27,5 Maxis ASSEGAI_problemi namestitve

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

27,5 Maxis ASSEGAI_problemi namestitve

OdgovorNapisal/-a ejmprl » 26 Avg 2019 07:17

pozdravljeni,
ali morda ve kdo, v čem je fora, da ko namestim zgoraj omenjeni plašč na kolo, da mi na delu opleta (kot da bi bila feltna zvita - pa ni)....pa je cela guma gor, tisti rob na gumi je povsod enako od feltne (cca 0,5 cm)….napumpal sem jih do 50 PSI da se je guma namestila in potem spustil ….. res, da sem jih zelo težko namontiral z uporabo snemalcev plašča.... zamenjal sem že dve gumi, pa pri obeh isto....aja, pa uporabljam šlauf…

slik pa ne morem naložiti....admin????

hvala
/*||*\
ejmprl
član

Re: 27,5 Maxis ASSEGAI_problemi namestitve

OdgovorNapisal/-a aanderle » 26 Avg 2019 09:40

Ja. Maxxis si je ponovno dovolil proizvodno napako, kot je bilo v preteklosti pogosto že na Minionkah. Plašč je deformiran in ničesar ne moreš storiti proti opletanju. Lahko voziš opletajočega, ali pa ga samo neseš nazaj, kjer si jo kupil in zahtevaš zamenjavo ter upaš da bo bolje. Žal je bila večina Assegaiev na trgu pri nas zanič.
Sam sem imel srečo, moja je OK, kupil sem jo takoj ko je prišla na trg, da sem za silo zamenjal Shortyja. (z modifikacijo)
aanderle
član

Kraj: Tržič

OdgovorNapisal/-a PJ » 26 Avg 2019 09:45

Lahko je sicer problem tudi v zracnici ampak je po moje manj verjetno. Vecja verjetnost je, da je zanic guma. Sam sem par let nazaj imel podoben primer s Schwalbe. Ne da so drugace Schwalbe vzor ravnih gum, ampak ta je bila tako ekstremno deformirana, da si cutil med voznjo. Poslal nazaj na Bike-discount, kjer sem jo kupil in brez vprasanj dobil novo.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a ejmprl » 26 Avg 2019 09:53

aanderle napisal/-a:Ja. Maxxis si je ponovno dovolil proizvodno napako, kot je bilo v preteklosti pogosto že na Minionkah. Plašč je deformiran in ničesar ne moreš storiti proti opletanju. Lahko voziš opletajočega, ali pa ga samo neseš nazaj, kjer si jo kupil in zahtevaš zamenjavo ter upaš da bo bolje. Žal je bila večina Assegaiev na trgu pri nas zanič.
Sam sem imel srečo, moja je OK, kupil sem jo takoj ko je prišla na trg, da sem za silo zamenjal Shortyja. (z modifikacijo)

hvala.
ja, jaz tudi sumim na napako gume.
Sem dobil drugo in ista zgodba...verjetno ista serija...
/*||*\
ejmprl
član

OdgovorNapisal/-a ejmprl » 26 Avg 2019 09:54

PJ napisal/-a:Lahko je sicer problem tudi v zracnici ampak je po moje manj verjetno. Vecja verjetnost je, da je zanic guma. Sam sem par let nazaj imel podoben primer s Schwalbe. Ne da so drugace Schwalbe vzor ravnih gum, ampak ta je bila tako ekstremno deformirana, da si cutil med voznjo. Poslal nazaj na Bike-discount, kjer sem jo kupil in brez vprasanj dobil novo.

hvala za info.
verjetno je guma kriva.....pa že druga, samo izgleda iz iste serije...bemti.
/*||*\
ejmprl
član

OdgovorNapisal/-a trunto » 26 Avg 2019 10:10

Sam imam podoben "problem" na sprednji Rocket Ron TLR Addix SpeedGrip (29").
Ni nekaj strašnega, ampak če si picajzlast tko kot jest, potem je problem.
Sem dal 3x gor pa dol vse skupi, pa čekiral feltno če je zvita, na koncu vedno isto.
Na enem mestu malce odstopa, kar se vizualno opazi samo pri hitrejšemu vrtenju, čuti se pa nič.
Če ne čutiš med vožnjo je po mojem OK.
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a ejmprl » 26 Avg 2019 10:15

trunto napisal/-a:Sam imam podoben "problem" na sprednji Rocket Ron TLR Addix SpeedGrip (29").
Ni nekaj strašnega, ampak če si picajzlast tko kot jest, potem je problem.
Sem dal 3x gor pa dol vse skupi, pa čekiral feltno če je zvita, na koncu vedno isto.
Na enem mestu malce odstopa, kar se vizualno opazi samo pri hitrejšemu vrtenju, čuti se pa nič.
Če ne čutiš med vožnjo je po mojem OK.

ma meni kar konkretno opleta....saj bi video naložil pa ne gre???
/*||*\
ejmprl
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 27 Avg 2019 20:15

meni je Assegaijka, kar občutno opletala. po tisti črti oz robu je zgledalo, da je guma sedla v nulo, zato sem nekaj časa vozil opletajočo ter se sprijaznil s to napako. a mi nekak ni dalo miru, zato sem jo nato namazal z žajfnico ter ponovno napumpal na 4 bare. zdaj ne opleta več.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a ejmprl » 28 Avg 2019 08:32

MiLi napisal/-a:meni je Assegaijka, kar občutno opletala. po tisti črti oz robu je zgledalo, da je guma sedla v nulo, zato sem nekaj časa vozil opletajočo ter se sprijaznil s to napako. a mi nekak ni dalo miru, zato sem jo nato namazal z žajfnico ter ponovno napumpal na 4 bare. zdaj ne opleta več.

namazal z žajfnico?...po notranji strani komplet po celi površini ali samo rob?
/*||*\
ejmprl
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 28 Avg 2019 20:31

samo ta rob, ki sede v felgno.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a ejmprl » 29 Avg 2019 05:57

MiLi napisal/-a:samo ta rob, ki sede v felgno.

ja , sem jaz tudi to naredil....samo ni pomagalo.... hvala
/*||*\
ejmprl
član

OdgovorNapisal/-a Fleko » 29 Avg 2019 11:14

Na mojem in od moje hardtailu tudi plašči opletajo - Schwalbe.
Prodajalec omenil, da tudi če jih na novo namestijo, bodo začeli spet opletati. Se pa na sami vožnji ne pozna.
Jaz sem jih pustil kot so, je malo nadležno gledati kako opletajo...
Fleko
član

OdgovorNapisal/-a aanderle » 29 Avg 2019 15:56

Nimajo veze lubrikanti - proizvodna napaka je. Če je vse normalno plašč pri 3 barih sede na obroč tip top in se vrti v nulo. Ok, če kdaj ne gre, rob obrišeš z vlažilnim robčkom, pa je.

Ampak tole je nekaj drugega.... Deformacije bočnic... To se je z minionkami po malem dogajalo vseskozi, - zdaj je bilo pa kake 2 leti obdobje brez napak, ampak očitno še niso povse imuni nanje.
Zanimivo bi bilo vedeti v katerih tovarnah in posledično trgih do tega prihaja. Jaz sem do sedaj imel težave le z gumami kupljenimi pri nas. Te niso iste, kot tiste, ki so na prodaj v nemčiji, recimo. Vse Minionke in Shortiji iz nemčije so bile OK, statistika pri nas kupljenih je bila pa 50:50.
aanderle
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 29 Avg 2019 16:29

V Bajkmaniji smo drugi najvecji kupec/prodajalec Maxxisa v Sloveniji in reklamacij na Maxxis plaščev je skoraj nič. Z izjemo Assegaia, ki je res 50/50 reklamacij - vedno pozitivno rešeno v prid kupca.
Tako da o nekih hudih napakah na plaščih tukaj ne morem govoriti, tako da ne vem zakaj bi v Nemciji imeli boljse plasce :D
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a trunto » 29 Avg 2019 18:55

Moj Schwalbe je naročen na bike-components.de, tko da tole nima veze...
Uporabniški avatar
trunto
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 29 Avg 2019 19:11

Sej vidis, da je naslov "Assegai"? :) Pa ljudje seveda vozijo se kaj drugega, kot Maxxis, zato ni nič narobe, če še kdo pristavi svoj lonček s svojo izkusnjo (forum pa to).
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a cebe » 29 Avg 2019 19:43

Bi blo lepo, ce bi "mloncar" pokazal svabskega Švableta po parih furah... :D
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a aanderle » 30 Avg 2019 17:37

Sam ne vem točno, od kod vse prihajajo Maxxis plašči za različne EU države, dejstvo pa je, da ne iz istega vira oziroma, da je zahod EU drugače pokrit kot vzhodne države. Tudi razpoložljivost posameznih modelov je različna. Lahko pa da sem imel samo statistično "srečo", da se mi je deformacija vedno zgodila pri doma kupljenih plaščih - kajti, kolikor mi je znano - so bile deformacije, oz. sidewall warping, v preteklosti prisotne povsod po svetu.

Sicer vedno kupujem pri naših prodajalcih, le, če določenega modela ni na zalogi, ga naročim iz Nemčije.
aanderle
član

OdgovorNapisal/-a mloncar » 30 Avg 2019 17:41

cebe napisal/-a:Bi blo lepo, ce bi "mloncar" pokazal svabskega Švableta po parih furah... :D

Schwalbe Hans Dampf 2, 2.35x27.5, SuperGravity in soft mešanica gume. Po dobre tednu je zgledala takole (5-10 povsem odtrganih čepov + večina jih je bilo natrganih).

Slika Slika

Podobno se mi je zgodilo tudi na prejšnji verziji Hand Dampf (tudi SG, soft). Zanimivo je pa to, da Magic Mary (SG, soft) ali Rock Razor (SG, soft) teh težav nimam. Vse omenjene gume so bile na zadnjem kolesu, vozim pa tlak malo pod 2 bara.
Uporabniški avatar
mloncar
član

Kraj: Posavje

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: havli