"Začetek"

Zbirka, vzorci nezaželenih ali slabo odprtih tem. Teme nekaj časa ostanejo, potem izginejo. Izginejo lahko tudi avtorji, če se večkrat znajdejo v smetnjaku.

"Začetek"

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 06 Dec 2011 18:08

Torej kupujem kolo in opremo, da začnem malo bolj resno. Nisem popoln začetnik, oz. sem vozil veliko "DH" malo bolj po domače, brez opreme in nekih vrhunskih koles ampak po dovolj zahtevnih "progah" (poti ustvarjene od vode, vrezane v zemljo, in je dokaj zanimivo, napeto, strmo). Tako sem dobil kar nekaj izkušenj, no...dovolj, da si lahko privoščim nekaj boljšega :) Torej iščem FREERIDE kolo, tudi poskusil bi bolj v stilu FR, ker se mi res neda za vsak spust pri DH vozit kolesa v hribe. Nekaj do 1500€ bi bilo fino. Priporačjte znamke, dajte linke, karkoli, kaj nasvetov glede opreme. Hvala vam. :)
"Sej, če se mi sin nebo z motorjem ubou, se bo pa z peciklom!" - Moja mama
2fast4u
član

Re: "Začetek"

OdgovorNapisal/-a mannetou » 06 Dec 2011 18:40

Uporabniški avatar
mannetou
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 06 Dec 2011 18:43

mannetou napisal/-a:Samo en predlog za začetek: http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=75067. :)

Mikavno. :D
Ampak si legenda, da najdeš kolo za 1499.99€, meja pa je 1500€. Hehehe, car! ;.=9/
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a mannetou » 06 Dec 2011 18:47

Hehe, kot na bolšjaku.. :)
2fast4u napisal/-a: Torej iščem FREERIDE kolo, tudi poskusil bi bolj v stilu FR, ker se mi res neda za vsak spust pri DH vozit kolesa v hribe.

Tole ne razumem najbolj. Iščeš kolo, ki ga boš lahko poganjal v hrib?
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 06 Dec 2011 18:58

Potem to ni freeride ampak All mountain
|johnny|

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 06 Dec 2011 19:05

mannetou napisal/-a:Hehe, kot na bolšjaku.. :)
2fast4u napisal/-a: Torej iščem FREERIDE kolo, tudi poskusil bi bolj v stilu FR, ker se mi res neda za vsak spust pri DH vozit kolesa v hribe.

Tole ne razumem najbolj. Iščeš kolo, ki ga boš lahko poganjal v hrib?

Ne! Iščem kolo, ki ima menjalnik takšen, da bom sposoben gonit po ravnini in če treba tudi v hrib, ne kot DH z večjimi prestavami. Vseeno pa pride v poštev kakšen hardcore spust :)
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 06 Dec 2011 19:45

če se ga da poganjat v hrib je all mountain :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
PRODAM enduro okvir,zavore,gps,zobnike,bash,menjalnik,dolge/kratke hlače ..
Uporabniški avatar
_Alex_
član

Kraj: Banovci

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 06 Dec 2011 19:50

_Alex_ napisal/-a:če se ga da poganjat v hrib je all mountain :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Joj ni blo tak mišljeno. Samo da ni narejen samo za spust, tudi za kakšne ravnine, takšne stvari. Ampak vseeno prenese težje zadeve, kakšne hude spuste. 8)
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 06 Dec 2011 20:08

mannetou napisal/-a:Samo en predlog za začetek: http://www.chainreactioncycles.com/Models.aspx?ModelID=75067. :)

Super ta kona!

Drugače pa:

http://www.canyon.com/_en/outlet/articl ... o=A1024185
Z to opremo......hammer,deemax..

pa to:
http://www.yt-industries.com/shop/index ... d7vvlm1k20
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 06 Dec 2011 20:13

Najprej si vzami 2 tedna cajta pa beri tablo in strani bolj znanih proizvajalcev ker si očitno totalno v temi.

1. Menjalniki so na gorskih kolesih enaki...vprašanje je samo če hočeš spredaj 1 ali 2 zobnika in prestavno razmerje (število zob spredaj in zadaj)

2. Kaj točno ti pojmuješ kot DH in težek spust? Ker očitno si se fural s trdakom po lokalnih peš poteh in ne vem če bi rad sedaj isto počel s fully-jem ali bi ga rad žgal po pohorski DH progi.

3. A bi rad gonil par ur po ravnem in v breg in se potem spustil ali bi rad 2-3km prigonil do proge za spust (kjer bi potem kolo v breg porival)?

4. A misliš kdaj it v bike park?
|johnny|

OdgovorNapisal/-a oxygen » 06 Dec 2011 20:14

http://www.canyon.com/_en/outlet/article.html?o=A1024185
Z to opremo......hammer,deemax..

Attention! Bike similar to illustration shown. Please refer to the specifications list for information on all fitted components. :D
oxygen
član

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 06 Dec 2011 20:24

|johnny| napisal/-a:Najprej si vzami 2 tedna cajta pa beri tablo in strani bolj znanih proizvajalcev ker si očitno totalno v temi.

1. Menjalniki so na gorskih kolesih enaki...vprašanje je samo če hočeš spredaj 1 ali 2 zobnika in prestavno razmerje (število zob spredaj in zadaj)

2. Kaj točno ti pojmuješ kot DH in težek spust? Ker očitno si se fural s trdakom po lokalnih peš poteh in ne vem če bi rad sedaj isto počel s fully-jem ali bi ga rad žgal po pohorski DH progi.

3. A bi rad gonil par ur po ravnem in v breg in se potem spustil ali bi rad 2-3km prigonil do proge za spust (kjer bi potem kolo v breg porival)?

4. A misliš kdaj it v bike park?

1. Ne spoznam se na to (še), želim nekaj takega, da bom lahko gonil tudi po ravnini, namreč prijateljev scott gambler DH je nemogoč za takšne zadeve :) Je res izključno za spuste, in ga more foter stalno okrog prevažat z kolesom. Me razumeš? Do proge bi se rad pripeljal sam, s kolesom. :)

2. Ne vozil sem tudi kolegovega gloryja 2010 DH, nisem pa imel svojega kolesa niso pešpoti te "proge" ampak so dost podobne normalnim progam DH, razen brez skakalnic, so pa hudi ovinki in te zadeve.

3. Ali prva ali druga opcija, vseeno mi je, samo, da bi brez večjih naporov gonil po ravninah, v breg ga že rinem (se prehitro zmatram hehe :) )

4. bike park? Povej po domače, nisem še jaz v DH/FR svetu :)
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a nubzore » 06 Dec 2011 20:32

Za tebe je očitno več kot optimalna rešitel AllMountain bajk torej tista Kona iz CRC-ja az 1499€ 8) če že to nebi blo preveč . Kaj si pa zaj fural če ni skrivnost ?
Go big or go home !
Uporabniški avatar
nubzore
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 06 Dec 2011 20:43

Išči freeride kolesa ala specialized demo 7 ali sx trail, giant faith, commencal supreme mini dh, gambler fr in podobne....v glavnem z enomostovno vilo in 180mm ali 160mm hoda spredaj in zadaj....Dobro bi bilo imeti vilo ki se ji da znižati hod ali jo zaklenit, serijsko boš težko dobil tako vilo na kolesu zato priporočam da menjaš....spredaj rabiš menjalnik, večji in manjši zobnik in šponer za dva zobnika....namesto 2,5" širokih gum natakni gor 2,35", pred turo jih dobro napumpaj, pred spustom pa spusti nekaj zraka (o primernih tlakih za gor in dol je ogromno na tabli in internetu napisanega)....

Najprimernejše kolo po moje bi bil specialized sx trail

Bike park....park s številnimi kolesarskimi progami in vlečnico ali gondolo...ponavadi poletni biznis smučišč...
viewforum.php?f=48
http://www.bikeparkpohorje.si/
|johnny|

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 06 Dec 2011 20:46

|johnny| napisal/-a:Išči freeride kolesa ala specialized demo 7 ali sx trail, giant faith, commencal supreme mini dh, gambler fr in podobne....v glavnem z enomostovno vilo in 180mm ali 160mm hoda spredaj in zadaj....Dobro bi bilo imeti vilo ki se ji da znižati hod ali jo zaklenit, serijsko boš težko dobil tako vilo na kolesu zato priporočam da menjaš....spredaj rabiš menjalnik, večji in manjši zobnik in šponer za dva zobnika....namesto 2,5" širokih gum natakni gor 2,35", pred turo jih dobro napumpaj, pred spustom pa spusti nekaj zraka (o primernih tlakih za gor in dol je ogromno na tabli in internetu napisanega)....

Najprimernejše kolo po moje bi bil specialized sx trail

Bike park....park s številnimi kolesarskimi progami in vlečnico ali gondolo...ponavadi poletni biznis smučišč...
viewforum.php?f=48
http://www.bikeparkpohorje.si/

I think I'll stick to Kona, ampak tale specialized je tut zakon :) hvala ti, če te kje vidim...dobiš za pir :)
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a JugoDownhiller » 06 Dec 2011 21:15

Scott voltage fr 30, nastavljiv hod zadaj ..
dokaj lahek, mislim da 16,60kg tako da se da gonit in je tudi primeren za spust :)
cena: 1700€ redna cena, popusti so tako da se da dobit ugodno
JugoDownhiller
član

OdgovorNapisal/-a nubzore » 06 Dec 2011 21:20

in kako bo npr. z kako fr. varjanto demota plazil gor po hribu ?? Z Sx-om tut nebo vrjetno pretiran užitek ...
Go big or go home !
Uporabniški avatar
nubzore
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 06 Dec 2011 21:29

Gre se za to da prigoni do trail-a....jaz z demotom 7 z 2,5 gumami počasi prilezem do par km oddaljene proge...v klanec....pa sem res brez kondicije
|johnny|

OdgovorNapisal/-a mannetou » 06 Dec 2011 21:34

Pravi da rabi kolo, ki se bo dalo vozit po ravnini do traila. Ne vem zakaj ne bi šlo z DH kolesom, ampak ok. Tudi moj predlog je Scott Voltage FR.
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a nubzore » 06 Dec 2011 21:36

|johnny| napisal/-a:Gre se za to da prigoni do trail-a....jaz z demotom 7 z 2,5 gumami počasi prilezem do par km oddaljene proge...v klanec....pa sem res brez kondicije

Nwm pa če majo vsi tako voljo kot ti :mrgreen: pa brez zamere :mrgreen:
Meni se to zdi narmalno da preplaziš par km do proge ... enim pa je to seveda totalni tabu pa čeprav je to samo par km al pa še majn :!:
Go big or go home !
Uporabniški avatar
nubzore
član

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 07 Dec 2011 14:35

Okej Voltage je tut dost zanimiv, sam za 1700€ se lahk tut z motorjem ubijem :)

Kakšni linki do bajka (scotta) pod 1500€ oz okrog 1500€? :)

Aja pa gledu sm še Gamblerja, je tut dost mikaven. :) Kaj pravite?

+ visok sem 191 cm, upam da to ni ovira. Malo večje kolo pa bo ane? :)
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 07 Dec 2011 15:55

Če zbiraraš med gamblerjem in voltageom, vzami voltage....pa ne kupuj novo, ker nimaš dovolj dnarja, razen če naletiš na kako posezonsko znižanje....kupi leto ali 2 rabljeno, za ta dnar pa se ziher najde kak soliden voltage ali sx trail.....rabiš pa L velikost
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Tabla » 07 Dec 2011 17:38

Pozabljate na Culta npr. Rexia je super uporabna dvoživka. Lahko je za malo bolj robustni AM,
FR ji leži, z malo truda in pravim setupom pa jo lahko uporabljaš tudi za DH.
Največja prednost je, da se lahko montira tudi sprednji menjalnik in zic štucno lahko krepko
premikaš gor in dol. Za DH pa je tudi močna kot bik.
Uporabniški avatar
Tabla
član

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 07 Dec 2011 17:43

|johnny| napisal/-a:Če zbiraraš med gamblerjem in voltageom, vzami voltage....pa ne kupuj novo, ker nimaš dovolj dnarja, razen če naletiš na kako posezonsko znižanje....kupi leto ali 2 rabljeno, za ta dnar pa se ziher najde kak soliden voltage ali sx trail.....rabiš pa L velikost

Ma to že, sam gamblerja na bolhi dobim za 1000€, voltage-i so pa malo dražji ane? Maš kakšen link? Poznaš koga, ki bi imel zadevo do 1500€?
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a Tabla » 07 Dec 2011 17:58

Tabla napisal/-a:Pozabljate na Culta npr. Rexia je super uporabna dvoživka. Lahko je za malo bolj robustni AM,
FR ji leži, z malo truda in pravim setupom pa jo lahko uporabljaš tudi za DH.
Največja prednost je, da se lahko montira tudi sprednji menjalnik in zic štucno lahko krepko
premikaš gor in dol. Za DH pa je tudi močna kot bik.

Pa še cena...če se kdo strinja s tem, mu dam za gajbo pira :D
http://www.chainreactioncycles.com/Mode ... elID=35365
Uporabniški avatar
Tabla
član

OdgovorNapisal/-a JugoDownhiller » 07 Dec 2011 18:14

2fast4u napisal/-a:Okej Voltage je tut dost zanimiv, sam za 1700€ se lahk tut z motorjem ubijem :)

Kakšni linki do bajka (scotta) pod 1500€ oz okrog 1500€? :)

Aja pa gledu sm še Gamblerja, je tut dost mikaven. :) Kaj pravite?

+ visok sem 191 cm, upam da to ni ovira. Malo večje kolo pa bo ane? :)

Kaj ti je preveč 1700€? 20% popust ali celo 30% popust bi se dalo dobit ne :)
ti povem .. kaj še čakaš :D
Glede velikosti pa mislim da bo kar L

Lp
JugoDownhiller
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 07 Dec 2011 18:31

2fast4u napisal/-a:
|johnny| napisal/-a:Če zbiraraš med gamblerjem in voltageom, vzami voltage....pa ne kupuj novo, ker nimaš dovolj dnarja, razen če naletiš na kako posezonsko znižanje....kupi leto ali 2 rabljeno, za ta dnar pa se ziher najde kak soliden voltage ali sx trail.....rabiš pa L velikost

Ma to že, sam gamblerja na bolhi dobim za 1000€, voltage-i so pa malo dražji ane? Maš kakšen link? Poznaš koga, ki bi imel zadevo do 1500€?

Gambler je vseeno težka FR/DH krava v primerjavi z voltageom....poleg tega ima voltage možnost nastavitve hoda zadaj in si ga lahko nastaviš po želji....mislim da ni dvoma da je voltage boljši bajk (razen če gre striktno za DH)
|johnny|

OdgovorNapisal/-a mito dc » 07 Dec 2011 19:43

Kupi si tisto taprvo kono, te bo najmanj glavo bolela.
V poštev pride tudi pitch.Oboje lahko gledaš rabljeno.
Pazi na velikost okvirja!Začneš vozit in potem boš že sam ugotovil,
v katere vode se boš podal.
mito dc
član

Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 07 Dec 2011 20:14

mito dc napisal/-a:Kupi si tisto taprvo kono, te bo najmanj glavo bolela.

Ma se mi nekak bolj scotti dopadejo, mam tut že neki izkušenj, sploh z gamblerjem. Bomo videli, skratka, da pridem do denarja potem pa poročam naprej, kaj sem naredil. :) Kaj pa oprema? Čelada? Čez celo glavo (kot na motorju) ane?
Bodyarmor se mi zdi tut dosti nujno. :)
Rokavice že imam, členke pokrite z kevlarjem (sem imel dostkrat razbite) in jih tudi na vsaki vožnji uporabljam, a glede čevljev pa tega sranja je kej važno kaj imam?
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a mannetou » 07 Dec 2011 20:19

Glede na to da ima 2fast4u 190+ cm Coilair verjetno ne pride v poštev, ker je največja velikost na voljo le 19".
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a mito dc » 08 Dec 2011 15:25

Ja pa sej jih nimajo,sam na CRC-ju!
mito dc
član

Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a JugoDownhiller » 08 Dec 2011 15:59

2fast4u napisal/-a:
mito dc napisal/-a:Kupi si tisto taprvo kono, te bo najmanj glavo bolela.

Ma se mi nekak bolj scotti dopadejo, mam tut že neki izkušenj, sploh z gamblerjem. Bomo videli, skratka, da pridem do denarja potem pa poročam naprej, kaj sem naredil. :) Kaj pa oprema? Čelada? Čez celo glavo (kot na motorju) ane?
Bodyarmor se mi zdi tut dosti nujno. :)
Rokavice že imam, členke pokrite z kevlarjem (sem imel dostkrat razbite) in jih tudi na vsaki vožnji uporabljam, a glede čevljev pa tega sranja je kej važno kaj imam?

Gambler je res DH z njim boš teško pedaliral in ti ga ne priporočam za začetek, odzadaj ima 230hoda če se ne motim, tudi nastavljiv spredaj pa 200. Za začetek boljše da furaš s slabšo opremo, vzmetenjem, manj hoda itd.
Čelada mora biti fullface, tipo kot cross čelada, body tudi ja .. sicer pa prodajam čelada fullface + kolenčniki + body od 661 (100€). Čevlje pa uzanmeš od five ten, ampak obutev če ne furaš neki bolj resno ni tolko pomembna, važno da imaš tipo neke skejterce z ravnim podplatom, mora bit trd podplat, to moraš probat če ti podplat dobro drži za pine od pedal :)

Voltagea lahko dobiš rabljenega za male pare, npr. kolega je kupu scott voltage 30 2011 rabljenega za 800€, na pump tracku leti kot strela :D
http://www.bisport.si/index.php/kolesa/ ... fr-30.html

evo cena je 1700€ (redna) pod ceno ti piše pošlji povpraševanje, probat ni greh ..
če nimajo na zalogi pa lahko povprašaš če bi se kjerkoli v slo dalo dobit voltagea

Lp
JugoDownhiller
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 08 Dec 2011 19:36

viewtopic.php?f=38&t=125903 malo še mu zbij ceno pa si zmagal!
|johnny|

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 08 Dec 2011 20:46

|johnny| napisal/-a:http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?f=38&t=125903 malo še mu zbij ceno pa si zmagal!

1600€ to much...rabim še opremo.....

prejšni komenatrji omenjajo iste voltage za 800€ :mrgreen:
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 08 Dec 2011 21:13

Ni isti voltage :D
|johnny|

OdgovorNapisal/-a mannetou » 08 Dec 2011 22:41

|johnny| napisal/-a:http://tabla.mtb.si/viewtopic.php?f=38&t=125903 malo še mu zbij ceno pa si zmagal!

Bravo johnny! Kar se mene tiče si s tem predlogom zmagal. :)
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 08 Dec 2011 23:22

a to je sarkazem?
|johnny|

OdgovorNapisal/-a mannetou » 09 Dec 2011 00:04

Ne bi rekel. Našel si točno to kar išče in ne dvomim, da se da cena spogajat na 1500€. Mislim, da se tema lahko zapre... :)
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 09 Dec 2011 10:47

mannetou napisal/-a:Ne bi rekel. Našel si točno to kar išče in ne dvomim, da se da cena spogajat na 1500€. Mislim, da se tema lahko zapre... :)

Wtf? ducktape na okvirju? - no thanks :)
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 09 Dec 2011 10:47

|johnny| napisal/-a:Ni isti voltage :D

Ni isto kolo, isti model sem mislim, isto je tudi ohranjen pa vse...
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a m@®+|n » 09 Dec 2011 11:41

2fast4u napisal/-a:
mannetou napisal/-a:Ne bi rekel. Našel si točno to kar išče in ne dvomim, da se da cena spogajat na 1500€. Mislim, da se tema lahko zapre... :)

Kje že vidiš ducktape? Če imaš v mislih črn trak na chainstayu, je to original na kolesu za zaščito pred udarci ketne.. Sicer pa rabljeni voltagi za 800€ po opremi nikakor ne morejo biti primerjivi s temle iz linka...

lp. Martin
m@®+|n
član

Kraj: Vnanje Gorice

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 09 Dec 2011 12:45

Tisti za 800 je FR30, to pa FR20, na katerem je še en kup delov zamenjanih.....predvsem Hammerschmidt je pomemben, ker a)ti bo omogočal dobro plezanje brez sprednjega menjalnika, španarja in ostalega sranja....b)stane nov 600€
|johnny|

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 09 Dec 2011 14:19

m@®+|n napisal/-a:
2fast4u napisal/-a:

Kje že vidiš ducktape? Če imaš v mislih črn trak na chainstayu, je to original na kolesu za zaščito pred udarci ketne.. Sicer pa rabljeni voltagi za 800€ po opremi nikakor ne morejo biti primerjivi s temle iz linka...

lp. Martin

Udarci ketne na kolesu? Prvič slišim, še na motorju se mi to ne dogaja :)
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 09 Dec 2011 14:24

|johnny| napisal/-a:Tisti za 800 je FR30, to pa FR20, na katerem je še en kup delov zamenjanih.....predvsem Hammerschmidt je pomemben, ker a)ti bo omogočal dobro plezanje brez sprednjega menjalnika, španarja in ostalega sranja....b)stane nov 600€

No voltage bo sigurno potem :) samo da do denarja pridem :)
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a Phoenix(tm) » 09 Dec 2011 15:38

2fast4u napisal/-a:
m@®+|n napisal/-a:
2fast4u napisal/-a:

lp. Martin

Udarci ketne na kolesu? Prvič slišim, še na motorju se mi to ne dogaja :)

No, v namen preprečevanja tolčenja verige ob CS, obstajojo za to narejeni ščitnki.Torej gre za pogost pojav.
http://www.youtube.com/watch?v=a-B4jzp8AqA&feature=related
Slab posnetek, ampak se dobro vidi.To kar je na Voltagu FR pride serijsko na kolesu.

Voltage je super kolo, če ga boš uporablajl za ustrezen namen.Če si odločen v klanec kolo nositi/porivati oziroma uporabljati bike parke(gor te pelje sedežnica), je Voltage FR ok.

Če imaš namen voziti okoliške hribe(vlake ter peš poti) je pametno razmisliti o AM kolesu, ki dobro pleza ter se hkrati dobro pelje navzdol.
Look, no signature !!!
Uporabniški avatar
Phoenix(tm)
član

OdgovorNapisal/-a |johnny| » 09 Dec 2011 16:08

Če nimaš vsaj 160 hoda, 203mm diskov pa vredu bremz si za dol pomoje nimaš kaj začet....
|johnny|

OdgovorNapisal/-a Daomab » 09 Dec 2011 16:14

kot jaz vem na motorju je ketna 'nategnjena' ves čas(ker ne menja zobnikov, kot na kolesu)...
pri kolesu pa, ker je enkrat na velikem enkrat na majhnem zobniku tudi enkrat bol dolga enkrat ne.. zato imaš na kolesih zadnji menjalnik, ki drži ketno ves čas nategnjeno.ampak pri večini gorskokolesarskih disciplinahte trese (malo al več) in in ko te trese tudi ketna opleta gor in dol (skače).. in ti potem tolče po okvirju (zato je tudi tisti dvoj ''ducktape'')

evo tle bodi mal pozoren na ketno :D
http://www.youtube.com/watch?v=axHG8PWaStk
When people ask me ''Plz'' because it's shorter than ''Please'', I answer ''No'' because it's shorter than ''Yes''.
Uporabniški avatar
Daomab
član

Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 09 Dec 2011 16:23

Ok, resno se ukvarjate s folkom ki ne bi kupu bicikla zaradi tega ker je tip ovil okol chainstaya zračnico namest neoprena ?

Upam da kdo drug nabavi tistga voltage-a ker je lovely <3 mi ga je prou škoda

"sem vozil veliko "DH" malo bolj po domače, brez opreme in nekih vrhunskih koles ampak po dovolj zahtevnih "progah" (poti ustvarjene od vode, vrezane v zemljo, in je dokaj zanimivo, napeto, strmo). Tako sem dobil kar nekaj izkušenj, no...dovolj, da si lahko privoščim nekaj boljšega :) Torej iščem FREERIDE kolo"

Ti se hecaš
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a Daomab » 09 Dec 2011 19:38

_Alex_ napisal/-a:Ti se hecaš
o-o
pa Bikepark se mi zdi beseda, ki jo poznajo skoraj vsi, tisti ki se ukvarjajo z kolesi pa bi skorej nekak mogl vedet kaj to je.. Ampak okej, ni panike..

predlagam ti da obiščeš najbližji bikepark.. in vidiš kašne so proge(al so podobne tvojim od vode razritim) al pa so bistveno težje/lažje. in tudi videl boš kakšni bicikli vse obstajajo in kaj vse se da z njimi počet...
When people ask me ''Plz'' because it's shorter than ''Please'', I answer ''No'' because it's shorter than ''Yes''.
Uporabniški avatar
Daomab
član

Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 10 Dec 2011 06:59

_Alex_ napisal/-a:Ok, resno se ukvarjate s folkom ki ne bi kupu bicikla zaradi tega ker je tip ovil okol chainstaya zračnico namest neoprena ?

Upam da kdo drug nabavi tistga voltage-a ker je lovely <3 mi ga je prou škoda

"sem vozil veliko "DH" malo bolj po domače, brez opreme in nekih vrhunskih koles ampak po dovolj zahtevnih "progah" (poti ustvarjene od vode, vrezane v zemljo, in je dokaj zanimivo, napeto, strmo). Tako sem dobil kar nekaj izkušenj, no...dovolj, da si lahko privoščim nekaj boljšega :) Torej iščem FREERIDE kolo"

Ti se hecaš

Sem napisal "DH" pod narekovaji. vse bolj po domače, ja... poti so pa glih takšne kot na kakšnih normalnih progah, ki so jih gradili downhillerji, samo da ni skakalnic pa takšnih zadev. Bom posnel enkrat.

Pač nisem vedel, da pride serijsko gor, nisem vedel da ketna opleta...a ti si bil pa kr strokovnjak za vse te zadeve, ko si začel?
Za 1500€ pa res nočem skret kolesa, trust me, to zame ni mali denar. (Pa ne rečem, da je tisti voltage skret, ampak ker pač nisem vedel zakaj tista guma na CS sm mislu, da je kej narobe)

In ne, ne hecam se - če ti pa kaj ne paše, pa misliš tule namesto nasvetov hejtat se lahko pa mirne duše spokaš iz te teme :)
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 10 Dec 2011 08:35

preeeeeetty sure da sm vedu da ketna opleta :P

sej ti svetujem ... ne kupovat FR bicikla
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a Kastivnik » 10 Dec 2011 09:50

pardon za mimoteme....
ka pomeni "hejtat" ?
hehe
Kastivnik
član

Kraj: Wuzenica

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 10 Dec 2011 10:32

2fast4u napisal/-a:Bom posnel enkrat.

Rajš ne. Se bo oglasil še drugi "ekološki" tabor
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a mannetou » 10 Dec 2011 12:37

2fast4u napisal/-a:Pač nisem vedel, da pride serijsko gor, nisem vedel da ketna opleta...a ti si bil pa kr strokovnjak za vse te zadeve, ko si začel?

Najbrž je ta "fenomen" opazil že pri 4h letih, ko se je s ponijem zapeljal s pločnika. :roll:
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a PrimozR » 10 Dec 2011 21:34

Poni je singlespeed, tam tega problema ni.
PrimozR
član

Kraj: Radovljica

OdgovorNapisal/-a mannetou » 10 Dec 2011 22:03

Ok slab primer, ampak ketna na single speedih s ščitnikom še kako ropota. Pa dost o tem "fenomenu", da ne bomo na koncu odkril, da ketna sploh ne tolče. :roll:
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 10 Dec 2011 22:06

" ka pomeni "hejtat" ? "

neki podobnega kot doga wokat po sanšajnu
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 11 Dec 2011 08:24

mannetou napisal/-a:Ok slab primer, ampak ketna na single speedih s ščitnikom še kako ropota. Pa dost o tem "fenomenu", da ne bomo na koncu odkril, da ketna sploh ne tolče. :roll:

Okol CS je zavezana zračnica od kolesa(na tistem linku)...in, jst nisem nikol imel težav z ketnco, vedno je ostala tam, kjer bi mogla bit.
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a 2fast4u » 11 Dec 2011 08:26

_Alex_ napisal/-a:" ka pomeni "hejtat" ? "

smešno za umret ne?

hejtat - to hate - to be a pain in my ass

jst nevem, al se delate neumne al ste dejansko res vsi taki cepci?
2fast4u
član

OdgovorNapisal/-a JugoDownhiller » 11 Dec 2011 10:25

2fast4u napisal/-a:
_Alex_ napisal/-a:" ka pomeni "hejtat" ? "

smešno za umret ne?

hejtat - to hate - to be a pain in my ass

jst nevem, al se delate neumne al ste dejansko res vsi taki cepci?

Je pa tudi res to da je na tem forumu uradni jezik slovenščina :)
JugoDownhiller
član

Naslednja

Vrni se na Smetnjak

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov