Bike park Cerkno

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Bike park Cerkno

OdgovorNapisal/-a bjach88 » 03 Jun 2015 11:14

V časopisu sem zasledil da se v soboto 13.6. odpira novi bike park na smučarskem centru Cerkno. Vozila bo sedežnica počivalo, ki je zelo hitra. Park bo odprt čez vikende.
bjach88
član

Re: Bike park Cerkno

OdgovorNapisal/-a Rojc » 03 Jun 2015 13:55

Je to res? Lahko še kdo potrdi?
Rojc
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 03 Jun 2015 15:13

Na Cerkno resort pod koledar dogodkov piše za 13.6. tko da ja kot zgleda :D

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a mr.gud » 03 Jun 2015 20:39

...res je...

... dopoldan sm useku eno furo gor na smucisce in na vrhu uhvativ enga od znancov ki dela za sc. cerkno (urejajo okolico itd...)...
...na hit sva mal podebatirala in ja, je tud on reku da drug vikend zalavfa zadeva...
...proge bojo te iste ki so ble namenjene slo enduro dirki (zaenkrat) najbrs bojo sledile se kasne nadgradnje (bo treba mal pedalovce zicat da nardimo kasno bando skoko itd...)...
...se mi zdi da je potencijal da se kr lep park nardi...ce se seveda nav ustavl zarad kasnih ekonomskih razlogov...
...tko da narode pridte pa kasn pir (vec) spite gor v koc da nav manko v blagajn :D ...
...see ya...
mr.gud
član

OdgovorNapisal/-a mr.gud » 03 Jun 2015 20:49

....aja....
...se to...
...fural se bo najbrs lahk (govorim na pamet,treba se se pozanimat kok bo s tem...) tud ostale proge pod parkiriscem pocivala do gostilne lovec...sam bo pol treba mal pedalirat nazaj do zičnice...da ne omenjam se tadalso progo ob rupnikovi liniji po kater se pride prakticno v cerkno...za nakonc da se enga v "mestu" ruknes... :D :mad: :mrgreen:
mr.gud
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 05 Jun 2015 12:57

Preveč so zaposleni z deli okrog novega mtb parka. Bom malo pomagal pri informacijah (če sem že član Pedala) oz. povzel iz objav na FB.

Vprašanje: Proge?
Odgovor:Tisti dve od enduro dirke in ta ki jo kopljemo z bagrom. Pozneje jih bomo pa še dodajali. Za proge, ki so izven območja sedežnice (od spodnje postaje žičnice Počivalo do Bar Lovec in najdaljše Rupnikove linije) bo organiziran prevoz s kombijem oz. prikolico. Ali bo ta možnost na voljo ob otvoritvi ali pozneje tekom poletja nimam zdaj točnih informacij. V vsakem primeru kot je mr. gud omenil se pa malo "pogoni".

Vprašanje: 13.6.?
Odgovor: 13.6 je otvoritev! Ta nova mogoče še ne bo cela narejena se bomo pa potrudili, da jo bo čimveč.

LP

Slike nastajanja nove proge spodaj. Po besedah glavnih garačev gre za veliko zadevo... bomo videli v kratkem ;)

Slika

Slika
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a cityrocker » 10 Jun 2015 16:34

Za kašno kolo bo bolj primeren park? DH ali enduro?
cityrocker
član

OdgovorNapisal/-a Rojc » 10 Jun 2015 16:42

Po slikah sodeč bolj enduro...

tole kopiram s FB-ja:

otvoritev ‪#‎bikeandfunparkcerkno‬ v soboto 13.6.2015 promocijske cene vozovnic (10€)
Rojc
član

OdgovorNapisal/-a jabucek » 10 Jun 2015 17:48

zivjo...
a lahko kak link do kaksne strani kjer bi se naslo vec informacij glede parka, prog, vozovnic...

thx

ps...

sm ze gledal na njihovi strani in na fb in ne najdem...
jabucek
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 10 Jun 2015 18:02

Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mrd » 10 Jun 2015 21:55

Uporabniški avatar
mrd
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 10 Jun 2015 22:18

Eno vprašanje glede Rupnikove...

Bo spodaj vozna samo leva linija ali tudi tista čez travnike (ali je bila tista linija s prvega dne tekme sloenduro zgolj izjema)?
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a fastdown » 11 Jun 2015 06:37

WTF :shock:

Slika
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a TomažT » 11 Jun 2015 08:34

Kaj, ti tuji jeziki delajo probleme? :mrgreen:
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 11 Jun 2015 10:19

fastdown napisal/-a:WTF :shock:

Jaz npr nimam težav... mogoče je pa pri tebi problem? Ampak na to pa nisi pomislil ane ;)
Uporabniški avatar
mrd
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 11 Jun 2015 10:23

Če misle, da ima najhudejši telefon :mrgreen:

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a Wildcard cycles » 15 Jun 2015 12:09

Cerkno obratuje!

Otvoritev je bila v soboto 13.6.2015.
Več informacij na: http://www.bike-fun-cerkno.si/
Nekaj slik z otvoritve: https://www.facebook.com/media/set/?set ... nref=story
Nevihta okrog 11.30h je sicer odgnala nekaj ljudi vendar je veter zelo hitro posušil proge in v nadaljevanju ena sama uživancija v soncu.

Zahvala gre članom domačega ŠD Pedal oz. Pedal Racing Team , Bara pri lovcu, Cerkno Resort-u in Wildcard Cycles.

Flow proga je fenomenalna. Proge na katerih se odvija Enduro Cerkno so poštimane (po mokri dirki niso bile v najboljšem stanju).

Flow proga (Spredaj Jan - Wildcard Cycles, snema Matjaž, oba člana domačega ŠD Pedal / Pedal Racing Teama, tekmovalca v Sloenduro pokalu):
https://www.youtube.com/watch?v=cvAtKhXaW4k

Posnetki ostalih prog (posnel Mikhail, tekmovalec v Sloenduro pokalu):
https://www.youtube.com/watch?v=_It3lmjsVdA
https://www.youtube.com/watch?v=dyShCQA6k3Q
https://www.youtube.com/watch?v=fPCrXwhsSJU

Slika
Wildcard cycles
član

OdgovorNapisal/-a tol » 28 Jun 2015 18:31

Park s potencialom. Sedežnica noro hitra. Še kakšna dodatna proga in bo to verjetno najljubši park.
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a bjach88 » 01 Jul 2015 00:00

zdaj sem park vozil že 3x. moram reči da imate od mene veliko pohval ampak imam par kritik. (kritiziram samo zato da bi postali še boljši)

- najprej me je zmotilo na tistih treh tablih. na prvem skoku je zelo sflairan odskočiše, drugi skok je vredu, potem tista dva speed skoka sta malo preveč narazen da bi jih lahko preskočil, oziroma po drugem skoku imaš premalo hitrosti da bi jih preskočil.
- na flow liniji je vsaj 8 zavojev preveč ostrih, preveč zprte bande. malo daljši bicikel gre dokaj težko skozi ovinek.
- zadnji skok na flow liniji (tisti malo večji) je preveč v zavoju. fino bi bilo če bi lahko malo bolj naravnost pripikiral.
- čisto na koncu je en rahel levi zavoj v offcamber z veliko koreninami, zelo težko za zvozit

veliko pohval pa seveda na singlih ki ponujajo veliko raznovrstnega terena in z različnimi tehničnimi sekcijami. zelo pohvalil bi sedežnico, ki je zelooo hitra, tako da če ga šponaš na polno celo popoldne si zelo utrujen. osebje je prijazno, na vrhu odlična koča ki poskrbi za jedačo in pijačo :)
park je vredu, ima pa veliko potenciala da bo nekoč postal odličen.

toliko iz mojih izkušenj lp
bjach88
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 05 Jul 2015 19:06

Danes prvič na cerknem v poletnem obdobju...

Traili v gozdu so zakon, na takih progah ima Cerkno največ potenciala. samo pregrabit, malenkost vkopat in vuala.. trail je narjen.. vam kar zavidamo take pogoje... ;.=9/

Morda bi bilo potrebno progo št.1 malo popravit, no vsaj meni se je z DH kravo zdela precej zaprta v zgornjem- strmem delu, sem ponekod komaj prilezel skozi bando, saj gre precej na tesno :)

Sicer pa spodnji del proge 1 in dva... norija, zakon proge!

Flow linija tudi zakon, morda kaka banda manj in kak skok več nebi škodil ampak.. vsako tele ma svoje veselje. Tisti double po tablih je nevaren, če nimaš dovolj hitrosti.. bi ga raje zapolnil z zemljo. prav tako izhodni skok.. ampak spet, just my opinion :)

Sedežnico pa naj si pridejo pogledat ljudje ki Kranjsko goro označujejo za "best ski resort"... nemejebat... lahko imajo novo sedežnico ampak to je tako, kot bi kupil novega bmw-ja z motorjem tomosovega avtomatika. zgleda že, potegne pa ne nikamor. Rogla in Kranjska gora bosta morala veliko delat v tej smeri, če bi radi pridobili kaj več gostov...

Overall sem bil prijetno presenečen nad tem kar ste naredili v kratkem času. samo tako naprej v upanju da bo park s časom razpotegnjen tudi na drugo stran hriba.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a rupa » 05 Jul 2015 21:01

Pozdravljeni.

Najprej hvala za pohvale posebej pa za kritike te so bolj pomembne :)
Kar se tiče flowa se strinjam,da je par napak ampak v tako kratkem času smo naredili
še malo napak.Tista dva tejbla bomo zrihtal, da bosta lepša dabl je pa problem, ker je vmes vlaka in nam zmanjka prostora se bomo pa potrudili in našli rešitev tudi za to ;)
Glede band tiste zaprte bomo predelali pred zimo sicer pa za enduro kolesa niso tako zelo zaprte kod za DH.

Bomo pa v kratkem dodali še dve naravni progi po gozdu in otroški pump track pred kočo na vrhu.
Naslednji večji projekt pa bo DH proga ;) ta bo pa zagotovo ena boljših pri nas.

Hvala vsem za obisk se pa priporočamo tudi za kritike saj bomo le tako naš park naredili še boljši.

P.s. ostale proge od endura se prav tako lahko normalno fura tudi Rupnikova spodaj čez travnike
potrebno je biti samo pazljiv na pastirje ki so sicer označeni ampak vseeno malo previdnosti ne bo odveč.

Lp Martin
rupa
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 06 Jul 2015 08:57

Upam da se bodo lokalci kmalu navadili da se po progah ne hodi in da so opozorila predvsem zaradi njihove varnosti.. tako da na "to do" listo dajte kake male tablice s prekrižanim pešcem, podobne kot jih imajo na Peci. Ker bi bilo škoda da se zgodi trčenje ki bi vodilo v kak spor in probleme ter slabo voljo na hribu.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 06 Jul 2015 10:33

A to si dejansko videl koga hodit po progah al kaj?

Vitto1 napisal/-a:Upam da se bodo lokalci kmalu navadili da se po progah ne hodi in da so opozorila predvsem zaradi njihove varnosti.. tako da na "to do" listo dajte kake male tablice s prekrižanim pešcem, podobne kot jih imajo na Peci. Ker bi bilo škoda da se zgodi trčenje ki bi vodilo v kak spor in probleme ter slabo voljo na hribu.
Uporabniški avatar
mrd
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 06 Jul 2015 11:10

dejansko ja. v 18 spustih je blo ene 4x blizu, sej so vsi odskočli in se umaknili ampak če bi tam namesto mene priletel kdo ki je bolj divji, nevem kako bi se izšlo... zato pravim, da bi tablice bile smiselna in ne prehuda investicija.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a rupa » 06 Jul 2015 23:42

Sej tablice so ampak ljudje so navajeni.da že 30 let ali pa še več v miru nabirajo borovnice,gobe... sedaj pa kar na enkrat mimo drvijo
norci na kolesih :) Bo pa treba z vrha navzdol postavit malo večje table,da tudi tisti z več dioptrije lahko vidijo kaj točno na tabli piše oz. je narisano ;)

@MRD
Sem tudi jst srečal par starejših občanov in skozi pogovor izvedel,da se jim zdi fino kako lepo je sedaj nabirat borovnice ko so nove steze in njim je lažji dostop :shock:
Pa sem jim lepo razložil,da te steze niso ravno najboljša izbira za nabiranje borovnic sploh čez vikend ko laufa sedežnica ;-)
Sedaj upam,da bo mir vsaj dokler se ne začne gobarska sezona ;) :)
rupa
član

OdgovorNapisal/-a shity » 14 Jul 2015 10:18

Hy, en velik plus za park, single po gozdu so super, flow malo manj, ampak itak raje vozim single ,sedežnica super hitra, kosilo pa njam. Na splošno zelo dober občutek, vredu ljudje. Naslednjič spet pridemo za cel vikend.
shity
član

Kraj: Ljutomer

OdgovorNapisal/-a Rokson » 17 Jul 2015 06:31

Živ,

v nedeljo imam namen sprobat park, pa me zanima ali se da furat s Hard tailom 29"...

Hvala.

LP, R
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a Brouky » 17 Jul 2015 07:58

tudi od mene pohvale. Za 19€ kolikor je dnevna karta dobiš zelo veliko, hitro sedežnico, lepe naravne traile in odlično kosilo. Res je na flowu malo napak, lahko bi bil tudi kakšen jump več, ampak overall odličen dan 8)

Aja, pohodnikov tudi mi precej srečali na trailih :evil:
Brouky
član

OdgovorNapisal/-a rupa » 18 Jul 2015 11:18

Živ

Z trdakom se da sfurat vse.

Za pohodnike smo pa nabili dodatne table prepovedano za pešce,upam,da jih bodo upoštevali.
rupa
član

OdgovorNapisal/-a bjach88 » 19 Jul 2015 17:01

odlični novi deli prog :)
sam sem imel tut manjši incident s starejšo gospo na progi malo višje od vikendov. pravi da je ona tam doma in da naj pazim. :)
bjach88
član

OdgovorNapisal/-a shity » 18 Sep 2015 18:32

Jutri boste obratovali?
shity
član

OdgovorNapisal/-a rupa » 19 Sep 2015 06:20

Ta vikend obratujemo normalno ;) :)
rupa
član

OdgovorNapisal/-a TITan » 19 Sep 2015 07:51

"Bike park obratuje vsako soboto in nedeljo, ko obratuje tudi 6- sedežnica Počivalo."

"6- sedežnica Počivalo 19. in 20. septembra ne obratuje
Zaradi slabe vremenske napovedi vas obveščamo, da 6- sedežnica Počivalo ne bo obratovala v soboto, 19.9. in nedeljo, 20.9."

http://www.bike-fun-cerkno.si/index.php ... e-obratuje

Mi smo pa zaradi tega skenslali plane :(
Uporabniški avatar
TITan
član

OdgovorNapisal/-a TITan » 20 Sep 2015 19:09

rupa napisal/-a:Ta vikend obratujemo normalno ;) :)

1977786.jpg

Zjutraj smo se zbudili čisto zagreti, da nam bo le uspelo letos sprobati BP cerkno (potem nam je ostal le še Golte na letošnjem spisku). Plan je bil sicer že včeraj se podati proti Gorenjski, pa je na strani pisalo da sedežnica ne obratuje. Potem nas je pa na Tabli uporabnik "rupa" pomiril, da ta vikend vse normalno obratuje.
Po uri in pol vožnje se je Hoferjeva pica ravno prav polegla, da bi začeli furati, samo so nas na vrhu hriba gasilci, kateri so imeli vaje, razočarali in rekli da danes najverjetneje nič ne obratuje. Smo si rekli, da je najverjetneje pomota, tako da smo se odpeljali na nižje parkirišče in od tam poklicali številko na strani in vprašali kako poteka to danes. Ali je kak šatel če sedežnica ne dela, ali kaj (saj park obratuje normalno ta vikend). Na žalost nimam slike izraza naših obrazov, ko smo izvedli da park danes res ne obratuje, lahko si pa predstavljate da ni bil obraz veselja ali sreče.

Zgleda nam ni usojeno sprobati Cerkno.
Uporabniški avatar
TITan
član

OdgovorNapisal/-a shity » 20 Sep 2015 19:51

Jaz sem naredil 240 km, od doma sem štartal ob 6:00, ko sem prišel gor pa so rekli , da park ne dela. Sem bil besen kot pes, no sem premislil in šel na Javornik.
shity
član

OdgovorNapisal/-a stres » 26 Sep 2015 19:50

Juhu in javoenik dela....
Slika
Uporabniški avatar
stres
član

Kraj: wajdušna

OdgovorNapisal/-a problematiks » 10 Okt 2015 06:00

Verjetno marsikdo ne ve...

Danes je v Bike parku Cerkno zakljucek sezone. Vreme bo kot kaze lepo, tri dni ni bilo dezja, tako proge ne bojo mokre, gor se bo dalo tudi kaksno kolo potestirat (Scott, Mondraker, Wildcard,...), baje naj bi pa bila zvecer tudi zurka. V glavnem, kot kaze bo dogajalo :)

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 10 Okt 2015 18:10

Fajn je blo, gor u Perli žurka traja že cev dan, sam ne ta, ampak ima ena Jožica 60 let :mrgreen:
Bili smo pa mi zadni navzoči iz MTB Železniki, dvomim da bo kaj.

LP
Uporabniški avatar
MatevzV
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 11 Okt 2015 13:15

Ja, zur je malo vreme na koncu odgnalo :)

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

Vrni se na Bajk parki

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov