Prevoz koles

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Re: Prevoz koles

OdgovorNapisal/-a xninox » 13 Jul 2018 20:48

Mene zanima tisti vozite kolesa s sabo na dopuste, ali jih čez noč puščate v avtu/kombijih ali jih daste v kolesarnico v hotel (pustimo apartmaje kjer lahko kolo neseš s sabo v posteljlo :D ), pač z vidika varnosti?
xninox
član

OdgovorNapisal/-a Lojzepopndekl » 13 Jul 2018 22:37

A hoteli imajo kolesarnice? Verjetno tako varne kot kolesarnice v blokih.

Od varnosti koles je odvisna izbira destinacije. Ko sva bila z mojo še brez otrok, je bilo enostavno, kolesi sta bili zaklenjeni v avtu pred hotelom. Sedaj 4kolesa ne spraviš v avto, prav tako v vsak apartma ne.

Že nekaj časa sem ponosen lastnik 2verig ključavnic Abus z 12mm glidi - slednje zadne čase ne pomeni veliko odkar so aku fleksarce v Lidlu po 50€.

Na morje hodimo v eno res orto vukojebino kjer puščamo kolesa zunaj in še ene dve tri leta nazaj jih nisem niti zaklepal - tam je bilo ene 5 stalnih turistov in toliko domačinov. Odkar v lipo njihovo drejo nepregledne horde turistov ki se iz čistega dolgčasa vtaknejo v vsak grm, pa zaklepam.

Kadar gremo kam drugam, gledam da ima hotel garažo. Kolesa priklenem na avto z 14kg železja od Abusa, v ta namen sem si zraven vlečne kljuke namontiral uho iz fi16 jekla.

Zadnji mini dopust junija smo bili v glamping hiškah kakor je sedaj moderen izraz za barakarska naselja. Ker smo bili zaradi mraza praktično edini v glampingu (vhod je zaklenjen) so bila kolesa pred barako, pardon, glamping hiško na terasi zaklenjena samo s ključavnico s 5mm glidi.
Sej ni treba da j' mau, glavn da j' dobr!
Uporabniški avatar
Lojzepopndekl
član

Kraj: Mjaw York

OdgovorNapisal/-a xninox » 14 Jul 2018 09:19

Ja eni imajo, eni ne. Je pa super če imajo garažo, ja, komot pustiš kolesa v avtu + zatemnjena stekla da se ne vidi lih vse je po moje boljša opcija kot puščanje v kolesarnicah. Pa še sparkiraš ga tako da ne more odpret prtljažnih vrat pa si zmagal. :D Drugače me pri kolesarnicah moti to da ima ključe od kolesarnice vsak hotelski gost.... :roll:
xninox
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 14 Jul 2018 11:26

Jst ga puscam v avtu, imam pa v avtu še enkrat zaklenjenega dolgo in debelo z zajlo ki je povezana cez vsa kolesa ter vrata prtljažnika in okoli sedeza. Kljucavnica je potem na takem koncu da je treba ornk zbrskat kje je. Sistem je prezivel en poskus kraje v Dolomitih, v hotelih pa naceloma ne spiva.
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jesen » 19 Jul 2018 12:24

Na priklop za prikolico namestim nosilec, ki je sicer predviden za tri kolesa, nanj obesim svoje kolo in peljem do daljše kolesarske steze. Kolo ni nikoli v nevarnosti (sicer tudi ni kaj posebnega, tako kot avto ne - starejši A mercedes), da bi mi ga zmaknili, ker ko avto stoji sem na kolesu, ko pa je kolo na nosilcu, sem pa za volanom. Na strehi mi ni všeč, ker je treba kolo kar dvigat visoko na avto.
Uporabniški avatar
jesen
član

OdgovorNapisal/-a mitjak » 19 Jul 2018 12:51

Ali ima kdo izkusnje s tem Thuletovim nosilcem: https://www.thule.com/en-gb/gb/bike-rack/towbar-bike-racks/thule-xpress-2-_-970000

Zdi se mi zelo prirocen in lazji za montazo za nekam na hitro skocit. Vprasanje samo ce je dovolj mocan.
mitjak
član

OdgovorNapisal/-a rugbyfan » 19 Jul 2018 14:52

Jaz ga imam že enih 6 let.

Prav tako takega za 4 kolesa.

Same pohvale... stabilen, montaža vzame 2.5 sekunde(ta verzija za2), majhen ko ga snameš...

Edino ta verzija ni preklopna tako da ne moreš odpret prtljažnika
rugbyfan
član

OdgovorNapisal/-a mogim » 23 Jul 2018 08:08

Če sem sam, snamem sprednjo kolo in ga dam v prtljažnik ali pa tudi na kljuko. Na streho ga ne dajem že dolgo več, če res ni nujno potrebno.
mogim
član

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a Izi » 07 Avg 2018 15:34

Thule Express imam jaz že,... ohoooohoooo cajta,... ultra zadovoljen za 2 kolessi,...

Je pa tko vsaj ko sem jaz kupoval, ta model v bistvu ni bil atestiran za EU,... in se ga v EU niti ni dalo kupit,... še dobo da Hrvaška takrat še ni bila v EU,... heheheh,...

Sicer pa ko policaj vidi na noilcu da piše THULE,... niti ne teži kar se tega tiče,... hehehehe

Kako je danes s tem ne vem,....

Bi imel pa eno vprašanje,... in sicer zaradi odhoda na morje potrebujem srešni kovček,... ki si ga bom poodil a žal od prijatelja prečke in noilci ne pašejo na moj avto in sicer Nisssan Qashqai s sankami na strehi,...

Načeloma gre gor komplet Thule 757 in prečke 969,... ampak čit preveč denarja,...

Ima kdo kako idejo in izkušnje s kakšno drugo blagovno znamko, podobno in cenejšo alternativo,....

hvala
LP
Iztok
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 07 Avg 2018 19:44

menabo, laPrealpina
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a Cvika » 08 Avg 2018 10:29

Vprašaj pri Zupanu v Podbrezjah -
morda se da zmenit tudi za samo nastavke...
Cvika
članica

Kraj: Radovljica, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Runnagain » 17 Avg 2018 13:12

Pozdravljeni.
Zanima me, ali ima kdo Thule velospace xt3 in ali gredo nanj tri normalna MTB kolesa?
Na slikah za ta model sta na njem ponavadi 2 normalni kolesi in en otroški, manjši...sam bi pa nanjem prevažal tri normalna.

Hvala za info, Runnagain!!
Runnagain
član

OdgovorNapisal/-a OBY » 17 Avg 2018 13:21

jaz imam compacta3 pa grejo čist normalno gor 3 je bicikli. pač mal tetrisa igraš in ko naštudiraš je simpl.
Zajeban je le moj alter ego.
Uporabniški avatar
OBY
Če kdo teži sem tle to jst!

Kraj: TuPaTam

OdgovorNapisal/-a Runnagain » 17 Avg 2018 14:22

OBY napisal/-a:jaz imam compacta3 pa grejo čist normalno gor 3 je bicikli. pač mal tetrisa igraš in ko naštudiraš je simpl.

Hvala za info.
Mene sam mal skrbi, ker ima tale velospace zadnje stojalo malo višje...da ne bi to oviralo zaradi pripenjanja.
Runnagain
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 19 Avg 2018 17:54

vedno lahko "roke" pripneš tudi na pokončen del stojala. Po mojih izkušnjah ne spraviš treh bajkov gor, da ne bi bila ena roka na pokončnem delu stojala.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a Izi » 19 Avg 2018 19:32

samo da podam mnenje,... kupil Menabo prečke,... pol cneje kot zastojn,... zadovoljen,... sposodil Menabo strešni kovček in že uživamo na morju,...

hvala
LP
I.
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a Runnagain » 03 Sep 2018 12:58

A se kje da sprobati različne thule nosilce...da jih imajo kje na voljo za demo?
Sem pomeril svoje kolo in ima medosno 1260mm...to je toliko kot je VecoCompact širok...izmerjeno med gumami pa imam 130cm...zato bi rad prej probal, preden kaj nabavim.
EasyFold ima še malo manj, 123cm, edino VeloSpace ima 135cm.

Hja, varianta je tudi izposoja...mogoče kdo ve, kje v okolici Kranja bi izposojali Compacta?
Runnagain
član

OdgovorNapisal/-a TIFI » 06 Sep 2018 09:16

Imam eno prostorec, pa ga vseeno raje vozim na strehi, še posebaj če na dan vožnje grdo vreme... Bolj zoperno je sedeže podirat kot dati kolo na streho....lp
TIFI
član

OdgovorNapisal/-a zupi13 » 06 Sep 2018 19:19

Sploh v mokrem, da ti svinjarija ne teče po prtljažniku...
Uporabniški avatar
zupi13
član

Kraj: dolina hmelja...

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Sep 2018 06:42

Mah, gumijast podn v avtu/kombiju, ruknes noter bajk, doma vzames ven, naslednji dan pa z metlico suho blato ven pometes... Ni ga denarja, da bi pri placu v avtu bajk fural zunaj.
Avto je nujno zlo za prestavljanje iz tocke na tocko, bajk je za duso! B)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a problematiks » 07 Sep 2018 08:13

cebe napisal/-a:Avto je nujno zlo za prestavljanje iz tocke na tocko...

Odvisno od avta :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Sep 2018 08:22

Mah, tist, ki je suženj avtu... no, velik slovencljev je, na koncu pa... ehh, ne gremo tja. :)
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 07 Sep 2018 09:34

He he, ti imaš pa o en kup temah radikalno mnenje, a? :mrgreen:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Sep 2018 14:13

Mhm.... Hahahaha :D
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 07 Sep 2018 16:37

Marko te provocira. Še on pri svojem športnem kupeju se rad pohvali, da ob zloženih zadnjih zicih gre cel bajk noter.... :)
mrd <= partybrEaker ;)
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a Runnagain » 10 Sep 2018 06:27

Nabavil VeloSpace, pa še ta je glih za glih...seveda moram dokupiti še tiste daljše XXL paščke za gume, ker so na eni strani le-ti prekratki :(...pa sploh nimam fatbike-a, ampak 27,5+ gume 2.8 na bajku z medosno 1260mm.
Runnagain
član

OdgovorNapisal/-a ajmuht » 10 Sep 2018 08:01

Sem lani skoraj doktoriral, kaj narediti s kolesom. Pred parimi leti sem kupil italjanski Menabo nosilec za na vrata prtljažnika predvsem zaradi njegove prilagodljivosti, ker paše na več avtomobilov (v primeru, da bi avto vmes menjal). Z nosilcem nisem mogel odpreti vrat prtljažnika, kar je bila nočna mora, ko sem šel kampirat, ker sem vse moral jemati skozi podrte zadnje zice. Sam nisem mogel zmontirati prtljažnika in vedno znorel, ko sem ga deval gor. To sem rešil, tako da sem imel prtljažnik celo sezono gor, ampak to je pomenilo, da nisem pol leta sploh odprl prtlažnika. V 3 al 4 letih ko sem ga mel se mi je 2x zlomila roka, ki prime okvir. Poleg tega je bla še poraba za ene 2l večja na starem citroenu C3 ko sem se peljal 110-120, če sem se peljal več je bla pa itak poraba 20l.

Ko sem začel vsak teden prevažati kolo mi je klikl, da bo treba neki novga. Glede na to, da bordam sem mislil, da kupim strešne nosilce za kolesa pa pol 1x kupim tut trugo za kampirat pa za pozim. Reku sm si, da sem zakluču z italjanam in šou gledat thule nosilce, ku jih vidte pr vseh penzičil al pa japitih na njihovih "allroad" pasatih. Pogledu stroškovno in pošinu, da mi najbolj ustreza nosilc za na kuplo. Long story short - kupu decembra v extremevitali, ko so mel neko akcijo thuletov VeloCompact za 2 kolesa za na kuplo (po tem sem dau delat še kuplo ampak to sem dobil 1/2 zastonj). Spravim ga v prtljažnik citroena C3, montira se v 1min, kolesa ni treba nč dvigvat nad glavo in nč. Simpl ko pasul. Bajka dam, tako da je ena malo bolj na levo en pa mal bolj na desno in skoraj nč ne drgneta, lahko daš zmes tut kos stare zračnce pa je.

Edit: kaj čem, če ne znam pisat
ajmuht
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 06 Maj 2019 12:05

V kratkem bom rabil voziti 4 kolesa (od tega dve otroški) in montano.
Na steho dam max 2 komada, pa še to nisem siguren, če gresta dva na streho poleg moje montane.

Ker bo verjetno ta avto šel kmalu od hiše mu ne nameravam montirati vlečne kljuke.
Torej mi preostane nosilec za zadaj na zadnjo šipo/vrata.

Nekaj takega od MENABO

za dve kolesi
https://www.mimovrste.com/nosilci-za-ko ... eel-bike-2
https://www.mimovrste.com/nosilci-za-ko ... nabo-logic

ali za tri
https://www.mimovrste.com/nosilci-za-ko ... bo-logic-3

Avto je peugeot 5008 (ta star model).

Če imate kakšen komentar ali nasvet, ne se šparat!
Hvala že v naprej!
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a divjak_89 » 14 Maj 2019 15:04

Živjo,

Zanima me ce se da spraviti gorsko kolo v clio 2, 3 vratni model? Torej če zadnjo klop poležem ter prednjo gumo kolesa vzamem dol bi šlo v auto?

Hvala, lp
divjak_89
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 14 Maj 2019 15:08

potrebno je obe gumi dol. Greta pa noter dve kolesi
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 15 Maj 2019 06:25

dumr666 napisal/-a:potrebno je obe gumi dol. Greta pa noter dve kolesi

če prvi zic naprej porineš, gre not brez da snameš zadnje kolo. Sm sparvu not Canyona Torqua M brez problema. Je pa res, da mam 5 vratnega.
Rokson
član

Prejšnja

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov