Predlog za pardnevno bajkanje

Predstavi se in povej kaj iščeš ali pa kontaktiraj koga izmed tistih, ki so to že naredili. Tu ne vabiš na konkretno turo, ampak pustiš nekakšno odprto povabilo za dogovor za turo. Tu se predstavijo tudi vsi novi člani table.

Predlog za pardnevno bajkanje

OdgovorNapisal/-a brajdo » 11 Apr 2011 08:09

Iščem kakšne predloge za 3-5 dnevno kolesarjenje kje v sosednjih državah. Imamo all-mountain kolesa, ampak nismo neki hudi extremisti. Evo za primer kaj sem imel v mislih.
Prvo leto smo se spustili od izvira Mure do SLO meje v Avstriji da smo stestiral naše riti, naslednjič smo kolesarili po hribih nad Hallstatom v Salzkammergutu in odbdelali celotno Bike trophy turo in še par tut zraven, zelo priporočam. Kolesarili smo tudi po hribih okoli Kitzbühel-a in pa lani v Livignu v Italiji, tudi zelo zelo priporočam. Všeč so nam ture, kjer lahko zaideš tudi v kakšno planšarijo ali pa kočo na mrzu per. Nekaj je tudi dokumentirano na http://www.brajdo.com/blog

Znano mi je tudi Gardsko jezero, samo ne vem zakaj mislim da je tam vse ful strmo, huda pa je tudi tura okoli Dachsteina, kjer spiš v planinskih kočah.

Tako da če poznate kakšne take fajne lokacije...
brajdo
član

Kraj: kranj

Re: Predlog za pardnevno bajkanje

OdgovorNapisal/-a problematiks » 11 Apr 2011 08:57

Finale Ligure ali San Remo (Italija), Nica oziroma Alpes Maritimes za njo (Francija) so vse super moznosti za bolj pomladanske mesece, ce je drugje sneg.Za pomlad/jesen so fajn tudi Kanarski otoki ali Korzika npr.Poleti imas itak ogromno moznosti pri nas, v Italiji, Svici, Avstriji, Franciji,...
Ce vam je vsec spanje po kocah, je fajn varianta npr cez hribe od Chamonixa do Zermatta, oziroma okoli Mont Blanca.Slednje sicer nismo sli, na prvi smo pa uzivali sto na uro.Ni pa ravno pohajaska varianta, je treba bolj ko ne po cele dneve gonit kakih pet dni.Zadnja dva dneva te cakajo trije prelazi na visini okoli 2800 m.

edit: Trenutno celo galerija dela, tako da sem pripel par albumov pod obarvane tekste.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a brajdo » 11 Apr 2011 09:23

hvala Marko, si moram vzet neki cajta da preletim vse tele tvoje galerije :shock: sploh Chamonix-Zermatt mi je pocedil slino
simon
brajdo
član

OdgovorNapisal/-a marjo1 » 12 Apr 2011 07:51

Ena dobra 2-4 dnevna (odvisno od nog in časa) je v Dolomitih obroč okrog grupe Brenta. Poglej malo na netu, je vse dobro opisano. Nisem prevozil celega ampak dele v bližini Molvena, kako tretjino. Vredno izvedbe. Priporočam pa čas konec junija, prva polovica julija. Preverit snežne razmere....

Lp Marijan
marjo1
član

Kraj: Goriška Brda

OdgovorNapisal/-a brajdo » 12 Apr 2011 08:23

brajdo
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 12 Apr 2011 09:46

Za to sicer tezko reces, da je MTB tura, glede na to, da je glede na opis na strani poti (singlc) samo 6 km od skupnih 171.Se pa da verjetno dobit kaksne alternative na trasi, kjer to stevilo kilometrov povecas.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a brajdo » 26 Maj 2013 22:01

Evo dolgujem še odgovor. Lani smo odpeljali Chamonix-Zermatt. Huda tura, uživancija na polno, če se ti po parih dnevih ne da brcat se lahko pošlepaš z kakšno žičnico. Če bi spal po kampih in kuhal sam sploh ne pride tako drago. 5 dnevna reportaža pa na linku http://www.brajdo.com/blog/?p=5191
brajdo
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 26 Maj 2013 22:33

Cez Bovine je cel luksuz, a ne (ceprav vidim, da ste tudi cetrti dan lutali nekje po enih cudnih poteh)? :wink: Mi smo se mu predlani kar izognili, ko smo sli pogledat se okoli Mont Blanca.Je bilo enkrat cisto dovolj :)

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a brajdo » 27 Maj 2013 06:10

Čez Bovine sploh še ni blo panike. Lih k nam je šlo porivanje že mal na organ ga je blo konec, spodaj pa koča in osvežitev. Samo 4 dan je bla res pizdarija. Smo imeli en track od enga poljaka in smo šli po njem, ampak smo preživeli 8)
brajdo
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 27 Maj 2013 14:12

A tole spada pod Houte Rute?
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a brajdo » 27 Maj 2013 14:24

to je kolesarska varjanta Haute Route...kao
ta track po katerem smo šli mi naj bi bil od enga Poljaka ki je šel z vodičem, tako da recimo je to to :?

ps: sem porajtal da linka na track in pdf nista delala...sedaj sta OK
brajdo
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 27 Maj 2013 15:32

BOR-M napisal/-a:A tole spada pod Houte Rute?

Kolesarski Haute Route je to, ja, kot je brajdo že napisal.Ni pa ravno zacementirana trasa, ker tudi dostikrat ni samo ene poti, ki te pripelje od enega kraja do drugega, ampak imaš več alternativ.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

Vrni se na Kolesarska centrala

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov