Hočem komentarje o Giant Faith 1...

Zbirka, vzorci nezaželenih ali slabo odprtih tem. Teme nekaj časa ostanejo, potem izginejo. Izginejo lahko tudi avtorji, če se večkrat znajdejo v smetnjaku.

Hočem komentarje o Giant Faith 1...

OdgovorNapisal/-a Physicist » 05 Jul 2011 00:06

Torej po enem letu uporabe Kone Stinky sem prešaltu na Giant Faith 1...(oba sta seveda kupljena nova v trgovini)...zj me pa zanima kakšni so vaši komentarji o tem bajku...hvala!
Uporabniški avatar
Physicist
član

Re: Hočem komentarje o Giant Faith 1...

OdgovorNapisal/-a joli » 06 Jul 2011 19:58

Js mam zate eno vprašanje: bi se dal s tvojim priplezat kam po cesti :?
joli
član

OdgovorNapisal/-a armada » 06 Jul 2011 20:05

@OP kupi si bajk pa te zanima kaj mislimo???

@joli kolk sn jih vozu se da.... ampak ni fajn :D :D
armada
član

OdgovorNapisal/-a joli » 06 Jul 2011 21:26

Vzponi so tak al tak nujno zlo ker včasih pač ni shuttlanja :(
joli
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 06 Jul 2011 21:38

Če nebo šlo gor pač idi peš....če kupuješ bajk za spuste ne glej na lastnosti plezanja, ker plezanje slabo vpliva na spust in spust slabo vpliva na plezanje
|johnny|

OdgovorNapisal/-a joli » 06 Jul 2011 21:47

@johnny: true true, je**** sam fprašu sm ;.=9/
joli
član

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 01:08

Za neke hude klance verjetno ni, ker je sedežna opora omejena z dolžino cevi...al je kratka al je pa dolga...js sm pa naštimal na najnižje. Po cesti gre pa sevede bolj počas...je pa mehko!

Drgač me je pa zanimal, če ima kdo ta bajk in če so mogoče kakšne pomanjkljivosti na katere je dobro biti pozoren.

Aja, pa še neki: to me je ful zmotilo na tem (in na še nekaj novih modelov bajkov), zaka za vraga dajejo na freeride kolesa Avid bremze?!...na stinkyu mam Strokerce in delajo praktično brez napake, Avid Elixir pa dela k en kup plastike...neprestano neki zajebava (izkušnje iz XC bajka)...
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 07 Jul 2011 01:34

Physicist napisal/-a:Za neke hude klance verjetno ni, ker je sedežna opora omejena z dolžino cevi...al je kratka al je pa dolga...js sm pa naštimal na najnižje.

Aja, pa še neki: to me je ful zmotilo na tem (in na še nekaj novih modelov bajkov), zaka za vraga dajejo na freeride kolesa Avid bremze?!...na stinkyu mam Strokerce in delajo praktično brez napake, Avid Elixir pa dela k en kup plastike...neprestano neki zajebava (izkušnje iz XC bajka)...

1. HA?

2. Niso vse Avid bremze zanič....Niso vsi Elixirji enaki.....Elixirje maš zato ker si kupil slabše opremljeno različico in "mal dnarja, mal muske"
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 01:54

1. HA?!

2. WTF? Avid Elixir 5 spada pod slabšo opremo?! Cannondale one twenty za 2500 € spada pod slabše bajke?! Kona Stinky TL za 1800 € spada med slabše?! Kona CoilAir za 3300 € spada med slabše?!! A Giant Faith za 2800 je tud za tebe low budget bajk?!?
Vsi zgoraj našteti imajo montirane Avid Elixir 5...in to je samo delček...

Ti drgač še furaš na v-brake?
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a armada » 07 Jul 2011 05:45

Physicist napisal/-a:1. HA?!

2. WTF? Avid Elixir 5 spada pod slabšo opremo?! Cannondale one twenty za 2500 € spada pod slabše bajke?! Kona Stinky TL za 1800 € spada med slabše?! Kona CoilAir za 3300 € spada med slabše?!! A Giant Faith za 2800 je tud za tebe low budget bajk?!?
Vsi zgoraj našteti imajo montirane Avid Elixir 5...in to je samo delček...

Ti drgač še furaš na v-brake?

ja :D vse kar si našteu spada pod low budget bajke :D nihče ne pravi da so slabši....

johny to je faith ma tut ta dragi elixire (mislim vsaj)
armada
član

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 10:50

Sej Avid Elixir 5 so dražje od Strokerc, sam to je, da so slednje neprimerno bolj robustne in izredno zanesljive...zato me je pa zmotl v čem je fora te strategije opremljanja...lahko da je razlog zaradi teže, ker Avid je verjetno lažji saj je bolj kot ne vse plastično...Stroker pa so v celoti kovinske...
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a Tetris » 07 Jul 2011 10:55

Mah vidva z đonijem sta smotana.. troll budget-a.. Razen kone stinky TL ne vidim nobenega low budget bicikla.. No ja, če maš denar se lahko tvoj low budget bike začne tud pri 5.000 evrih..
Uporabniški avatar
Tetris
član

Kraj: Lublana

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 07 Jul 2011 11:21

Ja točno tako, Elixirke niso bile vse zanič, novi modeli eliksirk imajo odpravljene težave, tudi moje Elixir4 delujejo na pitchu praktično brez problema, tudi zaviralna moč je solidna, probleme so imele Elixir Cr če se ne motim, pa mogoče še kakšna verzija. Samo če ti za enkrat zavore delujejo brez težav, potem ti pravim ne diraj lava dok spava. Če ti bodo pa začele povzročati težave, si pa raje pač omisli pač kaj drugega.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a mannetou » 07 Jul 2011 11:31

Physicist napisal/-a:...lahko da je razlog zaradi teže, ker Avid je verjetno lažji saj je bolj kot ne vse plastično...Stroker pa so v celoti kovinske...

Ma ja, Elixirji da so plastični!? :shock: Kje pa, če smem vprašat?
Uporabniški avatar
mannetou
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 07 Jul 2011 11:57

Tetris napisal/-a:Mah vidva z đonijem sta smotana.. troll budget-a.. Razen kone stinky TL ne vidim nobenega low budget bicikla.. No ja, če maš denar se lahko tvoj low budget bike začne tud pri 5.000 evrih..

BEHAVE!!!
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 12:29

mannetou napisal/-a:
Physicist napisal/-a:...lahko da je razlog zaradi teže, ker Avid je verjetno lažji saj je bolj kot ne vse plastično...Stroker pa so v celoti kovinske...

Ma ja, Elixirji da so plastični!? :shock: Kje pa, če smem vprašat?

Elixir fan?

Ročice so tako lejpo nežno plastične...kjer se nahajajo pakne si ne upam niti probat...pa še pakne drži narazn navadna "federajsa"...oz. prej sponka...verjetn so magnetki pretežki al neki, da bi si jih upal uporabit...
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 07 Jul 2011 12:55

Physicist napisal/-a:
Ročice so tako lejpo nežno plastične...kjer se nahajajo pakne si ne upam niti probat...

Daj prosim poslikaj, da dokažeš svojo tezo, si ne morem kaj, da se nebi smejal, če ne ločiš barvnih kovin od plastike. Aja če nisi več prepričan probaj z vžigalnikom stopiti :mrgreen: , samo pomojem boš rabil kakšen plamenski varilnik :mrgreen:

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a craftworks » 07 Jul 2011 14:02

Physicist napisal/-a:Ročice so tako lejpo nežno plastične...kjer se nahajajo pakne si ne upam niti probat...pa še pakne drži narazn navadna "federajsa"...oz. prej sponka...verjetn so magnetki pretežki al neki, da bi si jih upal uporabit...

You sir, are the KING! :mrgreen:
DEŠ fleš
I want to ride my bicycle!
Uporabniški avatar
craftworks
član

Kraj: Vrtejba

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 14:41

MatevzV napisal/-a:
Physicist napisal/-a:
Ročice so tako lejpo nežno plastične...kjer se nahajajo pakne si ne upam niti probat...

Daj prosim poslikaj, da dokažeš svojo tezo, si ne morem kaj, da se nebi smejal, če ne ločiš barvnih kovin od plastike. Aja če nisi več prepričan probaj z vžigalnikom stopiti :mrgreen: , samo pomojem boš rabil kakšen plamenski varilnik :mrgreen:

LP

Hehehehehe! ti si pa kemik, ni kaj...očitno ti je plastika iz tipkovnice edini vir kaj to je...barvne kovine? Misliš rečt...barvane kovine?
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 07 Jul 2011 14:53

Ahahahahaha :lol:
|johnny|

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 07 Jul 2011 14:54

O ti pa si :mrgreen: Vrjetno prvič slišiš, da so barvne kovine tudi in sicer baker, aluminij, itd in ja tudi barvne prevleke poznamo čez različne stvari recimo oksidne prevleke, kromane stvari, potem imaš tukaj še prašno barvanje, in barvne na osnovi epoksi smol. Ampak dobro, ti poznaš samo plastiko in očitno barvano železo in pozor samo železo, jeklo vrjetno ne veš kaj je, zato ne bit neki pameten in ja to še posebej, da trdiš da imaš plastične ročke. In da ti še pokažem miljon ročk, ki pa res drži, da so iz plastike:
PLASTIČNE ROČKE

lp
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a Tetris » 07 Jul 2011 15:01

MatevžV, mislim da je phy mislil plastičnost kot lastnost kovine..
Uporabniški avatar
Tetris
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 07 Jul 2011 15:10

Lah lahko da je, samo potem ne vem kaj je mislil s tem: kjer se nahajajo pakne si ne upam niti probat...
Kaj s kladivom po čeljustih udarjat, pilit al kaj?

Razumljivo je pa, da se ročke upogibajo, vendar pa katere koli zavore sem stiskal so se mi vedno upognile malo, ko prideš do konca hoda, kjer zavore grabijo.
V tem ne vidim nič slabega, ker ravno krivit ročk ne moreš, oz. jih samo pri padcih.

Lp
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 15:16

Evo me nazaj iz dvorišča...sm nastavlu bremze...dejte mi povedat kok se nalima sliko tle na forum da pokažem fotko...

Pač glede unih barvnih kovin...bla bla bla...pa pustmo to...celostno gledano sem imel v mislih, plastičnost izdelave...z veliko plastike...in nerobustnost...
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 07 Jul 2011 15:18

Faith 1?

Kul bajk. Okreten, lahek, robusten...kaj še hočeš :)

Mi je žal, da nisem kupil Faitha 0...:)
Uporabniški avatar
Draz_H
član

Kraj: 0_O

OdgovorNapisal/-a mannetou » 07 Jul 2011 19:15

Physicist napisal/-a:Pač glede unih barvnih kovin...bla bla bla...pa pustmo to...celostno gledano sem imel v mislih, plastičnost izdelave...z veliko plastike...in nerobustnost...

Ti samo povej kje se te "veliko" plastike nahaja. Sploh v primerjavi z drugimi zavorami. Plastičnost izdelave boš pa presojal po nekaj padcih. Sam ne se čudit če se zadeva ne bo zlomila ali počila tako kot plastika. :wink:
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a armada » 07 Jul 2011 19:29

Draz_H napisal/-a:

seveda če maš pa kono :P :P :P :P
armada
član

OdgovorNapisal/-a Draz_H » 07 Jul 2011 19:37

fu
Uporabniški avatar
Draz_H
član

Kraj: 0_O

OdgovorNapisal/-a king1121 » 07 Jul 2011 19:40

tema leta :D
king1121
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 07 Jul 2011 20:01

armada napisal/-a:
Draz_H napisal/-a:Mi je žal, da nisem kupil Faitha 0...:)

seveda če maš pa kono XD

lajkam al neki (ta grozn... kje je knof ?! ... retro wannabe forum :rollingeyes: XD)

(btw ...draz ... glej ... sej če ne bi kupu kone v štartu in si nabavu tistga Uzzi-ja al w/e ... bi na koncu bil prej sestavljen in lih eno tolko bi zapravu... vem sm prasica :mrgreen: )

Btw zdej hočem vedt kere zavore nimajo te lame revne pederske vzmeti za držat pakne narazen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(epic tema is epic)
Zadnjič spremenil zee Germans, dne 07 Jul 2011 20:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 20:03

Evo sm odpelu krstno turo...in kar se tiče delovanja bajka:

+ ne glede na samo težo, se je z njim neverjetno vzpenjat...pač na koreninah in ostalih grebenih (uspelo mi je osvojit en kratek klanc, kjer mi do sedaj še ni z nobenim bajkom!)...vzmetenje požira neravnine...spust je bil fenomenaln! Zadeva je res okretna kot se spodobi, celo poganju sm ga tam, kjer sm prej pritisku na bremzno...privadit se še moram na daljše skoke z njim in tud to pričakujem, da mi bo hitr uspelo...

- slabost so pa...jah ugibajte! Pof***ne bremze!...ja jebat ga...ob prvi priliki jih menjam...to ni ničelmer podobn...men te pastik fantastik tačke nič ne ustrezajo...ker če stisnem na bremzo, pričakujem, da bo zagrabl...ne p da stisnem, in se vse sam neki zvija in potem neki jaki učinek zaviranja...priporočam Avid zavore nežnejšemu spolu...ajd to bo treba menjat!

Tk da ja...če odštejem zavore...si bajk prisluži 10ko!
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 20:05

armada napisal/-a:
Draz_H napisal/-a:

Kero Kono pa?
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 20:07

zee Germans napisal/-a:
armada napisal/-a:
Draz_H napisal/-a:Btw zdej hočem vedt kere zavore nimajo te lame revne pederske vzmeti za držat pakne narazen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(epic tema is epic)

Stroker Ryde
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a king1121 » 07 Jul 2011 20:07

Physicist napisal/-a:
armada napisal/-a:
Draz_H napisal/-a:

Kero Kono pa?

ti si norce delaš? še 1x preber? :lol:
king1121
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 07 Jul 2011 20:09

Zihr ne piše
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 07 Jul 2011 20:16

Špure lohk vlečeš tud z Elixirji, čisto dovolj primejo, razno če nimaš 100kg+, samo da ne boš potem stokal, da so tudi kakše druge zavore plastične oz da imaš na njih plastičen občutek.

LP
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 07 Jul 2011 20:21

Physicist napisal/-a:pa še pakne drži narazn navadna "federajsa"...oz. prej sponka...verjetn so magnetki pretežki al neki, da bi si jih upal uporabit...

EPIC :)
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 20:27

MatevzV napisal/-a:Špure lohk vlečeš tud z Elixirji, čisto dovolj primejo, razno če nimaš 100kg+, samo da ne boš potem stokal, da so tudi kakše druge zavore plastične oz da imaš na njih plastičen občutek.

LP

Ma ne tolk kil pa res nimam...ampak me moti res to, da ko zagrabim ročko in se krivi...ne daje mi dobrega občutka, pa tud ne veš kdaj bo točn špuro potegnu...če pa na neravnini takoj zablokira ker se zadek dvigne od tal...k je pa naliman na tleh se pa kr neki upira z žlajfanjem...rabm držat kovino v rokah, ki je lepo brez toleranc ukrivljanja...sej to zadevo bom zirhtu, potem pa še sam furat furat in furat!

Hvala vsem za zanimive komentarje!
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 07 Jul 2011 20:27

Physicist napisal/-a:
zee Germans napisal/-a:
armada napisal/-a:
Draz_H napisal/-a:Btw zdej hočem vedt kere zavore nimajo te lame revne pederske vzmeti za držat pakne narazen :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

(epic tema is epic)

Stroker Ryde

alora, če sm prou šteku so zdej Hayes Stroker Ryde proper zavore za proper dedce

Zdej grem težit unmu pedru kaj mi je prodal za neka Formula The One FR jajca ... ročke so zihr plastične majo sam imitacijo nekega zanemarjenega ušivega železa, med paknami je pa nek bedn sponka fedr... v bistvu mi je reku pička in me hkrati izkoristu... jebemti boga ciganskega !
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 20:30

zee Germans napisal/-a:
Physicist napisal/-a:
zee Germans napisal/-a:
armada napisal/-a:

(epic tema is epic)

Stroker Ryde

alora, če sm prou šteku so zdej Hayes Stroker Ryde proper zavore za proper dedce

Zdej grem težit unmu pedru kaj mi je prodal za neka Formula The One FR jajca ... ročke so plastične majo sam imitacijo nekega zanemarjenega ušivega železa, med paknami je pa nek bedn fedr... jebemti boga !

HEHEHEHEHEHE...kr z dildekom...pa uživajta!
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 07 Jul 2011 20:34

need a hug ? :mrgreen:
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 20:39

zee Germans napisal/-a:need a hug ? :mrgreen:

Not me...your seller...

alora...no zj je blo pa dost zajebancije...ali pač...
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a armada » 07 Jul 2011 20:55

Po vsem tem, nobenih toplic? Res? :D
armada
član

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 20:57

armada napisal/-a:Po vsem tem, nobenih toplic? Res? :D

hehehehehe...dejmo tole prestavt na gay.mtb.si... :oops:
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a zee Germans » 07 Jul 2011 21:01

Morda ti bo tu potegnlo lulz
46°34'20.25"N
16°10'14.20"E
Je nice, sm redn gost.
Uporabniški avatar
zee Germans
ignorirajte me!

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 21:06

zee Germans napisal/-a:Morda ti bo tu potegnlo lulz
46°34'20.25"N
16°10'14.20"E
Je nice, sm redn gost.

In kok je naziv?
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a Tetris » 07 Jul 2011 21:21

Kolkr sm gledov so neke češke koordinate.. Sam bog ve kakšne posle Zee tm opravlja xD.
Uporabniški avatar
Tetris
član

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 21:22

Tetris napisal/-a:Kolkr sm gledov so neke češke koordinate.. Sam bog ve kakšne posle Zee tm opravlja xD.

Men pokaže Banovce...
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a Tetris » 07 Jul 2011 21:25

Aha, no to je že bl logično..lol zee :lol:
Uporabniški avatar
Tetris
član

OdgovorNapisal/-a AleXxX » 07 Jul 2011 21:43

Physicist napisal/-a:
Tetris napisal/-a:Kolkr sm gledov so neke češke koordinate.. Sam bog ve kakšne posle Zee tm opravlja xD.

Men pokaže Banovce...

hahahaha, legenda!
BANovci.. malo razmisli :D
Uporabniški avatar
AleXxX
član

Kraj: Ormož

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 21:46

AleXxX napisal/-a:
Physicist napisal/-a:

Men pokaže Banovce...

hahahaha, legenda!
BANovci.. malo razmisli :D

Ja ka pa vem ka je tam...
Uporabniški avatar
Physicist
član

OdgovorNapisal/-a Tetris » 07 Jul 2011 21:49

Terme maš tam.. http://www.youtube.com/watch?v=q3Bb2FXH ... r_embedded gusar edi itd...uživancija, kaj češ bolšga :wink:
Uporabniški avatar
Tetris
član

OdgovorNapisal/-a AleXxX » 07 Jul 2011 21:56

hahahahah omg.. Physicist you are my idol !

dosti za danes, Lp !
Uporabniški avatar
AleXxX
član

Kraj: Ormož

OdgovorNapisal/-a Physicist » 07 Jul 2011 22:01

Ja pač whatever...tolk o plastiki, barvnih dildo..khm...kovinah, čeških banovcih, pedrih...itd...lep kolesarski vikend želim vsem! Se slišmo k bo kj novga!

Ajde!
Uporabniški avatar
Physicist
član

Vrni se na Smetnjak

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov