kazen za padec - je to res?

Vse povezano z legalizacijo MTB.

kazen za padec - je to res?

OdgovorNapisal/-a Matko » 05 Sep 2011 14:25

Danes mi je spet prišlo na uho

Povzetek:
Gorski kolesar je padel na gozdni cesti in bil prepeljan na urgenco,
kjer je povedal vzrok poškodbe, nato so prišli policisti in ga oglobili.

Žal kaznovane osebe ne poznam dovolj dobro, da bi jo povprašal,
ali je vse to res, in kaj točno piše na plačilnem nalogu.

Lahko kdo potrdi podoben primer?

za razmislit: Kje se stakne poškodbe, kot pri padcu s kolesom? :wink:
Matko
član

Re: kazen za padec - je to res?

OdgovorNapisal/-a mannetou » 05 Sep 2011 17:01

Ne verjamem da je to res. Zakaj? Če se voziš po gozdni cesti te nimajo kaj oglobit, na urgenci te ne bi kar tako izdal, razen če si povzročitelj kakšne prometne nesreče, ki ga išče policija, zakaj bi sploh povedal kje si se vozil in kako ti bodo dokazali da si bil v prekršku? Padec sam po sebi pa tudi ni prekršek ali kaznivo dejanje.
Uporabniški avatar
mannetou
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 05 Sep 2011 17:07

ni prilagodil hitrosti razmeram na cesti :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Slug » 05 Sep 2011 17:13

Mene je spraševal če sem padel na cesti ,ker morajo prijavit policiji.Rekel da sem padel na dvorišču.
How many shimz does it have and can it be upgraded to moar?
Uporabniški avatar
Slug
član

OdgovorNapisal/-a LOV2XLR8 » 05 Sep 2011 18:13

mannetou napisal/-a:Ne verjamem da je to res. Zakaj? Če se voziš po gozdni cesti te nimajo kaj oglobit, na urgenci te ne bi kar tako izdal, razen če si povzročitelj kakšne prometne nesreče, ki ga išče policija, zakaj bi sploh povedal kje si se vozil in kako ti bodo dokazali da si bil v prekršku? Padec sam po sebi pa tudi ni prekršek ali kaznivo dejanje.

In zakaj ne? Tudi na gozdnih cestah veljajo pravila ZVCP. Policija pravi:

Ker je gozdna cesta javnega značaja, pomeni, da na gozdnih cestah veljajo prometna pravila v skladu z Zakonom o varnosti cestnega prometa, razen če ni s prometno signalizacijo drugače določeno. To velja tudi glede obravnavanja prometnih nesreč in odgovornosti.

Tudi jaz sem se enkrat stresel na asfaltu, rabil par šivov in zdravnik je želel vedeti, kje pa kako. Zaključilo se je s popisom policistov, ki sta prišla v ambulanto, ogledu kraja pa sem se zatem le izognil (je bilo predaleč od domačega kraja). Pildka nisem dobil :)
Uporabniški avatar
LOV2XLR8
smooth cat

Kraj: NowHere

OdgovorNapisal/-a Tomo » 05 Sep 2011 18:26

@matko : pred leti je nekdo nastavil žico na Kriški gori. Prva žrtev je bil en enduraš.
Približno toliko časa kot je bilo potrebno da mu zašijejo vrat je bilo potrebno tudi da dobi prijavo & globo za kršitev Uredbe.
Za offtopic je, da so približno toliko časa iskali tudi storilca. Neuspešno.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a kenz76 » 05 Sep 2011 20:09

če je prometna nezgoda, plačaš temu primerno globo.
če pa je prometna PRIGODA, pač ne. :wink:

:lol:
enotna gorsko kolesarska markacija | http://www.markiraj.si
Uporabniški avatar
kenz76
član

Kraj: Petrovce/Celje/SI

OdgovorNapisal/-a burek66 » 06 Sep 2011 14:05

Zdravnik na urgenci je dolžan vsako prometno nesrečo prijaviti policiji in padec s kolesom se šteje za prometno nesrečo.
burek66
član

OdgovorNapisal/-a Shifty » 06 Sep 2011 14:44

Ni res, odvisno kje padeš. Sam sem se letos polomil na dhju in v poročilu piše: Padec z kolesom, neprometna nesreča.
Uporabniški avatar
Shifty
član

OdgovorNapisal/-a Cvika » 06 Sep 2011 14:47

Verjetno je že nekaj na tem, saj je kraj, kjer se je na Jelovici poškodoval takratni notranji minister ostal skrivnost...
Cvika
članica

Kraj: Radovljica, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 06 Sep 2011 15:20

Zdravnik na urgenci je dolžan javljati strelne poškodbe in sume zlorabe otrok, glede nastanka raznih zlomov, udarcev, odrgnin in podobno pa seveda lahko ve samo toliko, kolikor mu poškodovanec pove. Nikakor ni mogoče ali nujno javljati policiji poškodb, ki naj bi nastale v prometni nesreči. Kam pa pridemo :(
Uporabniški avatar
matevz100
član

OdgovorNapisal/-a burek66 » 06 Sep 2011 15:48

Glej, jaz nisem dohtar, napisal sem kar so meni povedali.
burek66
član

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 06 Sep 2011 16:33

Okej, okej, saj nisem nič hudega mislil, samo zgrozil sem se ob misli na državo, kjer bi to moral početi.
Že gledat po padcu z bajkom obtolčene ljudi je zadosti težko :)
Uporabniški avatar
matevz100
član

OdgovorNapisal/-a havli » 06 Sep 2011 20:10

Zdravnik je dolžan policiji prijaviti vsako poškodbo za katero obstaja sum, da jo je povzročila druga oseba. Sem štejejo tudi prometne nesreče. Če zdravnik tega ne naredi, je kazensko odgovoren.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 06 Sep 2011 21:11

No, tomo, potem se gotovo strinjas, da nekoga, ki pove, da je v gozdu padel cez korenino, nisi dolzan prijaviti policiji.
Si predstavljas, da bi moral na urgenci se ocenjevati, a je nekdo v procesu samoposkodovanja napravil prekrsek in ga naznaniti...
Spuki bigbrother sh***
lp, matevz
Uporabniški avatar
matevz100
član

OdgovorNapisal/-a Tomo » 06 Sep 2011 23:16

Domnevam, da misliš s Tomotom mene .. ker je še en :)

Odgovarjal sem Matkotu na vprašanje "Lahko kdo potrdi podoben primer?" .

Osebno imam na srečo drugačno izkušnjo, ko sem se razbil sem šel do dežurne - še povedal sem da sem se razbil s kolesom - to je dalo višjo vrednost moji poškodbi - nisem želel tvegati, da pomislijo da gre samo za posledice aterpartya :mrgreen:

Dežurna zdravnica me ni "ovadila". Enako se je zgodilo eno pozneje na kirurgiji, kjer so me pokrpali do konca.
Uporabniški avatar
Tomo
Škart roba

Kraj: AutoBahn

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 07 Sep 2011 05:46

S Tomo sem mislil tadrugega :D , tistega, ki je zaradi svojega poklica po mojem najbolj kvalificiran, da na to temo kaj pove.
Me pa veseli, da je tvoja izkušnja na to temo pozitivna in upam, da bomo imeli vsi skupaj čim manj dilem "a nej puvem, kje sm se razbiu, al me bodo zatožl".
Lp, Matevž
Uporabniški avatar
matevz100
član

OdgovorNapisal/-a wilecoyote » 07 Sep 2011 10:53

Matko napisal/-a:Danes mi je spet prišlo na uho

Povzetek:
Gorski kolesar je padel na gozdni cesti in bil prepeljan na urgenco,
kjer je povedal vzrok poškodbe, nato so prišli policisti in ga oglobili.

Žal kaznovane osebe ne poznam dovolj dobro, da bi jo povprašal,
ali je vse to res, in kaj točno piše na plačilnem nalogu.

Lahko kdo potrdi podoben primer?

za razmislit: Kje se stakne poškodbe, kot pri padcu s kolesom? :wink:

To kar si napisal drži

L 2009 sem na makedamski cesti na Pohorju med Osankarico in Tremi kralji pri umikanju pred avtom padel in doživel to grenko izkušnjo. Voznica avta mi je nudila prvo pomoč in poklicala rešilca.
Po oskrbi v bolnici so me pričakali možje v modrem in zahtevali naj se zglasim na postaji zaradi zapisnika.
Na postaji sem povedal zgodbo da sem se umikal avtu in pri tem padel ..
Rekli so da moramo na kraj nesreči poslikat. Šel sem z njimi na kraj nesreče, ovinek so poslikali in pravi tip da ni videt sledi zaviranja in da ne verjame v pristnost moje zgodbe.
Poskušal sem mu dopovedat pa nisva prišla do konca . Res nisem imel volje nadaljevat, ker sem komaj čakal da nekaj pojem in se odpočijem.
Kaj je točno pisalo v zapisniku sem pozabil. Pisalo je nekaj v tem stilu da sem s svojo vožnjo (padcem) oviral promet.
Kazen če se prav spominjam je bila nekje med 30-40€
Uporabniški avatar
wilecoyote
član

Kraj: Izola

OdgovorNapisal/-a orlytm » 07 Sep 2011 11:21

jao ... sam to so res inkasanti :?

tko nekak, kt slabi starši ... pri igri se poškoduješ, prideš domov krvav in te še nabijejo, ker se nisi dost pazu ... res, lepa popotnica za vse prihodnje take dogodke, ko boš valda tiho in skušal zmutit po svoje in po možnosti naredu še večji šmorn ... ahja.

policija v službi ljudi moja rit.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a prlek na pohorju » 07 Sep 2011 22:07

Jaz se sploh ne čudim, v tej naši sloveniji je vse možno. Ko pa se o policiji pogovarjamo pa itak...
Uporabniški avatar
prlek na pohorju
član

Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a kenz76 » 18 Sep 2011 21:29

sem imel podobno situacijo pred leti:
peljal sem po asfaltu navzdol. v strmem slabo preglednem ovinku je nasproti pripeljal avto, ki ga je zaneslo na mojo stran, mene pa preko njegovega odbijača in čez ograjo na travnik (zvil felgo in pokraspal roko).
seveda sem bil noro razburjen in klical policijo, ker sem bil pač prepričan, da je kriv, ker je zapeljal na LEVO bankino in mi zaprl pot. AMPAK je pametni policist ocenil, da je bila moja zavorna pot dolga 4 m, njegova pa le 2 m in sem kriv jaz. :shock: dejstva, da sem jaz peljal dol on pa gor in da je moja zavorna pot bila ob desnem robu, njegova pa je prečkala mojo je bilo zanemarljivo. zato sem veselo dobil 20.000 tolarčkov kazni... :(

neuraden komentar policista med posvetovanjem, ki sem ga z mojimi radarji ujel: "kaznujmo kolesarja, tujcu itak ne mormo nč vzet (voznik avtomobila je imel nemško registracijo)." pač... na srečo že pozabljeno. :|
enotna gorsko kolesarska markacija | http://www.markiraj.si
Uporabniški avatar
kenz76
član

Kraj: Petrovce/Celje/SI

OdgovorNapisal/-a Stak » 19 Sep 2011 14:48

Če je dogodek v prometu, velja ZVCP (javne ceste - asfalt, makadam, gozdne), če je dogodek na neprometni površini (travnik, njiva ipd.) mislim da ne velja ZVCP. Zato lahko avto povsem legalno voziš po travniku (z dovoljenjem lastnika seveda :) ) tudi brez vozniškega dovoljenja.

V vsakem primeru pa lahko dobiš kazen, ali po ZVCP ali pa uredbi.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a armada » 20 Sep 2011 16:28

čaki a ko padeš ne rečeš da si padu doma pa probaš dobit še malo dnarja od zavarovanja hiše? :D
armada
član

OdgovorNapisal/-a Stak » 20 Sep 2011 20:15

V kopalnici si padel, pa se ves popraskal na grobih ploscicah, pa se malo si se kotalil. To se dogaja vsak dan. :)
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a planinsek » 31 Okt 2011 01:20

havli napisal/-a:Zdravnik je dolžan policiji prijaviti vsako poškodbo za katero obstaja sum, da jo je povzročila druga oseba. Sem štejejo tudi prometne nesreče. Če zdravnik tega ne naredi, je kazensko odgovoren.

Lpt.

pravzaprav prometne nesrece ni dolzan prijavit zdravnik ampak udelezenc sam(ce je tega zmozen seveda), ce gre za prometno nesreco druge stopnje(manjsa materjalna skoda in/ali lazje telesne poskodbe) smo jo ze dolzni prijavit policiji prav tako smo dolzni poklicat policijo za prometno nesreco tretje(hujse telesne poskodbe z materialno skodo) in cetrte stopnje(smrt enega izmed udelezencev).

lp.matevz
pazi, da ne pades, ker pol si na tleh.
planinsek
član

Kraj: tacn

OdgovorNapisal/-a Shorl » 28 Feb 2012 00:01

Hm...

Jaz sem si na cesti razbil zobe (kar mislim, da gre za težjo poškodbo), sicer je šlo za neprometno nesrečo (tako je pisalo na izvidu), ampak ni nihče težil z nobeno policijo.
Pa kolikor se spomnim, so se takrat celo miličniki mimo pripeljali. Lahko pa da so zrihtali zapisnike in podobna jajca brez mene...
Hočem povedat, da možje postave od mene niso hoteli nič, niti na urgenci jih niso omenjali, pa sem bil dokaj iskren glede okoliščin...
Uporabniški avatar
Shorl
član

Kraj: Sorica

OdgovorNapisal/-a ziga555 » 10 Mar 2012 21:14

Kaj pa če rečeš da ti je letela čebela okrog obraza in si se jo odtepal ter pri tem padel? To je višja sila..
Uporabniški avatar
ziga555
član

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov