Korzika in MTB

Predstavi se in povej kaj iščeš ali pa kontaktiraj koga izmed tistih, ki so to že naredili. Tu ne vabiš na konkretno turo, ampak pustiš nekakšno odprto povabilo za dogovor za turo. Tu se predstavijo tudi vsi novi člani table.

Korzika in MTB

OdgovorNapisal/-a Kostan » 16 Feb 2009 15:06

Pozdravljeni,

ker so stare teme odšle v večna lovišča tu odpiram novo temo o MTB na Korziki. Pozivam vse ki imate kakršne koli informacije, izkušnje, potopise, fotke, gps tracke itd, da zadevo v tej temi delite z drugimi.

če ima kdo kopije starih tem o Korziki bom presrečen. Zanima me vse, od Freerajda do romantičnih turc z lepšimi polovicami.

Hvala in LP
Kostan
Kostan
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 24 Feb 2009 21:35

Za prvomajske praznike nameravamo iti na Korziko in takih opisov bi bil tudi jaz vesel. Nisem našel kaj uporabnih sledi. Ko pridemo nazaj, bom lahko dodal kaj informacij. Zaenkrat smo nabavili planinski in MTB vodič ter kašen zemljevid. MTB vodič ima pa kar nekaj asfalta in bo treba ture popravit.
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a problematiks » 24 Feb 2009 22:00

Mi smo bili dol nekaj let nazaj, pa kar razumem, zakaj ima MTB vodic toliko asfalta not :wink: Vsaj nam ni uspelo dobit nic kaj dosti uporabnih singlc.Velika vecina, ki smo jih nasli, je bila ali je zelo kmalu postala prevec zarascena za kolesarjenje.
Bilo je pa nekaj relativno zanimivih jeep poti, makadamov pa tudi ni manjkalo.
Tako da po mojih izkusnjah je Korzika za pohajanje z biciklom ok, za kaksno resno gorsko kolesarjenje pa ne ravno.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Surfac » 24 Feb 2009 22:03

Kateri del Korzike ste pa bili? Makadami mi niso ravno ideal :P
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 24 Feb 2009 22:45

Bolj ali manj smo sli skozi center Korzike na jug in potem nazaj.
Ce pogledas na ta zemljevid, samo sledis rdeci cesti iz Bastie skozi Corte proti jugu v Bonifaccio in potem ob vzhodni obali skozi Porto Vecchio nazaj do Bastie.
Ustavili smo se kar na nekaj mestih, se pa ne spomnim vec krajev.Kakorkoli ze, tam kaksnih bajkabilnih potk nismo nasli.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Pokora » 25 Feb 2009 00:20

ture naj bi bile tule, oziroma tam, kjer so številke. Najbrž bomo "napadli" severni del in zahodno od Monte Cinto (Porto, Calvi), tam naj bi bile tudi ta bolj "resne" ture. In okolico Monte Cinta, če le ne bo preveč snega :oops:

tale beispiel tura s severa niti ni tako zelo slaba, čeprav ima skoraj 50 % asfalta, poleg tega se jo da kar nekaj izboljšat.

bomo videli na licu mesta :D

lp, Denis
Kdor prehitro pride, ne zna uživati.
Uporabniški avatar
Pokora
članica

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a AndrejaT. » 25 Feb 2009 08:08

Z Jožetom sva pred dvema letoma kolesarila po Korziki - potovalno s prtljago http://www.kgkvolja.si/predavanja/korzika.jpg. Lepa planinska pot je bila na Cap Corse (severni rt), vendar sva tu pretovorila skupaj najprej eno kolo, potem drugo. Brez prtljage bi bilo idealno.
Taborila sva tudi v osrčju Korzike (nekje pod Kortami, bi morala pogledati zemljevid) v lepem planinskem kempu, kjer je bila okolica posejana s planinskimi potmi. Tudi jaz grem za prvomajske praznike na Korziko in moram priznat, da me ne moti, če bomo vozili po makadamu, kakšen del po asfaltu in malo širših singlcah. Je narava tolk lepa, da se ti glava stalno obrača okoli in nimam zmeraj potrebe, da vlačim kolo na hrbtu, tolčem z zobniki po skalah, visim nad zadnjo gumo in trepetam nad prepadi. Jah, stara sem že, qua čm :mrgreen: .
Nč bat, je tolko planinskih poti, da bomo tudi kaj od tega našli. :D
Carpe diem!
Uporabniški avatar
AndrejaT.
jest nam nobenga nč prosila

OdgovorNapisal/-a mali1078 » 25 Feb 2009 08:56

Se strinjam z problematiks-om.....mi smo tudi bolj kot ne žulili asfalt.....in tu pa tam kak makadam...je pa bilo konec koncev tudi po asfaltu enkrat za spremembo super!

p.s.: tisti planinski kamp je najverjetneje ta v dolini Restonice pri Cortah .....priporočam obisk.
mali1078
član

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a mali1078 » 25 Feb 2009 08:58

Se strinjam z problematiks-om.....mi smo tudi bolj kot ne žulili asfalt.....in tu pa tam kak makadam...je pa bilo konec koncev tudi po asfaltu enkrat za spremembo super!

p.s.: tisti planinski kamp je najverjetneje ta v dolini Restonice pri Cortah .....priporočam obisk.
mali1078
član

Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Drago 28 » 09 Mar 2009 22:03

Z boljšo polovico sem bil lani na dopustu. Res je težko dobiti kakšno makadamsko ali kolovozno pot, ki nima vrat s ključavnico ali brez robid in kaktusov (vsaj tam, kjer sem jaz bil). V glavnem samo slab asfalt. Prilagam nekaj utrinkov iz okolice Cervioni-ja. Dolga ovinkasta cesta z zelo malo prometa (več goved kot avtomobilov).
http://www.moj-album.com/uredi/drago28/15142281/
Drago 28
član

Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a surfer » 10 Mar 2009 13:38

Mi smo bli tudi lani. Kolesarili smo po večini tako da smo vidl en lep hrib in se odločili da gremo gor. Pač na slepo. Res je velikokrat zaklenjeno in kake žice, ampak smo kdaj tudi to preplezali in kolesarili. Na kolesu smo bili vsak dan, večinoma kake krajše ture na bližnje hribe, edino enkrat je bilo kake 4,5 ur. S kolegom sva si zadala en hrib ker se je nekako vidlo ene ceste gor, ampak sva se kar pošteno lovila da sva na koncu le prišla do vrha, vendar čez ograje, mimo psov in mrtvih ovac.. Je bilo kar znimivo ampak kolesarjenje vse na slepo. Najlepši del pa je bil na severu na začetku Cap Corsa na zahodni strani pri mestu St. Florent ko smo bili v campu. Potem pa je bila iz kampa speljana pot ob obali kakih 5 km v eno stran zelo zanimiva, malo skal, malo mivke, malo gor malo dol, zelo lepe palže... ampak kot sem napisal ne preveč dolga.

lp
Surfat pa kolesart, pa kolesart pa surfat, pa mal smučat, pol pa mal kolesart in surfat pol pa še mal surfat in kolesart. TOJTABOL
surfer
član

OdgovorNapisal/-a surfer » 10 Mar 2009 13:48

Malo sem na googlemaps pogledal in se spomnil še nekaj. Pri Ajacciu smo šli čisto na zahod na rt Tour de la Parata, tam je nek grad... Pred tem rtom pa je ena BMX zapuščena proga, ampak še čist ok za zajebancijo. Tam smo tudi na črno prespali (v kombijih) brez problema... Od tam pa smo šli tudi ob obali proti severu ponovno ene par km in je bila tudi lepa pot za kolesarit.

lp
Surfat pa kolesart, pa kolesart pa surfat, pa mal smučat, pol pa mal kolesart in surfat pol pa še mal surfat in kolesart. TOJTABOL
surfer
član

OdgovorNapisal/-a Kostan » 18 Mar 2009 20:23

Kako pa je kaj z varnostjo koles v kampih? Imajo posebne prostore pod ključem ali je treba s seboj vzeti 10m verige?

Lp Kostan
Kostan
član

OdgovorNapisal/-a Drago 28 » 18 Mar 2009 21:26

Posebnih prostorov za kolesa nisem videl v nobenem kampu. Imel sem tri metre dolgo verigo s kljkučavnico in sem oba bicikla pripel za kakšno drevo.
Drago 28
član

Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 18 Mar 2009 22:13

Na Korziki sem bil dvakrat in še nameravam iti tja, raj na zemlji. Kopali smo se v morju in potokih po gorah, hodili po hribih, kolesarili in kaj vem kaj še vse. Za prvi maj utegne biti tudi dobra turna smuka.

Vozili smo po asfaltu, takoj ko zaviješ iz glavnih cest je prometa malo, asfalt pa bolj za gorsko kolo kot za avtomobile. Makadamskih cest je precej, s stezami pa je križ, so komaj prevozne zaradi sredozemskega rastja, flikaš non-stop.

Imam en nemški kolesarski vodnik, krožne ture izven glavnih prometnic, lepo, podlaga pretežno asfalt, posodim. Imam tudi nekaj GPS sledi poti, ki smo jih prevozili in štiri poskenirane zemljevide.

V Strmih kolesnicah Paternu omenja francoski vodnik, po katerem je vozil, sam sem ga zaman iskal po trgovinah na Korziki.
Kolovozi so namenjeni vožnji :!:
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a miha » 19 Mar 2009 21:02

Jaz sem bil na Korziki jeseni 2007 in na celi poti okoli otoka se mi teren nikjer ni zdel prav idealen za MTB ture kot jih poznamo pri nas. Sicer jih tudi nisem iskal, ampak sem nekaj prehodil tudi peš in kolikor sem opazil, imaš povečini dve vrsti poti: asfaltne in makadamske ceste ter peš poti, na katerih je kolo neuporabno, ker so prestrme ali drugače preveč zajebane. Sicer se verjetno najde kakšna prav krasna turca in upam da jo boste odkrili (in jo delili z nami, sam se gotovo še vrnem tja), ampak po mojem skromnem mnenju ne pričakujte takšnih epskih tur kot v naših hribih :)
Seveda upam da se čim bolj motim in boste odkrili kakšen "cukr". Uživali boste pa v vsakem primeru, to je sigurno :)
Še nekaj slikovnega materiala: klik
Uporabniški avatar
miha
nočna izmena

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Kostan » 20 Mar 2009 09:58

Miha,

vidim da si imel kolesa na strehi. Kako si to uredil na trajektu? Kupiš navadno karto in daš kolesa dol? A kaj komplicirajo oz. a je treba kupit kakšno dodatno karto za kolesa?

Drugače pa čestitke za zelo lepe slike. Si me prepričal da moram nujno tja :).

Lp Kostan
Kostan
član

OdgovorNapisal/-a miha » 20 Mar 2009 14:38

Na srečo sva imela dovolj prostora v avtu in sva kolesi nekako nabasala notri, tako da ni bilo potrebno nič doplačati. Tudi če bi imel kolesa na strehi ne vem kako je z doplačili. Nekaj višja cena je za višja vozila (to višino presežeš s kolesi na strehi), ampak nisem ziher če tudi za osebni avto s kolesi na strehi. Vprašaj ob nakupu kart...
Vsekakor se ti splača vnaprej rezervirati karto, ker lahko prihraniš vsaj polovico v primerjavi s karto, ki jo kupiš na licu mesta. Žal vem iz lastnih izkušenj ;)

LP
Uporabniški avatar
miha
nočna izmena

OdgovorNapisal/-a Surfac » 20 Mar 2009 20:42

@Miha Lepe slike, en razlog več, da gremo (zopet) tja.
@Joc Se zmenimo za izmenjavo informacij
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a Pokora » 21 Mar 2009 16:15

@Miha
priznam, hudo sem uživala, ko sem gledala tvoje fotke s Korzike, super so!
Tu vidim, da moram obnoviti fotografsko znanje, se kaj novega naučiti, predvsem pa izključiti avtomatiko in slikati s "pametjo" (a žal moji objekti nočejo čakati). :oops:

Sedaj se še mnogo bolj veselim Korzike, če bomo našli kakšen "cukr", ga bomo z veseljem delili z vsemi :D
Če ga pa ne bomo našli, je asfalt tako razdrapan, da je kar dober nadomestek makedama, razgledi pa so enkratni in drugačni kot pri nas. Kar pomeni, da bomo v vsakem primeru zadovoljni in zadovoljeni :D

@Admin - preseli to temo na bolj ustrezno mesto (npr. Povabim te na turo)!
Kdor prehitro pride, ne zna uživati.
Uporabniški avatar
Pokora
članica

OdgovorNapisal/-a miha » 26 Mar 2009 13:16

Hvala za pohvale :oops: Pri tolikšnem številu slik, kot sva jih naredila, res ni bilo težko izbrati nekaj primernih za objavo :)

Fajn raziskujte in seveda izčrpno poročajte!

LP
Uporabniški avatar
miha
nočna izmena

Re: Korzika in MTB

OdgovorNapisal/-a Kastivnik » 18 Jun 2010 10:10

pozdrav,

bom si sposodil temo..
po starih(izbrisanih temah) in tejle temi sem opazil,da vas je kar nekaj bilo na Korziki.Midva sicer ne grema tja na kolesarske počitnice,bi pa vseeno vzel kolesa zraven in bi naredila štiri do pet relaksacijskih tur,za popestritev dopusta...
Res bi bil hvaležen tistemu,ki bi mi svetoval kakšno zelo enostavno, ampak res enostavno, dve ali dve in pol urno(ali manj) turo lepih razgledov,ne pretirano strmega terena in z čim manj asfalta...(hehe vse te tri želje skupaj se slišijo skoraj nemogoče...,ali se motim?)
Ker pa se najbrž za pojem "enostavna tura" lahko mnenja med menoj in "dobro dušo" ki bi hotela z mano delit inormacije lahko zelo razhajajo, naj dobrotnik ve:1.sem popoln začetnik pedaliranja(več let sem se shuttlal), 2.s sabo imam boljšo polovico(začetnik pedaliranja), 3.nimam planinskih kart,mtb vodičev in pa gps zadeve(oba rada malo zalutama),4.nisem lenuh ki se mu nebi dalo listat in iskat po internetu-mislim da so zlata vredne informacije iz prve roke in izkušnje drugih kolesarjev...

HVALA lepa vnaprej..
Kastivnik
član

Kraj: Wuzenica

OdgovorNapisal/-a Polževka » 24 Feb 2012 08:55

Oj, če koga slučajno zanima; letos za prvomajske praznike, med 27. 4. in 5.5.2012 se dogovarjamo za bajkanje na Korziki; več na PM.

Polževka

Opis na strani KGK Volja KORZIKA
Nekateri že imamo karte za trajekt :lol:
Uporabniški avatar
Polževka
član

OdgovorNapisal/-a savinjka » 05 Apr 2012 10:49

Če se mogoče kdo odpravlja v maju na Korziko pa ima še kak prostor v avtu (tudi za kolo), se priporočam.
Seveda delitev stroškov.
savinjka
članica

Kraj: Savinjska

OdgovorNapisal/-a krMate » 20 Maj 2012 20:34

Gremo družinsko v četrtek, ampak smo polni.

Se pa še sprašujem, kako spraviti kolo na otok - ima kdo izkušnje oz. ve, če lahko kolo npr. dam na streho od avta (ležat, tako, da višina ne presega 1,9m) ali na zadnji nosilec za na prtljažna vrata, tako, da dolžina ne presega 5m? Karto imam za avto brez kolesa. Nasveti dobrodošli.

Hvala vsem, ki ste objavili fotogalerije - da si človek lažje predstavlja, kam se splača pogledat.
krMate
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 20 Maj 2012 21:20

Ponavadi smo imeli kolesa notri, če ti bo pa tvoja varianta uspela pa vsekakor povej. Pomoje boš to videl šele ko ti bodo dali nalepko, ali pa še račun za višino oz. dolžino. :)
Lahko ga daš pa posebej na trajekt, mislim da je to stalo 6 €. Če ti bojo zatežil pač narediš tisto kar je ceneje.

Če rabiš tracke tur mi pošlji mail naslov.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a krMate » 06 Jun 2012 22:03

Glede kolesa na avtu sem jih vprašal po mailu in so mi povedali, da v kolikor naložen avto ne presega meje kategorije (1,9m višine, 5 m dolžine), ni problema. Kolo sem imel na nosilcu za na prtljažna vrata; nameraval sem ga pred trajektom malo bolj zložiti, da ne bi presegal 5 m dolžine, ampak potem dejansko ni noben nič kompliciral, niti za nazaj, tako da sem pustil - čeprav je štrlelo čez 5 metrov. Pa tudi drugi so imeli še večje nosilce, kovčke na strehi itn. - ne vem pa, ali so za to kaj plačali že ob nakupu karte. Sem pa slišal, da so včasih hodili naokrog z metri oz. merilnimi palicami. Tokrat niso.

Je pa Korzika res lepa in zelo raznolika. Žal nisem uspel raziskovati kakšnih posebnih stezic, ampak bolj makadame, pa asfalt, kjer sem pač utegnil skočiti na kolo (in otroke pustiti ženi...), ampak je že zaradi lepot okolice res užitek. Se tudi povsod najde dovolj kolovozov, ki nudijo vsaj nekaj izziva. Če koga zanima kaj konkretnega, pa seveda z veseljem odgovorim, če bom vedel.
krMate
član

OdgovorNapisal/-a craftworks » 04 Sep 2013 15:37

Sem malo pobrskal po tabli o korziki in zasledil kar dosti materiala. (opisi tur, gps-i in podobno)
Zanima pa me kako je v resnici. Se da enostavno uzet kolo in zavit iz cest na razne poti, al je vse zaraščeno in se je pametno držati cest, makadamov?

Lp
DEŠ fleš
I want to ride my bicycle!
Uporabniški avatar
craftworks
član

Kraj: Vrtejba

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 04 Sep 2013 17:54

Če misliš it sedaj, boš verjetno imel kar velike probleme z trnjem in zaraščenostjo poti. Mislim da je za MTB najboljši termin tam okrog prvega maja. Sneg se že stopi, trnje in šavje pa še ne požene. So pa tam poti vglavnem kar zahtevne, malo je lepih gladkih.
Če hočeš ti lahko dam treke poti, ki smo jih prevozili, drugače pa malo pobrskaj po moji picasi, da dobiš vtis kakšne so poti.

https://picasaweb.google.com/1172032761 ... CORSICA09#
https://picasaweb.google.com/1172032761 ... RZIKA2010#
https://picasaweb.google.com/1172032761 ... rzika2012#
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a craftworks » 23 Sep 2013 20:39

Da odgovorim. Trackov nisem potreboval, kolesarila pa sva na koncu samo 2x, pa še to po makadamu. Kljub temu sva se enkrat kar pošteno nagarala :)

Hvala vseeno.
DEŠ fleš
I want to ride my bicycle!
Uporabniški avatar
craftworks
član

Kraj: Vrtejba

Vrni se na Kolesarska centrala

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov