Bike Park Kranjska Gora - 2017

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Bike Park Kranjska Gora - 2017

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 18 Mar 2017 17:03

Park odpiramo 21.4., letos se bo dogajalo full, iščemo pa tudi shaperja za celo sezono. Če koga zanima naj se javi na info[at]bike-park.si

https://www.facebook.com/kgbikepark/
www.bike-park.si
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

Re: Bike Park Kranjska Gora - 2017

OdgovorNapisal/-a |DSI| » 22 Mar 2017 22:57

Opa. Vidim da ste celo Cenik vozovnic objavili :)
Lepo se je tale vseslovenska podražila....še malo pa bo bolj smiselno kupit Gravity Card (če ni že zdaj), če bo takole po 40€/leto šlo gor :mrgreen:
|DSI|
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 23 Mar 2017 11:01

Za vseslovensko karto, ne definira cene BPKG ampak združenje žičničarjev AFAIK.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a |DSI| » 23 Mar 2017 14:41

Vem, da cene določa združenje žičničarjev. Ni bilo mišljeno kot provokacija (ste pač prvi upali objavit cenik :lol: ), zgolj kot opazka, da so "lepo" podražili.
|DSI|
član

OdgovorNapisal/-a tol » 27 Mar 2017 21:23

Tzuli napisal/-a:Za vseslovensko karto, ne definira cene BPKG ampak združenje žičničarjev AFAIK.

Pa bo letos vseslovenska ali 5/7 slovenska?
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a Shifty » 27 Mar 2017 22:11

11/11 :mrgreen: Večni optimist :D

Kanin
Vogel
Kranjska
Krvavec
Rogla
Golte
Javornik
Cerkno
Maribor
Čelešnik
Sorica

Naslednje leto se priključijo še Bohinj 2864, Stari vrh in Gače. Z Golovcem bomo počakal še en let :lol:
Uporabniški avatar
Shifty
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 28 Mar 2017 00:22

U sej res, Kanin :zdb:
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 30 Mar 2017 19:07

Glede sezonske karte 2017 vsi slovenski parki ne vem nič novega, z veseljem pa sporočam da smo dodali še

SEZONSKO KARTO SAMO ZA BIKE PARK KRANJSKA GORA. Ta bo na voljo od 21.4. naprej in sicer za 240 EUR.

http://www.bike-park.si
http://www.facebook.com/kgbikepark/

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a mrd » 30 Mar 2017 20:23

Tzuli napisal/-a:Glede sezonske karte 2017 vsi slovenski parki ne vem nič novega, z veseljem pa sporočam da smo dodali še

SEZONSKO KARTO SAMO ZA BIKE PARK KRANJSKA GORA. Ta bo na voljo od 21.4. naprej in sicer za 240 EUR.

http://www.bike-park.si
http://www.facebook.com/kgbikepark/

A boš kupil? :P
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a Poldeee » 30 Mar 2017 23:22

Shifty napisal/-a:Gače.

Woohoo 8) :D :o :shock: :mrgreen: :twisted: :oops: :P :mrgreen:
Poldeee
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 31 Mar 2017 00:02

A za 41€ več nas bojo žičničarji kaj manj grdo gledali al kaj? :D
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 31 Mar 2017 07:39

Poldeee napisal/-a:
Shifty napisal/-a:Gače.

Woohoo 8) :D :o :shock: :mrgreen: :twisted: :oops: :P :mrgreen:

Me prav zanima, kaj pomeni to zaporedje smajlijev. Samo da ne bo na koncu spet samo :mad: :oops: :evil:
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 31 Mar 2017 11:25

Mene pa kaj ma to veze z BPKG 2017?

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Spikster » 31 Mar 2017 11:35

BPKG 17 --> cenik vozovnic --> "vse-slovenska" --> slovenski parki vkljuceni v karto (kjer je tudi bpkg, najlepsi park na svetu)

Tko nekak je slo to. Kr simpl se men zdi.
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 31 Mar 2017 19:53

Ok, nazaj k novicam iz BPKG.

Letos si boste pri nas lahko izposojali kolesa Specialized Enudro 650B. So že na poti.

Slika
Zadnjič spremenil Tzuli, dne 31 Mar 2017 21:00, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a urbanesque » 21 Apr 2017 19:49

Kdo ve, kateri parki so letos v "vseslovenski" karti??
Uporabniški avatar
urbanesque
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 21 Apr 2017 20:24

BPKG, Krvavec, Rogla, Maribor, Javornik, Vogel

Cerkno ni

Baje jih je 7 samo enega sem pozabil.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a |DSI| » 22 Apr 2017 01:04

Verjetno so še tako kot lani notri Golte.
|DSI|
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 22 Apr 2017 10:45

Je tako, ja.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Specka » 14 Jun 2017 15:16

Živjo sokolesarji v BPKG.

Zanima me, kdaj bo park ugledal boljš luč sveta? Vsi poznamo zgodbo iz lanskega leta, ko so fantje javno pokomentirali razmere v parku pa so bili linčani kot da so največji kriminalci. Potem so se razemere izboljšale, sicer nevem ali je bila to posledica te objave ali je bilo to zgolj naključje.

Letos smo gledali na Facebooku, nore objave fantov, ki shejpajo park in zgledalo je res hudo. No bilo je 2 vikenda, potem pa se je zadeva drastična poslabšala kot še nikoli v prejšnih letih.

O progi, ki je bila deležna dveh tekem nebom izgubljal besed, saj je to pričakovano nič zamere glede tega ampak, da imajo Evil eye bande kanale kot, da bi vozili motokros je pa nekaj drugega. Da ne omenjam, da voda stoji na nekaterih predelih že več let, pa to vsi vejo, da se bande udirajo in so luknje velike da ti pade celo kolo notri pa ni prijetna stvar glede nato, da ste podražili karto in stvari v parku niste dvignili na višji nivo, kar se pričakuje če že dražite svoje storitve.

Kakšna je vaša trajnostna strategija za BP? je vaš cilj, da bodo zadovoljni joey-ji ki nimajo znanja v gorskem kolesarstu in jim je že spuščanje po cesti velika zabava in se potem ne vrnejo več. Ali hočete ustavarit kolesarsko kliantelo, ki ceni dobre proge?

Sam sem bil več let zvest uporabnik BPKG , nimam nič proti vam niti nisem imel slabih namenov s to objavo oziroma komentarjem ampak me zanima, kdaj se bodo zadeve premaknile in bomo lahko skupaj uživali na vaših progah.
Specka
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 14 Jun 2017 20:33

Letos smo

- pojačali ekipo, namesto enega, redno delata vsak dan dva človeka, v park vložita čez 200 ur mesečno vsak mesec, ko smo imeli razpis za shaper-aj se je javil en človek
- najeli zunanjo ekipo ki je bila ne samo na začetku pri nas, pač pa potem še 2x, poznani so iz dirtpark-a divjina in so stalno v parku, tako kot delavci kot tudi uporabniki
- dodali dvojne kavlje na vsak sedež da ne bo stalnega jamranja čez hitrost samo to je koštalo okrog 4000 EUR
- pojačali delo buldožerja
- pojačali delo tesarja in obnovili večino lesenih delov
- zadovoljili celo plejado kolesarjev pred, med in po traildaysih

Strategija je da v parku raste število obiskovalcev, in da jih je vsako leto več. Deluje zelo dobro za 1x. Po prometu smo bili lani najboljši slovenski park.

Razumem da vsi ne boste nikoli zadovoljni, tebe je celo toliko razburilo da si odprl profil na tabli samo da poveš kako grozno je pri nas. Sprejemamo kritiko, ampak bi pa prosil za kakšno sliko več let stare vode. kanalov kamor pade kolo in evil eye banda zrite kot od motokrosa, ker to enostavno ne drži ali jih pa samo mi ne najdemo. Nazadnje je bil park deležen temeljite inšpekcije v nedeljo, pred 3 dnevi in nič od tega nismo videli.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 15 Jun 2017 11:34

Slike od danes zjutraj:

Evil eye, gozd in bande ob njemu. Včeraj je pri nas deževalo. Luž ni, break-bumpov ni, lukenj za kolo velikih ni...

Slika

Slika

Slika

Slika

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Specka » 15 Jun 2017 16:50

Tzuli napisal/-a:Slike od danes zjutraj:

Evil eye, gozd in bande ob njemu. Včeraj je pri nas deževalo. Luž ni, break-bumpov ni, lukenj za kolo velikih ni...

Slika

Slika

Slika

Slika

Naj še enkrat omenim, da je bil moj komentar na stanje v parku oziroma na stanje, ki je bil pred popravki dobro nameren, saj imamo vsi več od tega :D
Specka
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 15 Jun 2017 17:27

Od tvoje objave do teh slik ni bilo nobenih popravkov, samo poslikat smo šli...

Kritike razumemo dobro namerno, če pa piše da so že par let stare luže, da je Evileye banda kot od motokrosa mi pa tega ne najdemo, se nam pa ne zdi da imamo vsi full od tega.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a malossi » 19 Jun 2017 14:39

Specka, tut meni ni jasno, od kje ti te ideje.... Meni se zdi bike park zgledno urejen. Edino večji cokel mi je res ona sedežnica, ki traaaaaja, da prideš do vrha... Če te tu motijo neke luže.. pol ne vem, kako kje drugje furaš. Mogoče je pa zate dobra samo Peca.... pa seveda ne mislim na Thriller :) Da nisi kdo od kake konkurence, kateri gre v nos dobro delovanje bikeparka.
Uporabniški avatar
malossi
član

Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a denis100procent » 18 Jul 2017 11:41

Po petih letih sem se odlocil, da grem obiskat park, ker je v zadnjem casu bil na zelo dobrem glasu. In tudi sam potrdim da je use top, lepo postimano in tudi lepo vzdrzevano. Samo tista zicnica mi je toliko zatezila da verjetno me spet nebo kranjska videla en lep cas... das 25e in pol tista zicnica cinca gor, pol se ustavi, naredi 10m, pa se spet ustavi...res je dolga (predolga) za gor. uglavnem tukaj je edini ampak en velik minus z moje strani. Od oka mislim da od osmih ur obratovanja, zicnica pobere minimalno 3...
Uporabniški avatar
denis100procent
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 18 Jul 2017 13:15

Hvala za ta iskren in pošten opis. Ni kaj sedežnica je res počasna, že večkrat smo omenjali da hitrost uravnava zakon in tu se ne da veliko narediti.

Dejstvo, ki ga sami zagovarjamo je, da se v celem dnevu vseeno dovolj zmatraš da je dan polno izkoriščen. :) Letos smo montirali 2 kljuki na en sedež, na ta način ni prevoz nič hitrejši je pa vsaj manj dolgočasen če je še nekdo s teboj na sedežnici.

Vsi v Kranjski Gori smo polni pričakovanj, žičnica ima nove lastnike, pridobivanje gradbenega dovoljenja za izgradnjo gondole na vrh je v zadnji fazi. V roku 2 let je to realno pričakovanje. Potem pa naslednji korak, precej hitrejše in 2x daljše vse skupaj.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a cresh » 23 Jul 2017 09:16

Včeraj šel samo mimo in videl polno tujcev, k so fural, tko da kr tako naprej.

Poslano z mojega Nexus 5 z uporabo Tapatalk
cresh
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 23 Jul 2017 10:25

Hvala, hvala. Zadnje čase se res veliko dogaja. :)

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a romc35 » 16 Okt 2017 06:03

V,soboto smo bili v Kranjski in odsli razocarani.Park je v obupnem stanju.Ze sama sedeunica te zamori,ker mas obcutek da ceu dan samo sedis.Zato bi morala ekipa ki skrbi za park vsaj traile redno vzdrzevati.Park se dobesdno razpada.Makedama in kamenja je kot v kakem zapuscenem peskokopu.V gozdu je listja toliko da sploh ne ves kje furat.Culi in ekipa proge je treba vsakodnevno pucati in vzdrzevati.Vzemite si za zgled Krvavec in njihovo ekipo ki je res pridna in ve kako se stvari streze.
LP Romc
romc35
član

OdgovorNapisal/-a filip1987 » 24 Okt 2017 20:24

:D :D Zdravo.
Zanima me če je park v petek odprt? Na fb strani sem zasledil obvestilo, da bo, ampak za vsak slučaj še vprašam tule? Se je treba it mal zdivjat
Hvala
filip1987
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 05 Nov 2017 12:24

Park je danes zaključil s sezono 2017, se vidimo 2018.

Park se v sezoni, tako kot vsi drugi parki vzdržuje vsak dan in se ne razpada, se pa vedno znova najdejo kritiki.

Tale video je obiskovalec objavil na naši strani dne 31.10.2017, povej prosim kje je razpadlo?

https://www.facebook.com/ziga.meglic/vi ... 015720902/

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a romc35 » 05 Nov 2017 19:42

Tzuli od prve sezone delovanja parka v K.G.sem v fural tam pa nikoli ni bilo toliko razbit teren.Poglej si 19o sekundo videa ki si ga prilimal.O takih bombicah govorim.Ko sem v prvo priletel sem se skoraj razbil.Tudi zgornje bande so luknjaste ,jumpi na travniku celi v presku in kamenju,spodnji gozd,bolj desne linije prekrite z listjem.Saj ste tudi kaj dobrega naredili me pa res moti ker sproti ne urejate parka.Vem da se je bližal konec sezone,pa vseeno bi to moralo biti poštimano.

LP Romc
romc35
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 06 Nov 2017 01:26

Ne, ne. Tole na 19. sekundi je bilo tam že sredi poletja. Se pravi je stanje stabilno in tako ni mogoče reči, da kaj razpada. Tako mi ne preostane drugega, kot da se strinjam z upraviteljem in pohvalim, da se park uspe držati v stalni kondiciji.

Zame je ta kondicija sicer slaba, za večno opevane zahodne sosede očitno boljša.

Po drugi strani je sicer res, da ni nujno konec sveta, če te jarek sredi proge prisili v to, da pač izbereš alternativno linijo. Na koncu je to lahko tudi svojevrsten izziv, ki zna vrnit pozitiven rezultat.

Ampak ni pa za bit salty, če nekdo omeni, da za njega park ni redno vzdrževan, če se vozi celo sezono po istih luknjah. Al rečeš jebiga, posamezni uporabniki imate sicer pravico do mnenja, s celotnim obiskom smo pa pač zadost zadovolni. Druga opcija je pa standardni "se trudimo, se bomo bolj trudili v prihodnje". Ne pa skos te pozivi k zagovoru posameznikov. Džizs.

O tem kdaj se je nazadnje Bill-ovo progo dotaknilo je pa sploh svoja zgodba. Verjetno nikoli. Vsaj tako zgleda iz nadbalančne perspektive.

Then again, če je bilanca vredu, pol naj se pač nas par nergačev ignorira in basta.
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 06 Nov 2017 08:18

Definitivno ni čist razj... park, ampak mogoče bi pa na airlinu lahko malo speglal landinge, pa tiste "cheesewedgiese" od table topov rešejpal, ker tisti 3 tejbli, al pa vsaj spodnja 2 so za BMX al pa kvečjem dirt MTB, ful premali radij lipa, tak radij ma mini ramp za skate, ne pa kicker.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 06 Nov 2017 09:12

Vse kritike so dobrodošle in nam očitno pridejo do srca. Na njih se odzivamo kot se, včasih preveč čustveno. Trdim da noben park na svetu ni nikoli v idealnem stanju, gre za objekte v naravi, narava je pa kruta. (Tam na 19 sekundi smo zemljo nametali parkrat v sezoni pa je rezultat vedno isti. Teren v tistem gozdu je pač tak da voda in kolesa vse odnesejo. Gre za stalno borbo). To zdaj ni izjava da je Bike Park Kranjska Gora vedno urejen da bolje ne bi mogel biti.

Z gotovostjo pa trdim, da se trudimo, da vlagamo čas, energijo in denar v to da bi bil park vedno boljši. Zato nas generalizirane kritike tipa "park razpada" zelo prizadanejo.

Publiki/strankam včasih niso jasne vse okoliščine, kar je logično. Moj največji problem je dobiti ljudi za delo v parku. Samo letos smo 3x ponovili razpis za delo v parku in sicer na zavodu RS za zaposlovanje (vse enote v RS), na študentskih servisih in na mtb.si. Število vseh prijav v letošnjem letu je bilo 0, z besedo nič. MTB podmladek in entuzijasti, katerih je kot vidim kar nekaj v LJ, Krvavcu, Tržiču (z njimi smo letos sodelovali), na obali skratka precej po vseh regijah Slovenije, v zgornjesavski dolini praktično ne obstaja. Za drugo leto bomo zaposlili 2 sodelavca za stalno, če jih bomo našli. Ker smo z iskanjem v Sloveniji slabo uspešni imamo resne razgovore z 2 češkimi kandidati in enim iz Argentine (tega je praktično nemogoče zaposliti po slovenski zakonodaji).

Dela se od začetka aprila do konca krompirjevih počitnic. 3 mesece junij, julij avgust se dela vsak dan, ostalo petek, sobota, nedelja. Če koga zanima delo v parku ga vabim da se javi že sedaj.

Drugo leto planiramo, (kot vsako leto) da bo park še boljši, bolj urejen, imel kakšen nov trail, planiramo dogodke, tekma IXS downhill race bo imela nov datum računamo na še večjo mednarodno udeležbo, prav tako bomo spet gostili največji MTB dogodek leta v Sloveniji, računam da se spet vidimo z Matt Hunterjem in Hanno Barnes, mogoče s kakšno drugo zvezdo svetovnega formata. Idej je cel kup.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Sharky » 06 Nov 2017 10:28

Tzuli napisal/-a:Moj največji problem je dobiti ljudi za delo v parku. /.../
MTB podmladek in entuzijasti /.../ v zgornjesavski dolini praktično ne obstaja.
Dela se od začetka aprila do konca krompirjevih počitnic. 3 mesece junij, julij avgust se dela vsak dan, ostalo petek, sobota, nedelja.

Torej. Iščete človeka za 7 mesecev v letu, od tega 3 mesece na polno. Saj verjetno veš, da ni prav bajne izbire:
- ali študent, ki mu je to v veselje in se lahko prilagodi s prostim časom oz. faksom ... in ki bo zavoljo dela spušil celotno poletno sezono za bajkanje
- ali pa nekdo, ki lahko finančno preživi od 7 mesecev dela oz. ima nekako zagotovljen dohodek še za preostali del leta

Narediš presek z ljudmi, ki imajo radi MTB in delo s strankami do te mere, da so se s tem pripravljeni resno oz. komercialno ukvarjati, pa je nabor ustreznih kandidatov verjetno res blizu ničli.

Aja, kaj pa če bi ponudili višjo kompenzacijo? Ker jamranje, kako ni ljudi, neizbežno spominja na tovrstne članke. Skratka, ponudba-povpraševanje.
Uporabniški avatar
Sharky
član

Kraj: Jadran

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 06 Nov 2017 11:54

Pri nas plača ni slaba, istočasno pa to ne mora biti vzrok za število prijavljenih. Namreč, če bi bil denar problem, potem bi ljudje prišli na razgovor, vprašali kakšna je kompenzacija in potem rekli me ne zanima. Njih pa ne zanima ne da bi vedeli kaj se ponuja.

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Rokson » 06 Nov 2017 13:11

Da sm študent, bi bil vsako leto gor :)

Trailbuilding is life!
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 06 Nov 2017 14:32

Vpiši podiplomca, ali neki, take rabimo. :)

Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Rokson » 06 Nov 2017 14:58

Zaposlen že 6 let :D
Rokson
član

Vrni se na Bajk parki

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov