Gurjanci 2017

Ponudbe za kolesarske podvige, ki jih oganiziraš sam ali s prijatelji. Povej kam, kdaj in kako greš in kdo vse se ti (vam) lahko pridruži. Kratko in jedrnato ali v zadnjem hipu.

Gurjanci 2017

OdgovorNapisal/-a MarE » 01 Apr 2017 23:39

Je že tri mesece okrog, pa nikjer nobene objave. A stari prdci sploh še kaj biciklirate okrog NM? Občasno vidim kakega na specijalki, na MTB pa nisem srečal nikogar v tem letu, pa sem v povprečju 3x tedensko na biciklu po hostah okrog NM. Danes sem naredil 5h turo, pa nisem srečal niti enega na MTB. Saj ne, da bi se pritoževal, saj najraje grem sam. Me pa vseeno zanima če je MTB čisto crknil v pudgurju ali kaj?
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

Re: Gurjanci 2017

OdgovorNapisal/-a Rokson » 03 Apr 2017 06:38

Kulk vidim so Zverinice zelo aktivne, zdej so vlaško zrihtal...drugač pa vzhodni Gorjanci niso prazni...sam je treba proti Podbočju pa čatežu krent.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a majh » 10 Apr 2017 20:26

Pomojem, da če že je kdo kje, potem je na Laški te dni.
https://www.drustvo-zverinice.si/2017/t ... our-laska/
Uporabniški avatar
majh
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 12 Apr 2017 07:10

Laška je zdej bomba, sam spodn del je nekan zametan, al sem pa falil kak nov odsek. Gor na grebenu so pa tud fajn jumpice nardil. Svaka čast za akcijo.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a majh » 12 Apr 2017 07:17

Laška je v spodnjemu odseku dobila par novih luštnih by-pasov.
Upam da mi uspe jutri poslikati teh par odsekov.
Če ga prižgeš, je verjetno res težko opaziti, sploh če si vajen starih špur ;)
Uporabniški avatar
majh
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 21 Apr 2017 00:08

Če kerga pudgurca slučajnu zanima...

http://www.radiokrka.com/poglej_clanek. ... nka=204611
http://www.radiokrka.com/poglej_clanek. ... nka=204236

http://civ.v4.si/

Pozna kdo kakega dobrega(*) mizarja ? :mrgreen:

*... ne po kvaliteti, ampak po duši, da bi doniral par dilc, da dokončamo še par teh gajbic.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a MarE » 23 Okt 2017 12:26

Ko je bil uradni spust po Laški sem sfalil spodnji del in šel po "klasični". Doli pri brunarici sem izvedel, da je trenutno "in" pot po grebenu - Kote. V soboto, ko je bil še zadnji poletni dan sem šel pogledat to potko. Lahko samo pohvalim. Bo pa zabavno tole vozit v mokrem ali snegu.

Sem pa spodaj v bližini Prežeka naletel na dva čudna cucka, ki me nekako nista hotela pustiti mimo. Tako po občutku sem verjetno nekje malo narobe odvil in pripeljal (malo prehitro) na njuno dvorišče, pa sta bila potem malo sitna. Nadaljeval sem kar po hosti po enio vlaki, ki pa se je kmalu zarasla in naprej je šlo edino po potoku. Saj ne, da ni bilo zabavno, ampak verjetno to ni "uradna" pot. Kje sem falil?
https://imgur.com/gallery/CgYps

GPS track sem dal semle: https://www.strava.com/activities/1243204207
Sem že na sredi nekaj "štrikal", tako ko prideš ven iz hoste, pa se moraš spustit desno proti zajetju.
Kje je torej zaključek, preden prideš do gradu?

LP,
M.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a majh » 23 Okt 2017 13:15

Hehe, vse si pravilno zvozu.
Kota697 se konča že pred vodnik zajetjem.
V planu je, da se na koncu obrneš levo. Par metrov vzpona. Potem pa zaključek ob peskokopu ter po hosti do fusbal igrišča.
Uporabniški avatar
majh
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 23 Okt 2017 13:32

majh napisal/-a:Potem pa zaključek ob peskokopu ter po hosti do fusbal igrišča.

Tu bi blu idealnu. Če bo kaka akcija, sporočte.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a MarE » 30 Nov 2017 08:49

Snih....

Slika
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a Dolenccc » 31 Maj 2018 21:24

Živjo,

prebral tukaj, da se je vlaška ne preveč dolgo nazaj spedenala, a je še kamenje po sredini?

Sprašujem ker imam XCja in ne bi rad umru :D
Uporabniški avatar
Dolenccc
član

Kraj: Nm, lj

OdgovorNapisal/-a majh » 01 Jun 2018 05:29

Slika

Pa ne it jutr! ;)
V soboto 2.6.2018 se bo odvil 4. Trdinov literarni pohod. Pohod poteka iz Cerovega loga po Laški poti na Trdinov vrh, zato je ta dan pot ZAPRTA za kolesarje, rolkarje, porivalčke itd... Veseli pa bodo, če se pohoda PEŠ udeležite tudi vi.

9.junija imaš pa "Vodeno enduro tura po Laški poti"
https://www.facebook.com/events/218895272250673/
Uporabniški avatar
majh
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 01 Jun 2018 06:56

Dolenccc napisal/-a:Živjo,

prebral tukaj, da se je vlaška ne preveč dolgo nazaj spedenala, a je še kamenje po sredini?

Sej se je dal vlaško furat z XCjem še preden so jo spedenal, pač je mal bolj treslo :P
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a Dolenccc » 01 Jun 2018 11:28

Ja zgleda lepo, bo treba sprobat pa da vidmo, želje so, noge pa tud upam da bodo dohitele v prihodnjih tednih :)
Uporabniški avatar
Dolenccc
član

Kraj: Nm, lj

OdgovorNapisal/-a komar » 14 Jun 2018 09:10

Rokson napisal/-a:
Dolenccc napisal/-a:Živjo,

Sej se je dal vlaško furat z XCjem še preden so jo spedenal, pač je mal bolj treslo :P

:lol: :lol: :lol:
LP
Uporabniški avatar
komar
član

Kraj: novomesto.freeride

OdgovorNapisal/-a Midtide » 26 Sep 2018 12:29

Zdravo,

jaz sem pa frišen kr se MTB scene tiče in na dolenjskem (zaenkrat) ne poznam junaka v NM ali okolici, ki bi se ukvarjal s tem.

Tko, da če obstaja kak junak, da mi pokaže kak trail po dolenjskem bi se toplo priporočal.

p.s. star sem 29 in če se kdo javi mu pivo ne uide - regeneracijsko pa mora bit :D
Midtide
član

OdgovorNapisal/-a majh » 26 Sep 2018 12:50

Lahko si pomagaš s TrailForks.
https://www.trailforks.com/region/soteska-16777/

Oba trejla na Gačah, sta tudi že vnešena v TF.

Variante po Gorjancih, so pa tukaj na forumu opisane.

V NM je aktivno društvo Zverinice. Mislim, da organizirajo tudi skupne ture, kjer se boš še najlažje priključil in spoznal sceno ter trejle ;)

Sicer je bila ustvarjena tudi skupina na FB #MBTJV ... a je bolj mrtvilo. Zgleda da se vsak bolj zase drži ... al pa inkognito specialke gonijo :P
Uporabniški avatar
majh
član

OdgovorNapisal/-a Midtide » 26 Sep 2018 13:28

Nekaj tega sem že pregledal ampak kokr men dela smisel za orientacijo je dobra šansa, da se zgubim in pridem ven kje v grčiji čez kak teden :lol:

Thanks za nasvet!
Midtide
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 26 Sep 2018 22:30

Evo mene. Jaz sem nekje pred 30 leti začel z MTB (sem "tabulš" letnik... '69), najprej po domačih klancih, potem se je to malo razširilo, pa smo imeli skupne ture vsak mesec. Zdaj se je pa tole z novo FB generacijo malo razkropilo in se ne dogaja nič pametnega. Nekaj se delajo razni poligoni (udarniško z žulji in polento, pa kak bagerček pride), samo potem se baje neke plačljive tečaje tam izvaja... Saj je fino, če imaš samo pol ure cajta popoldne, pa greš gor v Regrčo vas se malo razmigat.... Baje da se na veliko vozi nek trail na grad Mehovo, samo jaz razen na heatmapu na stravi nisem še videl dejanskega GPX-a, ki bi te popeljal tja...

Sam se rad "izgubljam" in iščem nove poti, kar je za nekatere dolenjske MTBjarje nepojmljivo, meni je pa v izjemno veselje, ko najdem kako novo singlco. Predlagam, da se ne sekiraš preveč, ker hostice okrog NM so tako majhne, da vedno prideš ven nekje na nekem asfaltu. Če imaš pametni telefon, si inštaliraj orux maps, potegni dol karto Slovenije in gasa v hosto. Orux je koristen za "globalni" občutek, da ko prideš nekje ven, da vsaj veš, katera cesta je to...

V elektronsko obliko sem dal tudi Strme kolesnice. Za začetek priporočam te tri:
http://pavlin.si/wp/kolo/strme-kolesnic ... dinov-vrh/
(da se izogneš asfaltu štartaj v Gabrju).

http://pavlin.si/wp/kolo/strme-kolesnic ... irna-gora/
To lahko štartaš na Gačah in narediš krožno. Je lepo označena s kažipoti in se nimaš kje zgubit.

Tale je bolj makadamska, priporočam pa v obratni smeri:
http://pavlin.si/wp/kolo/strme-kolesnic ... evski-rog/

Če nimaš ravno cel dan, pa se odpelji na Cikavo, tam zadaj za bivši mercator in sledi markacijam. Ko prideš ven iz hoste je kmetija (s tečnim psom) in strm vzpon na glavno cesto. Tam zaviješ desno proti Šentjoštu n tik pred šentjoštom desno proti hosti, kjer boš našel strm kratek vzpon in potem markirano pot do Gotne vasi. To je zanimiva krožna pot, če imaš kako uro časa.

Lahko greš v Bršljin in pri krožišču s situlo zapelješ mimo "plank" zadaj v ulico, mimo kemične čistilnice in po makadamu v hosto. Potke te bodo pripeljale do avtoceste in preko nadvoza proti Trški gori. Ko prečkaš AC na nadvozu, ki gre od Kamenc/Župnce gor, se držiš malo bolj levo in po hosti gor nad Golušnik. Potk je veliko, tako da se samo drži globalno smeri proti gradu Hmeljnik. Tam nimaš kaj zgrešit in poti ob njivah in po hosti je toliko, da lahko samo tam cel mesec vsak dan po drugi voziš.

Tudi pot ob Krki lahko pričneš v vasi Krka in greš ves čas po kolovozih tik nad Krko, malo gori doli do Otočca. Tam se da po hosti v breg do Rateža, ali pa naprej proti Strugi. Zaključiš lahko preko enega od nadvozov in po severni strani avtoceste nazaj (je servisna makadamska pot, ki je ni za podcenjevati, saj ima neskončno strmih vzponov in spustov).

Ena od zanimivih potk je tudi od žage Poganci, greš po glavni cesti preko mostu in potem takoj desno do deponije, od tam se pa držiš bolj levo in prideš ven na Prepihu. Tam spet prečkaš glavno cesto, pa greš zadaj za prepihom po stari makadamski cesti vse do gostilne pod Cerovcem (včasih "taspodnji" Badovinac, zdaj mislim da je Stop Bar). Če ti je dovolj, se vzpneš še na Cerovec in graš nazaj, sicer pa greš pri gostilni spet čez cesto na vrh sosednjega hriba (malo je treba skozi grmovje), od koder te čaka en zajhteven, a prekrtasen spust v Vinjo vas. Ta del je strm in v glavnem s stečinami od divjadi, a vseeno boš opazil najbolj zvožen del, ki ga zadnje čase kar velikokrat vozim, saj je res zanimiv. Iz Vinje vasi greš lahko v Podgrad, pa na grad Mehovo, od koder se lahko spustiš na Koroško vas. Od tam greš za vasjo (ne po asfaltu) proti Rajnovšču. Ta del je ena sama krasna singlca, spomladi v praproti, zdaj jeseni pa v listju. Potka je taka, kot jo vidiš v najbolj "hudih" mtb filmih in jo res priporočam. Iz Rajnovšča greš preko potoka in nazaj proti Regrči vasi večinima ob progi. Tu če boš zalutal, boš prišel ali na cesto, ki pelje na Ruprč vrh, ali pa na cesto, ki pelje od Stranske vsi proti Pogancem. Nimaš kaj zgrešit. Če pa zgrešiš, greš malo nazaj in kak odcep drugje izbereš.

Imam tudi ogromno trackov, ki jih z veseljem pošeram, če te zanima. Žal sem s cajtom med tednom bolj švoh, za vikend pa se vedno najde čas tudi za bicikel. Predlagam, da se dogovorimo kar tukaj, ker razni FB, tviter in podobno mi nekako ne leži in do sedaj mi ni uspelo dobiti še nobene pametne informacije (čeprav se menda novice kar izmenjujejo, kolikor sem slišal). Verjetno je problem, ker večinoma vozim sam in niti ne poznam vseh NM borcev osebno, oni pa mene ne (že za registracijo na FB sem porabil par let, pa sem zbrisal, ker ni bilo nobene koristi).

Evo, zaenkrat toliko. Če si prišel do tu, ti lahko čestitam za vztrajnost pri branju mojega nakladanja. Hvala tudi, da si objavil vprašanje v sicer zelo "mrtvi" temi na tem forumu. Upam, da tole spet kaj oživi in se kdaj srečamo na kaki krajši ali daljši turci okrog NM.
Zadnjič spremenil MarE, dne 27 Sep 2018 08:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a Midtide » 27 Sep 2018 08:06

uuu lepaaa!!
Hvala lepa za čas za tole natipkat...mi bo definitivno prišlo prav pri raziskovanju.

Zaenkrat poznam samo tole okoli vas Krke (srečna moja vas domača). Vse ostalo se bo pa še sprobalo dok je vreme, naprej pa seveda spomladi oz že mogoče pozimi kaj če nebo hrpe snega.
Bral pa sem tud že nekaj glede tega Mehovo, samo je bil zmeraj nasvet zraven, da je fino jit z nekom, ki je tam že bil ker je baje iz Regrče vasi nekje štart in je miljon nekih potk do gor.

Drugače pa sem vedno za, da kdo pokaže kako potko tako, da lahko magari v osebno sporočilo pustim svojo številko pa se kaj slišimo za vikend ture - med tednom sicer delam do 3 ampak je popoldan tudi zmeraj nekaj tako, da je tud bolj tko tko s časom.

Za forum sem pa tudi opazil, da se ravno ne objavlja na polno. Zato tudi objava v mogoče malo zastareli temi :)
Midtide
član

Vrni se na Povabim te na turo

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov