Za kolesarje prepovedano!

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Re: Za kolesarje prepovedano!

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 11 Jun 2012 15:35

Aja, Mare... valda, da je tista zrita pot posledica huliganskih gorskih kolesarjev, ki niso upoštevali table oz. zakona. :mrgreen:

A še ne veš, da za vsakim ovinkom bedijo podkupljeni škrati in ko se pripelješ mimo, hitro s krampom pokopljejo kanal in te obtožijo tvoje objestne vožnje :mrgreen:

PS. kar se tiče Tinkotove slike o uradni tabli.
A zdej je prepovedano kolesarit samo navzgor po planinskih poteh? Ma ni problema, gor vozim po cestah oz. nosim po planinskih poteh... za dol pa očitno ni prepovedi. :roll: :mrgreen:
Jao
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 11 Jun 2012 15:41

ma ne jst pa predlagam da kr umaknemo vse table in se delamo mona da jih nikol ni blo, ne delamo se pa mona da ne vemo da je prepovedano kolesarit kjer kolesarimo ... "tu ne bom vstavu citata tud če je latinski, obljubm, k to je še hujš kot anglešk, še bolj pameten hočeš bit" ... ampak se delamo mona da ne vemo po čem sploh vozimo ... a to je pot ... pot ... kakšna pot ... kje ... kje sploh sm ... Slovenija ? kaj je to ? a da znam slovensko ... ej pojma nimam tole so mi naložili predn so me poslali v izvidnico sej sm jim povedu da se mi zdi precej neodgovorno tko nepripravljen it sam so rekli ... go with the flow, je boljš tko... improvise

pol jim pa začni razlagat da si prišel širit kolesarsko znanje ker bomo kmalu prišli, zavzeli zemljo, jo iztirili iz orbite in ji spremenili gravitacijo, no v bistvu ga bomo kar teleportirali v drugo dimenzijo kjer bodo popolnoma drugačna fizikalna pravilna, podobna kot na našem domačem planetu, zaradi česar bo nemogoče hodit in se bo treba naučit vozit s kolesom ... suck it up
PRODAM enduro okvir,zavore,gps,zobnike,bash,menjalnik,dolge/kratke hlače ..
Uporabniški avatar
_Alex_
član

Kraj: Banovci

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 11 Jun 2012 16:34

Ask what year it is. When the ranger answers, yell "Yeah, It worked!"
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 11 Jun 2012 16:36

TTOCS napisal/-a:edini spas je GO PUBLIC na veliko.

Natanko tako, osveščanje javnosti je naša edina možnost. Potrudimo se, da pridemo v medije, o nas se že sliši in piše, pretežno v pozitvnem smislu, naj bo tega še več. Zakonodajo je treba spremeniti, meni je dovolj tega skrivaštva.

In z roko v roki s turističnimu gospodarstvom. Avstrijska Koroška, najbolj protikolesarska avstrijska dežela, kjer so te lastniki preganjali na za kamion široki gozdni cesti (kajne Maac :)), je pravkar sprejela zakonodajo po vzoru Tirolskega modela in bo odprla mrežo kolesarskih poti. Tudi pri nas je nekaterim to že jasno, žal so še redki.
Kolovozi so namenjeni vožnji :!:
Uporabniški avatar
Joc53
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a MarE » 11 Jun 2012 16:56

Voda na naš mlin so tudi sprejete smernice našega propadajočega turizma, da se bi radi šli "višjecenovni" turizem in ne masovnega. Sem pa gotovo spadajo manjše skupinice osveščenih gorskih kolesarjev, ki pustijo kupček zelencev pri lokalnih ponudnikih in skupnostih, kjer podpirajo tak turizem.

Nasprotje temu so pa masovni pohodi in malica iz ruzaka.

Sicer pa: samo akcija in to na velik zvon.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Guarana » 11 Jun 2012 16:58

_Alex_ ... končno, pameten predlog.

Tako kot stare sable...

http://www.youtube.com/watch?v=fqWL3vVpvPk
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 11 Jun 2012 17:37

Jojo tudi ta tablica je samo kopija originala in nisem prav prepričan da velja ker montirali so jo planinci sami sicer sigurno po sugestijah z vrha PZ, kjer kot se sliši imajo Joca za izdajalca, ker on sam še kolesari menda in zato je neprijatelj planincem.
Tablice dela vsak svoje ker večina sploh ne ve kakšne morajo bit, ker se preveč mudi zdaj na pomlad ko pešaki pridejo iz zimskega spanja in jih je potrebno mal ozavestit če kakšnega z biciklom srečajo da vedo kako je treba ukrepat. Nebi se čudil, če bo tudi ex prezident mali Milan zopet dal kakšno izjavo da prebudi vest zavednim planincem.
Mimogrede sem tudi jaz dal napravit nekaj modrih tablic, ki so tudi uradne pa jih do zdaj ni še nihče videl. Za vsak slučaj , če kakšno pot dovolijo pa da polimam dokler se ne premislijo.
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 11 Jun 2012 17:52

Guarana napisal/-a:Tako kot stare sable...
http://www.youtube.com/watch?v=fqWL3vVpvPk

Tako ja, you cant teach an old dog new tricks, kaj naj mu možgane otroka transplantiram in ga na novo vzgojim, da imam sploh osnovo, da mu lahko dopovem, da imam tud jst pravico se vozit po poteh ?

S takimi ki postavljajo table sploh ni kaj debatirat, treba jih je raztret z argumentom moči in se osredotočit na ostale.
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 11 Jun 2012 18:06

TINKO napisal/-a:..tudi ta tablica je samo kopija originala in nisem prav prepričan da velja ker montirali so jo planinci sami ...
tablice dela vsak svoje ker večina sploh ne ve kakšne morajo bit..

Take tablice se enostavno odstrani.
Strinjam se s tistimi, ki pravijo da imajo le-te predvsem psiho efekt na ''planinčevo zavest'' ... in če se jih pusti nam delajo samo škodo.
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

Kraj: .. jst bi temu rekel Pekel ..

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 11 Jun 2012 18:28

PS;
Garbage - Milk (Witzy Remix) ~ 7.20+
uspe komu najt en primerek solidne kvalitete za si ga sposodt z interneta :grin: ?
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a Matko » 11 Jun 2012 20:03

Mojo Jojo napisal/-a:to so tisti, ki so do sedaj hodili po poteh brez tablic in jih srečanje s kolesarji ni motilo, smo se pozdravili in šli dalje, zdej bodo pa še ti
začeli težit, ker so spodaj vidli tablo in te bojo imeli za huligana, ker ne upoštevaš znakov. To je čista psiho fora.

Na tak način generirajo konflikte med pohodniki in gorskimi kolesarji..to pa zato, da dokažejo, da so imeli res prav, da kolesarji ne spadajo na poti. Tle smo ga popušili po celi črti, ker s popolnoma vsakim dejanjem pljunemo sebi v skledo pa naj bo dobra ali slaba gesta.

:!:

Na kratko: "Naj sosedu crkne krava!" Čeprav me nič ne moti. :x

Kaj bo najbolje, da:
a) tablice ostanejo
b) se prelepijo z odprimopoti.si
c) jih vzame noč :evil:
Matko
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 11 Jun 2012 20:47

d)
Slika
smells like .... .... victory
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 11 Jun 2012 22:01

Joc53 napisal/-a:
TTOCS napisal/-a:edini spas je GO PUBLIC na veliko.

Natanko tako, osveščanje javnosti je naša edina možnost.

Ker to kar ravnokar delajo v nektarih pl.društvih (edit po opombi Joca) pa je ravno nasprotno, nič public ampak skoraj v ilegali hitro povsod table obesit. To nakazuje le naš prav, in pove da so se ustrašili. Torej tudi taškni posamzniki le vedo, da je dvonamenska raba še kako upravičena, le nočejo je.
Zadnjič spremenil TTOCS, dne 12 Jun 2012 09:30, skupaj popravljeno 3 krat.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 11 Jun 2012 23:08

TTOCS napisal/-a:Ker to kar ravnokar delajo v pl.društvih pa je ravno nasprotno, nič public ampak skoraj v ilegali hitro povsod table obesit. To nakazuje le naš prav, in pove da so se ustrašili. Torej le vedo, da je dvonamenska raba še kako upravičena, le nočejo je.

Fantje, ne posplošujmo, to velja le za nekatera društva, pa tudi v tistih so mnogi, ki znajo misliti z lastno glavo. V drugih pa so nam tudi predsedniki društev naklonjeni, bil sem na prvi turi TKO PD Polzela, bilo nas je preko 20, z nami je vozil tudi njihov predsednik, ki je že srečal Abrahama, pa se je super držal. Na letošnjem tečaju za TKV je velika večina udeležencev iz PD, ki so jim tudi plačala tečaj. Doslej smo izšolali okrog 120 ljudi, v povprečju kakšna 2 na društvo, torej imamo v 50 društvih nek zametek kolesarske klape, ki lahko stvari premakne z mrtve točke. Dokler nam nihče ne izstavlja računov bodimo malce potrpežljivi, saj čas v vsakem primeru dela za nas. Po zadnjih podatkih je bilo lani v Sloveniji prodanih 84.000 koles, od tega je vsaj 40.000 gorskih, to so naši novi zavezniki, če se bodo le primerno vedli.

Planinska koča v sredogorju, te dni. Pod kočo, na planinski poti, ogromen napis prepovedano za kolesarje, ki stoji že nekaj let. S kolegom proti večeru odpeljeva navzdol. Nekdanji kolovoz, ki ni več v rabi, prehaja mestoma v stezo, kajti do koče sedaj vodi tudi cesta. Pred nama še zadnji pohodniki, ki se tako kot midva vračajo v dolino. Ko jih postopoma dohitevava vselej že na daleč naglas pozdravim, da naju pravočasno opazijo. Brez izjeme se nama prijazno umaknejo, mimo njih peljeva počasi in previdno, tokrat še posebej, ker so korenine še mokre od dežja. Možakar vpraša: Fanta, ali ni škoda koles na tako slabi poti . Zadržujem smeh pod čelado: Ne, ne, saj so temu namenjena .

Pohodniki, ki sva jih prehitela, so zagotovo opazili napis s prepovedjo. Ampak lepa beseda lepo mesto najde. V veliki večini primerov. Naj citiram Švejka: samo brez panike.
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a georgeslo » 12 Jun 2012 14:20

A se kdo javi, da gre public, če zrihtam termin na POP TV-ju?

Mislim, da če se tole začne ne bo najbolje.....

sicer pa da se kar citiram iz nekaj postov nazaj.....

Jaz osebno se vozim tam, kjer sem se vedno do sedaj in sem IZJEMNO uvideven do vseh, ki jih srečam po poti (ustavljanje, pozdrav itd.) in osebno tega res ne bom spreminjal.....pe če bom moral kdaj plačati kazen, jo pa bom, klinc jih gleda....

Raznih zafrustrirancev, ki mislijo, da so šerifi in si bojo pravico vzemali v svoje roke, pa ne prenešam tako zasebno kot jih tudi ne bom na trailih....(druga štorija pa je če me nagoni lastnik....takrat pa se bom pobral brez besede)
Uporabniški avatar
georgeslo
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 12 Jun 2012 15:09

georgeslo napisal/-a:A se kdo javi, da gre public, če zrihtam termin na POP TV-ju?

Jst bi šel takoj, samo imam strašno tremo pred kamero :oops:
predlagam Joca :mrgreen:
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 12 Jun 2012 15:10

georgeslo napisal/-a:A se kdo javi, da gre public, če zrihtam termin na POP TV-ju?

Seveda, zakaj pa ne, imamo trdne argumente, ne vidim razloga da bi se bali javnosti.

Okrogla miza, za katero bi se vsedlo nekaj kompetentnih sogovornikov, ki ne iščejo prepira, ampak skušajo prispevati k ureditvi razmer, nam lahko samo koristi. Naš problem ni v pomanjkanju argumentov, pač pa v nepoznavanju problematike v širši javnosti in v občasnih ekscesih. Pa tudi slednjih bi bilo manj, če bi država skrbela za kolesarske poligone nekako tako, kot za objekte za nekatere druge športe.

Z GO PUBLIC smo nekaj zagotovo že dosegli, vsekakor pa se vsaj trudimo v tej smeri: http://odprimopoti.si/mediji.htm . Prisotni smo na radiu in v tiskanih mediji, priti na POP-TV ali pa na Nacionalko pa ni lahko, turno kolesarstvo ni tekmovalen šport, ne povzročamo mednarodnih škandalov, zato smo zagotovo manj zanimivi.
Zadnjič spremenil Joc53, dne 12 Jun 2012 15:26, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 12 Jun 2012 15:12

Georgeslo: JUST DO IT!!!!
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 12 Jun 2012 15:26

Pred koncem oddaje pa kar televouting, pa je :-)
Vsaka številka samo en klic.
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 12 Jun 2012 15:48

Nacionalka :arrow: Marjan Jerman
POP TV :arrow: Svet ob 18:00
:mrgreen:
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 12 Jun 2012 15:51

No razen v primeru če se ti javiš da greš na TV potem pa

POP TV -> X-Factor. :)
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Depresija » 12 Jun 2012 15:56

Joc53 napisal/-a:...ne povzročamo mednarodnih škandalov, zato smo zagotovo manj zanimivi.

Šala mala ...Ti sam dej žegn ... :mrgreen:
Posvetilo:
Pljunem ti šibre v obraz, z jezikom izkopljem oči .. da, da .. to je čar najine prve noči. Verjameš v laži?
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 12 Jun 2012 15:59

Ključ do uspeha je izločitev od motornega prometa (Human power only) in seveda gratis sooudeležba pri vzdževanju poti.
druga stran mora imeti kaj od tega, da nas sprejme. sicer nimajo motiva.

Če pa pridemo na temo vpliva na okolje na TV oddaji, ne pridemo zadevi do dna, ker je zelo enostavno da naspetna stran ostane na svojem bregu, ker je tako najlažje.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a orlytm » 12 Jun 2012 16:30

če se bomo šli prerekat al vplivamo al ne vplivamo na okolje, bomo sami seb prst odrezal ... kot je videt zadnje dni na tabli, se vedno pogosteje srečujemo z od kolesarjev "spremenjenimi" potmi, torej vpliv nedvomno je!

po mojem bi se blo javno za menit o tem, da ta vpliv na naravo ni prevelik in, kot že piše v postih višje, pač skrb za vzdrževanje poti, ki jih uporabljamo ... prodajat, da ma kolesar enak ali manjši vpliv na naravo kot pešak je nesmiselno, saj se zadeva močno razlikuje od kolesarja do kolesarja in tudi od pohodnika do pohodnika.

narava ni neko privzeto stanje, narava živi z nami tako kot mi z njo ...
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 12 Jun 2012 16:53

Vprašati se je potrebno, koliko je sploh antikolesarsko razpoloženih osebkov.

Vsi vidimo, da se montirajo neke table (ki so očitno bolj moda kot neka resna grožnja).
S pohodniki, ki jih srečujemo, nimamo težav (pravzaprav jih dokaj malo srečamo).
Nadzora in kaznovanja ni (razen kakšne akcije na MB Pohorju, pa še takrat to policaji bolj morajo, ker je pač v planu).
Največji kritiki vplivov vožnje na okolje smo sami sebi.

Ne vem, mogoče se nekaj izpostavljati, in pripovedovati neko svojo resnico, skoraj nima smisla. Boljša pot je ta, da se v vsakem PD-ju začne "vzgajati" TK odsek, ki bo počasi postal samoumevni del gorniške kulture.

Jaz se spomnim situacije iz našega PD, ko se je pred kakšnimi 8 leti začelo govoriti o vplivu kolesarjenja na okolje, in je takratna predsednica pač prenesla, da je stališče PZS, da smo kolesarji odveč. Ko sem jih vprašal, koliko so prekolesarili (gorsko), in ali je že kdo kdaj imel (kot pohodnik) težave ali opazil uničenje, sploh ni bilo nekega odklonilnega stališča. Bolj je izpadlo v stilu, da če jaz kolesarim, pa sem nekako še normalen, potem to že ni nič slabega in motečega.
Sedaj tudi neke stvari organiziram, pa nekega odziva v društvu ni. Ko sem zadnjič na sestanku povabuil, naj se nam še kdo pridruži, so se v glavnem vprašali, ali ni za to potrebno, da si malo kondicijsko pripravljen. Odklonilnega odnosa zaradi vpliva na okolje in ogrožanja pohodnikov ni.
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a Depresija » 12 Jun 2012 17:01

@Orlytm: :shock: :shock: :shock: :shock: Končno sva na isti valovni dolžini :D
Posvetilo:
Uporabniški avatar
Depresija
Ti, ti, ti!

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 12 Jun 2012 17:02

Jabooz napisal/-a: gratis sooudeležba pri vzdževanju poti.

To se že štiri leta dela. Samo odziv je bolj švoh. Bi pričakoval, da se pojavijo tudi tisti ki imajo tukaj veliko za povedat.

Jabooz napisal/-a:Če pa pridemo na temo vpliva na okolje na TV oddaji, ne pridemo zadevi do dna, ker je zelo enostavno da naspetna stran ostane na svojem bregu, ker je tako najlažje.

Zakaj bi se moral pa tega bat? Če pogledaš samo en primer, TNP, koče in posledično uničevanje narave (naprimer onesnaževanje triglavskih jezer) imajo v lasti planinci, ne kolesarji. Pijačo in hrano si po kočah razvažajo s helikopterji, kolesarji jo ponavadi nesemo sabo. Dovoljenje za obisk TNPja ima pa kdo?

Poleg vsega, sem pa videl daleč več poti uničenih od planincev, kot pa od kolesarjev.

Če se gre na nož, imamo tudi mi dokaze.

Predvsem me pa moti, da nam tudi tukaj kar naprej nabijajo, da smo manj vredni, da se moramo skrivat, pa boh ne dej da bi kdo za kakšno potko javno kaj povedal.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 12 Jun 2012 17:14

Če bi imeli preveč časa in denarja, bi šli lahko poleg vseh tabel nabit še N drugih: prepovedano za motorna kolesa, štirikolesnike, avtomobile, motorne sani, konje, ljudi, slone, krokodile ... To bi bilo odlično videt!
http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Cvika » 12 Jun 2012 17:28

Samo ena misel glede vzdrževanja poti... pa tudi komunikacije.

Po eni strani PD jamrajo, da ni zamimanja za vzdrževanje poti in da bo souporaba povečala obseg njihovega dela, po drugi strani so s strani kolesarjev bolj ali manj organizirane akcije vzdrževanja oziroma čiščenja poti. Ampak a kdo razen uporabnikov tu gor (ki nas res ni treba več prepričevati, da bi po poteh moralo biti dovoljeno kolesarit) za ta vložen čas in trud posameznikov in akcije sploh ve? Verjetno še za tiste (kramp turce in na Vrhniki), ki so bile organizirane v sodelovanju z markacisti le tisti, ki so bili zraven.

Planinska organizacija deluje, kot pač deluje. Vsaj kot se meni zdi, da je dobiti relevantne informacije za outsiderja je skoraj nemogoče. Tisti znotraj, jih seveda imajo, oziroma poznajo prave ljudi in ne vidijo problema.

Ali bi lahko v okviru Table ali Odprimo poti (KTK je verjetno preveč znotraj PZS) poskusili ta dva bregova združit Mogoče kot ideja, da se formira neka prostovoljna baza, v katero se prijaviš, če si pripravljen pomagati pri vzdrževanju/čiščenju poti, mogoče še označiš, če imaš kakšno orodje...prevoz,...
Ko baza doseže neko kritično maso - da verjamemo, da bo nek odziv na morebitno akcijo (da se ne obrukamo in odziva ne bo) se uradno obvesti PZS s prošnjo naj pobudo posredujejo društvom in njihovim markacistom, da če imajo pomisleke zaradi vzdrževanja (odprtih) poti oziroma bi jim prišla prav delovna sila pri vzdrževanju poti, da smo pripravljeni pomagat... Kot primere se navede, kar je že opisano na Tabli, ...
Ko/Če se javi društvo, da bo delalo na neki poti, se obvestilo pošlje registriranim v bazi. Mogoče naredi še malo reklame med lokalci... Če se društvo strinja tudi javno objavi (mogoče se kje bojijo javne objave, da ne bo potem stampedo uporabnikov :))

Ne vem sicer kako je formalno z zavarovanjem in podobnim, a verjamem, da bi se o podobni pobudi, če do nje pride, vsaj nekaj moralo govoriti na "drugem bregu".
Cvika
članica

Kraj: Radovljica, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bruny1 » 12 Jun 2012 18:43

Ja, zanimiva debata ampak po mojem mnenju so premalo upoštevani lastniki zemljišč preko katerih vodijo poti in vse preveč…planinci, gozdarji, lovci in podobni. Lastninska pravica je temeljna in najvišja vrednota ampak bolj malo imajo besede pri tem in skrbniki poti vodijo neko samosvojo logiko, bi rekel kar…politiko. Osebno se na planince, lovce, gozdarje… ne oziram prav veliko kljub temu, da so neki zakoni na njihovi strani ampak imam veliko več spoštovanja do lastnikov zemljišč in poizkušam biti kar najbolj uvideven ravno do njih. Nisem še imel večjih problemov in nekako iz njihovih besed je še največ gneva do raznih krosarjev, džipov, štirikolesnikov…, ki veliko bolj kalijo nekakšen mir in delajo škodo. Sicer pa, če bi se pametno dogovorili je za vse dovolj prostora in terenov, tudi lokalne skupnosti imajo vse večji posluh za dobre ideje in dalo bi se vsekakor pametno izkoristiti naravne danosti… Če pogledam Boč z okolico je veliko možnosti in ob pametni zakonodaji bi imeli vsi korist. Ne vem, če so problem samo te table, ki se pribijajo, ker kolesarji lahko koristimo tudi druge poti. Pri nas je močno razvejan sistem starih rimskih cest oziroma poti, kjer nima(jo)mo planinci prav nobenega interesa in bi se jih dalo odlično izrabiti za gorsko kolesarske poti po katerih bi se prišlo in se tudi praktično pride do planinskega doma ali stolpa. Če že nimaš opravka s planinci pa trčiš dobesedno ob lovce in ,,njihove tradicionalne selitvene poti divjadi,, oziroma gozdarje katerim bi naj uničevali gozdne vlake, ter predvsem ,,rigidno,, napisano zakonodajo in zato najraje kar ilegalno v ,,gošo lovit,, tu in tam adrenalin, za hitrost tu in tam proti stolpu in za zmigat še kakšno mišico več - pohodniško, kjer ti pa noben ne more kratiti ustavne pravice o svobodnem gibanju…
Uporabniški avatar
bruny1
član

Kraj: Poljčane

OdgovorNapisal/-a igorl » 12 Jun 2012 19:12

Cvika napisal/-a:Verjetno še za tiste (kramp turce in na Vrhniki), ki so bile organizirane v sodelovanju z markacisti le tisti, ki so bili zraven.

Ni res, obvestilo je bilo tudi tu na tabli. Pa ne samo za akcijo na Vrhniki ampak se ene par drugih.
Res pa je da je zadeva ze znotraj planinskega drustva bolj svoh oglasevana, ko sem oskrbnika koce na Planini nad Vrhniko spraseval (10 dni pred akcijo) kdaj bo akcija je moral pogledat v koledar.

Ideja o tej bazi je sicer ok, ampak je pa res da je tudi ze sedaj bilo dobro oglasevano, vsaj za tiste ki spremljajo tablo.
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a Cvika » 12 Jun 2012 19:25

En stavek pred tem sem omenila, da populacija izven Table ne ve. Citirani stavek je le nadaljevanje.
Cvika
članica

Kraj: Radovljica, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 12 Jun 2012 19:36

bruny1, lastniki so pravzaprav čisto druga fronta, seveda nimajo nič s temi tablami. Kaj je prost prehod in kaj "prevoz", zakaj naj bi bil gozd splošno dobro in imel svojo rekreativno funkcijo, o tem tukaj raje niti ne začnemo. Dejstvo je, da se bomo morali z lastniki vedno bolj ukvarjati. Pa tega prostega prehoda sploh ni treba gledat kot na neko preživeto socialistično idejo, tako to funkcionira tudi kje, kjer so socializem preskočili. Potem je pa tukaj tirolski model, ki ga je omenil Joc, ki je najbolj fer do lastnikov, ampak smo od tega tu tako daleč, da bomo od starosti verjetno vsi vozil tricikle al pa vsaj specialke, ko bo to pri nas delovalo.
Malo sem utrujen, je verjetno težko brat tole :)
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a igorl » 12 Jun 2012 19:51

Cvika napisal/-a:En stavek pred tem sem omenila, da populacija izven Table ne ve. Citirani stavek je le nadaljevanje.

Sorry ce sem spregledal. Recimo da je mal cudno napisano ali pa moj reading comprehension pesa.

Je pa dobro vpr. kako potem tej populaciji sporocat, kako bodo znali da se tudi v tej 'bazi' lahko prijavijo? In glede na to kaksen je bil odziv table na te akcije, ne vrjamem da bodo imeli interes.

Prava pot je naredit ekvivalent PZS-u ki ponuja tudi druge ugodnosti (recimo cenejse zavarovanje kot na trgu), ampak ta pot je se dolga. To z zavarovanjem lahko da se bo nekoliko pospesilo ker so nekaj grozili da bodo te 'rizicne' aktivnosti dali stran iz osnovnega/dodatnega (oz. zmanjsali % kritja).
igorl
član

Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a El Tomzo » 12 Jun 2012 20:03

http://www.mtb.si/novice/730-7-rojstni- ... ljeni.html

Si predstavljam takšno maso z krabljami, rovnicami ... (hostese pa lahko osvežilne pijače nosijo) :D
Nikoli nisem toliko hodil po hribih kot odkar sem pričel kolesarit.
Uporabniški avatar
El Tomzo
član

Kraj: Emona-Savus fluvius

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 12 Jun 2012 20:44

El Tomzo napisal/-a:http://www.mtb.si/novice/730-7-rojstni-dan-mtbsi-podrobneje-vabljeni.html

Si predstavljam takšno maso z krabljami, rovnicami ... (hostese pa lahko osvežilne pijače nosijo) :D

Takoj vključimo še to "animacijo"!
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 13 Jun 2012 06:19

Nekaj me zanima, je bilo še kje kaj napisano o kramp turci, razen na Tabli in en komentar od Joca na strani PZS?

Verjetno bi se dalo kaj napisat tudi na MTB.SI in na strani Slovenske kolesarske pobude.
S strani KTK, bi pa pričakoval malo boljše poročilo na strani PZS, lahko bi probali tudi kaj napisat za Planinski vestnik, pa tudi na forum Hribi.net bi se lahko kaj dalo.

Malo reklame si bomo morali tudi sami narediti.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a tkolitija » 13 Jun 2012 06:44

Na spletni strani PZS, http://www.pzs.si/novice.php?pid=7049
Na spletni strani KTK PZS, http://ktk.pzs.si/novice.php?pid=7049
Na blogu TKO Litija, http://tkolitija.wordpress.com/2012/06/07/4-kramp-turca-v-litiji/
prispevek je bil poslan tudi v lokalna časopisa, Občan (Litija) in Martinov Glas (Šmartno pri Litiji), upam da bodo objavili.
upam da ne zameriš ker smo ti ukradli par fotk?

Pa še to, tablice s prepovedjo je odstranil Aleš, zgleda da ste ga na afterpartiju prepričali.
Uporabniški avatar
tkolitija
član

Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a orlytm » 13 Jun 2012 07:50

NDeeBiker napisal/-a:bruny1, lastniki so pravzaprav čisto druga fronta, seveda nimajo nič s temi tablami. Kaj je prost prehod in kaj "prevoz", zakaj naj bi bil gozd splošno dobro in imel svojo rekreativno funkcijo, o tem tukaj raje niti ne začnemo. Dejstvo je, da se bomo morali z lastniki vedno bolj ukvarjati. Pa tega prostega prehoda sploh ni treba gledat kot na neko preživeto socialistično idejo, tako to funkcionira tudi kje, kjer so socializem preskočili. Potem je pa tukaj tirolski model, ki ga je omenil Joc, ki je najbolj fer do lastnikov, ampak smo od tega tu tako daleč, da bomo od starosti verjetno vsi vozil tricikle al pa vsaj specialke, ko bo to pri nas delovalo.
Malo sem utrujen, je verjetno težko brat tole :)

Se strinjam. Lastniki so na drugi fronti in v praksi so moje izkušnje, da razen nekaj redkih posameznikov, ki so pač na svetu zato, da se prepirajo, večina nima nobenih težav s tem, da se vozimo prek njihovega, kjer je pot. Še več, na našo pobudo, nam je več kot en brezkompromisno dovolil, da si prilagodimo traso poti po naših željah, celo postregel nas je, ko smo šli prosit za dovoljenje.

Verjetno pa pomaga, če vse skupaj štarta lokalno ... s pravim odnosom se da marsikaj dogovorit.
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 13 Jun 2012 08:27

BOR-M napisal/-a:Malo reklame si bomo morali tudi sami narediti.

Pravijo, da se dobra roba sama hvali :) Morda je nekoč to res veljalo, toda danes tistega, česar javnost ne opazi, preprosto ni.

In če nas ni smo si sami krivi. Mediji so dostopni, naša problematika je zanimiva, tako zgodbe kot zapleti okrog zakonodaje, vse skupaj pa je potrebno najprej urediti v glavi in potem spraviti na papir ali, kar je še težje, povedati v javnosti. Zberimo korajžo, po Davidu "GO PUBLIC". Vem, temu je potrebno nameniti veliko časa, zato ga je manj za kolo. Ampak ne gre drugače. Včerajšnji dan je šel za kolumno v Biciklu. K sreči je deževalo :)

Vsaka akcija KTK je najavljena na domači strani PZS, KTK, facebooku PZS in KTK, v Obvestilih PZS, če po akciji takoj ne napišemo članka nas na to spomni Zdenka, urednica domače strani PZS. Medijski prostor znotraj PZS je na široko odprt, "odsvetovali" so nam le objavo nekaj najbolj "spornih" fotografij.

Novinarji iščejo pisce in govornike. Pišem v Planinski vestnik in Bicikel, v obeh primerih se je vse skupaj pričelo z intervjujem, potem z vabilom k pisanju.

Pomembno pa je, da je piscev čim več, saj ozek krog piscev nehote ustvari vtis, da gre za dejavnost relativno majhne skupine ljudi. Nas pa je po kredibilni anketi Slovensko javno mnenje 120.000 (v letu 2008!).

Razširimo nabor tem! Ni dovolj, da pišemo le o neprimerni kolesarski zakonodaji (da ne izpademo Kalimeri :)), za pozornost in naklonjenost javnosti so sila pomembne tudi zgodbe, reportaže, utrinki iz kolesarjenj. Takšne stvari piše npr. Denis, to ljudje radi berejo, prepričan sem, da imate mnogi dovolj snovi za podobne zgodbe. Opišite dogodivščine s TransAlpov, s kolesarjenj po Romuniji, Bolgariji, po Kanarskih otokih in kaj vem še kje.

P.S. Če še ne veste, kam boste šli v soboto, vabljeni na Tromejo ali v Tamar, KTK organizira obe turi v okviru Dneva slovenskih planinskih doživetij (http://www.pzs.si/novice.php?pid=6910). Dve lahki, promocijski turi.
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 13 Jun 2012 08:42

Joc53 napisal/-a:P.S. Če še ne veste, kam boste šli v soboto, vabljeni na Tromejo ali v Tamar, KTK organizira obe turi v okviru Dneva slovenskih planinskih doživetij (http://www.pzs.si/novice.php?pid=6910). Dve lahki, promocijski turi.

Joc, spust s Tromeje v Italijo? :) Avstrija ni prav močna opcija, cesta nazaj v dolino pa tudi ne ...
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 13 Jun 2012 10:46

tkolitija napisal/-a:Na spletni strani PZS, http://www.pzs.si/novice.php?pid=7049

Se opravičujem, sem gledal danes zjutraj, pa nisem našel. :)

tkolitija napisal/-a:upam da ne zameriš ker smo ti ukradli par fotk?

Ne, saj zato so tam.

tkolitija napisal/-a:Pa še to, tablice s prepovedjo je odstranil Aleš, zgleda da ste ga na afterpartiju prepričali.

To je pa lepo prebrat :).
Ko ga vidiš se mu zahvali v mojem imenu, ker je držal besedo.
Sej veš, pivo omehča človeka, samo dost jih mora bit. :mrgreen:
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a yogo » 13 Jun 2012 13:09

Če se že gremo demokracijo smatram pravilno in korektno, da se poleg table za prepoved vožnje s kolesom pritrdi še tole:

Slika
Uporabniški avatar
yogo
član

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 13 Jun 2012 15:59

NDeeBiker napisal/-a:Joc, spust s Tromeje v Italijo? :) Avstrija ni prav močna opcija, cesta nazaj v dolino pa tudi ne ...

Zelo nedolžen spust, kot rečeno promocijska tura. Če pa bo populacija primerna imam seveda v rokavu še kakšnega aduta :D , pa tudi kakšnega vodnika viška, da del skupine odpelje po stezah v dolino. Tudi po italijanski strani, tam je to dovoljeno :!:
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 14 Jun 2012 11:56

Članek na to temo na mtb.si http://www.mtb.si/novice/778-z-gobami-rastejo-tudi-table.html

Saj vodi nazaj sem, pa dva "komentatorja" sta ista, ampak vseeno :)
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a Marjo » 15 Jun 2012 07:08

V smislu revolucionarnosti bi lahko pripravili "GORSKO KOLESARSKI MANIFEST".

GORSKO KOLESARSKI MANIFEST:

1. Zahtevamo ustavno pravico dostopa v gore.
2. Zahtevamo priznanje lastnega, neodvisnega in s PZS enakopravnega zastopnika, ki bo zastopal naše interese.
3. Zahtevamo odpravo vseh nesmiselnih burokratskih ovir.
4. Zagtevamo odpravo ekskluzivizma, ki so ga deležne posamezne organizacije.
5. Zavračamo trenutno pravno ureditev.
6. Zavračamo pristojnost PZS.

Tak manifest bi lahko zalepili pod vsako tablo o prepovedi na vsako kočo, postsojanko, vrata društev, ...
-INTERNET
+KABERNET
Uporabniški avatar
Marjo
član

OdgovorNapisal/-a tomix » 15 Jun 2012 07:18

Jst bi dodal še:

- zahtevamo, da nas na vrhu vsakokratnega vzpona čaka zadostno število palačink z Nutelo ©
- zgoraj omenjene palačinke naj nam postrežejo brhke (in seveda pomankljivo oblečene) mladenke oz. mladeniči (okusi so seveda različni)

Potem bi bilo kolesarjenje skoraj idealno :mrgreen:
Ma nee, sej sploh ni rjes ...
Uporabniški avatar
tomix
član

Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 15 Jun 2012 07:24

Podlaga manka... recimo da so nam te pravice od boga dane, morda celo opora na kakšno novo religijo, nekaj v stilu
http://en.wikipedia.org/wiki/The_Gospel ... ti_Monster

Pa IF NOT in konsekvence tud mankajo, sej veš, dandanes brez grožnje in sile itak ne dosežeš kaj veliko
Recimo slika najbolj cute belga zajčka ever in obljuba da ga bomo zaklali in pojedli če ne ugodijo zahtevam v roku XX.YY.ZZZZ
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a Marjo » 15 Jun 2012 07:30

Pa še internet dostop bi bil kul, da se da prečekirat kdo je napisal zadnji komentar in če je treba kaj pokomentirat ... ...pa kako slikco prilepit, da se vidi kako smo lepi.
-INTERNET
+KABERNET
Uporabniški avatar
Marjo
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 15 Jun 2012 07:40

sam to je res nesprejemljivo da prideš do koče in ni WI-FI-ja ! in pol moraš čakat ko budalo da ti odpre facebook ker ni NITI 3G-ja !!! barbarstvo ! pa kje/kdaj smo !?

aja pa vsaj WC-ji v kočah bi morali bit odprti 24/7 da se lahko poserjem kot človk v 21.stoletju, fuck off res
pa avtomat za pivo naj postavi Laško, če majo dnar za sponzorirat tiste brezvezne table lahk tud avtomate za pivo nastavjo

Mislm da je jasno kdo naj bo generalni sekretar tistega PZS-ju enokovrednega "organa" (pa de ni bi kdo niti pomislu da bom delu za manj kot tale od borčevske zveze ~2500 neto)
<=
hvala za podporo čau bau <3 u all
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 15 Jun 2012 08:03

No končno zadnjih 5 postov je mal revolucijonarnih, ker zmeraj moraš zahtevat 300% da na koncu dobiš 50.
TINKO
član

OdgovorNapisal/-a Stak » 15 Jun 2012 08:48

Če je tema že zašla v Zonu sumraka:

Registrira se verska skupnost Gorskokolesarska cerkev Slovenije, zdaj so pogoji manj strogi, mislim da je samo 10 članov potrebnih za registracijo.
Verske obrede se obvezno izvaja v naravi, kjer je povezava z Velikim kolesarjem najboljša, obvezen verski pripomoček je kolo.
Svoboda izvajanja verske službe pa je ustavno zagotovljena kategorija. :D
http://www.sdrock.com/ministries/mountainbike/
http://sl.wikipedia.org/wiki/%C5%A0aljivo_verstvo

V imenu Velikega in malega kolesarja in svetega CO2.
Howgh.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a stres » 15 Jun 2012 10:56

ja , planince ja strah ker počasi izumirajo,.....hi,hi,..

lp.
Slika
Uporabniški avatar
stres
član

Kraj: wajdušna

OdgovorNapisal/-a Guarana » 15 Jun 2012 11:13

@stak

Sej to bi najbrž dejansko delovalo.
Tudi če vzamemo stara pravilo, 100 komadov že dobimo, da se včlani v našo versko skupnost... in kot si napisal, po ustavi nam mora biti to omogočeno.

Sej ne da bi mislil resno, sam isti slovenski zakoni, ki zgornje omogočajo, kolesarjenje prepovedujejo... požvižgam se na take zakone.

In to kar je Stres napisal tudi drži.
Saj old school planincev skoraj ni več (vsi jih imajo vsaj 50 na grbi), mlajši so hard core alpinisti, al pa hribov še pogledajo ne.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a higor77 » 15 Jun 2012 11:24

Če se grejo planinci psihološko foro in nabijajo neke domače tablice samo zato, da lahko potem vsi težijo, potem predlagam kontra!
Pa da vidmo, kdo jih več našraufa :twisted:

Pa čeprav sem proti vsakemu 'onesnaževanju' z tablami.

LP
Priponke
no_hiker.GIF
no_hiker.GIF (6.1 KiB) Videno 42507 krat
higor77
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 15 Jun 2012 12:11

kdo je rodu tega heretika ?
ne bomo šraufali tabl po gozdu, amen
in nismo proti vsem, samo proti tistim ki niso z nami :mrgreen:
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a higor77 » 15 Jun 2012 12:48

_Alex_ napisal/-a:kdo je rodu tega heretika ?
ne bomo šraufali tabl po gozdu, amen

Točno to. Ne bomo šraufal zato se naj odstranijo tudi vse nezakonite, domače fake table iz gozdov. To je smisel vsega.

Če te zanima, kdo me je rodil.... Odg.: Mama. In srčno upam, da je tebe tudi.
higor77
član

OdgovorNapisal/-a _Alex_ » 15 Jun 2012 12:55

joke je bil ... "heretik" ...
a zgubiste humor z registracijo :mrgreen: ?

/ojoj vidm da je herezija močna ... en že tiska nalepke

(v bistvu pripravlja podlago za false flag operacijo .... oni postavijo tablo za prepoved kolesarjenja, mi jih prelimamo z nalepkami za dovoljeno kolesarjenje, "oni" table uničijo ... teroristi ... udri po siromaku, s teroristi se ne pogaja, ne poznajo dialoga)
Uporabniški avatar
_Alex_
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 15 Jun 2012 13:30

https://picasaweb.google.com/1101842460 ... 0292734370
Zdej pa sam še čakam da kakšno pot dovolijo, ker drgač bom kar eno svojo polimal pol pa bo kar bo.
TINKO
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 15 Jun 2012 14:04

Tinko, ne vidi se, popravi povezavo.
Uporabniški avatar
BOR-M
član

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov