Finale Ligure

Predstavi se in povej kaj iščeš ali pa kontaktiraj koga izmed tistih, ki so to že naredili. Tu ne vabiš na konkretno turo, ampak pustiš nekakšno odprto povabilo za dogovor za turo. Tu se predstavijo tudi vsi novi člani table.

Finale Ligure

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 06 Jul 2013 11:53

Aloha tablaši!

S punco odhajava biciklirat za dva tedna. Prvotni plan (Švica, Italija) nama propada, ker je napovedano slabo vreme v Alpah.
Zato sva zelo na hitro spremenila odločitev, da odhajava v Finale Ligure. Internet seveda ne ponuja vseh odgovorov sam posebi.

Zato me zanima, ali je kdo že bil in ali ima kakšne uporabne informacije.
Morda boljši predlog v stilu, 50km stran je kraj tumba-bumba, kjer je bolje :D
Ekstremno dobrodošli so GPXi turc ipd.

Hvala...

LP, J
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

Re: Finale Ligure

OdgovorNapisal/-a cebelca » 06 Jul 2013 12:44

Za malo lažjo predstavo kaj vse nudi Ligurska obala ti bo za začetek mogoče pomagal spodnji link.
Mi smo se sicer cel teden šatlal in nismo delal tur.
Klik!

Kaj točno sploh iščeta, kakšne trejle? Bosta ves čas v apartmaju v istem mestu ali se bosta vmes kaj selila?
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 06 Jul 2013 22:34

Greva camping, ravno zato da se lahko redno seliva....
Ubistvu še vedno upava, da se bo vreme u alpah izboljšalo in greva v Švico par stvari previntat.
Sicer pa mava u planu vintat gor in spust dol... Kaj nama je všeč? Moja pali na razfuk pa skale, js mam rad flow, bande, strmine, drope... :D
Ma lej, kar pride vozš... Če ne gre, greš pač tist odsek peš... GPX-ov vrjetn nimaš,a? :D

Kje ste vi spali? Ponavadi imam en teden prej že vse ugotovljeno in preiskano tokrat je pa pač bilo treba na vrat na nos spremeniti plane... JBG :D
Bo že za neki dobr... Like za fotke
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 07 Jul 2013 05:01

Kontaktiraj Surfača, on ima par trekov s tistega konca.

Lahko si pa pomagaš tudi tukaj, http://www.turbolince.com/.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a MPoludnk » 07 Jul 2013 11:33

Živjo,

še malo za sline cedit - letos za prvomajske :)

http://www.youtube.com/watch?v=gL_Y5EDSOso

https://picasaweb.google.com/107774649632735885921/LiguriaImperia_aprilMaj2013

Mi smo delali ture in se seveda tudi šatlali. Glede na to, da je bilo že takrat na vzponih vroooče (poleg tega skoraj vsak dan še dež), predlagam kar šatlanje :)
Cena šatlanja dnevno je 35-40 €, ponavadi vodiči peljejo še na kosilo (+10 €).
Tudi sicer velja, da so najboljše poti tiste, katere se uporabljajo namensko samo za kolesarjenje in verjemi, da konec dneva bosta fajn utrujena.
Uporabniški avatar
MPoludnk
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 07 Jul 2013 12:19

Mi smo spali v Imperiji (kao na sredini med Sanremom in Finale Ligure), čeprav danes se za to varianto ne bi več odločili. Je bilo na koncu preveč vožnje sem in tja.
Da ne govorim o prometu. Mi smo bili izven sezone pa smo v času prometnih konic porabili tudi eno uro za 30 km .
Kako je tam poleti med sezono si sploh ne predstavljam.

Pa imej v mislih tudi to, da so trejli npr. v San Remu in San Romolu in predvidevam, da povsod kjer je mivkasto-peščena podlaga v (pre)suhem totalna drsalnica brez gripa in jih ne vozijo niti domačini.
O visokih temperaturah in užitku vožnje v takem je pa že Mpoludnk namignil. ;)

Če bi šla jaz tja poleti bi se držala bolj notranjosti in izogibala obale. Je pa tam težje dobit poceni nastanitev, čeprav za vaju, ki bosta s šotorom in mobilna, mogoče niti ne.
Trackov ni, itak ne. Za 40 eur na osebo na dan nam vsaj za to ni bilo treba skrbet. :D
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Depresija » 08 Jul 2013 17:52

JoJo 2x, Finale ligure ni samo Finale ligure kot si sam omenil, ampak je še precej drugih okoliških mest kjer se bavijo s podobno dejavnostjo. Kar pa je presenetljivo je to, da praktično vsako od le teh nudi popolnoma drugačno podlago terena. Kdor išče pestrost .. se bo najedel pogače :)

Kot so ti že predhodniki namignili, ta regija ravno ne slovi po poletnem bajkanju. Tudi domačini pravijo da so takrat tereni preveč suhi, temperature ubitačne in tudi sama kvaliteta bajkanja je baje slabša. Ampak ok, sej vemo kakšni so Italjani :)
Če si že namenjen na Ligursko obalo poleti, bi ti bolj priporočal da se držiš malo bolj v notranjosti, kar so svetovali tudi domačini. Tukaj izstopata (od meni znanih) vsekakor Molini in Nava. Izhodišča trejlov so namreč na cca 1000mnv. (cca 30min vožnje od obale) In ja .. okrog so dvatisočaki, okrog katerih pripeljejo makadamke kar precej visoko, če se ne motim najmanj do 1800mnv. Trejli zelo podobni našim naravnim trejlom.
Torej se nekako po opisu ravno ne ujemajo s karakteristikami tvojih najljubših terenov :D
Po tvojem opisu bi ti bili pisani na kožo trejli v Sanremu in Sanromolu, ki pa se najlepše vozijo v malo bolj vlažnih sezonah.

Glede samih tur in spustov je namignil že MPoludnk. Tudi turaši največ uporabljajo spuste, ki jih nudijo šatl servisi. Marsikaterega sem tudi sam prepoznal med vožnjo iz fotk na forumih, kjer so jih okategorizirali kot top zadevo za zaključek ture. No, vsekakor izbira je tvoja :D
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 18 Jul 2013 10:05

Aloha!
No evo... Sicer ste se zelo lepo razpisal, kar bo definitivno v pomoč kasneje...
Našel sem sicer gpx traile na http://www.everytrail.com/ .

No ja, finale ligure nisva vidla prou velik.
Ideja je bila pač, nekam tja, ker je v alpah slabo vreme.
Vendar ko sva prišla v finale sva se že naslednji dan obrnila.
Namreč, temperature so bile v nebesih, res vroče. Sva se zbudila ob 5h, da bi šla na turo in je že takrat bilo vroče.
Plus reeees gužva. Enostavno preveč ljudi v kombinaciji z italjani... Ni to dopust :D
Si pa mislm da more bit noro za 1.maj ali oktobra.

Zato sva spokala na nama več kot znano gardo v kamp. In sva se končno letos prvič odpravila na Mt. Altisimo. Ponavadi sva tam za 1.maj in je vedno sneg gor. Spust sva šla v smer Malcesin, kar je bilo na nek način dobro na nek način slabo. Prvi del je bil meni vrhunski. Moja se je sicer na začetku stresla k zmaj, tko da ji je potem ceu spust manjkalo samozavesti ampak jbg. Drugi del spusta, od sedla dol je biu pa na žalost katastrofa. Je treba ponovit s kakšnim drugim spustom.

Potem pa sva se prestavila v švico v Flims/Laax. Kamp ista cena kot na gardi, folk ful prjazn, okolica lepa lepa lepa.
Mnogo tur na voljo. En dan sva vzela karto in furala "park".
Tam sta to samo dva traila. Vendar sta vredna :D Vsaj meni.
Eden se imenuje Never end, ta je zabaven DH spust. Ni pretirano zahteven.
Je nekje dobrih 1000m spusta.
Drugi pa je Runca Trail. Polizan flow. 800m in 7km dolg. Prvi dve furi se mi je zdel celo malo dolgočasen.
Potem tretjo si ga pa že zapomniš in rataš hitrejši. Takrat postane pa nevaren. Ker je na VSAKEM zavoju banda.
Povsod kaki mali skoki, bande si sledijo res ena za drugo. 4ta fura si že uničen :D Vsaj jaz sem bil.
Trail je impresiven, ker je nenormalno koliko ur dela so morali porabiti za to. Bande so bande, ne govorimo o KG bandah.
North shore, ki je na nekaterih mestih samo za prečenje terena, nekje pa enostavno za dodatno zabavo je izdelek sam po sebi.
Ni spet Whistler, ampak je pa :D

Kar se tiče vintanja je švica zakon, ker lahko dobiš kakršnekoli mape želiš. Že v kampu na recepciji dobiš mapo z basic označenimi traili opisi itd.
Resda so dragi, ampak se da tudi temu delno izogniti. Če paziš malo po katerih cestah greš, se izogneš njihovi vinjeti. Kampi so lepi in urejeni. V trgovini pa če malo paziš kaj kupiš, tudi ni take drame. Sicer pa je tko, da so cene krat 3 v švici.

No ja, tkole malo na kratko... Hvala še enkrat vsem za material.
Vidim da je resnično treba finale obiskat enkrat izven poletja...
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

Vrni se na Kolesarska centrala

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov