Bike park Rogla

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Re: Bike park Rogla

OdgovorNapisal/-a kluchevski » 28 Maj 2014 12:09

Sezona 2014: kdaj, kako, kaj novega?
Hvala, LP!

Nejc
...handbuilt since 06'...
Uporabniški avatar
kluchevski
član

Kraj: Škofja "Luknja"

OdgovorNapisal/-a antonov30 » 28 Maj 2014 17:54

Seos
Sm neki zasledil za otvoritev 1.6. ampak predvidevam da bo nevozno oziroma preveč razmočeno, bil s kolesom gori 2 tedna nazaj pa je živa močvara vse. Sonce rabimo sonce :) pa se ujagamo na kakmu piru gor.
antonov30
član

OdgovorNapisal/-a Limonko » 11 Jun 2014 11:21

Na Unior turizmu pravijo, da se bike park odpre 14. 6. 2014.
Limonko
član

OdgovorNapisal/-a Zerocool » 24 Jul 2014 23:12

No po 1 mesecu odprtja imamo kaj več informacij ali pa še vedno drži 90% zamer iz prejšnje strani?
Zerocool
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 25 Jul 2014 07:50

Sem bil gor nekaj tednov nazaj, ker smo rekli, da bomo eno nedeljo "na off". Novega skoraj nič, malo popravljeno tu pa tam kaj, enih 100-200m ene nove "ilegalke", nekaj lesa čisto na koncu, to je pa to. Delavci na sedeženici še kar komplicirajo, sedežnica počasna, tako da si s pedaliranjem sigurno prej gor, pa na polno se podrejajo pešakom, ki se brezplačno preganjajo z isto sedežnico.

Mene spet ne vidijo leto, dve, tri oz. dokler mi nekdo ne zagotovi, da se je kaj drastično spremenilo. Je pa vse bp vozno s trdakom, table-i, dropčeki, itd.

Edit: table-a! (ne table-i :))
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 25 Jul 2014 15:52

Jaz ne razumem zakaj ne vžgejo tistih tekočih trakov na vztopu/izstopu na sedežici, z njihovo pomočjo bi lahko sedežnico pognali s polno hitrostjo... zanimivo pa da se nihče od "njih" ne oglasi... ali se jim res jebe za potencialne stranke, ali pa ne poznajo edinega MTB portala pri nas...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 25 Jul 2014 16:29

Jebe se njim, važno da imajo smučarje in pešake, kateri se vozijo zastonj in potem mogoče kaj spijejo in pojedo!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a antonov30 » 25 Jul 2014 21:40

cebe napisal/-a:Sem bil gor nekaj tednov nazaj, ker smo rekli, da bomo eno nedeljo "na off". Novega skoraj nič, malo popravljeno tu pa tam kaj, enih 100-200m ene nove "ilegalke", nekaj lesa čisto na koncu, to je pa to. Delavci na sedeženici še kar komplicirajo, sedežnica počasna, tako da si s pedaliranjem sigurno prej gor, pa na polno se podrejajo pešakom, ki se brezplačno preganjajo z isto sedežnico.

Mene spet ne vidijo leto, dve, tri oz. dokler mi nekdo ne zagotovi, da se je kaj drastično spremenilo. Je pa vse bp vozno s trdakom, table-i, dropčeki, itd.

Edit: table-a! (ne table-i :))

Je kot je, je pa nova proga levo od igrišča mimo jezera, sam ne vem kdaj se odpre-žičničar je reku to soboto.
antonov30
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 25 Jul 2014 22:49

Je kot je... pač, veliko besed, malo narejenega.

Vem, da so problem papirji, itd., ampak odnos žičničarjev in hitrost sedežnice ter podrejanje "zastonjkarjem", pa je problem "šefov" in ne papirjev!
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Etapa.si » 27 Jul 2014 09:24

Pozdravljeni,
ena izkušnja iz moje strani, glede žičnice/žičničarjev. Okej počasnost žičnice je pac rak rana bikeparka Rogla, predvsem ob lepih vikendih in predvsem zdaj ko so ob nedeljah "ljudska rajanja". Vem sicer, da si mora pač zaposlen človek vzet dopust, ampak petki na Rogli so (preizkušeno) vrhunski, pa še žičnico en mal poženejo.
Odnos žičničarjev pa je bil/je meni osebno zelo korekten, oziroma, ko je bila vrsta za vstop, so nas kolesarje spuščali naprej. (in bila je konkretna nedeljska vrsta na spodnji postaji).

Kar se prog tiče, bo nova proga (kjer ne bo gonjenje v hrib - ki me roko na srce sploh ne moti), zelo solidna. Prehodil sem jo peš pred 14 dnevi, ko se je še gradilo in obeta kar nekaj zabave.

Pa lep pozdrav!
Nejc, ETAPA.SI
"Take the road most traveled...In a way most never will!" Hans Rey
Uporabniški avatar
Etapa.si
član

Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a antonov30 » 29 Jul 2014 06:23

Etapa.si napisal/-a:Pozdravljeni,
ena izkušnja iz moje strani, glede žičnice/žičničarjev. Okej počasnost žičnice je pac rak rana bikeparka Rogla, predvsem ob lepih vikendih in predvsem zdaj ko so ob nedeljah "ljudska rajanja". Vem sicer, da si mora pač zaposlen človek vzet dopust, ampak petki na Rogli so (preizkušeno) vrhunski, pa še žičnico en mal poženejo.
Odnos žičničarjev pa je bil/je meni osebno zelo korekten, oziroma, ko je bila vrsta za vstop, so nas kolesarje spuščali naprej. (in bila je konkretna nedeljska vrsta na spodnji postaji).

Kar se prog tiče, bo nova proga (kjer ne bo gonjenje v hrib - ki me roko na srce sploh ne moti), zelo solidna. Prehodil sem jo peš pred 14 dnevi, ko se je še gradilo in obeta kar nekaj zabave.

Pa lep pozdrav!
Nejc, ETAPA.SI

Nejc lepo,da nekateri vidijo drugače- pozitivnejše. Upam da bo v petek proga odprta. :D
antonov30
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 29 Jul 2014 09:29

Saj mogoče situacija ni tako slaba, ampak 20min+ vožnja s sedežnico, ko spodaj gledaš kako drugi hitreje pribrcajo gor, potem pa še kolo čakaš, ker žičničarji pač spuščajo sedežnice s haklčkom, zato da se pohodniki zastonj vozijo, ti pa na koncu dneva narediš na ta račun upočasnjevanja in čakanja kolesa sigurno tri vožnje manj.
Pa veliko je bilo govora o novostih in je človek razočaran, če je 200m novega traila, edina dva table-a pa se zmanjša v tem času (ali namensko ali zaradi furanja, nebi vedel), več pa skoraj ni...
Na otvoritvi je bilo govora, da bo že naslednje leto 10 linij, pa sem pričakoval da bodo vsaj ali vsaj ena nova linina, glede na vse izrečene besede... No, in očitno zdaj počasi bo prva nova linija, z enoletno zamudo... (Še enkrat, vem da so verjetno dovoljenja problem, ampak potem vsaj ni potrebno govoriti o novostih, spremembah, če tega ni - upam, da bom naslednjič pozitivno presenečen, in ne negativno, kot letos)
Zadnjič spremenil cebe, dne 29 Jul 2014 14:09, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 29 Jul 2014 12:54

cebe napisal/-a:(Še enkrat, vem da so verjetno dovoljenja problem, ampak potem vsaj ni potrebno govoriti o novostih, spremembah, če tega ni - upam, da bom naslednjič pozitivno presenečen, in ne negativno, kot letos)

sj ne, da bi hotu kej zagovarjat tole, k so to pač stvari, ki so iz vidika stranke popolnoma neprimerne! Ampak sam mal za kontrast ... dokler se sam ne lotiš kakega podobnega projekta, si sploh ne moreš predstavljat, kolk je to enih ograj za preplezat pa polen za preskočit, pa kolk grozno vse traaaaja ... se zgodi, da si v neki točki res dogovorjen "u nulo", vsaj tko zgleda, ko sprašuješ okrog in gledaš papirje in se meniš z odgovornimi inštancami ... ko bi mogla pa zadeva zlaufat tko kot je blo mišljeno (in dogovorjeno!), se pa začne spet ustavljat na najbolj random kozlarijah ... občasno se počutiš že prav norega. Še posebi, ko se ti začne pipat iz točno tega razloga, katerega opisuješ ... ti si že neke obljube oz. informacije dal ven ... na koncu pa izpadeš lažnjivec, pa v bistvu nič kriv nič dolžen, samo malo naiven mogoče.

včasih si želim, da bi vsi teli rant posti iz internetnih čvekarij na temo problemov v parkih, leteli tudi direktno v inboxe odgovornih (šefov, državnih uradnikov, itd...) ... ampak žal, ponavadi ne. :(
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 29 Jul 2014 16:49

Jaz pa se s tem razmišljanjem ne strinjam... Vsaka knjiga pripomb, pohval ali pritožb je javna! In prav je tako, saj ko enkrat vidiš da 20 ljudi ki je kupilo karto in v enem dnevu furanja na rogli pusti VSAJ toliko denarja kot random pohodniki, pizdi čez isto stvar, odgovora(kaj šele ukrepanja) s strani upravljalca pa od nikoder, ugotoviš da se jim enostavno jebe za kolesarje in stvar ni vredna našega denarja. Ravno to je dobra stran foruma...

...in če se mene vpraša, ima da so kavlji(ki nikomur ne škodijo in niti niso dragi) namestijo na vsako sedežnico, če gredo na eno sedežnico 4 bajkerji bi bilo prav, da so na naslednjih 4 sedežih obešena njihova kolesa! Prav bi bilo tudi, da se vmesnim pohodnikom razloži, da se bodo med obratovanjem parka pač vozili po 4je na eni sedežnici in ne vsak sam oziroma si razpored sami zmišljevali.

ALI

Naj povzamejo sistem javornika, kjer vsak sam obesi kolo, nato pa človek na ZGORNJI postaji jemlje kolesa dol s sedežnice... tako bi vsak bajker vedel da se njegovo kolo pelje proti vrhu pred njim, ne pa da gor čaka kot bedak..

In pa seveda, da se vklopi tekoče trakove in posledično pospeši delovanje sedežnice na nek sprejemljivo hitrost... kar pomeni max 10minut vzpona za tiste 3 minute kolkr traja spust...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a vr » 29 Jul 2014 16:58

Predvsem na Rogli pa zamenjati kljuke na sedežnici, ker so tako nameščene, da se na sedežu z obešenim kolesom ne more spustiti varovalna ograja. In zaradi tega je vsak sedež na katerega je obešeno kolo prazen. Vsaj tako je bilo, če so vmes kaj poštimali se pa ponižno opravičujem :evil:
Uporabniški avatar
vr
član

OdgovorNapisal/-a antonov30 » 29 Jul 2014 17:10

Glede sedežnice, mislim, da pomoči tu ni. Al dobiš opekline al pa se podhladiš :wink: Kr traktor najet pa po bregu navzgor ali pa kombi za po cesti naokol. Glede novih linij se pa strinjam, žalostno da še te ene ne spravijo v red v začetku sezone. Je pa res , da nas vreme vse jebe :x
antonov30
član

OdgovorNapisal/-a diabolo » 11 Avg 2014 15:16

Kako pa je z izposojo kolesa? Si je potrebno predhodno kolo rezervirat ali ko prideš je vglavnem poskrbljeno zadostno št. koles?
Uporabniški avatar
diabolo
član

Kraj: prekmurje

OdgovorNapisal/-a KlaraEVa » 14 Avg 2014 10:14

Kolesa se da izposodit, majo kar ene par demotov. Kak je z rezervacijo pa ne vem. Vsaj kolk sem bla js v parku, ni blo nikol takšne gužve, da si koles ne bi blo mogoče sposodit. Se mi pa zdi park super za začetnike in je dobro vozen tudi ko je mokro :)
KlaraEVa
član

OdgovorNapisal/-a Zerocool » 14 Avg 2014 14:32

Evo s kolegom sva bila gor 10.8. Prog je po novem 6. 3 znane iz youtuba in prejšnjih let na "desni strani" In 2 ki bi rade bile bolj free ride alpa dh na levi strani hriba.
Zelo se je poznalo da je bil dez cez teden. Vsaj novi progi sta bili skoraj preveč polni blata in se ni dal "odlimat" na jumpih kaj dost. Zledal je k da furaš po močvirju xD Stare proge pa so bile ok. Na 2-jki sta celo 2 kratka tejbla kaj več pa razen 2h dropov ni. Ne morem pa reči, da so to kakšne hitre proge. Vse skup zlo položno.

Sva pa bila malo škrta in se odločla da ne dava tistih 16 za karto in raje poganjala kolesa tut gor v hrib po logiki da sedežnica rabi več časa za gor kot midva in da greva raje potem na pivo več... (Tam nekje na 11-i ponovitvi nisem bil več preveč navdušen nad najino odločitvijo.)
Razen strmine na sredi ni neke panike če si v kondiciji (In škrt) tko, da sva ziher nardila furo več napram sedežnicarjem na 3 fure.

Kakih planincev na progi ni bilo. Par se jih je potikal po gozdu pa iskal jurčke ampak so se držali stran od "divjakov na biciklih". Ko sva bila dol pri spodnji postaji so se sicer neki "planinci" prtoževal da zakaj furajo kolesarje gor pred njimi in zakaj laufa sedežnica z biciklom gor sama ampak to je blo to. Svojat gobarska že tko majo zastonj sedo :roll:

Tam nekih 6/10 rečmo, da dam oceno. Za kaj več pri tako počasni sedežnici in pre-kratkih trailih skoraj ni.
Zerocool
član

OdgovorNapisal/-a kocbek6 » 21 Avg 2014 19:44

Živjo!

zanima me, če bo park ta vikend odprt? baje da bo v nedeljo lepo vreme.
kocbek6
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 22 Avg 2014 11:25

Zerocool napisal/-a: Prog je po novem 6. 3 znane iz youtuba in prejšnjih let na "desni strani" In 2 ki bi rade bile bolj free ride alpa dh na levi strani hriba.

3+2=6? :) al si kot progo štel tudi "trail" ki pripelje na vrh hriba? ;)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Zerocool » 25 Avg 2014 05:15

Vitto1 napisal/-a:
Zerocool napisal/-a: Prog je po novem 6. 3 znane iz youtuba in prejšnjih let na "desni strani" In 2 ki bi rade bile bolj free ride alpa dh na levi strani hriba.

Nekje sem zgubil 4-o xD Sem pa ziher da je bilo označeneih 6 XD
Zerocool
član

OdgovorNapisal/-a antonov30 » 25 Avg 2014 10:37

Zerocool napisal/-a:
Vitto1 napisal/-a:

Nekje sem zgubil 4-o xD Sem pa ziher da je bilo označeneih 6 XD

Imaš prav, 2 so na levi strani pa 4 na desni, ampak na desni so pravzaprav 3, ker se tista skrajno leva ,ko prideš na cesto razcepi, pa je ravno 100m odseka pa prideš skupaj z progo št 2.
antonov30
član

OdgovorNapisal/-a FlashLight » 04 Sep 2014 21:01

Kdo je gor v nedeljo 7.9., mogoče bi prišel pogledati ta park?
FlashLight
član

OdgovorNapisal/-a emilo » 22 Sep 2014 17:53

Ali bike park še obratuje med vikendi?
emilo
član

OdgovorNapisal/-a Etapa.si » 23 Sep 2014 12:40

Ko smo bili v petek v parku, je bilo rečeno, da bodo imeli na sedežnici remont in naj bi bil pretekli vikend zadnji ko so obratovali. Kasneje pa je žičničar v pogovoru dejal, da v primeru lepega vremena potegnejo še za kak vikend. Najbolj ažurni so glede delovanja na FB profilu.
Sicer pa lahko o novi progi 5 rečemo, da je vrhunska, zahteva kar nekaj pumpanja ter odpravlja tisto večkrat omenjeno gonjenje v hrib. Tudi nedograjen izvoz iz 5ke obeta kar nekaj frčanja.

Lp

Etapa.si
"Take the road most traveled...In a way most never will!" Hans Rey
Uporabniški avatar
Etapa.si
član

Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a emilo » 28 Sep 2014 14:40

Danes sem prigonil na Roglo in sedežnica žal ni obratovala! Škoda lepo vreme in ne preveč razmočen teren, tako da sem sprobal novo progo in prikolesaril nazaj do vrha. Sem pa k sreči našel odlično gozdno pot do Mislinje, tako da konec koncev prav super dan.
emilo
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 18 Okt 2014 16:41

A ima kdo kako informacijo a jutri v nedeljo dela bajkpark na Rogli.

Hvala
Lp
I.
Uporabniški avatar
Izi
član

Kraj: Ljubljana

Prejšnja

Vrni se na Bajk parki

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov