Golovec

Ponudbe za kolesarske podvige, ki jih oganiziraš sam ali s prijatelji. Povej kam, kdaj in kako greš in kdo vse se ti (vam) lahko pridruži. Kratko in jedrnato ali v zadnjem hipu.

Re: Golovec

OdgovorNapisal/-a Shifty » 13 Jan 2015 17:41

Uporabniški avatar
Shifty
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a JakcZgozda » 01 Mar 2015 18:18

Sem bil glih danes gor in je res slabo. A to je to kar so razrili do zdej? Kdo pa je sploh lastnik tega dela hriba in kaj je razlog razrietega trajla? Če se bo nastalo škodo popravljalo oz. gradilo nove objekte, kamot pridem kakšen vikend pomagat.
JakcZgozda
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 03 Mar 2015 22:58

JakcZgozda napisal/-a: .. in kaj je razlog razrietega trajla?

:D Dobro jutro! Pa kje ti živiš? :)
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 04 Mar 2015 01:13

Baje, da so odkrili ogromno tartufov lani februarja in jih sedaj izkopavajo....
Uporabniški avatar
enej_46
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 16 Mar 2015 09:40

Delovna akcija?
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a olympusRIDER » 22 Mar 2015 20:24

Mene samo zanima kako se sploh pride do DH proge na golovcu? :D
olympusRIDER
član

OdgovorNapisal/-a Brouky » 22 Mar 2015 23:07

olympusRIDER napisal/-a:Mene samo zanima kako se sploh pride do DH proge na golovcu? :D

a nisi zasledil o čem je govora zadnjo stran? :lol: je razrita povsem ;)
Brouky
član

OdgovorNapisal/-a Snakes » 23 Mar 2015 09:18

Mislim da se pride s kolesom, ne z buldozerjem kot to delajo nekateri.
Sicer pa sem dosti na Golovcu, pa ne vem za to da bi obstjala kje kaksna DH proga.
Uporabniški avatar
Snakes
član

Kraj: tu pa tam

OdgovorNapisal/-a JakcZgozda » 28 Maj 2015 21:57

bjakeb napisal/-a:Delovna akcija?

Sem za! Sm učeri pregledat kako zgleda pa mislim, da bi se zadevo kr dalo uredit. Sicer zaradi pomanjakna izkušenj traila ne bi obnavljal sam. Bi lahko eden od mjastrov vodil odpravo? Seveda z veseljem pridem vsakič pomagat!
JakcZgozda
član

OdgovorNapisal/-a superficiar » 29 Maj 2015 06:43

V trenutnih razmerah bi se dalo razširjeno progo dobro izkoristiti za kakšne doublčke pa table, pa bi recimo lahko kej v stilu borovničk zrihtal :D :D Jst se nagibam za kkšno nedeljsko delovno akcijo, če ne bo dežval, pa če je kmet že sfuru vs les vn, k drugače je brezveze karkoli delat, če bo potem vse spet podrl :? :? :wink:
superficiar
član

OdgovorNapisal/-a JakcZgozda » 31 Maj 2015 21:41

Je možno, da kdo, ki pozna kmeta oz. sploh ve kdo je lastnik posesti z njim zmeni o odvažanja lesa v prihodnjosti? Se kar zmenimo za naslenjo nedeljo 7.6?
JakcZgozda
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 31 Maj 2015 22:48

Greben po katerem poteka trail o katerem je govora je tudi meja med parcelami. Tako na grobo sem naštel cca 27 parcel
po katerih poteka ta trail.

Če se pogovarjamo samo za zgornji del (prvih 100m traila) je parcela samo ena. Lastnik te parcele pa živi ob Litijski cesti.

Lahko poiščem vse lastnike in njihove naslove v naslednjih dneh...

PS: kaj se boš menil od odvažanju lesa in lastnikovih aktivnostih v njegovem gozdu? Zadevi je treba pristopit bolj konkretno,
z jasnimi cilji in idejami. Vsekakor pa si je treba nadeti bele rokavičke, kajti LJ ni neka vukojebina, kjer imajo trije sosedje cel hrib v lasti, ampak je mnogo lastnikov, med njimi pa večino takih, ki niti ne vejo kje se jim parcela nahaja, a po drugi strani bog ne daj, da bi
kdorkoli karkoli počel tam. Pravijo kar ne veš ne boli, tako da zadeve morajo it počasi in premišljeno.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a cebe » 31 Maj 2015 23:22

Kjer imam narejen "trail park", je podobna situacija. Lastnikov je več, večino gozda je dobila "žlahta" "ljubljančanov" z denazionalizacijo v lastništvo. Močno dvomim, da so se že kdaj sploh zapeljali z avtom v gozd, do kamor gre.
Poklical sem lastnika, mu povedal kdo sem, kaj počnem, in ga seznanil, da bi moral imeti očiščen gozd, poti po njem, itd., da PD tega ne počne in da jaz to počnem, ker tako mora biti, da lahko vsi uporabljamo poti v gozdu. Po vsem tem sem ga vprašal, če ga to moti in če še lahko to počnem, pa je rekel, da ga ne moti in da je hvaležen, da to počnem. :)
Na nek način imam proste roke, le zapisano na papirju bi še to rabil, kar je pa malo bolj j***no. ;)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a fastdown » 17 Nov 2015 17:29

Na koncu DHjke je zadnji road gap uničen/seseden oz. nečem katera budala je zabila v sredino vejo ( sem jo odstranil). Tak da počasi.
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 17 Nov 2015 17:51

katera budala je zabila v sredino vejo.

Verjetno je bila mišljena kot opozorilo za tole:

Na koncu DHjke je zadnji road gap uničen/seseden

Zato
( sem jo odstranil)

Ni najbolj pametna rešitev. raje pustit vejo dokler se stvar ne popravi :)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 17 Nov 2015 18:04

Verjetno ne poznas omenjenega trejla, skoka.
Da ti obrazložim: skočis kicker v tunel, sledi banda v levo ter čez 5m omenjen road gap. In pri taki hitrosti kot jo imaš iz bande se s težavo izogneš skoku če si ga namenjen skočit. In skok je lep-si komot prekratek ker itak pristanes na pot. Ena budala pa je not zabila vejo in sva se dans s kolegom skor razbila da sva se ji uspela izognt.
Tak da, NE delite takih bedarij.
Če seveda skok ni bil namerno unicen :mad:
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a enej_46 » 14 Dec 2015 08:35

Čaki in zakaj ni noben nič popravil? Če vidiš da je jump uničen ga popraviš. Če nimaš časa, daš vejo, da si kdo ne skipa gobca.
Sem bil včeraj po dobrem letu na tem trailu in je vse zjebano. A vidi se da folk fura...

Ko bo čas (po možnosti za vikend) gremo malo porihtat, da se da lepo povezat cel trail, ker ga je škoda.
Uporabniški avatar
enej_46
član

OdgovorNapisal/-a fastdown » 14 Dec 2015 10:33

enej_46 napisal/-a:Čaki in zakaj ni noben nič popravil? Če vidiš da je jump uničen ga popraviš. Če nimaš časa, daš vejo, da si kdo ne skipa gobca.
Sem bil včeraj po dobrem letu na tem trailu in je vse zjebano. A vidi se da folk fura...

Ko bo čas (po možnosti za vikend) gremo malo porihtat, da se da lepo povezat cel trail, ker ga je škoda.

Lahk bi se ga šlo res porihtat. Trejl se je tud pograbil ob wallrida naprej. Za popravit pa bi bil zadnji roadgap, dropk in lahko bi se nasulo transfer. Bi pa šla že rihtat s kolegom pa rabš lopato, žago, macolo... Torej mors pridt z avtom. Da en prinese orodje ( sam ga nimam ) takoj pridem rihtat sam povejte kdaj. In lahko bi se speljal tud kako novo linijo od kickerja do dropa da se ne pelješ ravno naravnost dol po vlaki.
Uporabniški avatar
fastdown
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 14 Dec 2015 10:39

Investiraš par 10€ v hoferju/lidlu in dobiš cel komplet precej kvalitetnega orodja - lopata, štiherca, kramp/"sekira", ravnica, mala sekira...

Nimam orodja, treba pridet z avtom, ipd. so pač samo (bedni izgovori).

Osebno hodim sam delat in iz doline nosim tudi po 6, 7 kosov orodja, par litrov tekočine, hrano, in nato sam delam.

Lahk maš voljo, lahk maš pa milijon izgovorov!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a zelimex » 29 Mar 2016 19:11

Zdravo!

Zanima me kaksno je stanje z Golovcem to sezono? So se prej omenjene poskodbe traila ze sanirale ali ne? Glede na to da je minil ze lep cas so verjetno se vendar je tema "mrtva".

Kdaj ste stari macki kaj gor da bi naredili en kratek vodic po trailih za zelenca, na Golovcu namrec se nisem fural in nevem kje bi sploh zacel :)

Hvala, LP
zelimex
član

OdgovorNapisal/-a superficiar » 14 Apr 2016 11:51

Golovec je precej u k....., stara DH linija žalostno propada, endure linije malo naprej so žive, vendar ravno tako bolj prepuščene času kot komu drugemu.....

Začet na Golovcu (recmo iz smeri Center) je precej simpl, zapelješ se čez Karlovškov most, greš levo, prvi klanec desno (cesta, ki pelje do observatorija), greš mimo in potem po peš poti samo naravnost (kar nekaj časa-ene 10 minut, če ne še manj :D ipak si na Golovcu), potem pa zaviješ s pešpoti (ta bo zavila levo) in greš po novi peš poti (podobne širine) samo naravnost in priletiš (v kolikor ne zgrešiš) na vrh iz katerega imaš potem na levo (en trail, ki se nato razcepi v dva - oboje je na stran od Zaloga/oz. una stran Ljubljane, kjer se gre v Litijo :D ) in naravnost (ene 50 metrov potem pa desno in naravnost in nazaj na peš pot, čez manjši grabenček pa po klančku navzgor) kjer prides do novega vrha (vrhička, vršička??hmmm no skratka do nove začetne točke) tu imaš ene tri linije (bolj ali manj single z nekaj dodatki, bande, skokci, bande....) vse se spustijo proti Rudniku (prides ven na Dolenjko malo naprej od Semenarne Ljubljana)..

Lahko pa začneš pri baru (Miško bar, ki je nasproti Semenarne), tam zadaj se pride na cilj stare dh linije (sam če greš tja, moraš vzeti lopato in popraviti vsaj en skok :D ), greš pa mimo bara precej pravokotno na hrib, potem pa predzadnjo ulico desno, pa samo naravnost po tej ulici, ki rahlo zavija v levo, se zravna in na koncu ostro zavije pod hrib v levo, tam na koncu imaš možnost pustiti avto ali ženo/punco, ti se pa potem odpraviš v strmi klanec na desno, kjer se priključiš na progo (vidni bodo objekti in kasneje tudi močan poseg čleveka v naravo - traktor in podobna mašinerija, s čimer se je naredila široka in precej uničujoča vlaka/gozdna avtocesta). :cry: :cry: no skratka to je to

Skratka na Golovc morš samo gor zlest, potem pa akcija:D
superficiar
član

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 14 Apr 2016 13:36

lahko bi ta vikend, glede na to da bo lepo vreme, glede na to da vsak vikend srečam tono kolesarjev, pljunil v roke in zrihtal staro DH progo ter popravil in očistil še ostale :)
Robots will steal your jobs. But that's OK
Nudim 3D tisk, info na ZS
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a superficiar » 14 Apr 2016 19:02

Bi z veseljem,sam ze dougo nisem fural tam(zgolj setal mimo),poleg tega sem pa oddan drugemu hribu/liniji,ki jo konstantno rihtamo:-) in se vse orodje sem tja znosu.
priporocam pa tvoj nasvet marsikateremu kolesarju,sploh voznikom Golovca. Je precej super,ko neki porihtas,speglas in na novo postavis,mislim sploh v druzbi:-) zakon zadeva,probite:p
Mrbit pa pridem kaj mimo:-)sej neki jih pa ze rihta zadeve,po zadnjih info. Le tako naprej:-)
superficiar
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 14 Apr 2016 19:27

superficiar napisal/-a:endure linije malo naprej so žive, vendar ravno tako bolj prepuščene času kot komu drugemu.....

In kaj bi ti želel imeti na teh linijah da bi spremenil mnenje? --> (bolj prepuščene času kot komu drugemu)

Drugače pa so se množični uporabniki Golovca precej ''izkazali'' po žledu.
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a superficiar » 14 Apr 2016 22:19

No morda kakšno stojnico z lušnimi puncami :D drugače pa to ni letelo na kakršnegakoli izvajalca in garača, ki se je izkazal v času po žledolomu na Golovcu (ali kjerkoli drugje), zgolj komentar kot tak, torej kar je bilo vidno ne dolgo nazaj, ko sem se sprehajal tam (zadnje info. pravijo, da so se določene stvari popravile in uredile, tako da ni ravno vse prepuščeno zgolj času), pač smo včasih bili gor in določene stvari sproti rihtali, po dolgem času odsotnosti pa dejansko stanje pred kratkim ni kazalo na kakršnekoli dodatne tehnične podvige. Les gnije in propada, zemlja se poseda, saj vsi vemo kako je z naravo in gozdnimi objekti :wink: Pa ne pravim, da kaj mora biti, zgolj navajam dejstva, ki pa so se deloma spremenila (kot pravijo golovški vrabčki :D ).
Za mojo je Golovec še vedno hard core bajk park 8) ;.=9/
superficiar
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 18 Apr 2016 18:56

Na golovcu se dela ful. Je en cisto nov trail, kjer nas je veliko ljudi pridno kopalo.
bjakeb
član

Kraj: el đej

Prejšnja

Vrni se na Povabim te na turo

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov