OdprimoPoti.si

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Re: OdprimoPoti.si

OdgovorNapisal/-a orlytm » 22 Mar 2012 14:30

Surfac napisal/-a:Kot izgleda predlagatelji kriterijev ne upoštevajo možnosti, da bi se kolesar ob srečanju ustavil in po potrebi sestopil s kolesa, kar je čisto naravno. Zanimivo, da srečanje med pešci ni problem. Čeprav širina poti pogosto ne omogoča nemotenega srečanja dveh pešcev nihče ni razmišljal o zapiranju poti oziroma uvedbi enosmernega prometa pešcev. Tudi na prepadnih poteh ne.

Če se kolesar ne ustavi oziroma zmanjša hitrost tudi širiina poti 1.5 metra ne zagotavlja nemotenega srečanja, če hodita dva pešca vzporeno. Ali bo zaradi varnosti po dvonamenskih poteh potemtakem vzporedna hoja pešcev prepovedana?

V naravi pa lahko iščemo mir in varno gibanje tudi kolesarji. Dokler bomo kolesarji obravnavani kot motnja ne pa enakovredni uživalce narave sožitja ne bo.

lepo zapisano.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a TINKO » 22 Mar 2012 16:09

Glede na zakon o planinskih poteh pa so lastniki soglašali z uporabo planinskih poti le za hojo, ne pa tudi za vožnjo.
Povsod trdijo da so dali soglasje lastniki kar pa sploh ni res ker lastnikov ni nihče nič vprašal. Soglasje je dala zveza lastnikov gozdov, KAR PA ŠE ZDALEČ NI ISTO.
Vse skupaj komandirajo neki lobiji, ki trdijo da imajo pač vsa soglasja in na tak način se nebi čudil če se neki dan dejanski lastniki ne uprejo in čez svoje parcele tudi za pešake zaprejo pot
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a problematiks » 22 Mar 2012 16:30

V tej (pa tudi kakšni drugi) temi sem prebral že en kup zelo dobrih protiargumentov tistim, ki jih imajo oblikovalci novega/starega zakona (ki so po pravici povedano povečini res dobesedno iz riti potegnjeni in zelo očitno spisani z namenom, da se ohrani status quo), ampak na žalost glas s Table ne seže v deveto vas, definitivno pa ne v ušesa odgovornih.
Z vsemi temi informacijami in argumenti bi morali it na kakšno razpravo teh veleumov in jim jih servirati.Po možnosti ob prisotnosti medijev.Edino tako se mi zdi, da bi bilo vsaj malo haska.

Sem svoj čas mislil, da se v takih situacijah obračajo na stran, iz katere prihaja denar, ampak očitno tu temu ni tako.Na tolminskem imamo vsako leto več gorskih kolesarjev iz tujine (največ Nemcev in Avstrijcev, ki tipično niso ravno reveži in si tudi kaj več privoščijo), ki vsaj zadnji dve leti že presegajo število gorskih kolesarjev iz Slovenije.Pa stavim, da je kje drugje tudi že podobna situacija.In še vedno se dela na zakonu (oziroma noveli, pa saj nima veze), ki je popolnoma negativno nastrojen proti gorskem kolesarstvu.Pismu, v času, ko se naše gospodarstvo v določenih segmentih dobesedno sesuva samo vase, bi naša država (in pod država mislim nesposobneže v vladi in parlamentu) morala take priložnosti že zaradi ekonomskega vidika zagrabiti z obema rokama.Ampak ne, dajmo raje prepovedat...

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a Depresija » 22 Mar 2012 20:09

igorl napisal/-a:(novest vir, ne iz riti vlect).

Problem je ker so njihove riti kot Sport Billyjeva torba ''brez dna''...
Kar groza me je ko pomislim kaj lahko še zvlečejo na plano ...
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a igorl » 22 Mar 2012 21:09

Depresija napisal/-a:
igorl napisal/-a:(novest vir, ne iz riti vlect).

Problem je ker so njihove riti kot Sport Billyjeva torba ''brez dna''...
Kar groza me je ko pomislim kaj lahko še zvlečejo na plano ...

Ja, tako so navajeni delat, kot vecina "oldtimer" politikov v Sloveniji. Folku pa se da marsikaj servirat ker je pac tako navajen se iz starih casov.
Teska bo. Ampak bo.
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Surfac » 03 Apr 2012 15:41

Malo pozno ampak vseeno. Razvojno-raziskovalni sektor Državnega zbora Slovenije je pripravil primerjalni pregled Ureditev vožnje v naravnem okolju Alp.

Samo, da ne bo kdo dobil občutka, da hočem sejati optimizem :(
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a andrejkras » 04 Apr 2012 11:05

Ta primerjalni pregled ureditve kolesarjenja po Alpah je vsekakor zelo dobrodošel in ponuja določen optimizem. Čeprav vemo kako se pri nas stvari na hitro obrnejo...
Sam tako ostrega nasprotovanja kolesarjem sicer ne razumem, vem pa, da so nas nekateri vselej pripravljeni napadati, tudi brez pravih argumentov.
Sem tudi aktiven gornik in planinski vodnik, zato imam to srečo, da lahko na to problematiko gledam z obeh strani. Zato in zaradi primerov dobre prakse v sosednjih državah, sem prepričan, da moramo narediti vse, da bo sprejeta zakonodaja prijazna tudi do kolesarjev. In res je...naj se veliko več naredi na izobraževanju, ozaveščanju in na splošno preprečevanju konfliktov med srečanji na poteh. (Čeprav sta za vsak konflikt ponavadi potrebna dva a ne?)
Sicer se nam bo zgodilo, da bomo na še enem področju zaostali za tujino in zamujali pri izkoriščanju potencialov, ki jih nedvomno imamo. Da o kolesarstvu, kot odličnem elementu zdravega življenjskega sloga sploh ne zgubljam besed.
Pa še nekaj. Na nemškem trgu (konkretno revija "Bike") se gorsko kolesarjenje v Sloveniji lepo oglašuje. Mislim, da bi morali v našem turizmu možnosti, ki jih imamo, samo zagrabiti. Na Krasu, kjer sem doma, so Italijani itak že odkrili vse "skrite" poti. Še več...našel sem že gorskokolesarske vodnike za to področje v njihovih knjigarnah. Mi se pa medtem ubadamo s kreganjem okrog splošne omejitve...
Z organiziranimi izleti skupin s kros motorji in štirikolesniki (konkretno denimo na Vremščico) se pa noben ne sooča.

No vsekakor sem tudi jaz optimist in mislim, da nam bo s skupnimi močmi vseeno uspelo. Je pa treba res izkoristit vsako priložnost za javno izražanje našega stališča...predvsem v nekolesarskih krogih. Sami zase itak vemo koliko je ura.

Pa vsem na Tabli želim čimveč dobrih fur zdej, na začetku naše sezone :D
andrejkras
član

Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 04 Apr 2012 11:22

Če prebereš uvodnik v zadnji reviji Bike (ki jo omenjaš) je trenutni trend, ŽAL, poslabšanje razmer za kolesarje, trenutno razmišljajo o večjih omejitvah v Nemčiji, Švici in Avstriji...
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Surfac » 04 Apr 2012 12:05

Ja Tzuli, ampak v Nemčiji gre večinoma za zapiranje posameznih poti ne pa za zaporo vsevprek.
To je pa bistvena razlika.
V reviji pa jamrajo o neorganiziranosti kolesarjev in o dobri organiziranosti "nasprotnikov". To pa nam je nekam znano, kajne?

Sicer pa imajo tudi svojo stran Open trails.

Pa še to: kjer turizem resno bazira na kolesarjenju, ga ne bodo pregnali. Je potem preveč škode.
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 04 Apr 2012 14:01

Se strinjam s tabo, samo trend se je obrnil, do sedaj smo večinoma brali samo o tem kaj in kje vse še bodo odprli.
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a andrejkras » 04 Apr 2012 18:57

Ja, strinjam se z obema.
Žal res tudi pišejo o trendu negativnega odnosa do kolesarjev v delu javnosti. Sem prebral to. Ampak je pa res, da tam kjer vsaj del lokalnega turizma od tega živi, sigurno ne bo prišlo do splošnih prepovedi.
Problem pri nas je, da nekateri, predvsem v pohodniško/gorniških krogih, razmišljajo na način, da so planinske poti lahko svete samo zanje. To pa enostavno ne more zdržat, sploh ker za to ni razumnih in utemeljenih argumentov. Če bi se šli tako izključevanje, bi lahko tudi mi rekli, da pohodniki nimajo kaj iskat recimo na makadamskih gozdnih cestah...
V glavnem, vztrajat moramo. V prvi vrsti pa, kot zaključujejo v Bike-u: Pejmo na bicikl in uživajmo:-)
andrejkras
član

Kraj: Sežana

OdgovorNapisal/-a Matko » 05 Apr 2012 06:39

Surfac napisal/-a:Razvojno-raziskovalni sektor Državnega zbora Slovenije je pripravil primerjalni pregled Ureditev vožnje v naravnem okolju Alp.

Fotografija pod besedilom je moteča. Očem prijaznejša bi bila kakšna enobarvna podloga. ;)
Matko
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 05 Apr 2012 08:33

Ja se strinjam.
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 06 Maj 2012 19:55

Tukaj so pripombe SKP na predlog kriterijev za odpiranje planinskih poti za kolesarjenje. Ostale novičke
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a mannetou » 09 Maj 2012 22:57

Lepo napisano! Pohvale.
Uporabniški avatar
mannetou
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Surfac » 14 Jun 2012 14:10

Končno tudi avstrijska Koroška sledi vzgledu drugih (zlasti Tirolske) in odpira poti kolesarjem.
Več o tem na tej povezavi.
Očitno so pogruntali, da "partizansko" kolesarjenje ni ravno prava stvar za razvoj turizma.
Uporabniški avatar
Surfac
član

Prejšnja

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: dumr666, fastdown, Luka, P_Nut