Bike park pohorje 2013

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Bike park pohorje 2013

OdgovorNapisal/-a jookoo » 06 Apr 2013 12:17

Prvo pozdrav vsem ker sem nov na forumu naj bo moja prva objava na temo bike park pohorje 2013 :-). Sedaj verjetno ste že videli mogoče še boste cene vozovnic za novo sezono so zunaj pa lahko malo pokometiramo na to temo.Zdaj iz mojega stališča cene so kakše so tukaj se ne more nič ;-) novost je mini sezonska edino kaj mogoče bi bilo pametno spravit do vodilnik na bpp so plačilni pogoji mogoče kakšno obročno odplačilo ( diners, american ). lp
jookoo
član

Re: Bike park pohorje 2013

OdgovorNapisal/-a hnkskywalker » 12 Apr 2013 15:08

DGKP Members season ticket* Adults ('93+) Youth ('94-'96) Children ('97-'06)
Season ticket € 250,00 € 200,00 -
DGKP Membership € 10,00 € 10,00 -

*for members of the DGK club by signing the agreement, which obligates the members to voluntary work on Bike Races, organised by DGK Pohorje.

http://www.bikeparkpohorje.si/index.php ... on-tickets

no, to je nekaj novega.... Lahko bi še kakega smeškota zraven dali.
Uporabniški avatar
hnkskywalker
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Thema » 12 Apr 2013 15:12

obligates;voluntary

Sloveniji gre ze tako slabo da mormo placevat da lahko delamo :lol:
Ko bom mel naslednjic razgovor za sluzbo me bodo spraseval "Gospod, reference imaste super ampak, koliko ste pripravljeni dat?"
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a jookoo » 13 Apr 2013 07:29

Ja res nekaj takega že bo :-D pa tudi vsako leto je cena za povprečno 10€ višja lanska sezonska je primer bila 240€. Upajmo samo da se bo teh 10€ poznalo na progi ;-) oziroma če bodo že obratovanje gondole uresničli da bi popoldan med tednom vozila nonstop bo že pokrito. :-D
jookoo
član

OdgovorNapisal/-a erco » 17 Apr 2013 15:36

Vsako leto bolj zasoljene cene! ;)
se trudijo, rihtajo, delajo nove objekte, itd...samo je pa smešno da bo drugo leto gravity card cenejši kot sezonska! :?
No pain, no gain!
erco
član

OdgovorNapisal/-a aleshondas » 22 Apr 2013 19:39

čeprav sem mariborčan bo tud meni žal preveč 290€ to je na pamet preračunano 75000 tolarjev..... očitno tud dh postaja šport bogatašev tako da resno razmišljam da bi prodal demota in se žal odrekel svoji ljubezni ko pomisliš še na vse stroške kot so servisi gume ploščice... se pravi bi za rekreativca kot sem jaz potreboval vsaj 1000€ plus.... na sezono

žalostno vse skupaj me prav zanima koliko kart so prodali.
aleshondas
član

OdgovorNapisal/-a kamikaze » 22 Apr 2013 20:58

aleshondas napisal/-a:čeprav sem mariborčan bo tud meni žal preveč 290€ to je na pamet preračunano 75000 tolarjev..... očitno tud dh postaja šport bogatašev tako da resno razmišljam da bi prodal demota in se žal odrekel svoji ljubezni ko pomisliš še na vse stroške kot so servisi gume ploščice... se pravi bi za rekreativca kot sem jaz potreboval vsaj 1000€ plus.... na sezono

Pa kupit MX, je za rekreativca cenej :)
STOMP PITBIKES! http://www.stomp.si
Uporabniški avatar
kamikaze
član

Kraj: Velenjkovac

OdgovorNapisal/-a aleshondas » 23 Apr 2013 07:15

kot kaže bo treba na xc bomo pač sami malo več gonli
aleshondas
član

OdgovorNapisal/-a hyperskunk » 23 Apr 2013 08:20

aleshondas napisal/-a:kot kaže bo treba na xc bomo pač sami malo več gonli

Ah, pol grem pa raje na specialko...se da bolj šminkirat:-)
Nobody can be exactly like me. Sometimes even I have trouble doing it.-- Tallulah Bankhead
hyperskunk
član

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a jookoo » 23 Apr 2013 15:13

V Bpp pravijo da so cene takšne že zaradi visokega obratovanja gondole ampak je to smešno celo sezono bi radi pokrili z bpp kartami ok letos se jim je nasmehnila sreča z smučarsko sezono drugače pa če bi samo malo vklopli možgane bi ugotovili da prometa nimajo zaradi zasoljenih cen primer povratna vozovnica za gondolo 10€. Naslednjo sezono mi morali vsi slovenci bojkotirat nakup vozovnice vsaj prva dva meseca pa da vidimo za koliko bi se pocenile :-)
jookoo
član

OdgovorNapisal/-a aleshondas » 23 Apr 2013 18:09

jookoo napisal/-a:V Bpp pravijo da so cene takšne že zaradi visokega obratovanja gondole ampak je to smešno celo sezono bi radi pokrili z bpp kartami ok letos se jim je nasmehnila sreča z smučarsko sezono drugače pa če bi samo malo vklopli možgane bi ugotovili da prometa nimajo zaradi zasoljenih cen primer povratna vozovnica za gondolo 10€. Naslednjo sezono mi morali vsi slovenci bojkotirat nakup vozovnice vsaj prva dva meseca pa da vidimo za koliko bi se pocenile :-)

se podpišem :!: :!:
aleshondas
član

OdgovorNapisal/-a aleshondas » 24 Apr 2013 06:39

uf samo po eni liniji v soboto...

NOVICE OB OTVORITVI #1, Sobota, 27.4
1. Odpiralni čas, gondola (nonstop) + bike park:
10.00 - 18.00

2. Odprte proge:
Rdeča proga - Freeride Sector (preveri spodnjo povezavo).
Priporočljivo za izkušenejše kolesarje!!!

3. Posebne otvoritvene cene na dnevne vozovnice:
Odrasli/mladina/otroci:
20,00/16,00/11,00 eur

4. Sledite nam na FB za več novic iz SPECIALIZED BIKE PARKA POHORJE!
aleshondas
član

OdgovorNapisal/-a richymaster » 24 Apr 2013 06:54

Ni glih navdihujoče, so pa vsajjj malenkost priredili cene.. :?
CGwithCG
Uporabniški avatar
richymaster
član

Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a THE PUNISHER » 24 Apr 2013 20:52

Zdravo!

Samo tako za info:
V kolikor boste iskali prenočitev na Pohorju, vam Apartma Bolfenk vsem obiskovalcem bike parka ponuja ugodno akcijo. Bivanje v luksuznem apartmaju za do 8 oseb le za 18,00 Eur po osebi na noč! Sedma in osma oseba biva zastonj! Apartma je oddaljen le nekaj metrov od zgornje postaje gondole.

Link do akcijske ponudbe: http://apartma-bolfenk.com/aktualna-ponudba/

V kolikor koga ponudba zanima... me naj komot kontaktira.

Lep pozdrav,

Matej Stapić
APARTMA BOLFENK
http://www.apartma-bolfenk.com
tel.: 040 295 311
email: info@apartma-bolfenk.com
fb: http://www.facebook.com/ApartmaBolfenk
http://www.inverted.si - FIXIE URBANA MESTNA KOLESA, LONGBOARDI, BMX RACE/FREESTYLE,...vse za urbane športe
THE PUNISHER
član

OdgovorNapisal/-a hnkskywalker » 25 Apr 2013 08:40

http://bikeparkpohorje.si/images/storie ... r-dgkp.pdf

haha cca. 32 ur prostovoljnega dela. In zato dobimo 30€ popusta pri sezonski karti. 1 april že mimo? :fist:
Uporabniški avatar
hnkskywalker
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Stak » 25 Apr 2013 09:04

0,93€/uro ... ni slabo, pa še tekmo lahko gledaš brezplačno.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 25 Apr 2013 09:09

Yeah, you are getting butt raped ... pa zihr kak podobn popust dobi vsak k. k je v kakšnem klubu na koncu dneva ...
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a jookoo » 25 Apr 2013 13:34

To ni 1.April to je Bike park Pohorje za sezono 2013 :-D
Je pa res da če ne oddelaš teh ur oziroma če nisi na razpolago za vsaj 2 termina ti lahko karto blokirajo! :O
jookoo
član

OdgovorNapisal/-a kamikaze » 03 Maj 2013 22:12

Haahhaaha
Uporabniški avatar
kamikaze
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 05 Maj 2013 10:59

aleshondas napisal/-a:čeprav sem mariborčan bo tud meni žal preveč 290€ to je na pamet preračunano 75000 tolarjev..... očitno tud dh postaja šport bogatašev tako da resno razmišljam da bi prodal demota in se žal odrekel svoji ljubezni ko pomisliš še na vse stroške kot so servisi gume ploščice... se pravi bi za rekreativca kot sem jaz potreboval vsaj 1000€ plus.... na sezono

Kart je bilo prodanih kar nekaj, še jih bodo, cena je upravičena, obratujejo že ko še nobeden drugi ne, končajo tudi menda tazadnji, obratujejo skoraj vedno, imajo solge proge, hitro žičnico, itd itd... Me zanima koliko bikeparkov v sloveniji ponuja tako dolge proge, s tako hitro žičnico in s takšnim delovnim časom? Sicer pa če imaš denar za demota, zakaj potem nimaš za karto, ki je napram demotu drobiž?
Pa ne me zdaj preveč popoljuvat sem že dovolj moker od vremena zunaj ;)
P.s.: za vse ki pravijo, da ne prodajo dovolj kart, boste verjetno prvi ki bodo jamrali da je gužva pred žlauhi, na progi in pred gondolo ;)
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 05 Maj 2013 14:14

Uradne proge na Pohorju niso nič posebnega.

Glede sezonskih podražitev in njihove politike pa mislim, da bi nekateri tam še svojga psa prodali, če bi kaj zaslužli s tem... Bolfenk, ti plačajo za reklamo?
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a aleshondas » 05 Maj 2013 15:37

Kart je bilo prodanih kar nekaj, še jih bodo, cena je upravičena, obratujejo že ko še nobeden drugi ne, končajo tudi menda tazadnji, obratujejo skoraj vedno, imajo solge proge, hitro žičnico, itd itd... Me zanima koliko bikeparkov v sloveniji ponuja tako dolge proge, s tako hitro žičnico in s takšnim delovnim časom? Sicer pa če imaš denar za demota, zakaj potem nimaš za karto, ki je napram demotu drobiž?
Pa ne me zdaj preveč popoljuvat sem že dovolj moker od vremena zunaj ;)
P.s.: za vse ki pravijo, da ne prodajo dovolj kart, boste verjetno prvi ki bodo jamrali da je gužva pred žlauhi, na progi in pred gondolo ;)[/quote]

sem videl kart je bilo prodanih veliko VENDAR le avstrijcem grem stavit da je vseh nakupov sezonskih ziher 85% opravilo avstrijcov. nič bomo furali koliko bo pač šlo me pa skrbi ko se bo kje v bližini odprl kakšen konkurenčen bp in bo večina severnih sosedov začela tam furat. potem bi se hitro vse obrnilo. upam da se bojo vsaj proge vzdrževale ceni primerno.
aleshondas
član

OdgovorNapisal/-a kamikaze » 08 Maj 2013 18:27

Sej se fura na Golteh kot še nikoli, pa še kje :) Se ne odpre kmalu BP v Bohinju? Oz. tam nekje? Upam da bo taka kokurenca da se bo na pohorju prodajalo karte za 15€ :)
Uporabniški avatar
kamikaze
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 08 Maj 2013 19:46

Za Bohinj lahko za BP še kar malo počakaš, še za smučišče skeptičen ratujem da bodo letos spravili skozi. V Bohinju imaš edino na Voglu, kar bo pa še treba počakat da sneg skopni in da uredejo.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a jookoo » 08 Maj 2013 22:20

Nikoli nisem razumel kak ne razumejo, da je manj več pa daj sezonsko za bp po 180€ pa jo bosta kupila 2 in imaš 360€ zdaj pa ko stane 290€ pa jo kupi samo en. In kje si v r.i.t.i. pardon na izrazu. ;-) Mogoče škoda za bp Rogla da nima takšnega potenciala kot Pohorje ker kaka dobra konkurenca nebi popolnoma nič skode naredla zdaj pa je samo Pohorje in naši "pohorci" to z pridom izkoristijo.
jookoo
član

OdgovorNapisal/-a aleshondas » 09 Maj 2013 06:25

jookoo napisal/-a:Nikoli nisem razumel kak ne razumejo, da je manj več pa daj sezonsko za bp po 180€ pa jo bosta kupila 2 in imaš 360€ zdaj pa ko stane 290€ pa jo kupi samo en. In kje si v r.i.t.i. pardon na izrazu. ;-) Mogoče škoda za bp Rogla da nima takšnega potenciala kot Pohorje ker kaka dobra konkurenca nebi popolnoma nič skode naredla zdaj pa je samo Pohorje in naši "pohorci" to z pridom izkoristijo.

Se podpisem. Za taksno ceno verjamem da bi se se italjani sem vozli.
aleshondas
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 09 Maj 2013 09:39

Ko bo pa gužva, kot za nekatere že je, se spomnite na to kaj ste pisali glede prodaje kart...
Razmišlajte tudi, da obstaja konkurenca čez mejo in da nobeno podjetje nebo dalo ceno karte pod ceno mejnega prihodka...
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 09 Maj 2013 10:38

Za moj okus je prevelika gužva, po drugi strani pa hvala bogu. Cene žal delujejo take, kot da se zraven trži še ilegalke. Če bi se sezonske karte podražile za 10% na leto, se ne bi toliko jamralo. Jaz sem se že sprijaznil s tem, da so pubeci/šefi najprej biznismeni, pol šele bajkerji, in da tak vsa zadeva funkcionira. Boljše tak, kot pa da je vse skupaj zaprto.
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a jookoo » 09 Maj 2013 21:57

Bike park dela zelo lep dobiček na sezono ampak nebi zdaj o številkah ;-) ampak če gre polovica od prodaje šc pohorje še je vedno velik dobiček vsak pa si naj sam izračuna kako pa kaj tako da nebi sedaj rekli da bi morali it pod ceno še vedno je rezerve pa ne samo pri bpp pohorje ampak pri vsem pri nas v slo je tako da so cene preveč napihnjene in potem ko so 50% popusti še je vedno rezerve vsaj 10% tako da ja je pa tako kot je napisal TomažT boljše vseeno da je tak kot pa da vse skupaj zaprejo. :-) Bo pa vseeno žalostno čez par let opazovat da ti bodo dh bajke v hrbet metali ampak ti nebo koristil ker bo cena vozovnice za bp tak draga da si je neboš mogel kupit :-)
jookoo
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Maj 2013 14:21

novo leto in nove debate o (pre)visokih cenah vozovnic ... bajk park biznis je trenutno v slo daleč od tega, da bi delu mega dobičke ... da obdržiš park čez celo sezono na nivoju, uvajaš novosti itd..., za to gre en kup dela in normalno je, da je na koncu agenda nek dobiček, drugače pač tega ne bi nihče počel, razen mogoče kakih zanesenjakov, ki pa praktično vedno na dolgi rok izgubijo voljo ... dolgoročno z udarniškim delom in računanjem na "zanesenjake" pač v sodobnem svetu ne gre ...

po mojem mnenju, smo lahko samo veseli, da mamo teh par parkov in debata o cenah vozovnic, še posebej sezonskih, IMO ni na mestu. Dejstvo je pač, da gravitacijski mtb ni poceni šport. Nikol ni bil in nikol ne bo. Če nimaš za karto, ti še vedno ostane guranje v lokalni hrib.

osebno lahko bp pohorje samo pohvalim, v zadnjih dveh letih je jasno vidno, da se dela na temu, da bo vse skup živelo in preživelo. Trejle so kul, gondola super, vajb je pod pohorjem tut vedno fajn ... sam pejmo furat! :)
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 10 Maj 2013 15:19

No no... glede na to da so sedežnice že postavljene zaradi smučišča je karkoli se dogaja poleti samo dodaten zaslužek. Zdej.. po kateri logiki je letna karta za smučarijo po ceni skoraj enaka ceni za bike park, ki obratuje samo med vikendi in manj ur/dan, poleg tega je stroškov enako ali kvečjemu manj kot pozimi, naj mi kdo razloži. Glede na to da sem izdelal študijo o žičniškem prometu(ja, sedežnico se da postavit za ceno luksuznega avtomobila!)vem da cena obratovanja tistih 5-10kW elektromotorja spet ni nevem kakšen strošek(žičnica je energetsko en najučinkovitejših načinov prevoza), bi lahko delovno silo privabli na tak način da bi tistim ki pomagajo dali sezonske karte zastonj(ali vsaj recimo 10 celodnevnih kart...), sram jih je lahko da za 32ur prostovoljnega dela ponujajo zgolj 30€ popusta na letni vozovnici...

...amak tako je kot pri vsaki stvari. Če morajo nekateri delat, zato da lahko ndrugim denar sam od sebe, zaradi priimka ki jih je spravil na položaj, pritaka v žepe, je pač tako...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Maj 2013 16:23

ahja ... klasično pametovanje ... vsi majo vse preračunan in jim je jasno vse in bajk parki so pač bogat bogat biznis, kjer se denar nalaga z bagrom na kamione, da se ga stran vozi ...

bog ne daj, da bi kdo zaslužu s svojim delom ... na živce mi gre tak attitude ...

za pizdit je, če so proge slabo narejene in še slabše vzdrževane, slabo je, če plačaš polno karto in ti težijo na gondoli, če maš "preveč" umazan bicikl, zlo slabo je, če gondola na čist lep vikend vozi samo vsako polno uro, da se špara ... itd itd itd ... v to se usmerte in bodite glasni, da se bo upravljalec parka še bolj potrudu in bomo mel eventuelno boljši park, ne pa zbijat cene in jokat, da je drago ... na konc bodo še to zaprl pa bo mir.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 10 Maj 2013 17:42

Jookoo in vitto, dajta malo pogledat kakšni so kaj stroški glede žičnic... Če si delal raziskavo, bi lahko vedel da niti na vlečnicah niso 5-10kW motorji, pohorska gondola ima v pogonu 773kW porabe... http://www.lift-world.info/de/lifts/14299/datas.htm.
Tako da ne kar nekaj na pamet, da stroškov ni... Potem pa še moreš plačat servis, rental, delavce itd itd...

Zakaj je skoraj ista cena karte kot pozimi? Ker je poletna sezona daljša (april-november je 7 mescev, če znam štet ;) ), obratujejo vsak vikend po nekje 9 ur dnevno, od tega VSAJ 51 ur tedensko 3 mesce. Ne mi potem reči, da gre samo 50% v cene kart...
Itak bi si vsak želel nižje cene kart, vendar kaj naj, če malo uporabiš pamet, kar bi vsak mogel znati, če vozi DH, si znaš hitro pojasniti tako visoke cene kart...
Če vzamemo predpostavko, da kW eletrike dobijo po nižji ceni kot gospodinjstva, to je 3 cente na kW, pomnožiš 0.03€ z 773kW= 23,2€ na uro skuri elektrike. S tem da moraš plačati tudi delavce, amortizacijo itd... Je pa tudi res, da dobijo pohorci nekaj subvencije za obratovanje gondole.
Bo dovolj pametovanja glede stroškov? :roll:
Kolikor pa vem, gre nekje 80% v roke pohorcev torej ŠCP-ja, 20% pa v roke Spank-a, ki naj bi imel 127.776€ prihodkov letno.
http://www.bizi.si/SPANK-IZTOK-KVAS-S-P/
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a Shifty » 12 Maj 2013 19:32

Vse zastopimo da je gondola in osebje dragao, ampak potem mi pa razloži kako lahko v franciji stane dnevna karta 15€ za bajkpark z 4 gondolami ki te popeljejo tudi na 3300m višine.
Uporabniški avatar
Shifty
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 12 Maj 2013 19:41

Enostavno, subvencije s strani lokalnih turističnih subjektov... V tujini srečaš skorajda vsepovsod to, da si vsi ki imajo kaj veze s turizmom medseboj tudi finančno pomagajo :) Če pa slučajno izhajaš iz primera les 2 alpes, pa se malo motiš v ceni karte... Razen če si še otrok :)
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 13 Maj 2013 07:13

bolfenk napisal/-a:Enostavno, subvencije s strani lokalnih turističnih subjektov... V tujini srečaš skorajda vsepovsod to, da si vsi ki imajo kaj veze s turizmom medseboj tudi finančno pomagajo :)

je tako. V tujini je vsem jasno, da je turistična infrastruktura osnova za turistični posel ...
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 14 Maj 2013 13:04

700kW? no, ko sem opravljal pregled kontejnerskega dvigala v Luki je tam 105kW motor namenjen dvigu, ima pa 80ton nosilnosti, hitrost dviga pa je okoli 40km/h. In še nisem videl sedežnice, ne pri nas ne v tujini, ki bi imela motor takih dimenzij in zmogljivosti... ampak vseeno. V nobenem pogoju mi nihče ne bo uspel prepričat da zgolj 30€ popusta za 32ur dela v parku ni oderuško dejanje in privoščim jim, da hlapcev za to ceno ne najdejo... naj raje iščejo milost v obliki prostovoljnega dela, to bi še nekako razumel. kot pravim, če bi jim dali letne karte zastonj in zahtevali 10 ur tedenskega dela, mislim da bi takoj zbrali ekipo ki bi dnevno šejpala in urejala park za minimalni strošek. Dodatne ponudbe, lokal oz. restavracijo, vodene tečaje, šolo, adrenalinski park... marsikaj bi lahko dodali in povečali ponudbo oziroma število ljudi, ki bi jih obiskalo.

Sicer pa: zakaj bi pri vsaki stvari moral nekdo mastno zaslužit? naj služi pošteno, ne pa da gre po kapitalistični ideji za iskanje oderuškega bogastva. vsak minimalen trud pa podkrepi z višjo ceno in opravičuje z velikimi obratovalnimi stroški. Najprej nekaj naredi, potem višaj ceno.. in kot je nekdo napisal o subvencijah: mene ne zanima koliko subvencionirajo Francozi.. dejstvo je da če je tam standard tolko višji in če je park tolko večji, bo cena višja... v sloveniji bi park z isto ponudbo moral biti cenejši, ne pa ravno obratno... Do včeraj ko parka ni bilo je smučišče celo poletje mirovalo, kako so takrat lahko samo od tega dobro živeli? Če lahko jaz kot mnogo kolesarjev vložim nekaj dobre volje in bližnje traile pomagam porihtat, in če bi v bližini obstajala vsaj teoretična možnost za postavitev žičnice, bi park najraje imel obliko društva z članarinami in prostovoljnim delom v skupno korist. Sej gre navsezadnje za skupni hobi, druženje, način življenja? al sem jaz edini ki kolesarjenje in življenje nasplošno dojema na tak način?
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Falko » 14 Maj 2013 13:31

Mastno ne zasluži nihče...zastonj pa tudi ne moreš delat. Eni deljo za trakom, drugi v bankah...nekateri pa v turizmu...tako je to. Mastno pa tu ne bo nihče zaslužu...
Uporabniški avatar
Falko
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 14 Maj 2013 13:34

nisi edini, si pa v manjšini. Vsaj manšini tistih, ki lahko kaj spremenijo.

pod črto se popolnoma strinjam s teboj, predvsem tisto najprej naredi, potem pa kasiraj ... razliko vidiva mogoče le v tem, da se meni zdi, da so pohorci vseen kr porihtal park ... ni vrhunsko, še manj brez napak in ja, je kup šans za izboljšave ... sam ni pa vse tako slabo, kot bi se lahko sklepalo iz zapisov internetnih junakov.

če primerjaš s tujino (predvsem poznam AUT), je BP Pohorje kar na nivoju.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 14 Maj 2013 13:46

če primerjaš s tujino (predvsem poznam AUT), je BP Pohorje kar na nivoju.

Sklepam da je primerljiva cena vozovnic in "porihtanost". Standard in povprečna plača pa so precej višji, o temu jaz govorim in to je glavna točka dileme... mamo namreč precej cenejšo elektriko, bencin in delovno silo tako od avstrijcev kot francozov ali italijanov.

Moja vizija organizacije parka(pa ne samo parka enako bi se trudil delat v podjetju) kjer bi posameznikova pomoč nekaj pomenila pa verjamem da je skregana z podjetniško logiko, ampak stvar bi delovala in od nje bi bilo zadovoljnih več ljudi. Nihče nebi bajno služil, bi se pa marsikdo naučil timskega dela, dela na terenu, varstva narave, ljudje bi se počutili soudeleženi, ne pa hlapci nekega kapitalista...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a jookoo » 14 Maj 2013 16:18

Go Vitto1 go ;-) ja imaš prav stvar v našem bpp je kr zakomplicirana zraven tega nevem če ste opazlili na progi sleme so po novem ograde narejene ker je pač baje lasnik tistega zemljišča ugotovil da se mu ne splača dat svoje zemlje zato da bi nekdo " masno" služil in samo upamo lahko da se jih nebo še več takih našlo ker potem se bomo po zraku vozli za pohorje pa vsi vemo da je 3/4 v privat lasti. Drugače pa ideja o bike parku niti ni tako slaba vitto1.
jookoo
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 14 Maj 2013 18:57

Vitto1, pri dvigalih je vseeno malo bolj drugače, predstavljaj si, da moreš v 42 kabinah imeti tovor po 400kg, pa vleči nekoga gor s 6m/s? Že recimo kabinka na Krvavec ima 2x po 500kW motorja.. :)
Pa upoštevaj še moč vetra itd. Polna gondola z ljudmi ti nekako nesme zatajiti, če ti pa tak vemo kaj je...
Pri ceni še upoštevaj ekonomijo obsega... Do neke mere ti bodo stroški na enoto, recimo pri rajderih, padali, tako da lahko ob zadostnem številu rajderov še vedno profitiraš. Če bi poleti sedežnice stale, nebi stroškov delale, amortizacija je skorajda ničelna v primerjavi z obratovanjem. Poleti obratuješ, če lahko le stroške kriješ...
Če ti rad pomagaš delat v parku, super, vendar jih veliko ne bo takšnega mnenja, poznam prakso iz bližnje bmx proge, kjer se lopat bojijo kot... Pa mora na koncu, če želijo imeti drte porihtane, par tednov šauflat par mučenikov... :) Vsak ti že nebo prišel delati 10 ur na teden, že zaradi svoje fleksibilnosti s časom, razen če si študent, pa še to se ti ne bi dalo.
Majo pa, vsako leto več dodatne ponudbe, ob nakupu sezonske karte, to ponujano nekatere popuste... niso ravno ful nekaj, so pa, kar nekateri drugi se jih ne poslužujejo. Če pa padeš na finto, da za 30€ delaš 32 ur, si pa tud car :)
Vsak kapitalist, ti ne bo tvegal svojega kapitala, za to da bi se kdo naučil česa, da bi bili vsi zadovoljni... Za tveganje hočejo svoje-dobiček namreč. Žal nisi več v socializmu.
Tukaj se pizdite za cene kart, vprašajte se raje, kako oderuško služijo kolesarske firme na vaš račun, od tovaren, distributerjev, do prodajalcev... Vsak svojo maržo, pa evo, pa se noben ne pizdi na ta račun. Zakaj bi jaz mogel dati za kurčevih 200g jekla, ki so cnc-jani, 20€??? Itak material je poseben, ja, ampak tak pa tud ne da bi upravičilo to ceno.
Zakaj te zavarovalnice vsako leto napizdijo za tisoče evrov, ko pa na koncu pogledaš, da dobiš ven manj, kot pa si noter vložil... :)
Če bi pa kot klub lahko vodil vse stroške, narejene z izgradnjo tako vbistvu majhnega bike parka pa vsaka ti čast... Kdo bo plačal žičnico kot prvo? Kdo ti bo kriv stroške žičnice? Kdo ti bo kril amortizacijo? Kdo ti bo kril milion vsakoletnih testov in dovoljenj? Edini način tukaj bi bil, da je lastnik občina, upravljaš pa z njo ti. Teoretično dejansko NEMOGOČE.

Če se pa dotaknem tiste ograje na vrhu habakuka, pa ej tak, lastniki so zahtevali doživljenske sezonske karte, za najemnino, ki nevem če jim prinese več kot 30€ letno. Če nebi oddajali te zemlje, bi tak bil gozd, pa se ne bi dogajalo čisto nič. Letno pa nevem če ti ravno gozd prinese 30€ letno... Vse kar se dogaja na njihovi zemlji je to, da pozimi tak prekrije sneg, pa ni nič škode, spomladi lahko to zemljo uporablja normalno naprej, le kaj je, da se občasno čez njegovo zemljo vozijo poleti kolesarji in velika količina pohodnikov, ki bi tak bli, tudi če nebi nekdo njemu plačeval najemnine.
Pljunil si je samo v svojo skledo, naredil pa si je z ograjo samo stroške, pred katerimi pa je itak pol table paranoičnih.
Tak z moje strani, pa lep pozdrav.
Fajn furajte :)
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a jookoo » 14 Maj 2013 19:23

Bolfenk res je danes je vsepovsod kapitalizem ampak kot rečeno zavarovalnice itd. ne moreš primerjat z bpp pa glede stroškov kot je bilo že omenjeno kaj pa takrat ko ni bilo bpp pa je vseeno poleti gondola vozila nonstop a takrat pa potem takem ni bilo stroškov z amortizacijo in elektriko pa ob današnji tehnologiji menjalnikov in reduktorjev je poraba elektrike najverjetneje enaka ali vozi polna ali polno obremenjena. Ampak malo je že vse skupaj šlo predaleč tako da boljše da prenehamo z to temo oz. vsaj zame je končana pa lepo vožnjo vsem ;-)
jookoo
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 14 Maj 2013 19:49

Glede na staro vzpenjačo, je med vikendi res delala nonstop, stroški so bili nižji, itak se na koncu v njo več ni nekaj pretirano vlagalo, 150kW proti današnjim 800kW, je pa res NULA :) delala je nonstop tud iz tega razloga, ker tak ni folgala požirat ljudi, ki jih ni nič kaj več kot danes...
Če hočeš met goste, moreš imeti res vse novo. Redko kdo si še hoče sam dvigovat bajka, in se vozit v hrib 20 minut za 3 minute spusta, obenem pa še plača 20€...
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 14 Maj 2013 20:38

bolfenk, pac raja postrani gleda ker razen at/de imajo drugje po evropi povsod nizje cene.
Dokler bo tako mislim da samo zgubljas besede.
Pa itak tisti, ki imajo dh bajke bodo vseeno obiskali park.
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 14 Maj 2013 21:23

bolfenk napisal/-a:Redko kdo si še hoče sam dvigovat bajka, in se vozit v hrib 20 minut za 3 minute spusta, obenem pa še plača 20€...

15€
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 15 Maj 2013 09:50

Glede na staro vzpenjačo, je med vikendi res delala nonstop, stroški so bili nižji, itak se na koncu v njo več ni nekaj pretirano vlagalo, 150kW proti današnjim 800kW, je pa res NULA

No.. že ki imaš podatke na dlani.. od oka ima nova vzpenjača 5,5x višjo porabo energije,.. postavljena pa kolko, 45 let kasneje? Toliko o napredku in energetski učinkovitosti. me zanima kaj je imel v glavi tisti ki je opravičeval nakup te vzpenjače napram ostalim? :roll: Še en biser slovenskih investicij...

Sicer pa.. naj bo cena primerna standardu.. če bi bli bikeparki dostopnejši da bi lahko šel vsak vikend vsaj 200km z avtom plus karta plus hrana in potrošni material... bi blo res mega in bi v pohorje, zame na drugi konec slovenije, šel kej več kot zgolj enkrat ali dvakrat v sezoni, tako zgleda da šport postaja nekaj s čimer se lahko ukvarjajo zgolj sinovi in prijatelji direktorjev, politikov in tajkunov...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a cebelar123 » 15 Maj 2013 10:04

bolfenk napisal/-a:Glede na staro vzpenjačo, je med vikendi res delala nonstop, stroški so bili nižji, itak se na koncu v njo več ni nekaj pretirano vlagalo, 150kW proti današnjim 800kW, je pa res NULA :) delala je nonstop tud iz tega razloga, ker tak ni folgala požirat ljudi, ki jih ni nič kaj več kot danes...
Če hočeš met goste, moreš imeti res vse novo. Redko kdo si še hoče sam dvigovat bajka, in se vozit v hrib 20 minut za 3 minute spusta, obenem pa še plača 20€...

Bolfenk - prikriti svetovni prvak v spustu. 3 min iz vrha pohorja do cilja, upam da te bojo sponzorji odkrili ;.=9/
He who laughs last didn't get it
Uporabniški avatar
cebelar123
član

Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a orlytm » 15 Maj 2013 10:46

Vitto1 napisal/-a:No.. že ki imaš podatke na dlani.. od oka ima nova vzpenjača 5,5x višjo porabo energije,.. postavljena pa kolko, 45 let kasneje? Toliko o napredku in energetski učinkovitosti. me zanima kaj je imel v glavi tisti ki je opravičeval nakup te vzpenjače napram ostalim? :roll: Še en biser slovenskih investicij...

Sicer pa.. naj bo cena primerna standardu.. če bi bli bikeparki dostopnejši da bi lahko šel vsak vikend vsaj 200km z avtom plus karta plus hrana in potrošni material... bi blo res mega in bi v pohorje, zame na drugi konec slovenije, šel kej več kot zgolj enkrat ali dvakrat v sezoni, tako zgleda da šport postaja nekaj s čimer se lahko ukvarjajo zgolj sinovi in prijatelji direktorjev, politikov in tajkunov...

mislm, sj kul pa vse ... sam res si ga pametn za kačo pičit do smrti.

mogoče kot zanimivost, do maribora imam 200+km, obiščem ga večkrat na sezono in cena vozovnice niti pod razno ni najdražja postavka pri izletu na pohorje. Ja, gravitacijski šport, ki uporablja žičniško infrastrukturo pač ni poceni. Ni bil in ne bo. Če nimaš keša, se pač furaš na lokalni trejli kjer guraš bajk alpa žohaš kolege za shuttle. Če maš keš, greš v bajkpark. Keš dobiš, če greš delat. Takle mamo v kapitalizmu.

me zanima, če ste se s frendi kdaj shutlali in če ste kdaj zračunali, kolko stane recimo 4-5 fur na lokalni trejli, kjer je shuttla cca. 12km ... bencin, amortizacija itd... misliš, da je bistveno ceneje na dan kot vozovnica v bajkparku? Pomisli še enkrat.

naj še enkrat ponovim ... bistvo, zakaj mi gre tosortno udinjanje okrog cenovne politike parkov na živce, je to, da zelo dobro vem, da če ne bo nekega ekonomskega outputa, noben ne bo delu in vzdrževal trejlov, še posebi ne neko turistično podjetje, ki živi od tega, da prodaja svojo uslugo (in drago infrastrukturo) turistu. Če želimo, da se šport razvija in bomo eventuelno mel vsi neki od tega, nehite najedat zarad cen ampak močneje najedajte za to, kaj dobite za plačan denar. Cene vozovnic niso pretirano visoke. lahko bi ble kak evro ali tri cenejše, več pa definitivno ne ... bi 3€ cenejša vstopnica naredila bistveno razliko? Pa mogoče 40€ cenejša sezonska? Za ta dnar dobiš lih eno gumo, k jo, če kolkor tolko furaš, lahko uničiš tudi v enem dnevu. Pa neki računat na povečanje mase bajkerjev ob cenejši vstopnici ... hja ... ob predpostavki, da to večjo maso bajkerjev sploh maš. Meniš, da trenutno mamo tako maso bajkerjev, ki zaradi cene ne hodi v bajkparke in bi začeli hodit, če bi bla vstopnica cenejša? Kolk cenejša? Think again.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 15 Maj 2013 14:18

Čebelar, tisto je bil splošen primer nečesa neobiskanega, da daš 20e, se voziš gor 20 min po možnosti z bajkom v naročju potem pa si v cilju v 3min...
5.5 krat večja poraba je na račun 2 krat višje hitrosti in za osemkrat več urne kapacitete, torej so povečali kapaciteto za osemkrat za samo 5.5krat več energije. Tukaj je energetska učinkovitost... Maso bajkerjev pa bi dobil na račun cenejše kompletne opreme. Smučarska oprema je poceni napram kolesarski, karta je dražja pa so smučišča prepolna, kot nekateri pravijo... Torej le ni karta tista, ki v takšni meri odvrne kupca.
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 16 Maj 2013 15:12

Bolfenk, edini način da bi se tvoj izračun izšel je da bi povečano kapaciteto tudi zapolnil in dejansko prodal... ampak pustimo ekonomske teorije čezmernega trošenja pri miru... jih itak srečujemo na vsakem vogalu naše države.

Orlytm: smo se shuttlali ja. sicer ni 12 km ampak v celem dnevu smo z bencinarjem porabli za manj kot 20€ goriva.. amortizacije neprimerljivo manj kot na poti do pohorja, vinjete ne rabim, ko vse skupaj razdelim na 3, kolikr imam mest na prtljažniku, smo porabli okoli 8€ na osebo. In taki dnevi me prepričujejo da uživancija na kolesu ni šport zgolj bogatašev. Sicer pa moja debata cilja na oderuških 30€ popusta za delo v bikeparku, bolj kot na dejansko ceno dnevne karte...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 20 Maj 2013 13:04

Vitto1 napisal/-a:Sicer pa moja debata cilja na oderuških 30€ popusta za delo v bikeparku, bolj kot na dejansko ceno dnevne karte...

to je neki drucga kt "cenovna politika bajkparka" in je stvar dogovora med tem k je vabu delat in tem k je pršu delat. Se pa strinjam, da je švoh ...

včer sm bil drugač na pohorju in lahk sam pohvalim ... proge so fajn, vid se tut, da se dela na novih rečeh ... označeno bistveno bolje kot dve leti nazaj ... jst sm se mel super in bom vsekakor še šu. :)
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a urban __S » 21 Maj 2013 15:22

mal izven ampak usejen če mate sekundo časa vas prosim da pogledate video od team unicorn , gre se za nagrado kamero sony ,snemano pa je na pohorju . hvala pa lep pozdrav :) https://www.facebook.com/bikeparkpohorj ... video%3D36
urban __S
član

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 28 Maj 2013 12:03

Jaz vse kar mam za pripomnit preko BP Pohorje je vzdrževanje prog, še posebi FR linije, treba bi blo imet več prog za tako gost promet kot ga imajo......drugače pa kar se tiče drugih zadev, predvsem cen, ni kaj za pripomnit, itak je vse drago dandanes, vsega pa ja ne moreš imet! ;.=9/
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a Stealth » 31 Maj 2013 17:10

Kaj se cen tiče? WTF!

bike park Semmering
Enodnevna: 28€
Sezonaska 230€ Odrasla, 185€ Mladina, 104€ Otroška

bike park Leogang
Enodnevna: 33,50€
Sezonaska 240€ Odrasla, 153€ Mladina, 102€ Otroška

Pa to da tu laufa gondola 7 dni na teden nonstop v glavni sezoni, ne pa na vsako uro!
Tak da ni povsod tak drago!
Stealth
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 04 Jun 2013 19:41

Semmering?
http://www.zauberberg.at/de/zauberberg/ ... ebszeiten/
- krajši delovni časi
- manj dni v sezoni
http://www.bikepark-leogang.com/en/open ... ning-hour/
- krajši delovni časi
- manj dni v sezoni
http://www.bikeparkpohorje.si/index.php ... bratovanje
- daljši delovni časi, če gledamo glavno sezono
- več dni v sezoni
- 3 mesce glavne sezone, 3 dni je do 14 ure na vsako uro, potem non stop, še vseeno 5 ur non stop vožnje gondole.
Daj nehaj si sam sebi v skledo pluvat, pa malo bolše podatke preštudiraj.
Glede na dano, smo prepoceni napram severnim sosedom.
Pa lep pozdrav :)
P.s.: pa še na vseh od teh parkov ni nekega pretiranega vzdrževanja, tak da ne mi zdaj pravit da kako je kje bolje vzdrževano! :) itak pa mamo od obeh parkov hitrejšo gondolo, tako da lahko v vseh manj urah nadoknadiš zamujeno, če ti že energija na koncu že ne peša ;) Pa če še upoštevam manjšo gužvo... Pa bo ne to, to :)
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a Stealth » 05 Jun 2013 09:29

Ok kolk krat si fural Leogang, Semmering, Schladming...?

Ker vsi vemo da je Pohorje NEurejeno, NEvzdrževano, ...
Stealth
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 05 Jun 2013 10:05

Stealth napisal/-a:Ok kolk krat si fural Leogang, Semmering, Schladming...?

Ker vsi vemo da je Pohorje NEurejeno, NEvzdrževano, ...

leogang, saalbach X-line, adidas freeride hinterglemm ... zelo podobno urejeno in vzdrževano kot maribor ... osebno ne najdem večje razlike ... mariborske trejle so mi celo zelo všeč. Leogang sicer ma več linij ... ampak če v mariboru upoštevaš še "ilegalke", spet ne ... overall je IMO v zadnjih par letih BP Pohorje precej na nivoju.

saalbach/hinterglemm mata 1 oz. 2 liniji ... letos dodajajo še en del nove v saalbachu ... to je pa to.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a Stealth » 05 Jun 2013 10:58

In za to je opravičena cena 110€ za sezonsko?
Stealth
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 05 Jun 2013 11:53

ne razumem vprašanja?
Uporabniški avatar
orlytm
član

Naslednja

Vrni se na Bajk parki

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov