NAKUP POLNOVZMETENEGA MTB KOLESA (CANYON ALI CUBE)

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

NAKUP POLNOVZMETENEGA MTB KOLESA (CANYON ALI CUBE)

OdgovorNapisal/-a rspehar » 07 Jan 2019 19:18

Prosim za pomoč pri izbiri in sicer:

https://www.canyon.com/en/mtb/neuron/20 ... l-7-0.html

ali

http://www.veb-company.si/kolesa-gorska ... 29-7321763

Ima mogoče kdo še kak drug predlog?
rspehar
član

Re: NAKUP POLNOVZMETENEGA MTB KOLESA (CANYON ALI CUBE)

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 08 Jan 2019 07:02

Za isti denar? Canyon, sploh ni primerjave.
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 08 Jan 2019 09:39

Seveda je primerjava :) Dejansko je edini ocitni minus (vsaj na papirju, osebno ju nisem se imel priloznosti primerjat na istem kolesu) Cuba v primerjavi s Canyonom zadnji amortizer. Na drugi strani pa je edini ocitni minus Canyona v primerjavi s Cubom zavorni sistem (kar pa sem imel priloznost primerjat). Osebno bi imel raje dobre zavore in malo slabse delovanje zadnjega vzmetenja kot obratno (za kaksen strasen raztur ti dve kolesi tako nista narejeni). Se raje pa bi imel oboje dobro :)

Med ostalimi zadevami so pa bolj nianse kot kaj drugega. Spodaj sta po mojem mnenju edini omembe vredni:

- Cube ima 2x11 sistem in nekaj vec razpona na tezkem delu prestavnih razmerij pri takem kolesu vsekakor pride prav. Po drugi strani pa so 1x sistemi zanesljivejsi pri drzanju verige na prednjem zobniku in tipicno nekaj lazji. Osebno me delovanje Shimana bolj preprica, ampak to so moji obcutki, komu drugemu je SRAM bolj vsec. Recimo manjsi plus za Canyon, je pa odvisno od konfiguracije terena, ki ga vozis. Ce je dosti tudi ravninskih delov, tezja prestava na takem kolesu vsekakor pride prav.

- Cube ima 120 mm hoda na obeh straneh, Canyon 130 mm. Od viska ne boli glava, po drugi strani pa 10 mm ni ravno omembe vredna razlika. Pri tej razliki bo vecji faktor kinematika vzmetenja. Vseeno, v kombinaciji z amortizerjem za zahtevnejso mtb rabo plus za Canyon, za lazji teden je pa ista pasta.

Ajd, se tretja niansa, ki pa nima veze s kolesom, ampak z denarnico. Za Cube dobis se nekaj gotovinskega popusta.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a rspehar » 08 Jan 2019 10:45

P_Nut napisal/-a:Za isti denar? Canyon, sploh ni primerjave.

Hm, kaj pa to, da je servis v Sloveniji, rezervni deli, garancija. Bi to kaj odtehtalo oz. mogoče prevagnilo tehtnico na Cube? Nisem posebej zahteven kolesar. Aha, pa še to. kakšna je pa razlik s spodnjim kolesom (glej link). meni se zdi vse isto, ker nisem profesionalc.

https://www.energijabikes.com/cube-kole ... -2019.html
rspehar
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 08 Jan 2019 11:25

rspehar napisal/-a:

Hm, kaj pa to, da je servis v Sloveniji, rezervni deli, garancija. Bi to kaj odtehtalo oz. mogoče prevagnilo tehtnico na Cube? Nisem posebej zahteven kolesar. Aha, pa še to. kakšna je pa razlik s spodnjim kolesom (glej link). meni se zdi vse isto, ker nisem profesionalc.

Servisi so za vsa kolesa praktično enaki (razen če boš kupil kolo pri slo trgovcu, maš ponavadi prvi servis brezplačen), garancijo Canyon kolikor vem, dobro pokriva. Rezervni deli so splošni, ni toliko od proizvajalca kolesa odvisno...razen, okvirja seveda.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a grgos » 08 Jan 2019 15:00

za ta dnar dobiš tud to samo če ti ni preveč hoda - https://www.commencal-store.com/meta-am ... 2x23795155
grgos
Mako Fan Club

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 08 Jan 2019 19:44

Ah, pa ne mi rečt da bremze ki jih lahko nadgradi za manj kot 100 EUR odtehtajo obupno vzmetenje. Sektor vilica in Manitou Expert nista kos Foxu spredaj in zadaj. Rhythm ni slaba vilica (GRIP damper je super). Pa dobro, nek začetnik morda niti ne bi opazil razlike, ampak v takem primeru človek tudi ne potrebuje kolesa za 2k EUR. :)

Pa tudi nihče me ne bo prepričal da je 2x sistem boljši kot 1x (sploh recimo 12 redni) ... :mrgreen:
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 08 Jan 2019 20:06

Si vozil Sektorja in Fox 34, da lahko trdis, da je Sektor obupen in Fox bistveno boljsi? Tisti Manitou zadaj tudi vecinoma cisto spodobno deluje (sicer sprobano na drugem kolesu), je pa seveda Fox zadaj boljsi, ko je vzmetenje res na limitu. In ce se ti na takem kolesu redno dogaja, da ti vzmetenje dela na limitu, obstaja moznost, da imas napacno kolo :wink:

1x ali 2x je na takem kolesu cisto stvar potreb posameznika. Tudi sam bi za svoje potrebe vzel 1x sistem (sicer 11p, ne 12p, ampak spet, to so moje preference), ampak imam tudi drugacno kolo.

Marko

P.S: Mimogrede, ko dobis Xt zavorni sistem za pod 100 evrov, mi prosim sporoci, vzamem se jaz kaksnega :mrgreen:
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a P_Nut » 08 Jan 2019 20:37

Vozil sem Rebo par let nazaj, ki je short-travel Sektor. Me ni prepričala. Morda so tanove kaj boljše, ne vem. Zdaj pa vozim 36tko z GRIP.

Na bikediscountu dobiš M6000 za 97 EUR, M7000 za 122 EUR. Ni glih XT, sam men so na enduro biciklu dovolj bile SLX (pri 80kg, morda jih je na dolgih spustih zmanjkalo - Krim, Krvavec...) Sam na Canyonu so res čudno dali gor MT400, WTF.

Očitno ceniva različne stvari na bajkih, upam da je uporabnik rspehar kaj potegnil iz tega. :mrgreen:
P_Nut
član

OdgovorNapisal/-a samo_ » 08 Jan 2019 22:40

rspehar napisal/-a:

...ženski
Grown ups are just silly children.
Uporabniški avatar
samo_
član

Kraj: Pivka

OdgovorNapisal/-a mihaS40 » 11 Jan 2019 17:16

Z ženo sva se po dolgem premisleku odločila za Canyona, oba model Spectral, en letnik 2018, drugi 2019, oba top alu modela. Prepričalo naju je razmerje dobljeno/cena, garancije imajo 6 let (samo škatlo moraš šparat toliko časa :( ),za servis komponent bo pa pristojen kakšen boljši serviser. Sva pa oba začetnika v polnovzmetenem MTB svetu, tako da najbolj verjetno še kar nekaj časa ne bova izkoristila koles do maxa, vseeno pa so nama svetovali, naj se malo bolj stegneva in kupiva boljše opremljena kolesa. Kako bo z uporabo na dolgi rok, bova še videla, upam da b.p.
mihaS40
član

OdgovorNapisal/-a rspehar » 15 Jan 2019 13:57

mihaS40 napisal/-a:Z ženo sva se po dolgem premisleku odločila za Canyona, oba model Spectral, en letnik 2018, drugi 2019, oba top alu modela. Prepričalo naju je razmerje dobljeno/cena, garancije imajo 6 let (samo škatlo moraš šparat toliko časa :( ),za servis komponent bo pa pristojen kakšen boljši serviser. Sva pa oba začetnika v polnovzmetenem MTB svetu, tako da najbolj verjetno še kar nekaj časa ne bova izkoristila koles do maxa, vseeno pa so nama svetovali, naj se malo bolj stegneva in kupiva boljše opremljena kolesa. Kako bo z uporabo na dolgi rok, bova še videla, upam da b.p.

Pozdravljen, glede na komentarje, forume ipd, se tudi sam čedalje bolj nagibam h Canyonu. Tudi sam sem popoln začetnik v polnovzmetenem MTB svetu (do sedaj sem se bolj ukvarjal s cestnim kolesarstvom, po malem pa še z trekom). Kako je bilo z dobavo? Koliko časa sta čakala na odgovor s strani Canyon-a? Kako je s plačilom (vnaprej)? Meni je sicer nekoliko bolj simpatičen Neuron (se mi zdi, da je tudi nekoliko lažji od Spectral modela, čeprav mi Spectral AL 6.0 tudi ni napačen.
rspehar
član

OdgovorNapisal/-a mihaS40 » 15 Jan 2019 19:50

@rspehar: glede na to, da sva jih naročila en teden pred božičem, sem pričakoval kakšne zaplete z dobavo zaradi prazničnega časa, pa ni bilo tako. Kolesi sta prišli v roku enega tedna. Kar se plačila tiče, me je malo stisnilo pri nakazilu tako velike vsote, ampak ni vse skupaj nič posebnega. Sam uporabljam NLB Klik, ko je bilo plačilo sprovedeno sem si sprintal potrdilo in jim poslal sken, pa mi v bistvu nebi bilo treba, so zelo odzivni in hitro reagiraji na maile z vprašanji. Sva se pa za ženo odločila za kolo letnik 2018 ker bi drugače model 2019 dobila šele v aprilu (dobavljivost posameznega modela in velikosti lahko preveriš na njihovi spl. strani ob dotičnem modelu, ki te zanima), midva pa sva želela kolesi dobiti skupaj. Aja, pa pedal ni zraven, jih je potrebno dodatno naročiti (pri njih, ali pa pač kje drugje). V glavnem sem s kompletno storitvijo zelo zadovoljen, od pomoči pri ugotavljanju primerne velikosti kolesa na spl. strani, do celotnega postopka nakupa/dostave, samo kolo je po razpakiranju enostavno sestaviti, pa še res lepo se peljeta :D . Upam samo, da mi ne bo potrebno ugotavljati, kakšna je garancijska storitev.
mihaS40
član

OdgovorNapisal/-a rspehar » 15 Jan 2019 21:14

mihaS40 napisal/-a:@rspehar: glede na to, da sva jih naročila en teden pred božičem, sem pričakoval kakšne zaplete z dobavo zaradi prazničnega časa, pa ni bilo tako. Kolesi sta prišli v roku enega tedna. Kar se plačila tiče, me je malo stisnilo pri nakazilu tako velike vsote, ampak ni vse skupaj nič posebnega. Sam uporabljam NLB Klik, ko je bilo plačilo sprovedeno sem si sprintal potrdilo in jim poslal sken, pa mi v bistvu nebi bilo treba, so zelo odzivni in hitro reagiraji na maile z vprašanji. Sva se pa za ženo odločila za kolo letnik 2018 ker bi drugače model 2019 dobila šele v aprilu (dobavljivost posameznega modela in velikosti lahko preveriš na njihovi spl. strani ob dotičnem modelu, ki te zanima), midva pa sva želela kolesi dobiti skupaj. Aja, pa pedal ni zraven, jih je potrebno dodatno naročiti (pri njih, ali pa pač kje drugje). V glavnem sem s kompletno storitvijo zelo zadovoljen, od pomoči pri ugotavljanju primerne velikosti kolesa na spl. strani, do celotnega postopka nakupa/dostave, samo kolo je po razpakiranju enostavno sestaviti, pa še res lepo se peljeta :D . Upam samo, da mi ne bo potrebno ugotavljati, kakšna je garancijska storitev.

Živjo, sam razmišljam o novem letniku, tako, da bom počakal do maja, ko je moj na vrsti za izdelavo in dostavo. Vse sem že preveril, tako dobavljivost kot velikost kolesa za mojo višino. Hm, kako pa to, da zraven ni pedal? Vse skupaj si preverjal na www.canyon.com? Kdo pa je dostavil kolesa? Pošta Slovenije ali hitra pošta (GLS, ...)?
rspehar
član

OdgovorNapisal/-a rspehar » 16 Jan 2019 07:38

Pozdravljen, še to. A si potem izbral kolesa iz Factory Outlet ponudbe s popustom ali iz redne ponudbe?
rspehar
član

OdgovorNapisal/-a mihaS40 » 16 Jan 2019 16:37

Pedal ni zraven, da si lahko izbereš svoja, kakršna ti pač ustrezajo (flat, kombi, SPD...); midva sva naročila pedala kar pri njih (imajo kar lepo izbiro), če imaš drugačne želje jih pač najdeš kje drugje. Ženino kolo je bilo iz outleta, moje redna proizvodnja, dostavlja pa UPS, dobiš tracking številko in lahko lepo slediš, kje je paket.
mihaS40
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 22 Jan 2019 14:38

to so nemška kolesa. tega ne kupujemo.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a baumanb » 22 Jan 2019 16:58

bjakeb napisal/-a:to so nemška kolesa. tega ne kupujemo.

Tako, tako! Samo kitajsko/tajvansko kaj velja.
baumanb
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 22 Jan 2019 17:54

baumanb napisal/-a:Tako, tako! Samo kitajsko/tajvansko kaj velja.

Torej nemsko :P

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Perov84 » 23 Jan 2019 09:22

Perov84
član

OdgovorNapisal/-a rspehar » 24 Jan 2019 09:01

bjakeb napisal/-a:to so nemška kolesa. tega ne kupujemo.

Hm, in zakaj ne kupujemo nemških koles?
rspehar
član

OdgovorNapisal/-a rspehar » 24 Jan 2019 09:13

Glede na vsa priporočila in komentarje izbira Canyon očitno ni napačna. Imam še eno vprašanje. Trenutno sta mi dva modela v ožjem izboru in sicer:

- https://www.canyon.com/en-si/mtb/neuron ... l-7-0.html
- https://www.canyon.com/en-si/mtb/neuron ... f-8-0.html

Groba razlika mi je znana (al oz. cf okvir in pa razlika v ceni. Zanima me strokovno mnenje, katerega bi bilo pametneje izbrati.
rspehar
član

OdgovorNapisal/-a dejjan » 24 Jan 2019 10:04

Hja, odločitev je kar zanimiva.
Neke razlike v teži in opremi skoraj ni.

Največja razlika med AL in CF verzijo je različno vpetje zadnjega amortizerja.
CF ima zgleda novo geometrijo in tako vpetje naj bi bolje delovalo na terenu (boljše požiranje

Če bi bila geometrija enaka bi rekel go ALU in prihraniš 700€, zdaj pa hm :D
Ne vem, ti odloči, lahko je barva odločilna :)!
Uporabniški avatar
dejjan
član

OdgovorNapisal/-a rspehar » 27 Jan 2019 11:24

Hm, nič od tega, kar sem napisal zgoraj ne bo držalo. Na spletni strani http://www.grasca.si sem našel drugo kolo SCOTT SPARK RC 900 COMP 2018 (https://www.grasca.si/gorsko-kolo-scott ... -comp-2018), ki je že v moji garaži. Meni se zdi odličen me pa zanima kakšno je vaše mnenje o tem kolesu.
rspehar
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 27 Jan 2019 13:26

Glede na to, da si ga ze kupil, je prav vseeno, kaksno mnenje imajo drugi o tem kolesu :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Obelix » 28 Jan 2019 11:06

Kolo je verjetno odlično, ampak gre pa za zelo zelo specifično kolo, ki uporabniku daje točno določene prednosti. Tako kolo kupi nekdo, ki točno ve, kaj hoče od kolesa. In ti to nisi.

Žal se mi zdi, da si ti tukaj kiksnil, vsaj glede na tvoje predhodne poste. Škoda za tako impulzivni nakup, glede na to , da si zbiral informacije, potem pa tako na hitro obrnil zgodbo. Nakup kolesa je presnet kompleksna zadeva. Verjetno si ga gledal preveč skozi oči specialkarja, ki vidi samo brzino v klanc, nizko težo, agresivno pozicijo, .... , seveda pa kot specialkar ne poznaš druge plati gorskega kolesarjenja, to je tisti zabavni del na spustu, po gozdu, odpeljat kakšen detajl, .... . Oba, Neuron in Spectral bi bila po mojem mnenju veliko boljša opcija, ker sta bolj nevtralni kolesi, nista tako specializirani in nudita neko večjo širino uporabe. Ker dejstvo je, da boš šele čez čas ugotovil, kaj točno ti je res najbolj všeč na gorskem kolesu in če bo to res na koncu izbrani scott je sorazmeroma majhna verjetnost glede na visoko specifičnost kolesa.

Jaz samo upam, da se motim in da ti bo kolo več let noro dobro služilo.
JUST ME
Uporabniški avatar
Obelix
član

Kraj: Komenda

OdgovorNapisal/-a dejjan » 28 Jan 2019 13:35

@Obelix, če pa piše:"Kolo, ki vas bo popeljalo v povsem nove dimenzije gorskega kolesarjenja."
:) :D :lol: :mrgreen:
Uporabniški avatar
dejjan
član

OdgovorNapisal/-a Ricky82 » 22 Jul 2019 15:01

Eno vprašanje.Ali je tukaj kakšen lastnik Canyon Neuron-a 2019 v velikosti L ? Pozna mogoče kdo koga? Mal me zanima za nakup,pa bi rad dobil par info glede bicikla,po možnosti tudi mal probal. Hvala za info :wink:
Ricky82
član

OdgovorNapisal/-a Ricky82 » 26 Jul 2019 04:21

Nobody? :shock: :lol:
Ricky82
član

OdgovorNapisal/-a Fleko » 23 Avg 2019 09:15

**edit**

Kupil enduro kolo
Fleko
član

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov