Bike park pohorje 2013

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Re: Bike park pohorje 2013

OdgovorNapisal/-a nubzore » 29 Okt 2013 11:31

pon- sre .... 10.00 - 17.00 (vsako polno uro)
čet-ned . 10.00 - 17.00 (nonstop)
Go big or go home !
Uporabniški avatar
nubzore
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a hnkskywalker » 29 Okt 2013 15:02

pon- sre .... 10.00 - 17.00 (vsako polno uro)
čet-ned . 10.00 - 17.00 (nonstop)
sreda .... 15.00 - 17.00 (nonstop)

https://www.facebook.com/bikeparkpohorje
Uporabniški avatar
hnkskywalker
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a whatever » 29 Okt 2013 17:07

Pohorje bi lahko imelo top proge v tem delu EU. Sploh zdaj, ko je nova gondola.

Tako pa kaj imas..... WC progo in flow linijo. Je se kaj? :)

- Ne mi omenjat Sektorja, ker sem bil tam in je ene 20 cm listja in sploh ni vozen. V kaksnem stanju je pod listjem pa ne vem, ker nic ne vidis. Sicer bi lahko bilo zabavno tam furat. Samo se vidi, da je "trail" zapuscen.
- Tisti dropi (big nuts & shit) so lih toliko, da se lahko pohvalijo kako visoke drope imajo. Dejansko sem bil enkrat tam in to v nedeljo. Prihod do skokov je poln kamnov ter seveda listja. Landing ni pokosen. Skoda casa/denarja za gradnjo za tisto pescico, ki je (in se bo) skocila. Bi raje vlozili moči v proge, da bi jih lahko tudi mi, pičke, vozili.
- Bande na flow liniji - lolololololol... Prides v bando s 30 km/h in te samo restira zaradi "brake bumpsov" :D
Pa flow linija je smesna. Imas bando in potem 150 metrov ravnice do naslednje bande. Yey, that's amusing - not.
- Ilegalke - dosti folka gre furat na Pohorje samo zaradi ilegalk, ker jim je drugo brezveze. Najbolj vozena ilegalka je polna listja in vej (palic??), tako da samo cakas kdaj te bo kaj presenetilo. Zgornji 2 ilegalki (sklepam da sta ilegalki) sta polni listja in sploh ne vidis kje furas. Ce ne ves na pamet kje poteka "trail", si pečen. Hvala listju sem odletel in se kaksen teden bom nekoliko tezje dihal "skozi leva rebra" :mrgreen: Sicer je ilegalka, tako da tega ne morem ravno skurcat. ;)
- WC proga. Zakon :) Ko se bom se kaj naucil preletet, bo se toliko bolj zabavna :mrgreen:

Zdaj sem bil 4. ali 5. zaporedoma za vikend gor (ta vikend celo za 2 dni), tako da lahko tudi kaj povem, glede na to, da sem vam pustil vec, kot 100€ :mrgreen:
Pa naslednjic, jebena obvestila dat na sajt, ko gondola ne dela 2 uri! AJa, pa obvezno zaracunat polno karto, ceprav gondola ni delala!!!!!

Lahko bi naredili kaksen wall ride - oziroma par teh :) Pa visoke, tako da se lahko naucis it cim visje.
Na vseh tistih ravnicah, ki so vmes (in teh ni malo), bi lahko naredili kaj, da bi bilo bolj zabavno.

Osebno bi raje, kot neke visoke drope, gepe ipd, videl se kaksno progo. Nekaj v stilu WC. Lahko krajsa, lahko vec krajsih odsekov, da malo pozivijo spust med flow linijami (ali kjer koli pac ze).

Toliko na kratko. Zdaj pa kokice in brat komentarje. :popcorn:
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 29 Okt 2013 17:34

Glede na komentarje, ki jih slišim med kolesarji na Pohorju, ima Pohorje top proge, kakšna je šele žalost v ostalih parkih. Osebno sem bil samo enkrat na Rogli, pa me je minilo ko so bili pešci hitrejši od sedežnice.

Probleme Pohorja pa sem že izpostavil v smučarskih temah na drugih forumih, kolesarstvo je enako. Ne samo bajkpark, tudi za turne kolesarje bi lahko bilo Pohorje top destinacija, lahko bi bili boljši kot whistler.
Do letališča je 10 minut, do železniške postaje prav tako, do avtoceste 7 minut, to pomeni da imaš v krogu recimo 3 ur dosegljive vse evropske prestolnice oz. večja mesta.

Je pa res, da če bi zadevo razvili tako kot je možno, bi rabili še vsaj nekaj gondolskih naprav, pa ene 10.000 ljudi bi živelo od tega :-).

Še okoli brakebumpsov, kolega pravi da ni treba bremzat, posledično tudi brakebumpsov ne bo :-)

Ravnice med bandami so zaradi tega, ker poteka proga po smučišču, recimo da je boljše voziti bande, ki si direktno sledijo, ampak tudi tako je v redu.

Ilegalke vozimo vsi turni kolesarji povsod (razen ene legalne proge v Sloveniji), tako da pričakovati, da bo nekdo pometel nekaj, kjer se ne sme furat, je navadna utopija. Če si upaš po listju vozi, če ne se pa drži urejenih prog.

Ta vaja pa je tudi mene presenetila v nedeljo. Ne moreš kar tako v prime timeu zapret gondole, je pa res, da če se ustavi med delovanjem, bomo pa vsi srečni, če nas bodo hitro, varno in usposobljeno rešili.

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 29 Okt 2013 17:50

Nikolaj napisal/-a:Še okoli brakebumpsov, kolega pravi da ni treba bremzat, posledično tudi brakebumpsov ne bo :-)

Povej to tistim, ki zavirajo v bandah 8) In ja, se strinjam s tem. Folk, s premalo izkusnjami, pride prehitro v bando, in potem se userjejo in zavirajo in rezultat - brake bumpsi. :|

Nikolaj napisal/-a:Ravnice med bandami so zaradi tega, ker poteka proga po smučišču, recimo da je boljše voziti bande, ki si direktno sledijo, ampak tudi tako je v redu.

Eeee... ker ne smucam, tega nisem vedel :) Potem pa zrihtat prenosljive objekte :twisted:

Nikolaj napisal/-a:Ilegalke vozimo vsi turni kolesarji povsod (razen ene legalne proge v Sloveniji), tako da pričakovati, da bo nekdo pometel nekaj, kjer se ne sme furat, je navadna utopija. Če si upaš po listju vozi, če ne se pa drži urejenih prog.

Kot sem rekel, tega ne morem kurcat, ker so proge ilegalne in gres furat tam na lastno roko.

Slika
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a LOVRO81 » 29 Okt 2013 17:56

IFEELSLOVENIA :mrgreen: :mrgreen:
IFEELdasenebončspremenil :mrgreen:
Uporabniški avatar
LOVRO81
član

Kraj: O-bala

OdgovorNapisal/-a cebe » 29 Okt 2013 18:12

W, se v celoti strinjam s tabo! :)
LOVRO81, še skoraj bolj pa s tabo... na žalost! :/ :roll:
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a MSC » 29 Okt 2013 19:09

whatever napisal/-a:Povej to tistim, ki zavirajo v bandah 8) In ja, se strinjam s tem. Folk, s premalo izkusnjami, pride prehitro v bando, in potem se userjejo in zavirajo in rezultat - brake bumpsi. :|

resno?
MSC
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 29 Okt 2013 19:20

Ne razumem vprasanja.
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a MSC » 29 Okt 2013 19:38

whatever napisal/-a:Ne razumem vprasanja.

če si resno mislil tisto, kar si napisal o bremzanju..
saj vem, da je tudi posledica začetnikov, ampak zakaj so pa braking bumpsi tudi na novi WC progi? je bila porihtana kak mesec nazaj in tam bolj malo začetnikov fura
MSC
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 29 Okt 2013 20:53

Ja, itak. Sej itak ne pride samo zaradi zaviranja do brake bumpsov, ampak prispevajo pa veliko.

Na WC progi - sklepam zato, ker jih veliko tam fura. Pred tem je bil se IXS in se ene tekma za slovenski pokal. Drugace nekih hudih brake bumpsov na WC progi niti nisem opazil, ce sem iskren, ker je itak razfuk/hardcore proga :D
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a bolfenk » 29 Okt 2013 21:36

whatever napisal/-a:
Na vseh tistih ravnicah, ki so vmes (in teh ni malo), bi lahko naredili kaj, da bi bilo bolj zabavno.

Osebno bi raje, kot neke visoke drope, gepe ipd, videl se kaksno progo. Nekaj v stilu WC. Lahko krajsa, lahko vec krajsih odsekov, da malo pozivijo spust med flow linijami (ali kjer koli pac ze).

Toliko na kratko. Zdaj pa kokice in brat komentarje. :popcorn:

Torej na ravnicah nekako odpade kaj obsežnejšega, kaj manjšega pa tako veš kako se najverjetneje konča... Zdaj da gradiš pumptrack po hribu navzdol pa bi bila senzacija sicer, ampak ne pa ravno neka privlačna.

Pa ni ravno takšna proga kot jo opisuješ rdeča linija?
Zgornji del recimo flowy bande, ki znajo bit občasno zabavne, pod gondolo malo nekaj podobnega wc, vmes ravnica, kjer je dovolj prostora za kakšne ala whistler skoke, naklon tudi primeren, nato pa spet malo po gozdu...
Da pa bi se sredi oktobra rihtale bande pa... Pa ja, lepa gesta, vendar po mojem mnenju bolje da se pusti zdaj tako, pa se na začetku sezone kaj druga, konkretnejšega naredi.
Če pa drugače razmišljamo, ne da zagovarjam bilokoga, kaj konkretnega bi vi naredili, za flow, če imate prepoved gradnje kaj konkretnega po glavnih progah?
bolfenk
član

OdgovorNapisal/-a MSC » 29 Okt 2013 21:46

whatever napisal/-a:Ja, itak. Sej itak ne pride samo zaradi zaviranja do brake bumpsov, ampak prispevajo pa veliko.

Na WC progi - sklepam zato, ker jih veliko tam fura. Pred tem je bil se IXS in se ene tekma za slovenski pokal. Drugace nekih hudih brake bumpsov na WC progi niti nisem opazil, ce sem iskren, ker je itak razfuk/hardcore proga :D

no, na WC progi je bilo letos res OGROMNO obnavljanja, tudi po slo pokalni tekmi je bilo obnovljeno veliko za IXS.. je pa bumpsov itak več, ker ja, IXS jih je dosti furalo + strmina je, pa vse še prej nastane :)
MSC
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 30 Okt 2013 12:16

Običajno sem bil med prvimi kritiki BPP, bom pa zdaj stopil v zagovor.

Ah, listje.. Nikoli prej ni nikogar motlo, zdaj pa?

BP je letos super porihtan glede na nekatere dejavnike. O finančnem stanju ŠC Pohorja (s tem povezanega BPP) ne bom govoril. Lastništvo in pravice do uporabe zemlje so ZELO omejujoče. Zeleni Pohorja tudi ne mirujejo. Poleg vsega pa so od lanske jeseni na delu gozdov opravljali sečnjo lesa, ki je delovala na principu "bolimeKjazbomtupodiraldogolega". Se mi zdi, da so se letos kljub temu potrudli. Flow linija je taka kot je, normalno da se objekte naredi tako, da se jih ne rabi vsako zimo podirat. Ker je "modra", bi naj bila ustrezna tudi za neizkušene. Brakebumpsi so vsepovsod. Če to koga moti, se bi vrjetno dalo zmenit, da jih gre sproti popravljat. Ilegalke so ilegalne. Vozit jih je fino, ni pa to BPP. DH proga je 1A.

Podpiram!

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 04 Nov 2013 07:41

pohorje je pač leno narejeno. če bi se malo, ampak res malo dodatno potrudili, bi bil lahko super bike park. se strinjam z vsem, kar je povedal W.

predlagam ekskurzijo na Javornik, kjer se lahko vidi, kaj se da, če se hoče.
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a MSC » 04 Nov 2013 14:07

bjakeb napisal/-a:pohorje je pač leno narejeno. če bi se malo, ampak res malo dodatno potrudili, bi bil lahko super bike park. se strinjam z vsem, kar je povedal W.

Saj je bilo tudi Pohorje takšno.. Ko pa imaš enkrat bikepark dosti prepoznan in že garantirane redne goste ob vikendih poleti, tudi jeseni.. je pa druga zgodba :) Pohorje je še vedno kul, ampak bi lahko malo uredili flow, sploh bande.. drugo je ok.
listja se jim pa najbrž ni splačalo grabit za za te 3 tedne kolikor je še ostalo. bo pa drugo leto boljše :D
MSC
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 04 Nov 2013 21:46

MSC napisal/-a:
bjakeb napisal/-a:pohorje je pač leno narejeno. če bi se malo, ampak res malo dodatno potrudili, bi bil lahko super bike park. se strinjam z vsem, kar je povedal W.

Saj je bilo tudi Pohorje takšno.. Ko pa imaš enkrat bikepark dosti prepoznan in že garantirane redne goste ob vikendih poleti, tudi jeseni.. je pa druga zgodba :) Pohorje je še vedno kul, ampak bi lahko malo uredili flow, sploh bande.. drugo je ok.
listja se jim pa najbrž ni splačalo grabit za za te 3 tedne kolikor je še ostalo. bo pa drugo leto boljše :D

In tako se loči uredu parke od super dobrih...
Ne da se jim... Sj u Kranski je ista pesem. Super potencial, vendar popolnoma neizkoriščen.
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a whatever » 05 Nov 2013 14:47

bolfenk napisal/-a:Pa ni ravno takšna proga kot jo opisuješ rdeča linija?
Zgornji del recimo flowy bande, ki znajo bit občasno zabavne, pod gondolo malo nekaj podobnega wc, vmes ravnica, kjer je dovolj prostora za kakšne ala whistler skoke, naklon tudi primeren, nato pa spet malo po gozdu...

Katero je to rdeca? Sektor? Ker sem napisal gor svoje mnenje. En je pred mano zapeljal po progi in je bil v listju do pest. Ta linija ni videla ciscenja ze precej dolgo. Precej preden je listje sploh zacelo odpadati, ker je pod listjem veliko vej itd.
Drugace pa ja, proga je (bi lahko bila) zabavna :)

Park odpre ob 10 uri. Od 8 do 10 se pa da kaj tudi na hitrico pograbit :wink: Ali pa pac nizat cene glede na stanje parka :twisted: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

bolfenk napisal/-a:Da pa bi se sredi oktobra rihtale bande pa... Pa ja, lepa gesta, vendar po mojem mnenju bolje da se pusti zdaj tako, pa se na začetku sezone kaj druga, konkretnejšega naredi.
Če pa drugače razmišljamo, ne da zagovarjam bilokoga, kaj konkretnega bi vi naredili, za flow, če imate prepoved gradnje kaj konkretnega po glavnih progah?

No, sej ni treba zdaj it v nulo urejat, samo tu pa tam si vzet urco casa in malo porihtat kaj je za porihtat, bi bilo super.

Za bordanje in bajkanje se da uporabit "wall ride" (navijam za to! :mrgreen: ) :idea: :wink:

Nisem pa vedel, da je taksno sranje glede gradnje. Upam da se da vseeno kaj uredit znotraj parka, kjer se da ;)
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 05 Nov 2013 14:56

glede gradnje po glavnih progah: v avstriji majo mirno nasute kupe oziroma narejen na sredi glavnih prog. ampak jih pred smucarsko sezono umaknejo.
V MB se jim pač to verjetno ne ljubi. :)
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 05 Nov 2013 15:12

Najbolj zanimivo je, da pa vseeno kupite karto in se vozakate po Pohorju.

Če prosti trg ne deluje?

LP

Nikolaj

PS, v četrtek sem se tudi sam peljal po rdeči, glede na to, da sem bolj šajser, se mi je zdela prav zabavna, pa tudi pod listjem ni bilo nekih groznih presenečenj, ..., aja, mogoče pa začetniki ne razumemo. :-P
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a Shifty » 05 Nov 2013 15:51

Nikolaj na žalost v Sloveniji ko se zapre Javornik ni alternative.
Uporabniški avatar
Shifty
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 05 Nov 2013 16:34

Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a BOTABOTA » 06 Nov 2013 12:41

Še dobro, da je nafta poceni, da lahko za vikende hodimo v Avstrijo, Švico, Francijo in na Norveško. Pa brez zamere...
The Venus project
Uporabniški avatar
BOTABOTA
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 06 Nov 2013 12:50

Pa kaj u PM ste normalni? Če je urejanje bajkparka vaša državljanska pravica oz. dolžnost? Bajkpark je, lastnice so banke, ki določijo, s kakšnim budgetom se operira, upravljalec pa se v teh okvirjih trudi ali pa tudi ne.

In ne mi o dragi nafti, v dveh dneh se skuri samo paken za 30€, kje pa so še gume pa raztrgane cote pa servisi kolesa in vzmetenja, .... Če nimaš denarja se igraj človek ne jezi se.

Jaz tudi nočem nabavljati pri trgovcih, ki me lupijo s poštnino, pa kaj, naj zdaj jokam tu po tabli zaradi tega? Grem pač k drugemu, tudi v tujino, če je treba.
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 06 Nov 2013 13:19

Kdo naj bi urejal BP Pohorje sploh?
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 06 Nov 2013 14:59

Nikolaj napisal/-a:Pa kaj u PM ste normalni? Če je urejanje bajkparka vaša državljanska pravica oz. dolžnost? Bajkpark je, lastnice so banke, ki določijo, s kakšnim budgetom se operira, upravljalec pa se v teh okvirjih trudi ali pa tudi ne.

In ne mi o dragi nafti, v dveh dneh se skuri samo paken za 30€, kje pa so še gume pa raztrgane cote pa servisi kolesa in vzmetenja, .... Če nimaš denarja se igraj človek ne jezi se.

Jaz tudi nočem nabavljati pri trgovcih, ki me lupijo s poštnino, pa kaj, naj zdaj jokam tu po tabli zaradi tega? Grem pač k drugemu, tudi v tujino, če je treba.

Gre za nekaj popolnoma drugega... Da zelo radi primerjamo parke z Javornikom. Verjetno imajo daleč najnižji buđet za urejanje in je zadeva na zavidljivem nivoju. In če upravljalec ne skrbi ustrezno za park, potem se ga seveda graja. Ne vem zakaj je u Sloveniji narobe in grdo, če poveš da nekaj ni ok. Saj je vmes bilo veliko pozitivnih stvari povedanih. Noben ne pravi da jih ni. AMPAK! Če več ljudi naenkrat govori o eni in isti stvari :wink:

Poleg tega bajkpark ni neprofitna dobrodelna organizacija. Ampak firma. Pa tudi če je lastnik banka. Dober lastnik skrbi za svoje naložbe. Dobro urejen park ti nosi denar. Neurejen park je pa sicer poceni, vendar nosi bistveno manj denarja na dolgi rok. 1+1=2 oz. prodat morš za več kukr si kupu :D

Večina lahko naredi večino servisa doma. Tudi kolesarit se da z nizkim buđetom. Gume komplet ali dva na sezono, če si na neki klasiki je to od 70 do 140€. Strgane cote? Cmon! Drago je če imaš same TLD drese. Ne vem kaj je pa narobe z običnim T-shirtom. 5.10 zdržijo ulala. Potem greš k Taci in ti uredi nov podplat...

Ne rabiš jokat če je poštnina draga. Zato je med drugim forum, da deliš izkušnje, kje se dobi ugodno. Oz. da zveš kje dobiš ugodno... Pri parkih gremo radi na domače terene. Poleg tega je od LJ do MB 1h. Pošta pride pa do tebe.
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 06 Nov 2013 15:31

Ne gre za nič drugega. Parka ni nihče dolžan vzdrževati, ker je v Sloveniji in blizu.

Če ga bodo zapustili bodo izgubili še ta prihodek kot ga imajo.

Ampak vsak ima s svojo firmo poslovati kot njemu paše (v zakonskih okvirih), če posluje slabo, pač ni več odjemalcev. Ni pa normalno, da se "zahteva" od nekoga tretjega, kako naj posluje in kam naj razporeja svoje vire (finančne in človeške).

Vseeno pa ni normalno, da nekdo pričakuje, da bo na Pohorju v jeseni med samimi bukvami dobil pograbljano progo. Če je tako okolje in taki letni čas je pač tako.

Pa bodi dovolj offtopic.

V četrtek smo bili gori, brakebumpsi so bili, pa ne moteči, v dve bandi, ki sta najbolj zdelani, se je dalo normalno pripeljat 30 cm poleg.
Po rdeči sem se spustil samo enkrat, res da je bilo listje, ni pa me motilo, niti ni bilo nevarno, vej pa nisem videl.
Črna je bila še najbolj razrita, jaz sem bil pač počasen (tudi če bi bila speglana ne bi bil hitrejši, ker ne upam), tisti, ki pa znajo so pa leteli. Zato me je pač zgornje prepucavanje spomnilo na pregovor: "Rđavemu kurcu i dlaka smeta!".
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 06 Nov 2013 16:00

Nikolaj napisal/-a:Najbolj zanimivo je, da pa vseeno kupite karto in se vozakate po Pohorju.
js grem na pohorje enkrat do dvakrat letno. to je to.

Če bi bil boljše zrihtan bi bil tam mnogo večkrat, ampak zgleda se jim jebe, zato grem raje na Javornik.(kjer sem sigurno več kot desetkrat na sezono)
e-bikes are mopeds.
bjakeb
član

OdgovorNapisal/-a denčiminerči » 06 Nov 2013 16:28

Saj bo, po novem letu bo boljše. Še kak bo pasalo na Pohorju po dolgi zimi.
denčiminerči
član

Prejšnja

Vrni se na Bajk parki

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov