Bedasta resnica

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Bedasta resnica

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 20 Okt 2012 12:38

http://borut.blog.siol.net/2012/10/12/neprijeta-resnica/

Kaj nihče ne bere Planinskega vestnika?
Nikolaj
član

Re: Bedasta resnica

OdgovorNapisal/-a Ortelius » 20 Okt 2012 21:00

Nikolaj napisal/-a:http://borut.blog.siol.net/2012/10/12/neprijeta-resnica/

Beremo, zakaj vprašaš? Ampak ta članek je tako zmedeno napisan, da sem ga ob koncu branja namerno takoj izrinil iz svojega pomnilnika, da naredim prostor za bolj pametne stvari.
24 hours in a day.... 24 beer in a case.... Coincidence?
Uporabniški avatar
Ortelius
član

Kraj: Tacen

OdgovorNapisal/-a Buschi » 20 Okt 2012 21:10

Hvalabogu ni noter motoriziranih planincev...
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a žabar » 22 Okt 2012 13:16

Tud jaz nisem zmogel razbrat, kaj avtor sploh misli s svonim pisanjem. Pa sem se bal, da se malo tumpast... :oops:
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 22 Okt 2012 13:25

Hoho, članek je nasprotno zelo premišljeno napisan. Le vi ga ne razumete. In ga ne morete ker smo bajkerji.
Predstavljaj si, da si pohodnik. Pa še enkrat preberi članek. Ni več zmedeno, ampak zelo jasno kaj je sporočilo članka.

Hint:
Če ti je preveč prebrat in razumet, preglej samo slike. In če ne razumeš, preberi še komentarje ob slikah. Dovolj jasno povedo menenje o alpinistih, padalcih, motoristih, zmajarjih, gobarjih in vsem podobnem, s čemer avtor meče pesek v oči. Get the point? Poglej slike. Kako zanimiva in privlačna vam je slika, pod souporabo poti in pa kolesarski vrh?

Zelo premišljen roman je napisal, z čisto jasnim ciljem. Za pohodnike.

Pa malo offtopic:
Pa planinski vestnik bi lahko končno preimenovali v slovensko besedo. Planina je hr-srb izvora. Pri nas je gora. Pa pustimo to, ker pol bi imeli gorska društva.
Amapk ob planinskih društvih smo smo pač planinski kolesarji? To pa ne, boste rekli. Ja saj pol pa ni problema, mi gremo v gore gorsko kolesarit, oni pa v planine ker so planinci. Se ne bomo srečali ;)
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Had666 » 23 Okt 2012 19:38

zdaj še pa reči da je Velika planina hrvaška pa dobiš eno ornk rogovilo med špice :D
Uporabniški avatar
Had666
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 24 Okt 2012 15:37

Nikolaj napisal/-a:http://borut.blog.siol.net/2012/10/12/neprijeta-resnica/

Kaj nihče ne bere mtb.si?
http://www.mtb.si/novice/994-tahitre-enduro-cerkno-in-neprijetna-resnica-o-mtb.html

Jaz se tudi nisem preveč ukvarjal z njim. Saj ima kakšno na mestu, parkrat se pa močno v rit ugrizne.
http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a BoulyB » 24 Okt 2012 18:27

Had666 napisal/-a:zdaj še pa reči da je Velika planina hrvaška pa dobiš eno ornk rogovilo med špice :D

:lol: :lol: :lol: o-o
Uporabniški avatar
BoulyB
član

Kraj: Ljubljana Črnuče

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 24 Okt 2012 20:44

Kaj sta pametna? :D Planina je sl. izraz za visokogorski travnik, pašnik.
Ok resno, sem napisal pri "planinskem društvu" da je offtopic. Nisem nek slavist, pa tudi se mi ne da korena in izvora beseda planina iskat.

Pa saj lahko lepo rešimo: planince na planine (saj to niso neke resne gore, ali pač?),
nas gorske kolesarje pa v gore. Vidiš, rešeno.
Avtor onega prispevka pa "dobro muti". Ja in se v rit ugrizne tu in tam.
Toda "pravi" gorjanci, ops planinci tega ne bodo opazili.

Sem pa šele sedaj uvidel, da je "planinski vestnik". Halo a ni tudi "vestnik" hrvaškega izvora? Haha, čisto južno revijo imajo.
Gorske novice. E pa valjda pravi slovenac puno bolje bere planinski vestnik. Jer ima tradiciju. Nije ga slomilo ništa, ne prije, ne posle svetskog rata.
:mrgreen:

Sarkazem off. :lol:
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 24 Okt 2012 21:52

Bruny ti pa ne ločiš kaj je pomen besede in izvor besede, ali?
Pa kot rečeno: nisem slavist, samo na glas razmišljam.
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 25 Okt 2012 05:52

Kot tipično Slovenci polemizirate o oslovski senci. Ko je Planinski vestnik nastal, je bil slovenski jezik drugačen kot je danes. Ime sploh ni pomembno. Planinski vestnik sem izpostavil zato, ker sem dotični članek najprej prebral tam

Mene bolj moti to, ker visoki funkcionar organizacije, ki ima pod svojim okriljem tudi turne kolesarje, vzpodbuja nestrpnost, javno navaja neumnosti in piše bedastoče, obenem pa uživa velik ugled med člani PZS.
In če Peršolja tako napiše, potem že tako je.

Tovrstni izpadi so se že dogajali pred nekaj leti. Takrat je predsednica PD na seji izpostavila, da pa so na neki seji imeli tematiko o MTB, in da je to škodljivo, in da smo zato (v planinskem društvu) proti MTB. Jaz sem malo debelo pogledal, potem pa sem prisotne vprašal, koliko jih je že gorsko kolesarilo, ali srečalo kakšnega kolesarja kje v gorah, ali opazilo kakšno škodo/ nevarnost. Pa ni bilo odgovora.

Zato še enkrat, očitno ima Peršolja težave s sabo in dojemanjem dogajanja okrog sebe, žal pa je vseeno prilezel do neke avtoritete v krogih PZS, in lahko ima njegovo mnenje veliko vpliva na razmišljanja "navadnih" planincov, ki itak ne vejo, zakaj se gre, ampak ker je Peršolja tako rekel, bo pa že tako prav.

Zato sem tudi pričakoval kakšen pameten komentar, ne pa prepucavanja ali smo gori ali na planini.
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 25 Okt 2012 12:14

Ma ja, Nikolaj imaš popolnoma prav. Sem malo offtopc naredil, oprostite mi.
Se 100% strinjam s tabo; nisem si pa sploh mislil da se bo kdo spotaknil ob moje offtopic pisanje. Celo napisal sem offtopic, pa nihče ne razume hecanja.

Nazaj na temo:
Na peršoljevem blogu sem napisal:

g.Peršolja bi lahko namesto pristranskega dramatiziranja napisal preprosto (in po resnici): ne maram gorskih kolesarjev.
V naravi se vedno vzpostavi ravnovesje. Tudi na planinskih poteh se je, še predno so začeli posamezni zagreti pripadniki planincev kuriti grmado za čarovnice. In tudi srednii vek ter inkvizicijo smo preživeli.
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 14 Nov 2012 14:49

Ni si težko predstavljati nekoga, ki se v potu svojega obraza peš spravlja k cilju, pa ga za hrbtom na tehnično dodelanem gorskem kolesu dohiteva sanjska mladenka iz športnega kataloga

Zdej nevem, kaj je hotel človek s tem stavkom povedat, sprva nakazuje na sumljivo spolno usmerjenost avtorja, mogoče bi še razumel če bi članek napisala gospa poznih srednjih let, ker ji gre na živce ko se njen mož vsakič ko gresta v hribe ozira za ritkami gorskih kolesark ki jih prehitevajo... :lol:

Nekoliko neroden primer(ampak, saj je cel članek tak), glede na to da je neprijetno srečanje ponavadi možno izključno ko se kolesar spušča. Evo zadnič sem šel po dolgem času na slavnik peš 8) , v družbi z starimi znanci in nekaj njihovih 3-10 let starih otrok. Glede na to da je bila sobota, je bilo pohodnikov res veliko in bi se, če bi šel kolesarit, raje odpravil na drugačno turo. Ampak kar nekaj se jih je našlo, ki so lepo počasi mimo nas pedalirali navzgor in se kasneje spuščali. Srečanja so bila meni samoumevna- pač se umakneš, nevem kaj je nekaterim tako težko naredit korak vstran in se umaknit skupini kolesarjev ki se spušča, z enimi smo se tudi zadebatirali in se hitro našli, saj se pohodniki ponavadi ne umikajo... vse lepo in prav, dokler na nekoliko nepreglednem odseku nista priletela 2 norca v polni DH bojni opremi in oplazila ter skoraj zbila kolegovo 4 letno hčer, seveda se nista ustavila, najbrž niti razumela da bi karkoli naredila narobe... halo?! Bi se vsaj ustavla in se opravičla, ampak ne, mulcem je blo vseskupaj verjetno smešno in sta bla že 100 metrov naprej, preden je tamala sploh dojela kaj se je zgodilo. :mad:

Še toliko bolj me tovrstni tipi jezijo, ker zaradi njih pademo v slabo luč vsi ostali. Mislim, da se v soboto popoldne v bližnji lokaciji najde miljon drugih varjant, ne ravno slavnik in pot v podgorje, kjer se da sproščat adrenalinske užitke. Je treba tudi med nami naredit čistko in določenim ljudem dopovedat da se na planinski poti, posebej v času ko se ve, da je obiskana, ne sme vozit na polno... ker pač ljudje ki hodijo v hribe peš imajo lahko s sabo pse in otroke, za katere ne gre pričakovat da se bodo umaknili takoj ko zaslišijo da nekaj prihaja.

Tako da gre jezo planincev razumet. Mogoče je doživel tovrstno srečanje. Vsekakor si pravi planinci in pravi kolesarji nismo v napoto, če razmišljamo s trezno glavo. Pri prvih so ponavadi problematični res tisti "meščani", ki jih enkrat tolko odnese v hribe, v naših vrstah pa predvsem mladina oziroma tisti procent, ki določenih stvari pač ne dojame. In takšni naj dneve raje preživljajo v bajk parkih in osamljenih gozdnih progah, kot da zahajajo na planinske poti... simple as that... ne bodimo si po nepotrebnem v napoto :)
Vitto1
član

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov