PROTEST PRED PARLAMENTOM

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Prideš ?

Glasovanje se je zaključilo dne 26 Feb 2014 13:34

v vsakem vremenu
102
59%
verjetno da
57
33%
ne
14
8%

Skupaj glasov : 173

PROTEST PRED PARLAMENTOM

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 27 Jan 2014 13:34

Tole je tema, ki se nanaša na protest pred parlamentom.
Datum se bo še določil, ko bomo imeli več informacij.

Prosim VSE, ki lahko kaj naredijo, razen da izlijejo svoje ogorčenje tukaj, da pripomorejo z PRAKTIČNIMI REŠITVAMI/NASVETI pri protestu.

RABIM:
1. Vse formalnosti, ki jih je treba urediti za prijavo protesta. Če ima kdo izkušnje naj se javi, ali pa naj da link.
2. Vsi, ki imajo veze na medijih, da jih obvestimo. Naj se napiše, kateri so obveščeni
3. Prosim za viralen učinek / FB, povabite prijatelje. Tudi LJ kolesarka mreža, etc
4. NUJNO NUJNO je treba zbuditi predstavnike turistične skupnosti, da se nam pridužijo.
5. kdo se javi, da postavi FB stran
6. Jasno napisane zakonske ureditve v sosednjih deželah in njihov učinek na turizem (Trentino, Grada, Innsbruck,..karkoli že)
7. Naj spregovorijo zdravniki o pomembnosti rekreacije.

vse je dobro v tej točki.
In ne pišite, kaj bi bilo treba narediti, ampak kaj bom/sem naredil.

Zdaj ali nikoli. Stopimo skupaj. Cilj je jasen. Ko ga dosežemo, gre lahko spet vsak svojo pot.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

Re: PROTEST PRED PARLAMENTOM

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 27 Jan 2014 16:59

Kar se lokacije tiče, predlagam kolesarjenje v smeri zakona: od Ministrstva za kmetijstvo in okolje (Dunajska 22) do parlamenta.

Sicer pa z lahkoto prevzamem točko 2 - obveščanje medijev. Ko bo znan datum, seveda.
Zadnjič spremenil NDeeBiker, dne 27 Jan 2014 17:27, skupaj popravljeno 1 krat.
http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a QUEST » 27 Jan 2014 17:27

Bo pa potrebno kolesa opremiti s zakonom opredeljeno opremo. Luči odsevniki itd, ker drugače nas bodo oglobili zaradi tega. Ni potrebno se še s tem v zobe dajat.
bolš bicikel na ram kot 5 jurjev pufa
Uporabniški avatar
QUEST
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 27 Jan 2014 17:28

QUEST napisal/-a:Bo pa potrebno kolesa opremiti s zakonom opredeljeno opremo. Luči odsevniki itd, ker drugače nas bodo oglobili zaradi tega. Ni potrebno se še s tem v zobe dajat.

Saj jih lahko porivamo :x
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 27 Jan 2014 17:28

Glede na to da naj bi jih prišlo (vsaj upam) nekaj tudi od drugod, bi bilo pomoje najbolje da se dobimo na parkirišču Vič, ob obvoznici. Od tam pa gremo v pravo smer, proti parlamentu.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 27 Jan 2014 17:49

Wajdouci pridemo
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a Guarana » 27 Jan 2014 19:10

Če se gremo protestirat, je treba imet jasno oblikovane razloge zaradi katerih protestiramo.
Nekaj kratkega v stilu:
- Gorski kolesarji kolesarimo v naravi, ker imamo naravo radi. Ne želimo, da se nas z brez jasnih in tehtnih argumentov obravnava kot element uničevanja naravnega okolja.
- Želimo da se členi, 24.č, 24.d, 24.e, 24.f,, ki obravnavajo vožnjo s kolesom v naravnem okolju umaknejo iz zakona.
- Vožnja s kolesi v naravnem okolju pa naj se obravnava ločeno, po tujih zgledih dobre prakse sobivanja športa in naravnem okolju (primeri, kot je že Jabooz napisal)

Vprašati je treba znane obraze med bajkerji, če so se pripravljeni izpostavit:
- Tanja Žakelj
- Filip Flisar
- Andrej Velkavrh
- Miha Šalehar
- ...
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 27 Jan 2014 19:24

Treba bo določit dan in uro.
žal mora biti med tednom čez dan, sicer ne vem kdo nas bo videl / slišal od vlade, parlamenta.
Žal dan vsem ne odgovarjal...

Zanima pa me, ali kdo kateri dan je neustrezen, recimo da se protestira ko ima že kdo drug prijavljen dan, ali pa da pride kak tuj državnik, da je prepovedan dan za protest, etc. Kaj pa vem kaj lahko pride vmes.
Izbira dneva je pomembna...

Prosim za predloge...

Glede protestnega jedra se dogaja meeting v torek zvečer v Ljubljani. Če bi kdo rad KONKRETNO pomagal pri pripravah, naj se javi na ZS.

@Guarana: odličen predlog :D
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Guarana » 27 Jan 2014 19:55

Pozabil sem,...

- Potrebno je vprašat za uradno mnenje KZS (Mohor Vrhovnik).

- Za morebitno podporo je potrebno vprašati druge znane športnike, če se strinjajo z nami in so se pripravljeni izpostavit. Najprej seveda cestne kolesarje, ki imajo sedaj "čas", pa tudi druge.

Da bomo lahko prosili ljudi za podporo, mora biti najprej jasno podporo čemu.
- pokazat mu je treba predlog zakona
- pokazat mu je treba naš predlog (nekaj takega kar je v mojem prejšnjem postu)

Nekdo, ki je vešč pravniškega jezika, naj lektorira in dopolni moj predlog.

Če kdo pozna zakonske rešitve iz tujine naj jih na hitro povzame, da ne bomo drugi odkrivali tople vode.

lp, moram spraut otroke spat.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 27 Jan 2014 20:06

Jaz navijam za drugi teden, dokler je še juha vroča.

Če štartamo ob 16:00 z Viča se mi zdi čisto dovolj zgodaj. Lahko se naredi pa tudi dva odhoda recimo še ob 17:00, še za tiste ki pridejo kasneje.
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a zabukowski » 27 Jan 2014 20:07

S strani portala http://svet24.si/ mi je obljubljeno, da me bo kontaktirala njihova novinarka v zvezi s to problematiko.

'Zgleda da jih zanima, oni pa so ravno dovolj "rumeni", da bodo zadevo še dodatno popoprali :)

Boljše kot nič, ni pa seveda pričakovati čudežev (po mojih izkušnjah), ali pač.

Bom poročal o poteku dogodkov ...
Uporabniški avatar
zabukowski
član

OdgovorNapisal/-a Guarana » 27 Jan 2014 20:25

Aja, še to...

Zasledil sem, da gospod Matej Obu pripravlja pritožbo po uradni poti, ali kako bi temu rekel...

Nujno je, da se med seboj uskladimo, v nasprotnem primeru, bo zadeva gotovo pogorela.

@BOR-M
16:00 se mi zdi absolutno prepozno... takrat v DZ ni več nikogar

Termin je treba uskladit s koledarjem DZ http://www.dz-rs.si/wps/portal/Home/del ... skiProgram

Ura pa mislim, da bi morala biti dopoldan, ja vem, je težko, gre dan dopusta... ampak, treba se je pokazat, ko so ljudje tam, novinarji v službi,... popoldan bomo tam sami sebi.
Guarana
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 27 Jan 2014 20:26

zabukowski napisal/-a:S strani portala http://svet24.si/ mi je obljubljeno, da me bo kontaktirala njihova novinarka v zvezi s to problematiko.

'Zgleda da jih zanima, oni pa so ravno dovolj "rumeni", da bodo zadevo še dodatno popoprali :)

Dajmo še kakšen dan zabremzat z napadom na medije, dokler nimamo čisto natančno oblikovanega sporočila - kaj želimo.
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a zabukowski » 27 Jan 2014 20:27

NDeeBiker napisal/-a:
zabukowski napisal/-a:S strani portala http://svet24.si/ mi je obljubljeno, da me bo kontaktirala njihova novinarka v zvezi s to problematiko.

Dajmo še kakšen dan zabremzat z napadom na medije, dokler nimamo čisto natančno oblikovanega sporočila - kaj želimo.

Se popolnoma strinjam, treba je nastopiti enotno ...
Uporabniški avatar
zabukowski
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 27 Jan 2014 20:33

zabukowski napisal/-a:
NDeeBiker napisal/-a:

Se popolnoma strinjam, treba je nastopiti enotno ...

Predvsem v tej temi govorimo o protestu in kako medije izkoristiti v povezavi z njim. Kaj bomo povedali na in ob protestu, je drugo, je vsebina. Zdaj delamo pa na strategiji.
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a Natassha » 27 Jan 2014 20:34

Goricani pridemo, ne glede na uro, vreme ali dan.
Zakaj?
Uporabniški avatar
Natassha
član

Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 27 Jan 2014 20:36

Protest je lahko samo čez dan, ostalo absolutno nima smisla.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 27 Jan 2014 20:43

Vi resno pričakujete da bo kakšen od poslancev prišel ven? Ob zadnjih protestih so šli raje daleč okoli, na vprašanje novinarjev zakaj se niso ustavili pri protestnikih, so se pa sprenevedali da ne vejo da se kaj dogaja.

Mislim da je bolje da nas je popoldne čim več, kot pa da dopoldan trije tam stojimo. Dan je pa itk skoraj do 18:00.
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Polževka » 27 Jan 2014 20:45

BOR-M napisal/-a:Vi resno pričakujete da bo kakšen od poslancev prišel ven? Ob zadnjih protestih so šli raje daleč okoli, na vprašanje novinarjev zakaj se niso ustavili pri protestnikih, so se pa sprenevedali da ne vejo da se kaj dogaja.

Mislim da je bolje da nas je popoldne čim več, kot pa da dopoldan trije tam stojimo. Dan je pa itk skoraj do 18:00.

Podpiram Bor-a 100% !
Uporabniški avatar
Polževka
član

OdgovorNapisal/-a Grega X » 27 Jan 2014 21:41

Pridem!

To zadevo je treba dat v medije in postavit javno vprašanje, v čigavem ineteresu (pravnem) je ta prepoved. Ta zakon je diskriminatoren do kolesarjev, trgovcev, ponudnikov turističnih storitev, gostiliničarjev in v končni fazi, tudi do mene in vseh nas. Prav tako bi lahko kot obiskovalci prišli na sejo, kjer bi se debatiralo o tem zakonu. Če ne pridejo oni do nas, bomo pa mi k njim.

In če ne drugače, potem, če bo bog ne daj zakon sprejet, organizirano vložit ustavno presojo zakona na ustavno sodiče RS.
In vseskozi je treba to tudi omenjati, predvsem v medijih.

Zakon kot tak bi moral izključit vsa prevozna sredstva na lastni pogon. Pika.
Pa pejte s takimi v Evropo
Uporabniški avatar
Grega X
član

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 27 Jan 2014 21:43

QUEST napisal/-a:Bo pa potrebno kolesa opremiti s zakonom opredeljeno opremo. Luči odsevniki itd, ker drugače nas bodo oglobili zaradi tega. Ni potrebno se še s tem v zobe dajat.

bi znal bit, da ni nujno potrebno, ko gre za organizirano prireditev in vožnjo znotraj te... potrebno preverit, se kdo spozna na to, kakšen organ reda in miru?
Uporabniški avatar
kuki666
član

Kraj: Bliz centra... Slovenije

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 27 Jan 2014 21:47

sicer pa zna bit mal zafrknjeno okoli odsevnikov. Prednjo in zadnjo luč že namontiraš, odsevnike na flat pedala pa malo težje...

Kako mora biti opremljeno kolo in kako kolesar?
Obvezna oprema kolesa so krmilo, prednja in zadnja zavora, luči (bela za osvetljevanje ceste, rdeča pozicijska luč zadaj) in odsevniki (rdeči odsevnik zadaj, rumeni bočni odsevniki na obeh kolesih ter v pedalih), zvonec, za otroke do 14. leta starosti pa tudi kolesarska čelada.
Za večjo varnost pa kolo opremimo tudi z vzvratnim ogledalom, košarami za prtljago, varnostno ročico oziroma distančnikom z odsevnikom, sebe pa s ščitniki za komolce in kolena.
Za pregled ustrezne opremljenosti kolesa poprosite policaje, tehnično brezhibnost pa lahko ugotovijo na kolesarskem servisu.

http://www.promet.preporod.net/si/kolesarji/http://www.promet.preporod.net/si/kolesarji/
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 27 Jan 2014 21:49

Pa prosim za določitev zbirnega mesta za tiste ki nismo iz Ljubljane.
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 27 Jan 2014 21:52

Ne rabimo v prvi luči poslancev, da nas slišijo. pa tudi če pride kakšen se ven nasmihat pred kamere.

Predvsem rabimo novinarje in novinarji ipak delajo čez dan.
Žal nismo glavna atrakcija dneva.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 27 Jan 2014 22:05

Zakaj kolesarska zveza ne pristopi k urejanju tega zakona, agresivno, kot sindikati nastopijo ob vsakem socialnem konfliktu?

je možno kaj storiti na tem področju, pozna kddo koga...

https://www.facebook.com/pages/Kolesars ... 2047448243

http://www.kolesarska-zveza.si/
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 27 Jan 2014 22:27

BOR-M napisal/-a:Glede na to da naj bi jih prišlo (vsaj upam) nekaj tudi od drugod, bi bilo pomoje najbolje da se dobimo na parkirišču Vič, ob obvoznici. Od tam pa gremo v pravo smer, proti parlamentu.

sem spregledal, očitno bo to zbirno mesto za neljubljančane
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 27 Jan 2014 22:38

Guarana napisal/-a:Če se gremo protestirat, je treba imet jasno oblikovane razloge zaradi katerih protestiramo.
Nekaj kratkega v stilu:
- Gorski kolesarji kolesarimo v naravi, ker imamo naravo radi. Ne želimo, da se nas z brez jasnih in tehtnih argumentov obravnava kot element uničevanja naravnega okolja.
- Želimo da se členi, 24.č, 24.d, 24.e, 24.f,, ki obravnavajo vožnjo s kolesom v naravnem okolju umaknejo iz zakona.
- Vožnja s kolesi v naravnem okolju pa naj se obravnava ločeno, po tujih zgledih dobre prakse sobivanja športa in naravnem okolju (primeri, kot je že Jabooz napisal)

- Tanja Žakelj
- Filip Flisar
- Andrej Velkavrh
- Miha Šalehar
- ...

...
-Zarja Černilogar
-Nejc Rutar
-Miha Halzer
-Blaža Klemenčič
-Špela Horvat....

-vodstva ekip ki nastopajo v SP, iXS,... kot so Energija bike team, Unior tools bike team, Blackthorn GT, Calcit...
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 27 Jan 2014 22:45

kuki666 napisal/-a:Zakaj kolesarska zveza ne pristopi k urejanju tega zakona, agresivno, kot sindikati nastopijo ob vsakem socialnem konfliktu?

je možno kaj storiti na tem področju, pozna kddo koga...

https://www.facebook.com/pages/Kolesars ... 2047448243

http://www.kolesarska-zveza.si/

Odbor za gorsko kolesarstvo Kolesarske zveze Slovenije je aktiven po svoji liniji in sodeluje s Slovensko kolesarsko mrežo pri pisanju predlogov in lobiranju. Ko bomo vedeli, kako bo s protestom, jih vključimo.
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a bzenko » 27 Jan 2014 22:56

Savinjska pride!
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 27 Jan 2014 23:07

Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a A-Babe » 27 Jan 2014 23:19

Preden se zažene vik in krik in začet štrajk (ki bi ga sicer takoj podprla) - pametno bi bilo prej res pregledat in prebrat zakone in ugotovit točno s katerim členom se večina ne strinja itd.. Sicer pa dokler zakon ne stopi v veljavo je najbrž bolj smiselno sprva zbrati dovolj podpisov na peticiji. Uradno protestirat pač kot vem ni najbolj enostavno, na črno protestirat pa bi prineslo samo težave... Torej, moje mnenje: prvo peticija, če je zakon res tako sporen (sem še enkrat brala raznorazne člene itd. in sva s fantom ugotovila, da pravzaprav sploh ni tak bav bav) in če pride v veljavo, se takrat organizira konkreten "shod" s kolesi.

Se vam to zdi ok ideja?
*Anja*
Uporabniški avatar
A-Babe
član

Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 27 Jan 2014 23:30

A-Babe napisal/-a:Preden se zažene vik in krik in začet štrajk (ki bi ga sicer takoj podprla) - pametno bi bilo prej res pregledat in prebrat zakone in ugotovit točno s katerim členom se večina ne strinja itd.. Sicer pa dokler zakon ne stopi v veljavo je najbrž bolj smiselno sprva zbrati dovolj podpisov na peticiji. Uradno protestirat pač kot vem ni najbolj enostavno, na črno protestirat pa bi prineslo samo težave... Torej, moje mnenje: prvo peticija, če je zakon res tako sporen (sem še enkrat brala raznorazne člene itd. in sva s fantom ugotovila, da pravzaprav sploh ni tak bav bav) in če pride v veljavo, se takrat organizira konkreten "shod" s kolesi.

Se vam to zdi ok ideja?

Peticijo smo že delali, oddali 5000 podpisov. In kaj? Koliko so jih za konopljo, pa niso ničesar dosegli.
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 28 Jan 2014 00:01

Zanimivo, kako razvita je kolesarsko turistična mreža v Avstriji, Švici in Italiji in kako bi bilo res "hudo" če bi bilo na tem linkanem zemljevidu tudi nekaj slovenskih destinacij http://www.bike-holidays.com/en/regions-968.html
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 28 Jan 2014 07:09

Dejmo kake predloge za na transparent.

EDINO MERILO ZA NOVI ZAKON NAJ BO, DELAM ŠKODO ALI JE NE DELAM!

ODPRIMO VSE POTI, TKO KOT DRUGOD PO EVROPI!

Ima kdo podatek koliko je na cesti nesreč- mrtvih, ravno tako na poteh? Ne najdem nič uporabnega.
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a dprohart » 28 Jan 2014 07:26

Guarana napisal/-a:Če se gremo protestirat, je treba imet jasno oblikovane razloge zaradi katerih protestiramo.
Nekaj kratkega v stilu:

- Tanja Žakelj
- Filip Flisar
- Andrej Velkavrh
- Miha Šalehar
....Bostjan Romih je tut nas
- ...
you havent leaved if you havent done something to die for
dprohart
član

OdgovorNapisal/-a ziggy4si » 28 Jan 2014 08:17

Glede ure protesta...mislim da mora biti protest definitvno POPOLDNE. Bodimo realni: UDELEŽBA bo popoldne BISTVENO VEČJA. To, da novinarji ne delajo popoldne je buča. Za dobro zgodbo delajo kadarkoli.

Da pa imamo dobro zgodbo je pomoje nujno ANGAŽIRAT TURIZEM in TRGOVCE. Gospodarska kriza je aktualna tema in treba je izpostaviti IZPAD PRIHODKA, POBRANIH DAVKOV. Osebno nimam teh poznanstev, lahko pa naredim sledeče:

@NDeeBiker: v kolikor to potrebujemo, lahko poskrbim za novinarje Dnevnika/Nedeljskega Dnevnika (PM me...)

lp
ziggy4si
član

Kraj: Lavrica

OdgovorNapisal/-a cebelca » 28 Jan 2014 08:24

NDeeBiker napisal/-a:Predvsem v tej temi govorimo o protestu in kako medije izkoristiti v povezavi z njim. Kaj bomo povedali na in ob protestu, je drugo, je vsebina. Zdaj delamo pa na strategiji.

Kljub temu rabimo nek "pamflet", ki se bo lahko delil na socialnih omrežjih, mejlu, blogih....
Ljudem je treba povedat našo plat zgodbe na kratek in razumljiv način. Torej kdo smo in kaj zahtevamo.
Če kdo že dela na tem, se z veseljem priključim in pomagam.
V vsakem primeru bom pa do konca tedna tudi sama nekaj spisala, pa magar samo za svoj FB zid. ;)

Glede ure protesta: strinjam se s spredhodniki da naj bo po 16.00 uri!
In prav nič ne bi bilo narobe, če bi na koncu naredili še kakšen krog tudi z lučkami.
Bolj ko se bomo svetil, bolj bomo opazni.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Polževka » 28 Jan 2014 09:07

http://e-uprava.gov.si/e-uprava/dogodki ... &zdid=1739

Uradni postopek prijave javnega shoda!

Se strinjam s Čebelco; obvezno po 16. uri.
Uporabniški avatar
Polževka
član

OdgovorNapisal/-a igy_si » 28 Jan 2014 10:00

Nikakor se ne sme pozabiti na http://www.kgkvolja.si/ saj se tudi v njihovih vrstah najdejo dobro podkovani ljudje.
igy_si
član

Kraj: Ljubljana-Bežigrad

OdgovorNapisal/-a kuki666 » 28 Jan 2014 12:02

karikatura Jožeta Ovnika na Milanovo izjavo Slika
Uporabniški avatar
kuki666
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 28 Jan 2014 12:27

Prosim ne tlačite politike sem, ker je itak vse preveč prisotna in nadležna. Itak so vsi forumi preveč polni mržnje.

GLEDE PROTESTA PRED PARLAMENTOM
Če se bo razbijalo ali kaj metalo v parlament, potem v očeh javnosti niti ne sodimo v gore.
To dejstvo mora razumeti vsak udeleženec protesta.
Gore so oaza miru, ki si jo lahko delimo.
Če bomo preglasni (karkoli razumete pod to temo), potem bomo podzavestno izločeni.
Spomnite se študenskih protestov.

Največ efekta/pozornosti naredi bazuka, ampak že en sam kamen/jajce je preveč!!
Zaradi slabe situacije v SLO, lahko zadeva hitro uide iz rok.
Rabimo PREDVSEM medijsko podporo, da predstavimo svoj pogled na problematiko. Zadeva se intenzivno pripravlja.
Pravočasno boste obveščeni.

Ne rabimo nove državljanske vojne. Še prejšnja se ni čisto končala, pa čeprav so že vsi sodelujoči pomrli.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 28 Jan 2014 12:51

Jaz mislim, da ne samo da ne mečemo kamnov in podobnih jajc. Nasprotno. Predlagam prijazen in odprt protest. Ne zahtevanje pravic, ampak vsakemu, ki je pripravljen poslušati, pokazati da smo ljudje, da imamo prav tako družine, da nismo skupina vitezov v črnih armorjih in fullface čeladah. Smo "average Joe". Imamo pedala in navadno čelado. In 90% časa moramo pedalirat navzgor. Pač radi vintamo po gorah. Povejmo, da ima pešec prednost. Povejmo da imamo takšne, ki niso kulturni na poteh in da takšne tudi sami ne spoštujemo. Povejmo tudi da bi radi uredili stvar in da verjamemo v srečen konec. Če pride mimo poslanec, ga povabimo na kolo. Na žalost je zima, drugače bi resno lahko imeli lepo promocijo, če bi uredili opremo in kolesa, ter nekaj veljakov peljali na izlet. Konec koncev tudi plezalci so bili svoj čas preganjani.
Po pameti in z mirno glavo...
Đabe kameli kombajn...
Člowk obrača, šnopc obrne!
JoJo 2x
član

Kraj: Borovnica-kotlina Coklburg

OdgovorNapisal/-a Polževka » 28 Jan 2014 13:12

http://www.delo.si/mnenja/gostujoce-per ... arjev.html

napišite svoje mnenje.....vsak glas šteje!!!
Uporabniški avatar
Polževka
član

OdgovorNapisal/-a bici » 28 Jan 2014 15:18

bici
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 28 Jan 2014 15:38

Dejstvo je eno samo: ali bomo igrali na noto avanturistov in ljubiteljev narave ki se sami ali v manjših skupinah podajamo na izlete ALI se bomo šli nek masovni kolesarski turizem. Iz mojega vidika raje nastopajmo kot tisto prvo, saj v taki obliki kot do sedaj nismo invazivni, vse naredimo sami, naše delovanje je REKREACIJSKO in PROSTOVOLJNO, traili pa se prilagajajo lastnikom parcel ter režimu na vsakem območju posebej, saj se vsi trudimo da objekti ostanejo skriti saj imamo tako mir pred ostalimi in ostali pred nami. Druga opcija namreč pomeni zelo povečan obseg kolesarjev iz drugih koncev države ter tujcev, kar zna pri domačinih ki na svojih njivah ob robu gozda jasno, želijo svoj mir, predstavljat problem. Še večji problem bo to, da se jim bo to predstavilo kot turistično dejavnost, ki je pridobitna, torej od nje nekdo služi, kar bo najbrž šlo v nos tako tem istim lastnikom okoliških parcel, kot tistim ki so traile gradili in jih vzdržujejo, saj bo povečan obseg prometa jasno pomenil povečano erozijo in potrebo po vzdrževanju. In če že kdo, naj s trailom služi lastnik gozda in tisti ki je trail zgradil in ga vzdržuje, ne pa nek jodlar z drugega konca države(ali še huje, iz tujine), ki si pridobi licenco in za lep denar vozi vodene skupine na ture ali šatle... ker to bo vodilo samo v komercjalizacijo, ki je zaradi težav ki jih le-ta prinaša, v bistvu nihče noče. Če smo iskreni sistem tak kot je, večini od nas v praksi ustreza. Razen seveda tistim, ki bi radi s tem dodatno služili in tržili poti, ki smo si jih gradili kolesarji z prostovoljnim delom...

Tako da jaz definitivno navijam za opcijo brez masovnega turizma, predstavimo se kot uživači, športniki in aktivni ljudje ki imamo pohodnikom in planincem soroden način delovanja...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a A-Babe » 28 Jan 2014 15:59

Mogoče mal samopromocije, ampak ravno sovpada... Skoraj 2 leti nazaj sem posnela kratek "dokumentarec" na temo downhill kolesarjenja in, da bi morali ljudje malo spremeniti mnenje o tem športu itd..
Če se vam zdi primerno bi lahko video uporabili kot nek "učni" material oz., da se ta prikaže šport v neki pozitivni luči.
https://vimeo.com/42321122
*Anja*
Uporabniški avatar
A-Babe
član

Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 28 Jan 2014 16:19

Vitto1 napisal/-a:Dejstvo je eno samo: ali bomo igrali na noto avanturistov in ljubiteljev narave ki se sami ali v manjših skupinah podajamo na izlete ALI se bomo šli nek masovni kolesarski turizem. Iz mojega vidika raje nastopajmo kot tisto prvo, saj v taki obliki kot do sedaj nismo invazivni, vse naredimo sami, naše delovanje je REKREACIJSKO in PROSTOVOLJNO, traili pa se prilagajajo lastnikom parcel ter režimu na vsakem območju posebej, saj se vsi trudimo da objekti ostanejo skriti saj imamo tako mir pred ostalimi in ostali pred nami. Druga opcija namreč pomeni zelo povečan obseg kolesarjev iz drugih koncev države ter tujcev, kar zna pri domačinih ki na svojih njivah ob robu gozda jasno, želijo svoj mir, predstavljat problem. Še večji problem bo to, da se jim bo to predstavilo kot turistično dejavnost, ki je pridobitna, torej od nje nekdo služi, kar bo najbrž šlo v nos tako tem istim lastnikom okoliških parcel, kot tistim ki so traile gradili in jih vzdržujejo, saj bo povečan obseg prometa jasno pomenil povečano erozijo in potrebo po vzdrževanju. In če že kdo, naj s trailom služi lastnik gozda in tisti ki je trail zgradil in ga vzdržuje, ne pa nek jodlar z drugega konca države(ali še huje, iz tujine), ki si pridobi licenco in za lep denar vozi vodene skupine na ture ali šatle... ker to bo vodilo samo v komercjalizacijo, ki je zaradi težav ki jih le-ta prinaša, v bistvu nihče noče. Če smo iskreni sistem tak kot je, večini od nas v praksi ustreza. Razen seveda tistim, ki bi radi s tem dodatno služili in tržili poti, ki smo si jih gradili kolesarji z prostovoljnim delom...

Tako da jaz definitivno navijam za opcijo brez masovnega turizma, predstavimo se kot uživači, športniki in aktivni ljudje ki imamo pohodnikom in planincem soroden način delovanja...

Pa kje ti živiš, ravno zaradi tega ker vsak gleda le na svojo rit je prišlo do situacije kakršna je. Kaj te pa moti če nekdo s tem tudi zasluži, sej drugi tudi kupujejo stvari ki jih ti narediš. To je lahko tudi eden od poslov, zakaj pa ne? Pa kakšne težave imajo okrog Garde pa v Liguriji, ali pa konec koncev na La Palmi?
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 28 Jan 2014 16:52

Vitto1 napisal/-a:Dejstvo je eno samo: ali bomo igrali na noto avanturistov in ljubiteljev narave ki se sami ali v manjših skupinah podajamo na izlete ALI se bomo šli nek masovni kolesarski turizem. Iz mojega vidika raje nastopajmo kot tisto prvo, saj v taki obliki kot do sedaj nismo invazivni, vse naredimo sami, naše delovanje je REKREACIJSKO in PROSTOVOLJNO, traili pa se prilagajajo lastnikom parcel ter režimu na vsakem območju posebej, saj se vsi trudimo da objekti ostanejo skriti saj imamo tako mir pred ostalimi in ostali pred nami. Druga opcija namreč pomeni zelo povečan obseg kolesarjev iz drugih koncev države ter tujcev, kar zna pri domačinih ki na svojih njivah ob robu gozda jasno, želijo svoj mir, predstavljat problem. Še večji problem bo to, da se jim bo to predstavilo kot turistično dejavnost, ki je pridobitna, torej od nje nekdo služi, kar bo najbrž šlo v nos tako tem istim lastnikom okoliških parcel, kot tistim ki so traile gradili in jih vzdržujejo, saj bo povečan obseg prometa jasno pomenil povečano erozijo in potrebo po vzdrževanju. In če že kdo, naj s trailom služi lastnik gozda in tisti ki je trail zgradil in ga vzdržuje, ne pa nek jodlar z drugega konca države(ali še huje, iz tujine), ki si pridobi licenco in za lep denar vozi vodene skupine na ture ali šatle... ker to bo vodilo samo v komercjalizacijo, ki je zaradi težav ki jih le-ta prinaša, v bistvu nihče noče. Če smo iskreni sistem tak kot je, večini od nas v praksi ustreza. Razen seveda tistim, ki bi radi s tem dodatno služili in tržili poti, ki smo si jih gradili kolesarji z prostovoljnim delom...

Točno zaradi te logike smo tam kjer smo... Ker nekateri pa hočejo gozd zase, tako kot je sedaj, kjer so kolesarji prepovedani.
Če bo iz tega nastal turizem in denar, potem avtomatsko to pomeni službe za ljudi in tudi pomeni več denarja za vzdrževanje. Če pa pustimo brez regulacije, brez profesionalcev, potem bodo pa pač čez 5 let tu tuje firme, ki bodo imele vodene ture. Zaslužili bodo oni in nekaj gostincev. Pa ne pravim, da tujec pa ne sme zaslužiti pri nas. Pravim samo, da nekdo bo, zakaj torej nebi smel Slovenec. Mislim, če že govorimo o posegih v naravo... Sem smučar, zelo rad smučam. Ampak zato da lahko smučam, potrebujem BISTVENO večjo športno površino, BISTVENO več mehanizacije. Za začetek potrebuješ široko progo, ratrak, sistem zasneževanja in to vsakodnevno. Pa nismo zaprli smučarskih središč zaradi tega. Nasprotno, ljudem to daje službo. In kolesarjenje, sploh pa na lastni pogon. Je BISTVENO manj frekventno, ne potrebuje težke mehanizacije in trosilke zemlje, zato da se lahko ljudje vozimo. Vse se da, je pa verjetno dejstvo, da bomo morali malo prilagoditi svoje razmišljanje in delovanje.

In trdim da je rešitev nešteto. Samo pustiti moramo svoji glavi, da razmišlja izven ustaljenih okvirjev. Z malo domišlije si vsak od nas lahko zamisli ideje za "boljši jutri".
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 28 Jan 2014 17:21

@BOR: na obali. in domačini med sabo nimamo nobenih problemov, iz tega stališča je tudi zapisano. in jih tudi drugače nebi imeli, dokler se v vaseh ne začnejo pojavljat ne-domači kombiji ter prevelike skupine kolesarjev ki se jim zdi prečenje oljčnega nasada ali njive, ter uporaba naših trailov v vsakem vremenu samoumevno, ne pa zahvale, posveta in lepe besede vredno opravilo... samo to. In dejstvo, ki ga zagovarjam, da je tako lastnik gozda, kot graditelj bolj upravičen kakršnega koli denarja kot tisti, ki je informacijo o trailu nekje izvohal in tja kot "vodič" pripeljal skupino kolesarjev, čeprav resnici na ljubo, vodenih skupin v stilu tistih ki po parenzani vodijo američane do strunjana in nazaj, na mtb trailih najraje sploh nebi gledal...
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 28 Jan 2014 18:26

Ko greš pa ti kam drugam vozit, pa vedno poiščeš tistega ki je urejal poti?

Zapelji se malo v Moggio Udinese, pred lokalno picerijo skoraj vsakič srečam lokalnega kolesarja Roberta Tomata. Še nikoli me ni grdo pogledal, zato ker sem se prišel vozit po poteh ki so jih oni uredili, še več, z veseljem me usmeri na kakšen nov del ki so ga pred kratkim uredili.

Sori, ampak tolk zaplankanga pogleda pa res ne morem gledat.
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a JoJo 2x » 29 Jan 2014 02:37

http://www.delo.si/mnenja/gostujoce-per ... arjev.html

Odgovori na opoldansko vprašanje...
Đabe kameli kombajn...
JoJo 2x
član

OdgovorNapisal/-a TINKO » 29 Jan 2014 06:21

V tem kontekstu je bil posnet že film, kjer so obrazi vsaj delno prikriti. :evil:

http://www.youtube.com/watch?v=dCWbOIL4V3s
Uporabniški avatar
TINKO
član

Kraj: pod Čavnom

OdgovorNapisal/-a goldhorn » 29 Jan 2014 07:49

TINKO napisal/-a:V tem kontekstu je bil posnet že film, kjer so obrazi vsaj delno prikriti. :evil:

KAPO DOL! Odlična predstavitev!
goldhorn
član

Kraj: Okolica NG

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 29 Jan 2014 10:39

@Bor: Če že grem, grem z majšo skupino kolegov, kar se mi ne zdi sporno. sporni so šatli skozi vasi, sporno je ritje po blatnem terenu, sporno je to da nek ne-domačin pripelje s sabo 20 kolegov, sporno je dejstvo, ki ga opažam, ko ob progi vidim papirčke čokoladic ali odrabljene zračnice, česar vem da domačini oziroma kolegi, kateri te iste traile urejamo, tam ne puščamo!... v vseh teh primerih se, če je početje zakonito ali nezakonito, naleti na odpor domačinov, saj je treba ljudi ki živijo na nekem mirnem območju spoštovat in predvsem spoštovat dejstvo, da se avtov ne pušča vsepovprek in da se šatlov ne dela brez dogovora z domačini....
Malo spoštovanja do truda ki so ga vložili sotrpini pa je le potrebno... kar pomeni tudi, če si pripeljal vodeno skupino in na vsakega kasiral 30€, da jih vsaj 5 na glavo pustiš v bližnji gostilni, stojnici ali kako drugače pustiš prispevek domačinom, če boš poprijel za grablje ali lopato in popravil uničeno bando, pa še toliko boljše!
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a havli » 29 Jan 2014 11:33

Ampak odmetavanje papirčkov, papirnatih robčkov, pločevink, kantic od olja, avtomobilskih gum, štedilnikov... ni samo stvar kolesarjev, ampak pokazatelj stanja vzgoje, zavesti... kateregakoli človeka - pohodnika, kolesarja, kmeta, gozdnega delavca...

Lpt.
Uporabniški avatar
havli
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 29 Jan 2014 11:48

Tale debata je že bolj primerna za prvotno temo, Osnutek sprememb Zakona o ohranjanjanju narave.
Mogoče bi bilo fajn premaknt, da bo tu res samo govora o morebitnem protestu.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Polževka » 29 Jan 2014 13:38

Včeraj se nas je cca 25 aktivnih gorskih kolesarjev zbralo ob pivu in debati. Nekako smo ugotovili, da čas za miroljuben opozorilni shod (in nikakor ne protest) še ni pravi, vendar, če ga bo potrebno izvesti, ga bomo tudi podprli.

Predvsem smo si skoraj po večini enotni v dveh točkah:

- Iz predlaganega zakona http://www.mko.gov.si/si/medijsko_sredi ... 63c3d7d32/ je potrebno izključiti gorske kolesarje, ker je bil le-ta primarno napisan za vozila na motorni pogon in se nas, gorskih kolesarjev ne tiče, in nato pripraviti nov zakon, ki bi obravnaval le gorske kolesarje

- za gorsko kolesarjenje je potrebno odpreti VSE poti (tudi planinske) v Sloveniji, razen tistih, za katere je pač izrecno določeno, da se je po njih prepovedano voziti (npr. TNP). Naš predlog je, da gremo z zahtevami do konca in nič manj.

Petek (v Ljubljani) , sobota (javna tribuna v Slovenj Gradcu) in v ponedeljek (sestanek s predstavniki Vlade RS) bodo potekale debate in pogovori na to temo. Torej, nekaj se dogaja. Počakajmo na prve rezulaltate.

In še nov članek nam rtvslo: http://www.rtvslo.si/sport/rekreacija/g ... zem/328562

Toliko zaenkrat z moje strani, morda bo kaj dodal še Jabooz ali pa kdo drug.

Se opravičujem za mojo (ne) strokovnost, kar se pisanja tiče, ampak mislim/upam, da ste razumeli moj oziroma naš point.

Polževka
Zadnjič spremenil Polževka, dne 29 Jan 2014 18:02, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
Polževka
član

OdgovorNapisal/-a Shifty » 29 Jan 2014 15:16

TINKO napisal/-a:V tem kontekstu je bil posnet že film, kjer so obrazi vsaj delno prikriti. :evil:

Upam da ne zameriš ker sem tvoj video delil na izklop.com, kjer ga bo videlo malo več ljudi. Upam da ga administrator potrdi.
Uporabniški avatar
Shifty
član

OdgovorNapisal/-a mrd » 29 Jan 2014 15:34

Sicer vem, da bo padla zamera za vse večne čase pa vseeno...

Polževka napisal/-a:Včeraj se nas je cca 25 aktivnih gorskih kolesarjev zbralo ob pivu in debati. Nekako smo ugotovili, da čas za miroljuben opozorilni shod (in nikakor ne protest) še ni pravi, vendar, če ga bo potrebno izvesti, ga bomo tudi podprli.

Na žalost ne delim z vami mnenje in tudi vem, da ga ne deli z vami še veliko drugih.
Glede na zaspanih nekaj let za nami je časa ostalo le še za to, JAVNI PROTEST, kjer lahko pokažemo in tudi sami ugotovimo koliko nas dejansko je, ki bomo stopili skupaj.
Zakaj mislim tako pa v nadaljevanju.

Polževka napisal/-a:Predvsem smo si skoraj po večini enotni v dveh točkah:

- Iz predlaganega zakona http://www.mko.gov.si/si/medijsko_sredi ... 63c3d7d32/ je potrebno izključiti gorske kolesarje, ker je bil le-ta primarno napisan za vozila na motorni pogon in se nas, gorskih kolesarjev ne tiče, in nato pripraviti nov zakon, ki bi obravnaval le gorske kolesarje

- za gorsko kolesarjenje je potrebno odpreti VSE poti (tudi planinske) v Sloveniji, razen tistih, za katere je pač izrecno določeno, da se je po njih prepovedano voziti (npr. TNP). Naš predlog je, da gremo z zahtevami do konca, morda v kakšni točki popustimo, vendar v samem štartu, pri predlogu ne mislimo popuščati.

OK s temi točkami se nekako vsi strinjamo vendar kako si vi to zamišljate ne popuščat? Sej predstavniki gorskih kolesarjev hodijo na tribune, debate, sestanke, javne predstavitve... in kaj se je zgodilo. Država se je mirno... da ne rečem kaj čez vse to oz. vas kot predstavnike ampak vi mislite vztrajat pri najbolj drastični spremembi a še osnovno ne moremo doseči. Res optimistično.

Polževka napisal/-a:Petek (v Ljubljani) , sobota (javna tribuna v Slovenj Gradcu) in v ponedeljek (sestanek s predstavniki Vlade RS) bodo potekale debate in pogovori na to temo. Torej, nekaj se dogaja. Počakajmo na prve rezulaltate.

In kaj potem? Počakajmo še malo ane. Najboljše, da počakamo na 1.3.2014 ko bo kar bo???
A ne čakamo že zadosti dolgo? Sej vseskozi nas nekdo prepričuje, da naj počakamo. Če ni to država (vlada, ministrstvo... kdorkoli) nas pa sami gorski kolesarji.

Že leta 2011 sem tukaj na tabli apeliral oz. bolje rečeno prosil (pa tudi omenil nekaterim v živo) tiste, ki ste bili predstavniki pri pogajanjih, da sproti poročate o tem kaj ste dosegli in kaj vidite kot pereče točke ter kje bi mogoče potrebovali pomoč. Namreč veliko nas je in marsikdo pozna koga na ministrstvu, rtvslo, pravni firmi... in bi se mogoče tako kot se to v Sloveniji počne kakšna veza potegnila, nekdo prepričal, da prisluhne... karkoli... vendar nič. Vse kar izvem je na mtb.si pa raznoraznih medijih. Super, res napredno in strokovno.

Polževka napisal/-a:Se opravičujem za mojo (ne) strokovnost, kar se pisanja tiče, ampak mislim/upam, da ste razumeli moj oziroma naš point.
Polževka

Ravno zaradi nestrokovnosti na teh področjih se do zdaj nisem vtikal. Zdaj pa JE ČAS!!!, da se vrnemo na naslov teme.

PROTEST PRED PARLAMENTOM
Uporabniški avatar
mrd
član

Kraj: Notranjsko-kraška regija

OdgovorNapisal/-a TTOCS » 29 Jan 2014 15:46

Polževka napisal/-a:Včeraj se nas je cca 25 aktivnih gorskih kolesarjev zbralo ob pivu in debati. Nekako smo ugotovili, da čas za miroljuben opozorilni shod (in nikakor ne protest) še ni pravi,

Polževka

In Zakaj ni pravi čas?

KDAJ, ČE NE ZDAJ?
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
TTOCS
član

Kraj: Slovenska Bistrica

Naslednja

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov