Velika planina

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Velika planina

OdgovorNapisal/-a gozdni » 13 Mar 2011 14:11

Zdravo,
čeprav ni ravno bike park, ampak samo dolg (DH, freeride, kakorkoli že...) spust, me zanima koliko ljudi bi bilo dejansko pripravljeno kupiti sezonsko karto za gondolo in sedežnico? Po pogovoru z direktorjem Velike planine, naj bi cena karte bila konkurenčna Krvavcu (se pravi nekje 150 €). Končna cena naj bi bila objavljena že v kratkem na ceniku.

LP
gozdni
član

Re: Velika planina

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 13 Mar 2011 14:28

Sta z direktorjem tudi kakšno rekla o ureditvi poti? Recimo vzdrževanje spusta in/ali nadelava ločene poti, da bajkerji in pohodniki niso na isti trasi. Ker sicer bo vse skupaj bolj jalovo, spomin na nekoč luštno singlo pa vedno bolj bled.

Da ne bo po vzoru Krvavca, kjer se s strani RTC izključno in samo kasira, pot pa urejajo lokalci.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a gozdni » 13 Mar 2011 14:34

LOV2XLR8 napisal/-a:Sta z direktorjem tudi kakšno rekla o ureditvi poti? Recimo vzdrževanje spusta in/ali nadelava ločene poti, da bajkerji in pohodniki niso na isti trasi. Ker sicer bo vse skupaj bolj jalovo, spomin na nekoč luštno singlo pa vedno bolj bled.

Da ne bo po vzoru Krvavca, kjer se s strani RTC izključno in samo kasira, pot pa urejajo lokalci.

Je bilo vse bolj na hitro, tako da ne. Se pa strinjam da bi glede pohodnikov morali nekaj urediti, vsaj obvestilne table ali kaj podobnega.
gozdni
član

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 13 Mar 2011 14:55

Ja, tako kot na Krvavcu, a ne :mrgreen: "Pozor, nevarnost naleta kolesarjev" - in to na markirani planinski poti.

Dolgoročno te rešitve ne vzdržijo. Sploh ker gondola/žičnica dostavlja praktično na vrh VP in čez Dolskega ni edina kolesarska pot v dolino... na lep vikend pa je gor kot sredi Čopove...

Morda za lažje dobivanje odgovorov dodaš še anketo v prvi post.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

OdgovorNapisal/-a igorl » 13 Mar 2011 15:20

Meni se to prav butasto zdi.

A oni bi lepo pobirali euriče za gondolo, voziš pa na lastno odgovornost pa še to si v prekršku?

Se mi zdi da je na dolgi rok boljše da se tega na grejo, ker ko bo (in ne če) kaksna nesreča, bo za kolesarsko sceno slabše kot pa da sploh tega ne bi ponujali. Pač treba je mal širše razmisljat.

Če pa mislijo dobit vsa dovoljena od lastnikov zemlje (kdorkoli to je), uredit ter vzdrževat proge izključno za kolesa (takrat ko je odprto), potem pa vse pohvale, ker to je edini pravi način.

Vse ostalo je v stilu "kako bi od te gondole še mal denarja potegnili, za ostale nas ni briga".

Torej daj preveri te zadeve z njimi da že v štartu postavijo prava pričakovanja tudi glede njihove odgovornosti in ne samo denarja...
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a gozdni » 13 Mar 2011 15:44

A če greš na turo pa ne voziš na lastno odgovornost in nisi v prekršku?
...zadnjič so delali neke ankete na spodnji postaji žičnice za kao nek trajnostni razvoj Velike planine in je možakar govoril tudi o pripravi koleasarski poti, tko da mogoče pa bo kaj napredka
gozdni
član

OdgovorNapisal/-a igorl » 13 Mar 2011 15:50

gozdni napisal/-a:A če greš na turo pa ne voziš na lastno odgovornost in nisi v prekršku?

Že že, samo za to ne plačaš drugemu karte za gondolo in stezo. Saj mislim da je jasno kaj sem hotel povedat.
Boljše da se zadeve naredijo prav kot pa na pol in je kasneje problem.

gozdni napisal/-a:...zadnjič so delali neke ankete na spodnji postaji žičnice za kao nek trajnostni razvoj Velike planine in je možakar govoril tudi o pripravi koleasarski poti, tko da mogoče pa bo kaj napredka

No, saj to je dober znak, mogoče pa se zavedajo vsega kaj gre zraven.
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 13 Mar 2011 18:23

Je bolj vprašanje kaj je imel s temi "kolesarskimi potmi" v mislih. Ponavadi se postavi malo "kolesarskih označb" po obstoječih makedam cestah in kolovozih, da naredijo panoramsko "kol. pot". Pa to pravzaprav že imajo po vrhu, saj bi bili drugače v prekršku s prodajo kolesarskih kart. Dobr vejo, da 99% kolesarjev na gondoli fura spuste.

Poleg tega. Dodatna kolesarska steza v dolskem grabnu. Kje že?

PS. Kolk je že dnevna karta? 18? Ne vem, če se meni splača.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Depresija » 13 Mar 2011 22:47

gozdni napisal/-a:kupiti sezonsko karto za gondolo in sedežnico

Z uvedbo sezonske karte bojo odprto vstopili v igro 'šatlmanije'. In to ni šala.
Očitno želijo svojo dejavnost razširit, še posebej sedaj (v zadnjih parih letih) ko jim je poletje glavna sezona in so jo prisiljeni čimbolje izkoristit.

Anže, če nekdo plača/zaračuna tako storitev, tudi pričakuje da bo lahko na polno vozil po 'progi'. Verjamem da tebi to nebi bil problem. Vendar, lahko se sprenevedaš kolikor hočeš, prej ali slej se bo kaj zalomilo, še posebno ob večji frekvenci. In tega si ne želi nihče.
Aja .. pa dopovej tujcu ki bo obiskal 'bajkpark' da bo imel na progi 'keglje' .. in glej ga zlomka .. tudi prednost naj bi imeli ..

Poleg pojave morebitnih problemov, ki jih je navedlo že par predhodnikov, bi bilo potrebno dodati še to, da v bistvu zaenkrat sploh nimajo prave 'infrastrukture'. Ne pozabit da sedežnica premore kar (sarkastično!) cca 10 kljuk za bajke! (ki pa jih nihče ne uporablja, kljub obvestilu na sp.postaji sedežnice). Če se hočejo it stvari na veliko ... naj to odpravijo (kar ni nek problem). Ampak do sedaj niso niti mignili s prstom, kljub temu da je kar precej dnevov, ko je bajkerjev kar precej. Naj ne pozabijo da bo prej ali slej nekdo z bajkom vred 'pristal' s sedežnice par metrov nižje na trdih tleh. In resnično dvomim da je kdo ob 'špicah' pripravljen čakat 20min na kljuko.

btw. Me prav zanima če so žičničarji pripravljeni na delovno kvihtanje z bajki :mrgreen:

ps. da ne bo pomislekov. Nisem zainteresiran za letno karto, čeprav sem res nekajkrat na leto uporabnik njihovih uslug.
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a gozdni » 14 Mar 2011 07:18

Kdor misli da se mu nakup izplača in da bo karto izkoristil, jo bo kupil, ostali pač ne. Se pa povsem zavedam da stvari niso urejene tako kot je treba.
gozdni
član

OdgovorNapisal/-a M.E. » 15 Apr 2011 10:00

Ja, takole si predstavljajo žičničarji gorsko kolesarjenje na Veliki planini.

http://www.velikaplanina.si/Poletne-akt ... lesarjenje
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 15 Apr 2011 10:07

To je praktično največ, kar dopušča trenutna zakonodaja. Oglaševati priljubljene spuste po pešpoteh bi bilo v prvi vrsti nelegalno, o ostalih posledicah pa smo že višje.
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

OdgovorNapisal/-a M.E. » 15 Apr 2011 10:59

LOV2XLR8 napisal/-a:To je praktično največ, kar dopušča trenutna zakonodaja. Oglaševati priljubljene spuste po pešpoteh bi bilo v prvi vrsti nelegalno, o ostalih posledicah pa smo že višje.

Seveda. Ob predpostavki (ali kar dejstvu), da ne nameravajo urediti spustaških prog, seveda.
Poslal sem samo link tega, kar je bhočevar par postov više opisal.
VP bo očitno igra sprenevedanja, s strani kolesarjev kot žičničarjev.
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a tol » 15 Apr 2011 11:32

1. Občinski svet razmišlja o ukinitvi nihalke.
2. Na drugi strani se napoveduje remont nihalke. Dela predvidoma do decembra.
3. Sušlja se, da se želi stvar prodati tujcu. Dokler ne bo imel zagotovil, da lahko po VP zabrnijo tudi stroji, ne bo nihče kupil. V tem scenariju so odprta vrata tudi za bajk parkovski turizem poleti.
4. Želi se, da gre nihalka v kategorijo "javnega prevoza". Kaj to pomeni. Subvencionirane karte. Moje mnenje je, da bo to sam še bolj zaprlo VP za bajkparkovske kolesarje. MEGA! :twisted: hec
5. Že sama "ureditev" stare pašne poti je sprožila veliko ogorčenja. Gradnja nove BP linije iz VP z objekti? Znanstvena fantastika.
tol
nadpovprečno sitn

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MiLi » 20 Sep 2016 15:22

kakšna je kaj situacija na Veliki planini? se fura kaj? razmišljam, da bi šel v petek z gondolo na vrh. zna biti gužva? katero potko sploh priporočate navzdol? enkrat sem zasledil en tuj filmček z zanimivim spustom.
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Depresija » 20 Sep 2016 16:23

Še prejšnji teden je bilo baje gor kar precej folka. Kar pa naj tebe ne skrbi ... 90% 'folka' se giblje na relaciji Zeleni rob / Domžalski dom.
Če hočeš pobrat večji del smetane ''na en mah'' in te ne moti, da je v igri tudi gondola ... potem klasika:
Krivčevo - VP - Dolc - sp.postaja gondole - gondola - Zeleni rob - Domžalski dom - Krivčevo/aka Jurček. Mislim, da je tako zgolj jurja odbrcanih vm.
Malo zaboli, ko te za en cug z gondolo oberejo (mislim da) za 13€ (ali celo 15€)?? ..
Drugače je na Dolcu po pl.Dol nekaj podrtih dreves (4-5), kjer moraš kolo ročno prestavit, v zgornjem delu (do pl.Dol) pa je nekaj ovir / zajl od el.pastirjev (lahko da so sedaj nekatere odstranjene).
Se kar pozna da je Krvavec 'zalaufal' ... Dolc ni več 'zvožen' ..
Jurček je bil bp.

Zgolj v info: celodnevna kolesarska 18€. Če imaš malo časa in se hočeš dosti navozit.
Pol pač 'drajsaš' Dolca, v morebitni 1x kombinaciji s še kakšnim drugim spustom.
Uživaj :)
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a MiLi » 20 Sep 2016 17:56

to pa je blo izčrpno...hvala ti :)

to z dvema furama oz celodnevno karto bi bila še najboljša varianta. to pomeni...najprej z gondolo ter sedežnico do vrha ter sfurat Dolca in potem še 1x na vrh ter na Jurčka.

je to morda kaj označeno oz se lahko dobi kakšen GPS track?
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Depresija » 21 Sep 2016 07:41

MiLi, poglej na zemljevid, da boš približno vedel o čemu pišem .. da ne boš presenečen :)
Izhod Jurčka je na drugi strani hriba kot je gondola. Povratek od Krivčevega do gondole je cca 40min na izi po asfaltu.
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a Chevagi » 21 Sep 2016 11:19

Ena vožnja z gondola brez sedežnice je 8 eur, vzpona do gostišča zeleni rob je potem manj kot 20 min. Od zelenega roba dalje je še minutko do mesta, kjer se začne pot proti dolcu. Na Jurčka greš čez veliko, malo in gojško planino. Obe sta označeni planinski poti.
Uporabniški avatar
Chevagi
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 21 Sep 2016 11:48

Aloha,

pred nekaj tedni sem šel dol na Dol in se mi je nekako zdelo, da se je morda na travniku nekdo "dru" za nama s prijateljem.
Je morda tam kakšno nepisano pravilo o sprehodu namesto vožnji čez travnik?

Sicer pa večjih posebnosti na poti ni. Kakšno podrto drevo ampak nič takšnega ali nevarnega.
Še vedno je super pot :)
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a Depresija » 21 Sep 2016 13:34

JoJo 2x napisal/-a:pred nekaj tedni sem šel dol na Dol in se mi je nekako zdelo, da se je morda na travniku nekdo "dru" za nama s prijateljem.
Je morda tam kakšno nepisano pravilo o sprehodu namesto vožnji čez travnik?

Ja, to je bilo že pred leti napisano na Tabli, da dokler je gor živina se mora obvezno zaradi 'dobrih odnosov' pred kočama na pl.Dol zaviti pred/ob ograji desno in naredit obvoz do makadamke, nato pa po njej do konca planine, kjer se nadaljuje spust.

@Chevagi ... če smo natančni .. po ceniku plačaš tudi posebej 2€ za bajk, če hočeš it z njim na gondolo ...
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a Chevagi » 21 Sep 2016 13:53

Aha, torej so mi častili kafe :)
Morda še glede jurčka: odsvetujem lepe vikende, v zgornjem delu poti do ceste proti kisovcu je takrat precej pešcev
Uporabniški avatar
Chevagi
član

Kraj: Kamnik

OdgovorNapisal/-a MiLi » 21 Sep 2016 19:24

40min asfalta mi nekak ne diši :P bom kar enkrat Dolca odfural. to pomeni, da rabim vzeti še sedežnico ali za Dolca to ni potrebno?
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 21 Sep 2016 22:32

PS: Dolc...po zadnjih informacijah naj bi bilo brez podrtih dreves.

Vsaj prvo furo je fajn zbrcat/porint od gondole do zgornje postaje sedežnice, da ne bojo noge pekle na spustu..,
glede na vremensko napoved pa itak ne bi priporočal uporabe sedežnice, ker te bo prezeblo (sedežnica gre počasi).
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 23 Sep 2016 09:44

@Depresija, hvala za info.
Naslednjič se ognem tistemu travniku. Bom javil preostanku klape :)
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a MiLi » 23 Sep 2016 17:37

kr fajna zadeva ta Dolc. morda malo preveč razsutega kamenja za moj okus. je pa par res težkih detajlov, kjer raje nisem tvegal.

bi pa težko našel spust, če ne bi vprašal "domačinov". kakšen je pa kaj Jurček v primerjavi z Dolcem?
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Depresija » 26 Sep 2016 17:26

MiLi napisal/-a:bi pa težko našel spust, če ne bi vprašal "domačinov".

Kot ti je že omenil Chevagi --> Pot je markirana. Mislim, da so na čisto vseh križiščih (itak so samo tri taka, kjer bi bilo to potrebno) tudi smerokazi.
Mogoče sem pristranski, ker poznam pot in zategadelj ne vidim morebitnih skritih ''orientacijskih problemov''.
Vendar v takih primerih, kjer se sumi da ni vse ''na izi'', se ima zemljevid s seboj.
Še ena nevmesna :mrgreen: Če si slučajno mtb vodnik --> sedi CVEK!!!! :D

Jurček je lažji in krajši (vm).
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a MiLi » 26 Sep 2016 20:47

Depresija napisal/-a:
MiLi napisal/-a:bi pa težko našel spust, če ne bi vprašal "domačinov".

Še ena nevmesna :mrgreen: Če si slučajno mtb vodnik --> sedi CVEK!!!! :D

nimam živcev ter veselja za tako :P

samo začetek je bil težji za najt. ostalo ni problem.
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

Vrni se na Bajk parki

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov