Nakup hardtail kolesa

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Re: Nakup hardtail kolesa

OdgovorNapisal/-a ddejc » 12 Maj 2020 09:19

Sklepam po razlikah med stackom in reachom glede na BB. Manjši stack, večji reach te raztegne naprej in navzdol. Iz tega sklepam, da imaš pri Cube bolj pokončen položaj, pri Scottu pa bolj ležeč položaj in s tem nižje težišče. To je moje razmišljanje s katerim pa vsekakor lahko povsem streljam mimo.

Lahko kaj več poveš zakaj Reaction Pro zaradi pogonskega sklopa?
ddejc
član

OdgovorNapisal/-a Fleko » 12 Maj 2020 09:50

Jaz sem imel Acid-a. Kolo pleza dobro, za spust je pa bolj primeren za po enaki poti, kot si prišel navzgor.

Po skalah ga nebi preganjal, odvozil sem z njim 1x Mucija, samo je bolj trpljenje, že zaradi zelo visoke sedežne.

Kot si tudi sam ugotovil, je Acid kratek in sediš bolj pokončno. Meni to ni odgovarjalo, sem pa vseeno kar nekaj višincev in km z njim nabral.
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 12 Maj 2020 11:35

Pri največjih velikostih je pri okvirju res razlika, tam je Acid precej kratek, nekje za eno številko zamika je med obema. Sam sem primerjal bolj srednje velikosti, tam so dejansko razlike zanemarljive. Ampak če si bolj pri visokih (185 cm+), potem ja, Scale bo imel agresivnejšo geometrijo. Ampak predvsem za dol, ker je treba upoštevat, da ima Cube pri recimo 21" in 23" okvirjih daljšo oporo krmila od Scotta (ki jo ima očitno pri vseh velikostih 60 mm), tako da se vse skupaj pokompenzira glede položaja na kolesu. Bo pa razlika pri obnašanju predvsem pri večjih številkah vseeno. Scott bo nekaj stabilnejši in bolj siguren na spustih (večja medosna, krajša opora krmila), Cube bo boljši v strme klance in bolj okreten pri nižjih hitrostih (manjša medosna, daljša opora krmila - ampak je dobro oporo aksialno zasukat za 180 stopinj, da je orientirana tako, kot pri Scottu in je posledično krmilo nižje).

Kar se pa reacha tiče, ne vem, kateri od teh dveh ga ne znajo izmerit, ampak razlike glede na ostale podatke niti zdaleč ne morejo biti take, kot so. Recimo Cube virtualna (horizontalna) dolžina zgornje cevi 595 mm, kot sedežne opore 73,5 stopinj, reach 407 mm; Scott virtualna (horizontalna) dolžina zgornje cevi 600 mm, kot sedežne opore 73,6 stopinj, reach 421,8 mm. Kako so pri razliki desetinke stopinje in 5 mm razliki pri zgornji cevi prišli na razliko 14,8 mm v reachu, mi ni jasno. višja matematika očitno :wink:

Kakorkoli, številke gor ali dol, če se da, se z vsakim zapelji malo, da vidiš, na kateremu to bolj ustreza položaj.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 13 Maj 2020 08:28

Marko, po mojem zato, ker koti sedezne v bistvo nikol ne stimajo, vsak jih meri malo drugace... To bi jaz rekel.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a problematiks » 13 Maj 2020 09:32

Nekje vsekakor je napaka. Bi pa skoraj bolj verjel, da so "sfrizirali" reach, glede na to, da se zadnje čase toliko govori o dolžini tega :wink:

Kakorkoli, dejstvo je, da se je na številke v tabeli težko zanašat (tudi če so pravilne), ker ni ravno dosti ljudi, ki ima dejansko dovolj znanja, da bi po na podlagi številk v tabeli lahko ocenili, kako jim bo kolo ustrezalo in kako se bo peljalo. Preizkus je zato še vedno najbolj smiselna rešitev.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a ddejc » 16 Maj 2020 00:53

Da poročam. Na koncu sem vzel Cube Reaction Race. Občutek na njem in manevriranje, mi je bilo v kratkem preizkusu super. Kako se obnese kolo pa bo pokazal čas.

Hvala vsem za nasvete in predloge.
ddejc
član

Prejšnja

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: Google [Bot]