Dolomiti

Predstavi se in povej kaj iščeš ali pa kontaktiraj koga izmed tistih, ki so to že naredili. Tu ne vabiš na konkretno turo, ampak pustiš nekakšno odprto povabilo za dogovor za turo. Tu se predstavijo tudi vsi novi člani table.

Dolomiti

OdgovorNapisal/-a MiLi » 21 Feb 2014 21:51

počasi bo treba splanirat dopust. nekak se mi najbolj fajn slišijo Dolomiti. ima kdo kakšno priporočilo, kam v Dolomitih se splača dat? rad bi, da bi bil teren čim bolj pester, po možnosti s kakšnim bike parkom v bližini. makadam ture me ne zanimajo. sem pa prebral, da zna biti avgusta-septembra kar gužva v teh gorah. začetek julija bi bil primeren? ena izmed variant je še Saalbach. ta Big5 deluje zanimivo. http://big-5.at/info/streckeninfo

za vsako informacijo bom hvalažen 8)

lp
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

Re: Dolomiti

OdgovorNapisal/-a problematiks » 22 Feb 2014 02:04

The big 5 je bullshit.V Dolomitih je pa kul prakticno kjerkoli, samo po zemljevidih moras malo pogledat.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a MiLi » 22 Feb 2014 18:29

sem našel eno zanimivo stran s še bolj zanimivim filmčkom http://www.dolomites-mtb.com/en/

mislim, da je kar odločeno glede dopusta 8)

ma kdo kakšno idejo, kam bi se bilo najbolje dati? seveda ne s preveč navitimi cenami.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Roberto » 22 Feb 2014 20:08

V Val Gardeni, če ne boš imel kvalitetnega tracka ali najel vodiča ne boš našel kvalitetnih trailov. Samo makadam in ogromno prečenja smučarskih prog in izgubljanja. Mogoče ti je pa že kolovoz in podobno tisto v čemer uživaš.
Roberto
Uporabniški avatar
Roberto
član

Kraj: Britof

OdgovorNapisal/-a problematiks » 22 Feb 2014 20:42

Z dobrim zemljevidom (seveda ga moras znat tudi "brat") se dobi dobre tudi brez vodica ali GPS.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 22 Feb 2014 22:12

S punco sva bila predlani en teden v Alti Badii. Stanovala sva v San Cassianu, ki ga pozimi ne maram preveč, poleti pa se je izkazal za odlično izhodišče. Imela sva karto za žičnice in avtobuse, ki je odlična naložba.
Vozila sva se ves teden, tri daljše in nekaj krajših tur. Žičnice pridejo prav, čeprav se da povsod gor tudi po kolovozu, dol so pa večinoma ne preveč zahtevne single, vsaj jaz sem izbiral take.
Sella ronda je enkratno doživetje, tudi če goljufaš z žičnicami.
Iz San Cassiana prideš z gondolo na vrh hribov med San Cassianom in Corvaro, malo poganjaš po vrhu in se spustiš proti Campolognu, pa v Corvaro, pa v La Villo, pa v Badio. Nad Badio je sedežnica, ki te pelje na Santa Croce, od tam je krasna pot dol v San Cassiano. Ko sva bila midva, gondola na Passo Gardena še ni delala, če pa dela, je tisto pobočje nad Colfoscom tudi polno poti.
Če se ti ljubi nesti kolo kakih 300 vm, priporočam turo Armentarola-Malga Fanes-okrog Tofan v Cortino. Ni sicer neka tehnično zahtevna, večinoma po lepih poteh in dol žal po kolovozih, ampak skozi naravni park Fanes-Senes-Braies in zelo lepo.
Pravega parka v Alti Badii ni, nad La Villo imajo eno improvizirano kao "DH" progo, ampak daleč od parka, nekaj tablov in band. Morda so v zadnjih dveh letih že tudi kaj dodelali, ne vem.
Najbližja je WC proga na Canazeiem, Val di Fassa. Ta je kar hard, veliko je objektov, proga je dolga, ne vem pa, kako je z žičnico. Jaz sem se po njej peljal na Sella Ronda krogu, z AM biciklom in sem na nekaterih delih pošteno cvikal, priznam :)
Skratka, kar se tiče hribov, je po mojem redkokje lepše kot v tem delu Dolomitov. Potk za kolesa je malo morje, veliko jih je na internetu, za moje pa seveda lahko dobiš gpx pri meni. Kar se tiče parkov, ni pravega. Cene so pričakovano visoke, čeprav z Avstrijo povsem primerljive, pa precej nižje kot v Švici. Midva sva za krasen apartma sredi San Cassiana s savno in welnessom dala 360EUR za teden dni.

Če pa še nisi povsem odločen, kam iti... Lani sva bila v Livignu. Po tistih Dolomitih, nad katerimi sva bila res navdušena, sva se bala, če bo sploh še kje tako dobro. No, bilo je še bolje :)

Slika
Fanes
Slika
Med Col Rodella in Val Gardeno
Slika
Nad Colfoscom
Zadnjič spremenil matevz100, dne 22 Feb 2014 23:00, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
matevz100
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a problematiks » 22 Feb 2014 22:49

Ma za MTB zanimivih poti je povsod v Dolomitih dovolj, tudi ce so nekateri deli "kao" znani po tem, da je tam samo makadam in nic drugega.Ena od teh je baje okolica Cortine, pa lahko iz prve roke povem, da so potke za si prste obliznit tam okoli.Za gor je treba tudi kdaj nest bicikel, ampak se splaca.Kronplatz je npr tudi zelo fajn destinacija, sploh ce so ti bolj flow variante fajn.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a MiLi » 22 Feb 2014 23:16

hvala vam za informacije. še posebej tebi matevz1000, za res lep opis. najbolj me mika okolica Gardene-Cortine-Badije.

problematiks, zakaj si skromen? te slike spadajo v to temo, ne pa pod ZS :P to je to, na kar se upal.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a marjo1 » 24 Feb 2014 14:58

No Matevža smo takrat srečali tam nad Armentarolo v parku Fanes. Po moji oceni je falil smer izleta. Če bi šel iz Cortine proti Armentaroli ne bi nosil... :D

Če greš v tiste konce je Badia najboljša izbira, imaš največ stvari na dosegu roke, praktično 360 stopinj okrog tebe je kaj za prevozit, prepešačit... Dober zemljevid in čar raziskovanja. Neprecenljivo.

Kot kraje priporočam La Villo, San Cassiano, Pedraces (Badia po novem), San Leonardo... sama Corvara je tudi zelo uredu, samo je dražja.

Bajk parka tam ne potrebuješ. Je povsod okrog tebe en sam bajk park. Da se ti zmeša, ker ne veš kam bi prej šel.
marjo1
član

Kraj: Goriška Brda

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 24 Feb 2014 16:35

He, he, Marjo, se spomnim. Pa še malo nas je namočilo... Se strinjam, v drugo smer bi se dalo dosti več peljati, ampak moja punca se ne bi po tisti poti nič bolj peljala dol kot gor :) pa spustil bi neponovljivo izkušnjo, da se pripelješ v Cortino na glavni trg v najbolj nobel kafič najbolj umazan v življenju...
Sicer se pa strinjam, tam res ne rabiš parka, vse skupaj je en tak diznilend
Uporabniški avatar
matevz100
član

OdgovorNapisal/-a Rojc » 24 Feb 2014 21:21

Bi si malo sposodil tole temo, če lahko... Tudi sam trenutno planiram dopust in v igri so med drugim tudi Dolomiti. Veliko informacij je bilo že podanih, zanima me pa še slednje. Za koliko dni greste ponavadi tja in kako preizkušate svojo srečo z vremenom?

Zanima me tudi primerjava z les 2 alpes. Kaj je boljše in kaj ugodnejše?
Rojc
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 24 Feb 2014 21:27

Mi smo na takih pocitnicah tipicno 4-5 dni, za lovit vreme imamo pa tipicno v igri dva zaporedna (podaljsana) vikenda in ce prvega ni ok vreme, ciljamo na drugega.Lani se nam je prvic zgodilo, da ne en ne drugi nista bila ok glede vremena in smo jo potem mahnili drugam.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 25 Maj 2017 09:40

Kot kaže gremo z familijo v dolomite.
Verjetno v Chivetto.
Je kdo kaj fural tam, lahko tudi par 10 km stran.

priporočila dobrodošla muy obgrigado.

v znak hvaležnosti vam podajam tale link >>
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a klmn » 26 Maj 2017 10:22

Jaz sem fural, en dan sicer samo...sobota Sello Rondo, nedelja pa Alleghe, kjer smo kupili karto za te gondole gor nad Alleghejem proti Chivetti pa je bilo precej kr neki, nobenga traila, da bi reku da je dobr, nisva našla s kolegom.
klmn
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a MiLi » 22 Jul 2020 20:51

letos se bomo spet podali v Dolomite. gledamo predvsem, da je čim manj vožnje z avtomobilom. 6 let nazaj smo bli v Colfoscu, a je po večini deževalo, tako da nismo delali nekih dolgih tur. zanimajo nas predvsem visokogorske ture, pa čim manj speglanih prog. morda še odvozimo en dan Sello Rondo. Se splača? Gledali smo tudi Canazei, a je še cirka 1uro dlje oddaljen od Colfosca. ima še kdo kakšen dober predlog glede izhodišča, oziroma morda ve kdo za kakšno dobro celodnevno visokogorsko turco, v tistih krajih?

hvala za predloge.

lp
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a cebe » 22 Jul 2020 21:39

Do jurja km voznje ne delaj panike okol tega, isci lokacijo glede na furanje!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a problematiks » 22 Jul 2020 21:55

Canazei (ali Arabba, Corvara,...) so fajn izhodisce. Za kaksne visokogorske je tudi Cortina fajn. Z Damjano sva bila v tistih koncih kar nekajkrat, sva pa vedno bila na vecdnevnih turah, tako da se kaksnega konkretnega predloga za enodnevno zal nimam.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a MiLi » 23 Jul 2020 05:51

Marko, maš morda kak fajni apartma nagledan v unih krajih? kar sem gledo, so cene kar zasoljene.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a problematiks » 23 Jul 2020 07:25

V glavnem sva bila sicer bolj po kočah, ma kar sva bila v kakšnih apartmajih, se je tipično dalo dobiti kaj za tam okoli 30 evrov. Koliko je to odvisno od sezone, pa ne vem. Midva sva ponavadi pohajala tam okoli konec avgusta/začetek septembra.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a MiLi » 23 Jul 2020 11:34

kaj pa kakšen Sexten? je kdo že fural tam?
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a problematiks » 23 Jul 2020 16:14

Kamorkoli po Alpah se parkirate, boste imeli za vozit. Ne komplicirat, samo pejte :P

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Andraž » 23 Jul 2020 16:23

problematiks napisal/-a:Kamorkoli po Alpah se parkirate, boste imeli za vozit. Ne komplicirat, samo pejte :P

Marko

Se popolnoma strinjam :D
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

Vrni se na Kolesarska centrala

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov