PROTEST PRED PARLAMENTOM

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Prideš ?

Glasovanje se je zaključilo dne 26 Feb 2014 13:34

v vsakem vremenu
102
59%
verjetno da
57
33%
ne
14
8%

Skupaj glasov : 173

Re: PROTEST PRED PARLAMENTOM

OdgovorNapisal/-a Shifty » 29 Jan 2014 15:56

TTOCS napisal/-a:
Polževka napisal/-a:Včeraj se nas je cca 25 aktivnih gorskih kolesarjev zbralo ob pivu in debati. Nekako smo ugotovili, da čas za miroljuben opozorilni shod (in nikakor ne protest) še ni pravi,

Polževka

In Zakaj ni pravi čas?

KDAJ, ČE NE ZDAJ?

+1
Uporabniški avatar
Shifty
član

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Polževka » 29 Jan 2014 15:59

Zakon je seveda nesmiselen, ampak vlada se je odzvala in je pripravljena na pogajanja. Torej, poteka neka normalna komunikacija. Predvsem pa zaenkrat parlament s tem še nima opravka.

Zato smo se dogovorili, da je potrebno vsaj še nekaj dni počakati, preden gremo na ulice, če bo to sploh potrebno. Pa ne mislit, da nas je kdo kakorkoli prestrašil, vendar potrebno je delat s pametjo in ne samo s čustvi.

Polževka

p.s.: tudi v tiskanih medijih (ne samo v kolesarskih, ampak tudi v "splošnih") je bilo in še bo veliko odziva, samo spremljat je treba

- Delo
- Dnevnik
- RtvSlo

po mojih informacijah bodo danes prišle ven novice tudi še v ostale medije
Uporabniški avatar
Polževka
član

OdgovorNapisal/-a klmn » 29 Jan 2014 16:51

Bah. Shod pred parlamentom ni nek extremistični bavbav (razen, če mislite metat kocke in jajca), je čisto legitimno izražanje mnenja. Ni nobene potrebe, da se da rep med noge in joj, da nam ne bo kdo kaj zameril, ker smo se zbrali pred parlamentom. Svašta... točno sedaj je čas za to!
klmn
član

Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Tzuli » 29 Jan 2014 16:58

...
Zadnjič spremenil Tzuli, dne 29 Jan 2014 17:42, skupaj popravljeno 1 krat.
On the internet you can be anything you want.

It's strange that so many people choose to be stupid.
Uporabniški avatar
Tzuli
What, me worry?

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 29 Jan 2014 17:38

Alo fantje!

Enkrat za vselej. Izražanje mnenja na forumih ne naredi ničesar. Nada, nula!!!!
Tudi sam sem na začetku zahteval isto od KTK, kako lahko govori v mojem imenu, etc.
In naj nas obveščajo.

Ampak te fantje za razliko od svetovalnega pisanja po tabli (treba bi bilo) dejansko letajo po ministrstvih in se soočajo z birokracijo. Organizirali so zbiranje 5.000 podpisov. Tega je tri leta.
Ministrstvo ni upoštavalo ničesar od predlogov. Parlament le potrjuje (ali ne), kar pripravlja ministrstvo. Ljudje na ministrvih so birokrati in se tudi menjavajo, zato je dialog zahteven. Povprečen javni uslužbenec ne bo (po defaultu) ničesar popuščal, ker s tem tvega svojo zihr službo. Je tudi pod vplivom lobijev. Mi ga nimamo.
Tvoj protest/ogorčenje/etc nima haska. Zato se najprej umiri.

Kar pravim je to, da je treba predlagati rešitev in ne kazati na problem (predlog zakona).

Rešitev vidim v tem, da se vladi/ministrstvu jasno na primerih (recimo Trentino) pokaže kakšne in katere pluse prinaša odprava prepovedi (ne želim več nikoli govoriti o legalizaciji). To so:
- Gospodarski učinek (turizem, zaposlovanje, nove poslovne priložnosti...)
Gorsko kolesarjenje je največji rastoči šport zadnjega desetletja. To kar je pozimi smučanje, je postalo poleti kolesarjenje. Avstrija je odpravila določene prepovedi, ker so videli, da gosti odhajajo k Italijo.

Ravno razmišljam, da bi morali vključiti ministrstvo za gospodarstvo, da nas podpre. Povprečen turist (ki recimo pride z družino) pač potroši xx eurov na dan, kupi vinjeto, je in spi. Efekt je jasen in merljiv. Primeri uspešne tuje prakse odprave prepovedi so jasni. Treba jih je le primerno predstaviti.

- konec prepovedi bi sigurno povzročilo pridrževanje kolesarjev k PZS za urejanje poti. Če nas absolutno prepovejo, bo dejstvo gorskega kolesarstva prisotno v povsem enaki meri, le da ostane velika možnost za konflikt.(ko carinik prime tvoje težko zasluženo kolo, bo hudir...)

- Vpliv rekreacije na zdravstveno blagajno. Mnenje prepoznavnih zdravnikov, ministrstva za zdravstvo,..
Kako odvleči mladino od zaslona in v gozd. Sigurno ne z prepovedjo. Mnenje sociologov bi bilo učinkovito.

Gorsko kolesarjenje ima neizpodbitno pozitivne efekte. Kar sedaj želimo je le to, da na prepoznajo, da je paradox, da smo v skupini z motoriziranimi vozili. In včeraj se je rodila po moje odlična ideja neslišnega protesta pred parlamentom (če bo to potrebno).
Predstavljajte si res dolgo vrsto kolesarjev pred parlamentom, ki je povsem tiho. Po cesti pa ( najamemo) nekoga na motorju in ATV, ki kroži gor in dol. Brmmmm, glasno, sitno, nadležno.

Kajti če bomo glasni, smo podobni vsakemu protestu. In tudi sporočilo postane kar naenkrat povsem zelo jasno.
Novinarjem bi se kar sam po sebi spisal prispevek.

nismo vozilo na motorni pogon... prinašamo kup pozitivnih vplivov na gospodarstvo in zdravstvo.

Jasno je tudi, da se kolesari že 20+ let in da so poti tam kjer so bile in da učinek ni nič manjši kot od planincev.
Pred leti so preganjali deskarje in kajakaše. na koncu vse mirno sobiva. Gorski kolesarji smo dejstvo (cca. 30.000 v sloveniji, ki so več kot samo na makadamu) in čas je prišel, da si nehamo zatiskati oči. Kolesarilo se je in se bo.

Torej:
1. Izločitev iz skupine motornih vozil. Kolo je športni rekvizit, tako kot turne smučke.
2. POVSOD je dovoljeno, razen kar se jasno prepove. Prepoved določenih poti ne bi smelo biti pretežko, če je to potrebno. Gre za sobivanje. Tudi Garda ima zaprte poti.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Surfac » 29 Jan 2014 17:55

Jabooz napisal/-a:Alo fantje!

Enkrat za vselej. Izražanje mnenja na forumih ne naredi ničesar. Nada, nula!!!!
Tudi sam sem na začetku zahteval isto od KTK, kako lahko govori v mojem imenu, etc.
In naj nas obveščajo.

Ampak te fantje za razliko od svetovalnega pisanja po tabli (treba bi bilo) dejansko letajo po ministrstvih in se soočajo z birokracijo. Organizirali so zbiranje 5.000 podpisov. Tega je tri leta.
Ministrstvo ni upoštavalo ničesar od predlogov.

Samo majhen popravek: To je naredila Slovenska kolesarska pobuda KTK je del te pobude. Saj to ne spremeni poante tvojega zapisa..
Uporabniški avatar
Surfac
član

Kraj: Ljubljana Vic

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 29 Jan 2014 18:12

o.k., itak me ves čas bega, kdo je uradni pobudnik spremembe zakona.

Torej bomo govorili:
Slovenska kolesarska pobuda

kot osrednja točka in njihova/naša stran je odprimopoti.si.

Vse ostalo (četudi imajo kaj lepše spisano in oblikovano) pripada tej.
MTB.si, KTK PZS, Volja, tabla, KZS (gorsko k),...
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Stak » 29 Jan 2014 18:49

Na Svetu je bila ravnokar objavljena izjava ge. Jerine iz MKO, da ta predlog zakona ne prepoveduje vožnje po poteh, ampak samo prepoveduje vožnjo po brezpotjih!?!

Generalna sekretarka ne pozna osnovnih terminoloških definicij? Ali pa sploh ni niti prebrala tega predloga zakona in se je nekako "pretihotapil" notri člen o kolesarjih, kot se je zgodilo pri plačah javnih funkcionarjev?
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 29 Jan 2014 18:57

Ravnokar sem gledal reportažo o gorskem kolesarjenju na kanalu A, me je zmotil komentar, mislim da vladne predstavnice (sekretarka). In sicer, ona pravi da ne bo nič prepovedano, da se bomo lahko vozili po poteh, le po brezpotjih in travnikih se ne bomo smeli. :?

Zdej je pa tako, potrebno je natančno definirat, kaj je sploh pot in jim enkrat za vselej povedat (napisat na veliko), da se mi nikoli nismo in se ne zavzemamo, za kakršno koli vožnjo po brezpotjih.

Mi pa ni jasno, od kje njim da se hočemo vozit po brezpotjih?
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 29 Jan 2014 19:23

Po brezpotjih se vozijo motoristi, kar pa mi za zdaj še nismo.
In začuda o le teh pa nihče nič ne govori, da bi jim kaj prepovedali. :?:
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 29 Jan 2014 19:37

Torej IZHODIŠČE NAJ BO: :D

1. Izloči se kolo iz skupine motoriziranih vozil.
2. Prepovedi za kolesa v naravnem okolju: Vse je odprto, nobena pot ni prepovedana, razen izrecno brezpotje in travniki (ki so tudi brezpotje).

Itak je to sedaj stališče uradne predstavnice ministrstva.
mi se strinjamo. case closed :D
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a blazs » 29 Jan 2014 20:07

Njihova kredibilnost tone vse globje.
Mi je pa vse to zelo sumljivo. Mogoče nam bo pa ta "šok" koristil in bomo na koncu na hitro dosegli to kar smo vedno želeli. Na ta način smo pridobili veliko pozornosti. Mnogi (tudi nekolesarji) so ogorčeni in nas bolj aktivno podpirajo kot bi nas pa sicer.
blazs
član

Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 29 Jan 2014 20:11

Ha, sem tudi sam danes tako razmišljal. S tako visokimi kaznimi so nas samo razkurili in poenotili, sami pa izpadli precej nekredibilno. :)

Kaj pa Klajmber in projekt 2864, on bi lahko kaj v imenu hotelirjev skupaj spravil, sej jim je to verjetno tudi v interesu?
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 29 Jan 2014 20:30

Jabooz napisal/-a: In včeraj se je rodila po moje odlična ideja neslišnega protesta pred parlamentom (če bo to potrebno).
Predstavljajte si res dolgo vrsto kolesarjev pred parlamentom, ki je povsem tiho.

Đabuz, sicer spet ne vem ,kaj mi je, ampak v temlem te podpiram 100%. Čisto tiho, brez ragelj, trobel, zvončkov. In se vozimo okoli tiste bedne stavbe v žabariji.

Jabooz napisal/-a: Po cesti pa ( najamemo) nekoga na motorju in ATV, ki kroži gor in dol. Brmmmm, glasno, sitno, nadležno.

In kaj bi s tem dosegel. Da bi MX-arje in nas enduraše še bolj postrani gledal. Tak bomo s tem zakonom najbolj nafukal ravno enduraši, ki imamo gor tablico in si jo vsak tele zapomni in zatoži opicam.
MX-arji kamot spizdijo.
Video kot dokaz ... :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xbUHXyGkGuY#t=111
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 30 Jan 2014 00:20

blazs napisal/-a:Njihova kredibilnost tone vse globje.
Mi je pa vse to zelo sumljivo. Mogoče nam bo pa ta "šok" koristil in bomo na koncu na hitro dosegli to kar smo vedno želeli. Na ta način smo pridobili veliko pozornosti. Mnogi (tudi nekolesarji) so ogorčeni in nas bolj aktivno podpirajo kot bi nas pa sicer.

Mene njena izjava ne preseneča.
Sem iz dežele, kot mnogi. In ker bivam med kmeti (nekateri imajo gozdove), vsake tu in tam komu malo povem o tej zakonodaji. Saj je že leta in leta tako.
In pri njih je odziv takšen?
"Ja pubec, vsak se mi pa res ne more kar tak po goši (gozdu) in trauniki vozit".
Potem razložim, da ne kar po gozdu in preko trave, ampak samo po shojenih poteh, stezah, kolovozu.
Sledi začudenje kmeta: "Aja tak? Kak, če si mi pa reko zakon o vožnji v naravi??"
Potem moram ponovno razložit da gre za poti in vlake, kolovoze.
Običajno malo zbegan, začuden konec: "Ja veš da to pa lahko. Po potkah lahko."
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

OdgovorNapisal/-a Stak » 30 Jan 2014 09:04

We come in peace: http://goo.gl/maps/2TZkU
(Street view Slovenije je online)
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 30 Jan 2014 11:21

Shifty napisal/-a:
TTOCS napisal/-a:
Polževka napisal/-a:Včeraj se nas je cca 25 aktivnih gorskih kolesarjev zbralo ob pivu in debati. Nekako smo ugotovili, da čas za miroljuben opozorilni shod (in nikakor ne protest) še ni pravi,

Polževka

In Zakaj ni pravi čas?

KDAJ, ČE NE ZDAJ?

+1

Zdaj je predvsem čas za pogovore. Gre za javno razpravo o predlogu zakona, kjer ima vsakdo možnost svojih predlogov. Ker se gre za "miroljubno" obdobje postopka sprejemanja nekega zakona, bi lahko s kakršnimkoli protestom izzvali "obrambno reakcijo" predlagalcev zakona, ki bi se v tem primeru počutili ogoržene. In tako bi s takšnim protestom dosegli ravno obratni učinek - da nas potem sploh ne bi poslušali.

Potrebno se je zavedati, da je razen državljanske nepokorščine javni protestni shod najvišja in najmočnejša možna oblika nasprotovanja vladi in njenim podanikom. Zato ne bi bilo preveč pametno, da bi to opcijo tako poceni zapravili. PRavi čas za protest bi po mojem mnenju bil v tistem časovnem razponu, ko bi vlada predlog zakona sprejela in ga dala v parlament v branje in seveda naši predlogi ne bi bili upoštevani. Do takrat pa je po mojem čas za diplomacijo (vem vem, da je bilo do sedaj že veliko pogovorov z uradnimi inštitucijami na to temo, pa da niso nič zalegli. po drugi strani je pa potrebno upoštevati tudi "argumente" druge strani - minister Židan je danes v Delu omenil, da pač želijo s tem zakonom izrecno reševati problem ohranjanaja naravnega okolja...malo si poglejte - naprotnika je treba dobro spoznati, preden ga "napadeš" z vsemi topovi ;) )

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 30 Jan 2014 11:39

Protest mora bit. Tako se izrazi volja/bes ljudstva in da jim ni vseeno. Pogovarjali se bodo pa tisti, ki to ljudstvo predstavljajo na tak ali drugačen način.
Malo si poglejte po Evropi. Protesti, večinoma manjši, se dogajajo vsak dan. Njihov namen ni doseči takojšno spremembo, ampak dajati podporo tistim za pogajalsko mizo,
da zakonodajalec vidi da niso sami za mizo, ampak da je zadaj ljudstvo.
Seveda v tem primeru zagovarjam miren protest, kar pa še ne pomeni, da ne mislim da je v Sloveniji potrebna (že praktično prepozno) vsesplošna demontracija...žrtve, velika gmotna in finančna škoda...beri Kijev
Ja kr zgražajte se nad tem zadnjim stavkom, ampak to je dejstvo.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a žabar » 30 Jan 2014 11:44

Saj nimajo treh čistih! ...vožnja po brezpotjihh... in podobni nesmisli

Naj nas končno nehajo enačit z vozili na motorni pogon - ne povzročamo hrupa, ne onesnažujemo zraka (vsaj večinoma :lol: )
Poti so poti in le po njih se vozimo
Škodo delajo tudi športni plezalci - a naj tudi športno plezanje prepovemo, pa v Osp in Črni kal pozimi hodijo iz vse naše soseščine...
Pešci naredijo daleč več škode kot kolesarji - že zaradi večje številčnosti
Kolesarjenje po cestah je nevarno

To bi lahko bili napisi na plakatih na protestu in izhodišča naših stališč pri pripombah na zakon...
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

OdgovorNapisal/-a žabar » 30 Jan 2014 11:46

Aja, pa na vse televizije, na vsak cajtng sem pripravljen "posodit" svoj obraz, če bo to kaj pomagalo. In povedat marsikaj tudi.
Najboljši fantje so že kolesarji.
Uporabniški avatar
žabar
član

Kraj: LJ Barje

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 30 Jan 2014 12:01

Jabooz napisal/-a:In včeraj se je rodila po moje odlična ideja neslišnega protesta pred parlamentom (če bo to potrebno).
Predstavljajte si res dolgo vrsto kolesarjev pred parlamentom, ki je povsem tiho. Po cesti pa ( najamemo) nekoga na motorju in ATV, ki kroži gor in dol. Brmmmm, glasno, sitno, nadležno.

Kajti če bomo glasni, smo podobni vsakemu protestu. In tudi sporočilo postane kar naenkrat povsem zelo jasno.
Novinarjem bi se kar sam po sebi spisal prispevek.

nismo vozilo na motorni pogon... prinašamo kup pozitivnih vplivov na gospodarstvo in zdravstvo.

MAAC napisal/-a:
Zdaj je predvsem čas za pogovore. Gre za javno razpravo o predlogu zakona, kjer ima vsakdo možnost svojih predlogov. Ker se gre za "miroljubno" obdobje postopka sprejemanja nekega zakona, bi lahko s kakršnimkoli protestom izzvali "obrambno reakcijo" predlagalcev zakona, ki bi se v tem primeru počutili ogoržene. In tako bi s takšnim protestom dosegli ravno obratni učinek - da nas potem sploh ne bi poslušali.

Pričakujem, da bo v petek na shodu na EF in v soboto v Slovenj gradcu padla tudi pobuda za javni protest. Nekateri so v sredo že razmišljali o njegovi čimprejšnji organizaciji. Za mene je to skrajno sredstvo, če vse odpove. Glede na najnovejše stike s poslanci in vladnimi predstavniki verjamem, da ne bo potreben.

Če pa se to vendarle zgodi predlagam, da se ga lotimo na dostojanstven način, nikakor ne smemo izpasti kot nevzgojeni razgrajači, v tem primeru smo takoj ob precejšen del podpore javnosti. Predlagam, da, kot vam je najino razmišljanje že predstavil Jabooz, se v tem primeru postrojimo na dan odločanja o zakonu nasproti parlamenta, s kolesi, v klubskih dresih, in uro ali dve tam stojimo v popolni tišini. Razobesimo 1 sam plakat z jasnimi zahtevami, v največ petih alinejah. Defile ATV-ja bi bil lahko medijsko res učinkovit, toda biti mora izveden tako, da policija ne bo imela niti najmanjšega razloga za posredovanje (tehnično brezhibno vozilo, ki ne presega za takšen tip vozila predpisanih decibelov). Bojim pa se, da bi ga policija "našla", kar nam ne bi šlo v prid. Protest seveda prijavimo.

Kdaj? Takrat, ko se nas lahko največ zbere, ni nobene potrebe, da nas poslanci vidijo, videti nas mora javnost, v medijih. Glede datuma protesta se povsem strinjam z Maacom, zdaj je čas za pogovore.
Kolovozi so namenjeni vožnji :!:
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 30 Jan 2014 12:10

Na Svetu je bila ravnokar objavljena izjava ge. Jerine iz MKO, da ta predlog zakona ne prepoveduje vožnje po poteh, ampak samo prepoveduje vožnjo po brezpotjih!?!
Generalna sekretarka ne pozna osnovnih terminoloških definicij? Ali pa sploh ni niti prebrala tega predloga zakona in se je nekako "pretihotapil" notri člen o kolesarjih, kot se je zgodilo pri plačah javnih funkcionarjev?

Nikoli ne podcenjuj pokvarjenosti nasprotnika!!! Gospa je bila zraven, ko so pisali zakon in točno ve kaj govori. Sploh pa se točno zaveda, da nima nobene strokovne podlage (preberi zakon). Tole je zelo premišljena izjava za neodločeno rajo, katero bi radi spravili na svojo stran. Raja ne ve kje se vozimo in zdej bodo mislili, da se furamo čez travnike, njive..., skratka kjer nas je volja. Dobra vlada pa nas bi rada omejila na shojene poti in kolovoze.
Ker ni točno določeno, kaj pomeni brezpotje tud ne moremo rečt da je lagala.
Ne vem zakaj je ne ni noben novinar vprašal, kaj je brezpotje in kako lahko pot, ki ne obstaja vrišeš v mtb vodnik. A misli da v vodniku piše za okroglim kamnom zavijemo desno in nadaljujemo do potoka. Potem sledimo toku, do slapa in zavijemo levo... ?

Verjetno zdej potiho upajo da bomo sprožili, kak nasilen protest, da nas bodo lahko prikazali kot divjake.

Torej:
1. Izločitev iz skupine motornih vozil. Kolo je športni rekvizit, tako kot turne smučke.
2. POVSOD je dovoljeno, razen kar se jasno prepove. Prepoved določenih poti ne bi smelo biti pretežko, če je to potrebno. Gre za sobivanje. Tudi Garda ima zaprte poti.

3. če ne boste pristali na naše pogoje bomo naredili . ?
Rabimo nekaj z čimer jih lahko izsiljujemo. Protesta se ne bojijo. Razen če bomo protestirali pred njihovimi domovi :). Če se bomo zanašali na njihovo poštenje in zdravo kmečko pamet smo ga najebal.
Pošten človek ne more napisat takega zakona, ker ne bo vzel podkupnine. Pameten pa v sekundi loči kolo in motor. Tukaj nimamo opravka ne z enim ne drugim. Opravka imamo z podkupljivimi eko fanatiki, ki gredo z džipom, ki kuri 13 litrov+ na Veliko planino in mislijo, da so planinci.
Zapiranje poti naj bo glih tolk zajebano, kot odpiranje. Drugače lahko, kljub novemu zakonu v enem tednu zaprejo 3/4 poti.
Če se bodo mogli malo potrudit bodo zaprli samo poti, za katere je prav da so zaprte.

V torek sem pri popiju ugotovi 3 stvari.

1. Jabozz ima dobre ideje :)
Treba se je zavedat, da večino ljudi naši problemi ne zanimajo, ker mislijo da se jih ne tičejo. Tko kot nas ne zanima če nekim čudakom k nabijajo žogice ne pustijo zgradit novega golf igrišča. :mrgreen:
Ljudem je treba prikazat pozitivne učinke kolesarskega turizma. Sam zdravje ne bo dost, ker nekoga, ki ne kolesari to ne zanima. Treba je naredit analizo kolk denarja se zaradi koles obrne v turizmu in kako ta denar potem pride tudi do njih.
Npr. naredimo kratek video v katerem Italijanski kolesar na Velki planini z označenim (nekateri so popisani) bankovcem za 5€ plača čaj in štrudel > upravnica potem z istim bankovcem nabavi kruh v lokalni pekarni > pek kupi moko od kmeta > kmet si kupi novo motroko > država dobi ddv in babici nakaže penzijo > babica vzdigne denar in z istim bankovcem kupi čokolado za vnuka.
Sicer v praksi ne gre glih tko, sam mislim, da bi ljudje dojeli, da imamo vsi koristi od turizma. Ne sam par posameznikov.

Drug video bi lahko bolj izobraževalne narave. V prvem delu prikazoval mtb turo, da vidijo kako to zgleda. Tud za kak dh del, da ne bomo nepristranski.
Drugi del bi kazal gozdarje, ki po poti vlečejo les in z tem povezano škodo na podrastju. Ter seveda golosek.
Tretji del pa lovski pogon (mislim da se tko reče), kjer lovci zganjajo neznosen hrup, da spodijo živali pred kamerate z puškami.
Fantje se sigruno snemajo, tko da bomo že prišli do posnetkov.
Tako bi ljudje videli kdo res uničuje naravo in kako dvolični so ti samoklicani naravovarstveniki.

2. noben se ne upa prevzet vodenja. Vsi imajo polno obveznosti, gredo na dopust...
Sam za bajkat se pa vedno najde čas :lol:
3. nimamo jajc. Nekdo predlaga da se odpre vse. Ostali pa ga napadejo da ne sme bit tolk požrešen in potem se kregamo kako se je treba pogajat.
Treba je zahtevat vse da imamo potem nekaj maneverskega prostora pri pogajanjih! Tud oni so dal visoke kazni, da bodo lahko ob morebitnih pogajanjih malo popustili.

Rabimo nekoga, ki se zna pogajat in je brez dlake na jeziku. Človeka, ki ve kaj je na kocki in se ne bo pustu jebat in bo direktno ter brez ovinkov povedal kaj si misli o sprenevedanju in laganju uradnikov. Naj pokažejo koliko živali je umrlo zarai gorskega kolesarjenja. Koliko dreves se je posušilo zaradi kolesarjenja. Koliko vlak je zaradi kolesarjenja odnesel plaz...

Pa mogoče ni najbolš če je iz JU, ker ga bodo nadrejeni hitro utišali.
Je kak kandidat ?
Jest bi šov, sam premalo govorim in mislim, da nisem najboljša izbira. Sam če ne bo bolšga grem lahko tud jest mal po mizi udart. Jest jim z mojim delom kupujem gate in zdej bi oni mene jebal, ker nimajo drugega dela.

Sicer pa kje ste bli v torek vsi ostali ? :evil:
Uporabniški avatar
koko82
član

Kraj: Bajkmanija

OdgovorNapisal/-a mrd » 30 Jan 2014 13:17

koko82 napisal/-a:Rabimo nekoga, ki se zna pogajat in je brez dlake na jeziku. Človeka, ki ve kaj je na kocki in se ne bo pustu jebat in bo direktno ter brez ovinkov povedal kaj si misli o sprenevedanju in laganju uradnikov...

Sicer pa kje ste bli v torek vsi ostali ? :evil:

Preveč govorim in premalo mislim torej nisem najboljša izbira...
Vsi imamo polno obveznosti, gremo na dopust... žena sitna, otroci vriskajo... karkoli...
;)

MTB Klubi? Alo? Ni vsa za slišat...

Torej OK protest naj bo preložen in se še enkrat vse karte stavi na pogajanja (čeprav je Mojo lepo dal primer kako to poteka v ostalih EU deželah in nasploh urejenih deželah kjer prijavljen in miren javni protest ni nič nenavadnega). Upam, da ne na zadnji možen trenutek ali npr. na teden ko so počitnice in ni nobenga v parlamentu, večina gorskih kolesarjev bo z otroci na dopustih, mediji bodo imeli mini počitek... upam, da ne na takrat.
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a td01 » 30 Jan 2014 14:34

V pripravi na protest bi mogoče bilo pametno upoštevati dejstvo, da je v ponedeljek 3.2.2014 pri resornem ministru sestanek na zadevno problematiko. Rezultati sestanka so lahko potem nadaljnje izhodišče za shod.

Kar je ga. Jerina izjavila za medije je nekaj, kar pravno ne bo imelo nobenih posledic. Šteje kar bo pisalo v sprejetem zakonu in kakšna bo potem uradna interpretacija zapisanih določb. Zato se na to ne gre zanašati. Če obstaja tako velik razkorak med občim razumevanjem zakona in eni interpretaciji (za zdaj na srečo še) še osnutka Zakona, je to potem potrebno ustrezno redefinirati in bolj jasno in nedvoumno zapisati. To je lahko ena od zahtev na ponedeljkovem sestanku. Zanimivo bi bilo slišati ali bo minister tudi potrdil to izjavo.

Kot zdaj že iz javnih nastopov poznamo ministra Židana se pogovarja konkretno in tudi korektno. Ne pravim, da si zasluži, da se dela z njim v rokavicah. Nasprotno. Sprejema proti argumente, če so le ti argumentirani. Ampak že to, da je (tako hitro) pripravljen sprejeti predstavnike MTB scene kaže na to, da se je pripravljen pogovarjati. Zato mislim, da naj predstavniki, ki bodo zastopali barve gorskih kolesarjev, pripravijo konkretne predloge in primere.
td01
član

OdgovorNapisal/-a comag » 30 Jan 2014 14:49

Joc53 napisal/-a:Pričakujem, da bo v petek na shodu na EF in v soboto v Slovenj gradcu padla tudi pobuda za javni protest.

Kje, kdaj in kaj se bo dogajalo v petek, da ne bo spet kdo očital:

koko82 napisal/-a:Sicer pa kje ste bli v torek vsi ostali ?

Bi bilo fajn informirat o teh dogodkih malo večji krog zainteresiranih, ne samo tisti "posvečeni" krog.

Hvala
comag
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 30 Jan 2014 14:59

Dogodek v Slovenj Gradcu je javna tribuna
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 30 Jan 2014 16:27

Sestanek na EF je namenjen predstavnikom kolesarskih združenj da uskladimo stališča za ponedeljek in naprej.

Lp Jože
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 30 Jan 2014 16:30

Javna izjava predsednika PZS: http://www.pzs.si/novice.php?pid=8987
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a Polževka » 30 Jan 2014 16:37

Joc53 napisal/-a:Javna izjava predsednika PZS: http://www.pzs.si/novice.php?pid=8987

"Zaradi tega tudi ne podpiramo splošne odprave prepovedi voženj v naravnem okolju za kolesarje, ampak se zavzemamo, da so vožnje s kolesi v naravnem okolju možne samo po površinah, kjer je to izrecno dovoljeno."

.....pa še enih par takih cvetk; se ne strinjam sploh!! :mad:
Uporabniški avatar
Polževka
član

OdgovorNapisal/-a TrollPatrol » 30 Jan 2014 16:44

Še vedno (že pet let) drgnete eno in isto v PZS in KTK.

Mi se nočemo vozit po kolovozih!
Mi se nočemo vozit po poljskih poteh!
Mi se nočemo vozit po vlakah!
Mi se nočemo vozit po gozdnih poteh!
Mi se nočemo vozit po travnikih!
Mi se nočemo vozit po drugih utrjenih površinah namenjenih za motorni promet in težko mehanizacijo.

Čeprav brez tega zgoraj na žalost ne gre, ampak
mi HOČEMO, tako kot planinci, uživati v miru na planinskih poteh, drugih poteh, enoslednicah, trailih...

To je osnova gorskega kolesarjenja. Prav tako visokogorje.

Kdor tega ne razume, prosim naj se ne pogaja v našem imenu! To je v imenu gorskih kolesarjev.
Hvala za razumevanje.
Uporabniški avatar
TrollPatrol
član

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 30 Jan 2014 16:56

Berite pozorneje:

V PZS pa nasprotujemo vsem vožnjam, tudi s kolesi, po brezpotjih, po planinskih poteh ....., razen na poteh, posebej namenjenih kolesarjem.

PZS vztraja na določenih omejitvah na markiranih stezah (enoslednicah). Tako pač je, tudi meni bi bilo ljubše drugače, vendar večina v PZS na to ne bo zlahka pristala. To bi tudi pomenilo, da moramo spremeniti ZPP. Takšnih poti je cca 2000 km. Odpirale se bodo postopoma.

PZS pa ne nasprotuje odpiranju nobenih drugih poti, tudi enoslednic. Teh pa je neprimerno več. Za to pa se bomo trudili skupaj.
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 30 Jan 2014 17:14

Hm, meni da pa vožnja po prepovedanih poteh en poseben čar in popestritev ture.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 30 Jan 2014 17:29

Bravo Mare :) :) :D

Všeč mi je tudi tvoja razlaga zakaj kolo ni vozilo, vsaj mislim da je tvoja.
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 30 Jan 2014 17:52

Joc53 napisal/-a:Berite pozorneje:

V PZS pa nasprotujemo vsem vožnjam, tudi s kolesi, po brezpotjih, po planinskih poteh ., razen na poteh, posebej namenjenih kolesarjem.

PZS vztraja na določenih omejitvah na markiranih stezah (enoslednicah). Tako pač je, tudi meni bi bilo ljubše drugače, vendar večina v PZS na to ne bo zlahka pristala. To bi tudi pomenilo, da moramo spremeniti ZPP. Takšnih poti je cca 2000 km. Odpirale se bodo postopoma.

PZS pa ne nasprotuje odpiranju nobenih drugih poti, tudi enoslednic. Teh pa je neprimerno več. Za to pa se bomo trudili skupaj.

Torej PZS diktira kje in kako se bo vozilo.
PZS ni zakonodajalec.
Kar se tiče PZS se bomo vozili po edini dovoljeni poti še zelo dolgo, ne pa po nobeni drugi.
Z vsem spoštovanjem do PZS, mi ni jasno zakaj se moramo njim prilagajat, saj vendar niso edina organizacija, ki se z kolesarjenjem ukvarja.
Pravzaprav ga že cel čas konkretno ovira.
Boriti se moramo za odprtje vseh POTI, ne brezpotij. PZS pa naj se potem bori za zaprtje tistih za katere meni da bi morale bit zaprte.
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 30 Jan 2014 17:59

@Joc:

Daj prosim razumi, da tvoj POGAJASKI partner je Ministrstvo in ne PZS.
PZS ne bo nikoli dala zelene luči. Tam le izgubljaš energijo.
Markirane poti niso last PZS.

Vašim pogajalcem morate predložiti celostne rešitve, ki imajo ugoden vpliv na gospodarstvo (turizem, zaposlovanje,..) in tako naprej.

Gre za legitimno pravico.

NIKOLI NE POZABI, KOLIKO ROK JE BILO DVIGNJENIH NA TEMO KAKŠNO JE NAŠE POGAJALSKO IZHODIŠČE.
Ne sprejemat kompromisov, ker s tem v bistvu ni doseženo nič. Lažje bo kasneje z ustavno presojo rušiti povsem neživljenski zakon, ko nek kompromisni zakon, ki je daleč od stanja v naravi. Kajti tako bodo vedno lahko rekli, saj smo vam to ali to popustili (vlake?)

Tudi tablaši so jasno izrazili. Hočemo Gardo/Trentino z vsemi pozitivnimi učinki na gospodarstvo.

p.s.: Kako bi našo legitimno zahtevo spravili do pred. vlade?

Rabijo kakšno novico kako rešujejo gospodarstvo :idea:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a koko82 » 30 Jan 2014 18:16

Kje, kdaj in kaj se bo dogajalo v petek, da ne bo spet kdo očital:

Jaboz je v tej temi napisal, da bo sestanek in da ga lahko zainteresirani kontaktirajo. Al je treba poslat priporočeno na dom ? :mrgreen:
Jest nobenmu ne očitam. Sam vem kaj bo, če bo tak zakon sprejet.
Krivi bodo vsi po vrsti sam vi ne. Ko je blo pa treba ukrepat pa nikjer nobenga.
Tud na sestanku je padlo vprašanje, kaj so pogajalci počeli zadnje 3 leta.
Jest vem da nisem nič, zato jim ne morem nič očitat. Pa čeprav niso dosegli nič.

Hm, meni da pa vožnja po prepovedanih poteh en poseben čar in popestritev ture.

Ne vem no jest grem na kolo predvsem zato da se sprostim od vsakdanjega stresa. Zato ne rabim dodatnega stresa v obliki carinikov...
Joc a so kolovozi sploh pod okriljem planinske zveze ? Mogoče obstaja kak zemljevid poti ki bi jih pzs odprla ?
Do gozdne meje bi moralo bit vse odprto! Sam treba se je dogovorit, kako bomo skupaj vzdrževali poti.
Dokler lahko gozdarji vlečejo les, delajo nove 4m poti, kjer so bile prej single mi ne bo noben govoru, da kolesarji uničujemo okolje...
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 30 Jan 2014 20:27

Joc53 napisal/-a:Javna izjava predsednika PZS: http://www.pzs.si/novice.php?pid=8987

V planinski organizaciji smo v letu 2013 odprli prvo planinsko pot tudi za uporabo s kolesi, za leto 2014 pa pripravljamo odprtje novih tovrstnih poti.

19. člen ZPlanP:
...
(3) Ne glede na določbe prvega odstavka tega člena je ob upoštevanju omejitev iz prejšnjega odstavka vožnja z gorskimi kolesi dovoljena po planinski poti, ki jo določi minister, pristojen za šport, na predlog skrbnika planinske poti.
...

Planinska organizacija ni ničesar odprla, odprl jo je pristojni minister (če jo sploh je)
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a koko82 » 30 Jan 2014 20:34

Da boste vedeli, kako neumna je trditev, da kolesarji uničujemo naravo.
http://www.youtube.com/watch?v=fDJqIJnxY-I
Čez 2 leti bo vse zaraščeno in noben ne bo vedu, kaj se je tukaj dogajalo. Sam očitno so kolesarske črte radioktivne, ker za nami 20 let ne raste nič.
Še za požarom se prej zaraste, kot za biciklom.
Pa tud če bi se kako drevo res posušilo zaradi kolesa, je pod njim 50 novih, ki samo čakajo da tastar crkne.
Verjamem da se nad gozdno mejo težje zaraste, ker ni listja... Sam single so ponavadi že shojene do kamna in dokler se bo po njih hodilo tam ne bo rastlo nič. Torej je za naravo isto če se občasno še kak kolesar zapelje čez. Al ne ?

Tkle pa zgleda varovanje divjih živali. Ranjenega prašiča pustijo da crkne v mukah, da ne bo manj lukenj v kožuhu. In oni bodo nam govoril, da z našo vožnjo povzročamo stres za divje živali.
http://www.youtube.com/watch?v=9c33uyRnDa8
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 30 Jan 2014 20:59

Joc53 napisal/-a:Berite pozorneje:

V PZS pa nasprotujemo vsem vožnjam, tudi s kolesi, po brezpotjih, po planinskih poteh ., razen na poteh, posebej namenjenih kolesarjem.

Jože pozorno beri:
PZS bi odprla vse prometnice ... to nas ne zanima, po pravici povedano.
Kar se pa tiče potk enoslednic (ne samo tistih markiranih, vseh!), pa je pzs za že obstoječi sistem vse je prepovedano razen če je izrecno dovoljeno. Koliko poti je bilo na tak način odprtih? ZPlanP in ZGB ki omogočata odpiranje enoslednic veljata od l.2007.
Lepe besede so eno, dejstva kažejo nekaj čisto drugega.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 30 Jan 2014 21:48

Žiga, tvoja pot do gradu Bogenšperk je, kar se tiče PZS, odprta, s sklepom UO PZS z junijske seje. Zatika se pri državi, ZPP je tako smotano napisan, da državni uradniki stvari ne znajo, mora celo res ne morejo izvesti. Trenutno tečejo pogovori PZS z državo o popravku zakona v smeri poenostavitve postopkov (prenormirano, da ti mozak stane). Težave niso samo z dvonamenskimi potmi, tudi s pohodniškimi, npr. v primeru skalnega podora na Razorju smo imeli pot celo večnost zaprto, v višku planinske sezone, ker smo morali za nujno prestavitev dela trase poti zbrati cel kup papirjev (soglasje TNP, raznih naravovarstvenih institucij ipd).

Prav tako se spomladi odpira dvonamenska Grosupeljska pot (cca 90 km), spet zgolj z žegnom PZS. In isto velja za pot Gračišče-Lačna-Dvori-Badin-Kvirik-Gračišče (glej članek v Biciklu).

Vsem PD oz. TKO smo jasno povedali: predlagajte poti za dvonamensko rabo, vse tiste, ki izpolnjujejo kriterije, bodo odprte s strani PZS. Kriteriji PZS se zgledujejo po priporočilih italjanske pokrajine Trentino (http://www.mtb.provincia.tn.it/Decalogo_per_web.pdf).

Morda bo tale frka okrog ZON-a vse skupaj pospešila, kajti zakoni morajo biti medsebojno usklajeni.
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a Surfac » 30 Jan 2014 23:30

Joc53 napisal/-a:Žiga, tvoja pot do gradu Bogenšperk je, kar se tiče PZS, odprta, s sklepom UO PZS z junijske seje. Zatika se pri državi, ZPP je tako smotano napisan, da državni uradniki stvari ne znajo, mora celo res ne morejo izvesti.

Ja, nekaj kar gre v Avstriji z izpolnitvijo obrazca po internetu terja pri nas ne vem koliko uradniškega dela.

Od nas kolesarjev zahtevajo kompromise. Kompromis je že to, da ne zahtevamo zamenjavo tistih, ki so odgovorni, da so povzročili tole zgago. Mogoče pa bi jo morali. S tem ne mislim ministra ampak kakšnega nižjega na ministrstvu pa gotovo, Koliko dela in energije porabimo za nekaj kar bi lahko enostavno prevzeli od drugih.
Uporabniški avatar
Surfac
član

OdgovorNapisal/-a PeterKos » 31 Jan 2014 08:18

http://www.ecf.com/news/cycling-tourism ... gold-mine/

mogce kaj pomaga kot argument, skupini ki se gre pogovarjat h ministru.
Verjetno lep del odpade na cestno kolesarstvo samo vseeno ni zanemarljiv del, ki odpade na gorsko kolesarstvo.
PeterKos
član

Kraj: Siska

OdgovorNapisal/-a Stak » 31 Jan 2014 08:40

Odgovorna oseba (s sodelavci) predlaga 50 kratno povišanje obstoječe globe, brez navedbe katerekoli raziskave zakaj je temu tako, kakšne bodo pričakovane prednosti tako drakonske kaznovalne politike, zakaj je obstoječa ureditev slaba (čeprav JE slaba) ... edina "dodana vrednost" oz. novost je prepoved izdajanja publikacij (se bojo zažigale, oz uničevale knjige ali pa nekje v skladišču čakale na prostost in boljše čase?). Kolesarska zakonodaja sosednih držav, ni bila pregledana (ali pa jo samo niso citirali), čeprav se naj bi s tem zakonom urejalo tudi vožnjo kolesarjev.
A je to vestno opravljanje službe? Tej šlampariji pa je sledilo še zavajanje javnosti, da se s tem predlogom ureja vožnjo po brezpotjih!?

Edit: http://voyo.si/multimedia/svet-887.html 34:07s
"Če rečem poenostavljeno, po gozdnih poteh, po potkah, preko polj je vožnja še vedno dovoljena. ... "
Hvala da nam poenostavljate, da bolje razumemo. Pa poglejmo malo manj poenostavljeno:
(24.d člen, (3)) Gozdne poti - pogoje rabe določijo lastniki, Zavod za Gozdove in lokalna skupnost :) (Me zanima kateri lastnik gozda bo privolil prostovoljno, da bo imel, poleg že motečih gobarjav, še neke nebodijihtreba kolesarje v njegovem gozdu?) FAIL
(24.e člen) Planinske poti - vožnja dovoljena samo po poti, ki jo določi Ministrstvo za šport, na predlog skrbnika (PZS) in po predhodnem soglasju Zavoda RS za varstvo narave, v skladu s predpisi... (PZS pa vemo koliko si želi kolesarjev na planinskih poteh) DOUBLE FAIL
Kak smo prebrisani, hihi. Saj je vse možno, samo pravilen postopek speljite, in že se boste veselo vozili po planinskih poteh! :)
Zakaj se nismo kolesarji sami tega spomnili?

Upam da je minister bolj zdravorazumski od birokratk na ministrstvu.
Zadnjič spremenil Stak, dne 31 Jan 2014 09:21, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Stak
član

OdgovorNapisal/-a DamijanD » 31 Jan 2014 08:43

koko82 napisal/-a:Da boste vedeli, kako neumna je trditev, da kolesarji uničujemo naravo.
http://www.youtube.com/watch?v=fDJqIJnxY-I
Čez 2 leti bo vse zaraščeno in noben ne bo vedu, kaj se je tukaj dogajalo. Sam očitno so kolesarske črte radioktivne, ker za nami 20 let ne raste nič.
Še za požarom se prej zaraste, kot za biciklom.
Pa tud če bi se kako drevo res posušilo zaradi kolesa, je pod njim 50 novih, ki samo čakajo da tastar crkne.
Verjamem da se nad gozdno mejo težje zaraste, ker ni listja... Sam single so ponavadi že shojene do kamna in dokler se bo po njih hodilo tam ne bo rastlo nič. Torej je za naravo isto če se občasno še kak kolesar zapelje čez. Al ne ?

Jaz bi rekel drugače. Kolesarji uničujemo naravo - ampak samo približno toliko kot pohodniki (oz. malenkost več IMHO). Vsekakor pa bistveno manj kot karkoli kar ni na človeški pogon (tudi konjeniki naredijo bistveno več škode kot kolesarji). Zato se mi zdi bistveno,
-da se loči kolesarje od motoriziranih prevoznih sredstev
-da se dopove ministrstvu, da smo po vplivu na okolje bolj podobni pohodnikom (še v kodeksu imamo taka določila-sicer se ga na žalost vsi ne upoštevajo in oni imajo malo večji vpliv na okolje)
Uporabniški avatar
DamijanD
član

Kraj: Žiri

OdgovorNapisal/-a mogim » 31 Jan 2014 09:24

Nisem šel brat vseh postov, ampak imam občutek, da datuma še nismo določili?
mogim
član

Kraj: Velenje

OdgovorNapisal/-a koko82 » 31 Jan 2014 11:09

Javna tribuna je Jutri 1.2.2014 v Slovenj Gradcu!
http://www.bicikel.com/novice/10224/sam ... .html?id=2

Ne vem kater idijot je zadevo postavil v Slovenj Gradec. A je blo to ministrstvo al kolesarji ?
Če že ne more bit v centru Slovenije (Lj.), da imamo iz cele Slovenije čim manjšo pot, bi ga lahko vsaj nekam ob avtocesto postavili.

Mislim da bi blo dobro, da pridemo v čim večjem številu (300+). Tud če ne boste sodelovali v pogajanjih. Pridite zaradi številke!!!
Če nas bo 20 bo šel zakon brez sprememb skozi. Pri 300-500 pa se bodo že malo zamislili nad sabo.
Enostavno ne morem razumet tega debilizma. Več kot 50% vsega kar naredimo gre z prispevki, davki... v državni proračun. Pa še ni zadost zato mora vlada jemat kredite, da imajo za plače.
Namesto da bi spodbujali turizem in gospodarstvo ter tako dobili več davkov za svoje plače, hočejo vse prepovedat.
A ne razumejo da več kot naredimo več denarja dobijo ? Vodiči in trgovci bi radi delali in plačevali davke, pa nam ne pustijo. Očitno imajo na ministrstvu polno rit podkupnin (lobiranje je legalizirana oblika korupcije) in ne rabijo naših miljonov.
Zakaj ne more bit vse dovoljeno ? A mora bit v Sloveniji res vse zbirokratizirano do konca ? Če hočem zamenjat žarnico moram najprej na ministrstvo poslat dopis, da dobim dovoljenje, ker imamo 3,8m visoke strope. Kmalu bom moral še gradbeni oder postavt, ker lestev, z nemškim TUV certifikatom v Sloveniji ne bo dost varna.
Sam čakam da bo treba za vsak 2m skok v bike parku dobit predhodno dovoljenje za delo na višini.
Če so na vseh ministrstvih taki debili se sploh ne čudim da gospodarstvo tone. Sej ne moreš delat, če čel dan razmišljajo kako bi ti z novimi predpisi otežili delo. In potem se čudijo da noče noben vlagat v Slovenijo.
Če se mislijo zgovarjat na zakonodajo ostalih držav, jim je treba takoj povedat da za copy paste zakonov ne rabimo uradnikov! Za to lahko najamemo 2 študentke za 5€/h, da bodo prevajale in imamo osnutek zakona za 200€.
Rabimo ljudi, ki znajo razmišljat z svojo glavo! Če bo sosed skočil v gnoj bomo potem še mi ?

Sicer pa bi jest vsem predlagateljem zakona predal majico z nekim pomenjljivim pomenom. npr. "ne rabimo turizma, ker naša plača raste na drevesu"
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 31 Jan 2014 12:01

Ne glede na dogajanje, je potrebno ohraniti mirno kri, mirne besede.
Razburjenje ne pomaga.
Dela se na tem, lahko bi se tudi bolje, bolj centralizirano, ampak to je najbolje, ker je edino.
Vsak dela kot najbolje zna. Sam sedaj pripravljam tudi nekaj.

Verjetno ste opazili, da mediji ne stojijo ob strani.
Če bi glasovali vsi uporabniki gora glede g. kolesarjev, bi sigurno bila večina na naši strani. Dovolj let smo že v hribih, da vemo, da sobivanje že obstaja in da bo vedno obstajalo. Povsem jasno mi je, da ko stopim v gorsko kočo, mi nihče ne teži, temveč smo povsem ali 90% sprejeti.
Ob primernem obnašanju pri srečevanju z pohodniki bo sobivanje še bolj pristno. To mora vsak razčistiti pri sebi.

Prosim le, če ta tema ostane PROTEST/SHOD pred parlamentom, če bo potrebno.
Pišite raje v temo Osnutek zakona....
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 31 Jan 2014 12:21

Moj predlog popravkov zakona:

24.f člen se briše, dodata se dva člena, 24.g in 24.h:

24.g člen
(vožnja s kolesi po enoslednicah)
(1) Ne glede na določbo člena 24.d, je v gozdnem prostoru dovoljeno voziti, ustaviti ter organizirati vožnje in tekmovanja s kolesi po vseh poteh, tudi enoslednicah, vendar le v conah gozda B, C in D.
(2) Pot iz prejšnjega odstavka se lahko za kolesarje zapre, če raba poti povzroča škodo zaradi prevelike frekvence uporabnikov ali drugih razlogov.

24.h člen
(enostavni kolesarski poligoni)
(1) V conah C in D je dovoljeno urejati enostavne kolesarske poligone.
(2) Kolesarski poligon je enosmerna pot namenjena samo kolesarjem. Za ureditev kolesarskega poligona je potrebno dovoljenje lastnika zemljišča. Za ureditev takega poligona so dovoljena manjša zemeljska dela, kot je ureditev band, rollerjev, skakalnic in podobnega. Podrobna pravila se urejajo v ustreznem podzakonskem aktu.

Razlaga 24.g člena:
V smislu zmanjšanja birokratskih ovir se namesto zamudnega posameznega odpiranja poti, kot je predvideno v predlogu zakona, dovoli vožnja po vseh poteh v conah B, C in D. Tako se razbremenijo z varovanja narave najbolj pomebni gozdovi v coni A. Poleg tega, da bodo kolesarji ob veliki izbiri odprtih poti v conah B, C in D manj pritiskali na poti v coni A, bodo tudi inšpektorji in ostali izvajalci zakona lahko na manjšem prostoru veliko bolj učinkovito izvajali prepovedi ki bodo zapisane v zakonu.
Trenutna zakonodaja ki predvideva posamezno odpiranje poti je popolnoma neučinkovita. V 7 letih odkar je možnost odpiranja poti zapisana v ZplanP in ZGB, je bila odprta 1 sama pot. Kolesarji in ostali nelegalni uporabniki prostora zakonodajo ignorirajo, inšpektorji, policija in ostali pa so bolj ali manj nemočni pri uveljavljanju tako nesmiselno restriktivnega zakona.

Razlaga 24.h člena:
Gorski kolesarji se kar se tiče tega zakona delimo na dve plemeni. Turni, XC ali AM kolesarji uporabljamo običajne poti, ki jih delimo s pohodniki. Temu primerno se na teh poteh tudi obnašamo. Nam je namenjen 24.g člen. DH, FR in podobni kolesarji pa rabimo poti, ki so namenjene samo nam. Radi vozimo hitro, na potkah so nam všeč tudi razne ovire, ki jih premagujemo s skakanjem in triki. Take poti/parki ali kot so v predlogu označene enostavni kolesarski poligoni nastajajo na obrobju naselij, v gozdovih, ki so iz naravovarstvenega vidika manj pomembni, nahajajo se v conah C in D. Zato tudi ne potrebujejo nobenih dodatnih dovoljenj, samo dovoljenje lastnika.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 31 Jan 2014 12:32

koko82 napisal/-a:
Če se mislijo zgovarjat na zakonodajo ostalih držav, jim je treba takoj povedat da za copy paste zakonov ne rabimo uradnikov!

Khmm Koko, v tem primeru bi bilo verjetno celo dobrodošlo, da se zgledujejo po tujini. Se ne spomnim države kjer je vse prepovedano. :roll:
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a koko82 » 31 Jan 2014 12:58

Jabozz jest sem čist miren :) Mogoče včasih malo pretiravan sam ne morem tiho gledat, kako se delajo norca iz nas.
Bojim se da se bo večina kolesarjev tako kot pred tremi leti mirno zanesla na naše pogajalce, katere so potem popolnoma ignorirali.
Vsi se neki veselite obračunov z cariniki... A se je že kdo od vas tepel z policajem zaradi varnostnega pasu ?
Verjetno ne. Isto bo v gozdu.
Čas za akcijo je sedaj! Potem bo prepozno.

@Bor-m
V osnutku zakona so dali primere iz tujine. Sam verjetno ne za kolesa in samo tiste dele, ki jim odgovarjajo.

@ZigaK kaj bi ti uvrstil pod cono A ?

Aja pejmo v sosednjo temo, kot je predlagal Jaboz
Uporabniški avatar
koko82
član

OdgovorNapisal/-a Cvika » 05 Feb 2014 17:56

TrollPatrol napisal/-a:Še vedno (že pet let) drgnete eno in isto v PZS in KTK.

Mi se nočemo vozit po kolovozih!
Mi se nočemo vozit po poljskih poteh!
Mi se nočemo vozit po vlakah!
Mi se nočemo vozit po gozdnih poteh!
Mi se nočemo vozit po travnikih!
Mi se nočemo vozit po drugih utrjenih površinah namenjenih za motorni promet in težko mehanizacijo.

Čeprav brez tega zgoraj na žalost ne gre, ampak
mi HOČEMO, tako kot planinci, uživati v miru na planinskih poteh, drugih poteh, enoslednicah, trailih...

To je osnova gorskega kolesarjenja. Prav tako visokogorje.

Kdor tega ne razume, prosim naj se ne pogaja v našem imenu! To je v imenu gorskih kolesarjev.
Hvala za razumevanje.

Ej saj te razumem, ampak nekateri bi se radi legalno vozili tudi po cestah, kolovozih, poljskih in gozdnih poteh... - vsaj da pridemo do potk, pa če tudi za to nisem med gorskimi kolesarji. Pa pazi, da bodoča uredba (enako kot zdaj upam, da že bivši, zakon) ne prepove tudi tega (razen cest)...
Travniki, ne poti po njih) pa naj zaradi tistih, ki jih kosijo, vsaj nepokošeni, res ostanejo zunaj terenov za vozit...

Saj je fajn ponavljat odprimo vse - drugi pa enako ponavljajo zaprimo/prepovejmo vse...

Kot že rečeno poimenovanja zavajajo - že od imena zakona naprej - nobena cesta, pot ni naravno okolje, če je naravno tisto, kar ni delo človeških rok, saj vemo, kakšnemu stanju se približuje nevzdrževana cesta/pot ali pa bajk park.

Isto poimenovanje med "splošno rajo" in v "strokovni sferi" lahko pomeni nekaj čisto drugega (recimo gozdna vlaka)...

Moj predlog pogajalecem je naj s slikami primerov od ceste pa do magari kategoriziranih singlc S4 ali S5(po Avstrijski skali) Vse zainerisirane skupine povejo argumente - kakšni so vplivi vožnje s kolesom po njih na podlago in vzdrževanje , rastline in živali x m od poti, splošno varnost,... pa magari na satelite in mlečnost krav v x m oddaljenem hlevu in kaj od navedenega je razlog za prepoved oziroma omejitev vožnje s kolesom.
Glede na predstavljene argumente se določi do katere "stopnje" je odprto vse, od katerega tipa poti pa na splošno ne - in se določi tudi način določanja izjem - tako za odprtje (navzgor od meje) kot za zaprtje (navzdol od meje) začasno, stalno. Lahko se za posamezne tipe poti predpiše tudi način obnašanja (kot pri Bavarcih).

Kar se PZS in markiranih poti tiče - markirana pot je spet eden od slabo definiranih pojmov, ampak po mojem mnenju naj odloča pot kot taka (kot zgoraj) markacija je le njen "okrasek". Seveda, če pot vzdržujejo markacisti, ali pa PZS v njihovem imenu poda argumente za odprtost/ zaprtost, oziroma za izjeme. A ne verjamem, da markirano cesto/kolovoz vzdržuje PZS. Samih markcij pa kolesarji ne uničujejo nič bolj kot pešči.
Cvika
članica

Kraj: Radovljica, Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 22 Feb 2014 13:10

En moj video na temo predloga zakona o "ohranjanju narave" Nič osebnega, le prikaz kakšni nesmisli se dogajajo. Prepovedujejo pa stvari, ki dejansko niso problematične... slika pove več od besed... :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=Ak6MLbEZI10
Uporabniški avatar
kuki666
član

Kraj: Bliz centra... Slovenije

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 22 Feb 2014 13:12

Sicer malo off ampak vseeno naravovarstveno.

Začnite opazovati kako se bodo pirovske piksne začele množiti, kjer se bo pospravljalo po žledu.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 22 Feb 2014 15:36

Itak. Rdeče in zelene, drugih znamk zanimivo nikoli ne pijejo. Pa vrečke, plastične kante od olja, tudi kakšna rokavica se najde.
Ampak to opazovat in sploh v javnost vlečt je narobe. Tudi med nami so "slabi" kolesarji, pa nas je vseeno večina dobrih.
Ampak to nima veze. Gozdarji nam ne preprečujejo uporabe poti.
Eno so gozdarji sami, drugo pa pisci zakonov za gozdarje.

Dajmo se obratno vprašat:
Če recimo PZS dovoli in soglaša z uporabo vseh poti, tako markiranih in tudi nemarkiranih. A bi nam še kdo prepovedoval, oz. onemogočil to?
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 22 Feb 2014 21:12

Moj namen ni kazat s prstom...je zgolj opazka, ki velja za vse...sicer so pa kmetje najhujši pri odmetavanju pirovskih piksen.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 24 Feb 2014 22:49

Mojo Jojo napisal/-a:Moj namen ni kazat s prstom...je zgolj opazka, ki velja za vse...sicer so pa kmetje najhujši pri odmetavanju pirovskih piksen.

Dejansko ni namen kazanje s prstom na kogarkoli, tudi v mojem videu ne... Le nesmisel je prikazan, ko se prepoveduje neka malenkost kar se tiče posega v naravo, medtem, ko je dosti bolj škodljivo poseganje v naravo pa "ekonomsko" sprejemljivo. Mislim, da bo potrebno našim vrlim zakonodajalcem le predstaviti ekonomsko upravičenost kolesarjenja v naravi, kot je DDV od hotelskih storitev, prodanih koles in opreme, večja zasedenost žičnic in gorskihh postojank na letni ravni, možnosti dodatnih zaposlitev... Saj drugega se jih ne prime.

LP
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 25 Feb 2014 07:52

TTOCS napisal/-a:Dajmo se obratno vprašat:
Če recimo PZS dovoli in soglaša z uporabo vseh poti, tako markiranih in tudi nemarkiranih. A bi nam še kdo prepovedoval, oz. onemogočil to?
TTOCS
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 25 Feb 2014 07:57

Seveda. Lastniki, "naravovarstveniki", lovci, morda še kakšna druga civilnodružbena organizacija, katere člani se sprehajajo in bi radi meli ljubi mir ...
http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a shamo » 25 Feb 2014 09:12

Društvo za opazovanje ptic (čeprav poskušajo zvrnit na lastnike, da kao oni ne bi smeli/ dovoliti ne dovolijo) http://www.dnevnik.si/slovenija/hecna-p ... a-turizma-

.. in seveda my favourite.. ne pozabit na Zavod za varstvo narave in človeško ribico http://www.mtb.si/poucno/1003-v-ribnici ... galno.html .. v tem članku so sicer našteti kandidati
Uporabniški avatar
shamo
član

Kraj: tmin je moj raj

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 25 Feb 2014 21:25

Ne morem verjet, se je prodalo tudi vodsto Zveze tabornikov Slovenije? http://www.mtb.si/novice/2005-izjava-nevladne-skupine-za-okoljsko-in-drustveno-zakonodajo.html, so pozabili na http://www.scout.si/index.php?id=7? Je tu kakšen tabornik, bivši tabornik? Kdo kaj ve o tem? Govoril sem z načelnikom celjsko zasavskega območja pri ZTS in pravi, da ni bilo poenotenja glede problema znotraj zveze. Zatorej menim, da vodstvo ZTS ni kredibilno za dajanje kakršnih koli izjav glede stališča o dotičnem problemu!
Uporabniški avatar
kuki666
član

Prejšnja

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov