YT Capra velikost

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

YT Capra velikost

OdgovorNapisal/-a Lumix357 » 04 Mar 2019 09:14

Pozdravljeni,

Ali lahko kakšen uporabnik YT Capre deli izkušnje z samo velikostjo okvirja. Po tujih forumih sem namreč zasledil ogromno različnih mnenj glede pravilne velikosti koles za proizvajalca YT. Torej nekateri trdijo da uporabljajo zelo male velikosti in da nekomu ki ponavadi odgovarja L velikost okvirja bi pri Capri potreboval XL, nekateri celo trdijo XXL. Spletna stran ponuja informacije o velikosti vendar nekateri uporabniki se s tabelo ne strinjajo, zato bi mi zelo prav prišle informacije iz prve roke.
Torej idealno bi bilo če napišete svojo velikost, velikost okvirja ki ga ali pa ste ga uporabljali ter mogoče info kako ste ali ste bili z YT Capro zadovoljni. Hvala vsem 8)
Lumix357
član

Re: YT Capra velikost

OdgovorNapisal/-a valdo » 04 Mar 2019 10:19

Živjo

Evo pri meni je zadeva taka.....do pred 1 meseca nazaj sm vozil YT Capro CF pro 2015 letnik...v L velikosti,to je leto ko so imeli samo tri velikosti S,M in L......sedaj jih je 5 od S-XXL.Pri tej stari Capri sm mel fajfo 40mm...bajk mi je bil načeloma prav in ok,mogoče sm se kdaj zalotil,da sm pomislil da bi lahko bil malenkost večji.
Sedaj mam YT capro CF 2018 letnik v velikosti XL......probal sm tud L in se mi je zdel manjši od mojega starega L.....zato sm vzel XL.....aja oba kolesa sta oz. imata 27,5 obroče.Na kolesu se počutim bolje kot na L velikosti ob prav tako 40mm fajfi......Reach je sedaj daljsi za 35mm,tako da bajk je daljši,ok priznam če bi bil reach za centi krajši oz. jst za 2 centi večji bi bilo pa res idealno.
bajk je dolg a ni predolg,vsak k se vsede gor se mu ne zdi da ni XL,ampak bolj L......aja velik sm pa točno 183,to je tista višina ki je verjetno najmanj ugodna če kupuješ Capra......velik sreče pri odločitvi,če pa te zanima sm iz Lj.....kontaktiraj me pa pridi probat glede velikosti.

L.p Grega
valdo
član

Kraj: Črnuče

OdgovorNapisal/-a Royle » 04 Mar 2019 10:39

Živ,

pri mojih 176cm sem vzel L verzijo 29" lanske Capre in mi je kar taprava. Po mojih izkušnjah so velikosti teh novih okvirjev res nekoliko manjše od konkurence - do sedaj sem vedno vozil M okvirje. Če rabiš za sprobat, sporoči na PM.
Kdor bere je berač.

ŠD L.I.F.E. 4 life
Uporabniški avatar
Royle
član

Kraj: 7 pržan

OdgovorNapisal/-a Lumix357 » 04 Mar 2019 19:08

Hvala obema za info. Trenutno še kolebam med novim in rabljenim. Nekako imam ogledanih par rabljenih, vsi so 2017 letnik. Mogoče kdo od vaju ve katero je bilo prvo leto ko so začeli uporabljat 5 različnih velikosti namesto treh? če se slučajno na koncu odločim da kupim novega pa kontaktiram za sprobat velikost, hvala obema za ponudbo!
Mogoče še kakšen nasvet za nakup Capre? Kakšne hibe na katere sem lahko pozoren ali kaj podobnega?
Lumix357
član

OdgovorNapisal/-a KLEM1 » 04 Mar 2019 19:58

Čao,evo še mojih par besed.2017 letnik je imel še 3 velikosti,2018 pa že 5(če se ne motim).Imel sem Capro 2017 v velikosti L,sedaj imam 2019 prav tako v velikosti L.Lahko rečem,da se na 2019 počutim precej bolje.Malenkost večja+1 cm daljša fajfa(prej 40,sedaj 50 mm).Tudi v mojem primeru sem ostal na 27,5˝.Bi blo pa zanimivo probat XL. Prej sem pri svojih 181 cm vedno vozil M velikost(Orange,Kona,Canyon,...).

Lp Klemen
ŽVAU NAJ BO NA PROSTEM
KLEM1
član

Kraj: MNGŠ

OdgovorNapisal/-a bofor » 09 Mar 2019 20:52

Živjo
Imam XL velikost Capro 27.5 letnik 2018, prej sem vozu Gianta L velikosti. Capra je večja, so mi pa pri YT-ju svetovali XL velikost za ture kjer se tudi pedalira v kolikor bi fural samo bike parke pa L. Velikost mi ustreza velik sem 182cm razkorak 86cm.
bofor
član

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov