Rab (Cres, Lošinj, Krk) s kolesom

Ponudbe za kolesarske podvige, ki jih oganiziraš sam ali s prijatelji. Povej kam, kdaj in kako greš in kdo vse se ti (vam) lahko pridruži. Kratko in jedrnato ali v zadnjem hipu.

Rab (Cres, Lošinj, Krk) s kolesom

OdgovorNapisal/-a leroy » 13 Feb 2019 11:35

Konec maja je predviden 3 dnevni izlet na Rab.
Ima kdo kakšen predlog za kakšne lepe kolesarske ture, okoli 40-50km, 1000vm na dan.
Sicer nisem še probal ampak mislim, da bi lahko naložil .gpx file na uro Garmin Forerunner 235 oz. na kakšno aplikacijo na telefon, da se ne zgubimo.
V mislih imam kej podobnega tisti: Mestro Cres, Valun, Lubenice, Martinščica.. in nazaj).
Je po vašem mnenju Krk ali Lošinj bolj primeren?
Ima kdo podrobne podatke tras, ki se vozijo za Mitas 4 Islands, ki obiščejo Cres, Lošinj, Krk in Rab?
V naprej hvala za info. ;.=9/
Zadnjič spremenil leroy, dne 14 Feb 2019 09:59, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

Kraj: k.o.p.e.r.

Re: Rab s kolesom

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 13 Feb 2019 13:21

Po Rabu imaš nekaj mulatjer in potk, več bi ti vedel povedati Matej: http://mahmtb.com/

Če hočeš bolj hardcore variante, vzpon iz Stinice na Sv. Alan po cesti in po markirani poti v Jablanac. Spust je kamnit, razbit in naporen, tako da je fino imeti ustrezno opremo. Imaš tudi 2-3 opcije, kjer pot seka cesto, tako da lahko kombiniraš dolžino ture.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a leroy » 13 Feb 2019 14:16

Kar si mi napisal ni na otoku?

Izogibali bi se hardcore varjant, smo v letih ;.=9/ Če je kak bolj tehničen spust bomo že nekako prišli dol..

Načeloma bomo 3 ali 4, recimo neko full XC/AM povprečje koles, bistvo so lepe poti in lepi razgledi oddaljeno od civilizacije.

Kakšna zarisana trasa bi prišla prav.
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 13 Feb 2019 15:06

Drži, je na celini, ampak lahko pokombiniraš s trajektom, do tja pa z bajki :)

Detajlnih tras nimam, sva šla bolj za nosom in raziskovala ... po cesti do najvišje točke Raba in po potki dol, potem pa imaš še polno lepih potk na SZ delu, ob morju in v gozdičkih.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a leroy » 13 Feb 2019 15:56

Hvala.

Si naredil podobno tudi na Cresu, Lošinju in Krku, ker ni prav sila da gremo na Rab. Maš kak nasvet?

Ostalo je tudi opcija, relacija in stroški so podobni tko da bi šli kjer je lepše za kolesarit. Cres nekako poznamo, vsaj del med mestom Cres in Martinščico.

Vem da se okoli Rabca lepo razvija, to bomo sprobali bolj na enodnevnih izletih.
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

OdgovorNapisal/-a cebe » 13 Feb 2019 16:26

Za Lošinj imas Osorscico (spust po planinski je meni bomba, od mnogih je bilo rpecej pripomb :D), drugac pa okoli Malega Losinja - najbolje da trbovca Numerik-a pocukas za rokav, ima verjetno ze tam uradno prebivalisce ;), pa ti bo kaj vec povedal...

Trase od 4islands-a bi po mojem morale biti objavljenje na netu, vsaj na njihovi uradni strani - je pa vseeno kar precej cest na tistih trasah, vsaj 2018 jih je bilo.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a leroy » 14 Feb 2019 09:57

Hvala, Lošinj zgleda trenutno na prvem mestu, pravkar sva se slišala s kolegom.

Na Osorščici še nisem bil s kolesom, sem pa šel gor ene 10x peš vedno po isti poti. Vem da je poti več, po tej po kateri gremo mi za gor je zgornji del kr tehničen s kolesom za dol (iz Nerezin gor).

Za gor je edina opcija gramozna cesta in to je ok.

Je kakšna znosna za povprečnega XC kolesarja?

Tudi Punta Križa je tam opcija, nikoli bil me pa mika. Osamljeno in kr veliko.

Numerika dobro poznam, ko pade odločitev bo on sigurno znal kej več povedat tudi zato, ker bi bila verjetno namestitev okoli Velega Lošinja. ;.=9/

Kakšen skriven zalivček, par piv v nahrbntiku in to je to ;.=9/
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

OdgovorNapisal/-a cebe » 14 Feb 2019 10:18

leroy napisal/-a:Na Osorščici še nisem bil s kolesom, sem pa šel gor ene 10x peš vedno po isti poti. Vem da je poti več, po tej po kateri gremo mi za gor je zgornji del kr tehničen s kolesom za dol (iz Nerezin gor).

Men je lih zgornji del top. :D

Vsako drugo leto, zaenkrat, grem gor... in mi je vsakic boljsi ravno ta zgornji del. :D

leroy napisal/-a:Za gor je edina opcija gramozna cesta in to je ok.

Mislim, da je to en in edini vzpon, razen ce boste po pespoti gor gonli/nosli. :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

Re: Rab (Cres, Lošinj, Krk) s kolesom

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 14 Feb 2019 10:38

ja makadamska pot iz Osorja je edina, je pa še fajn it na južnem delu otoka po zahodni obali, več ali manj je skoraj cela bajkabilna in primerna za XC. Maš pa tudi opcijo iz Vidovičov v Lubenice, prav tako XC material.

Sicer pa ja, zgornji del Osorščice je bomba, bashguard obvezen :mrgreen:
Robots will steal your jobs. But that's OK
Uporabniški avatar
dumr666
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a leroy » 14 Feb 2019 15:08

Ta del iz Martinščice/Miholaščice/Zaglav-a do Lubenic smo že večkrat dali skozi, pa tudi čez v Pernat, dol v Valun in do mesta Cres, res lepi kraji.

Ororščico/Televrin bomo zgleda letos sprobali. Kot južni del, zahodna obala kaj misliš natančno?

Hvala
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 14 Feb 2019 16:36

Cela zahodna obala na južnem delu otoka. Najbolje da si pogledaš na Strava heatmapu

Na eni plaži je blizu lokal z dobrimi morskimi specialitetami. Fajn je vzet sabo brisače pa kopalke da se lahko malo vržeš v morje.
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a leroy » 15 Feb 2019 09:17

wow super link thnx :shock:

če se spomneš še ime plaže in lokala je top, kopalkice (plavalne) in microfibra brisačka niso pretiran zalogaj za sabo.. načeloma se vedno kopamo že maja..
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 15 Feb 2019 12:26

Restoran Balvanida, tm na Heatmapu si označi pod kategorijo kolo, vidim da ne označi prav s skopiranim linkom
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a leroy » 15 Feb 2019 12:55

Sem, hvala za info zgleda top.

Verjetno bo trodnevni izlet tako sestavljen: Televrin, Punta Križa, lutanje po Lošinju.
Uporabniški avatar
leroy
trust no one

Vrni se na Povabim te na turo

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov