Za kolesarje prepovedano!

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Re: Za kolesarje prepovedano!

OdgovorNapisal/-a Stak » 06 Jul 2013 22:16

Klub za turno smuko pri PZS? :?:
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a havli » 06 Jul 2013 22:55

:D Tole je kar huda raca :D

Marica Uršič Zupan. Primorske Novice, 7. val, petek, 5. julij 2013, str. 16 napisal/-a:Imajo pa pri Čadu dobre izkušnje z ježo po gozdu, ki jo izvajajo že 13 let.

Tudi jaz imam dobre izkušnje z vožnjo kolesa po gozdu, ki jo izvajam že 13 let. Verjamem, da imate dobre izkušnje z vožnjo kolesa po gozdu (in tudi drugje) tudi drugi, nekateri celo krepko več kot 13 let.

Sej ne vem, kaj naj si sploh mislim ob takšnih člankih. Takšne bedastoče spremenijo tudi korektne zapise v totalno sprdačino :roll:

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a mrd » 07 Jul 2013 06:28

havli napisal/-a::D Tole je kar huda raca :D

Marica Uršič Zupan. Primorske Novice, 7. val, petek, 5. julij 2013, str. 16 napisal/-a:Imajo pa pri Čadu dobre izkušnje z ježo po gozdu, ki jo izvajajo že 13 let.

Tudi jaz imam dobre izkušnje z vožnjo kolesa po gozdu, ki jo izvajam že 13 let. Verjamem, da imate dobre izkušnje z vožnjo kolesa po gozdu (in tudi drugje) tudi drugi, nekateri celo krepko več kot 13 let.

Sej ne vem, kaj naj si sploh mislim ob takšnih člankih. Takšne bedastoče spremenijo tudi korektne zapise v totalno sprdačino :roll:

Lpt.

Ja ja ta je huda.
Izvajajo ježo po gozdu in ta je OK. Po drugi strani so pri Čadu pretreseni in jezni nad "divjanjem mladeži po gozdu" ker si je par mulčkov skakalnico postavilo pa še to na vlaki. Sicer pa dopuščam možnost, da ga mulčki res serjejo in skoke izvajajo na obljudenem delu Rožnika. :D
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a MarE » 07 Jul 2013 08:33

PJ napisal/-a:Meni se je zadnjic eno drevo malo potozilo, da ni prav veselo, da ga bodo podrli, ker bodo rabili papir za tak srot tiskat. In kaj sedaj?

Tudi meni je en bratranec od enga hrasta jokal, da je ves nesrečen, ker so mu bratranca predelali v železniški prag, ga namočili v smrdljiv konzervans in sedaj zaudarja po vsem gozdu s poti med Gabrjem in Gospodično kot ena od stopnic, ki so jo postavili podplatarji, verjetno zato, da si kakšna planinka v visokih petah ne bo odlomila petk.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Surfac » 07 Jul 2013 20:11

Mislim, da je v članku nekaj nepreciznosti, ki potem poskrbijo za razburjenje.
G. Čad sploh ni nastrojen proti kolesarjem (jaz sem ga tako razumel) ampak proti kupom zanj nelogičnih pravil. Čudilo ga je, da na Rožniku, ki je krajinski park namenjen za rekreacijo, kolesarjenje ni dovoljeno. Njega skakalnice sploh niso motile, jih je pa bil prisiljen odstraniti, drugače bi dobil kazen. S konjeniki so dobre izkušnje samo zato, ker je to dopuščena dejavnost na Rožniku) in jih inšpektorji in ostali ne preganjajo.
Sicer pa g Čad tudi kolesari po gozdovih v okolici Ljubljane, gre pa mimo skaklanic :D Si lahko mislite kje.
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 07 Jul 2013 20:48

Pa kaj vi še niste ugotovili, da se vso preganjanje kolesarjev izvaja po pisarnah. V gozdovih je mir. Policaje srečaš le, če naletiš na kakšno masovno prireditev.

Že pohodnika redko srečaš, s tem da z normalnim obnašanjem v zadnjih treh letih nisem imel slabe izkušnje.
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Jul 2013 11:15

Nikolaj napisal/-a:Pa kaj vi še niste ugotovili, da se vso preganjanje kolesarjev izvaja po pisarnah. V gozdovih je mir. Policaje srečaš le, če naletiš na kakšno masovno prireditev.

Že pohodnika redko srečaš, s tem da z normalnim obnašanjem v zadnjih treh letih nisem imel slabe izkušnje.

podpis!
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Surfac » 11 Jul 2013 10:45

Sej vem, da je v drugi temi že objavljeno ampak vseeno - spada tudi sem

Prispevek na RTV o tem kaj zamujamo. Na strani je tudi dober video prispevek.
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a Ericsson » 12 Jul 2013 22:32

V prispevku piše da je v SLO gorskih kolesarjev 160.000, v videu nato pravijo, da nas je 80.000. Kako visoko številko se lahko pa mi spomnimo? :lol:
Ericsson
član

OdgovorNapisal/-a Matiček » 13 Jul 2013 04:37

Ericsson napisal/-a:V prispevku piše da je v SLO gorskih kolesarjev 160.000, v videu nato pravijo, da nas je 80.000. Kako visoko številko se lahko pa mi spomnimo? :lol:

Še enkrat preberi ;).Počasi :)

V Sloveniji je okoli 160.000 kolesarjev, od tega več kot polovica gorskih.
Brez zemljevida ne prideš nikamor,ali pa marsikam !
Uporabniški avatar
Matiček
član

OdgovorNapisal/-a tslokar » 07 Okt 2013 19:15

tslokar
član

OdgovorNapisal/-a problematiks » 07 Okt 2013 19:29

Ma saj ne mores verjet, da lahko nekdo toliko neumnosti na enem mestu napise...

Marko
problematiks
KontraRevolucionar

OdgovorNapisal/-a cebe » 07 Okt 2013 19:32

Dragi Alenki Goričan bi bilo potrebno malo pokazati in povedati kaj vse počnejo nedeljski planinci, ki gredo z avtomobili v hribe, zato da se tam pošteno najedo in predvsem napijejo... Potem pa bo lahko njeno mnenje kaj štelo, če bo še istega mnenja seveda. :/
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 07 Okt 2013 19:43

1. Tretja slika spodaj? Depra?
2. Epic. "Ko gledam kje table umrlih na poti se vprašam kaj se mu je zgodilo. Takoj pomislim, če ga je presenetil kolesar in ga je kap. "
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 07 Okt 2013 19:50

MarE napisal/-a:
PJ napisal/-a:Meni se je zadnjic eno drevo malo potozilo, da ni prav veselo, da ga bodo podrli, ker bodo rabili papir za tak srot tiskat. In kaj sedaj?

Tudi meni je en bratranec od enga hrasta jokal, da je ves nesrečen, ker so mu bratranca predelali v železniški prag, ga namočili v smrdljiv konzervans in sedaj zaudarja po vsem gozdu s poti med Gabrjem in Gospodično kot ena od stopnic, ki so jo postavili podplatarji, verjetno zato, da si kakšna planinka v visokih petah ne bo odlomila petk.

Malo offtopic, a vseeno morda komu prav pride:
leseni železniški pragovi so impregnirani z eno zadevo, ki med drugim vsebuje arzenik. Prag v življenjski dobi 30 let spusti cca 5kg impregnacije v zemljo. Spira ga malo po malo dež. Ker so pragovi temni, jih sonce poleti dobro pregreje, takrat to impregnacijo tudi vohate.
Kam pes moli taco? Ne postavljajte si teh pragov za škarpe in stopnice. Še manj jih ne imeti tako, da se meteorna voda ki teče preko njih steka nižje na vaš vrt. In če jih ima tako postavljene sosed, ga mirno tožite. Ti pragovi spadajo med nevarne odpadke in niti pod razno jih nihče iz SŽ ne more prodat kar tako komu. Niti zanje ne dobiš dovoljenja za gradnjo, oz. rabo pri gradnji.

Off -> back on.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 07 Okt 2013 20:24

Uh kako je bilo v petek lepo, ko jih ni bilo, samo naši so bili tam gori! :D

Slika
Komna
Zadnjič spremenil BOR-M, dne 07 Okt 2013 20:43, skupaj popravljeno 1 krat.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a havli » 07 Okt 2013 20:29

Mene je pa kar nasmejala :D

Kaksna dramaticna pretiravanja... v skoku izza ovinka, skoraj priletel na hrbet... Pa kolikokrat je bila šokirana... GROZA!!!! :D Pa kaksne barabe smo, ko gospodom se v njihovih zadnjih vzdihljajih kratimo mir v njihovem (!) priljubljenem okolju... Ja, pa v koncni fazi je pa itak dnar vazn. Ce si bo glezenj na Toskem celu zvila, bo dobila odskodnino, kaj pa ce jo kolesar povozi, gospo znano planinko, kdo bo pa pol to placu, a, jebemu vam mater kolesarsko!?!?!?

Za slog pisanja bi ji v osmem razredu dal kaksno trojko. Mogoce tud dvojko, mi nekak ni simpaticna tale gospa in bi jo kr mal posikaneru :evil: :mrgreen:

Je pa tole pisanje tipicen primer kako si doloceni ljudje s tem, ko se deklarirajo za planince, prisvojijo vso naravo v hribih. In kako agresivno si jemljejo pravico, da vse kar njih moti, pac ne spada v hribe. In v neki fazi se potem samo to njihovo mnenje uposteva pri snovanju raznih regulativ. Glede na to, da smo enakopravni in glede na to, da so planinci tako odprtega duha in sirokogrudni, bi bil za cas, da se pac uposteva tudi kaksno drugacno menje. Sicer je pa tudi Gospa je dala dobro pobudo, da bi planinsko zvezo preimenovali v kolesarsko. :D

Lpt
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 07 Okt 2013 20:57

mtb.si napisal/-a:Lahko rečeš "saj tile bodo itak izumrli", ampak med vami, ki to berete, vas je nekaj, ki nam pridobivate take sovrage in prilivate olja na njihovo nestrpnost. Zbrihtajte se ali pa si najdite kakšen drug šport. Zakotaljene buče v zapisu gor ali dol.
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 07 Okt 2013 21:06

ZigaK napisal/-a:
mtb.si napisal/-a:Lahko rečeš "saj tile bodo itak izumrli", ampak med vami, ki to berete, vas je nekaj, ki nam pridobivate take sovrage in prilivate olja na njihovo nestrpnost. Zbrihtajte se ali pa si najdite kakšen drug šport. Zakotaljene buče v zapisu gor ali dol.

Mah ja, saj je meni tudi vse bolj smešno ... po drugi strani je pa žalostno, kako ljudje razmišljajo.
http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 07 Okt 2013 21:59

Ko človek to prebere ne ve ali bi vse skupaj vzel resno ali pa bi se samo nasmehnil. Pa sem še malo brskal po Googlu in izbrskal tale članek gospe Goričanove:

http://www.gore-ljudje.net/novosti/88426/

Ko prebiram njeno inventuro leta 2012 ji lahko samo zavidam, kako je našla čas za vse to in kaj vse je prehodila, krasni zavidanja vredni cilji planinskega zanesenjaka, občudovanja vredna energija. In skoraj vselej s kolesom do tudi zelo oddaljenih gora.

Težko razumem, da nekdo, tako zaljubljen v naravo in gore, ni zmožen razumeti drugih z istimi cilji, s to razliko, da mi ne gremo s kolesi le do vznožja gora ampak do kamor se s kolesom pač da in šele potem peš. In da obsoja in odreka pravico do turnega kolesarjenja ogromni večini odgovornih zaradi ekscesov minorne manjšine.
Zadnjič spremenil Joc53, dne 07 Okt 2013 22:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Kolovozi so namenjeni vožnji :!:
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 07 Okt 2013 22:00

Lahko mirne duše rečem, da je zdrava za psihiatra, ker to ni normalno kva vse jo moti, čudno, da ne živi sredi Sibirije v kakšni jami. Čeprav iz drugega vidika gledano, pa kakršen članek je sestavla, jo tudi večina planincev ne bo več resno jemalo, vsaj tisti ki imajo kanček pameti.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 07 Okt 2013 22:20

S tistimi ki imajo kanček pameti nikoli nismo imeli težav. Problem je ona elita, Brez Kančka Pameti (BKP). In takšnim BKPjevcem so takšni članki hrana in absoluten končni dokaz da imajo oni prav. In problem nastane, ko kakšen BKP sedi na visokem stolčku.
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 07 Okt 2013 22:25

Ma tisti bodo pa tako ali drugače vedno proti, dokler jih ne zamenjajo mlajši, ki so naklonjeni tudi novejšim stvarem, ker se jim ne da nič novega vbiti v glavo. Vol je bil še vedno vol in nikoli ne bo postal bik.

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a MarE » 07 Okt 2013 22:28

šla sem v akcijo in sprašujem prave planince
- a obstajajo tudi nepravi?
V hribe hodimo tudi taki, ki naravo občudujemo in iščemo v njej mir
- in zato moraš biti prav posebej opremljen, po predpisanih standardih, samo gojzarji, palice in ruzak, seveda obvezno z avtom čimvišje, kar se da, po možnosti zahtevati še izgradnjo vsaj makadamske, če ne že asfaltirane ceste direktno v planino
Neka gospa je rekla
- Res, huda referenca
Neka gospa mi je pravila primer, ko je šla na wc vstran od poti. Za moške je to pač lažje. Ko je počepnila je nekaj zašumelo in se je samo nekako nagnila vstran, da je ni povozil kolesar, ki je pridrvel navzdol vstran od poti.
A če bi jo gorski tekač prestrašil sredi scanja, bi bilo pa OK? Jaz sem velikokrat naletel na take prizore in sem bil grozno šokiran od debelih, visečih riti starih bab. Tako hudega šoka res ne privoščim nikomur. Se mi je še cel mesec poznalo v spalnici.
da imajo nekje na območju Javornika in Črnega vrha svoj poligon
- Da ni morda rezervat? Najbolje kar postreliti bando ničvredno! Ne samo iz planinskih poti, še iz bajkparkov nas podijo.
Star planinec pa je komentiral
- teh se je najbolj za bat!
pozimi pa planinske poti gladijo deskarji
- uf, še eni, ki niso v klišeju
bomo pač hodili v hribe v tujino
- HA HA to bo šele razočaranje, da o šoku niti ne govorim
da bi morali stopit skupaj in se temu odločno upret
- ja, proti takim trapam
da bodo šli s kolesi tudi na Triglav
- in so tudi šli, pa to celo pozimi
Preboleva tudi raka. Njegova želja je, da bi lahko dokler bo pač še živ užival v naravi. Pa pravi, da ne more, ker mu kolesarji to onemogočajo.
- res, hujši smo od raka
in se naj hudič ubije
- le kaj še čaka
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a mick_f » 07 Okt 2013 22:30

Tzuli napisal/-a:1. Tretja slika spodaj? Depra?
2. Epic. "Ko gledam kje table umrlih na poti se vprašam kaj se mu je zgodilo. Takoj pomislim, če ga je presenetil kolesar in ga je kap. "

Culi, odlocno protestiram. Depra ze, ampak en face je pa sefe nocne izmene!
:mrgreen: :mrgreen:
Lp M
Uporabniški avatar
mick_f
nočna izmena

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 08 Okt 2013 07:26

Maretov odg je za sprintat, pa vsaj kot reply dat na pisanje gospe Planinke.

Ko poslušamo radio, ali pa celo gledamo kaj na youtube, vidimo da mnogi posnamejo kak glasbeni video spot, a o sami glasbi in petju nimajo pojma. Moj kolega komentira: " Pa kaj danes pa lahko če čisto vsak poje in igra?"
No, pri tej BKP Planinki se vprašam enako:"A danes lahko pa že kar vsak članke piše?" A ne obstaja en odgovorni urednik, ali vsaj nekdo ki bi članek strokovno, objektivno pregledal pred objavo? Pri nekaterih bi to moral seveda storit psihiater.
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a Bastardo » 08 Okt 2013 07:29

Toliko o tolerantni druzbi, ki je odprta za drugacnost in sprejema tudi tiste, ki ne spadajo (spadamo) v prazgodovinske kalupe... Gorski kolesarji, BMX-erji, metalci in ostala golazn pac nismo taki, kot stricki in tetike pri masi in posledicno nas je treba iztrebit...

Jebeni Balkan...
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
Uporabniški avatar
Bastardo
član

Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a PJ » 08 Okt 2013 07:31

Mah po moje se je s takimi kreteni brez veze obremenjevati. Ja vem, sedaj jih bo kar nekaj skocilo pokonci, ampak meni osebno je brez veze izgubljati cas, predvsem pa biti slabe volje zaradi pregovarjanja s taksnimi idioti, ki tako ali tako nima nobenega uspeha. Do sedaj sem se vozil kjer sem se zelel, pa ceprav v nasprotju z zakonom in verjamem da bo pri tem tudi ostalo (pri voznji kjer bom zelel in pri tem, da bom zelo verjetno tudi v naprej se vozil v nasprotju z zakonom... pa cisto brez slabe vesti). Ce bo zaradi tega neka Alenka dozivela sok, pa ce bo nek betezen penzionist imel unicena zadnja leta zivljenja, ker ne bo vec upal stopiti cez vrata, je pa to njihov problem in ne moj. Ce nekdo misli, da je narava njegova, naj pac misli. Nikjer pa ne pise, da ga moram upostevat in se drzat njegovih/njenih norih "pravil".
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a orlytm » 08 Okt 2013 07:49

po svoje se strinjam PJ.

Sam na tak način, boš slej kot prej naletel na težave. Osebno sem se zato raje lokalno aktiviral, da take polemike enkrat za vselej zabrišemo na smetišče zgodovine. Korak po korak in bo šlo.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 08 Okt 2013 08:09

Kot pravi deklevc je v tem prostem spisu en kup bučk, na katere se nima smisla obešat, dajmo se raje osredotočit na par dejstev ki se jih da kljub vsemu lepo razbrati:

Na poteh kjer se srečujejo kolesarji in pohodniki lahko ocenimo da se srečujeta dve populaciji. Kolesarji so 20-40 let stari ljudje na vrhuncu svojih moči, ki iščejo meje svojih sposobnosti. Po drugi strani so te iste poti kompromis za 60-80 let stare pohodnike, ki si želijo v naravo, moči pa že pojemajo in si zato izbirajo te poti. Pa seveda družine z majhnimi otoci ne smemo pozabit.
Najbrž se pogosto zgodi da kolesar misli da se je ob srečanju s pohodnikom s pohodno hitrostjo peljal mimo in se mu pri tem na daleč ognil. Pohodniku pa se zdi da se je kolesar z ogromno hitrostjo pripeljal mimo njega na centimeter in ga skoraj zbil s poti. To je zato ker je kolesar navajen teh hitrosti, ima dober občutek za ravnotežje in reflekse. Po drugi strani starejši pohodnik najbrž malo slabše vidi in sliši, zato se mu zdi da se je kolesar kar naenkrat prikazal pred njim, poleg tega ima s počasnejšimi refleksi tudi drugačen občutek kaj je za njega še varna varnostna razdalja.
Ob srečanju s pohodnikom se ustavimo, pozdravimo in se mu umaknemo s poti. Razen v primeru ko gresta oba v isto smer, takrat opozorimo nase, počakamo da nas spusti naprej in počasi prehitimo na primernem mestu. Po pameti.

Prvi vtisi so najmočnejši. Če bi g. Alenka ob prvem srečanju naletela na vljudnega in prijaznega kolesarja, bi tudi ob vsakem naslednjem srečanju kolesarja vrgla v kalup tistega prvega vtisa. Tako pa se ji zdi vsak gorski kolesar divjak, pa čeprav se obnaša čisto v skladu s kolesarskim bontonom.
Slab vtis je tudi močnejši kot dober vtis. Lahko srečaš 100 normalnih kolesarjev pa enega divjaka in bodo kar naenkrat vsi kolesarji divjaki.
Ob vsakem srečanju bodimo prijazni in vljudni. Hočeš nočeš smo ambasadorji za vso gorskokolesarsko popoulacijo.

p.s.: odebeljeno so alineje od imba/ktk/podobne organizacije, po spominu
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 08 Okt 2013 08:40

Glejte tako je če je raji prelepo in nima dejanskih skrbi. Če jo bi skrbelo al jo bodo oropali, posilili, ubili kakšni banditi v gozdu/v hribih. Se potem ne bi obremenjevala s .... kolesarji.
Bistvo je enako naslovu njenega albuma ... enjoy
http://www.youtube.com/watch?v=upMuEJotl5w
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 08 Okt 2013 08:42

Orlytm vse to drzi, samo ko imas enkrat na drugi strani cloveka kot je ta doticna Alenka (in njeni "referencni" prijatelji in znanci, ki bi nas najraje pobili) potem je vse skupaj izguba casa, za povrhu te pa spravijo se v slabo voljo. In po mojih izkusnjah (pa vecinoma niti ne kolesarskih) taksnih ljudi ne bos preprical, pa ce je od tega odvisen konec sveta. Z normalnimi ljudmi taksni dialogi sploh niso potrebni, ker ze sedaj ne vidijo problemov v tem, ce hribe in naravo uporablja se kdo drug. Pregovarjanja so potrebna zgolj s temi Alenkami, za kar pa sem ze prej napisal, da so te stvari ze v naprej obsojene na neuspeh. Torej... zakaj bi se obremenjeval in bil slabe volje zaradi parih nestrpnezev, ki vidijo samo sebe.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a georgeslo » 08 Okt 2013 08:54

90% njenih navedenih referenčnih znancev se ga nacedi vsakič, ko grejo v hribe.....če smo že pri stereotipih.

Tisti s palico v špice mi je pa sploh zmagovalna.... :roll:
Uporabniški avatar
georgeslo
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 08 Okt 2013 09:03

PJ napisal/-a:Torej... zakaj bi se obremenjeval in bil slabe volje zaradi parih nestrpnezev, ki vidijo samo sebe.

pod črto je to "nuff said", ja.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a klajmber » 08 Okt 2013 09:17

Meni je polepšala turobno oblačno jutro - sem se pošteno nasmejal. Zaključim lahko pa le s tem, da slovenska ozkogledost ne pozna meja. Žalostno. Bo pa kot kaže objava po št. ogledov na GL porušila vse rekorde branosti :)

EDIT: Je pa sicer to slovenska specialiteta v splošnem: namreč tudi turni smučarji imajo "sovražnika" in to je tako imenovani "luknjač". To so pa tisti planinci/pešadija, ki hodijo po smučarski gazi in delajo luknje v smučini.

Tako da poleti se planinci jezijo na kolesarje, pozimi pa na same sebe. Slovenci smo kot kaže brez zunanjega sovražnika sami sebi najhujši nasprotniki. Škoda.
klajmber
član

OdgovorNapisal/-a zabukowski » 08 Okt 2013 11:38

Večina stvari, ki jih je napisala dotična, zelo spominja na "nivo" primitivnih, senzacionalističnih in žaljivih komentarjev, ki jih najdemo na spletnih portalih ala 24kur npr. pod članki o politiki, glasbi itn.

Se pa strinjam da je upoštevanje gorsko-kolesarskega kodeksa oz. bontona nujno za normalno sožitje planincev in kolesarjev zdaj in v prihodnosti.
Uporabniški avatar
zabukowski
član

OdgovorNapisal/-a creed » 08 Okt 2013 11:47

Ker sem ravnokar zasledil mnenje organizatorja Soca Outdoor Festivala (SOF) na njegovem blogu in ker se pokriva s tole temo, bom delil...

http://www.marsky.si/120/tresejo-se-stolcki/

LP
creed
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 08 Okt 2013 12:07

lep zapis.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 08 Okt 2013 12:15

Takšne Alenke in njej podobni so del tega sveta. Nekaj časa bodo še lajali v luno, potem pa se bodo pač morali sprijazniti, da so karte na novo razdeljene oz. da mama lonec juhe, ko pride nekdo v goste, pač razdeli na več krožnikov. In ta gost prej ali slej postane stalni gost oz. del družine. Seveda pa se od njega pričakuje, da se pri mizi lepo obnaša. Če ne ga drugi postrani gledajo in težje sprejmejo medse.

In spet mi odzvanja v glavi Švejkova: Samo brez panike!
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 09 Okt 2013 17:09

Nekateri ste na Gore in ljudje s komentarji totalno falili pristop.
Namesto, da se identificirate kot g. kolesarji in se branite, pojasnjujete, vračate udarce in ne vem kaj vse...
enostavno se predstavite kot planinci in da vas gorski kolesarji ne motijo, imate same luštne izkušnje z njimi, da
raje opazujete njih v vragolijah, kot glasne goste v kočah, da jih velikokrat vidite popravljat poti, kajti uničena pot je
za njih večji problem kot za pohodnika...in da ne razumete od kje njej tak gnev proti gorskim kolesarjem.

Na tak način ji zapreš kljun, hkrati pa sogeriraš pozitivno mnenje o kolesarjih tudi drugim pohodnikom - predvsem tistim neopredeljenim.
Te pa rabimo mi na svoji strani in ne na nasprotni.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a orlytm » 09 Okt 2013 18:03

Mojo Jojo napisal/-a:Nekateri ste na Gore in ljudje s komentarji totalno falili pristop.
Namesto, da se identificirate kot g. kolesarji in se branite, pojasnjujete, vračate udarce in ne vem kaj vse...
enostavno se predstavite kot planinci in da vas gorski kolesarji ne motijo, imate same luštne izkušnje z njimi, da
raje opazujete njih v vragolijah, kot glasne goste v kočah, da jih velikokrat vidite popravljat poti, kajti uničena pot je
za njih večji problem kot za pohodnika...in da ne razumete od kje njej tak gnev proti gorskim kolesarjem.

Na tak način ji zapreš kljun, hkrati pa sogeriraš pozitivno mnenje o kolesarjih tudi drugim pohodnikom - predvsem tistim neopredeljenim.
Te pa rabimo mi na svoji strani in ne na nasprotni.

Lepo povedano.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 09 Okt 2013 18:37

MojoJojo, najboljš, da se naslednjič najprej posvetujejo s tabo, a ne?
Sploh, ker je tvoj komentar na gore in ljudje res izjemen.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 09 Okt 2013 18:54

Jaz ne razumem, kaj se je sploh potrebno z bedaki prerekati. Parkrat na leto, ko se spravim na kakšno "nadgozdno" turo ponavadi itak ne srečam nikogar, tako da možnost konflikta odpade.

Če ima gospa Alenka takšne probleme, naj se rajši začne z ukvarjanjem s svetovanjem starim planinkam da ne serjejo po planinskih poteh, ker če je ne bo povozil kolesar jo pa lahko medved nategne. Bo bolj koristna.
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a K.u.K 17 » 10 Okt 2013 20:51

Gospo verjetno daje menopavza, da izliva tolikšen žolč vsepovprek.
In ker nimam rad filozofiranja v tri krasne, ampak kratke in jasne replike, bi gospe povedal tole: http://youtu.be/LwCpqP_CfQc

:mrgreen:
Uporabniški avatar
K.u.K 17
član

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 10 Okt 2013 21:35

Že preko 10.000 ogledov na Gore in ljudje, sicer pa le redke teme presežejo 1.000 ogledov.

Gospa Alenka nam je naredila uslugo, široko zavedanje problema v zainteresirani javnosti bo prej ali slej prisililo zakonodajalce, da nekaj ukrenejo. Upam, da bodo vsa naša prepričevanja in lobiranja končno dala nek rezultat. Bil bi že čas.
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 10 Okt 2013 21:45

Gospa Alenka je napisala že novo črtico…
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a cebe » 11 Okt 2013 04:41

"Oni pa naredijo turo prej, pa pridejo domov na smrt utrujeni in od ture nimajo nič. Verjetno so zadovoljni s tem. Je pa težek. Takega ne zvozi vsak. Zanj je pa res potrebno veliko kondicije. Ne pa oni, ki vlačijo kolesa po hribih in drvijo samo navzdol in skrunijo naravo. Na takem maratonu bi jih pobralo. Jaz pa raje uživam. Počasi se tudi daleč pride pa še doživiš in vidiš kaj.
Ps. Srečna moram bit, da sem prišla domov živa in cela."

:D
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 11 Okt 2013 06:59

Zdaj bi bilo krasno, če bi se BKP Alenka spomnila še kmetov ki nastavljajo zajle in izrazila malo sočustvovanja z njimi. Nekdo bi ji moral povedat za zajle...
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 11 Okt 2013 07:48

cebelca napisal/-a:MojoJojo, najboljš, da se naslednjič najprej posvetujejo s tabo, a ne?

marsikdo bi se lahko, ja. Ni nujno z njim ... z nekom pa vsekakor.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 11 Okt 2013 08:28

zabukowski napisal/-a:Večina stvari, ki jih je napisala dotična, zelo spominja na "nivo" primitivnih, senzacionalističnih in žaljivih komentarjev, ki jih najdemo na spletnih portalih ...

Joc53 napisal/-a:Že preko 10.000 ogledov na Gore in ljudje, sicer pa le redke teme presežejo 1.000 ogledov.

Toliko o tem kaj se največ bere. ;)
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a tslokar » 11 Okt 2013 09:02

http://www.gore-ljudje.net/novosti/98054/

Tle obdela pa sprehajalce, kadilce, motoriste in tud nas spet omeni...
So pa zraven prilepli etiko gorskih kolesarjev
tslokar
član

OdgovorNapisal/-a ziggy4si » 11 Okt 2013 09:10

ZigaK napisal/-a:Kot pravi deklevc je v tem prostem spisu en kup bučk, na katere se nima smisla obešat, dajmo se raje osredotočit na par dejstev ki se jih da kljub vsemu lepo razbrati:

Na poteh kjer se srečujejo kolesarji in pohodniki lahko ocenimo da se srečujeta dve populaciji. Kolesarji so 20-40 let stari ljudje na vrhuncu svojih moči, ki iščejo meje svojih sposobnosti. Po drugi strani so te iste poti kompromis za 60-80 let stare pohodnike, ki si želijo v naravo, moči pa že pojemajo in si zato izbirajo te poti. Pa seveda družine z majhnimi otoci ne smemo pozabit.
Najbrž se pogosto zgodi da kolesar misli da se je ob srečanju s pohodnikom s pohodno hitrostjo peljal mimo in se mu pri tem na daleč ognil. Pohodniku pa se zdi da se je kolesar z ogromno hitrostjo pripeljal mimo njega na centimeter in ga skoraj zbil s poti. To je zato ker je kolesar navajen teh hitrosti, ima dober občutek za ravnotežje in reflekse. Po drugi strani starejši pohodnik najbrž malo slabše vidi in sliši, zato se mu zdi da se je kolesar kar naenkrat prikazal pred njim, poleg tega ima s počasnejšimi refleksi tudi drugačen občutek kaj je za njega še varna varnostna razdalja.
Ob srečanju s pohodnikom se ustavimo, pozdravimo in se mu umaknemo s poti. Razen v primeru ko gresta oba v isto smer, takrat opozorimo nase, počakamo da nas spusti naprej in počasi prehitimo na primernem mestu. Po pameti.

Prvi vtisi so najmočnejši. Če bi g. Alenka ob prvem srečanju naletela na vljudnega in prijaznega kolesarja, bi tudi ob vsakem naslednjem srečanju kolesarja vrgla v kalup tistega prvega vtisa. Tako pa se ji zdi vsak gorski kolesar divjak, pa čeprav se obnaša čisto v skladu s kolesarskim bontonom.
Slab vtis je tudi močnejši kot dober vtis. Lahko srečaš 100 normalnih kolesarjev pa enega divjaka in bodo kar naenkrat vsi kolesarji divjaki.
Ob vsakem srečanju bodimo prijazni in vljudni. Hočeš nočeš smo ambasadorji za vso gorskokolesarsko popoulacijo.

p.s.: odebeljeno so alineje od imba/ktk/podobne organizacije, po spominu

Se podpišem pod te besede.

To, da se vsi zgražamo kakšna katastrofa od človeka je ženska, ki je napisala ta beden zapis, je brezveze. To je jasno že na 1. pogled in je na srečo takšna zafrustrirana duša v manjšini med obiskovalci planinskih poti. Čistiti moramo začeti pred svojim pragom in s tem bo vedno manj oglašanj takšnih mentalnih siromakov, kot je omenjena ga. Goričan.
ziggy4si
član

Kraj: Lavrica

OdgovorNapisal/-a mrd » 11 Okt 2013 09:55

Naj povem še jaz zgodbico v enakem stilu, pa naj bo motoristična... Itak je plod domišljije. Lahko pa kdo objavi ma Hribi in spletke en šjet en staf:
Zbudim se 3.48. Pogledam ven in sonček se mi nasmehne. U fak pa to ni sonček ampak cestna luč. Kaj kandelabr dela pred mojim oknom si mislim. Nič več snopca zate. Stečem v dnevno in si začnem vlačit motoristične pajkice gor. Ne gredo? Aha pisane so in z medvedki torej so od otroka. Nič več šnopca zate ampak zares, vsaj ne pred tako zahtevno turo kot jo imam v planu. Oblečem se. Grem v kuhinjo in pojem ostanke pizze od včeraj. Pomislim na bolano urejene, ki si naredijo zdrav zajtrk pre odhodom v hribe. Mone.
Končno sem na motorju. Pred garažo grem čisto potiho do ulice, da ne zbudim sosede. Ne zastopim kako so lahko eni ponosni na zgodnje ustajanje in vse, ki radi spijo mečejo v nič. Na prvem križišču vidim že prve jutranje tekače. Bruh. Kako lahko ob 4.30 tečeš pred službo. Namenoma dodam gas ko grem mimo njih, da jih malo zbudim pa zaplini iz auspuha. Heheheh evo vam.
Dobimo se v oštariji na obrobju. Potebno se je zmenit po kateri poti gremo in kje se ustavljamo. Skupaj ne moremo vozit ker so nekateri pepočasni in vozijo kot stare mame. A ne štekajo, da je bistvo motorja adrenalin in vožnja na meji. Zato tudi hodiml po teh gorskih cestah kjer ne srečaš nobenega, da si lahko damo duška. Grobnik je super vendar predaleč in občutno predrag. Škoda, da država ne naredi nič za motošport pri nas. Planince bi pa še za srat plačevali.
Jože nam je spet vlil konjak v kavo. Pa tko zgodaj zjutraj. Nič hudega vsaj kri mi je segrelo na delovno temperaturo.
Že rohni. Prdnem še dvakrat preden dam v prvo in že me ni.
Drevoredi in ravne ceste so minili hitro kot bi mignil. Ovinki in vzpon. To sem komaj čakal. Že se odpirajo prvi pogledi na dolino. Sonček mi sveti pod vizir čelade. Čudovito je. Polagam ovinke in uživam. Fak lej jo staro kako vijuga po cesti. A misli, da je edina tukaj gor. Naj se spoka tja na rob al pa naj gre peš kar je njenim letom bolj primerno. Še srčka je bo tukaj gor v hribih potem bomo pa spet drugi plačevali helikopterje.
Avstrija. Še spust v dolino pa pivo. To!
Jože je spet težil z rundami za pivo. Skočim prebrat cajtng na wc pa gremo naprej. Še polovica kroga nas čaka.
V Polzeli na pumpi srečamo prijazno družino z otroci. Očka pove, da so ravno bili v hribih. Pravi, da so uživali. On bi sicer raje motor vozil vendar mu žena ne dovoli. Pravi mu, da mora čas posvečat družini in ne izpostavljat se smrtni nevarnosti. Copata hahaha. Otroci hočejo na motor. Mamico dam na motor in otroke zraven. Očka nas slika in sploh ne ve, da sem njegovo za rit prijemal ta čas.
Odpeljemo naprej. Ovinkov je vse manj kar mi tudi ustreza ker sem že malo zmučen. Ustavim se na počivališcu. Grem odtočit. Gledam hribe in naravo. Čudoviti pogledi. Pomislim še na tiste, ki cele dneve hodijo po naravi zvečer pa pridejo težit in razlagat o pravilnosti svojega življenja. Uuuu spet bo soseda jutri na kavi razlagala kje vse je bila v hribih danes pa še moji bo spet pridigo naredila o mojem motorju in načinu življenja. Nič najboljše, da se grem zvečer na motozboru znoret ob dobri muziki. Jutri se mi potem spet ne bo nič dalo pa bom lažje preživel njen obisk.
Ura je 3.48. Spet. Noro. Slabo mi je. Prekleti šnopc. Grem spat. Ampak na motozboru koncert skupin Live and let live pa Rage on nonbelievers je bil pa noro dober. Mislim, da je tadrugi celo bolj zažigal pri množici. Celo ena mamca je čisto ponorela med njihovim nastopom.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a PJ » 11 Okt 2013 10:41

Saj ko tole berem Mrd se mi je pa zacelo porajati eno vprasanje... kaj pa ce gospa Alenka pise v istem stilu? Potem pa stvar iznenada ni vec za jokat ampak za smejat. :)
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 11 Okt 2013 11:53

Jo slučajno kater član foruma osebno pozna, ali jo ima možnost tako ali drugače nofrmalno srečat in poklepetat z njo?
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a edi33 » 11 Okt 2013 12:53

Na žalost (ali veselje) planinke ne poznam, razen preko Googla, ampak želim povedati nekaj drugega.
Slovenci smo že od nekdaj razklan narod. Nekoč so bili partizani in domobranci, sedaj se blatijo rdeči in beli, planinci in gorski kolesarji gremo po isti poti.
Tudi sam se imam za planinca, bil sem na večini slovenskih vrhov in prehodil vse zavarovane planinske poti pri nas. V zadnjih letih sem se bolj zastrupil z gorskim kolesarstvom, v zadnjem času sem s kolesom bil nekajkrat tudi v hribih do 2000 m visoko. Če bi to pisal pred desetimi leti, bi verjetno vsaj delno lahko pritrdil Alenki G. Tudi zame je takrat bilo kolo namenjeno vožnji po cestah in kolovozih, nikakor pa ne po planinskih poteh v visokogorju. Ko človek napreduje in osvoji tudi malo bolj zahtevno tehniko vožnje po nekoliko razritih stezah in čez kamenje, tudi taka vožnja postane užitek. Vsekakor je to proces, ki ga večina planincev nad 60 let ne bo mogla osvojiti in jim tega ne smemo zameriti.
Najhitreje bomo prišli naprej, če se bomo poenotili in iskali konsenz, skupne točke, ne pa razlike.
Planinci na kolesih in peš smo si pravzaprav zelo podobni, všeč so nam iste stvari, le tehnična pomagala so različna. Napredek produkcijskih sredstev (koles) je tudi na tem področju naredil svoje in vsi temu ne bodo sledili (nad 2000m ne srečate koles s 3 prestavami in brez amortizerjev).
Seveda je pogoj za iskanje skupne poti v bodoče za obe skupini lahko le strpnost in to na obeh straneh. Dosledno spoštovanje že postavljenih pravil je nujno, prav tako kot opozarjanje in izločanje tistih, ki pravil ne spoštujejo.
Pravzaprav sem želel samo pozvati vse, da ne žalijo drugače mislečih in si izmišljajo nebuloz, ker je prav to tipično slovensko in razdvajajoče. Čeprav ste zelo duhoviti :D .
To pa proces iskanja primernih rešitev samo podaljšuje.
Kolovoz = Kolo + vozi !
Uporabniški avatar
edi33
član

Kraj: Avber

OdgovorNapisal/-a matevz100 » 11 Okt 2013 14:46

edi33 napisal/-a:Na žalost (ali veselje) planinke ne poznam, razen preko Googla, ampak želim povedati nekaj drugega.
Slovenci smo že od nekdaj razklan narod. Nekoč so bili partizani in domobranci, sedaj se blatijo rdeči in beli, planinci in gorski kolesarji gremo po isti poti.
Tudi sam se imam za planinca, bil sem na večini slovenskih vrhov in prehodil vse zavarovane planinske poti pri nas. V zadnjih letih sem se bolj zastrupil z gorskim kolesarstvom, v zadnjem času sem s kolesom bil nekajkrat tudi v hribih do 2000 m visoko. Če bi to pisal pred desetimi leti, bi verjetno vsaj delno lahko pritrdil Alenki G. Tudi zame je takrat bilo kolo namenjeno vožnji po cestah in kolovozih, nikakor pa ne po planinskih poteh v visokogorju. Ko človek napreduje in osvoji tudi malo bolj zahtevno tehniko vožnje po nekoliko razritih stezah in čez kamenje, tudi taka vožnja postane užitek. Vsekakor je to proces, ki ga večina planincev nad 60 let ne bo mogla osvojiti in jim tega ne smemo zameriti.
Najhitreje bomo prišli naprej, če se bomo poenotili in iskali konsenz, skupne točke, ne pa razlike.
Planinci na kolesih in peš smo si pravzaprav zelo podobni, všeč so nam iste stvari, le tehnična pomagala so različna. Napredek produkcijskih sredstev (koles) je tudi na tem področju naredil svoje in vsi temu ne bodo sledili (nad 2000m ne srečate koles s 3 prestavami in brez amortizerjev).
Seveda je pogoj za iskanje skupne poti v bodoče za obe skupini lahko le strpnost in to na obeh straneh. Dosledno spoštovanje že postavljenih pravil je nujno, prav tako kot opozarjanje in izločanje tistih, ki pravil ne spoštujejo.
Pravzaprav sem želel samo pozvati vse, da ne žalijo drugače mislečih in si izmišljajo nebuloz, ker je prav to tipično slovensko in razdvajajoče. Čeprav ste zelo duhoviti :D .
To pa proces iskanja primernih rešitev samo podaljšuje.

Zelo lepo napisano!
Uporabniški avatar
matevz100
član

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 11 Okt 2013 17:14

Edi, fajn, objavi to še na Gore in ljudje.
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 11 Okt 2013 17:15

Zares niti ne, ker ce Edi ne bi sam zacel voziti mtb-ja, bi verjetno vsaj delno lahko pritrdil Alenki G tudi danes (po njegovih besedah, ne po moji interpretaciji). In tu je tudi problem na splosno. Ce nekaj ne delas potem stvari ne razumes in je treba biti proti. Ali je tak problem ziveti v stilu live and let live? Ce se sam ne ukvarjam z necim, potem se tudi drugi nimajo pravice. Zakaj? Ce se sam vozim zgolj po dolini (in zares se vecinoma res grem bolj xc kot karkoli drugega) zakaj za hudica ne bi mogel pustiti tistih, ki se jim ljubi vleci bicikel na Triglav (pa magari tudi dol) pri miru in naj delajo to kar jih veseli? Se moram res sam zaceti ukvarjati z necim, da se potem poistovetim z njihovim misljenjen in sele nato sprejmem njihovo dejavnost? Kot kaze res ne gre drugace pri nas...
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 11 Okt 2013 17:33

Bodi sprememba, ki jo želiš v svetu.

Ne spreminjaj drugih, se ne da. Spremeniš sebe in spremeni se vse.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov