Osnutek sprememb Zakona o ohranjanjanju narave

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Re: Osnutek sprememb Zakona o ohranjanjanju narave

OdgovorNapisal/-a MarE » 05 Jun 2014 10:28

Surfac napisal/-a:Kot kaže se le premika

odbor je tako na njun predlog sprejel rešitev, s katero se vožnja s kolesi dovoljuje na utrjenih poteh, če temu ne nasprotujejo lastniki ali upravljavci teh poti.

Čas bo pokazal, kakšne so interpretacije te izjave.

Pa kaj vse ti idioti, kriminalci in ostala politična sodrga uporablja za lastno reklamo! Kdo sploh verjame čemurkoli, kar pride iz ljubljanskih pisarn? Včeraj me je klicala neka anketarka in me spraševala koga bi volil. Pa sem jo kar nazaj vprašal, naj mi pove katero vrsto dreka ima najraje.

Marš z vso to nesnago ! Jaz grem na bicikel in me ne briga nič drugega.

LP,
nevolilec Mare
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a MatTo » 06 Jun 2014 08:21

MarE napisal/-a:
Surfac napisal/-a:Kot kaže se le premika

odbor je tako na njun predlog sprejel rešitev, s katero se vožnja s kolesi dovoljuje na utrjenih poteh, če temu ne nasprotujejo lastniki ali upravljavci teh poti.

Čas bo pokazal, kakšne so interpretacije te izjave.

Pa kaj vse ti idioti, kriminalci in ostala politična sodrga uporablja za lastno reklamo! Kdo sploh verjame čemurkoli, kar pride iz ljubljanskih pisarn? Včeraj me je klicala neka anketarka in me spraševala koga bi volil. Pa sem jo kar nazaj vprašal, naj mi pove katero vrsto dreka ima najraje.

Marš z vso to nesnago ! Jaz grem na bicikel in me ne briga nič drugega.

LP,
nevolilec Mare

Tudi če bi delil načelno mnenje z zapisanim, bi uporabljal svoji izobrazbi in staležu bolj primerno izrazoslovje. Prvič zato, da vsem (kolesarskim) (nadebudnežem) pokažem, da mi tudi v času takšne ali drugačne krize 'ne pade veriga z zobnika'. In drugič zato, da taistim, vključno z vsemi ostalimi, ki so v pogonu za omenjene spremembe, izkažem dodatno podporo ter jim izrazim spoštovanje za njihov trud.
Bref.

MatTo
Uporabniški avatar
MatTo
ex giantxcx

Kraj: Ljubljana-Bruselj

OdgovorNapisal/-a orlytm » 09 Jun 2014 07:23

MatTo napisal/-a:Tudi če bi delil načelno mnenje z zapisanim, bi uporabljal svoji izobrazbi in staležu bolj primerno izrazoslovje. Prvič zato, da vsem (kolesarskim) (nadebudnežem) pokažem, da mi tudi v času takšne ali drugačne krize 'ne pade veriga z zobnika'. In drugič zato, da taistim, vključno z vsemi ostalimi, ki so v pogonu za omenjene spremembe, izkažem dodatno podporo ter jim izrazim spoštovanje za njihov trud.
Bref.

MatTo

:this: !!
Fear is in the Eye of the Beholder. Don't let it be you.
Uporabniški avatar
orlytm
član

Kraj: Bohinjska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Buschi » 09 Jun 2014 14:50

Drgač bi pa ta naša Lenčica lahko dala pobudo ali predlog, saj se je pod njeno vladavino na novo sprejemal ta kurčev zakon.
Banda pokvarjena!

P.S.: Ker se bo takoj vsul plaz, da sem levi, pa desni...nič od tega nisem. Ne hodim na volitve, nimam pojma kdo je kakšen minister...ker me boli ud za to bando kradljivo.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Jun 2014 08:30

Buschi napisal/-a:Ne hodim na volitve, nimam pojma kdo je kakšen minister...ker me boli ud za to bando kradljivo.

Bravo. Prislužil si si zlato ignorantsko značko. Naj ti lepo sveti na prsih.

V prihodnje ti predlagam, da resno premisliš o svojem odnosu do sistema, v katerem živiš in ki tebi ter tvojim bližnjim kroji življenje.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a havli » 10 Jun 2014 10:13

A lahko tud js dobim to značko?

Nekateri s(m)o tukaj malce dlje kot drugi. Ravno toliko, da s(m)o se udeleževali protestov JBTZ, se spomnimo obljub o svoji lepi novi državi, s(m)o se moralno in / ali kako drugače angažirali na začetku...
In potem, ko vidiš, da smo s pridno udeležbo na volitvah ponosno izbirali same bebce, ki so nam s svojim delovanjem zjebal državo, potem razumem Mareta in Bušija in še koga njune / naše generacije, zakaj je ketna padla z zobnika, zakaj tak "nastop" na forumu, zakaj ne hodimo več na volitve, referendume...

Ker nam je dopizdil!!! Ker so ciklično samo lepe besede, povolilna uresničitev pa NIČ!!!

Če maš značke, nared slovesnost ob podelitvi. Bom tamalo nažicu, da bo Zdravljico zapela, tavelka bo kašno pesmico zrecitirala, čist tamauga bom pa brez plenic prpelu, tko da se bo mal za kontro na vse skupi po...delal. Značko bom z veseljem nosil, Tomaž nam bo majce naredu, pa še za kapce, klobuke, dežnike, obeske... se lahko zmenmo. Če nas bo velik, zrihtam še medicinsko ekipo!

P.s.
@admin: če ne sodi sem, prosim zbriši. Če sem politično ali kakorkoli drugače nekorekten, me daš lahko tudi na hladno.

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a PJ » 10 Jun 2014 10:26

havli napisal/-a:Ker nam je dopizdil!!! Ker so ciklično samo lepe besede, povolilna uresničitev pa NIČ!!!

Tocno to! Ker imam obcutek, da nas je kar nekaj takih, kar zacni rihtati medicinsko ekipo :)
Drugace pa, politika gor ali dol... "ignorantstvo" je tudi del udelezbe... pac pokazes da nihce od teh nima tvoje podpore. Res da se ne sekirajo prav veliko zaradi tega (razen mogoce nekateri pri zadnjem referendumu), ampak jaz se pa tudi ne, ker ce bi volil enega ali drugega bi bila stvar enaka, saj so vsi isti in tako na zalost ni opcije "pojdi pa izvoli boljsega". Tako lahko vsaj recem, da ne delajo svinjarij z mojo podporo.
In tudi tole sedaj je, vsaj kar se mene tice zgolj in izkljucno nabiranje glasov. Par let so imeli opcijo stvari izboljsati in kaj so naredili? Cisto nic! Sedaj ko je treba dobiti par glasov vec, bodo pa obljubili vse... in ce se jim zares obnese nabiranje glasov, bodo ze cez mesec ali dva, ko bodo pac izvoljeni, ponovno pozabili na vse skupaj. Tako da od teh super idej ponovno ne bo nicesar.
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Jun 2014 10:41

havli napisal/-a:A lahko tud js dobim to značko?

Nekateri s(m)o tukaj malce dlje kot drugi. Ravno toliko, da s(m)o se udeleževali protestov JBTZ, se spomnimo obljub o svoji lepi novi državi, s(m)o se moralno in / ali kako drugače angažirali na začetku...
In potem, ko vidiš, da smo s pridno udeležbo na volitvah ponosno izbirali same bebce, ki so nam s svojim delovanjem zjebal državo, potem razumem Mareta in Bušija in še koga njune / naše generacije, zakaj je ketna padla z zobnika, zakaj tak "nastop" na forumu, zakaj ne hodimo več na volitve, referendume...

Ker nam je dopizdil!!! Ker so ciklično samo lepe besede, povolilna uresničitev pa NIČ!!!

Če maš značke, nared slovesnost ob podelitvi. Bom tamalo nažicu, da bo Zdravljico zapela, tavelka bo kašno pesmico zrecitirala, čist tamauga bom pa brez plenic prpelu, tko da se bo mal za kontro na vse skupi po...delal. Značko bom z veseljem nosil, Tomaž nam bo majce naredu, pa še za kapce, klobuke, dežnike, obeske... se lahko zmenmo. Če nas bo velik, zrihtam še medicinsko ekipo!

P.s.
@admin: če ne sodi sem, prosim zbriši. Če sem politično ali kakorkoli drugače nekorekten, me daš lahko tudi na hladno.

Lpt.

vsakdo, ki misli, da se je z volilno abstinenco in pišmeuhovskim odnosom do politike, dvignil nad njo in posledično misli, da ga ta stvar ne zadeva, ker v preteklih izbirah nikoli ni dobil 100% tistega, kar je sam mislil, da želi, si definitivno zasluži zlato ignorantsko značko. Če ti padeš v ta kriterij ali ne, preceni sam ...

predlagam pa, da si prej pogledaš še prispevek, ki štarta pri 46:05 tega posnetka:
http://4d.rtvslo.si/arhiv/studio-city/174279736

----------
z abstinenco in ignoranco bomo samo nadaljevali prosti pad proti dnu. Izbira je. Potrebno pa je pogledat globje od volilnih soočenj teden pred volitvami. Če boste pred volitvami še enkrat zamahnili z roko, boste najbolj pomagali ravno tem, ki jih prezirate in ki so nas pripeljali v tale drek. Think about it.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Jun 2014 10:50

PJ napisal/-a:... "ignorantstvo" je tudi del udelezbe... pac pokazes da nihce od teh nima tvoje podpore.

ne drži. ignorantstvo tega tipa je predvsem voda na mlin političnim manipulatorjem vseh političnih barv, ki so sistem postavili tako, kot jim ustreza. Ko ne greš na volitve, storiš točno to, kar oni želijo in potrebujejo za svoj obstanek.

če mislite, da smo že na dnu, se hudo motite in če mislite, da je manj slaba izbira od zelo slabe izbire, nepomembna razlika, vse skup še enkrat (ali večkrat) zelo resno razmislite. Za izostritev slike poglejte čez kakšno mejo ... recimo madžarko, pa ukranjinsko, če se omejim samo na najbolj aktualne, nam najbližje.

Tako da od teh super idej ponovno ne bo nicesar.

jap ... če boste pomagal, da nas še naprej za jajca vlečejo demagoški manipulatorji brez občutka za človečnost, bo to še naprej držalo. Ni pa nujno, da je tako.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 10 Jun 2014 10:56

Na volitve je treba hodt, ne ga srat.
http://www.mladina.si/156577/idiot/
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a zabukowski » 10 Jun 2014 11:01

V moji "karieri" sem v najboljši veri volil praktično vse politične opcije (ne glede na barvo in stran neba), v dobri veri sem jim verjel ko so mi obljubljali vse živo.

Začuda je bil rezultat vedno isti, ne glede na to kdo je zmagal ... torej slabše in slabše, predvolilne obljube pa so postale in ostale znanstvena fantastika.

Torej, kdo mi lahko zameri in ugovarja, če mislim da ne glede na to katera politična opcija zmaga, ne bo čisto nič bistveno drugače ? Politika pač ... služba kot služba ... pa še dobro plačana.

Z veseljem sprejmem "ignorantsko značko" in ne grem na volitve - ker mi je čisto vseeno kdo bo zmagal in se mi vsi skupaj totalno GNUSIJO.

Prvi zmagovalec volitev, ki bo Sloveniji prinesel občuten napredek in izboljšave na pomembnem področju ... ta bo od takrat naprej dobival moj glas.

Sicer pa alkohola pijem zanemarljivo malo in imam precej trezen pogled na stanje, imam pa tudi precej izkušenj, ki so zlata vredne.

Pa veliko sreče na volitvah!
Uporabniški avatar
zabukowski
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 10 Jun 2014 11:09

orlytm napisal/-a:ne drži. ignorantstvo tega tipa je predvsem voda na mlin političnim manipulatorjem vseh političnih barv, ki so sistem postavili tako, kot jim ustreza. Ko ne greš na volitve, storiš točno to, kar oni želijo in potrebujejo za svoj obstanek.

Sicer verjamem da bo nekomu kmalu zavrelo pa bomo vsi skupaj koncali na hladnem pa vseeno... Ce bi zivel v idealnem svetu bi se strinjal s teboj, ker pa ne zivimo tam, pac pa v nasi preljubi Sloveniji pa mi ni cisto jasno, kaj bi resil s tem, ce bi sel na volitve. Enega ne bi volil, ker je ze nekajkrat pokazal kako se stvarem streze, drugega ne bi volil, ker je bil prav tako ze nekajkrat na oblasti in pokazal kako se stvarem streze, tretjega ne bi volil, ker je bil skoraj vedno zraven in je pokazal kako se stvarem streze. Torej mi ostane kaj? Da oddam neveljavno glasovnico? S tem sem dosegel kaj? Isto kot ce pac ne grem. Razen ce bi moral na vsak nacin voliti nekoga, ampak problem je ker ni slabe in slabse opcije ampak so vse isto slabe...
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a MatTo » 10 Jun 2014 11:15

orlytm napisal/-a: V prihodnje ti predlagam, da resno premisliš o svojem odnosu do sistema, v katerem živiš in ki tebi ter tvojim bližnjim kroji življenje.

Se podpišem.
Predno napišemo kaj sočnega, se vprašajmo, kaj s takim načinom izražanja govorimo (tudi o sebi) predvsem nadebudnim bralcem ali celo članom svoje družine? Kakšne vrste nauk lahko potegnejo iz tega?

Da je v primeru, ko se strga veriga ali postane klanec neznosen, bolje vreči kolo v koruzo kot aktivno pristopiti k reševanju problema in klanec z dodatno vztrajnostjo tudi premagati?!

In 'takele' pravijo staroste Table kolesarskim nadebudnežem, in istočasno kot očetje svojim otrokom vcepljajo v glavo disciplino pri učenju in dobršno mero potrpežljivosti ter vztrajnosti v življenju nasploh?!
Dajmo pozitivni vzgled mladim in aktivno podporo tistim, ki jim ni vseeno. To je najmanj, kar lahko naredimo.
Uporabniški avatar
MatTo
ex giantxcx

Kraj: Ljubljana-Bruselj

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Jun 2014 11:18

zabukowski napisal/-a:Začuda je bil rezultat vedno isti, ne glede na to kdo je zmagal ... torej slabše in slabše

si čist ziher v to? Nikol ni blo nič drugače, kot danes, ko nas fura največji ološ od politikantov? Think again.

ker mi je čisto vseeno kdo bo zmagal in se mi vsi skupaj totalno GNUSIJO.

zelo slabo.
kako prideš do tega, da se ti gnusi nekdo, ki še nikoli ni deloval v politiki?

Tak odnos ni popolnoma nič drugega kot ekstremna intelektualna lenoba, ki si jo opravičuješ s precej za lase privlečenim posploševanjem.

Prvi zmagovalec volitev, ki bo Sloveniji prinesel občuten napredek in izboljšave na pomembnem področju ... ta bo od takrat naprej dobival moj glas.

Am ... ja ... probimo tkole: ali greš na bicikel tudi samo na tako turo, kjer si 100% prepričan, da se boš peljal po pravljični potki od vrha do dol, ali greš mogoče kdaj na kako turo, za katero nisi ziher, če ne boš mogu vmes bicikl malo tudi nosit čez skale, zato, da se boš mogoče en kratek del zares peljal po pravljični potki? All or nothing princip, drugo ne šteje, al kako?

imam precej trezen pogled na stanje

oprosti, ampak ne kažeš tega.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a zabukowski » 10 Jun 2014 11:25

orlytm napisal/-a:
zabukowski napisal/-a:Začuda je bil rezultat vedno isti, ne glede na to kdo je zmagal ... torej slabše in slabše

si čist ziher v to? Nikol ni blo nič drugače, kot danes, ko nas fura največji ološ od politikantov? Think again.

ker mi je čisto vseeno kdo bo zmagal in se mi vsi skupaj totalno GNUSIJO.

zelo slabo.
kako prideš do tega, da se ti gnusi nekdo, ki še nikoli ni deloval v politiki?

Tak odnos ni popolnoma nič drugega kot ekstremna intelektualna lenoba, ki si jo opravičuješ s precej za lase privlečenim posploševanjem.

Am ... ja ... probimo tkole: ali greš na bicikel tudi samo na tako turo, kjer si 100% prepričan, da se boš peljal po pravljični potki od vrha do dol, ali greš mogoče kdaj na kako turo, za katero nisi ziher, če ne boš mogu vmes bicikl malo tudi nosit čez skale, zato, da se boš mogoče en kratek del zares peljal po pravljični potki? All or nothing princip, drugo ne šteje, al kako?

imam precej trezen pogled na stanje

oprosti, ampak ne kažeš tega.

Vidim da imaš na vsako stvar odgovor ... in domnevam da si pristaš določene politične opcije, ki bo kandidirala na volitvah ...

Sorry, res me ne prepričaš ... poleg tega da imam trezen pogled (ki ga sicer zanikaš), si pozabil na moje izkušnje ;)

In karavana gre dalje.
Uporabniški avatar
zabukowski
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Jun 2014 11:28

PJ napisal/-a:... mi ni cisto jasno, kaj bi resil s tem, ce bi sel na volitve. Enega ne bi volil, ker je ze nekajkrat pokazal kako se stvarem streze, drugega ne bi volil, ker je bil prav tako ze nekajkrat na oblasti in pokazal kako se stvarem streze, tretjega ne bi volil, ker je bil skoraj vedno zraven in je pokazal kako se stvarem streze. Torej mi ostane kaj? Da oddam neveljavno glasovnico?

ostanejo ti še četrti, peti, šesti, sedmi, itd... tisti, ki še nikol niso bli zraven in ki še niso pokazal kako se stvarem streže!

je pa res, da je potrebno mal več truda, da jih spoznaš in da razumeš, s kakšno idejo bi gradili naš skupni jutri, ker jih stara falanga v navezi s svojimi podrepniki v medijih, uspešno izločuje iz tekme. Ker se ti ne ljubi pobrskat za informacijami in vse skup resno premislit, tudi ti pomagaš tej isti stari falangi, katero preziraš.

problem je ker ni slabe in slabse opcije ampak so vse isto slabe...

ne drži.
Zadnjič spremenil orlytm, dne 10 Jun 2014 12:03, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Jun 2014 11:46

zabukowski napisal/-a:Vidim da imaš na vsako stvar odgovor ... in domnevam da si pristaš določene politične opcije, ki bo kandidirala na volitvah ...

oh ... kako napačno vidiš ... nimam na vsako stvar odgovor, daleč od tega. Več kot vem, bolj mi je jasno, da vem malo.
Se pa potrudim, da odgovor poiščem, če me nekaj zanima oz. če vem, da bo to, tudi če mene osebno ne zanima najbolj, v prihodnosti krojilo moje življenje.

domnevno politično etiketiranje si pa zatakni za uhelj ... sem tip človeka, ki se izraža odkrito in jasno ... ne pišem med vrsticami. Ne išči nekaj, česar ni. Potrudi se, da boš razumel zapisano ...

Sorry, res me ne prepričaš ... poleg tega da imam trezen pogled (ki ga sicer zanikaš), si pozabil na moje izkušnje ;)

lej, to, da marsikoga verjetno nikoli ne bom uspel prepričat v to, da začne uporabljat možgan, meni ni dovolj dober razlog, da ne bi poizkusil.

po tu zapisanem nimaš trezen, pač pa pogled vdan v usodo.

Izkušnje .. hehe .. to pa si prava posebnost ... večina ljudi namreč hodi po svetu brez izkušenj, a?
Precej narcisoidno, bi lahko rekel ... ;)

In karavana gre dalje.

drži! karavana gre v vsakem primeru dalje. Po kateri poti in s kako hitrostjo pa je tisto, na kar je mogoče vplivat.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a Guarana » 10 Jun 2014 11:55

Smo konkretno ven iz teme, pa vendar...

Tisti, ki govori, da so vsi isti, in je ne glede na to kdo je na pozicijah vedno enako, je ali slep ali zabit ali ima interes tako govoriti.

To da vsi skrbijo za svojo rit je jasno, takih ki ne znajo najprej poskrbet zase niti nočem na oblasti. Je pa velika razlika, kako se ob tem urejajo stvari ki na naše življenje dejansko vplivajo in če v zrelih letih tu ne vidiš razlik, to pove veliko več o tebi kot o politiki.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Jun 2014 12:02

Guarana napisal/-a:Smo konkretno ven iz teme, pa vendar...

se mi zdi, da niti nismo tako zelo ven iz teme. Precej podoben princip razmišljanja najdemo v odnosu do spreminjanja okoljske zakonodaje, ki vpliva na naš lep šport. Zato se mi na nek način zdi stvar precej v kontekstu ...
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a zabukowski » 10 Jun 2014 12:08

No, vidim da je čas da se umaknem, ker sem pač "vdan v usodo" ... pa še res smo precej zašli iz teme.

Nekateri na tem forumu so očitno bistveno pametnejši od drugih ... bistvena razlika pa je ta, da jaz nikomur ne solim pameti in mu ne govorim, kaj mora delati, kako se mora obnašati, kaj je prav in kaj ne, ali mora na volitve ipd. Govorim le o svojem pogledu na stvar in ta pogled se zlepa ne bo spremenil, glede na to kaj sem dosedaj doživel.

Če pač misliš drugače, to cenim, torej delaj drugače in me ne prepričuj v nasprotno... slej ali prej se bo pokazalo, kdo ima prav (upam, da nimam jaz ;).

Stvari se bodo začele izboljševati takrat, ko bomo prenehali spremljati lestvice popularnosti politikov, če povem v mojem bolj primitivnem jeziku :)

Še enkrat, veliko sreče na volitvah (in po njih).

OVER & OUT
Zadnjič spremenil zabukowski, dne 10 Jun 2014 12:11, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
zabukowski
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 10 Jun 2014 12:10

orlytm napisal/-a:
problem je ker ni slabe in slabse opcije ampak so vse isto slabe...

ne drži.

Zaenkrat 20 let izkusenj v demokraciji in rezultat le tega (beri: danasnje stanje) cisto lepo potrjuje tocno to kar sem napisal ;) Tudi ce 20-30% ljudi ne gre na volitve ;)
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 10 Jun 2014 12:41

zabukowski napisal/-a:Nekateri na tem forumu so očitno bistveno pametnejši od drugih ... bistvena razlika pa je ta, da jaz nikomur ne solim pameti in mu ne govorim, kaj mora delati, kako se mora obnašati, kaj je prav in kaj ne, ali mora na volitve ipd. Govorim le o svojem pogledu na stvar in ta pogled se zlepa ne bo spremenil, glede na to kaj sem dosedaj doživel.

Če pač misliš drugače, to cenim, torej delaj drugače in me ne prepričuj v nasprotno... slej ali prej se bo pokazalo, kdo ima prav (upam, da nimam jaz ;).

Stvari se bodo začele izboljševati takrat, ko bomo prenehali spremljati lestvice popularnosti politikov, če povem v mojem bolj primitivnem jeziku :)

Še enkrat, veliko sreče na volitvah (in po njih).

OVER & OUT

eh ... zakaj takoj užaljeno? Tut jst nikomur ne želim solit pameti ampak pač povem svoje mnenje. Ali smem imeti svoje mnenje o tvojem mnenju, brez, da bi mislu, da ti solim pamet in da ti pravim kako se moraš obnašat? Misliš, da je mogoče moje pisanje razumet tudi tako, da govorim le o svojem pogledu na tvoj pogled na stvar, ki bo obema krojila prihodnost?

Moje izkušnje pravijo, da volilna abstinenca in ignorantski odnos do družbe kot celote, ki jo ta trenutek izkazuje dobršen del volilnih upravičencev, direktno vpliva na to, kako se spreminja svet. Na slabše. Glede na moje izkušnje lahko upravičeno domnevam, da bo nizka volilna udeležba na oblasti nujno obdržala največjo gamad. Torej lahko sklenem, da tvoja volilna abstinenca absolutno vpliva tudi na moje življenje. Zakaj ne bi smel tega jasno izrazit, pa ne razumem.

Osebno menim, da volitve niso srečolov. Ok ... vsaj ne bi smele bit.

se absolutno strinjam. Po mojem jih je potrebno poslušat, prebrat njihove programe in ideje, precenit kolk majo šans svoje ideje spravit v realnost in se na podlagi te vrednostne ocene odločit in izbrat ... zamah z roko je po mojem najslabša možnost.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 10 Jun 2014 12:47

Še mojih pet centov - nisem bral vsega, ker mi je preveč! Ne maram politike kot takšne, kakršna je dandanes.
Na volitve grem vedno, če sem doma, če me ni, se ne sekiram preveč...

Glavni problem vidim v tem, da velika večina, ki hodi na volitve (predvsem starejši/upokojenci), volijo vedno ene in iste.
Ali JJ-a, Pahorja in ljudi okoli malega sivega. Tudi če tisti, ki ne volimo ne enih ne drugih, volimo neke tretje, nas je premalo, da bi ti sploh prišli do kakšnega sedeža oz. pomembne vloge. Moramo pa si priznati, da je izbira med tistimi "tretjimi" zelo slaba...

Kje jaz vidim rešitev? Prepoved opravljanja funkcije v politiki več kot recimo 10 let - katerekoli funkcije! Prepoved do konca življenja za kakršenkoli stik s politiko za vse, ki so bili kdaj "strmoglavljeni", vpleteni v korupcijo, imeli takšne in drugačne obravnave glede (gospodarskega) kriminala, itd.

Ampak to je velika iluzija... dokler bo pa tako, pa se ne bom sekiral kdo je na oblasti in se ne sekiral, če zamudim volitve, saj so vsi, ki imajo realno možnost priti na oblastm, navadne .... (poljubno vstavi)!
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a havli » 10 Jun 2014 14:13

@orly. Mislim, da se je takim včasih reklo, da so agitpropovci. Prepričevalci. Nekje med vrsticami (kljub zagotovilu, da tam vmes ni sporočil) se pojavlja sporočilo, da je edino tvoja / ena opcija prava. To je značilnost kakšnega drugačnega sistema in ne demokracije, pluralizma, kjer ima vsak lahko svoje mnenje in ni pomembno ali je pravo ali ne.

@čebela. Meni se zdi, da je bolj pomembno redno srat kot redno hodit na volitve :mrgreen:

Ne vem zakaj mislite, da je odločitev, da ne grem(o) na volitve ignorantska, pišmevuhovska, jebivetrska, bolimekur*c... Sploh ne! Je pač odločitev, da nobena opcija ni dovolj dobra, da me ni nihče prepričal, da mu dam glas... In pač ne grem. Če ne razumete, bom pa takole: postavijo me pred poljubno število meni nevšečnih žensk (se opravičujem bralkam, poslušalkam in drugim simpatizerkam tega foruma) in mi pravijo, da obstaja samo ena možnost, da imam odnos z eno od njih, recimo najmanj nevšečno. Jaz pa pravim, da obstaja še možnost, da odnosa pač nimam, ker mi ne paše. In zakaj bi bilo to slabo? Sej lahko še vedno živimo en zraven drugega, samo jaz pač nebi. In to je to!

Odločitev, ki jo nisem sprejel iz lenobe, ampak po premisleku! Ja?

Jabooz dej no eno zenovsko vegi slikco prlimi prosim. Al pa vsaj en citat, pregovor, haiku... Hvala!!! (Še vedno zelen, če se sprašuješ :D )

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 10 Jun 2014 15:24

No, sedaj ko je pa konec šihta, se je pa debata ustavila! :mrgreen:

Čisto tako, ne hodim in ne grem, dokler ne vidim politika ki bo delal za ljudi!
Lahko se razpočiš in vsak teden hodiš na volitve, pa ne boš nič spremenil, neglede na to koga voliš! Naš sistem je že v osnovi zgrešen, nas je samo dva miljončka, obnašamo se pa kot da smo svetovna velesila. Stvari po vsej logiki ne morejo funkcionirat, kar preštejte koliko je v državi raznih politikov, od zgoraj pa do svetnikov na lokalni ravni. Potem pa še koliko nas res dela, da naredimo kakšno dodano vrednost.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 10 Jun 2014 15:43

Kaj pa, če bi mi kolesarji v parlament nekako spravli torej ga izvolili mislim nekoga, ki bi zastopal naše interese.
Oziroma se priključili neki politični opciji, ki bi striktno zastopala naše interese v zameno za naše glasove :?: Če bi stopili skupaj bi se to poznalo, ker nas ni tako malo.
Vprašanje je ali smo sploh sposobni za kaj takega in se ne zavedamo da so naši glasovi tisti, ki odločajo. Vendar odločajo, če so oddani.
Lohk mi verjamete da smo dovolj močni da dejansko obrnemo stvari ako jih hočemo, če nam je pač vseeno jih obračajo tisti ki spravijo svoje favorite na oblast.
To še predobro vedo tisti , ki so proti kolesarjem in vedno spravijo k koritu odločanja svoje ljudi in zato tudi nekaj imajo od tega. Poglejte lovce naprimer pa tudi planince.
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 10 Jun 2014 15:48

Najboljš da je kakšen tak kot Obu, ki potem na odboru v glavnem svoje poglede naprej rine. :evil:
Tinko, utopične ideje, žal!
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 10 Jun 2014 17:18

Slika
.
Slika
.
Slika
.
Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Buschi » 12 Jun 2014 17:43

Ajajaj...napišem kakšno pametno, pa se spet vsi obesite gor.

Lej, Ortym, če se bo najdu človek, ki bo dosegel, da smo kolesarji obravnavani enakovredno planincem, da se bo tudi z elektro kolesi in motorji dovoljeno voziti po planinskih poteh širine do 1 metra in enduro motorji po gozdnih poteh in traktorskih vlakah, potem bom volil zanj...jasno na naslednih volitvah. Pa če se piše Janša, Schuster ali Janković.

Hvala za pozornost.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 12 Jun 2014 17:52

Drugi polčas. gremo! :mrgreen:

To vote or not to vote
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 12 Jun 2014 19:17

Žalostno, da je to kar govori v videu, čista resnica, vsaj kar se tiče obljub in primerjave z skakanjem za ukradeno liziko....
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 12 Jun 2014 20:28

Ce nam je vsec ali ne, enkrat je nekdo (pa sem pozabil kdo) lepo rekel... Ce bi volitve karkoli spremenile, bi jih politiki ze davno prepovedali ;) Zares se slisi kot zajebancija, je pa na zalost cista resnica.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a zabukowski » 13 Jun 2014 07:53

Jabooz napisal/-a:Drugi polčas. gremo! :mrgreen:

To vote or not to vote

TOP :!:
Uporabniški avatar
zabukowski
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 16 Jun 2014 09:36

Če ste spregledali, sprejet je ZON, ki ukinja Uredbo in dodaja nove omejitve izven gozdov in planinskih poti

http://odprimopoti.blogspot.com/2014/06 ... l-zon.html

http://mtb.si/novice/2182-uredba-ne-bo- ... rejet.html
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a K.u.K 17 » 16 Jun 2014 19:59

:D
V bistvu so samo malo meglice zamešali, da je še manj jasno kot poprej. Da ne verjameš kakšno "delo" so opravili :D
Imam občutek da se nam severni sosedje smejijo do solz...medtem ko sami po ustaljenem ritmu, in iz leta v leto boljše, furajo sezono kolesarskega turizma na polno.
Slovenci pa v globoki debati o legalnosti mtb.... leta 2014. Druga Švica. Ja.
:mrgreen: :roll: :lol:
Uporabniški avatar
K.u.K 17
član

OdgovorNapisal/-a cebe » 16 Jun 2014 20:44

K.u.K 17 napisal/-a:Slovenci pa v globoki debati o legalnosti mtb.... leta 2014. Druga Švica. Ja.
:mrgreen: :roll: :lol:

:MAD
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a K.u.K 17 » 16 Jun 2014 22:13

U mad bro? :lol:
Uporabniški avatar
K.u.K 17
član

OdgovorNapisal/-a bcejbcej » 16 Jun 2014 23:18

Če je morda kdo pravnik, oz. se spozna na omenjeno področje, bi ga prosil za odgovor.

Ali s tem, ko z Janezom Novakom voziva kolo po poljskih ter gozdnih poteh, vlakah in shojenih stezah v bližnjih gozdovih in gričih, kršiva katerega izmed členov zakona (katerega) :?:

Hvala.
never argue with an idiot. bystanders won't be able to tell the difference.
bcejbcej
član

Kraj: Krimski gozdovi

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 17 Jun 2014 06:15

Nisem pravnik, ti pa lahko povem da ko se voziš po gozdnih kolovozih in planinskih poteh, kršiš zakon o planinskih poteh in en gozdarski zakon, razen če je ta pot označena kot kolesarska. Kar je pa po zadnjem štetju, natanko dve poti v celi Sloveniji. :evil:

Ti samo piči, saj si že navajen. :mrgreen:
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 17 Jun 2014 07:37

K.u.K 17 napisal/-a::D
Da ne verjameš kakšno "delo" so opravili :D

sicer se strinjam, da na prvi vrg uča vse skup zgleda, kot da ni narejeno nič. Pa vendar ... tematika je očitno precej žgoča in vključuje več deležnikov, ki se že nekaj let ne sporazumejo. Jaz osebno tole vidim kot prvi korak k dokončni ureditvi. Stopilo se je na pot. En zakon je relativno OK. Sedaj je potrebno z istim tempom delat še na spremembi ostalih, da se vse skup uskladi in da bo posledično stvar urejena jasno in pregledno. Glede na to, kako to vse skup funkcionira pri organih, verjetno zna še precej vode pretečt, preden pridemo do cilja, ampak vseeno ... začetek je.

nestrpnost v takih zadevah ne pripelje nikamor. No ... koneckoncev, nestrpnost nikoli ne pripelje prav daleč.

če stopimo korak nazaj in pogledamo širšo sliko. Kdor je poizkušal s kolesarskimi tematikami pri "inštancah" cca. 5 let nazaj in kdor to poizkusi danes, bo opazil, da je postal diskurz z uradniki in ostalimi deležniki bistveno drugačen, lažji in bolj učinkovit.

smo še daleč od cilja, vendar smer je prava.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 17 Jun 2014 08:34

Še vedno ostaja dejstvo, da smo v praksi na istem kot prej. miljon nekih obravnav, debat, oddaj, čeprav bi bilo enostavno iz zakona samo izvzet kolesarje oziroma preklicat leta 1995 sprejeto uredbo. Kaj tej uradniki delajo, glede na to, da eno in isto področje namesto enega uravnava 5 zakonov ali zakonskih aktov, oziroma kako lahko temu rečeš učinkovitost, mi ni ravno jasno. Ljudje ki obravnavajo to tematiko od uredbe dalje, torej 20 let dobivajo mastne denarce iz proračuna. Učinkovitost se pokaže ko je treba dvignit DDV oziroma najt način kako ljudi nekje na novo obdavčit. Takrat je zakon spisan in sprejet v enem tednu, na našem področju pa se vleče kot staro črevo že 20 let....
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 17 Jun 2014 09:00

Vitto1 napisal/-a:Še vedno ostaja dejstvo, da smo v praksi na istem kot prej. miljon nekih obravnav, debat, oddaj, čeprav bi bilo enostavno iz zakona samo izvzet kolesarje oziroma preklicat leta 1995 sprejeto uredbo. Kaj tej uradniki delajo, glede na to, da eno in isto področje namesto enega uravnava 5 zakonov ali zakonskih aktov, oziroma kako lahko temu rečeš učinkovitost, mi ni ravno jasno. Ljudje ki obravnavajo to tematiko od uredbe dalje, torej 20 let dobivajo mastne denarce iz proračuna. Učinkovitost se pokaže ko je treba dvignit DDV oziroma najt način kako ljudi nekje na novo obdavčit. Takrat je zakon spisan in sprejet v enem tednu, na našem področju pa se vleče kot staro črevo že 20 let....

nwm, al ne razumeš točno problematike, alpa si sam neki falil ... da bi enostavno izvzeli kolesarje iz zakonodaje, to pač ne gre pričakovat. Preklic uredbe pa bi imel za rezultat natanko isto "kolobocijo", kot jo ima sprejem ZON. Še vedno bi potem veljala zakona o planinski poteh in gozdovih, ki zaenkrat ostajata nespremenjena.

vseeno pa ZON predstavlja dober "nastavek" za napredovanje v tej zgodbi ... za razliko od poprejšnje splošne prepovedi, če ni dorečeno drugače, ZON prinaša obratno formulacijo ... poti so načeloma odprte, če niso izrecno zaprte.

(1) V naravnem okolju je vožnja s kolesi dovoljena po utrjenih poteh, če temu ne nasprotuje lastnik ali upravljavec poti. Za utrjeno pot se šteje pas zemljišča, ki se uporablja za hojo ali vožnjo in je za ta namen tudi utrjen. Vožnja s kolesi izven utrjenih poti v naravnem okolju pa je dovoljena v primerih iz petega odstavka 28.b člena tega zakona.

iz obrazložitve:

Izhajajoč iz obremenjevanja, ki ga vožnja s kolesom povzroča v naravi, in upoštevajoč
strokovna priporočila in stališča zainteresirane strokovne in druge javnosti: kolesarskih
združenj, zvez in posameznikov, lastnikov zemljišč, kmetovalcev in njihovih asociacij,
planincev, lovcev, ribičev, tabornikov, naravovarstvenikov, turističnih združenj in drugih
deležnikov, se vožnja s kolesom v naravnem okolju dovoljuje na utrjenih poteh, če
temu ne nasprotujejo lastniki ali upravljavci teh poti.
Za dovoljeno vožnjo s kolesi v
naravnem okolju veljajo tudi vse izjeme za opravljanje dejavnosti, službene vožnje in
opravljanje raznih nalog, ki veljajo za vožnjo z vozili na motorni pogon in so določene v
petem odstavku 28.b člena naslovnega zakona.

torej, če povzamem ... situacija v ZON je nastavljena pravilno. Gre za pomemben korak v pravo smer, ki situacijo obravnava in rešuje diametralno nasprotno od prejšnjih predlogov. Tako, kot smo kolesarji pod črto želeli, kot je blo razbrat iz mnogih debat na to temo.

dejstvo, da je zakon v konfliktu z dvema drugima zakonoma, ne pomeni, da je ta zakon zanič, temveč zgolj to, da je potrebno primerno popravit še ostale zakone, ki obravnavajo to tematiko.

žal živimo v družbi, kjer te stvari ne grejo po logiki ampak po nekih čudnih birokratskih postopkih, zato je nerealno pričakovat, da bo prišel nekdo, ki bo problematiko, ki se vleče več kot deset let, saniral naenkrat, z enim samim posegom v zakonodajo. Še posebej, če gre za temo v kateri sodeluje toliko različnih skupin in organizacij.

mene cela zgodba spominja na zgodbo z snowboarderji ... 20 let nazaj so bli zaradi nerazumevanja smučarjev in žičničarjev, kratkomalo preganjani in odrinjeni na rob, danes težko najdeš smučišče brez snowboard parka, deskarjev pa po smučiščih mrgoli.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 17 Jun 2014 09:03

Zares je to na vseh podrocjih isto, na samo na tem, kolesarskem. Verjetno je zares enako celo drugje po svetu, ker verjetno vsem (razen normalnim ljudem) ustreza da je stvar taka kot je, saj ti dopusca "moznost razlicne interpretacije", ce imas uradno dva ali vec zakonov, ki pokrivajo isto podrocje in si med seboj nasprotujejo. Na enem cisto drugem podrocju imas dva zakona, ki sta v celoti nasprotna eden drugemu in ce delas po enem, te strafajo po drugem, ce pa delas po drugem, pa te pohopsajo po prvem... in kazni oz. kakorkoli jih ze imenujejo uradno, so neprimerno visje kot v nasem primeru (tudi po 100+k eur). Odgovorni inspektor ti pa na to pribije "jah boste morali zaposliti odvetnika". Fino kajne? In potem pricakujes da bo karkoli drugace pri ostalih stvareh.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 17 Jun 2014 09:27

PJ napisal/-a:Verjetno je zares enako celo drugje po svetu, ...

čist enako verjetno ne, ampak nikjer ni stvar preprosta in nikjer jim ni to, kar majo, padlo z neba ampak so si priborili skozi leta aktivnega sodelovanja pri oblikovanju zakonodaje.

Poznamo precej zgodb o težavah kolesarjev in graditeljev tud iz kolesarskega raja na severni obali. Tudi v sosednji Avstriji, ki jo tako radi dajemo za zgled, ni vse tako preprosto za kolesarje. Odvisno od pokrajine do pokrajine. Koroška ima zlo podobno situacijo kot mi, s tem, da so oni še bolj sitni glede lastništva. Na Salzburškem so skozi turizem vse skup kr dobr zapeljal. Tirolska pa, recimo, ravnokar sprejema nove smernice oz. zakonodajo za singltrejle vezi kolesarjev:

http://tirol.orf.at/news/stories/2652896/

povsod se dogaja ... gre počasi, ampak napredek je. Na tem mestu bi si želel videt mal več supporta in razumevanja iz komjunitija, ne pa samo šimfanje in pizdenje, če še ni vse točno tako, kot si nek posameznik misli, da bi moglo bit. Če drucga ne, bo mogoče dalo še mal več zagona tistim, ki se trudjo za to ... šimfanje in pizdenje ima lahko nasproten učinek.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a bcejbcej » 17 Jun 2014 17:46

BOR-M napisal/-a:Ti samo piči, saj si že navajen.

tnx :mrgreen:

Po eni izmed interpretacij četrtega odstavka člena 28.d, lahko kdorkoli pripravi predlog za spremembo prostorskega akta, ki vključuje traso lokalne fure, ki gre mimogrede ravno po gozdnih poteh, vlakah in shojenih stezah, nese na občino in če tam stvar požegnajo oz. spremenijo prostorski akt, da je ta stvar namenjena "površini za šport in rekreacijo, je stvar legalna.

Ja :?:
bcejbcej
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 18 Jun 2014 10:07

bcejbcej napisal/-a:
BOR-M napisal/-a:Ti samo piči, saj si že navajen.

tnx :mrgreen:

Po eni izmed interpretacij četrtega odstavka člena 28.d, lahko kdorkoli pripravi predlog za spremembo prostorskega akta, ki vključuje traso lokalne fure, ki gre mimogrede ravno po gozdnih poteh, vlakah in shojenih stezah, nese na občino in če tam stvar požegnajo oz. spremenijo prostorski akt, da je ta stvar namenjena "površini za šport in rekreacijo, je stvar legalna.

Ja :?:

:D
Dvomim, da je tako enostavno...
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 18 Jun 2014 10:15

Je, ampak - poleg moraš dat par soglasij, za začetek se te bodo pa na občini ustrašili kot hudič križa in ne bodo vedeli, kaj naj s tabo, te pošiljali do vrat do vrat. Vzemi si kakšno leto časa http://www.mtb.si/poucno/1003-v-ribnici-navzdol-legalno.html
http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a bcejbcej » 20 Jun 2014 19:22

NDeeBiker napisal/-a:Je, ampak - poleg moraš dat par soglasij, za začetek se te bodo pa na občini ustrašili kot hudič križa in ne bodo vedeli, kaj naj s tabo, te pošiljali do vrat do vrat. Vzemi si kakšno leto časa http://www.mtb.si/poucno/1003-v-ribnici-navzdol-legalno.html

Tnx za info.

Bil danes na občini, ker se ravno sprejema nov občinski prostorski načrt v katerem je vrisanih nekaj novih kolesarskih poti po barju, po okoliških hostah pa (skoraj) nobene. Imel sem pripravljenih par vprašanj, vendar me je gospodična nahitro odpikala z dvema listoma papirja.

Prihodnji teden sledi naslednji (daljši) obisk, vendar z nekaj več gradiva in vprašanji.. pri katerih bi mi prav prišla kakšna debata s Klemnom iz omenjenega članka. Če ima kdo njegov kontakt, bi prosil, da mi ga pošlje na pm.
bcejbcej
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 23 Jun 2014 11:05

Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Buschi » 08 Jul 2014 20:44

V nedeljo so volitve. Ker ne gledam televizije niti ne poslušam radija, me zanima, kateri od kandidatov bo ukinal ta sporni zakon...da vem koga obkrožit.

Hvala.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a m66 » 08 Jul 2014 20:46

Državljanska Lista (no vsaj tako pravi en od zdajšnjih poslancev, ki ga poznam - roke ne dam v ogenj...)
Aja, vprašanje tudi če bodo sploh prišli v parlament...
m66
član

OdgovorNapisal/-a PJ » 08 Jul 2014 21:06

Buschi napisal/-a:V nedeljo so volitve. Ker ne gledam televizije niti ne poslušam radija, me zanima, kateri od kandidatov bo ukinal ta sporni zakon...da vem koga obkrožit.

Nobeden, ker bodo v nedeljo ob 19:01 ze pozabili kaksne norosti vse (od 40.000 novih delovnih mest, ipadov za vsakega mulca, dostojanstva, postenosti itd.) so se pred par urami obljubljali. Tako da se na zalost ni za bati, da bi se zaradi predvolilnih obljub kdorkoli teh zakonov sploh dotaknil.
Uporabniški avatar
PJ
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 08 Jul 2014 21:37

po mojem tut ni za računat, da boš s srečnim žrebom med smetjem v nedeljo izbral nekoga, ki bo rešu naš problem. To bomo mogl sami porihtat ... tko kot se je začelo, je treba peljat naprej in na koncu bo rezultat ... ne glede na to, kdo bo kralj v koruptolandiji.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 09 Jul 2014 10:28

Včerja sem govoril s Cerarjem glede tega in pravi, da nam bo šel nasproti.
Zdaj veš koga obkrožiti.. ;)
moj arsenal: http://www.simonpuklphoto.com/specs
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

Kraj: Bled

OdgovorNapisal/-a Guarana » 09 Jul 2014 12:17

Cerar ja, pisarniška miš, ki se v gmajni zgubi... poleg tega če si malo odprte glave veš, da je Cerar politična marioneta tega gospoda https://www.youtube.com/watch?v=3KHPPGMX9aA

Odgovor je, vseeno koga obkrožiš.
S tem ne pravim da so vsi enaki, ampak da o mtb-ju nihče nima ne pojma in ne mnenja. "Naših" zakonov pa še kar en cajt nihče ne bo tikal, ker bo s financami in socialnim mirom toliko dela, da gmajna še dolgo ne bo na vrsti.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 09 Jul 2014 13:36

Sem Cerarja zdajle vprašal. Pravi, da se ne izgubi, ker je kupil Garmina.... :mrgreen:
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

OdgovorNapisal/-a orlytm » 09 Jul 2014 14:49

Guarana napisal/-a:Odgovor je, vseeno koga obkrožiš.
S tem ne pravim da so vsi enaki, ampak da o mtb-ju nihče nima ne pojma in ne mnenja. "Naših" zakonov pa še kar en cajt nihče ne bo tikal, ker bo s financami in socialnim mirom toliko dela, da gmajna še dolgo ne bo na vrsti.

mhm ... tvojemu mnenju absolutno pritrdi dejstvo, da je bil en "naš" zakon spremenjen nedolgo nazaj. :roll:

guarana, nič osebno nate ne leti ... ampak tole neumnost "da so vsi enaki" se tolk trobi povsod, da sploh več ni smešno. Tudi tak odnos je en izmed vzrokov, da je sploh lahko prišlo do tako grozljivega stanja v ureditvi naše kure.

Res bi blo lepo, če bi si kdo vtrgal vsaj nekaj minut, da preleti spisek kandidatnih list in ugotovi, na kak način nastopajo v predvolilni kampanji in kakšna stališča zavzemajo ... res minimalno truda je potrebno, da ugotoviš, da ene par pa je mal drugačnih opcij, kot so te, ki na jih kažejo v soočenjih na pop-tv in prek manipulatorskih anketarjev ...

maš pa prav ... cerar ni neki za hvalit ... tudi po mojem mnenju njegov spisek sodi naravnost med etablirano "elito" ... torej čimdlje stran od krmila.
Uporabniški avatar
orlytm
član

OdgovorNapisal/-a Guarana » 09 Jul 2014 15:07

@orlytm

... ok, naši zakoni, mislim na zakon o gozdovih in o planinskih poteh, sej mogoče se motim, vendar če ni nekega drugega razloga, zaradi kolesarjev teh zakonov nihče ne bo tikal.

Kar se pa enakosti vseh tiče, sem očitno malo nerodno zapisal. Enaki so glede mtb-ja, glede drugih stvari razlike seveda so, vendar to ne paše sem.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 09 Jul 2014 15:20

Pejte se učit od sindikatov kako se to dela, pametnjakoviči.
http://www.siol.net/novice/slovenija/20 ... cerar.aspx
Svoje glasove je potrebno prodati ne pa zastonj ponujat. Da se spremenit, če se hoče in zmore zahtevat pravo ceno za svoje usluge.
Glasovi na volitvah so tudi tržno blago, samo blago je treba znati prodat :wink:
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a zokinjo » 09 Jul 2014 16:24

Ok, pokličem dons par modelov glede tega... ;)
Vse prodam
Uporabniški avatar
zokinjo
član

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov