Pohorje 2015

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Re: Pohorje 2015

OdgovorNapisal/-a TomažT » 30 Okt 2015 09:23

Bolfenk, si dobil en odgovor? Dovolj poznana sta mi Yea. in Apri., da lahko stojim za svojim mnenjem. Ni pa prav, da jih izpostavljamo, je treba pogledat širšo sliko preteklosti Pohorja.
Sicer pa, mislim da se mi2 poznava, le da nikakor ne morem priklicat pravega obraza iz spomina k tvojemu psevdonimu.
LpT
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 30 Okt 2015 17:32

A je bil kdo danes v parku, kaka je podlaga a je fejst blatno. Razmisljam da bi sel jutri gor.

Hvala,
LP
I.
Uporabniški avatar
Izi
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a andrejt » 30 Okt 2015 19:13

Izi napisal/-a:A je bil kdo danes v parku, kaka je podlaga a je fejst blatno. Razmisljam da bi sel jutri gor.

Hvala,
LP
I.

Ni blatno, super opremijem je + tega, da bo jutri še full lepo vreme ;.=9/
Uporabniški avatar
andrejt
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a smučko » 31 Okt 2015 16:49

Ali kdo ve ce tudi rentajo kolesa?
Hvala za info
Lp
smučko
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 01 Nov 2015 10:10

smučko napisal/-a:Ali kdo ve ce tudi rentajo kolesa?
Hvala za info
Lp

https://www.facebook.com/bikeparkpohorj ... 9046654276
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 01 Nov 2015 15:10

naj odgovorim bolfenku glede prejšnjega upravljalca parka kakršen naj bi bil Pohorski(gravity kard, kar razumem kot del "elite" na stari celini):
1- ni poskrbel za to, da so proge legalne a vseeno kasiral skoraj 10€ več na dnevni karti od konkurence. pustimo dejstvo da je letošnja slovenska sezonska karta stala tolko kot lanska samo za pohorje. ki je v bistvu v ilegali...

2-prog se ni urejalo od leta 2013. Posledic žleda niso sanirali, raje kar zaprli cel odsek namesto poklestit in odstranit smeti... razen skropucala na koncu DH proge(ki se je v manj kot enem letu porušil oziroma ga je dobesedno odplaknilo) in šejpanja dela DH proge zaradi tekme, ni bilo vloženega nobenega truda. iste luknje v bandah smo gledali celo sezono, porušeni objekti so čakali na nevem koga? Razumem da je na javorniku al krvavcu kjer je živa skala, razfuk. v mariboru pač ne... če je lahko lokalna mularija porihtala ilegalke, bi morala tudi ekipa parka malo pljunit v roke. dobro polovico lanske sezone je bila ena od band na flow liniji tako poškodovana, da je sreča, da ni kdo zletel v tisti hudournik. kaj je upravljalec naredil? zabil sredi vozne linije dva količka in vmes napeljal trak, češ vzemi to bando malo bolj na ozko, lesen skok 100m niže je celo sezono čakal da nekdo zamenja tisti 30cm dolg količek ki se je polomil... poleg tega, je treba rihtat vse proge, na freeride so nekako pozabili??

3- kamp je bil sramota za celo mesto, ne samo za bike park. poln smeti, wc-ji in tuši pa kot v ruskih zaporih.. sama umazanija, nobenih smetnjakov, nič...

4- servis; bike park brez serviserja ki bi znal odzračit Saint zavoro? OK nakoncu človk porihta sam samo izgovora "mi imamo žal samo avid" ?? alo, bi to razumel v kakem manjšem parku, na pohorju bi to moralo laufat.v istem servisu ti potem prodajo zavoro, nimajo pa pripadajočega nosilca..

5-gondola- čakanje na "kolesarsko" gondolo? je tako težko v večini dvignit tisti sedež al kako? pa pranje koles pred vstopom v gondolo je bilo prav hecno. cel blaten se lahko vsedem na sedež, moram pa oprat kolo katero je naslonjeno na tisto cerado v gondoli?

V bistvu še vseno ni bilo tako grozno.. če bi bili cenovno na rangu kateregakoli drugega parka, bi jim vsaj polovico točk opravičil. tako pa naj bo to spodbudna kritika za naprej.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 01 Nov 2015 21:14

Heh, ko je "bolfenk" napisal tole
bolfenk napisal/-a:Po čem sklepaš, da je bil prejšnji bile park voden slabo?

mi je prišlo na misel: "A je sploh kaj delal dobro (prejšnji upravljalec) glede na cene, katere so imeli...", pa sem se raje zadržal, ker sem bajk park premalokrat obiskal.
Potem pa preberem tole
bzenko napisal/-a:Prejšnji bajk park ni bil voden slabo ampak totalno v kurcu. Nič šejpanja, polomljenih objektov niso popravili, še zaprl ali označil jih ni noben. Sredi kampa je bil kup ogromen kup smeti ker nihče ni spraznil kante. Wcjov in tuša tut ni noben spucal celo sezono. Zanimivo da Gravity Card to dopušča.

in tole
Vitto1 napisal/-a:1- ni poskrbel za to, da so proge legalne a vseeno kasiral skoraj 10€ več na dnevni karti od konkurence. pustimo dejstvo da je letošnja slovenska sezonska karta stala tolko kot lanska samo za pohorje. ki je v bistvu v ilegali...
in tole
Vitto1 napisal/-a:2-prog se ni urejalo od leta 2013.
in še npr. tole
Vitto1 napisal/-a:5-gondola- čakanje na "kolesarsko" gondolo? je tako težko v večini dvignit tisti sedež al kako? pa pranje koles pred vstopom v gondolo je bilo prav hecno. cel blaten se lahko vsedem na sedež, moram pa oprat kolo katero je naslonjeno na tisto cerado v gondoli?

in vse to mi kar direktno odgovori, da nisem ob tistih parih obiskih dobil napačnega filinga, nekaj malo bolj dejanskih informacij, itd.

Sam tole bom rekel... naj bivši upravljalec vse napake odpravi na novem delovnem mestu, pa bo veliko ljudi srečnih.
Novi upravljalec pa naj ne ponavlja napak starega in bo vsem še lepše! :)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Thema » 03 Nov 2015 18:21

Vremenska napoved, razen njzkih temperatur, je odlična.
Park še obratuje ta konec tedna?
Se pedenajo kaj proge, brejk bumpi in podobno? (saj smo ob "vrhuncu sezone" na pohorju :lol: :lol: )
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 03 Nov 2015 18:46

Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 04 Nov 2015 09:52

Jaz sem bil v soboto gor in je bilo prve 3 fure zelo dobro, potem pa je brake bumpov na nekaterih mestih bilo toliko, da je blo za znoret, tako da mene zanimajo dve stvari:
1.) ali se to kaj ureja?
2.) zakaj se predvsem domačini in avstrijci ustavljajo in ostanejo na progi i s tem ovirajo druge???????????????????

Mislim model se je ustavil na obvozu ob spodnji skakalnici, že tako na delu polnem korenin se mu je blo treba še odmikat, jaz sem ga uspel odpeljat, prijatelj za mano se je pa zaradi tega kotalil po hribu!!!
Al pa drugi se je ustavil ravno na izteku desnega ovinka pod obromnimi brake bumpi!!!!

Halooooooo, čemu in a je res tako nerazumno in nelogično, da če se že ustaviš to narediš ob progi, ne pa tako da si drugim v napoto.

LP
I.
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Nov 2015 10:58

Izi, tukaj bo pa minilo še n-let. Ista stvar na smučiščih in ustavljanje pod prelomnico na sredini proge. 15 let nazaj, ko še ni bilo snežnih parkov, smo na smučiščih predvsem prelomnice uporabljali za velike in dolge skoke. In kar nekajkrat je minilo centimetre, da nismo "rezali" glav, še večkrat pa sem se razbil kot piksna, da sem preprečil ali ublažil trk z enim kretenom sredi proge pod prelomnico.

Bajk parki niso pa nič drugačni - večina s ejih ustavlja na najmanj primernih mestih. Posledično tudi zato, ker velika večina kolesarjev ni dala skozi nobenega seminarja, izobraževanja alu usposabljanja o tehniki in kulturi vožnje, zdrave pameti pa po veliki večini tudi nimajo.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 04 Nov 2015 11:54

@cebe

žalostno toda resnično,... ampak a je resnično potreben seminar zdrave pameti in razuma, da se ne ustaviš na progi, ki je namenjena spuščanju s kolesom,... halooooo,...

jaz nisem nek extremen spustaš in ja sem tisti ki je MB vozil v soboto z navadno čelado in ne FF čelado, ja pač po svojih zmogljivostih in po svojem razumu in ja sem v nabavi FF čelade, samo zdrav razum mi pravi da se je potrebno iz linije odmaknit, če se ustavim,...
še več če sem začutil, da mi nekdo diha za vratom sem se na prvem za oba možnem mestu nekako odstranil in omogočil prehitevanje, da bi potem ugotovil, da nekdo sploh ni hitrejši od mene in se je potem po 100m ustavil na progi in mi bil v napoto,...

vsi smo enako plačali karto, tako da bi se morali vsi enako kulturno tudi obnašat v parku in pazit drug na drugega,...

ampak verjetno je to zgolj mit in pobožna želja,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Nov 2015 12:05

Izi napisal/-a:vsi smo enako plačali karto, tako da bi se morali vsi enako kulturno tudi obnašat v parku in pazit drug na drugega,...

ampak verjetno je to zgolj mit in pobožna želja,...

Tako je, ja. Samo pravim, da če bi se večina od nas (jaz sem se, n-krat :D) udeležila kakšnega seminarja, tečaja, bi tega bilo nekaj manj. Še vseeno pa se ne bo nikoli zgodilo, da kašnih primerkov sploh ne bo.
Žal večina (slovencljev) razmišlja, da če je pa karto plačal, pa lahko dela kar želi in vozi, kakor se mu zljubi. Žal je tako...
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 07 Nov 2015 21:24

http://www.bikeparkpohorje.si/
Tukaj jasno pise, da dela gondola do 17 ure.

Gres na kavo ob 15:30, se odpravis na gondolo ob 15:55 in tip ti rece, da dela gondola do 16 ure. Dafaq :?:
Si recemo, ma ajde gremo se eno na izi odfurat pa domov. Pol recemo, da ni se 16 ura in rece, da ob 16 moras biti ze na vrhu - haha? Se mu je videlo ze zjutraj, da ni nekam od volje do kolesarjev.

- Potem pribije, da se je menjala ura in ker pade tema prej, dela gondola do 16 ure (od tega je 2 tedna btw), a se prejsnjo nedeljo smo furali do 17 ure.

- AMPAK pohodniki pa kar hodijo na gondolo in vprasamo, zakaj pa oni lahko. "Ker po 16 uri ni vec varovanja v bajkparku na trejlih." Kaksnega varovanja? A TEGA?

- "Pa kamera je prizgana in ne smem pustiti kolesarje naprej."

FAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAK :mad:

P.S. Drugace za bajkat je super! Listja na trejlih ni, skoki so odprti (razen enega, ki so zaprli - preden prides na odprt travnik, tistega, ki skocis "ob strani") - res fino.

@Thema, je bilo se kaj taksnega kar sem preslisal?
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 07 Nov 2015 23:23

whatever napisal/-a:in rece, da ob 16 moras biti ze na vrhu

oo[] republika banana
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 08 Nov 2015 12:13

Dokler bodo občina in marprom dopuščali take ljudomrzneže na turističnih delovnih mestih, pohorje ne bo resen biznis.
Zelo zanimivo se mi je zdelo da prejšnja dva vikenda ob nakupu karte me je gospa vedno opomnila da gondola dela neprekinjeno do 17h,
tokrat pa niti omembe o tem da je skrajsani čas.
Kjub temu da smo se dobro nafurali smo odšli zelo razočarani ker se je en kreten odločil da bo onemogočil bajkerjem dostop do gondole slabih 10min pred novim skrajšanim delovnim časom, in nas podil z najbolj neverjetnimi argumenti.
Prav nič ga ni brigalo da se obiskovalci iz drugega konca slovenije pripeljem da obiščemo park.
Za njega je bilo bolj pomembno da se na varnostni kameri (ki je itak tam iz popolnoma drugih razlogov) ne vidi da je nas falote bajkerje spustil na gondolo 5min do 16h. What a load of B
Počutil sem se kot stranka mesnice kjer ti streže zagrenjen vegetarjanec. What in the fuck.

Do tega dogodka sem imel malo "naj vam bo" attitude do nekaterih stvari, zdej pa ne več toliko.
Npr.
Gužva bajkerjev, pohodnikov nikjer, vsaka druga gondola gre gor prazna in nobenemu od uslužbencev ne pade na pamet da bi se kaj postorilo. Pamet in samoinicijativo so pustili doma, pa itak jim dol visi za bajkersko nadlogo.

Na novo zaprt odsek (drop na strmini pred travnikom), nanjga sem odšetal in opazil da so dile slabe.
Nekdo je že začel in menjal eno dilo a potem je obupal in samo potegil trak cez odsek? Pri takem vremenu/vremenski napovedi in obisku...

Razen trakov ni videt da se je kdorkoli česarkoli dotaknil na celi progi. (upam da se motim)

Zaprite park če so vam bajkerji nadloga pa nehajte ljudi nategovat in samo izkoriščat to da ostali parki so zaprti.
Zasrali ste sezono, pa še kar drekate.

Boo občina
Boo marprom
Boo upravitelj bajkparka

Za trenutek vam je ratalo uknititi bajkpark (ker očitno, po obnašanju sodeč, ga maribor noče), verjamem da zdej obžalujete odločitev da ste se ga oživeli.
Upam da boste najdli moč da se dobro zamislite in vsem poveste jasno in glasno kar vas tišči: Bajkparka nočemo!
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 08 Nov 2015 18:15

Mimogrede, je kdo poklical na telefonsko od bikeparka in povedal te zadeve? Vsaj to glede spuščanja na gondolo? Tega Kvas lani ne bi toleriral, najbrž tudi Tomšič letos ne...

Lp,T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a cityrocker » 08 Nov 2015 23:42

Tist, ki noče bikeparka lahko ostane doma:) hahaha
V soboto je bilo meni super, ljudi je bilo več kot kadarkoli lansko leto (cool vibe), tudi trail je pošejpan bollje kot kadarkoli v zadnjih treh letih. Ni še idealen ampak glede na ves idijotizem je tole trenutno zakon.
Upam, da bo odprt do zime!

Je pa res, da je ta da te 5 do 16h ne spusti gor mal bosa...
cityrocker
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 09 Nov 2015 09:25

whatever napisal/-a: skoki so odprti (razen enega, ki so zaprli - preden prides na odprt travnik, tistega, ki skocis "ob strani") - res fino.

a to tisti "moj" drop? v levo? :)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 09 Nov 2015 09:47

Jap Vid, to je ta :D
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a shity » 17 Nov 2015 17:56

Park se z 18 zapira
shity
član

Kraj: Ljutomer

OdgovorNapisal/-a Transition450 » 18 Nov 2015 11:38

Še moje skromno mnenje...

Sem bil prejšnji vikend prvič letos gor. Naj omenim, da mi je bil ta park zmeri zakon.

Menim, da je za park nujno da se odpre (legalizira) še ostale proge (rdečo in črno), ker samo flow za moje pojme ni dovolj, da se peljem tolk daleč in plačam to ceno karte. Plus še na Flowu so zginli (so zagrajeni) eni odseki ki so bli najboljši (tam kjer je bilo speljano tudi malo čez gozd). Tudi par simpatičnih srednje velikih lesenih jump ni več ali pa speljani mimo... Dejansko, da to progo furaš cel mili dan je krepko dolgčas. Jaz sem mel po 6 furah dovolj.

Sicer se da vozit world cup progo (ilegalno). Sem šel enkrat po njej za dvema avstrijcema in ko smo se na polovici ustavili (tam k pride na cesto) je takoj pristopil vrli mariborčan, ki misli da je neki gozdni šerif al kaj jaz vem. Tip iz prve začel težit na zelo grd način, da je to zdaj samo za pešce in se nimamo kaj tam vozit. Verjetno ful dobra turistična probaganda za una dva avstrijca, ki sta samo debelo gledala.

Aja pa na zajli se res hitro naredi gužva, ker je premalo kabin za bajke. Pešcev pa minimalno gor., saj to ste že opozarjal tuki.

V glavnem, upam da bo drugo leto tko kot mora bit... Če ne grem dost raj na Krvavc.

LP
Transition450
član

OdgovorNapisal/-a Izi » 18 Nov 2015 12:27

http://www.bikeparkpohorje.si/

tole pa je bizarna odločitev,... skoraj tako kot Petza....
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 30 Nov 2015 09:50

Hja, zadeva glede modela *dolgoročnega* upravljanja iz takšnih in drugačnih razlogov oktrobra še ni bila obravnavana, bi pa naj bila sedaj v četrtek 3. decembra 2015 na nadaljenaju seje.

Pa še nekaj info iz Večera -> http://shrani.si/f/1t/Mt/3EGBzZ1a/bike-cirkus.jpg
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 01 Dec 2015 22:42

To bo še cirkus :)
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a andrejt » 04 Dec 2015 11:26

bzenko napisal/-a:To bo še cirkus :)

Tako kot si rekel in spet smo zgubili par mesecev :mad:

Slika
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a tea_orazem » 04 Dec 2015 12:05

Živjo! Smo študentje iz ekonomske fakultete, fakultete za arhitekturo in akademije za likovno umetnost in oblikovanje delamo projekt za občino Bovec. Skušamo ponovno vzpostaviti bike park na Kaninu. Da pridobimo čim več podatkov vas lepo prosimo, da rešite tole kratko anketo na temo gorskega kolesarjenja =)

Hvala in lep pozdrav vsem!

https://www.1ka.si/a/78077
tea_orazem
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 04 Dec 2015 14:52

Izpolnil. Dve pripombi...

1. Kaj dela anketa o bajk parku Kanin v temi Pohorje 2015?

2. Glede na velik del vprašanj bi prej rekel, da je to bolj anketa, ki ste jo delali, ker jo je pač bilo treba naredit za faks, kot pa da imate željo dobit relevantne informacije. Žal. Ker če imate željo ta projekt kvalitetno speljat, si z odgovori s te ankete parv kaj dosti ne boste mogli pomagat.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a TomažT » 04 Dec 2015 14:58

Se strinjam z Markom. Le da sem sam nehal izpolnjevat anketo pri vprašanju o oceni (0-100) "turističnih paketov". Ali kdo od vas kolesari oz. je del kolesarske skupnosti v Bovcu? Pogovori s pravimi ljudmi vam bodo prikazali resničnejšo sliko kot anketa.

Lp, Tomaž
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 04 Dec 2015 15:02

TomažT napisal/-a:Ali kdo od vas kolesari oz. je del kolesarske skupnosti v Bovcu?

Točno na to sem tudi sam pomislil :wink:

Za začetek bi bilo še najbolje to anketo dat nekaj kolesarjem in biti zraven, ko to izpolnjujejo. Stavim, da bi hitro prišli do predlogov, kako bolje formulirati vprašanja.

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Izi » 04 Dec 2015 21:50

jaz sem jo izpolnil in se krepko nasmejal še posebej pri točno tistem vprašanju z oceno od 1-100,...
če bi karkoli prebrali na temo kako se ankete delajo, bi vedeli da tak podatek nima nobene vrednosti,...

ampak zdej že smetimo po napačni temi, tako da admin naj zadevo prestavi v celoti tja kamor spada,...
Uporabniški avatar
Izi
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 08 Dec 2015 08:32

TomažT
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 08 Dec 2015 09:16

tea_orazem napisal/-a:Živjo! Smo študentje iz ekonomske fakultete, fakultete za arhitekturo in akademije za likovno umetnost in oblikovanje delamo projekt za občino Bovec. Skušamo ponovno vzpostaviti bike park na Kaninu. Da pridobimo čim več podatkov vas lepo prosimo, da rešite tole kratko anketo na temo gorskega kolesarjenja =)

Hvala in lep pozdrav vsem!

https://www.1ka.si/a/78077

Na Kaninu ? A se bo s Selle Nevea štartalo ?

"Opazovanje nočnega neba" me je urilo
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 08 Dec 2015 14:14

Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 18 Jan 2016 07:50

AndrejT, je kaj novega glede bike parka, Pohorja, elaborata na občini?
LpT
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 18 Jan 2016 09:22

TomažT napisal/-a:AndrejT, je kaj novega glede bike parka, Pohorja, elaborata na občini?
LpT

TomažT <-> AndrejT. Brata? :)
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a TomažT » 18 Jan 2016 10:07

mrd napisal/-a:TomažT <-> AndrejT. Brata? :)

A-a, ne. Sokrajana. Priimki na T so le naključje.
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 23 Jan 2016 12:20

TomažT napisal/-a:AndrejT, je kaj novega glede bike parka, Pohorja, elaborata na občini?
LpT

Serbus,

Še vedno se čaka na elaborat, ki bi naj bil do februarske seje (konec meseca) pripravljen. Na temo BPP smo se hoteli tudi večkrat dobiti z direktorjem mestne uprave, a ni odziva :?
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 26 Feb 2016 13:30

Zdravo!
Se glede bike parka kaj dogaja ali kaže slabo z letošnjo sezono?

Lp, Tomaž
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 27 Feb 2016 13:35

TomažT napisal/-a:Zdravo!
Se glede bike parka kaj dogaja ali kaže slabo z letošnjo sezono?

Lp, Tomaž

Od občine ni odziva. Tema bi morala biti na februarski seji (ki bo sicer 3.3.216) ampak točke ni na dnevnem redu... Zakaj ne in kdaj bo, če bo, mi zaenkrat noben ne zna odgovorit :mad:

V sredo imamo odbor in bom tam povprašal, če se delajo norca iz nas :x
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 01 Mar 2016 10:35

TomažT
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 01 Mar 2016 10:38

Tak žal mamo ja :mad: Upam, da kaj več o celotni situaciji zvem v četrtek na seji. Poročam :wink:

Za tiste, ki nimate dostopa do Dela :

Slika
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 01 Mar 2016 10:45

V četrtek na seji boš zvedel samo to, da je Fištravec idiot in da vam je v MB navlekel še malo več kriminalcev, ki harajo po občinskih firmah, kaj konstruktivnega pa se ne boste zmenili.

Če hočete ustaviti/ zmanjšati hitrost propadanja (v MB), boste morali ponoviti gotof je, pa Kanglo nazaj, samo prej naj obljubi, da ne bo norel z radarji in njih ekvivalenti.

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 01 Mar 2016 11:46

Ah.. Hitro ljudje pozabljajo kriminal. Niso bili samo radarji, še marsikaj drugega. Morda ne samo v smislu kršenja zakonov, ampak definitivno pa ne moralnega. V času Kanglerja je prišlo na funkcijo nekaj poznanih, za katere sam vem, da so popolnoma nekompetentni, nemoralni, brez vrednot... In ti so tudi z njim šli. Če bi bili sposobni, bi ostali. Se strinjam, da je tudi zdajšnji štdadtfurer lukav in da se ne dela vse kot treba. Ni pa problem le v tem - mi, ljudstvo, nastavljamo ljudi. Če ne znamo nastavit pravih, potem je nekaj narobe z nami, se ti ne zdi? Sicer, če bi pa vsak najprej pri sebi porihtal, ne pa da se bolj brigamo za druge in tako radi sebe poveličujemo..

Se človek vpraša, kakšen je smisel rihtat kaj na Pohorju. Ne vem kak bi to laufalo, če se že ljudje med sabo ne morejo. Preveč egoizma pri vseh, pa vsak najprej pomisli kaj ima on od tega. Bajkerji ščitimo svoje interese, eni rekreativci s palcami so ko zombiji, samo svoje iščejo, smučarji samo da je sneg, buhnedej da kaki deskar zarobi špuro, pa naravovarstveniki, pa lastniki, pa... Groza.

V nedeljo sem nad Pekrami ravno srečal enega prijetnega gospoda s psom, ki se zaveda, da ni Pohorje samo 10m na vsako stran od stadiona, pa ki ceni to, kar nam je na voljo. Čisto nekaj drugega kot večina rekreativcev, ki sem jih isti dan srečal. Ti nimajo niti osnovnega bontona. In teh je veliko. In tem dol visi, če imamo mi bajkpark ali ne. In tudi ti imajo volilno pravico in so del kolektivne odgovornosti. Jeba.

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 01 Mar 2016 19:22

Saj ne vem če ima smisel, pa vseeno. :-)

Sem kar veliko po Pohorju, najrajši na lasten pogon, sem si pa letos omislil sezonsko za smučanje. In tako zašel na Pohorje tudi parkrat ob dnevih, ko smučajo samo penzionisti. Bil sem šokiran, ko sem jih opazoval prejšnji teden. Na gondolo nas je zjutraj čakalo okrog 100 (to pomeni 12 polnih gondol - 10 minut), od tega nekje 2/3 upokojencev. Ko so zagnali, sem mislil, da se bodo med sabo poklali, kdo bo prej na gondoli. Nekaj mladih tujcev je kar zlezlo nazaj, saj je obstajala resna nevarnost, da dobiš s kakšno smučko po glavi.
Potem sem jih poslušal med vožnjo, res, kot da je Pohorje in smučanje in vse to njihova neodtujljiva pravica.
In nato sem razpredal v glavi dalje, da tudi če pogledam krog ljudi, ki jih poznam, so najbolj agresivni, zaplankani, nedojemljivi za mnenja drugih, ..., prav ljudje, ki so odraščali po WWII, recimo tam do letnika 1960.

Zdaj kaj to pomeni, ali se bomo tudi mi tako spremenili (samo ti so bili isti tudi ko so bili 30 let mlajši), ..., ne vem, prišel sem edino do spoznanja, da dokler ne pride do menjave generacij, Slovenija ne bo prosperirala na nobenem področju.
Itak to kaj dosti veze z bajkparkom nima, oriše pa neko stanje duha, ki je mogoče v SV Sloveniji še toliko bolj izrazito, saj je Avstrija blizu, in normalni kar množično odhajajo.

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a m66 » 02 Mar 2016 08:52

Se bojim da to ni povezano z generacijo ampak enostavno z leti. Koikor sam opažam, folk v poznejših letih postaja čedalje bolj egoističen in egocentričen...
m66
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 02 Mar 2016 16:53

Ravno smo prejeli gradivo oz. elaborat za BPP. Ogledate si ga lahko na http://www.maribor.si/dokument.aspx?id=27962
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 02 Mar 2016 17:01

Fak. Sploh nočem vedet kolk je ta zadeva stala. Ta, ki je to pisal, bi lahko vsaj pravopisne napake popravil, če že pravljice piše.

P.s.: Hm, Strajnar. Znan priimek. E.V.B. d.o.o. (zaprt), J.S.I. d.o.o., dsrg branik, terme Lepa Vida (Soline),.. Neverjetno sposoben možakar - kaj vse lahko počne naenkrat. :D

Edit 3 - Andrej, to je normalno, da občina sodeluje s poslovnimi objekti, ki nimajo davčne discipline? Poglej: http://supervizor.kpk-rs.si/podj/74458027/, pred tem pa http://supervizor.kpk-rs.si/podj/75483157/
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 02 Mar 2016 19:30

TomažT napisal/-a:Edit 3 - Andrej, to je normalno, da občina sodeluje s poslovnimi objekti, ki nimajo davčne discipline? Poglej: http://supervizor.kpk-rs.si/podj/74458027/, pred tem pa http://supervizor.kpk-rs.si/podj/75483157/

Občina lahko dela kaj hoče :wink:
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 04 Mar 2016 09:47

Včeraj sta bila sprejeta naslednja sklepa :

"Mestni svet Mestne občine Maribor se seznani elaboratom za preveritve prostorskih, pravnih, ekonomskih, lastniških, okoljevarstvenih, kulturnovarstvenih, tehničnih in drugih pogojev za rabo in ravnanje z bike parkom Pohorje in sprejme odločitev, da se nadaljuje z aktivnostmi po modelu JZP (model koncesijsko javno-zasebnega partnerstva)."

"Mestni svet Mestne občine Maribor se strinja, da se letošnjo sezono uredi bike park po vzoru pretekle sezone (naredi se nov javni razpis)".

Zaradi ponovnega zavlačevanja MOM je bottom line torej ta, da bo letos ponovno odprta samo ena proga (FLOW LINE) in NE bo Gravity card-a.

Vzporedno pa bodo spet izdelovali elaborate/strategije/analize/scenarije/... kako bi reševali "problem" Pohorja kot celoto (zimsko in letno sezono). Glede na pretekle izkušnje (ustanovljeni sta bili že DVE skupini na to temo, ki sta se nekajkrat sestali po tem pa je vse zamrlo, milijon nekih sestankov, ignorirana promotorska pisma, prazne obljubje, ...) dvomim, da bo v doglednem času kak napredek - močno si želim, da se tokrat motim....
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 04 Mar 2016 14:08

Bravo Maribor, bravo pisarniška golazen! Katastrofa! Ampak realnost, slovenska realnost...

Andrej, ne leti na tebe, ampak na "tvoje" nadrejene, itd.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 04 Mar 2016 14:43

Dodaten udarec za pohorsko furanje je še to, da trail area Shöckl začne s poletno sezono 19. marca. Pol pa še Peca enkrat.. To se še pa Ičotu letos ne bo splačalo najet BPP.

Andrej, hvala za trud in obveščanje.

LpT
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 04 Mar 2016 23:11

Pa še malo bolj "podroben" opis situacije jutri v Večeru :

Slika
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a andrejt » 12 Mar 2016 16:48

Razpis za progo FLOW je zunaj -> http://www.maribor.si/povezava.aspx?pid=11949
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 13 Mar 2016 11:04

Še sreča da je Flow linija tk slabo označena da se skor vedno zgubimo in se znajdemo na Wc progi.
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a andrejt » 29 Mar 2016 13:39

Evo lastest info :

Letošnjo sezono BPP (samo proga FLOW) bo imel kar Marprom preko za 501eur najemnine na mesec. Bil je namreč edini ponudnik :) Kak bo pa stvar dolgoročno zgledala (če sploh) pa niam pojma :D
Uporabniški avatar
andrejt
član

OdgovorNapisal/-a Thema » 29 Mar 2016 18:40

Slutim da bodo karte 30+
Kako bo Marprom, podjetje avtubusarjev, šejpalo progo, podizvajalci? Bodo koga zaposlili? Bo strokoven in izkušen?
Je kaka varovalka v pogodbi ali je še ena sezona "samo da je na papirju ok" status quo?
Uporabniški avatar
Thema
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 29 Mar 2016 19:24

Hah! :D Marprom biznismeni..

Thema, to je samo da je. Samo sebi namen. Divji zapad.
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a cebelar123 » 30 Mar 2016 06:49

Thema napisal/-a:Slutim da bodo karte 30+
Kako bo Marprom, podjetje avtubusarjev, šejpalo progo, podizvajalci? Bodo koga zaposlili? Bo strokoven in izkušen?
Je kaka varovalka v pogodbi ali je še ena sezona "samo da je na papirju ok" status quo?

Nič lažjega ko bo voznik 6tke imel postanek pod gondolo, bo vzel lopato v roke malo popravil spodnji del bikeparka in odpeljal novi krog.
He who laughs last didn't get it
Uporabniški avatar
cebelar123
član

Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a shity » 30 Mar 2016 07:11

Spet je šla sezona v k...
shity
član

Kraj: Ljutomer

PrejšnjaNaslednja