S čim začeti? MTB

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

S čim začeti? MTB

OdgovorNapisal/-a zgavecmark » 26 Nov 2017 19:28

Pozdrav,

v mislih imam že dolgo časa, da bi kupil gorsko kolo, ampak sem novinec ta tem področju, zato me zanima kakšno kolo bi mi priporočali za vožnjo po hribih - (planota Nanos, Vipavska dolina itd.), nekaj strmih spustov, manjših skokov - v glavnem "offroad", ter zanima me še, kako izgleda osnovno vzdrževanje (blizu imam tudi servis za kolesa tako da bi si s tem pomagal za bolj zahtevnejša popravila..). Z google-om in z mnenji prijateljev sem si pridobil vsaj tisto minimum znanje, tako da imam v mislih kakšno polnovzmeteno vsegorsko ali enduro kolo, gledal sem pa predvsem rabljena kolesa tam do 800-900€. Star sem 17 let, visok 183cm ter precej lahek :D Kolo imam namen obdržati več let.
Že v naprej hvala vsem za pomoč!
zgavecmark
član

Re: S čim začeti? MTB

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 26 Nov 2017 20:19

na facebooku maš dve skupini, slo. bikerji (pa še neki naprej) ter kolesarski mali oglasi, v obeh kar dosti ljudi prodaja takšne in drugačne bicikle. Na tvojem mestu bi gledal samo okvirje velikosti L ali več, ne delaj kompromisov (v primeru da dobiš dobro ponudbo za M velikost) ter računaj zraven še kakšen evro za zaščitno opremo!!! (Čelada, kolenčniki) ter mogoče še če bo kolo potrebno servisa. Pa ne kupuj koles ki so bila naknadno varjena ali barvana ter pri katerem prodajalec zatrjuje da se je normalno vozil n mesecev.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a zgavecmark » 28 Nov 2017 08:40

Malo gledam po spletu kolesa, pa me zanima katera so "boljša" ? In kakšen menjalnik, zavore ter vzmetenje bi priporočali..

http://www.bajk.si/kolesa/gorska-kolesa ... eign_i7844

http://www.bajk.si/kolesa/gorska-kolesa ... -314_i7280
zgavecmark
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 01 Dec 2017 16:58

več ali manj glej samo da je okvir novejšega letnika, malo si poglej ocene vilic, mnenja ipd. Ostalo nevem, vse kar je od SLX-a gor, mora delat kot urca, enako pri sramu. Več ali manj imajo vsa ta kolesa okoli 1k€ v redu opremo ki te načeloma nebi smela pustiti na cedilu. Ponavadi potem spotoma vidiš in menjaš po potrebi. V tvojem primeru bi vzel Lappiera, zaradi novejšega okvirja.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov