Krvavec

Vse objave domačih bajk parkov, poročila z obiskov domačih ali tujih parkov, ideje in mnenja, povabila za skupen obisk parkov.

Re: Krvavec

OdgovorNapisal/-a Shifty » 09 Maj 2016 19:28

Kot ponavadi pohvale za pridne roke na Krvavcu! Muci in flow sta vrhunska! Trenutno je na rocknflow sicer manjši obvoz, ampak ni problema. Muci je za popolne začetnike v mokrem mogoče res malo pasji, ampak v suhem bo super!

Mogoče manjka še kakšna tabla vmes. Na začetku, ko prideš na planino ni popolnoma jasno da je potrebno še malo po asfaltu in kasneje na nekem kolovozu.
Uporabniški avatar
Shifty
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a dumr666 » 09 Maj 2016 20:55

Ja se strinjam s Shiftyjem, pot do muci traila je res za prvic malo nenavadna :) , komaj cakam da bo suho in poceljen prst. Potem pa jovo na novo :D
Robots will steal your jobs. But that's OK
Nudim 3D tisk, info na ZS
Uporabniški avatar
dumr666
član

OdgovorNapisal/-a dkr » 10 Maj 2016 10:26

Tole sem posnel v soboto na Muci trailu. Trail je zakon! :)

https://www.youtube.com/watch?v=U1kb4gPn5Z0
dkr
član

OdgovorNapisal/-a klmn » 10 Maj 2016 15:20

Ko zagledaš tablo ob asfaltu si že mimo :))
Drugače pa super trail.
klmn
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a |DSI| » 10 Maj 2016 16:55

Jaz sem tudi včeraj bil gor. Pohvale ekipi!

Kar se Mucija tiče imam pa enake pripombe kot predhodniki. Kakšna tabla več nebi škodila. Konkretno bi bilo fino dat eno takoj ko prideš na asfalt pred tisti S ovinek, ker sicer odcep res prepozno vidiš (verjetno se prvič vsi mimo odpeljemo).
Potem pa spet pogrešam kakšno tablo več pred odcepom iz Ambroža - tam je blagi ovinek v levo takoj za njim se Muci odcepi desno - jaz bi dal še eno tablo pred ovinek.
Kasneje pred spodnjim delom manjka še ena tabla, ko se v gozdu križajo poti (ena opcija je naravnost v klanec, druga desno po cesti in potem takoj pri tabli levo).

Kar se Rock'n'flowa tiče pa zgolj upam, da bo srednji del čez Davovec kmalu prevozen. Morda samo še tole...tam kjer je lani pod Davovcem ležalo tisto podrto drevo je sedaj urejen obvoz po desni v daljši klanec...tam se splača malo zaleta vzet, da ni potem toliko za pedalirat :D
Je pa bilo včeraj vse skupaj kar mokro...tako, da malo previdnosti ne škodi - predvsem pri bandah v spodnjem delu, kjer se najde kakšna lužica.
|DSI|
član

OdgovorNapisal/-a MTBeasy » 10 Maj 2016 21:34

Hvala za konstruktivne pripombe.

Dodatne table se že v delu, predvsem za odsek do Jezerc in začetka traila. Se bomo potrudili, da čimprej odpravimo Mucijeve otroške bolezni :wink: Pa tudi na sami progi se je po prvih razmočenih dneh pokazalo, kaj je treba še postoriti.

Smo pa danes odprli še en super odsek na spodnjem delu, tako da je še malo manj vlake. Žal pa vreme v naslednjih dneh ni najbolj vzpodbudno, zato tudi uradna otvoritev z dogodki, ki je bila predvidena to soboto 14.5 odpade.

Upam, da se nato Muci čimprej posuši, da pokaže vse svoje čare :)
Uporabniški avatar
MTBeasy
član

OdgovorNapisal/-a Primmula » 16 Maj 2016 11:42

Tudi jaz se pridružujem pohvalam prima je! Čisto iz firbca me zanima a bo odsek, ki se sedaj prefura po asfaltu kdaj dobil svoj del v gozdu?
To je vsaj meni edini minus celotne proge. Kapo dol!
Primmula
član

OdgovorNapisal/-a S... » 18 Maj 2016 19:46

Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a MTBeasy » 19 Maj 2016 13:36

Primmula napisal/-a:Tudi jaz se pridružujem pohvalam prima je! Čisto iz firbca me zanima a bo odsek, ki se sedaj prefura po asfaltu kdaj dobil svoj del v gozdu?
To je vsaj meni edini minus celotne proge. Kapo dol!

Hvala za pohvale;)

Glede odseka po asfaltu pa je tako, da se na tistem delu na dveh parcelah nismo mogli dogovoriti z lastniki. Žal je gradnja takšne proge veliko bolj kompleksna reč, kot samo kopanje in se je treba prilagajati različnim omejitvam in sklepati kompromise. Glede na dolžino trase, pa verjetno marsikomu na Ambrožu že tudi paše malo počitka po cesti:)
Uporabniški avatar
MTBeasy
član

OdgovorNapisal/-a Primmula » 20 Maj 2016 11:45

Sem si kar mislil , da je kaj takega, hvala za odgovor in veliko kolesarjev v tej sezoni vam želim!

Lp
primož
Primmula
član

OdgovorNapisal/-a urbe » 06 Jun 2016 19:40

sobotni Muci trail 8)
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
YouTube
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a _downhill_ » 17 Jun 2016 05:41

Je bil pred kratkim kdo v parku? Kakšno je stanje prog?
Lp
_downhill_
član

OdgovorNapisal/-a whatever » 19 Jun 2016 20:20

Za varnost random obiskovalcev, bi mogoce lahko Rock & flow preimenovali v nekaj drugega. Npr black plague, rock or die, slippery slope, scary shit ipd :mrgreen:
Danes sem bil gor in je bilo malček mokro in drseče, predvsem zgornji del in je proga na dolocenih delih kar scary, predvsem zaradi izrazitih kamnov na ovinkih in nekaj brutalnih koreninastih odsekih. Sem bil kar vesel, da sem bil z DH-jem.
Drugace the best, upam da v soboto ponovimo :mrgreen:
Uporabniški avatar
whatever
član

OdgovorNapisal/-a specifikator » 26 Jun 2016 10:22

Se planira kaka sanacija mucija po E4F ? Vceraj je muci na dolocenih odsekih bil kar pasji :)
specifikator
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 27 Jun 2016 06:41

specifikator napisal/-a:Se planira kaka sanacija mucija po E4F ? Vceraj je muci na dolocenih odsekih bil kar pasji :)

Se strinjam, sem šel sicer prvič v četrtek gor in je bolj Tiger kot Muci, sej ko se navadiš, se da fajn pelat, ampak je Muci preblago ime...verjetno zaradi tekme res. Drugač pa kul zadeva.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a MTBeasy » 27 Jun 2016 07:09

specifikator napisal/-a:Se planira kaka sanacija mucija po E4F ? Vceraj je muci na dolocenih odsekih bil kar pasji :)

Seveda, se že dela na tem, ampak zaradi dolžine se rabi nekaj časa.

Pa tudi sicer, brez tekme se zaradi svežega terena in stalnih padavin trail stalno popravlja, čeprav tega naključni obiskovalec verjetno ne opazi
Uporabniški avatar
MTBeasy
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 27 Jun 2016 07:18

MTBeasy napisal/-a:

Seveda, se že dela na tem, ampak zaradi dolžine se rabi nekaj časa.

Pa tudi sicer, brez tekme se zaradi svežega terena in stalnih padavin trail stalno popravlja, čeprav tega naključni obiskovalec verjetno ne opazi

Sej drugač je pa super, še pridemo.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 13 Jul 2016 06:44

Moram pohvalit odlično porihtan trail, učer naredil 3 furce po muci in je občutna razlika od takrat po enduro dirki. Mogoče en nasvet, glede lesenih odžaganih štrcljev, ki gledajo iz tal. Ne bi bilo slabo s kakim na daleč vidnim sprejem označiti (tako imajo npr. na Sljemenu in ful pomaga), ker jih zlahka spregledaš, sta včeraj 2 zračnici šli po gobe ;)
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 15 Jul 2016 14:18

ja lesene štrclje se reže centimeter- ali manj od tal... tega se mora marsikdo še naučit, predvsem graditelji trailov pri naših zahodnih sosedih :) V bistvu raje nardit obvoz in pustit drevo pri življenju kot pustit nevaren štrcelj na trailu.. vsaj po mojem no.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a coro » 18 Jul 2016 10:32

A je kdo kej vozil včeraj, danes? Je ful mokro?
Takle mamo!
Uporabniški avatar
coro
član

OdgovorNapisal/-a mlacar182 » 19 Jul 2016 05:56

coro napisal/-a:A je kdo kej vozil včeraj, danes? Je ful mokro?

Suho ko popr ;)
mlacar182
član

OdgovorNapisal/-a jakaA » 21 Jul 2016 16:30

Vitto1 napisal/-a:ja lesene štrclje se reže centimeter- ali manj od tal... tega se mora marsikdo še naučit, predvsem graditelji trailov pri naših zahodnih sosedih :) V bistvu raje nardit obvoz in pustit drevo pri življenju kot pustit nevaren štrcelj na trailu.. vsaj po mojem no.

Štrclje pustiš pol centi od tal. A se potem tla ob uporabi zbijejo in steptajo, pa so takoj spet štrclji bolj zunaj. Edina varianta jih je posekat.
Hočem rečt... niso namenoma puščeni, ampak še ni bilo prilike porihtat ;)
Uporabniški avatar
jakaA
član

Kraj: domzale

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 25 Jul 2016 10:45

pri tako dolgi progi kot je pri vas, tisti en štrcelj ki me je nekje v zgornjem delu malo zmotil, sploh ni problem :) Zoprno je, ko se ti nekdo spravi "pucat" trail in drevo oz. drevesce ki je kak detajl naredila bolj zanimiv in psihično zahteven, odreže tako da sezuješ gumo na njem :)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Eddy » 16 Avg 2016 09:10

Zdravo.

Ima kdo med vami informacije o trenutnem stanju prog? So včerajšnje nevihte namočile tudi Krvavec in okoliške hribe?

Hvala za info in lp,
Eddy
član

OdgovorNapisal/-a T-Man » 29 Avg 2016 11:24

Če prav vidim, začne s 1.9. gondola vozit šele od 14h-19h? A to je fiksen datum ali se 'glavna sezona' prilagodi/podaljša glede na vreme?
T-Man
član

OdgovorNapisal/-a igorl » 29 Avg 2016 20:41

A tale naliv danes je ful namocil? Koliko gledam radarsko sliko, prav na Krvavcu ni bilo tisto najslabse.
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a |DSI| » 30 Avg 2016 17:28

Naliv je malo namočil, ampak Krvavška ekipa je pridna :D

Danes sva bila dopoldne s kolegom gor. Prvo furo je bilo nekaj lužic, ampak sva v zgornjem delu srečala enega izmed snovalcev prog/vzdrževalcev (če se ne motim je bil kar MTBeasy), ki je že pridno odpravljal posledice včerajšnjega naliva in zasipaval morebitne luže. Naslednjo furo namreč ni bilo več videt, da je včeraj sploh deževalo (ok, mestoma je sicer bilo malo mokro, ni pa bilo več blata). :lol:
|DSI|
član

OdgovorNapisal/-a LOB/team » 13 Okt 2016 14:20

S koncem uradne bike sezone na Krvavcu, sem se odločil da moram tole napisati..

Ko sem nekaj časa nazaj 8km brcal v breg, da sem nato užival v 5-ih minut spusta, sem ponovno doumel, kakšen lusuz je ta naš Krvavec. Ne vem, če se Gorenjci in Ljubljančani sploh zavedamo kaj imamo tako blizu. V pol ure si iz centra Ljubljane že na gondoli, nato te po 10 minutah že čaka 5-10 km spusta. In spet... S poletnim obratovalnim časom so omogočili tudi nam z maratonskimi službami, da si po šihtu lahko naredil 2-3 fure, vse skupaj pa ti je vzelo 2h z vožnjo vred. S tem da ni bilo nikjer nikoli nobene gužve, večino časa si bil sam v gmajni, kot da ne furaš 20 minut od prestolnice. Velikokrat sem slišal, kako da se ne naveličaš furat en in isti trail, ampak to sploh ni res. Gor je variant nešteto, vzponov, spustov, enduro trailov, dh, kar češ. Lah se zavlečeš nekam in 2 uri ležiš v travi pa te ne bo nihče motil. Všeč mi je bilo ko sem se poleti iz tega razgretega betona zapeljal gor na tist svež zrak, milina res. Narejene proge so super, vsaka čast fantom da so jih naredili in vzdrževali čez celo sezono. Ampak to ni cel čar Krvavca, čar je celota vseh teh dejavnikov: bližina, obratovalni čas, hitrost gondole, dolžina spustov, razsežnost območja, narava kjer furaš, proge,... Ne vzet narobe, vem da se ne more primerjat s parki v tujini, tudi nekateri slovenski parki imajo po progah ogromno več objektov. Ampak po drugi strani, 2 mio avstrijcev iz Dunaja si sigurno ne more predstavljat da bi lahko popoldne po službi naredili 20 km spusta in bili do 20h že nazaj doma..
Krvavec je letos povzročil da sem se ponovno zaljubil v ta šport, dostopnost na dnevni ravni pa je povzročila da sem v njem lahko tudi konkretno napredoval.

Upam, da se je poletna sezona stroškovno pokrila in da se bo nadaljeval trend razvijanja MTB na Krvavcu, potencial je vsekakor ogromen, mislim da ga v Sloveniji ni podobnega. To je tudi razlog te celotne pisarije. Želel sem namreč vzpodbuditi MTB navdušence, da mogoče na celotno zadevo pogledajo malo drugače, ter da vidijo kaj vse nam Krvavec ponuja, ter kakšen ogromen potencial še ima. Lahko naredimo malo ustne reklame naokoli, da bodo tudi upravljalci z večjim veseljem šli v novo sezono in nam mogoče pripravili kakšno presenečenje :wink:

Uglavnem hvala vam za letos, komaj pa čakam na drugo leto !
LOB/team
član

OdgovorNapisal/-a drift » 13 Okt 2016 19:09

To je 100% res, edino kar me moti je da se z avti gor vozijo, ostalo je res top.
drift
član

Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Spikster » 13 Okt 2016 21:19

Še nekam na mucija je treba stlačit en hiter odsek z več table-i, pol bo pa perfect.
Slika
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a |DSI| » 17 Okt 2016 17:12

Tudi jaz se strinjam z @LOB/Team. Bližina LJ, obratovalni čas in stalno sprotno vzdrževanje so zavidanja vredne prednosti Krvavca.

Dejansko jim je z urnikom res uspelo. Tudi sam sem v glavni poletni sezoni 2-3x tedensko (oz. kolikor sta čas in vreme dopuščala) "fural Krvavec" ...lepo dvignil šila in kopita iz službe enkrat med 15 in 15.30, doma naložil bicikel ter uro kasneje že peljal prvi spust, naredil 3-4 fure in z nasmeškom na obrazu odšel domov. Posledično sem do konca sezone/zaprtja uspel narediti 30 obiskov :D

Nemalokrat se je zgodilo, da sem v začetku tedna in pred vikendom na progah srečal vzdrževalce, ki so pridno popravljali in dograjevali proge. Najbolj sem bil fasciniran enkrat konec avgusta...dan po deževju, prva fura nekaj lužic na Muciju, v zgornjem delu srečal vzdrževalca, naslednjo furo že nikjer nobene sledi o lužah in tem, da je prejšnji dan kar lepo deževalo.

Pridružil bi se tudi mnenju Spiksterja. Odlično bi bilo če bi nekam umestili še en Airline (oz. tim "Luft Wafel" :roll: ) kot ga ima Kranjska Gora. Vem, da sicer obstaja Bambino, samo ni to ravno primerljivo...pa tudi sedežnica do plaže bolj redko obratuje.

Skratka, hvala Krvavški ekipi za trud. Naj bo tudi naslednja sezona tako uspešna.
|DSI|
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 11 Dec 2016 23:06

Kupil sezonsko letos za Krvavec. Na žalost je nisem izkoristil. Denarja mi ni žal, ker so pridni in stvari dobro razvijajo in tudi vdržujejo. Nekaj odsekov, ki so presneto mokri in se le stežka osušijo pa bi bilo morda smiselno urediti s peskom in ga tudi utrditi tako, kot to delajo na avstrjski Peci.
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a cebe » 11 Dec 2016 23:15

Delati traile kot je na Peci, ni v kontekstu Krvavca (če se mene vpraša) in tudi precejšen finančni zalogaj.
Vse pa le ni črno - mogoče se res razmisli o pesku (sicer sem Krvavec fural do sedaj le v hudih nalivih :D), ampak tako, kot to delajo Čehi.
Za širino traila se skoplje, nadeva po liniji kamne, preko zemljo in ozek pas peska (Peca stil, le da max pol metra širine). Vode ni, trail je dovolj vzdržljiv.
Komentar le za v razmislek - ekipi čelado dol za vso do sedaj opravljeno delo!!!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 11 Dec 2016 23:20

tud sam sem rekel, da le tam, kjer je večna čufta in kjer je dovolj prostora za kakšen hiter odsek z bandami. na način, kot si ga predlagal ti cebe, se mi zdi, da bi bilo to povsem ustrezno...
prepričan sem, da bi to privabilo še več kolesarjev, tudi tujih. od letališča do krvavca je smo 15min. predstavljajte si, kaj bi angleži dali za dober maistrov pir iz komende in takole napedenano progo.. :)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 12 Dec 2016 10:41

cebe napisal/-a:Delati traile kot je na Peci, ni v kontekstu Krvavca (če se mene vpraša) in tudi precejšen finančni zalogaj.
Vse pa le ni črno - mogoče se res razmisli o pesku (sicer sem Krvavec fural do sedaj le v hudih nalivih :D), ampak tako, kot to delajo Čehi.
Za širino traila se skoplje, nadeva po liniji kamne, preko zemljo in ozek pas peska (Peca stil, le da max pol metra širine). Vode ni, trail je dovolj vzdržljiv.
Komentar le za v razmislek - ekipi čelado dol za vso do sedaj opravljeno delo!!!

Temu se reče french drain, če bo kdo guglal za več informacij.
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 12 Dec 2016 12:16

Francoska drenaža. To smo vcasih dal puncam pod rit, da ni avto sedez zamocilo ob postanku v nekem bliznjem gozdicku... :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 12 Dec 2016 15:03

Ja, eno sekcijo table topov, pa bo park top...sej zdej je tud, da ne bo pomote :)
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 13 Dec 2016 09:25

Včasih smo rekli pes ki laja ne grize.
:mrgreen:
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a cebe » 13 Dec 2016 09:40

ŽigaK, hvala za opombo, da sedaj vem kako se takšnemu urejanju reče.

Rokson napisal/-a:Ja, eno sekcijo table topov, pa bo park top...sej zdej je tud, da ne bo pomote :)

Ja, table-i so fajn stvar za v parke. Ampak, itak so v vsakem parku.
Meni je pri Krvavcu (RnF in Muci) ravno to najbolj všeč, da so "naravni" traili. Tega manjka.
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 13 Dec 2016 10:00

cebe, se strinjam s teboj. muci je zelo naraven. še preveč. in tam, ko je blato, bi z drenažo nič kaj dosti uničil tisto pristnost. kar se pa table topov tiče pa si jih folk želi samo zato, ker naravnih podobnih elementov na muciju pač ni.
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a Rokson » 13 Dec 2016 11:38

zokinjo napisal/-a:cebe, se strinjam s teboj. muci je zelo naraven. še preveč. in tam, ko je blato, bi z drenažo nič kaj dosti uničil tisto pristnost. kar se pa table topov tiče pa si jih folk želi samo zato, ker naravnih podobnih elementov na muciju pač ni.

Se strinjam, tudi s cebejem, da na Mucija ne bi umeščal takšne sekcije, ker je naravna enduro proga. Sej par manjših skokov je, kar je kul. Linija kakšnih tablov, bi morala biti ločena.
Rokson
član

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 14 Dec 2016 13:22

Spikster napisal/-a:Slika

Kako lahko odrekate prošnjo pol ko ste vidli to ? majke mi ste roboti giiif the cat what it wants :!:
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 14 Dec 2016 13:29

cebe že išče flobertko... :D
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 14 Dec 2016 15:55

Ehh, ne, se pa že iz branja foruma na pladnju pojavi odgovor na vprašanje: Zakaj je vse manj naravnih, tehničnih terenov na enduro in dh dirkah in zakaj se tekmovalci, ko pride do takšnega terena, ustavijo in ne upajo peljati?!

Veliko se bere pritožb npr. v WC DH-u, da postajajo proge ena sama avtocesta z velikimi-->ogromnimi skoki, tehnični odseki kot je npr. pri nas rock n roll pa izginjajo. Potem pa pride npr. Val di Sole in se jih tretjina poškoduje.
Zakaj? Ja vsi bi imeli vse speglano.
Smo bili na zadnji dirki SloEndura v Grožnjanu, pogoji sicer niso bili idelani :D, pa pridemo prvič na stage, kjer je en malo bolj strm del (Peršak se je na treningu tam razbil zaradi konkretno prevelike hitrosti na vstopu v strmino) in se en tekmovalec vstavi, drugi se mi dere: Ne pelji, ne da se!!, itd., pa sem upočasnil in odpeljal z lahkoto, ker tisto res ni bilo nič posebnega! Za mano še moja, ki je 10x na leto na bajku, itd.
Podobna zgodba v La Thuile-u. Vse sem peljal, sicer v mojem tempu, pa vendar... A Cedric Gracia je hodil oz. se flosal po riti z bajkom ob sebi! Wtf?! In pol bi vse terene peglali... Pa sem daleč od nekega hudega vozača glede na to, da sem povprečno 1x na 14 dni na bajku. Je pa res, da ko grem na bajk, vozim predvsem doma, kjer pa marsikdo hodi, ko pride mimo. In moja se je na tem terenu učila bajk furat iz nule, zato jo težko kaj preseneti.
Sploh se ne čudim, da vam je e-bike kul... men je tud bil BMW M5 na AC-u fajn (lani, ko sem ga imel za vikend "na testu"), čez ovinke bi pa raje imel kaj lažjega, precej lažjega.

MTBeasy, če bereš, prosim, prosim čim več naravnega terena oz. nadaljujte v stilu RnF-a in Muci-ja!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Če boste, obljubim, da večkrat pridem! :D
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a Shifty » 14 Dec 2016 16:25

cebe napisal/-a:MTBeasy, če bereš, prosim, prosim čim več naravnega terena oz. nadaljujte v stilu RnF-a in Muci-ja!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Točno to :) Jst pa pogrešam tastaro ilegalko, ne pa table :mrgreen:
Uporabniški avatar
Shifty
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 14 Dec 2016 17:22

..table niso nuja... Drenaža pa vsekakor... ;)
Krvavec lahko postane Slovenski Semering... ;)
Ciao,
Z
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a mihax » 15 Dec 2016 13:40

Se trenutno, glede na razmere, da vozit po parku?
Sam Hill fan club member since 10.6.2007
Uporabniški avatar
mihax
član

Kraj: Planina

OdgovorNapisal/-a jakaA » 17 Dec 2016 23:18

mihax napisal/-a:Se trenutno, glede na razmere, da vozit po parku?

da se, pa še prav super je.
samo na RnF mirkaj dve drevesi podrti čez progo
1. nad Davovcem, pred mestom, kjer so vso sezono ven vlačili drva
2. pod Davovocem, na koncu tistega najbolj ravnega odseka na celi RnF
Uporabniški avatar
jakaA
član

OdgovorNapisal/-a jakaA » 17 Dec 2016 23:19

:)
Priponke
1.jpg
Uporabniški avatar
jakaA
član

OdgovorNapisal/-a Shifty » 18 Dec 2016 09:48

jakaA napisal/-a:
mihax napisal/-a:Se trenutno, glede na razmere, da vozit po parku?

da se, pa še prav super je.
samo na RnF mirkaj dve drevesi podrti čez progo
1. nad Davovcem, pred mestom, kjer so vso sezono ven vlačili drva
2. pod Davovocem, na koncu tistega najbolj ravnega odseka na celi RnF

Včeraj dopoldne jih ni bilo več (jih še ni bilo?) :) In ja, razmere so odlične! Max 2cm snega, brez blata, brez ledu.
Uporabniški avatar
Shifty
član

OdgovorNapisal/-a Spikster » 19 Dec 2016 00:48

cebe napisal/-a:MTBeasy, če bereš, prosim, prosim čim več naravnega terena oz. nadaljujte v stilu RnF-a in Muci-ja!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ampak, ampak? :-| To sta več ali manj zelo speglana trejla?
Slika
Kot zanimivost. Ravno na RnF se je lani poglihalo kakšen detajl, ki je bil prej bolj naraven pa je kvaril flow. Pa so lahko prej peljali tudi taki ki so samo 10x na kolesu na leto.

cebe napisal/-a:A Cedric Gracia je hodil oz. se flosal po riti z bajkom ob sebi! Wtf?! In pol bi vse terene peglali...

Chill :mrgreen: ... ni bilo potrebe po takih impulzivnih reakcijah. Ni to E-bike tema. Za moje pojme pač skok kot objekt ni nič bolj zloben stric kot man made banda.
Vem da imam na voljo tisti odsek nad zgornjo postajo gondole ki ima nekaj skokom podobnega, ampak tista sedežnica, v primeru da dela, je še bolj počasna kot v KG^^

Na RnF že obstaja primer dobre prakse, lociran na eni vlaki na sredini traila. Prosim, prosim še kakšnega.
EDIT: aja,
Slika
Ponudbe z mojim obiskom v naslednji sezoni bi bile bolj brezpredmetne, saj imam navado da izkoristim svojo sezonsko karto. Tako da se itak vidimo.
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 19 Dec 2016 09:03

Spikster, v soboto smo pri meni vozli in so bli fantje (bili so prvič), navdušeni.
Razlog? Naravno in NEspeglano, brez band in jump, razen kjer ne gre drugače.
Skoz celo furanje smo debatiral, da grejo vsi parki v speglane terene za masovno uporabo.
RnF je primer, da je lahko en trail luštn, tudi če ni preveč speglan (stara dh špura mi je bla še bolj všeč).
Govorim pa z vidika rajderja, ki ima le par dni bajk parkov na leto max. in vse furam z AM bajkom - ni govora o dh trailih. In RnF je lep primer luštnega bajk park traila za AM bajke. In en redkih pri nas, če mene vprašaš.
Javornik (proga, dve) je bil ok, ampak se je s popravljanjem vse peglalo (kolikor mi je znano).
Uporabniški avatar
cebe
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 19 Dec 2016 09:13

Ljubiteljem nespeglanih prog priporočam črno.

http://www.schoeckl-trail-area.at/
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 19 Dec 2016 11:31

Neki tazga...

https://www.youtube.com/watch?v=DhBPFr3RRso

pol pa še jest pridem...gledat :mrgreen:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 19 Dec 2016 16:03

Ce bo Krvavec hotel preziveti, bo moral privabiti maso. In to navleces samo z flow trejli.
Tudi meni pasejo najbolj divje in naravne sekcije ampak od takih se ne zivi.
Dobra primerjava je kuclast teren na smuciscu, brez teptalnika, ali pa speglane piste, kakrsne si zeli 98% folka, ki placuje dnevne in sezonske karte.
Najboljs pa je seveda imeti oboje... :)

Sent from my iPhone using Tapatalk
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a MTBeasy » 19 Dec 2016 22:29

Uf, se je pa nabralo nekaj postov :) Kar se vizije tiče, je zokinjo z zadnjim zadel bistvo...

Najbolj mi je zabavno brati in poslušati mnenja glede Rock'n'flowa. Eni trdijo, da je čist preveč speglan, drugi pa da je preveč razf*** :lol: Kakorkoli, že v štartu je bil mišljen kot dolg naraven trail, ker sem tudi sam take v parkih najbolj pogrešal. Je nek kompromis med oldskul ilegalko in modernimi flow traili. Dejstvo je, da so traili na Kvavcu drugačni, kot v tipičnih bike parkih, ko se vse dela strojno. V razvitem svetu jim verjetno še na misel ne pride, da bi se na takem terenu traila lotili ročno :lol: Enim je tak stil všeč, drugim pač ne. Moje mnenje je, da kaj drugege v gozdu med spodnjo in zgornjo postajo kabinke (razen določenih odsekov) niti ne pride v poštev.

Glede Mucija in drenaže je pa tako, da bo letos šele prva cela zima, ki največ prispeva k utrditvi traila. Že če pogledamo trail spomladi, ko je bil čisto svež in jeseni, ko se je utrdil je bila bistvena razlika. Spomladi je bilo po dežju še cel teden katastrofa, jeseni pa se je bilo že kar lepo utrjeno. Sem pa že tudi razmišljal, da bi določene dele nasuli. Tako da bomo videli spomladi. Tjble na Muciju niti ne vem, kje bi lahko postavil, niti mi ne gredo čisto v kontekst, bomo pa naredili še kakšen skokec.

Sicer pa že delamo nov trail, ki bo povezoval plažo (Hotel Krvavec) in začetek Mucija. Kdaj bo v celoti vozen je predvsem odvisno od zime, nam gre pa zaenkrat kar dobro.

Se mi pa zdi, da več ljudi pogreša tastaro ilegalko, kot jih je pa kdaj vozilo po njej :lol:

Pa hvala za konstruktivna mnenja in predloge, ki nam pomagajo, da se lahko razvijamo
Uporabniški avatar
MTBeasy
član

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 19 Dec 2016 23:32

**
Zadnjič spremenil bjakeb, dne 20 Dec 2016 08:29, skupaj popravljeno 1 krat.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a bjakeb » 19 Dec 2016 23:34

rock n flow ima mogoče malo neugodno ime, ki je tam nekje kot morski prašiček, ki ne morski, niti prašiček. Potem so pa malo nerealna pričakovanja. Skal je neki, flowa tudi, ampak v resnici je to precej naravn trail, kjer so razne bande predvsem tam, kjer drugače ne gre.

ampak nima veze - dober trail je. upam edino, da preveč turistov ne zaide nanj pomotoma, ker nekih fajn izi izhodov pač ni.

drugače pa kot je zokinjo ugotovil, za resen turizem bi bilo verjetno treba tudi kaj speglanega, ampak na srečo gondola ne laufa izključno zaradi bikerjev, tko da bo tudi s tem šlo.
bjakeb
član

Kraj: el đej

OdgovorNapisal/-a Spikster » 20 Dec 2016 00:08

MTBeasy napisal/-a:Tjble na Muciju niti ne vem, kje bi lahko postavil, niti mi ne gredo čisto v kontekst

Se z obojim strinjam. Dejstvo pa je, da če bi bilo še nekaj za po luftu frčat na relaciji zgornja-spodnja postaja, potem bi zadovoljili večino potreb.
Naveza Muci-RnF je itak top, edino ko spet obiščeš konkurenco ugotoviš, da si zaradi Krvavca pozabil kako je kaj v zraku.
Mogoče sem jaz zamočil ker sem rekel "tejbli". Pač nekaj, da bo šlo v luft.
Uporabniški avatar
Spikster
član

OdgovorNapisal/-a Limonko » 26 Dec 2016 20:44

Na prazničnen sončen in topel ponedeljek je bil muci trail odličen. Na petih ali šestih senčnih mestih je sicer malenkost ledeno (par metrov), sicer je pa zgornji del do Ambroža odlično utrjen in res leti. Zadnji spust po hribu pred gondolo je blatno, vse ostalo pa je suho. Ker sem šel tudi gor s kolesom, sem preklinjal nad 120 + n avtomobili, ki so me prehiteli ...
Limonko
član

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Bajk parki

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov