Katero kolo izbrati?

Zbirka, vzorci nezaželenih ali slabo odprtih tem. Teme nekaj časa ostanejo, potem izginejo. Izginejo lahko tudi avtorji, če se večkrat znajdejo v smetnjaku.

Katero kolo izbrati?

OdgovorNapisal/-a redhed » 16 Mar 2011 11:24

Načrtujem nakup novega kolesa. Katero kolo izbrati? Kaj priporočate? Zelo se zanimam za Giant Glorya.

http://www.bikeek.si/kolesarstvo/index. ... rt_id=1708 - BigHit 3 2011

http://www.extremevital.com/bikes/downh ... -5729.html - Scott Gambler 20 2011

http://www.veb-company.si/kolesa-gorska ... tor-dh.php - Kona Operator DH

https://shop.freestyle.si/artikel/11134 ... y-1-l-2011 - Giant Glory 1 2011
redhed
član

Kraj: Pohorje

Re: Katero kolo izbrati?

OdgovorNapisal/-a noname69 » 16 Mar 2011 20:41

Pa smo zopet tam...
Si mogoče že pogledal odprte teme in opazil kaj vse moraš dodati k vprašanju o izbiri bajka?
Vse štiri bajke sprobaj nato pa napiši izkušnje in dobre ter slabe lastnosti. Morda pa potem ne boš več rabil odgovora ker boš sam presodil.

lp :)
Big S owners club
Uporabniški avatar
noname69
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 16 Mar 2011 20:58

Isces DH ali FR bajk? Ce isces DH, potem Big Hit odpade, ker je FR bajk.
Tezko bos dobil nekoga, ki je vozil vse 3 modele in bi lahko podal res subjektivno mnenje.
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 17 Mar 2011 00:09

Gianti v tujini stanejo krepko več kot pri nas in na to ceno baje ni težko še kak dodaten popust nafehtati. Kona je najcenejša in solidno opremljena, ampak verjetno tudi težka ko krava, pa ogromno uporabnikov table ni glih navdušena nad znamko. Bighit je neprimerljivo slabši bajk od ostalih in občutno precenjen. Scotta pa je najdražji in od leta 2008 ali 09 praktično nespremenjen. Jaz bi se odločal med kono in giantom.....tudi kak YT industries Tues DH bi lahko prišel v poštev, scott voltage FR (ker skepam da gre za prvo kolo) itd.
|johnny|

OdgovorNapisal/-a androw » 17 Mar 2011 00:12

Vzam Gianta in ne kompliciraj. Dobiš največ za najmanj denarja.
An idea is a powerful thing

Studio Fakin
- stills & motion
Uporabniški avatar
androw
Sem pač konj, je**ga

Kraj: Slovenske Konjice

OdgovorNapisal/-a armada » 17 Mar 2011 06:19

še en glas za gianta :D
armada
član

OdgovorNapisal/-a Luka93 » 17 Mar 2011 06:35

V kratkem bom lahko povedal kako se obnese konin operator;)
Uporabniški avatar
Luka93
član

OdgovorNapisal/-a redhed » 17 Mar 2011 10:04

Točno to sem hotel slišati, kar je napisal |johnny|. noname69 in ostali "čudaki" pa prosim ne pišite v to temo!

Tudi sam se odločam za Glorya. Hotel sem še mnenja tistih, ki se bolj spoznate na opremo...
redhed
član

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 17 Mar 2011 12:59

|johnny| napisal/-a: Kona je najcenejša in solidno opremljena, ampak verjetno tudi težka ko krava,

http://www.pinkbike.com/news/kona-operator-2011.html

-> ...the size small Supreme Operator pictured here comes in at 38 lbs... Operator verjetno ni 5 kg težji od Supreme-a, ane? :)

|johnny| napisal/-a: pa ogromno uporabnikov table ni glih navdušena nad znamko.

Seveda..."nivo navdušenja table" je premosorazmeren s kvaliteto kolesa/okvirja... :shock:

:wink:

Moj glas gre nedvomno k Giantu. Za ta denar ponuja največ...barva je sicer dolgočasna ampak to je stvar posameznika...

Kolo sem imel priliko parkrat preizkusiti. Izjemno igriv in "hiter"...mi je bil všeč ;)

Hitro "zaarat" in v "hosto z njim" :twisted:

V primeru, da Gianta ne bi bilo mogoče dobiti, bi pa vzel Kono. Problematiks bi ti znal dati "lep" popust na Operatorja ;)
Uporabniški avatar
Draz_H
član

Kraj: 0_O

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 17 Mar 2011 13:31

Sem se včeraj zapeljal malo z gloryjem 00 2011. Za moj okus nekam kratek kokpit in visok standover. Presenetljivo lahek. Po pravici povedano mi je bil všeč predvsem zaradi opreme in izgleda, razen zica seveda.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a orlytm » 17 Mar 2011 14:13

bhocewar napisal/-a:Za moj okus nekam kratek kokpit in visok standover.

točn tko ... men tut ne potegne ta "sistem" ... od zgoraj naštetih bi se jaz najverjetneje odločil za Gamblerja ... ampak nimam pa nekih pamethin razlogov za to "odločitev" za podat ... položaj na peciklu mi je bolj všeč pač. Pa še 240 hoda ma :mrgreen:
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a KLEM1 » 17 Mar 2011 15:02

Luka93 napisal/-a:V kratkem bom lahko povedal kako se obnese konin operator;)

...aha tut jest čakam...so rekl,da v začetku aprila....
ŽVAU NAJ BO NA PROSTEM
KLEM1
član

Kraj: MNGŠ

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 17 Mar 2011 15:23

Draz_H napisal/-a:
|johnny| napisal/-a: Kona je najcenejša in solidno opremljena, ampak verjetno tudi težka ko krava,

http://www.pinkbike.com/news/kona-operator-2011.html

-> ...the size small Supreme Operator pictured here comes in at 38 lbs... Operator verjetno ni 5 kg težji od Supreme-a, ane? :)

|johnny| napisal/-a: pa ogromno uporabnikov table ni glih navdušena nad znamko.

Seveda..."nivo navdušenja table" je premosorazmeren s kvaliteto kolesa/okvirja... :shock:
)

Saj meni so tudi kone awsome, pa za težo me bolj ko ne boli kita.....ampak če bi napisal vzami operatorja pa bi me 90% uporabnikov table pojedlo
|johnny|

OdgovorNapisal/-a whatever » 17 Mar 2011 15:48

redhed napisal/-a:noname69 in ostali "čudaki" pa prosim ne pišite v to temo!

S taksnim pristopom ti bodo vsi rade volje pomagali!

@offtopic: viewtopic.php?f=11&t=114803 Problematiks je vodja poslovne enote Veb Company v Tolminu in verjetno ti je zelel ponuditi kaksno kupcijo za Kono - glede na to, da jih prodaja :wink: Pa zasebna sporocila se ne objavlja javno na forumu - nenapisano pravilo. Kazen -> (zacasen?) ban.

@ontopic

Najprej se vprasaj zakaj rabis DH bajk in ali bi bil mogoce FR bajk cisto dovolj.

- Giant je nedvomno najboljse opremljen - nas uvoznik je na DH modele ponudil v Sloveniji veliko popusta ter tako znizal ceno na minimum (ponujajo kao 30% popusta).
Lastil sem si predhodni model Glory-ja, tako da nimam izkusnje s tem novim modelom. Je pa tukaj se zmeraj maestro sistem vzmetenja, ki na spustu dela zelo lepo in pobira "sve i svasta". Motilo me je to, da je bil zadnji del len/pocasen/neodziven aka prevec se je pogrezal, ko to ni bilo potrebno (nisem tekmovalec, vendar rad grem "hitro"). Ce je ta nov Giant kaj podoben temu, potem ga JAZ zaradi tega ne bi vzel. But that's just me.

- Scott. Nisem vozil, imel pa sem nekoc Scott Nitrous in vozne lastnosti so bile res top, pa ceprav je bil "le" enolezajec. Tako da sem siguren, da se Gambler DH lepo pelje. Lahko bi imel boljse zavore.

- Kona. Dobro opremljena za svoj denar. Okvir lepsi od predhodnega DH modela (sedez je fail - takoj zamenjat :) ). Meni najbolj vsecna geometrija "na papirju". Skoda edino, da ima zadaj malo slabi amortizer, Boxxer Race pa ne manjka cisto nic.

...

viewtopic.php?f=7&t=104100&hilit=gambler
viewtopic.php?f=7&t=114217&hilit=operator
viewtopic.php?f=45&t=108668&hilit=operator
.
.
.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 17 Mar 2011 17:22

whatever napisal/-a:@offtopic: viewtopic.php?f=11&t=114803 Problematiks je vodja poslovne enote Veb Company v Tolminu in verjetno ti je zelel ponuditi kaksno kupcijo za Kono - glede na to, da jih prodaja :wink: Pa zasebna sporocila se ne objavlja javno na forumu - nenapisano pravilo. Kazen -> (zacasen?) ban.

Ne vem tocno zakaj, ampak ocitno sem redheda cisto razkuril, ko sem mu Operatorja ponudil z visjim gotovinskim popustom od standardnih 10%.Da bi bilo le cimvec takih :mrgreen:

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 17 Mar 2011 17:28

redhet.... zihr ti je hotu lanski model podtaknt XDDDDDDDDDD (:bang: ta je bla nizka XD)
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a whatever » 17 Mar 2011 17:31

problematiks napisal/-a:
whatever napisal/-a:@offtopic: viewtopic.php?f=11&t=114803 Problematiks je vodja poslovne enote Veb Company v Tolminu in verjetno ti je zelel ponuditi kaksno kupcijo za Kono - glede na to, da jih prodaja :wink: Pa zasebna sporocila se ne objavlja javno na forumu - nenapisano pravilo. Kazen -> (zacasen?) ban.

Ne vem tocno zakaj, ampak ocitno sem redheda cisto razkuril, ko sem mu Operatorja ponudil z visjim gotovinskim popustom od standardnih 10%.Da bi bilo le cimvec takih :mrgreen:

Marko

http://www.youtube.com/watch?v=zM9zMQ179CM
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 17 Mar 2011 18:08

Johny, jaz sem po "tablinih" merilih tisti, ki "ščije" proti vetru in plava proti toku...ja...vozim Kono :) :mrgreen:
Uporabniški avatar
Draz_H
član

Kraj: 0_O

OdgovorNapisal/-a armada » 17 Mar 2011 18:53

Draz_H napisal/-a:Johny, jaz sem po "tablinih" merilih tisti, ki "ščije" proti vetru in plava proti toku...ja...vozim Kono :) :mrgreen:

voziš khm khm khm :D
armada
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 17 Mar 2011 19:22

P.S. pri Koni me moti to, da je skozi celo leto 10% popusta, potem pa na koncu leta 25%. Ce ti bajk ne ustreza in ga cez 1 leto dilas, potem ful zgubis na vrednosti in ga das za ful manj, kot si ti dejansko zanj placal (in koliko je vreden).
Direkten primer na temu Operatorju. Cena je 2499€ -10% = 2249€. Na koncu leta pa bo 25%, kar nanese 1874,25€. Torej ce ga bos ti zdaj kupil za 2249€, ga bos moral cez eno leto dilat za 1500€ ali se manj, ce ga bos zelel prodati. Pa se to folk raje da 350€ vec in ima novega.
Da ne govorimo pa ce ga dilas cez 1 leto pa pol.. http://veb-company.si/gorska_kolesa/kon ... deluxe.php -33%
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Luka93 » 17 Mar 2011 19:45

Če se nemotim stabov ni na zalogi več spŁoh :mrgreen:
Uporabniški avatar
Luka93
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 17 Mar 2011 20:15

whatever napisal/-a:P.S. pri Koni me moti to, da je skozi celo leto 10% popusta, potem pa na koncu leta 25%...

Potem te lahko moti enaka situacija se pri en kup drugih firmah.Posezonske popuste imajo vsi.

Ampak ce smo ze pri Stabih/Operatorjih...konec sezone nam zadnja leta ni uspelo imet nobenega kolesa za DH na zalogi.Jih ponavadi v EU skladiscu ze sredi poletja zmanjka.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 19 Mar 2011 03:54

Poleg tega pa zakaj bi blo treba menjati kolo vsako leto....malo pretiravate!
|johnny|

OdgovorNapisal/-a BLAŽ » 19 Mar 2011 09:30

@watewer

zate bi bilo mnogo bolj koristno, da bi izboljšal poslovanje v svoji trgovini, kot pa da se obremenjuješ z drugimi. Na koncu se pri tebi vedno izkaže, da delaš prav tiste napake, o katerih si imel največ povedati o ostalih kot je nedobavljanje robe, neupoštevanje roka dobave, neodgovarjanje na maile....
BLAŽ
član

OdgovorNapisal/-a redhed » 19 Mar 2011 11:17

Kaj bi naj to pomenilo pri vožnji?
redhed
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 19 Mar 2011 14:40

problematiks napisal/-a:
whatever napisal/-a:P.S. pri Koni me moti to, da je skozi celo leto 10% popusta, potem pa na koncu leta 25%...

Potem te lahko moti enaka situacija se pri en kup drugih firmah.Posezonske popuste imajo vsi.

Ampak ce smo ze pri Stabih/Operatorjih...konec sezone nam zadnja leta ni uspelo imet nobenega kolesa za DH na zalogi.Jih ponavadi v EU skladiscu ze sredi poletja zmanjka

Verjetno me to res moti potem pri vseh kataloskih kolesih :) EDIT: verjetno je to velika prednost custom koles. Na zacetku izberes kar zelis (placas sicer vec) in ko ga prodajas, se vrednost kolesa ne izgubi toliko (v 2 letih katalosko kolo izgubi skoraj 50% svoje vrednosti).

@offtopic: BLAŽ, to pa ima res smisla s to temo, a ne :) ...pa ocitno ves vec, kot jaz o nas :wink: Jaz se bom raje zadrzal in ne bom nic napisal o Vebu pa ceprav imam ene par sočnih - ki nimajo veze z Markotom, ampak z direktnim poslovanjem "šefov" veba.

over&out
Zadnjič spremenil whatever, dne 19 Mar 2011 15:51, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 19 Mar 2011 15:09

redhed napisal/-a:

oO ... zihr da veš kaj ti je reku...
kokpit ... nekako je treba ločit vsaj med dejansko razdaljo top tube-e (od sredina krmilne do sredina sedežne v ravni liniji) in "reach-om" ...google it ... skupaj s "stack-om"
Kako naj bi vplivalo na vožnjo ... na razporeditev teže vpliva in pozicijo telesa, skrčenost, eni majo bolj ukrivljeno hrbtenico drugi manj, vse se pozna, enim paše tko drugim drgač enim pašejo daljše fajfe enim krajše, enim zaradi voznih lastnosti, drugim ker hočejo kompenzirat to razliko v razdalji ... jeba ha ?
Sej človk se vsega hudga navadi no worries XD

Standover je pa .... če zdrsneš s sedeža naprej in stojiš na tleh nad biciklom ... razdalja do jajc

PS. Operator FR ma sweet okvir <3 pa geo je ful .... "modern" :) teža (large, shockless) ?
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 19 Mar 2011 17:53

whatever napisal/-a: (v 2 letih katalosko kolo izgubi skoraj 50% svoje vrednosti).

prav vsako kolo po dveh letih uporabe lahko prodaš za 40-50 % nižjo ceno od kot si jo plačal, naj bo to nicolai, spec, scott, kona ali canyon.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a whatever » 19 Mar 2011 18:03

Jabooz napisal/-a:lahko prodaš za 40-50 % nižjo ceno od kot si jo plačal

Lahko prodas in moras prodati sta 2 razlicna pojma. Pri kataloskih kolesih je cena dolocena, pri custom pa ceno ves samo ti in koncni kupec. Ker je kolo edinstevno, ima tudi svojo ceno in na koncu sezone ni razprodaje, ki bi tako vplivale na njegovo ceno. Ti pri nakupu kataloskega kolesa bos moral kolo na koncu sezone prodajati (ce zelis) kolo s 40% popusta (ce se v trgovinah prodaja s 25 ali 30% popusta), ce ga bos zelel prodati. Pri custom to ni potrebno. Upam da se razumeva kaj mislim.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 19 Mar 2011 18:07

redhed napisal/-a:

Matr ... da odgovarjate sploh takemu tipu - prva stvar, ki bo jo moral napisati bi bilo opravičilo Problematiksu, šele potem pridejo na vrsto vprašanja.

Temo proglašam za zjebano in gre v kanto, redhed pa na počitek.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

Vrni se na Smetnjak

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov