enduro motor z ugasnjenim motorjem po kolesarskih poteh

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Re: enduro motor z ugasnjenim motorjem po kolesarskih poteh

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 22 Dec 2014 20:25

GO5X napisal/-a:ampak tudi motor narediti prijazen naravi - razširiti spekter prevoznih sredstev v naravi.

Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Buschi » 22 Dec 2014 22:38

GO5X napisal/-a:Do takrat se na forumu ne oglasim več.

Ma ne, no. Ne moreš vegiju pustit, da te tko zatre. Ostani logiran, glej poste, piši ,objavljaj. Na Jaboza se ne oziraj. On takoj našpiči ušesa in ga zasrbijo suhi prsteki, ko vidi besedo ''motor''.

GO5X napisal/-a:Tak način razmišljanja, da bi v naravi sobivali vsi, ki ji ne želimo delati škode, bi z vključitvijo "neškodljivih" endurašev še dodatno izoliral uničevalce na preglasnih bagerjih na dveh kolesih, saj bi jih tudi mi, motoristi z zdravo pametjo, kdaj pa kdaj zasačili.

Veliki umi razmišljajo enako:
Buschi napisal/-a:Vseeno, je OPTIMIZEM, če želim, da bi kolesarji, motoristi, planinci, kmeti, gozdarji, lovci in nabiralci gob ter zelišč živeli v miru.

GO5X napisal/-a:ampak tudi motor narediti prijazen naravi - razširiti spekter prevoznih sredstev v naravi.

E, to pa ne bo šlo. Tudi tako zelen kot je Jabooz, verjetno uporablja mobilni telefon, pa laptop, pa lučko na kolesu in še kakšno napravo, ki uporablja Li-xxx baterije.
Za te baterije še vedno ne obstaja reciklažna veriga in se preprosto odvržejo z ostalimi baterijami, čeprav so dosti bolj nevarne.
Zakaj to pišem? Ker sem mnenja, da električni avtomobili, električni motorji in električni kolesi naredijo več škode, kot pa uni, ki grejo na crknjene dinozavre.
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

OdgovorNapisal/-a Ortelius » 23 Dec 2014 09:24

Buschi napisal/-a:E, to pa ne bo šlo. Tudi tako zelen kot je Jabooz, verjetno uporablja mobilni telefon, pa laptop, pa lučko na kolesu in še kakšno napravo, ki uporablja Li-xxx baterije.
Za te baterije še vedno ne obstaja reciklažna veriga in se preprosto odvržejo z ostalimi baterijami, čeprav so dosti bolj nevarne.
Zakaj to pišem? Ker sem mnenja, da električni avtomobili, električni motorji in električni kolesi naredijo več škode, kot pa uni, ki grejo na crknjene dinozavre.

Tole bo sicer čisto offtopic (sorry GO5X, Jabooz & co.), anmpak Buschi, tukaj si pa naložil takšne buče, da je le malo prehudo.

1. Li-xxx baterije se seveda odlično reciklira. In se to tudi na veliko počne. In v bodoče se bo seveda še bolj množično. Tehnološko postopek sicer ni čisto trivialen, ampak izplen reciklaže je visok. Crknejene dinozavre se pa reciklira samo enkrat - takrat ko ga skuriš v motorju. In skoraj vsi produkti tega kurjenja gredo enostavno ven, v naravo.

2. Li-xxx baterije se praktično ne pojavljajo kot "primarne" (tiste, ki so namenjeni široki potrošnji in se dobijo na polici vsake trgovine), temveč so tovarniško vgrajene v ciljne naprave. In kot take jih je zato mnogo enostavneje zbirati za reciklažo. Razen tega pa so, tudi če so enostavno odvržene na smetišče, (razen zaradi potencialne eksplozivnosti) za naravo mnogo manj obremenjujoče kot svinčene, alkalne, litijeve, NiMH in druge, ki se množično prodajajo kot primarne. Enostavno je njihova kemija praviloma mnogo manj obremenjujoča za naravo kot kemija ostalih vrst baterij.
24 hours in a day.... 24 beer in a case.... Coincidence?
Uporabniški avatar
Ortelius
član

Kraj: Tacen

OdgovorNapisal/-a jery » 23 Dec 2014 10:23

Ljude ne hodimo z bicikli v naravo, ker pole se narava razpizdi :mad:
Slika

Ker ji delamo hudo erozijo z gradnjo; npr potka po kateri se je še pred dvemi meseci na polno risalo črte;
Slika

In za kazen pošlje nad nas, ljubitelje narave gozdarje s procesorji, ki za nami lepo pospravijo sledi
Slika

Slika

Slika

Slika

po dokončanem maščevanju narave z njenimi ljubitelji je ostala še edina naša sled v opmin nam uničevalcem narave,da naj se ne igramo, kajti oni imajo moč, da zabrišejo sledi tako kot je treba!!!

Slika

Narava je že marsikaj preživela in bo tudi človeka!

ps. klikni na sliko za polno resolucijo!
jery
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Dec 2014 12:00

@Ortelius: Kul, zdej pa mi daj link do slovenske firme, ki reciklira Li-Po-te. Ker jih imam doma kot modelar nekaj komadov.
Svinčeni akuji se pri nas reciklirajo, za ostalo ne vem.
Nekaj zanimivega branja,http://drugg.fgg.uni-lj.si/233/1/VKI_0140_Degenek.pdf, sploh od strani 47 naprej.

@Jery: ja, je absurd kar se dogaja pri nas! Kolesarjem in motoristom pišejo položnice, medtem ko tako kmetje kot velike firme pri spravilu lesa veselo uničujejo podrast in les potem prodajajo Jodlarjem!
Je pa en plus tega početja: za njimi ostajajo vlake, ki vodijo visoko v hribe in jih kot soft enduro rajder, obožujem!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a padalc » 23 Dec 2014 13:02

Jabooz napisal/-a:... za vse nečloveške pogone na stezah.

F... off.
Zadnjič spremenil padalc, dne 24 Dec 2014 07:52, skupaj popravljeno 1 krat.
Za domovino.... z biciklom naprej!
Uporabniški avatar
padalc
član

Kraj: NM

OdgovorNapisal/-a Tetris » 23 Dec 2014 14:51

Jabooz napisal/-a:A prav je da se vozijo po vlakah po globokem gozdu?
Neokusno je samo to dejanje, moje pisanje je zgolj nemoč, da nekdo ki se postavi na stran narave in vseh tam živečih, da mu začnejo srati z pravicami (do zabave). Mene zanimajo odgovornosti, ne pravice. Moja odgovornost je puščati čim manj sledov, ne pravica do zabave karkoli že...

Poglej planet zemljo. Vsi bi samo pravice, pa poglej kje smo.

Ne vem ce je prav, ne vem niti ce je po globokem gozdu sploh dovoljeno, pravim pa da mene ne moti. Ne moti, dokler je vozna kulturna in normalna(ne zagovarjam pa seveda teh agresivnih riderjev, ki kopljejo in dirkajo po gozdu, kot da bi gledal kak mad max film). Kaksen vpliv na zivali ima pa ne vem, v kolikor je izpusna cev dusena, brez pa preplasi marsikatero zival... Ja odgovornost, se strinjam, ampak prav tako je njihova odgovornost puscati cim manj sledov...

Mene sploh ne moti, da imas ti nasprotno mnenje meni in da ga delis z ostalimi. Mene bolj moti vas pristop izrazanja svojega mnenja. Celotno to "fuck off" gibanje, mislim a se res ne da bolj kulturno? Sej bi lahko napisal ne odobravam, al pa motor ne spada v gozd. Karkoli, ker sam osebno kakor gledam to temo, ste hoteli motoriste prikazat v najslabsi luci, kot primitivce in nekulturneze(kar nekateri tudi so,ne pa kar posploseno da so vsi). Z napadalnim in zaljivim pristopom ste se meni osebno vi pokazal v tej luci.
Uporabniški avatar
Tetris
član

Kraj: Lublana

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Dec 2014 15:48

Jabooz napisal/-a:Fuck off za vse nečloveške pogone na stezah...

Torej je po vegijevi logiki in njegovem F.O. gibanju dovoljeno peljati po stezi z ugasnjenim motorjem...navzdol.
Eh...zajebu sem...gravitacija je nečloveška.
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Dec 2014 15:58

Da vam namignem kako me je Whatever pozdravil ko sem danes stopil v bajkmanijo...

Slika

:fist: 0X :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Dec 2014 16:09

Tetris napisal/-a: Celotno to "fuck off" gibanje, mislim a se res ne da bolj kulturno?

Stvari takole stojijo do motorjev v naravi

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

it is sooooo good to fuck :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 23 Dec 2014 16:14

To bo zdej geslo da se prepoznamo...

ali po balkansko

https://www.youtube.com/watch?v=SfaAse3Uvs4
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 23 Dec 2014 16:14

Buschi. Zakaj misliš da so prišli do tistega "fuck off"? ker jim je zmanjkalo argumentov. motoriste(oziroma tiste na nečloveški pogon) pa sovražijo očitno zgolj zato, ker tega sami ne prakticirajo. Tako kot planinci nas. Ali recimo lovci ali skrbniki TNP, čeprav gorskoreševalni helikopter povzroči več hrupa kot 100 motorjev skupaj, terenec razkoplje teren velikobolj kot katerokoli enosledno vozilo, kdor strelja na živali pa nekako nima kaj pametovat nam, da jih plašimo... Delno razumem tiste ki so jim motoristi prekopali trail katerega so sami zgradili, čeprav je to v praksi veliko lažje rešljivo kot prek foruma, sploh zato ker svojo jezo neupravičeno stresajo nad človekom ki z njihovimi problemi nima nobene zveze... ne morem pa razumet tistih ki trailov ne gradijo ampak jih zgolj uporabljajo... najprej kej naredi, potem se oglašaj! to pa velja predvsem za "jezne" planince in večino jeznih kolesarjev. Ker to, da jih na delavnih akcijah sodeluje le peščica, procentualno sicer vsaj 10x večja kot je pri planincih, katerih 99% je zgolj uporabnikov, ni nobena skrivnost.
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a cebelca » 23 Dec 2014 16:16

Jabuz, enkrat te je nekdo dobro opisal, da si kot kura brez glave.

Sem proti motoristom v naravi.
Prosim, ne me pripravt do tega, da bom začela še navijat za njih samo zarad tvojih primitivnih postov.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a PJ » 23 Dec 2014 17:08

Zamenjamo motoriste s kolesarji in kolesarje s pohodniki in dobimo kaj? Podobno kajne? Ja vem, za nekatere je taksno razmislanje premalo primitivno, dajmo raje tulit fuck off. :roll:
Uporabniški avatar
PJ
član

Kraj: A little bit here, a little bit there

OdgovorNapisal/-a elektrobum » 23 Dec 2014 17:29

pas mater tujk ste stari, pa še bolj nori kot nek vtrgan najstnik...u pizdo materno naj vsak počne kok mu paše, če bo pa komu šlo to v nos naj ga pa stoži u milo materno, pa bote enkrat tih, več ko pišete bolj kompliccirate
Uporabniški avatar
elektrobum
član

Kraj: Kozjansko

OdgovorNapisal/-a m66 » 23 Dec 2014 17:55

Huh, v čem je zdaj problem... Sem po prebranih postih mislil, da je tale forum bolj na free varianto in da se ne pogovarja v rokavicah. F...O (bom tako napisal ker ene nežne duše očitno moti poln napis) zame pomeni zgolj to, da nikakor ne odobravam motorja v gozdu. Pa četudi je trenutno ugasnjen za navzdol. Ker ta isti motor če je tam je bil sigurno tudi prižgan v gozdu...

Skratka, nežnim dušam se za FO opravičujem, podpiram pa tiste ki menite da motor res ne spada v gozd. Ja tudi malo iz egoizma, ker marsikdo nas pač meče v isti koš z motoristi.
m66
član

OdgovorNapisal/-a jery » 23 Dec 2014 18:50

Problem debate sploh ni v temu motor ja ali ne v gozdu.
Problem je v tem, ker je dobro samo tisto s čimer se sam ukvarjam. Pa naj bodo frontpivot, divjanje iz hribov v dolino ali pa nošenja bicikla na vrh nemogočega al pa čisto ene X zadeve.
Samo bog ne daj, da se še kdo ukvarja z istimi stvarmi kot jaz, ker pol nas bo preveč in se še jaz ne bom mogel več.
Vsi smo naenkrat varuhi narave oziroma okoljevarstveniki. Nobeden se pa ne ozre koliko trpi narava, okolje z ljudmi samo, da pridemo do tehnike katero uporabljamo za svoj hobi ali na sploh potrebe življenja.
Ampak kar zamahnemo z roko češ ;boli me kurac koliko onesnažijo narave za proizvodnjo mojega novega superduper bicikla, moje najboljše jakne, ta najlepšeih fivetenk. Saj to se itak ne proizvaja pri nas, ampak nekje na Kitajskem ali njeni okolci.
Boli me k... koliko benza porabim, da pridem do griča na drugem koncu Slovenije?
Kolk pa mravlincev in drugih malih živalic zgazim, ko sem na biciklu je pu tudi vseeno, važno, da se jaz zdravo rekreiram in nič ne osnažujem.
In tako je v večino panogah v Sloveniji od gospodarstva,politike,hobijev do itd.
Zato pa smo tam kjer smo!
U kurcu!
jery
član

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Dec 2014 19:47

Jery, odlično napisano.

@Vitto:nekak sem dobil občutek, da je tist '' ki ne gradijo trailov, ampak jih zgolj uporabljajo'' letel name? Ne gradim trailov, niti ne vozim po njih, ne z kolesom ne z motorjem. Z obema se vozim po makedamu in gozdnih vlakah...ne prvega ne drugega niso zgradili ne planinci ne kolesarji. Kar se tiče pa delovnih akcij: ko grem peš na bližnje kuclje, vedno odstranim vejevje iz poti, ker vem, da se bo peljal po isti poti kolesar. Enkrat letno grem na moj ljubljeni Hom z vrečko in pobiram smeti za planinci. In se zaradi tega ne razburjam na foromu Gore in ljudje. Pač počistim in sem tiho...
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Dec 2014 19:49

Ma december je, šta vam ljudi. Opustite se malo.
Sad će ovaj bozić, onda će biti sve drugaćije. :mrgreen: :mrgreen:

Slika
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Dec 2014 19:53

Jabooz napisal/-a:Ma december je, šta vam ljudi. Opustite se malo.
Sad će ovaj bozić, onda će biti sve drugaćije.

No, ko se boš ti tega držal, ti bomo drugi sledili !
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 23 Dec 2014 19:55

Tonight is a fuck off night! Šefe nočne izmene ima žurko pri Popiju! Že ogrevam....fffffffffffffffffffffffffffffffff
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Buschi » 23 Dec 2014 19:59

Jabooz napisal/-a:Že ogrevam...

A, pijan si !!
No, potem pa razumemo tvoje bluzenje v tej temi!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a fastdown » 23 Dec 2014 21:16

Fora pa je ubistvu v tem da vecina motoristov ke jih srečamo v hosti naziga na polno in imamo zarad tega tako ( "dobro" )mnenje o njih, enako kot planinci ko vidjo enga bajkerja ke naziga po "PSTju" si takoj ustvarijo mnenje ke ga majo pol za verjetno za vse nadaljne ke jih srecajo in enako ko človek ustraš žival bo mela o njem naprej slabo mnenje in ko ta žival poje žuželko si bo druga ke je to vidla mislna o zej zvali... :mrgreen: :lol: Totej se zgleduje po najslabšem primerku ne glede na to kaki so drugi.
Ps: If you don't give a fuck you don't get a fuck. 0X
Vse na poti prehitim, peljem se čez drn in strn dokler se ne zvrnem v grm.
Uporabniški avatar
fastdown
član

Kraj: 46,02983°N / 14,55526°E

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 24 Dec 2014 05:13

Buschi napisal/-a:@Vitto:nekak sem dobil občutek, da je tist '' ki ne gradijo trailov, ampak jih zgolj uporabljajo'' letel name?

ne. letelo je na večino pešakov ki pizdijo čez kolesarje in večino kolesarjev ki pizdijo čez motoriste in ostale. Ker od planincev se ve da so najbolj tečni točno tisti "kvazi planinci" ki morda celo plačajo tistih 15€ članarine, pa še to se jim zdi prevelik doprinos k temu da poti sploh obstajajo. Kaj šele da bi kdaj popravili kako oporo ali zabili kak klin. In kolkr je meni poznanih težakov v kolesarskem svetu, je zgodba podobna. Če ima dve ure za stresat slabo voljo, naj raje dve uri maha z lopato. bo več od tega :)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Brouky » 24 Dec 2014 06:34

Jabooz vsaka cast :wink:

Solski primer da z vegani ni vse vredu... :roll:
Brouky
član

OdgovorNapisal/-a goldhorn » 24 Dec 2014 07:10

Brouky napisal/-a:Jabooz vsaka cast :wink:

Solski primer da z vegani ni vse vredu... :roll:

Pa še vpliv lune je močan.....
goldhorn
član

Kraj: Okolica NG

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 24 Dec 2014 07:34

http://vimeo.com/115100444

Kolesarji smo pa kul, anende? Nič ne rijemo! :evil:
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 24 Dec 2014 09:19

brez panike
2015 bom bistveno manj na tabli.

moj fuck off je namenjen izključno motornim vozilom na stezah oz. singlah oz. enoslednicam.

Katera se tam lahko vozijo veste sami.
Zato ker v praksi (na potkah) nimajo tako malo vpliva kot ga ima pohodnik in/ali gorski kolesar (ki sta primerljiva).
Motor ima pač zaradi svoje teže (x10 in več), zaradi (preveč) navora trga podlago predvsem gor. Naslednja stavr je hrup, ki verjamem, da ga motoristi ne slišijo, čeprav je ekstremno sitno za gozdne prebivalce in tudi ljudi, ki iščejo v naravnem okolju predvsem mir. Na koncu pa še smrad, ampak naj vam bo. Se razkadi.
Moj fuck ni namenjen vsem motoristom na splošno, le tem ki mislijo da je (neokrnjena) narava njihovo igrišče. Buschi ti se kar vozi soft enduro po gorskih makadamih.

moj fuck off gre tudi vsem kolesarjem, ki se znajo voziti primerno oz. trajnostno. (bor je dal lep primer, boli me kurac načina vožnje)

Eno in drugo ZELO slabo vpliva na možnost legalizacije gorskega kolesarstva v sloveniji.
Razrite poti od motorjev posledično se pripisujejo kolesarjem, neobzirni kolesarji med pohodniki pa ne delajo bistveno manjše sranje.

Če se pa zavzate/mo za kaj drugega (ki je meni ušlo med vrsticami, recimo da bi se legalno vozil z ugasnjenim motorjem po stezi ha ha ha, koja glupost), pa fuck off še enkrat

vsak ima nekje meje. in ko pride nekdo nov in piše v jeziku odvetniške pisarne si ne morem kaj, da vam ne bi pokazal, da pisoči še videl ni motorja od blizu. to je mina, ki želi da sporočimo da mogoče pa je motor vseeno na nek način v redu na stezah. ni in nikoli ne bo. na steze human power only .
Zadnjič spremenil Jabooz, dne 24 Dec 2014 12:28, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a Buschi » 24 Dec 2014 09:55

BOR-M napisal/-a:http://vimeo.com/115100444

Kolesarji smo pa kul, anende? Nič ne rijemo! :evil:

Ko tole gledam, tam pri 1.40, a to smučata al se peljeta z kolesom?
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 24 Dec 2014 10:38

In kaj je v tem videu spornega? Prav lepo počasi sta pripeljala do traila.. tam pa naj vsak vozi po svojih zmožnostih.. al so zdej spet kaka nova pravila furanja v igri?
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 24 Dec 2014 10:47

Najbolj sporno je predvsem to, da ti misliš da je to trail :!: ...in vsak ta drug

pa sploh ne bom razlagal, kaj je razen očitnega dejansko spornega v ozadju tega filmčka.
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a etcho » 24 Dec 2014 12:10

Zanimivo, kako se vsi pustite sprovocirat od enega GO5X. To, da mu je vsak povedal svoje osebno mnenje oz. stališče je čisto OK. Da pa se mtb-jevci potem med sabo driblate, je pa čisto odveč.

Fuck Off. :mrgreen:
Uporabniški avatar
etcho
član

Kraj: obala

OdgovorNapisal/-a Tetris » 24 Dec 2014 12:36

Mojo Jojo napisal/-a:Najbolj sporno je predvsem to, da ti misliš da je to trail :!: ...in vsak ta drug

pa sploh ne bom razlagal, kaj je razen očitnega dejansko spornega v ozadju tega filmčka.

Heh ja tiste bele pike z rdeco obrobo. Oznake za posek drevja, kar pomeni, da je nevarno za kolesarje... Tako da je vprasljiva njihova varnost :roll: ...
Uporabniški avatar
Tetris
član

Kraj: Lublana

OdgovorNapisal/-a Jabooz » 24 Dec 2014 12:49

Sporno je to, da nekdo vabi tujce, da pridejo riti k nam. :evil: :evil: :evil:

http://rideslovenia.com/
Uporabniški avatar
Jabooz
Bush Doctor

OdgovorNapisal/-a zabukowski » 24 Dec 2014 12:54

fuck-off-7.jpg
Uporabniški avatar
zabukowski
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 24 Dec 2014 13:46

To, da si PZS lasti neko stezo samo zato ker je njihov markacist tako označil, je povsem brezpredmetno! KTK in ostali ki se jim klanjate in podrejate, se najprej vprašajte, kaj je PZS naredila za te poti razen tega da vsako leto narišejo par novih markacij? Zakaj se distancirate od pravega gorskega kolesarjenja in legalizirate neke gozdne ceste? Kaj bomo zdej imeli legalna kolesa do kategorije trail, vse kar je AM, enduro, FR in DH pa pahnili v ilegalo, čeprav se vozimo po istih poteh, le z različno hitrostjo? res ste smešni. dejte rajši opozarjat in vabit na trail building dneve, kot modrovat o tem ali zadnje kolo zdrsne ali ne... :roll:
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 24 Dec 2014 14:02

Če se prav spomnim, si ravno ti hotel dajat napotke kje naj bo predbožčna tura. In vedno se razburjaš kako ti nelokalci rijejo po poteh, a če je na drugih poteh potem je pa v redu?

In ja če se na poti ki ni namenjena DHju, ne znaš peljat potem tudi ti ne sodiš nanjo!
Mislim da je pa PZS vseeno uredil in vzdržuje malo več kot ti ki znaš predvsem dobro otresat!
Tracke mojih tur lahko dobijo le tisti ki dokazano pomagajo urejat poti! Ne zanima me če ste med kolesarjenjem dol vrgli kakšno vejo ali skalco, temveč konkretno urejanje!
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Nikolaj » 24 Dec 2014 14:39

Piz***, ko sem pred 12 leti padel v svet MTB (na Maretovi turi) s(m)o bili MTB-jaši tako drugačni od planincev, odprti, zgovorni, prijazni, ...

Zdaj pa še samo vsak svoj vrtiček brani kot stekel pes. Zamislimo se malo, sprejmimo ostale in poskrbimo, da bomo sami vzgled.

LP

Nikolaj
Nikolaj
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 24 Dec 2014 15:00

BOR-m: Seveda če pa so pot trasirali praktično čez dvorišče človeka ki je en najbolj zateženih na celi obali. Konc koncev sem s pisanjem naredil uslugo predvsem organizatorjem in športu, da nebi spet po krivem pristal na slabi luči. In ja, posledice organiziranih tur(švabi, italjani in razne slovenske agencije) so tudi določeni prehodi prek privat parcel ki so za vedno izgubljeni. Ker če človek dovoli prehod nekemu lokalcu ali tujcu ki pride sam še ni samoumevno da tja lahko pride 100 kolesarjev. Mene to da nekdo pride furat naše traile niti najmanj ne moti, le šatlanja naj se na lastno pest ne poslužujejo, ker so vaščani načeloma alergični na kombije ki se jim vozijo gor in dol mimo bajt, kar je za moje pojme povsem razumljivo.

Kar se tiče ritja: če mi ki smo trail zgradili ne furamo ker je preveč blatno in bi se uničevalo, ne bodo furali niti osali in to nima kaj bit sporno. Poleg tega se mi preden gremo na tuje terene vozit, posvetujemo z lokalci. prav tako se člani nekaterih spoštovanja vrednih klubov vsakič komu od lokalcev oglasijo ko pridejo skupinsko trenirat na naš konc. Ne za drugo ampak to je znak spoštovanja, ki ga pokažeš nekomu ki se je potrudil in porabil kar nekaj delovnih ur zato da lahko furaš in za to mogoče kdaj bil v sporu z domačini ali organi pregona... kar je hvale vredno, risanje rdeče-belih krogcev s katerimi si prisvojijo celotno pobočje pač nikakor ne. In če z lastniki parcel ter ostalimi dejanskimi so-uporabniki prostora uspemo zmenit, je zame to sveto. Nad vsemi uredbami, odredbami, predvsem pa samovoljo nekoga ki sploh ni domačin na tem območju, ima pa določena pooblastila...
Vitto1
član

Prejšnja

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov