Feedback

Splošna debata na temo gorskega kolesarjenja.

Re: Feedback

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 03 Mar 2014 12:49

Še en med pozitivnimi prodajalci , "king 1121" od katerega sem korektno in poceni kupil super delujoč amortizer.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a jery » 05 Mar 2014 11:24

Moja negativna, na uporabnika mojo jojo.
Oddan oglas za krmilo brez cene,brez tel.kontakta.
Ob poslanei prošnji na zs za ceno, dobil hiter odgovor.
Ob poslani prošnji za tel. št in posredovanju moje št. , nobenega odgovora.
Bil sem v tem času že trikrat v Lj. in bi lahko spotoma zadevo prevzel.
Tako, da so mi kontakti za oglase preko zs totalni nesmisel.
jery
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 05 Mar 2014 12:47

Odgovor bi dobil. če bi drugi zs katerega omenjaš dejansko poslal, tako pa si poslal samo vprašanje o ceni. :!:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Shifty » 05 Mar 2014 19:03

jojo je trenutno v nemčji, predvidevam da zaradi tega ni telefonske številke.
Uporabniški avatar
Shifty
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 05 Mar 2014 19:06

Shifty... Mojo Jojo :D ;) :mrgreen:
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a Shifty » 05 Mar 2014 19:28

Ups :mrgreen:
Uporabniški avatar
Shifty
član

OdgovorNapisal/-a jery » 05 Mar 2014 22:38

Mojo Jojo napisal/-a:Odgovor bi dobil. če bi drugi zs katerega omenjaš dejansko poslal, tako pa si poslal samo vprašanje o ceni. :!:

Poslano ob: 02. 03. 2014 11:32
jery
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 05 Mar 2014 23:00

Jaz nisem nič dobil. Boš moral negativni feedback vrhovnemu organu stisnt
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a jery » 06 Mar 2014 06:51

Lej mojo jojo, meni ni namen, da bi se neki osebno prepucaval s komur koli. Moj namen je, da so oglasi brez cene in tel. kontaktov neuporabni, ker ne moreš navezati takojšnega kontakta in čim hitrejše izvedbe prodaje oziroma nakupa,če ti zadeva odgovorja. Ne, da si za eno malo zadevo dopisuješ tri tedne.
Podobne zahteve imajo tudi na drugih forumu in opažam, da smo se uporabniki na to navadili in zadeva dobro funkcionira. Tako, da moj predlog je, da na tudi na tem forumu uredimo zadevo na tak način.
jery
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 06 Mar 2014 09:25

Prav zaradi neresnosti ne dajem več tel.št., ker nekateri nočemo cele dneve poslušat telefona. In tako bo ostalo. Pika.
In zs-ji so prav zato, da se izmenjajo osebni podatki.
PS: Če dam ceno na oglas, ne pričakujem cenkanja in ga tudi ne bo, če pa dam oglas brez cene pa pričakujem ponudbo.

Aja, še vedno čakam opravičilo :roll:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 06 Mar 2014 09:48

Še en dober feedback uporabnika "dani", deal stekel brez težav.
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a Thema » 06 Mar 2014 10:03

jery napisal/-a:Lej mojo jojo, meni ni namen, da bi se neki osebno prepucaval s komur koli. Moj namen je, da so oglasi brez cene in tel. kontaktov neuporabni, ker ne moreš navezati takojšnega kontakta in čim hitrejše izvedbe prodaje oziroma nakupa,če ti zadeva odgovorja. Ne, da si za eno malo zadevo dopisuješ tri tedne.
Podobne zahteve imajo tudi na drugih forumu in opažam, da smo se uporabniki na to navadili in zadeva dobro funkcionira. Tako, da moj predlog je, da na tudi na tem forumu uredimo zadevo na tak način.

Ja najboljse da na vsakem forumu javno obljavljamo gsm stevilke da vsak kmet nas lahko pogugla.
Mislim fakof no, za krmilo za par desetakov bo clovek javno objavljal osebne kontakte.
Kr ospice fasem ko vidim kje kaksne take cvetke.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a jery » 06 Mar 2014 12:22

Mojo Jojo napisal/-a:Prav zaradi neresnosti ne dajem več tel.št., ker nekateri nočemo cele dneve poslušat telefona. In tako bo ostalo. Pika.
In zs-ji so prav zato, da se izmenjajo osebni podatki.
PS: Če dam ceno na oglas, ne pričakujem cenkanja in ga tudi ne bo, če pa dam oglas brez cene pa pričakujem ponudbo.

Aja, še vedno čakam opravičilo :roll:

Ne vidim razloga za opravičilo, jaz sem svoje naredil, če ti nisi dobil zs z mojo tel. št. pa nisem jaz kriv.
Preveril sem tudi ali sem ti sploh poslal sporočilo, da nisem slučajno zajebal in sem v dokaz tudi kopiral sem gor datum in čas.
Vendar si takoj šel v napad (brez truda za dialog),da naj se menim z moderatorjem, tako da ti vračam rokavico in preveri zakaj nisi dobil.
Če pa pričakuješ ponudbe pa daj zadevo na licitacijo,ne pa v prodajo ali jasno napiši, da želiš ponudbe in boš zadevo dal najboljšemu ponudniku.
S tem pa dokazuješ, da si ravno tak kot uni ki ti cenkajo za 1€, ker za vrednost stvari ki jo prodajaš tudi ne moreš ponudit cen katere bodo razlike več kot 5€.
Postavljaš se kot ,da si nekdo .....ostali smo pa sami primitivci.
Za eno balanco se znamo zmenit med sabo, kako se bomo za zakon odprtih poti. Čista utopija.
jery
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 06 Mar 2014 12:47

Pa dobr, kaj tebi ni jasno? A sem ti lepo povedal, da tvojega zs-ja nisem dobil. A to je zdej moj problem? Po tvoji analogiji bi lahko tudi jest dal tebi negativni feedback, ker sprašuješ o ceni potem pa ne bu ne mu.
Mislim, da tukaj napadaš samo ti in še vedno nočeš doumeti, da si se prenaglil oz. da iščeš dlako v jajcu. Če bi se jest posluževal tvojega sistema, bi lahko tukaj vsak teden koga omenil in pomoje še marsikdo drug.

Tistega o adminu pa nisi dobro oz. si preveč dobesedno razumel. Hotel sem povedat, da je očitno prišlo do neke sistemske napake.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 08 Mar 2014 13:29

No pa da dam še js en dober feedback..Od uporabnika mobiking sem že pred časom kupil zavore Formula RX...pred kratkim pa še par rezervnih objemk za ročke teh bremz :mrgreen: In obakrat je šel biznis skozi,brez vsakega problema. :D
ZmZ31
član

Kraj: bogu za hrbtom

OdgovorNapisal/-a jery » 08 Mar 2014 17:23

Mojo Jojo napisal/-a:Pa dobr, kaj tebi ni jasno? A sem ti lepo povedal, da tvojega zs-ja nisem dobil. A to je zdej moj problem? Po tvoji analogiji bi lahko tudi jest dal tebi negativni feedback, ker sprašuješ o ceni potem pa ne bu ne mu.
Mislim, da tukaj napadaš samo ti in še vedno nočeš doumeti, da si se prenaglil oz. da iščeš dlako v jajcu. Če bi se jest posluževal tvojega sistema, bi lahko tukaj vsak teden koga omenil in pomoje še marsikdo drug.

Tistega o adminu pa nisi dobro oz. si preveč dobesedno razumel. Hotel sem povedat, da je očitno prišlo do neke sistemske napake.

Priznam, da je moja napaka, ker nisem pomislil, da se lahko zgodi ,da zs ne prileti v tvoj nabiralnik.
Stisnil sem ti ga zato, ker imaš razne zamisli za večji red na forumu in v naravi. Naprimer ena od njih je bila, da bi uvedel plačljive oglase, ali "šoferski izpit" za gorske kolesarje izven prometnic in vse to zaradi pomankanja bontona.
In od nekoga ki ima tako rigorozne ideje, bi pričakoval mal več strpnosti. Sicer mene osebno nisi nič užalil in mi je tudi vseeno za eno balalnco ali sem jo dobil ali ne.
Gre se mi za princip kaj nekdo od nekoga pričakuje in kaj za to sam naredi. Nekdo kateri bi se šel, da bo nekomu s tečajem utupil v glavo bonton, bi ravno od njega pričakoval največ strpnosti.
Meni osebno bi bil fer odgovor na pridobljeni negatevni feedback (na katerem sem tudi podal svoj predlog) npr: lej sory, jaz nisem dobil nobenih povratnih informacij po mojem prvem oddanem zs sporočilu, lahko se dogovorimo drugače....,
Ne pa odgovor kot je bil tvoj : Odgovor bi dobil. če bi drugi zs katerega omenjaš dejansko poslal, tako pa si poslal samo vprašanje o ceni. :!:.
In pri takem odgovoru vidim kontra napad, ne pa neko strpnost, katere si vsi želimo.
jery
član

OdgovorNapisal/-a Berger » 08 Mar 2014 18:25

Jas bi se pa rejs lejpo zahvalo zach69 za dober biznis!
Gasa!
Uporabniški avatar
Berger
član

Kraj: Ruše siti

OdgovorNapisal/-a zach69 » 13 Mar 2014 12:37

Berger napisal/-a:Jas bi se pa rejs lejpo zahvalo zach69 za dober biznis!

Serbus
Pa še kdaj...

Lp Tomaž
Ko ima tvoja punca cenejši avto kot je tvoje kolo, zamenjaš punco...
Uporabniški avatar
zach69
član

Kraj: Ka te pa briga...

OdgovorNapisal/-a šumski » 16 Mar 2014 13:21

uprabnik mastif
drugič spet.. vse je potekalo kot se spodobi :D
Uporabniški avatar
šumski
član

Kraj: tam nekje

OdgovorNapisal/-a mastif » 16 Mar 2014 14:54

šumski...hvala enako. En velik + dobiš kot kupec;)
mastif
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 17 Mar 2014 10:12

šumski napisal/-a:uprabnik mastif
drugič spet.. vse je potekalo kot se spodobi :D

mastif napisal/-a:šumski...hvala enako. En velik + dobiš kot kupec;)

Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a ZmZ31 » 20 Mar 2014 15:24

Še en pozitiven feedback,tokrat z forumašem cravks :D
ZmZ31
član

Kraj: bogu za hrbtom

OdgovorNapisal/-a R2D2 » 29 Apr 2014 20:51

Pohvale, uporabniku cebe. Kupil sem kaseto in je vse potekalo OK. Pri nakupih kjer vnaprej nakazem kes, zelo pomaga pozitiven feedback oz. vtis, ki ga pusti uporabnik s svojimi posti. Vglavnem vse je bilo kot je treba!
Uporabniški avatar
R2D2
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a kacu » 29 Apr 2014 21:29

+ dam uporabniku BOTABOTA, ker je na lastne stroške požrl zamenjavo enega dela, za katerega ni vedel da je uničen.
Kar je le redko kdo pripravljen narediti. En trbowlčan me je na enak način stal 190€... pa me je ignoriral.
Hvala še enkrat :)
follow me i'm right behind you
Uporabniški avatar
kacu
član

Kraj: Glava

OdgovorNapisal/-a rok.rider » 01 Maj 2014 10:53

dobre izkusnje
remec dh pro.
kolo je bilo ceni enako ohranjeno.
supr prodajalec.

celada sixsixone
preko table sva se vse zmenila
celada taka kot treba skoraj da nova.

dres fox
enako kot za celado vse zmenjeno
ter skoraj da nov dres.

slabe izkusnje

vilica 888rv
pogovarjal sva se po gmailu.
rekel je da je vilica letnik 2010
a po pregledu smo z kolegi ugotovili da je letnika 2007
prav tako je rekel da je z vilico vse uredu in da ni nic narobe
po prvi voznji sem ugotovil da ima vilica 1 skoraj da 2 cm lufta.
rok.rider
član

OdgovorNapisal/-a Rojc » 01 Maj 2014 14:12

Pozitiven feedback za uporabnika zdravkec . Prijazen odnos in poštenost ter vse ostalo.
Rojc
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 16 Maj 2014 14:59

Tudi jaz moram pohvaliti uporabnika Cebe in se mu še enkrat zahvaliti za hiter odziv in poslani del. HVala.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a cebe » 08 Jun 2014 22:34

Pozitiven feedback - uporabnik vr

Še dostavil osebno na dom! :D
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a cebelar123 » 10 Jul 2014 08:56

Oglas na tabli pozor.
viewtopic.php?f=38&t=158298

Feedbacka ni, ker po treh dnevih še zmeraj ni pogledal inboxa kjer sem ga opozoril, da kar prodaja in kar je na sliki ni enaka stvar.

To prodaja
http://www.motorhelmets.com/media/produ ... -black.jpg
na sliki pa ima Specialized dissident čelado
http://www.bicycling.com/sites/default/ ... sident.jpg
He who laughs last didn't get it
Uporabniški avatar
cebelar123
član

Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 10 Jul 2014 14:53

No pa še en res super feedback.

Sicer gre za uporabnika denčiminerči - ekspresno mi je ostružu novo akso za montirat eksotičen amortizer na moj okvir.

Same pohvale in priporoka z naprej.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

OdgovorNapisal/-a Snakes » 10 Jul 2014 16:25

Bici/Martinzone/...
ga ponovno serje (kaj se sploh pocne na Tabli??)

Danes dopoldan je objavil sledec oglas s fiksno ceno (seveda ga je par minut po pogovoru po telefonu brisal, le zakaj...).

Subject: P: Focus Black Forest Expert - 375€

Naprodaj je gorsko kolo Focus Black Forest Expert, velikost small (nekje +- 165-175cm). Kolo je vrhunsko ohranjeno, voženo res minimalno dve leti in še to večinoma po asfaltu in makadamu - lahko ocenite po še originalnih gripih in plaščih. Vse deluje brezhibno, kolo je brez večjih prask, udrtin, razpok.

Oprema je kvalitetna in vključuje Manitou R7 vilico, Shimano XT zadnji menjalnik, Shimano SLX gonilke, Avid Elixir R hidravlične zavore, Shimano pesta s kvalitetnimi in lahkimi Alexrims obroči ter Continental Race King 2.2 plašče. Vilica ima možnost popolnega zaklopa.

Z računom.

Cena novega: 1200€
Prodam za manj kot tretjino cene novega - 375€

Možen ogled in test v Ljubljani.
Več na ZS.

Glede na to da kupujem punci kolo sem se seveda takoj zagrel, zakaj pa ne, dobra cena, na slikah je izgledal ok ohranjen, sicer ko sem videl kdo ga prodaja me je malo zaskrbelo, ma sem zamizal na eno oko.
Poslal sem mu zs, da kolo vzamem, v kolikor je vse ok z njim in v kolikor bo velikost ok, potem pa sva se slisala se po telefonu. Zmenila sva se, da si ga greva popoldan ogledat.
Punca seveda cela srecna, ko sem ji pokazal kaj greva gledat, vse splanirava okoli tega da bo popoldan cas, no potem pa se je zacelo (pricakovano) komplicirat.

Cez 2-3 ure je oglas ze imel visjo ceno (ja, ja brisanje oglasa ti ni kaj dosti pomagalo):
Slika

Mi je bilo hitro jasno da tip ne more iz svoje koze.

Okoli 16ih sem ga klical, povedal mi je da mu nekdo ponuja 480EUR, kaj to pomeni je vsem jasno. Po prvotni ceni mi ga seveda ni hotel prodati, mi je pa dovolil da si ga pridem ogledat :roll: .

Pricakujem da bo tole bral in da se bo oglasil se Bici, ne pricakuj da bom se kaj komentiral, sem ti ze tako posvetil vec casa kot si ga zasluzis. Navedel sem dejstva, niti ena stvar ni izmisljena.
Vsak si naj misli kar si hoce, moje mnenje je da bi tip moral ze nekaj casa nazaj, ko je pocel podobne stvari letet iz Table oziroma da si zasluzi da ga nekdo ob priliki strese iz hlac.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

OdgovorNapisal/-a bici » 10 Jul 2014 17:14

Slika

Nikoli in nikdar nisem obljubil, da bom kolo prodal tebi. Samo dal sem ti številko in po telefonu povedal, da bom šele zvečer doma in se lahko takrat slišiva. Nisva se zmenila za točen kraj/čas ogleda, niti nisem postavil zadnje cene!

Ena stvar je, če bi se vse zmenila in bi se pripeljal 50km do mene, nato pa bi te izsiljeval s ceno.
Jaz pa sem te samo opozoril PRED ogledom, da sem DOBIL višjo ponudbo (ne sam zvišal cene!).

A če po tvoji logiki objavim oglas in mi nekdo znižuje ceno (kar se zgodi praktično vsakič), ga lahko jaz obesim na forum kot lopova?? :roll:

WTF res.
bici
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 10 Jul 2014 17:20

Hm, glede na to, da ima tabla po novem možnost licitacij...
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a wind85 » 10 Jul 2014 17:25

čaki, ti si imel končno ceno 375 in potem ti je nekdo hotel plačat več kot je cena v oglasu, torej 480?

škoda, da se to tud meni kdaj ne zgodi... :mrgreen:
Dude, go to a morgue and buy yourself a freakin' brain.
wind85
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Jul 2014 17:26

Če je bil oglas z določeno ceno... v nasprotnem primeru daš na licitacijo.

Edit: ne poznam pacienta, ki bi ponujal višjo ceno, kot je pa določena v ogalsu..?!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a problematiks » 10 Jul 2014 17:33

Sem ravno razmišljal o tem, kako bi tak pogovor potekal :mrgreen:

Malček, ampak čisto malček zadeva diši po oportunizmu :wink:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Snakes » 10 Jul 2014 17:35

bici napisal/-a:da sem DOBIL višjo ponudbo (ne sam zvišal cene!).

Ma daj delaj se s koga drugega norca. Kaj pa je to drugega kot posredno visanje cene? Sem te vprasal ce mi ga das po prvotni ceni in si rekel ne.

BTW, kdo ti je dovolil da javno kazes PMje? P pomeni private, razumes? Se ne spomnim da bi me vprasal.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

OdgovorNapisal/-a bici » 10 Jul 2014 17:36

Na začetku sem pač na hitro nastavil ceno, sploh nisem gledal konkurenčne ponudbe, toliko mi je bilo rečeno da moram dobit.

V dveh urah sem dobil 9 klicov.. kot da bi dal đabe bmw-ja na avto.net. Nato je nekdo rekel, da da tudi 450, pol ure kasneje pa je nekdo drug ponudil 480, če ga prihranim do večera..

Saj potem sem šel gledat na bolho in mi je jasno zakaj. Od 380-480€ se prodajajo praktično samo hervis bicikli z noname poden opremo..

Slika
Zadnjič spremenil bici, dne 10 Jul 2014 17:42, skupaj popravljeno 1 krat.
bici
član

OdgovorNapisal/-a bici » 10 Jul 2014 17:38

Snakes napisal/-a:
bici napisal/-a:da sem DOBIL višjo ponudbo (ne sam zvišal cene!).

Ma daj delaj se s koga drugega norca. Kaj pa je to drugega kot posredno visanje cene? Sem te vprasal ce mi ga das po prvotni ceni in si rekel ne.

BTW, kdo ti je dovolil da javno kazes PMje? P pomeni private, razumes? Se ne spomnim da bi me vprasal.

Ti si odločil, da me izpostaviš na tabli, brez moje privolitve. Objavil nisem nobenih tvojih osebnih podatkov.
bici
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 10 Jul 2014 17:40

Zdej si že jaz želim tega bicikla za 500€
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 10 Jul 2014 17:40

@bici Sej nočem bit nesramen, sam mislim da klobasaš zdej sto na uro...kokr sm izlušču iz tvojih bivših postov ter prejšnga profila (če se motim me popravite) se najbrž kr dobr spoznaš na bicikle ter VEŠ kaj prodajaš...IMO
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a sagy » 10 Jul 2014 19:30

Zato pa obstaja ta tema.. Folk, ne poslujte z mutibariči! :mrgreen:
sagy
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 10 Jul 2014 21:23

Če še pogrejem zgodbo izpred enega leta, ko me je bici djal zaradi enega "pokvarjenega" merilca tlaka...

...izkazalo se je, da števec dela in, da ga človek ni znal prižgati :mrgreen:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 10 Jul 2014 21:32

Slika
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 15 Jul 2014 12:48

bici napisal/-a:
Ti si odločil, da me izpostaviš na tabli, brez moje privolitve.

Kolikor mi je jasno, je on le repostal tvojo JAVNO objavo, za kar ne potrebuje nobene privolitve, samo tako informativno...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Stak » 17 Jul 2014 14:55

BTW, javno objavljena prodajalčeva cena je pravno zavezujoča. Je pa res, da jo kupec v primeru, da prodajalec lastne ponujene cene ne drži, lahko izterja po sodni poti.

Včasih se trgovci zmotijo in napišejo napačno ceno (mimovrste ...) in če je kupec tečen, tudi lahko dobi po tej "napačni" ceni izdelek.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a McUnknown » 31 Jul 2014 12:57

pozitiven feedback za uporabnika mtbdh clovek se je pripeljal cez pol slovenije in mi prinesel frameset
kateri je po ohranjenosti bolj kot ne nov za zelo ugodno ceno.

lp
[]~~~~Ride or Die~~~~[]
Uporabniški avatar
McUnknown
član

Kraj: KRANSTERDAM

OdgovorNapisal/-a koko82 » 08 Avg 2014 18:33

BTW, javno objavljena prodajalčeva cena je pravno zavezujoča. Je pa res, da jo kupec v primeru, da prodajalec lastne ponujene cene ne drži, lahko izterja po sodni poti.

Včasih se trgovci zmotijo in napišejo napačno ceno (mimovrste ...) in če je kupec tečen, tudi lahko dobi po tej "napačni" ceni izdelek.

Zavezujoča postane šele, ko je sklenjena pogodba. Torej ko oddaš naročilo. Pred tem cena ni zavezujoča in se lahko brez problema viša ali niža.
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 09 Avg 2014 09:36

Koko, če bi naš pravni red kaj veljal, bi za fizične osebe veljalo isto kot za firme in s.p.-je, ki, če izdajo uradno ponudbo kar oglas s ceno seveda je, je cena na ponudbi za prodajalca zavezujoča. Oziroma, bi moral portal(bolha/tabla/...) takega uporabnika ki želi prek portala še kaj prodati, onemogočit pri oglaševanju. Tudi če si v trgovini na artikel nalepil napačno ceno, je ta za prodajalca zavezujoča.. in jo boš en malček zateženemu kupcu moral prodat... saj te v nasprotnem primeru lahko pohapsa inšpekcija.

No, v teoriji to velja, v praksi pa verjetno.. kot marsikaj kar bi bilo s pravom povezanega v naši državi :)

Na tabli pa obstaja tako prodaja za fiksno ceno kot licitacija. in če nekaj prodajaš s fiksno ceno, potem pa od ponudnikov izsiljuješ višjo ceno, je to neke vrste nateg.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a wind85 » 09 Avg 2014 11:13

a ni pri spletnih nakupih možno spreminjanje cen in pogojev poslovanja itd., cena velja šele ko oddaš naročilo in prejmeš npr. potrdilo o naročilu itd.
Dude, go to a morgue and buy yourself a freakin' brain.
wind85
član

OdgovorNapisal/-a Stak » 11 Avg 2014 11:33

koko82 napisal/-a:

Zavezujoča postane šele, ko je sklenjena pogodba. Torej ko oddaš naročilo. Pred tem cena ni zavezujoča in se lahko brez problema viša ali niža.

Seveda. Saj dokler ne kupiš stvari, je to navadna ponudba.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a _aljaz_ » 15 Avg 2014 14:56

Pozdravljeni, z vami bom delil en pozitiven in en negativen feedback;

Izjemno pozitiven feedback gre uporabniku nukaR. Brez vnaprejšnjega plačila mi je po pošti poslal ščitnike in mi tako prihranil nekaj € na poštnini. So solidno ohranjeni, cena je bila fer, tako da se veselim morebitnega trgovanja z njim v prihodnosti! :)

Žal pa moram napisati precej negativen feedback za uporabnika _Mihy_. Kupil sem njegovo kolo Scott Genius LT20, ki je po njegovih besedah bilo "izjemno ohranjeno". Dogovorila sva se za primerno ceno, do zapletov pa je prišlo že ob predaji. Dobila sva se na pol poti, v Ljubljani, tam sem ga čakal 2 uri in pol čez dogovorjeno uro, saj naj bi odnesel Reverba na servis (sam nisem vedel, da ne dela).
Kakorkoli, to sem požrl in sklenila sva kupčijo. Po dobesedno dveh furah, za to vrsto bajka zelo lahkih (makadam/asfalt) mi je začel močno škripati zadnji amortizer, za katerega mi je zatrdil, da nima prevoženih niti 100km. Servisu je šlo 80€ + poštnina. Sedaj je odpovedal Reverb, na katerem bom sicer uveljavil garancijo, vendar ti dogodki kažejo na to, da ta bajk le ni bil tako "izjemno" ohranjen kot je bilo rečeno.
Kot epilog še dodam, da sem kolo kupil 8.7.2014, takrat mi je tudi obljubil še original balanco, ki jo je ob predaji kolesa pozabil? doma in obljubil, da jo bo poslal po pošti. Od takrat sem mu trikrat pisal, danes je 15.8.2014, balance pa še vedno ni, Miha pa ne odpisuje...
Bolj kot denar me boli sprenevedanje in nekorekten odnos. Če boš to bral vedi, da te samo zaradi tehničnih problemov na bajku ne bi izpostavljal tu, izpostavim te zaradi ignorirance in neizpolnjene obljube.

Povzetek: uporabnika nukaR vsem toplo priporočam, poslovanje z _Mihy_-jem pa je očitno bolj stvar na lastno odgovornost.
Feet in the pedals, head in the clouds :)
Uporabniški avatar
_aljaz_
član

Kraj: Bilje pri Novi Gorici

OdgovorNapisal/-a MiLi » 15 Avg 2014 17:37

Reverb ter ta equalizer sta itak loterija. za kolo ti pa jaz zagotovim, da je res minimalno voženo in res izjemno ohranjeno. to si itak sam videl, saj je bil kot iz trgovine. se res ne spomnem, da bi bla lani z njim na kakšni skupni turi. ostalo pa naj raje sam pokomentira v svoj zagovor ;)
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a _aljaz_ » 17 Avg 2014 12:48

Za Equalizerja sem to že slišal, o Reverbu pa do sedaj samo dobro. Se zavedam tveganja pri kupovanju rabljenega, zato sem tudi poudaril, da Miha ne bi izpostavil tu, vkolikor bi z mano obdržal korekten odnos in bi mi vsaj odpisal.
Lepo od tebe, da držiš s prijateljem, vendar se strinjam s tabo, da bo mogoče lepo od njega, če mi odgovori na sms ali ta post. :)
Uporabniški avatar
_aljaz_
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 18 Avg 2014 15:20

Kupil sem prestavno rocico od uporabnika Spikster. Zelo zadovoljen +++. Kljub temu, da sem zamujal, sva se uspela vse zmeniti ;)
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 11 Sep 2014 13:40

Velika pohvala uporabniku in trgovcu/serviserju koles Giant KOLOSET . Brez praznih obljub, hitro in strokovno rešuje težave svojih strank, videti je da gredo nasveti po sistemu kolesar-kolesarju, česar za nekatere druge trgovce nebi mogel trdit. Ni praznega pljuvanja čez konkurenco, ni vsiljevanja dražje stvari na račun tistih nekaj centov več zaslužka, sam se izkaže kot nekaj več- zgolj z dejanji, pohvalno!
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a zdravkec » 11 Sep 2014 13:44

+1 za KOLOSET tudi iz moje strani.

in še velikaaaa pohvala z moje strani za uporabnika problematiks - tako glede ustrežljivosti kot odzivnosti in seveda kvalitete prodane komponente.
Tako a še enkrat tukaj HVALA.

lp
švic in solze
Uporabniški avatar
zdravkec
član

Kraj: e - c - i - č - a - r

OdgovorNapisal/-a TomažT » 22 Sep 2014 07:47

Še enkrat dodajam moj post iz threada "optimizem":

Točno te vile 888 sem pred dobrim letom prodajal za 150e (prodale so se za manj). Z drugo notranjostjo sedaj želi 200. Za tesnila ne vem, spodnji del pa zagotovo NI NOV: http://mtb-forum.si/phpbb/viewtopic.php?f=38&t=160358

Ne zdi se mi fer, da se to prodaja na tak način, zato objava. :!:

Lp, Tomaž
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a _aljaz_ » 04 Nov 2014 20:01

Pohvalil bi uporabnika Superficiar.
Danes kupil od njega okvir in prednji wheelset po ugodni ceni, za darilo dobil ketno in se zmenil za vodstvo na kakšni turci okoli Ljubljane! Fer prodajalec, fajn človek. Hvala! :D
Uporabniški avatar
_aljaz_
član

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 15 Jan 2015 16:07

PUMPTRACK mi je prodal dirt okvir počen/povarjen.....
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Splošno

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov