurja. Se lepse pa, ce bi za nic dela dobil 5 jurjev. Samo tega pac ni.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a jery » 16 Nov 2017 22:13

Koko, točno tako simpl je ja. Od 11 do 20 ure ni skrajšan delavnik. Kolikor znam računat je to podaljšan urnik. Noben ni omenil dodatno malice.
Dejstvo, da v svoji delavnici ne bom zaposlil človeka dokler mu ne morem za svoje delo plačati vsaj 1000 €, ker edino tako lahko pričakujem, da mi bo nekdo dal iz svojih rok kvaliteten izdelek.
V Sloveniji bi vsi imeli kvalitetne delavce in kvalitetne izdelke samo za to noben nebi plačal. In smo v začaranem krogu.
jery
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 17 Nov 2017 08:06

Vse se začne pri strankah. Boš plačal 5€ za dostavo hrane, da bo imel dostavljalec lahko 1000€ plače ? Verjetno boš raje naročil od soseda ki računa 3€ in ima dostavljalec zato samo 600€ plače.
Na koncu je seveda vedno kriv požrešen oz šef :lol:
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 17 Nov 2017 09:14

koko je več ali manj zadel bistvo problema :mrgreen:
Dokler stranke skrbimo za to da bodo imele firme ki plačujejo minimalca posel, nihče ne bo imel lepih plač. Je pa tudi res da so nekateri šefi in direktorji požrešni in so jim delavci nepotreben strošek. Direktor podjetja, težek par deset milijonov €, v katerem sem včasih delal je mojemu takratnemu šefu izjavil da je on lahko vesel in brez skrbi ker ima par tisoč € minusa na računu ter 30 let kredita za stanovanje, ker sam pa ima toliko denarja da ne ve kam z njim, ampak ga lahko vseeno kar naekrat zmanjka. :roll:
To ti je mentaliteta slovenskih direktorčkov.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Nudim 3D tisk, info na ZS
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Crosswind » 17 Nov 2017 09:23

jery, ampak nikjer ne piše, da delovnik traja od 11:00 - 20:00; piše le, da storitev deluje v tem času. Omenjena plača je, domnevam, mišljena za polni delovni čas - 40 ur tedensko. Meni je smešno, da je napisana neto plača, ampak ajd. Poleg plače je delodajalec dolžan izplačati tudi nadomestila za prevoz na delo, malico (če ni organizirana), zakonsko določene dodatke, regres itd.

Mogoče bo pa komu vseeno prišlo prav. Ponujena plača je višja od minimalne, pa konec koncev ne gre za delovno mesto, ki bi zahtevalo visoko kvalificiran kader :mrgreen:
Crosswind
član

OdgovorNapisal/-a jery » 17 Nov 2017 11:03

Kvalificiran kader, nekvalificiran kader. Človek bo opravljal delo v vsakem vremenu z svojimi osnovnimi sredstvi. Tako, da bo na koncu na minimalcu.
Pri nas se vse opira samo na kvalifikacijo ne pa kako nekdo opravi svoje delo.
Pri svojem delu sem srečal človeka, kateri ima tri doktorate in pravi kaj mi pomagajo ti doktorati , če ne znam narediti nekaj osnovnih življenskih stvari npr. si speči dober kruh.
Napaka pri nas Slovencih je, da pri svojih storitvah ne postavljamo vrednost glede na kvalitetno opravljene storitve, ampak koliko so stranke pripravljane plačat in zato že v štartu računamo, da gre posel skozi, če imamo delavce na minimalcu, če pa kaj ostane pa bolje zame.
Pač, če računica pokaže, da je minimum 5eur na dostavo hrane na dom ne moreš dostavljat za 2 eur in pika. Ker pol smo v začaranem krogu in se dogaja kot se. Ljudje na minimalcih, neplačani prispevki, regres so sanje, nezmožnost koriščenje dopusta itd. In imamo vsi škodo, ker si ljudje vedno manj lahko privoščijo in kupujejo samo še poceni kitajsko robo in posledično zbijajo ceno kvalitnim domačim izdelkom.
Na koncu pa ljudje ki dobro delajo plačujejo visoke davke, da se pokriva socilane transferje ljudem kateri pošteno delajo in so na minimalcu, da o nekaterih zdravih na sociali ki raje ležijo doma ne zgubljam besed.
jery
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 17 Nov 2017 16:50

jery napisal/-a:Kvalificiran kader, nekvalificiran kader. Človek bo opravljal delo v vsakem vremenu z svojimi osnovnimi sredstvi. Tako, da bo na koncu na minimalcu.

Kot bi zaposlil mehanika za minimalca in zahteval da si priskrbi svoje orodje. Kot bi zaposlil CNC operaterja in zahteval, da svoj CNC priveleče.

če bo komu kaj bolj jasno kaj je največji problem
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

OdgovorNapisal/-a jernejm » 18 Nov 2017 16:35

Fantje, lahko sicer razpredamo o naši družbeni ureditvi in liberalnem kapitalističnem izkoriščanju do onemoglosti, vendar je dejstvo, da delavcev ni. Sploh ne dobrih.
Bom malo izzval - kdo od vami pozna koga pridnega, delavnega in sposobnega (ne glede na branžo, od rudarja do programerja), ki je že dalj časa brez službe?
Po mojem nobeden.
Delavcev (nekvalificiranih) nam manjka. Zelo.

Zato me malo čudi da lahko v Ljubljani, kjer so plače v izhodišču za četrtino višje od povprečja, nekdo ponudi takšno ceno.
Mi plačujemo nekvalificirane delavce v proizvodnji več kot polovico dražje (za 40h/t), pa se na razpis za prosto delovno mesto ne prijavi skoraj nihče. Delo brez norme, na prostem, ok kolektiv. Je pa delo, ne pa statično opazovanje.
Vsi bi radi službe, ne pa delo.
jernejm
član

Kraj: Nad Pivko

OdgovorNapisal/-a bastardizer » 18 Nov 2017 19:22

To, da dobrih delavcev ni, ne drži, kot ne drži, da služb ni... obojega je, vendar je "naš" sistem globoko zabredel v golo izkoriščanje, na grobo recimo v 90% primerov. Naj povem iz svojih izkušenj... iz Obale sem se preselil v LJ, malo več kot 25 let delovne dobe, od tega 18 let na določenem področju, s kar nekaj znanja, izkušenj, od težkega fizikalnega dela do vodenja, poznavanja določenih procesov, delovnih orodij itd... 3 mesece sem bil na zavodu, ponudb in razgovorov je bilo kar nekaj (recimo okoli 15), ampak realno stanje je, da so bile povsod ponujene plače minimalne, morda kje kakšnih 20, 30 eur več... nikjer, ponavljam NIKJER ne bi prišel na 700 eur neto! Pogoji dela pa seveda povsod podobni... nadur ogromno (ali plačanih na roko z neomembe vrednimi zneski ali pa koriščenje, ko, če, morda...), marsikje so urniki spremenljivi iz dneva v dan, redko kje so vikendi prosti, možnosti dopusta zopet niso omembe vredni... torej pričakujejo da daš od sebe VSE, ponudijo ti MINIMALNO kar zakon dovoljuje, ali pa še manj (malice, regresi, prevozi na delo...) in na koncu sem pristal v klasični mini slovenski družinski firmici, kjer sedaj s 26 leti delovne dobe dobim 636 eur neto plače. Imam pa vsaj fiksen urnik in proste vikende (huda tolažba, ane?). To, da v firmi ni tople vode za si roke umit in da se posoda od malice pere v wc-ju pol metra stran od moje školjke in pisoarja niti ni tako zelo pomembno, pokaže samo, koliko te delodajlec "ceni". In sedaj naj mi kdo razloži, zakaj bi dal kaj več od sebe, kot zgolj minimalno to, da narediš nujno potrebno, da delo teče po najmanjši liniji odpora. Pri nas je šlo tako daleč (po mojih izkušnjah) da so nas naredili "slabe" delavce. Ne rečem, ljudje smo si različni ampak slovnski delodajalec si v večini primerov dobrega delavca ne zasluži.
NO GODS NO MASTERS
Uporabniški avatar
bastardizer
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 19 Nov 2017 09:50

Dokler bomo Slovenci vsako opravilo raje naredili sami, kot da za to plačamo izvajalca bo to tako. Samo tukaj vas 90% samih dela servise na kolesu, naročujete dele in kolesa po netu. Vse zato da prišparate par eur. Pa se kdaj zraven uprašate da gre zato denar nekemu nemcu na račun, namesto prodajalcu in serviserju v naši trgovini za malo večjo plačo?
Jamrate da za fizično delo ponujajo delodajalci minimalce, ob enem pa za postavitev predelne stene v stanovanju raje sami pljunete v roke pa 3 kolege pokličete. Itak se pol spije za več ko bi stal izvajalec ampak saj vseeno...se mamo pa lušno.
Pa lahko bi našteval v nedogled.

Seveda pa se nekje delavce tudi zelo izkorišča ampak tam je rešitev preprosta... greš drugam. Ampak to je težko a ne. Ker neka sigurnost pa je le in je potem vredno malo potrpeti.
Žalostno je da vsi bi, pokazal ali pa naredil pa ne bi nobeden.

Dobrih služb je veliko, dobrih delevcev pa primankuje, ker se jih je veliko nekje na karierni poti naučilo tistega slavnega reka iz Zastave: “Kakva meni plata, takva tebi vrata”. In to že predhodni post pokaže kjer je kolega napisal da so jih naredili za slabe delavce :(
Jaz se s tem ne strinjam saj se vsak odloči kako bo delal. In vsak z malo hrbtenice raje gre, kot pa da bo si kdaj v življenju pustil očitati da je delal slabo.

To ni zdaj zagovarjanje ne ene ne druge stvari. To je bolj v razmislek vsakemu posamezniku, ki se bo pa tako ali tako odločil sam.
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 19 Nov 2017 10:56

rugbyfan napisal/-a:Seveda pa se nekje delavce tudi zelo izkorišča ampak tam je rešitev preprosta... greš drugam. Ampak to je težko a ne. Ker neka sigurnost pa je le in je potem vredno malo potrpeti.

Ko si enkrat 50+ postane malo težje, pri menjavi službe. Mladi pač bolj pogosto menjajo službe. Na koncu pač ugotoviš, da je povsod bolj kot ne isto sranje. Seveda s parimi izjemami.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a TINKO » 20 Nov 2017 20:32

bastardizer napisal/-a:To, da dobrih delavcev ni, ne drži, kot ne drži, da služb ni... obojega je, vendar je "naš" sistem globoko zabredel v golo izkoriščanje, na grobo recimo v 90% primerov. Naj povem iz svojih izkušenj... iz Obale sem se preselil v LJ, malo več kot 25 let delovne dobe, od tega 18 let na določenem področju, s kar nekaj znanja, izkušenj, od težkega fizikalnega dela do vodenja, poznavanja določenih procesov, delovnih orodij itd... 3 mesece sem bil na zavodu, ponudb in razgovorov je bilo kar nekaj (recimo okoli 15), ampak realno stanje je, da so bile povsod ponujene plače minimalne, morda kje kakšnih 20, 30 eur več... nikjer, ponavljam NIKJER ne bi prišel na 700 eur neto! Pogoji dela pa seveda povsod podobni... nadur ogromno (ali plačanih na roko z neomembe vrednimi zneski ali pa koriščenje, ko, če, morda...), marsikje so urniki spremenljivi iz dneva v dan, redko kje so vikendi prosti, možnosti dopusta zopet niso omembe vredni... torej pričakujejo da daš od sebe VSE, ponudijo ti MINIMALNO kar zakon dovoljuje, ali pa še manj (malice, regresi, prevozi na delo...) in na koncu sem pristal v klasični mini slovenski družinski firmici, kjer sedaj s 26 leti delovne dobe dobim 636 eur neto plače. Imam pa vsaj fiksen urnik in proste vikende (huda tolažba, ane?). To, da v firmi ni tople vode za si roke umit in da se posoda od malice pere v wc-ju pol metra stran od moje školjke in pisoarja niti ni tako zelo pomembno, pokaže samo, koliko te delodajlec "ceni". In sedaj naj mi kdo razloži, zakaj bi dal kaj več od sebe, kot zgolj minimalno to, da narediš nujno potrebno, da delo teče po najmanjši liniji odpora. Pri nas je šlo tako daleč (po mojih izkušnjah) da so nas naredili "slabe" delavce. Ne rečem, ljudje smo si različni ampak slovnski delodajalec si v večini primerov dobrega delavca ne zasluži.

Tale post moram pokazat delavcem na moji firmi, kjer dobijo 1000 neto plus stroške. Imamo vse vikende fraj, mora bit res hudo da je kaka nadura. Poleg tega je ogrevana garderoba pa kuhinja, čisto prava z vso opremo, ogrevani delovni prostori. In to za samo za 6 delavcev. In še niso zmeraj zadovoljni. No ne vem mogoče so še premladi pa niso še dovolj izkusili kaj pomeni življenje.
Je pa res na trgu primanjkljaj delavcev v kovinski branži, ki govorijo slovensko, kot materni jezik. :?
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a bastardizer » 21 Nov 2017 09:09

@rugbyfan: nekdo bi lahko iz tvojega posta sklepal, da smo tisti z manjšimi dohodki krivi za to, da ekonomija ne laufa kot bi morala? :)
Ko si enkrat krepko čez 40, ni tako lahko menjat službe, tako da ta rešitev ni tako zelo preprosta, kot si jo predstavljaš... in ja, sigurnost je pomembna, zelo pomembna, ko si podnajemnik in mesečno plačuješ večinoma oderuške najemnine... v takih primerih se pozna vsak prihranek, predvsem pri življensko manj pomembnih stvareh. No, sedaj pa končajmo, ker je ta tema namenjena iskanju delavca, ne pa socialnim zadevam - smo krepko zašli.
NO GODS NO MASTERS
Uporabniški avatar
bastardizer
član

OdgovorNapisal/-a MatTo » 25 Nov 2017 20:02

Sharky napisal/-a:MatTo, ne sitnari za brez zveze :)

dostavljavec dostavljávec -vca m (ȃ) kdor komu kaj dostavlja: naročeno blago mi je pripeljal dostavljavec; dostavljavec časopisov, paketov

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/neva.exe?nam ... zs%3D11968
https://svetovalnica.zrc-sazu.si/topic/ ... li-volivec

Ok, se posipam s smukcem. In da se malo oddolžim.
V Bruslju imajo ta sistem dostave že nekaj časa in ni ravno idealen za bikerje (Deliveroo, Uber, ...). Do sedaj so bili plačani skoraj 10 EUR/h (1500EUR/mesec), odslej pa z neke vrste s.p. 7 EUR/dostavo (1500-1700 EUR/mesec). Ob pogoju 7/7. Nezgodno zavarovanje max.1500EUR stroškov na leto. So pa marketinško prepoznavni na ulicah. Min./Povpr. bruto plača v BE: 1400/3400 EUR.
Uporabniški avatar
MatTo
ex giantxcx

Kraj: Ljubljana-Bruselj

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov