Bike parki in dopust v Franciji

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Bike parki in dopust v Franciji

OdgovorNapisal/-a GT|core » 17 Jan 2012 07:59

Pozdravljeni dragi so-Tablaši.

Imam eno vprašanje in potrebujem kakšen nasvet... Z deklico se poleti, namesto na morje, odpravljava nekam visoko v gore, najraje v Francijo (zaenkrat). Ne vem niti kje naj začnem, kam se naj obrnem... Šla bi z lastnim prevozom, jaz seveda s kolesom, ona s fotoaparatom... (toliko, da imam mir...). Najraje bi šla v hotel, ali pa v kočo, ki ima v bližini možnost penzionov (hrane). Mogoče ne bi bilo napačno, če obstaja kakšno večje središče, mogoče bike park ali kaj podobnega, kjer se lahko človek naužije lepot gora na dveh nogah ali dveh kolah. Kaj priporočate? Kakšne so izkušnje? Fino bi bilo tudi, da ne bi bilo predaleč, oziroma, da bi bilo čim bliže, pa seveda čim ugodneje... Prosil bi pa za osebne izkušnje!

Za vse informacije bom zelo hvaležen in se toplo priporočam!

LP in vse dobro!

Miha
Zadnjič spremenil GT|core, dne 17 Jan 2012 13:16, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
GT|core
član

Kraj: Knežje mesto Celje

Re: Bike parki in dopust v Franciji

OdgovorNapisal/-a MiLi » 17 Jan 2012 09:33

sicer še nisem bil, a se fajn sliši.

http://www.mtbgalaxie.com/
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Killa » 17 Jan 2012 10:23

jaz sem bil letos v Chatelu, meli smo sicer smolo z vremenom ampak drgač je pa super in za bajkat in za šetat se
Killa
član

OdgovorNapisal/-a obsorsky » 17 Jan 2012 12:07

Če hočeš bajkat pa videt še kej drugega pojdi v Les deux Alpes, če se pa naveličaš imaš pa malce stran še Montgenevre (sicer ni nek velik bp, se pa splača pofurat, priporočam). Lahko pa jo mahneš kakšnih 100km stran v Portes du Soleil območje kjer imaš pa itak tok bp na kupu, da ne veš kje bi vozil. Tle priporočam za bazo Morzine ali Chatel, karta je skupna vsem 12 tamkajšnjim bike parkom (Les Gets, Morgins je MUST :)).
obsorsky
član

OdgovorNapisal/-a šoja » 18 Jan 2012 13:33

Lani smo bili v Portes du Soleil regiji in kot bazo definitivno priporočam Chatel, ker se mi zdi da tako najlažje prideš do večine parkov (Les Gets je rahlo out of reach). Če pa vzameš Morzine kot bazo je pa Morgins rahlo nedostopen, vendar se Morgins definitivno splača obiskat. Pešpoti, fenomenalnih razgledov in ostalih aktivnosti na prostem imaš v PdS regiji definitivno čez glavo. Problem je morda le vreme, ki se kot tudi drugje v Alpah, lahko hitro obrne.

Kot izhodišče za iskanje primerne nastanitve v PdS regiji si lahko vzameš kar tole stran:
http://www.portesdusoleil.com/
Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.
Uporabniški avatar
šoja
član

Kraj: gozdovi & gore

OdgovorNapisal/-a GT|core » 20 Jan 2012 09:26

Hvala za namige in nasvete.... Mislim da bo padla kr ''tazadnja'' varianta :wink:
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a 2times2all » 20 Jan 2012 21:09

jap, priporočam... ze dve leti zapored hodmo tja in letos bomo sli spet, kr za 14 dni ;)
2times2all
član

OdgovorNapisal/-a armada » 23 Jan 2012 15:42

ma že kdo kak link za kako ponudbo? vem da so lani ble neke pa me zanima če je že kdo kaj raziskoval da jaz ne rabim :P
armada
član

OdgovorNapisal/-a obsorsky » 30 Jan 2012 12:59

Za Les 2 Alpes maš Label d.o.o.
obsorsky
član

OdgovorNapisal/-a longi » 30 Jan 2012 13:31

Tudi mi smo bili lani v Portes du Soleil regiji. Nastanjeni v sicer Morzinu. Priporočam. Predlani smo bili v Chamonixu. Tudi OK, samo je avto vseskozi v uporabi.

Glavna razlika je bla v nastanitvi. V Morzinu jim je blo logično da poleg apartmaja pride še prostor za kolo, pod ključem seveda. V Chamonixu sem jih moral tlačit v avto. Kleti očitno uporabljajo samo za vino. :D

Je pa Morzine čist bajkersko nafuran (sem bil ravn v času enduro tekme + SRAM je mel neke prezentacije), pa je blo fino videt znane face v živo.

Je pa res, da kar se tiče EUR je bolj dostopna Avstrija. Do Francije se že za cestnine + tunel nabere kar nekaj evrov.
"We appreciate all things done well." - Chris King
longi
član

OdgovorNapisal/-a Killa » 30 Jan 2012 14:51

longi napisal/-a:Je pa res, da kar se tiče EUR je bolj dostopna Avstrija. Do Francije se že za cestnine + tunel nabere kar nekaj evrov.

Niti nebi rekel, fora je, da so apartmaji cenejši pa tud karte za park so cenejše (v Franciji).

Če se pa še 4 v en avto zbašejo je pa sploh super.
Killa
član

OdgovorNapisal/-a M.E. » 30 Jan 2012 19:44

MiLi napisal/-a:sicer še nisem bil, a se fajn sliši.

Sem bil letos, je vse, kar piše v linku. Dvomim, da kje dobiš ugodnejšo ponudbo. Je pa 700 km daleč, cestnine plačaš po Italiji, tunela pa ni. Priporočam.
M.E.
član

Kraj: Brod

OdgovorNapisal/-a longi » 31 Jan 2012 14:15

Niti nebi rekel, fora je, da so apartmaji cenejši pa tud karte za park so cenejše (v Franciji).

Če se pa še 4 v en avto zbašejo je pa sploh super.

Maš prov po svoje. Karte so res cenejše, apartmaji se mi ne zdijo ravno.

Je pa res da sem bil jaz s punco - mislim da je on nameraval ravno tako - duo varjanto , tako da delitev stroške na 4 odpade.

Drugače pa tudi priporočam http://www.mtbgalaxie.com/
longi
član

OdgovorNapisal/-a Killa » 31 Jan 2012 18:50

mi smo dali 300€ za apartma, kjer so bile 3 spalnice + kavč za en tedn.
Killa
član

OdgovorNapisal/-a obsorsky » 31 Jan 2012 20:44

longi napisal/-a:Je pa res, da kar se tiče EUR je bolj dostopna Avstrija. Do Francije se že za cestnine + tunel nabere kar nekaj evrov.

Kdo te pa sili da plačuješ tunel, sej greš lahko čez prelaze (Montgenevre, St. Bernard, še en je pa se ne spomnim imena) pa ne plačaš nič, samo makaronarjem avtocesto. Karta za bikepark je povsod za vsaj 5eur cenejša kot v Slo. (s tem da je tam en trail tok dolg kot pri nas en cel bike park), hrana je prbližno tko kot pri nas, odvisno al kupuješ v lokalni špeceriji al hodiš v špar in podobne zadeve, alkohol je cheap (sploh vino)...so pa restavracije svinjsko drage (ali pa js nisem navajen teh a la carte cen :)).
obsorsky
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 01 Feb 2012 09:03

Mi smo šli čez st.Bernard je dost ceneje kot čez tunel. Ampak pazi da greš čez pravi st.Bernard ker mi smo se najprej do švice zapelal ker nismo ubogal garmina :)
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a šoja » 01 Feb 2012 12:15

bzenko napisal/-a:Mi smo šli čez st.Bernard je dost ceneje kot čez tunel. Ampak pazi da greš čez pravi st.Bernard ker mi smo se najprej do švice zapelal ker nismo ubogal garmina :)

Hm, lahko morda poveš več o tem "pravem" St. Bernardu?
Kolikor je meni znano je samo en tak prelaz in sicer med Italijo in Švico in če ti je cilj Chatel je definitivno bližje, če greš čez Švico v Francijo ali se morda motim...
Do not follow where the path may lead. Go instead where there is no path and leave a trail.
Uporabniški avatar
šoja
član

Kraj: gozdovi & gore

OdgovorNapisal/-a Killa » 01 Feb 2012 13:26

šoja napisal/-a:
bzenko napisal/-a:Mi smo šli čez st.Bernard je dost ceneje kot čez tunel. Ampak pazi da greš čez pravi st.Bernard ker mi smo se najprej do švice zapelal ker nismo ubogal garmina :)

Hm, lahko morda poveš več o tem "pravem" St. Bernardu?
Kolikor je meni znano je samo en tak prelaz in sicer med Italijo in Švico in če ti je cilj Chatel je definitivno bližje, če greš čez Švico v Francijo ali se morda motim...

ne motiš se, v chatel je bližje čez švico, samo mi smo šli vseeno skoz tunel na obe strani, ker je še kar nekaj manj časa, glejte tudi, da kupite povratno karto, če se mislite v obe smeri peljat, ker je nekaj ceneje kot enosmerna
Killa
član

OdgovorNapisal/-a longi » 01 Feb 2012 13:29

Ja lahko greš čez St. Bernard (ta proti Alberville), prišparaš sicer 45 eur (povratna za tunel v roku 7 dni), nardiš pa velik krog in zgubiš ohoho. Čez tega smo mi hodil smučat v Curchevel.

Je pa še drugi st. Bernard (pomoje si tega mislu), pa zaviješ prej v dolini Aoste v Švico, tu maš možnost tunel za plačat - mislm da smo (lani ko smo šli smučat v Verbier plačal 30 eur) ali prelaz, potem moreš še čez en prelaz da prideš v Chamonix in potem na avtocesto proti Morzinu.

Možnost je tud, da greš na avtovlak v Švico (pot proti Saas fee ali Zermat), pa potem vinnjeto za Švico, pa spet CHX in nato Morzine.

Dejstvo je, da itak lahko vse na navigaciji al pa na netu prečekiraš in preštudiraš (tud mi smo, ko smo se vozil) in se na koncu odločiš ali plačaš (poleg avtoceste) od 30 do 40 eur ali pa zgubiš od 2 do 4 ure (govorim v obe smeri). če hočeš recimo v Morzine.
longi
član

OdgovorNapisal/-a flefo » 01 Feb 2012 16:21

Če greš v Chatel najboljša možnost: avtocesta do Aoste in nato samo slediš tablam st.Bernard. Tunel je okrog 35€ se mi zdi, čez prelaz se mi pa ni zdelo pretirano dolgo, verjetno ker smo skozi viseli na oknih ker je bilo kaj videti. Izhod za Verbier je "za rečt" prvi Ko se spustiš z gore. Nato pa po stari cesti proti Lousanne, če nimaš švicarske vinjete, približno 30km dokler ne prideš v Monthey od kjer samo slediš tablam portes du soleil. Najkrajša do morzina pa je skozi montblanc se mi zdi.
Uporabniški avatar
flefo
član

Kraj: rd

OdgovorNapisal/-a GT|core » 05 Feb 2012 23:17

all the possibilities :) tega se je pa sedaj toliko nabralo, da bo treba dobro razmislt.... Hvala za vse predloge in informacije! se še oglasim s kakšnim vprašanjem.... Mtbgalaxie al kaj je, sem pa pisal že kak teden nazaj, s podatki vret, pa nisem dobil nič vrnjeno. Očitno imajo dovolj prometa...

Hvala še enkrat!
Uporabniški avatar
GT|core
član

OdgovorNapisal/-a rookiee » 09 Feb 2012 12:27

GT|core napisal/-a:Pozdravljeni dragi so-Tablaši.

Imam eno vprašanje in potrebujem kakšen nasvet... Z deklico se poleti, namesto na morje, odpravljava nekam visoko v gore, najraje v Francijo (zaenkrat). Ne vem niti kje naj začnem, kam se naj obrnem... Šla bi z lastnim prevozom, jaz seveda s kolesom, ona s fotoaparatom... (toliko, da imam mir...). Najraje bi šla v hotel, ali pa v kočo, ki ima v bližini možnost penzionov (hrane). Mogoče ne bi bilo napačno, če obstaja kakšno večje središče, mogoče bike park ali kaj podobnega, kjer se lahko človek naužije lepot gora na dveh nogah ali dveh kolah. Kaj priporočate? Kakšne so izkušnje? Fino bi bilo tudi, da ne bi bilo predaleč, oziroma, da bi bilo čim bliže, pa seveda čim ugodneje... Prosil bi pa za osebne izkušnje!

Za vse informacije bom zelo hvaležen in se toplo priporočam!

LP in vse dobro!

Miha

Mi smo lani šli v Morzine. Kaj naj rečem. Zakon, upam da ponovimo. Nastanitev smo si našli prek http://www.morzine-mtb.com/. Apartma top, 3 solidno velike sobe, 2 kopalnici, garaža pod ključem, voda za prat, rahlo umaknjeno iz centra (2 min s kolesom, dobrih 5 peš), popolnoma opremljeno, pralni stroj, pomivalc, skratka ni da ni, velik balkon, privat parking. Morzine je super, ker je izhodiščna točka, karta ti velja za ohoho sedežnic, prilezeš tudi v Švico lahko. Prijetno mesto, polno, edino zvečer je bolj tuga, očitno vsi spat in zjutri furat napolno. Ok, najdeš par pijanih angležev, ki se pomoje sploh ne tuširajo ampak so cel teden v polni opremi. :)

Servisi, štacune z opremo na vsakem koraku, cene praktično enake kot pri nas zato se ti ne splača seboj jemat ne hrane ne rezervnih delov (ala ploščic itd.) razen če jih imaš tako ali tako. Mi smo prišli v blatne razmere, ki pa ko se jih navadiš prav nič ne motijo, edin usran si. Sonce naslednje dni ampak je bilo od prej dodobra razmočeno tako da nekaj je bilo suho, posamzni odseki pa še vedno lužasti, ker so v senci. V mestu imajo tudi bazen, zunanji, gradili so tudi notranjega. Skratka priporočam, če te še kaj zanima pa vprašaj.
Uporabniški avatar
rookiee
član

Kraj: Ljubljana/Domžale

OdgovorNapisal/-a cuk46 » 20 Feb 2012 10:37

Živjo,
malo si bom sposodil temo, ker s punco isto planirava dopust nekje v francoskih alpah.
Zanima pa me, če je na področjih Chatela in Morzina možno voziti samo DH in freeride ali je tudi poskrbljeno za AM. Ali so speljani (označeni), kakšni traili?
Za info se v naprej zahvaljujem.

Lp

ŽČuk
Uporabniški avatar
cuk46
član

Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a Killa » 20 Feb 2012 11:54

Kaj misliš pod all mountain? Recimo modre proge v chatelu bo brez problema vozila, pač bolj počasi.
Killa
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 20 Feb 2012 12:29

cuk46 napisal/-a:Živjo,
malo si bom sposodil temo, ker s punco isto planirava dopust nekje v francoskih alpah.
Zanima pa me, če je na področjih Chatela in Morzina možno voziti samo DH in freeride ali je tudi poskrbljeno za AM. Ali so speljani (označeni), kakšni traili?
Za info se v naprej zahvaljujem.

Lp

ŽČuk

Veliko gorskokolesarskih tabel naokoli.
Ce pogledas tole karto za obmocje portes du soleil je tudi oznacenih nekaj varjant
Slika
Ce gres iz morzina cez hrib v drugo obmocje mas npr
http://www.grand-massif.com/ete/appreciez_vtt.php
Tu pa tam se najde kak blog z dobrimi tracki na poteh ki sicer so bolj namenjeni pohodnikom. Najdejo se super zadeve tko da kr googlat.

Izogibaj se avgusta (mogoce tudi julija) ker je prepolno francoskih dopustnikov ki planinarijo. Na momente so kasne pohodniske poti na popularnih dva/tritisocakih primerljive z copovo ulico v ljubljani.

Vsekakor pa priporocam obisk bajkparka, tudi z AM kolesom. Kar ni crna proga se da skoraj vse lepo zvozit z 140mm.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a craftworks » 20 Feb 2012 19:52

Zanima pa me, če je na področjih Chatela in Morzina možno voziti samo DH in freeride ali je tudi poskrbljeno za AM

Seveda je
DEŠ fleš
I want to ride my bicycle!
Uporabniški avatar
craftworks
član

Kraj: Vrtejba

OdgovorNapisal/-a gorko » 10 Apr 2012 17:12

Živjo!
Ker na internetu ne najdem bom tukaj vprašal. Zanima me, če se z 14 leti lahko voziš po bike parkih v Franciji in, če rabiš spremstvo staršev?
Enduro boys crew.
gorko
član

OdgovorNapisal/-a Killa » 10 Apr 2012 17:50

voziš se lahko sigurno, za spremstvo pa ne vem
Killa
član

OdgovorNapisal/-a flefo » 10 Apr 2012 18:00

Lani je bil najmlajši med nami star 15 let in se je prešvercali z u15 karto pa ni noben nič vprašal. V chatelu to.
Uporabniški avatar
flefo
član

OdgovorNapisal/-a gorko » 10 Apr 2012 19:07

Pa so bili njegovi starši tudi zraven v parku? Zakaj se je pa švercu, če je imel karto?
Enduro boys crew.
gorko
član

OdgovorNapisal/-a flefo » 10 Apr 2012 20:01

Švercal v smislu, da se je naredil leto mlajšega in dobil 30€ cenejšo karto za kar bi pri nas marsikdo zahteval dokument ker res ne zgleda kot da jih ima 14 :) . Staršev pa ni bilo
Uporabniški avatar
flefo
član

OdgovorNapisal/-a MAC ATTACK » 28 Maj 2012 06:32

Končno smo dočakali finalne cene za gorsko kolesarske počitnice z MTB Galaxie. Novost v letošnji sezoni je paket "MTB Galaxie", ki je prijazen do tistih kateri nimajo lastnega prevoza do Francije in bi radi brez skrbi uživali v vožnji po parkih znotraj kolesarske vozovnice Grand Galaxie.

Vabljeni!!
Uporabniški avatar
MAC ATTACK
član

Kraj: BC

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 13 Jun 2014 13:12

Ma kdo plan avgusta v CHATEL?
Švoh udeležba v mojih krajih......pa iščem člane!
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a flefo » 13 Jun 2014 17:30

Piši tema dvema (oz enemu, itak gresta skupaj) : http://mtb-forum.si/phpbb/memberlist.php?mode=viewprofile&u=6717 http://mtb-forum.si/phpbb/memberlist.php?mode=viewprofile&u=6717
Zame pa bol 90% da me tudi letos ne bo, glede na slike novosti bo letos res hudo: v Chatelu, ki je itak že top so spimpali še par linij in kritičnih delov, v Morzinu kup novih stvari na obeh koncih + nova gondola, v Les Getsu so spoznali da je potrebno tudi kaj narediti in ne samo počivati na stari slavi ter zadevo rešili zelo elegantno, baje so zaposlili bivšega šefa Chatela in očitno zadeli v nulo, pol parka je že novega, verjetno pa se ne bodo še ustavili (trenutno mislim da dela park samo za vikende, za stalno odprejo konec meseca). Dejansko se mi zdi, da če hočeš letos res vse zvozit en teden ne bo dovolj. Eh kaj fantaziram, itak ne bom šel :(
Uporabniški avatar
flefo
član

OdgovorNapisal/-a craftworks » 14 Jun 2014 21:16

Flefo ne palamudi in si sposodi kwlo od brata :)

Lovro: Zaenkrat zgleda da gremo mi augusta. Samo še teško karkoli potrdim. Lani smo iskali kombi en dan pred odhodom :D
DEŠ fleš
I want to ride my bicycle!
Uporabniški avatar
craftworks
član

Kraj: Vrtejba

OdgovorNapisal/-a gorhikvi » 21 Jun 2014 19:18

Jaz grem avgusta v Chatel. Ker je tudi pri meni švoh udeležba se z veseljem pridružim ali sprejmem družbo. Je pa en keč..... čas mam samo tisti teden od 16.8-23.8. Peljem lahko še dva.
gorhikvi
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 23 Jun 2014 21:22

Oj, iščem družbo za bike dopust v Franciji, najrajši Morzine ali okolica. Dopust imam od 12.7. do 27.7. Kontakt na 031663558 ali mail: blaz.zenko@gmail.com
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 02 Sep 2014 10:29

l2a je prov fajn. sa firmom label še boljš.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

Vrni se na Bajk parki

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov