RockShox XC 28 ne dela blokada

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

RockShox XC 28 ne dela blokada

OdgovorNapisal/-a jesen » 24 Avg 2018 12:23

Vilice ko na krmilo preklopim na zaklenjeno se ne zaklenejo, možno jih je spraviti v nihanje. Če se prav spomnim so vilice RockShox XC 28, vprašanje pa je, ali se sploh splača zadevo servisirati ? Regulacija trdo, bolj mehko deluje. Vprašanje kako deluje blokada, verjetno z kakšno regulacijo pretoka olja, ker če bi zaklep deloval mehansko, bi verjetnost nedelovanja bila manjša. Servis vilic po možnosti kar na kolesu, še bolj pa je vprašanje, če bi potem bilo delovanje bolj dolgoročno zajamčeno. Sicer pa tolažba, veliko je še gorcev, ki zaklepa nimajo, moj pa ga ima vsaj na pogled. :( :( :( :(
Uporabniški avatar
jesen
član

Re: RockShox XC 28 ne dela blokada

OdgovorNapisal/-a problematiks » 24 Avg 2018 13:14

RS blokada sicer ni kot kamen trda, če se fajn upreš na krmilo, lahko vilico še vedno stisneš. Če pa je najprej enako mehka, kot ko je odklenjena in šele kasneje zagrabi, imaš pa nizek nivo olja.

Marko
P.S: Mogoče bi bilo pa res bolje, če bi že iz prve kupil novo kolo, ker se mi zdi, da boš na temu kmalu že vse komponente obdelal :wink:
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a jesen » 29 Avg 2018 13:21

problematiks napisal/-a:RS blokada sicer ni kot kamen trda, če se fajn upreš na krmilo, lahko vilico še vedno stisneš. Če pa je najprej enako mehka, kot ko je odklenjena in šele kasneje zagrabi, imaš pa nizek nivo olja.

Marko
P.S: Mogoče bi bilo pa res bolje, če bi že iz prve kupil novo kolo, ker se mi zdi, da boš na temu kmalu že vse komponente obdelal :wink:

Točno tako, pri novem bi ostal pri nevednosti, zdaj pa le malo več vem. Sem dal kolo na servis, kjer mi bodo zamenjali mali zobnik in ležaja na gonilki (manjši bo za dva zoba), pa verigo. V oglasu za kolo ki sem ga kupil je pisalo, kako so bile zavore servisirane, mi je serviser že javil, da so vstavili nove zavorne ploščice, ja, ga bodo kar uredili. Za vilice pa gre bolj trdo, čeprav sem videl da na vilicihah kjer je ročno stikalo, ki ga zavrtiš, so dobesedno te blokirane, toge. Nisem vedel, da je od spodaj na vilici še dodatni regulator želva,zajec, ki še dodatno nastavlja delovanje. Kaj čemo, se učimo. Hvala kolesarji na pomoči !
Uporabniški avatar
jesen
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 29 Avg 2018 20:35

Pod servis zavor se razume menjava olja in po potrebi tesnila... Zavorne obloge se menja ko so znucane. Je pa tko da obloge ne zdržijo par let kot pri avtomobilu. Če si veliko na kolesu jih boš menjal 2-3x na leto.
Tist gumb spodaj regulira hitrost vračanja vilice.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a jesen » 03 Sep 2018 13:40

koko82 napisal/-a:Pod servis zavor se razume menjava olja in po potrebi tesnila... Zavorne obloge se menja ko so znucane. Je pa tko da obloge ne zdržijo par let kot pri avtomobilu. Če si veliko na kolesu jih boš menjal 2-3x na leto.
Tist gumb spodaj regulira hitrost vračanja vilice.

desno zgoraj je za zaklep, kaj pa regulacija vilic na levi zgoraj ?

Lp !
Uporabniški avatar
jesen
član

OdgovorNapisal/-a lukasmuka » 03 Sep 2018 15:15

levo zgoraj je ventil za zrak pumpat ali pa Preload za nastavitev vzmeti.
Uporabniški avatar
lukasmuka
član

Kraj: slov. b.

OdgovorNapisal/-a jesen » 04 Sep 2018 20:46

lukasmuka napisal/-a:levo zgoraj je ventil za zrak pumpat ali pa Preload za nastavitev vzmeti.

Verjetno za nastavitev vzmeti, gre bolj trd, če ga zavrtim v desno
Uporabniški avatar
jesen
član

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov