Včerajšnji posvet o problematiki voženj v naravnem okolju

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Včerajšnji posvet o problematiki voženj v naravnem okolju

OdgovorNapisal/-a Marjo » 21 Jun 2013 07:30

Spodaj je link do poročila o posvetu.

http://www.pzs.si/novice.php?pid=8317

Kar zanimivo. Vsi "monopolisti" na enem kupu pa še policiste so imeli za družbo.

Jaz sem še vedno mnenja, da so nabolj uničujoči posegi v okolje posledica slabe prakse gozdarjev in kmetov, porem jim sledijo vozniki motornih vozil (rekreativci, "rekreativci", lovci, ribiči, gobarji...). Seveda tudi drugi uporabniki delajo škodo okolju a je ta v primerjavi z drugimi praktično zanemarljiva (konjeniki, kolesarji, pohodniki, gobarji, ribiči, lovci, ...).
Potem je še problematika gradnje novih poti in poligonov, ki je zadeva zase (spet ista banda, gozdarji, kmeti, planinci, konjeniki, kolesarji, lovci, ribiči, ...)

Na žalost ugotavljam, da vsak od zbranih gleda le na svoje interese in če jih gledamo v preseku je sporočilo le eno, NOBEDEN NOČE DELITI PROSTORA S KATERIM UPRAVLJA in vsi se postavljajo na vkope. Če pa gledamo na njihova "priporočila za ohranjanje narave" v preseku pa hitro ugotovimo, da ne bo dovojeno skoraj nikjer.

PZS (natančno ga. Irena Mrak, Komisija za varstvo gorske narave, PZS) pa se je očitno osredotočila samo na gorske kolesarje in jih drugi sploh ne motijo. Toliko o varovanju narave...
-INTERNET
+KABERNET
Uporabniški avatar
Marjo
član

Re: Včerajšnji posvet o problematiki voženj v naravnem okolj

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 21 Jun 2013 08:54

V bistvu bo še najboljše, če se nič ne spremeni.
Na koncu bojo le kazni precej višje in pa kot kaže bojo res dali raznim amaterskim naravovarstvenikom pooblastila da nas lovijo.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Bastardo » 21 Jun 2013 09:34

Upam, da ne bodo hiteli in sprejemali nekih zakonov in dolocil na hitro, cez noc, kot je to pri nas v navadi... Potem so pa rezultati taki, da bi lahko koga po zdravju vprasal...

...ter ustvariti pogoje, da se ekstremne dejavnosti izvajajo na manjših površinah, ki na okolje vpliva nimajo oz. je vpliv minimalen; ter določiti te površine...

Bo tako, kot je bilo s skate parki nekoc v moji okolici? Ko smo bili BMX-erji, skejterji in inlinerji cisto vsem v napoto, ko pa smo prosili za par kvadratov, kjer bi si lahko uredili skate park z lastnimi financami in delom, pa smo med vrsticami bili oznaceni za "drhal, ki jo je treba spraviti z nasih ulic"... Zadeva se je resila za silo sele cca 12 let po tem...

Ja, vem, v tem primeru je govora o naravi in naravnem okolju, ampak ce bodo tako zagnano resevali zgoraj citirano problematiko, kot so jo v tistem primeru zgoraj, bo to se cel zur...

Tu pa se pojavi se vprasanje, kaj tocno je to "ekstremna dejavnost". Za kako staro mamo je ekstremno ze to, da se s kolesom peljes po makedamski cesti (ker je kolo pac narejeno za dostojno voznjo in za k masi, anjede?), za marsikaterega Tablasa pa ze lazji DH ne predstavlja vec nic kaj ekstremnega. Imam pa obcutek, da bi znali vsakrsno voznjo s kolesom, ki ni po "pravilih izpred 50 let", oznaciti za ekstremno. E, v tem primeru pa smo ga naspukali ze ob XC ali AM izletih...

Ampak upanje umre predzadnje (zadnji umrejo scurki)!
Don't try to turn me into something I don't want to be - you'll be the one suffering in the end...
Uporabniški avatar
Bastardo
član

Kraj: Žalec

OdgovorNapisal/-a mrd » 21 Jun 2013 10:06

BOR-M napisal/-a:V bistvu bo še najboljše, če se nič ne spremeni.

Yes! Se bom vsaj v miru peljal naprej in še naprej ignoriral v zgoraj omenjen posvet povabljene udeležence (kolikor vem MTB predstavniki niso bili povabljeni) mama narava mi je pa lahko priča, da ne naredim nič kaj več škode kot ostali, ki pa so "primerni".

EDIT: Po ogledu posnetka posveta pa popravim v "ne naredim nič kaj več škode kot ostali (planinci, lovci, gobarji) ali ko sam grem peš". Ja gorski kolesarji smo tudi planinci. Nekateri imamo celo plačano članstvo in izkaznico PZS čeprav je največji absurd, da s tem financiramo organizacijo, ki največ naredi na tem, da nam prepove nadaljnje kolesarjenje v tej obliki.
Zadnjič spremenil mrd, dne 21 Jun 2013 11:24, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 21 Jun 2013 10:33

Sej da te v visokogorju nadirajo neki senilni planinci je eno ... ampak da te sred vasi en hoče z berglo po glavi češ "tle ni cirkus" ... to je pa že too much :mrgreen:

Drgač pa vas že ves svet uči kako šibkejši doseže da mu močnejši prisluhne ... ekstremen terorizem in novačenje mladih :) ni druge variante.
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 21 Jun 2013 11:41

Povzetek in (se ne morem zadržat) nekaj komentarja na mtb.si

http://www.mtb.si/novice/1619-voznja-v-naravi-v-drzavnem-svetu.html
http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 21 Jun 2013 12:16

http://www.youtube.com/watch?v=EjmtSkl53h4

Temu Veseliču častim kurbo da se zjaha. Da mu jebem mater in njegove vlake za kolesarje, preklet zahojenc psihopatski k mi fukne želodec okoli samo ko ga vidim kako govori. Nej gre znamke zbirat in pusti ostale na miru preden ga kdo opomni kaj pomeni NARAVA v vsej svoji svobodi in krutosti.

Ok, sedaj ko sm slišu znanstveno definicijo rekreacije lahko srečen umrem ... trdi celo da nas je na planetu preveč. *PLOSK*PLOSK* tega še sam Hitler ni nikol izgovoru.
Mene dejansko boli želodec ko ga poslušam. 24:00 +

Ne resno ... a se je to res zgodilo, so ti ljudje res to govorili ? Ima še kdo občutek da trpi za hudo obliko The Truman Show sindroma ?

Še najbolj mi gre na kurac ta lovska hinavščina, češ, mi skrbimo za živali itd. Dej pizda zarukana priznaj že enkrat da ti skoraj pride v hlače ko ustreliš žival. Da ne govorimo o odnosu do ostalih živih bitij in vseh fantazij ki pridejo na plan ko zareže skozi dlako v vratu v meso in ji strgaš vratno žilo da ji spustiš kri. Paše ne ko šprica v curkih vroča na tla, če imaš srečo in je mrzlo vidiš še kako se lepo pokadi.
In ta človek se bo zdej skrival za zakonom in meni omejeval vožnjo s kolesom po naravi in me teroriziral tam na samem s puško (sej je dal jasno vedet da so lovski čuvaji državi na voljo) ?

Wau, tale od Planinske zaveze (aja oni čas štejejo od trenutka ko so oni si prilastili eno shojeni pot v hribih naprej) celo vnaprej pove da to kar bo povedala ni v skladu z njenim raciom. Plačaj mi in prodam tvoj drek javnosti. A ona naj bi bila strokovnjakinja al PR služba ?

Gospa lastnica kmetije na koncu tudi nima nobenega problema s planinci in planinsko potjo ki ima soglasje. Zakaj ? Ker tako piše v zakonu :) ?
Če bi pisalo da lahko tudi kolesarji vozijo po njej tudi ne bi imela nobenega problema ? Je potem ne bi več motilo sto (wtf tolko jih ni na dirki po sloveniji) kolesarjev ki se razgleduje okolico na njenem travniku (na vrhu gore? morda bi morali ponovno premislit o nacionaliziaciji? potem bi bila šele zadovoljna ha ).
Ja in kaj še :D potem predlaga pa da naj bi še PROSTOVOLJNI naravovarstveni nadzorniki dobili celo neka policijska pooblastila (saj če jih nimaš tako ali tako ne moreš nobenga kaznovat ker mu ne moreš izrečt ne opozorila, ne ga legitimirat, ne mu odvzet prostosti, ergo je nemogoče izvesti kakršenkoli postopek)

Wau ... in še edini predstavnik kolesarjev pravi da nas bi bilo treba penalizirat in omejit na par vlak. Gremo delat IQ teste in penaliziramo vse ki so pod 130 ker škodijo človeški vrsti in je nesprejemljivo da se še naprej razmnožujejo ?

Glede samoomejitev vzgoje in izobraževanja naj se ukvarjajo raje več sami s sabo in svojimi otroki kot pa "kolesarji". Ker mi nismo neki pod-ljudje ki ne ve da se ne meče odpadkov v naravi, da se ne drvi kot budalo v ljudi na pešpoteh, da se ne vozi na polno v naravi in razrije poti in tako dalje. Če se kdo tako obnaša naj se ga obravnava POSAMIČNO. Sej navadni ljudje v gorah to vedo, samo določeni nadrkanci v teh lobijih niso sposobni tega dojeti.
Naj raje svoje planince, lovce itd. poučijo o komunikaciji, kaj pomeni grožnja po KZ-1, kaj pomeni poškodovanje tuje stvari, kaj pomeni "odvzem prostosti" po ZKP-ju in praksi, predvsem US SC s kjer smo več al manj vse pravne standarde posvojili... gremo dalje ? Širjenje nestrpnosti in pozivanje k nasilju ?
Ampak važno da on razmišlja da bi nekoga ovadil ker napeljuje ljudi k kršenju neke zakonsko vprašljive uredbe.
MA USTRELSE V GLAVO
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 21 Jun 2013 18:07

R4NDOM napisal/-a:Je potem ne bi več motilo sto (wtf tolko jih ni na dirki po sloveniji) kolesarjev ki se razgleduje okolico na njenem travniku

"Več sto" je rekla. Sem jaz tudi pomislil kateri je ta car, ponudnik, ki jih toliko pripelje :mrgreen:
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a PJ » 21 Jun 2013 19:30

R4NDOM napisal/-a:http://www.youtube.com/watch?v=EjmtSkl53h4

Ta video je ze par let moj najljubsi link raznoraznim "ekologom", ko tezijo o triljonu stvari, katere se "ne sme" delati... sploh tistim "ekologom", ki pri sebi ne vidijo tezav in imajo "pooblastilo" da lahko zganjajo hudica in pol, hkrati pa bi radi vsem ostali prepovedali se dihat, ce bi se le dalo.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a havli » 23 Jun 2013 11:24

Vidi se, da so nekateri lobiji močni in zaradi tega zelo vplivni - lovci, ribiči, planinci. Njihova volja se tako bolj upošteva pri pripravi raznih zakonskih določil. In z lahkoto zagovarjajo interese svojih članov po nemotenem uživanju v naravi - mir, spokojnost, nemotenost... Na drugi strani pa je lastnica kmetije iz Kanala povedala, da ravno te močne skupine brez zadržkov (mogoče tudi s posmehom, predvsem pa verjetno z zavedanjem, da se jim pravzaprav nič ne more) delajo ravno oz. tudi to, kar se očita tudi gorskim, turnim kolesarjem - neupoštevanje pravil oz. zakona, uničevanje narave...
Kar se mene tiče, bi tudi jaz rad užival v naravi, tako kot lovci, ribiči, planinci - v miru, brez strahu, da mo bo kdo nadrl, ker se vozim s kolesom (da ne rečem, nastavljal razne žice čez poti...). Glede na to, da smo vsi državljani RS enakopravni, se mi zdi, da je potrebno interese gorskih kolesarjev ravno toliko upoštevati kot interese vseh drugih skupin, združb, organizacij... Tako kot je rekel g. Rovan, tudi kolesarji skrbimo za vzgojo v naših vrstah, ravno tako kot vsi ostali. Se pa vedno najdejo izjeme in se vedno bojo. V vseh skupinah, ne samo pri kolesarjih. Strinjam se, da bi bilo za nekatere oblike kolesarjenja (in vse druge dejavnosti, ki jih imenujejo "adrenalinske") boljše narediti "poligone" :D , ker je to konec koncev tudi za kolesarje (in ostale udeležence) bolj varno.
Predvsem pa morajo vsi ostali souporabniki narave sprejeti dejstvo, da se pač pojavljajo nove oblike rekreacije / gibanja v naravi. In da vsi z enako pravico na kulturen in najmanj obremenjujoč način uporabljamo naravno okolje oz. da si uporabe in "upravljanja" naravnega okolja ne morejo prisvojiti samo določene organizacije oz. interesne skupine.
Če bi se znali kulturno pogovarjati, ne dlakocepiti in bili sposobni nekaj vpogleda v sogovornikova stališča, bi bili že kar nekaj časa vsaj dobro razvita država, ki bi znala ponujati oz. tržiti svoje naravne danosti. In vsi bi bili srečni in zadovoljni, tudi gospa, ki se ji čez dvorišče vozijo kolesarji.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 23 Jun 2013 14:35

Bravo Tomo. Še kdo pomni, kako tečni so bili številni smučarji, ko so za družbo dobili deskarje? In ali je kdo pomislil, kako se bomo počutili mi, če se potem, ko si (teoretično) izborimo enakopravnost, po gozdovih in hribih pojavi naprimer tisoče pogo-stik jezdecev? No, vsaj konzervativci med nami :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Pogo_stick
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a R4NDOM » 23 Jun 2013 15:00

Oh shit high performance pogo sticks .... I wan... i NEED !! one
Slika
Uporabniški avatar
R4NDOM
član

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: fastdown, P_Nut