S kolesom na Krn

Vse povezano z legalizacijo MTB.

S kolesom na Krn

OdgovorNapisal/-a nasamorpheus » 18 Jul 2020 11:52

Srečal dva, ki sta se danes spustila s Krna v smeri Planine Kuhinja ... Ogrožala sebe in druge, pa tiste, ki vaju bodo morali priti reševati. Eden od njiju bi kmalu naredil preval naprej, nato je sestopil s kolesa in rinil bicikel po hribu dol. Ogromno lepih trailov je na tem koncu, tega vama res ni treba. Predvidevam da sta primorca glede na naglas. Naslednjič vaju prijavim na policijo. To je Triglavski narodni park in planinska pot, ne pa trail ali gozdna cesta. Ni čudno da nas kolesarje ne marajo. Vajin odgovor na vprašanje zakaj to počneta, da je treba vse probat je debilen. Probita pol kokain, je Tut fajn Ane..
Zadnjič spremenil nasamorpheus, dne 05 Avg 2020 08:08, skupaj popravljeno 1 krat.
nasamorpheus
član

Re: S kolesom na Krn

OdgovorNapisal/-a m66 » 18 Jul 2020 13:47

Se strinjam glede debilizma takega početja. Ampak...Dokler bi sam tudi včasih vozil nelegalne poti, ne sicer v TNP in po možnosti še moped = el. kolo, sam ne bi šel odpirat takšnega threada na mtb.si. Najprej pometimo pred svojim pragom. Ampak vsakomu svoje.
m66
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 18 Jul 2020 15:27

nasamorpheus napisal/-a:nato je sestopil s kolesa in rinil bicikel po hribu dol.... Naslednjič vaju prijavim na policijo.

In kaj bos prijavil? Da gre nekdo po planinski poti pes in ob sebi rine kolo? Hvala bogu taksnih bedakov, ki kljub temu, da delajo isto (no glede na moped se slabse) zraven pa vsem drugim pametujejo kaj ne bi smeli, vecinoma ne srecas. In ce jih ne srecas v naravi, je se toliko manj potrebe, da jih tukaj na forumu, tako da bi v tvojem stilu ti samo sporocil da STFU.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a nasamorpheus » 18 Jul 2020 16:46

PJ napisal/-a:
nasamorpheus napisal/-a:nato je sestopil s kolesa in rinil bicikel po hribu dol.... Naslednjič vaju prijavim na policijo.

In kaj bos prijavil? Da gre nekdo po planinski poti pes in ob sebi rine kolo? Hvala bogu taksnih bedakov, ki kljub temu, da delajo isto (no glede na moped se slabse) zraven pa vsem drugim pametujejo kaj ne bi smeli, vecinoma ne srecas. In ce jih ne srecas v naravi, je se toliko manj potrebe, da jih tukaj na forumu, tako da bi v tvojem stilu ti samo sporocil da STFU.

Moped imam 3 dni in je zakon, probaj... vozim XC kolo že 30 let in nikoli po planinskih označenih poteh v TNP kjer je to jasno prepovedano.
nasamorpheus
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 18 Jul 2020 17:35

Clovek, ce ti se ni jasno, so za kolo prepovedane prakticno vse poti :wink: In je to tudi JASNO zapisano v zakonu. Tako da se glede razno raznega pametovanja na to temo, medtem ko sam krsis isti zakon, lahko samo pridruzim mnenju m66 in PJja.

Marko

P.S: Ce ti necesa ne razumes, se ne pomeni, da je to avtomaticno idiotsko. Lahko je, lahko je pa tudi genialno :mrgreen:
Zadnjič spremenil problematiks, dne 19 Jul 2020 02:15, skupaj popravljeno 1 krat.
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a nasamorpheus » 18 Jul 2020 18:02

[quote="problematiks"]Clovek, ce ti se ni jasno, je za kolo prepovedano prakticno vse poti :wink: In je to tudi JASNO zapisano v zakonu. Tako da se glede razno raznega pametovanja na to temo, madtem ko sam krsis isti zakon, lahko samo pridruzim mnenju m66 in PJja.

Marko

P.S: Ce ti necesa ne razumes, se ne pomeni, da je to avtomaticno idiotsko. Lahko je, lahko je pa tudi genialno :mrgreen:[/quote]

Vožnja s kolesom v naravnem okolju je dovoljena po gozdnih cestah, urejenih poteh (če temu ne nasprotujejo lastniki ali upravljavci teh poti) in po posebej označenih gozdnih vlakah ter planinskih poteh. To so poti po katerih jaz vozim Xc bike in moped in vaše predpostavke da tudi sam krsim pravila ne držijo. :) Označena planinska pot v TNP ni za kolo in pika. Vse ostalo je stvar zakonov in debate.
nasamorpheus
član

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 18 Jul 2020 19:06

Hja, zakonodaja se tudi spreminja. Npr. v dosti državah je bilo suženjstvo dovoljeno ... zdaj pa ne več.
Če bi bila zakonodaja drugačna, bi lahko rekli: v TNP-ju se lahko kolesari in pika.
(ok, tu bi e-bajke ven vrgel zaradi možnega vžiga baterij ... torej klasični, na lastni pogon).
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a PJ » 18 Jul 2020 19:38

nasamorpheus napisal/-a:Moped imam 3 dni in je zakon, probaj... vozim XC kolo že 30 let in nikoli po planinskih označenih poteh v TNP kjer je to jasno prepovedano.

Ker se mi lih da... toliko o kredibilnosti in 30 letih vozenj xc kolesa ... Tvoj post iz 10.5. 2011 7:12 pm (dobrih 9 let nazaj ce matematika bolj slabo dela):
nasamorpheus napisal/-a:Pozdravljeni,
sem nov na forumu in tudi na področju kolesarstva. Z dekletom iščeva kolo, npr tole...

http://www.sportniksi.com/kolesa-in-opr ... ke-09.html
Kakšen se vam zdi je ok za ta denar???

Problem je ker imava omejen denar 330 eur.
Če pozna kdo še kakšno opcijo za do max toliko denarja mi prosim naj javi..Lahko tudi rabljen kolo.

Hvala in lp...

Tako da se enkrat.... STFU... kdo za hudica si ti, da bos tezil kje se lahko nekdo vozi? Ja mi gre mocno na k** taksno pametovanje, se posebej ko pride s strani nas samih (ker res ni ze dovolj drugih ki nas v drek tlacijo, je fino ce se se med nami najde idiot, ki to pocne). Poleg tega, ce se jaz lahko vozim po enih poteh, medtem ko za druge nimam jajc/veselja/kaj tretjega, to definitivno ne pomeni, da moram teziti tistim, ki se po taksnih poteh vozijo. In ja jebiga, ce je TNP je pa pac TNP. Dokler bo lahko znotraj TNP vec terencev in motornih sani, kot kjerkoli drugje, dokler bo vec letalskega prometa kot na Brniku, in dokler se bo lahko vsak "planinec" pripeljal skoraj do koce, nimam cisto nobenih problemov, ce se nekdo vozi sredi TNP s kolesom. Poleg tega pa je po tvoje to ok, ker planinska pot je utrjena pot ;)
PS: In ne da ne bo pomote, ne nisem se spoznal v tvojem opisu. Sam (za razliko od tebe) res ze slabih 30 let vozim xc kolo (od 1992), tako da kaksnih ekstremnih potk ne vozim (v krajih kjer ti tezis ljudem, pa s kolesom sploh se nisem bil), vseeno pa sem lahko po kaksni razlagi zakona kaksnih 90% casa na nelegalnih poteh (po drugi razlagi pa je stvar mogoce celo delno legalna).
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a nasamorpheus » 18 Jul 2020 20:13

PJ napisal/-a:
nasamorpheus napisal/-a:Moped imam 3 dni in je zakon, probaj... vozim XC kolo že 30 let in nikoli po planinskih označenih poteh v TNP kjer je to jasno prepovedano.

Ker se mi lih da... toliko o kredibilnosti in 30 letih vozenj xc kolesa ... Tvoj post iz 10.5. 2011 7:12 pm (dobrih 9 let nazaj ce matematika bolj slabo dela):
nasamorpheus napisal/-a:Pozdravljeni,
sem nov na forumu in tudi na področju kolesarstva. Z dekletom iščeva kolo, npr tole...

http://www.sportniksi.com/kolesa-in-opr ... ke-09.html
Kakšen se vam zdi je ok za ta denar???

Problem je ker imava omejen denar 330 eur.
Če pozna kdo še kakšno opcijo za do max toliko denarja mi prosim naj javi..Lahko tudi rabljen kolo.

Hvala in lp...

Tako da se enkrat.... STFU... kdo za hudica si ti, da bos tezil kje se lahko nekdo vozi? Ja mi gre mocno na k** taksno pametovanje, se posebej ko pride s strani nas samih (ker res ni ze dovolj drugih ki nas v drek tlacijo, je fino ce se se med nami najde idiot, ki to pocne). Poleg tega, ce se jaz lahko vozim po enih poteh, medtem ko za druge nimam jajc/veselja/kaj tretjega, to definitivno ne pomeni, da moram teziti tistim, ki se po taksnih poteh vozijo. In ja jebiga, ce je TNP je pa pac TNP. Dokler bo lahko znotraj TNP vec terencev in motornih sani, kot kjerkoli drugje, dokler bo vec letalskega prometa kot na Brniku, in dokler se bo lahko vsak "planinec" pripeljal skoraj do koce, nimam cisto nobenih problemov, ce se nekdo vozi sredi TNP s kolesom. Poleg tega pa je po tvoje to ok, ker planinska pot je utrjena pot ;)
PS: In ne da ne bo pomote, ne nisem se spoznal v tvojem opisu. Sam (za razliko od tebe) res ze slabih 30 let vozim xc kolo (od 1992), tako da kaksnih ekstremnih potk ne vozim (v krajih kjer ti tezis ljudem, pa s kolesom sploh se nisem bil), vseeno pa sem lahko po kaksni razlagi zakona kaksnih 90% casa na nelegalnih poteh (po drugi razlagi pa je stvar mogoce celo delno legalna).

Sorry ampak že leta in leta vozim gorca, nikoli pa se nisem spuščal v podrobnosti glede tehnike itd zato sem vedno prosil za pomoč tu na tabli. V tem primeru sem iskal gorca za novo dekle :) sam pa sem takrat vozil wilier triestino iz leta 2001 http://shrani.si/f/3j/SR/2Fv0vGeP/img20170821180529.jpg
P.s. leta 1992 sem vozil nek no name Xc bicikel , se prej pa rogove variante.. Evo pa se novejši xc bicikel..
http://shrani.si/f/2V/hy/LvEAQ8a/img20170730175333.jpg
Sem kolesar in planinec in me kolo na planinski poti moti , sploh na takšni iz Krna , ki je neprevozna, še peš je težko it. Pa preveč se razburjas zdej za bv.
nasamorpheus
član

OdgovorNapisal/-a MiLi » 18 Jul 2020 20:52

Krn imam že par let v planu. Zdaj, ko sem pa prebral, da je še peš težko it, pa me je malo minlo ;)
If you ain't Mountain Biker, you ain't shit!
Uporabniški avatar
MiLi
Razdrem vse!

OdgovorNapisal/-a cebe » 18 Jul 2020 20:54

Čudno, da en tablaš tam okoli precej redno vozi in še nikoli ni rekel, da bi bilo kaj res neprevozno... ;)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a nasamorpheus » 18 Jul 2020 21:03

cebe napisal/-a:Čudno, da en tablaš tam okoli precej redno vozi in še nikoli ni rekel, da bi bilo kaj res neprevozno... ;)

Ja kakor za koga, za ta dva danes je bilo neprevozno :)
nasamorpheus
član

OdgovorNapisal/-a Andraž » 18 Jul 2020 21:07

Bistvo: vozi se tam kjer si dorasel terenu s tehniko itd.....sploh če greš v TNP je priporočljivo, da se lepo obnašaš in voziš - torej mirno, brez sledi (črt), spoštuješ ostale obiskovalce (se ustaviš, pozdraviš, jim daš prednost)....seveda to velja tudi za ostale planinske poti.

Tko da enduraši ali začetniki v MTB, Vertride ni za vsakogar in potrebnih je n-let vožnje tehnikalij, da obvladaš zahtevnejše poti kot jih najdemo v visokogorju. Krn drugače sploh ni nič kaj pretirano zahteven....se vozi še mnogo bolj tehnične poti :D
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a nasamorpheus » 18 Jul 2020 21:24

Andraž napisal/-a:Bistvo: vozi se tam kjer si dorasel terenu s tehniko itd.....sploh če greš v TNP je priporočljivo, da se lepo obnašaš in voziš - torej mirno, brez sledi (črt), spoštuješ ostale obiskovalce (se ustaviš, pozdraviš, jim daš prednost)....seveda to velja tudi za ostale planinske poti.

Tko da enduraši ali začetniki v MTB, Vertride ni za vsakogar in potrebnih je n-let vožnje tehnikalij, da obvladaš zahtevnejše poti kot jih najdemo v visokogorju. Krn drugače sploh ni nič kaj pretirano zahteven....se vozi še mnogo bolj tehnične poti :D

Hvala za en pameten komentar :) se strinjam
nasamorpheus
član

OdgovorNapisal/-a Sharky » 18 Jul 2020 22:12

nasamorpheus napisal/-a:Sem kolesar in planinec in me kolo na planinski poti moti , sploh na takšni iz Krna , ki je neprevozna, še peš je težko it.

Gremo po vrsti. Naslov teme si dal "s kolesom na Krn" - nazadnje, ko sem študiral zakone, nošnja oz. porivanje kolesa v hrib ni prepovedana, kje je potem problem?

Aja, točno, tebe reveža moti kolo na planinski poti :lol: Glede na tvoj veteranski staž si očitno prestar, da bi ti dali oznako "special snowflake", ali pač? Pa kaj potem, če tebe to moti? Daj si duška in povej še, kaj vse te moti. Npr. to, da sto let stare mulatjere propadajo, folk uhodi bližnjice, markacisti pa ponekod le-te celo markirajo in opuščajo glavno pot? Morda gozdarska spravila v TNP in gradnja novih vlak, pa v Naturi 2000? A te morda motijo tudi umetno naseljene ribe v TNP jezerih ali pa to, kako ima Kredarica urejene odplake namesto čistilne naprave? Pa zloraba določenih bivakov, da so kot planinske koče?

Dol po visokogorskih terenih se da peljati tako kretensko kot tahudi jebači v bavarcih pozirajo po mestu, ali pa tako, da ne delaš škode za teren, zase in za opremo. Če v isti sapi omenjaš neprevozno in da je "še peš težko it", si pač bolj podpovprečen planinec, jebiga. Pot je označega kot "lahka" planinska pot, torej brez tehničnih varoval, s kolesom pa je kakor za koga. Tema dvema danes očitno ni bila po godu :)

P.S.: Še glede koke - keš gre za opremo, ne vem, kje tebi ostaja za droge...
Uporabniški avatar
Sharky
član

Kraj: Jadran

OdgovorNapisal/-a Spikster » 19 Jul 2020 02:01

Kera kaskada burnih odzivov. Nice, nice. Smo sposobni kr civilnih diskurzov, mi kolesarji, a? :mrgreen:
Đizas.
Uporabniški avatar
Spikster
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a nasamorpheus » 19 Jul 2020 07:10

Ja res je, nisem pričakoval takega odziva :)
Zadnjič spremenil nasamorpheus, dne 25 Jul 2020 18:10, skupaj popravljeno 1 krat.
nasamorpheus
član

OdgovorNapisal/-a nasamorpheus » 19 Jul 2020 07:52

Sharky napisal/-a:
nasamorpheus napisal/-a:Sem kolesar in planinec in me kolo na planinski poti moti , sploh na takšni iz Krna , ki je neprevozna, še peš je težko it.

Gremo po vrsti. Naslov teme si dal "s kolesom na Krn" - nazadnje, ko sem študiral zakone, nošnja oz. porivanje kolesa v hrib ni prepovedana, kje je potem problem?

Aja, točno, tebe reveža moti kolo na planinski poti :lol: Glede na tvoj veteranski staž si očitno prestar, da bi ti dali oznako "special snowflake", ali pač? Pa kaj potem, če tebe to moti? Daj si duška in povej še, kaj vse te moti. Npr. to, da sto let stare mulatjere propadajo, folk uhodi bližnjice, markacisti pa ponekod le-te celo markirajo in opuščajo glavno pot? Morda gozdarska spravila v TNP in gradnja novih vlak, pa v Naturi 2000? A te morda motijo tudi umetno naseljene ribe v TNP jezerih ali pa to, kako ima Kredarica urejene odplake namesto čistilne naprave? Pa zloraba določenih bivakov, da so kot planinske koče?

Dol po visokogorskih terenih se da peljati tako kretensko kot tahudi jebači v bavarcih pozirajo po mestu, ali pa tako, da ne delaš škode za teren, zase in za opremo. Če v isti sapi omenjaš neprevozno in da je "še peš težko it", si pač bolj podpovprečen planinec, jebiga. Pot je označega kot "lahka" planinska pot, torej brez tehničnih varoval, s kolesom pa je kakor za koga. Tema dvema danes očitno ni bila po godu :)

P.S.: Še glede koke - keš gre za opremo, ne vem, kje tebi ostaja za droge...

Očitno sem slab planinec (planinskih izkaznic ti ne bom slikal, ker je bv), ker sem šel po lahki na Krn (iz Drežnice je plezalna, ki se priključi na pot kjer sem kasneje srečal kolesarja), slab kolesar ker vozim xc in ebike , po tvojem bi bil slab šofer ker mam mestni avto in po mestu uporabljam kolo..itd Kr neke predpostavke.. in ja vse zgoraj našteto me moti, pravila je treba spoštovati drugače imamo Teksas. Bolje, da sem od sedaj dalje modro tiho. Hvala tistim posameznikom, ki so tu gori normalni in pripravljeni pomagati, ni jih malo. Lp
nasamorpheus
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 20 Jul 2020 05:21

Sem bil že večkrat s kolesom na Krnu in z njega odpeljal tudi nekaj spustov, pa nikoli nekih problemov.
Nekateri imate probleme že sami z sabo, kaj šele, ko koga srečate nekje kjer bi tudi sami verjetno radi pa nimate poguma in znanja da bi to tudi storili :wink:
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a samo_ » 20 Jul 2020 21:15

bravo, tabla še zmeraj vozi v pravo smer. :mrgreen:
Grown ups are just silly children.
Uporabniški avatar
samo_
član

Kraj: Pivka

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 22 Jul 2020 18:15

nasamorpheus napisal/-a:
problematiks napisal/-a:Clovek, ce ti se ni jasno, je za kolo prepovedano prakticno vse poti :wink: In je to tudi JASNO zapisano v zakonu. Tako da se glede razno raznega pametovanja na to temo, madtem ko sam krsis isti zakon, lahko samo pridruzim mnenju m66 in PJja.

Marko

P.S: Ce ti necesa ne razumes, se ne pomeni, da je to avtomaticno idiotsko. Lahko je, lahko je pa tudi genialno :mrgreen:

Vožnja s kolesom v naravnem okolju je dovoljena po gozdnih cestah, urejenih* poteh (če temu ne nasprotujejo lastniki ali upravljavci teh poti) in po posebej označenih gozdnih vlakah ter planinskih poteh. To so poti po katerih jaz vozim Xc bike in moped in vaše predpostavke da tudi sam krsim pravila ne držijo. :) Označena planinska pot v TNP ni za kolo in pika. Vse ostalo je stvar zakonov in debate.
*najbrž je tukaj mišljeno utrjenih in ne urejenih poteh

Iz teme Ajdovščina:
ZigaK napisal/-a:P_Nut je bil po vsej verjetnosti oglobljen po zakonu o gozdovih (ZG) - http://pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=ZAKO270#
Zakon o ohranjanju okolja (ZON), ki je sicer krovni zakon in dovoljuje vožnjo po utrjenih poteh, v 28d(2) členu predaja pristojnost za vožnjo v gozdu zakonu o gozdu, pristojnost za vožnjo po planinskih poteh pa ZplanP.
Kazen 200€ je po 81. členu ZG, za kršenje 40. člena ZG, ki prepoveduje vožnjo izven gozdnih cest.
Kaj je gozdna cesta, določa 38. člen ZG, in sicer so vse gozdne ceste vodene v evidenci gozdnih cest - https://zgs.gisportal.si/javno/profile.aspx?id=EGC@ZGS . Omenjena makadamska cesta nad izvirom Hublja ni v evidenci gozdnih cest, torej je bil 40. člen v omenjenem primeru kršen.

Če bi bil kaznovan po ZON, bi bila kazen 100€.
Je pa skoraj nemogoče da bi bil kolesar kaznovan po ZON, saj 28d(2) predaja "vsa" kolesarjem zanimiva območja podrejenim zakonom. Poleg tega je ZON kolesarjem zelo naklonjen in ga skoraj ne moremo prekršiti.

Skratka - če se s kolesom v Sloveniji zapelješ po potki, skoraj zagotovo kršiš zakon.
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 22 Jul 2020 18:43

Kdor uboga vse zakone je bil in bo vedno revež

Poznam take falote, ki zavestno kršijo čim več zakonov in z nelojalno konkurenco služijo tako, da jim je
tiste dve kazni na leto od inšpekcije pičkin dim.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov