Tenerife- Zimski Enduro spot!!

Predstavi se in povej kaj iščeš ali pa kontaktiraj koga izmed tistih, ki so to že naredili. Tu ne vabiš na konkretno turo, ampak pustiš nekakšno odprto povabilo za dogovor za turo. Tu se predstavijo tudi vsi novi člani table.

Tenerife- Zimski Enduro spot!!

OdgovorNapisal/-a tinefiliplic » 03 Feb 2012 19:50

Zivjo!

Trenutno sem na Tenerifi, vodim XC/Enduro/DH ture za Lavatrax, in sevede vabm vse tablase in ne-tablase:-) na zimsko furanje.... Vse informacije dobite na www.lavatrax.com, za dodatne informacije poslte mejl, in ker ste pac rojaki vam lahko mejhen priredimo ture oziroma dodamo "poucevanje" med samimi turami! Tud kaksen popust se da zrihtat, glede na stevilo dni z nami...

Kot je Darren(sefe) ze napisal na internet strani, glih ugotavljamo da smo super Enduro oziroma Gravity Enduro destinacija- vecina trajlov je tehnicno precej zahtevnih, teren v enmu samemu spustu (2 uri:-)) nudi vse razen mokrih korenin in blata, 150mm pa za izkusene rajderje ponavadi zadostuje. Kolicino plezanja navkreber se da prilagodit zelji skupine ( od 2-5 oseb), ne izostane pa vam zabaven oziroma zahteven spust. Temperature so med 15 in 20 stopinj vreme pa v glavnem soncno z nekaj oblaki. Bazirani smo na jugu otoka, osebno priporocam nastanitev v El Medanu- windsurf/kitesurf destinacija, ki je zaenkrat se neznana angleskim pivskim turistom, tako da ohranja znacilno sprosceno surfersko vzdusje... 8)

Pa preden se vname debata a je Tenerife v redu al zanc- pridte pa probite :D !!

Lp
Tine
tinefiliplic
član

Re: Tenerife- Zimski Enduro spot!!

OdgovorNapisal/-a Pokora » 04 Feb 2012 16:21

jst potrjujem da je lokacija ful ok, El Medano je lušten, brez masovnega turizma, trailov pa kar nekaj.Pa še možnosti za surfanje je mnogo, rentanje surfaške opreme relativno poceni.

Nazadnje, ko sva bila tam, sva en večer prav fino pokramjala s Tinetom, sicer sva sama bajkala, najini zadnji vtisi so tule:
SLIKE
FILMČEK

Priporočam!
Pa še lokalci bodo lahko pokazali kakšne nove luštne traile

lp; Denis
Kdor prehitro pride, ne zna uživati.
Uporabniški avatar
Pokora
članica

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a tinefiliplic » 04 Feb 2012 18:08

Denis, hvala za reklamo!!

Lih dons smo pobral dva Sveda iz hotela v Las Americas ob 9.00 in jih dostavl nazaj ob 16.30! Ena ura pavze, ostalo pa vse enduro furanje,mal gor, velik dol, traili pa izbrani sprot glede na njuno znanje!
Kar sem se pozabu povedat- vecina trailov je na nadmorski visini 1000-2000 metrov, tko da se clovk kar posten nadiha:-)!

Kok je ze temperatura v Sloveniji te dni:-)))????
tinefiliplic
član

OdgovorNapisal/-a Daomab » 04 Feb 2012 19:08

Mraz je... na krasu je blo zjutraj kar -8, buraj pa tko brije... :mrgreen:
When people ask me ''Plz'' because it's shorter than ''Please'', I answer ''No'' because it's shorter than ''Yes''.
Uporabniški avatar
Daomab
član

Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a giantfox » 05 Feb 2012 20:45

...tko brije da se čuti kot -20 pa še to je bila danes kao zmerna burja v prihodnjih dneh pa
zelo močna se napoveduje bbzzzz...
giantfox
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a matejstyle » 07 Feb 2012 23:48

v Kranju zdele -12... :)
Shake Stuff Up!
Spletni Album
Uporabniški avatar
matejstyle
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a Depresija » 08 Feb 2012 08:59

Slika :mrgreen:
Če vas zebe ... vam je dal Tine dobro opcijo ... tako da mu ne 'jokajte' tukaj :)
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 15 Feb 2012 16:50

Mislm da je sam hotu slišat kok je kle, da se mu tam še bl fajn zdi :D
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a tinefiliplic » 19 Feb 2012 18:55

U bistvu sem hotu da se vi zaveste kok je tm, zato da bi mogoce prsli sm- ker je res fajn:-)!
tinefiliplic
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 19 Feb 2012 22:10

Ni pene, tri tedne zime nam je dobro delo, zdej pa spet prihaja pomlad. :mrgreen:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a klo8 » 07 Jan 2013 21:33

Da malo obnovim temo...a kdo ve, kakšne so možnosti za rentanje enduro biciklov na Tenerifi in po kaki ceni? Zgleda, da se bomo avgusta dol odpravili s familjo, pa je treba že počas zbirat info. Svojga bicikla pa verjetno ne bom dol vlačil... :oops: LP
klo8
član

Kraj: Slovenj Gradec

OdgovorNapisal/-a Surfac » 13 Jan 2013 23:59

Lahko kontaktiraš MTB Active Tenerife. Objavljajo precej slik na Facebooku :roll: Trdak za tri dni 50 EUR. Reklamirajo tudi fullije, samo niso v ceniku. Organizirajo kolesarske kampe, vodene ture. Jih pa nismo sprobali.
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a gorazdZ. » 16 Jan 2013 17:26

Jaz sem rental fullya v ElMedanu. Sem že pozabil znamko bicikla. V glavnem bicikl, ki ga vzameš po sili razmer, ker drugega ni. Mi pa je Hansi(trgovino in renatnje ima en Nemc) dejal, da se izogibajo rentanju allmountain in enduro biciklov, ker potem se folk vozi čez skale in vse uničijo :roll: . ...meni je počla samo ena šprikla :mrgreen: .
http://www.medanobike.com/
Uporabniški avatar
gorazdZ.
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 16 Jan 2013 17:34

Hanzi je računal na nemške turiste, dobil pa Angleže, Francoze in Slovence, ki mislijo da so bicikli za po skalah :mrgreen:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a problematiks » 16 Jan 2013 17:38

No, ampak za izposojo polnovzmetenca itak ni potrebe, če imajo pa v ponudbi VIP MTB, ki ima tak opis:
The light weight hard-tail cross country machine…. Fly down the trails as if you were on a full suspension bike without the extra weight! Yes, this bike has it all, 30 speed XT gearing, responsive 100mm lockable front suspension fork, all mounted on a beautiful carbon frame.

:P

Marko

P.S: Kako bi šele jokal, če bi mu takega čez skale peljal :wink:
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Izi » 16 Jan 2013 17:43

čaki mal za en teden rentanje kolesa cca +200€ in več,... sej za tolk denarja si pa svojga zraven vzameš pa saj veš kaj voziš,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 15 Dec 2013 10:24

Prvi teden januarja gremo na Tenerife, stanovali bomo na jugu, bicikle bomo vzeli s seboj. Ima kdo kak gpx track, prosim? Saj študiram intenzivno zemljevid in topoSpain na BaseCampu, pa vse gps portale, ampak tam včasih ne veš, a se je stric peljal po poti ali gozdni cesti. Zanima me predvsem spust z El Portillo na jug in poti z južnega roba kraterja k morju.
Hvala.
Uporabniški avatar
matevz100
član

OdgovorNapisal/-a mogim » 25 Jan 2014 06:08

Jaz grem na tenerifo konec februarja (med zimskimi počitnicami) z družino in seveda kolesarit.

Rezerviral sem karte, ne pa še prenočišča. Kje priporočate, da se nastanimo? Ima kdo kak predlog za dober (poceni) hotel ali apartmaje?

Ima kdo kake tracke ? Predvsem AM.
mogim
član

Kraj: Velenje

Vrni se na Kolesarska centrala

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov