Na Kokoši dodatna opozorila glede prepovedi kolesarjenja

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Na Kokoši dodatna opozorila glede prepovedi kolesarjenja

OdgovorNapisal/-a andrejkras » 24 Maj 2012 18:26

Živjo vsem.

Kmalu zatem, ko sem na Planinskem društvu Sežana sprožil debato o društvenem stališču glede odprtosti/zaprtosti poti za gorske kolesarje, so se na hribu Kokoš pojavile table o prepovedi vožnje s kolesom izven gozdnih cest in kolovozov ter plakati z navedbami Zakona o planinskih poteh. Vsi vemo kako je z aktualno veljavno zakonodajo, postavljena opozorila pa kažejo na to, da so planinski krogi na Krasu našemu športu zelo nenaklonjeni.
S tem nisem povedal dosti novega, želim samo "pripraviti" vse, ki se boste s kolesom podali v ta konec...
Zadnjič spremenil andrejkras, dne 24 Maj 2012 21:38, skupaj popravljeno 1 krat.
andrejkras
član

Kraj: Sežana

Re: Na Kokoši dodatna opozorila glede prepovedi kolesarjenja

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 24 Maj 2012 19:39

Ni samo na Kokoši, tudi drugod so postali planinci nenavadno aktivni. Pomoje je to vseslovenska akcija vodena iz centra.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a bikerx » 24 Maj 2012 19:49

Čudno, da nas na raznih kočah in domih radi vidijo, ko tam pustimo denar za pecivo,enolončnico pijačo...
Uporabniški avatar
bikerx
član

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a whatever » 24 Maj 2012 20:14

Ni druge, kot da se zberemo kolesarji pred Šubičevo ulico v cim vecjem stevilu v znak protesta.
Uporabniški avatar
whatever
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a andrejkras » 24 Maj 2012 21:47

BOR-M, a hočeš rečt, da so tudi tle kakšni "strici iz ozadja"? :D
andrejkras
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 24 Maj 2012 22:15

bikerx napisal/-a:Čudno, da nas na raznih kočah in domih radi vidijo, ko tam pustimo denar za pecivo,enolončnico pijačo...

Ne drugih po sebi sodit. Nea vsi tolko jemo :mrgreen:
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 25 Maj 2012 04:59

andrejkras napisal/-a:BOR-M, a hočeš rečt, da so tudi tle kakšni "strici iz ozadja"? :D

Na prevečih koncih se je začelo dogajat hkrati, tudi Idrijci in notranjci so začel nabijat, pa zadnjič je nekdo omenil da so ga na Razorju opozorili da če bo šel naprej (Dobrenščica) bodo poklicali rangerja.
Lahko da se motim, preveč je naključij da ne bi kdo stal za tem.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 25 Maj 2012 05:42

Nočem ravno javno pozivat k 'vandalizmu' in nepokorščini ... ampak take table se pač enostavno odstrani :mrgreen:

Glede t.i. ''strogo prepovedanih con'', tudi to ki jo omenja Boris, pa bi lahko dodal samo naslednje.
Vem da imajo nekateri (vsaj zame) grdo navado se ustavljat in posedat po kočah. Res ne vem zakaj je to potrebno. Če ni nuja se takim 'rizičnim' postojankam enostavno izogneš. Tako lahko prišparamo kakšen sivi las sebi in verjetno tudi kakšnemu ponavljalcu za sabo.
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 25 Maj 2012 05:51

Jaz pa nebi odstranil, bi pa s sprejem narisal oranžnega smeška! :twisted:
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a andrejkras » 25 Maj 2012 06:17

bikerx napisal/-a:Čudno, da nas na raznih kočah in domih radi vidijo, ko tam pustimo denar za pecivo,enolončnico pijačo...

Hja vidiš...pri dnarju se zmeraj vsa morala ustavi :D
andrejkras
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 25 Maj 2012 07:37

Masovna psihoza , ki jo je nardila kolesarska antipropaganda pač že kaže svoje rezultate. Tablice z prečrtanim kolesarjem vidiš že vsepovsot in kot sem pravkar izvedel to ni nikakeršna uradna verzija ampak to dela pač vsak po svoje. Torej nalepka , košček pleha in cvek pa dajmo ga. Obstaja tudi modra verzija z kolesarjem ki ni prećrtan vendar do sedaj še ni bila uporabljena. Tako je vsaj tu na Ajdovskem kot sem pravkar preveril iz prve roke
Torej boljša varijanta od Depresijine bi bila da vrh rudeče prilepimo modro pa da vidimo kdo je bol trmast.
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a havli » 25 Maj 2012 10:10

Mislim, da ni treba ravno podpihovat nestrpnosti planincev. Nastavljajo "vabe" in čakajo reakcijo oz. provocirajo in izzivajo konflikt. Če se ne bomo primerno odzvali oz. se na terenu ne bomo prepirali s pešci, bo pomoje vse potihnilo, table počasi zarjavele in odpadle.
Ne se kregat, ampak mirno vozit naprej. Hribi sigurno niso njihovi!

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a Marjo » 25 Maj 2012 11:09

Mislim, da je najbolje prijaviti table planinski zvezi kot nelegalno postavljene, morda tudi policiji in gozdarski inšpekciji. Tako bodo morali stvar kar sami odstraniti ali pa jim bodo račun domov poslali.

Pri tem je najbolje, da se sklicujete na 12., 14. in 15. člen PRAVILNIKa o označevanju in opremljanju planinskih poti in na 24., 25 in 26. člen Zakona o planinskih poteh kjer so za prekrške predvidene kazni (vsaj pri prijavi na PZS).
Pravilnik:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=3594
Zakon:
http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=3298

Če koga zanima kako zgledajo uradne table to vidi na tem linku:
http://www.uradni-list.si/files/RS_-200 ... 6-0000.PDF
-INTERNET
+KABERNET
Uporabniški avatar
Marjo
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 25 Maj 2012 15:17

Se pravi, če jo odtrgam ali pošpricam, nisem naredil nič nezakonitega in mi nihče nič ne more. Še več planincem naredim celo uslugo ker ne bojo kaznovani, za nezakonito onesnaževanje okolja. :D
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 25 Maj 2012 15:22

havli napisal/-a:Mislim, da ni treba ravno podpihovat nestrpnosti planincev. Nastavljajo "vabe" in čakajo reakcijo oz. provocirajo in izzivajo konflikt. Če se ne bomo primerno odzvali oz. se na terenu ne bomo prepirali s pešci, bo pomoje vse potihnilo, table počasi zarjavele in odpadle.

Lpt.

Po eni strani se strinjam s tabo, po drugi pa je danes tako, ko je jači taj tlači in če se mu pustiš bo še bolj skakal po tebi. To da nas potiskajo v ilegalo je njihova pravica, ko pa sami pristanemo na to da smo ilegalci, se jim pa ne bo več treba nič več matrat. Pomoje smo se jim pa že preveč vdali in bo treba počas tudi karte na mizo zmetat. Plastične table enostavno predolgo rjavijo. :)
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 25 Maj 2012 15:31

Ok, kje se dobi te modre nalepke? :D
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 25 Maj 2012 15:38

Jih bom dal jaz narest, samo Tinko naj zmeri velikost table. :)
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 25 Maj 2012 15:49

Zdaj vem da so te tablice za prepoved vožnje z gorskimi kolesi tudi uradne. Za lokalno P.D.jih je izdelal lokalni grafik, večje število rudečih za prepoved, za modre je pa po izjavi glavnega markacista škoda denarja.Saj imamo ceste, tam naj si označimo.In pri vsem je še najbolj čudno da nikjer ni nobenga znaka ki bi prepovedal vožnjo motorjem. in še razlaga: Ja nekje je treba začeti, saj se itak ve da velja za vse.
Bom v ponedeljek dal v izdelavo modro verzijo, par deset komadov , lih tolk da tudi mi kakšno potko označimo.
Uporabniški avatar
TINKO
član

OdgovorNapisal/-a havli » 25 Maj 2012 16:41

Kaj pa, če modrih tabel nebi lepili čez rdeče, ampak bi z njimi "označili" nove oz. druge poti. Pa boste / bomo videli, kdo jih bo odstranil :lol:

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 25 Maj 2012 16:43

havli napisal/-a:Kaj pa, če modrih tabel nebi lepili čez rdeče, ampak bi z njimi "označili" nove oz. druge poti. Pa boste / bomo videli, kdo jih bo odstranil :lol:

Lpt.

Saj tako sem tudi mislil vsaj jaz
Uporabniški avatar
TINKO
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 25 Maj 2012 16:48

No, ampak pol rabimo še tablice, kjer jih bomo zalepili :D
In bomo v prekršku še mi :mrgreen:
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a andrejkras » 25 Maj 2012 17:10

BOR-M napisal/-a:
havli napisal/-a:Mislim, da ni treba ravno podpihovat nestrpnosti planincev. Nastavljajo "vabe" in čakajo reakcijo oz. provocirajo in izzivajo konflikt. Če se ne bomo primerno odzvali oz. se na terenu ne bomo prepirali s pešci, bo pomoje vse potihnilo, table počasi zarjavele in odpadle.

Lpt.

Po eni strani se strinjam s tabo, po drugi pa je danes tako, ko je jači taj tlači in če se mu pustiš bo še bolj skakal po tebi. To da nas potiskajo v ilegalo je njihova pravica, ko pa sami pristanemo na to da smo ilegalci, se jim pa ne bo več treba nič več matrat. Pomoje smo se jim pa že preveč vdali in bo treba počas tudi karte na mizo zmetat. Plastične table enostavno predolgo rjavijo. :)

Oba imata prav. Jasno je, da imajo markacisti planinskih društev zaenkrat žal vso legalno osnovo za "zapiranje" planinskih poti za nas kolesarje (v tehnične podrobnosti njihovih oznak se tu ne bom spuščal). In jasno je, da se mi s tem ne smemo strinjati in moramo narediti vse kar se da, da dosežemo nam prijaznejšo zakonodajo. Sam sem zagovornik tega, da na kulturen in utemeljen način predstavljamo svojo plat zgodbe - tako nekako kot to počne Slovenska kolesarska pobuda. Vendar bodimo aktivni vedno in povsod tam, kjer se nam zdi, da lahko kaj premaknemo na bolje.
Je pa seveda tudi zelo res, da nas zdaj zatirajo s politiko izvršenih dejstev. Ko bodo enkrat take table s prepovedmi stale na vsaki drugi markirani stezi, bo zelo težko doseči njihov umik takrat ko bo (sem optimist in računam na ugoden razplet :D ) nov zakon na splošno dovoljeval kolesarjenje in se bo zgolj na osnovi nekih kriterijev zapiralo posamezne poti.
In, če se bodo pritiski na nas stopnjevali, bi po mojem veljalo razmisliti o kakšnem protestu. Lahko bi se recimo eno nedeljo množično zapeljali po neki malce bolj obljudeni poti do neke planinske koče in z utemeljitvami in dobrimi zgledi tam malo predstavili našo resnico. Iz protesta pa v tisti koči ne bi pustili niti centa... :D
andrejkras
član

OdgovorNapisal/-a Singla » 04 Jun 2012 13:13

andrejkras napisal/-a:BOR-M, a hočeš rečt, da so tudi tle kakšni "strici iz ozadja"? :D

http://www.youtube.com/watch?v=3KHPPGMX9aA
Uporabniški avatar
Singla
član

OdgovorNapisal/-a andrejkras » 04 Jun 2012 14:11

Hm...sem mislu, da se gospod bivši predsednik spozna samo na erozijo v politiki...pa vidim da "obvlada" še marsikaj več...
andrejkras
član

OdgovorNapisal/-a S... » 04 Jun 2012 21:33

Kot zanimivost, danes sem po radiu poslušal intervju z nekim občinskim pomembnežem z Iga, ki je močno povdaril, da so za prisotnost medvedov v bližini naselja krivi vozniki štirikolesnikov in gorski kolesarji, ki preženejo žival iz njenega naravnega okolja... tko da fantje... go easy on the bears :lol: :lol:
Uporabniški avatar
S...
član

Kraj: Lj-Bezigrad

OdgovorNapisal/-a orlytm » 05 Jun 2012 08:16

S... napisal/-a:Kot zanimivost, danes sem po radiu poslušal intervju z nekim občinskim pomembnežem z Iga, ki je močno povdaril, da so za prisotnost medvedov v bližini naselja krivi vozniki štirikolesnikov in gorski kolesarji, ki preženejo žival iz njenega naravnega okolja... tko da fantje... go easy on the bears :lol: :lol:

wtf?! jao ...
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a tomix » 05 Jun 2012 11:14

BOR-M napisal/-a:Jaz pa nebi odstranil, bi pa s sprejem narisal ...

Od danes dalje obvezna oprema v rukzaku tudi črn spraj. En špric v tablo, pa so zadeve rešene. Kdo se bo fukal z modrimi nalepkami ...
Ma nee, sej sploh ni rjes ...
Uporabniški avatar
tomix
član

Kraj: Nova Gorica

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov