Kako prijavit progo na občinskem zemljišču

Vse povezano z legalizacijo MTB.

Kako prijavit progo na občinskem zemljišču

OdgovorNapisal/-a pertocik » 21 Feb 2016 21:09

Lep pozdrav.

Z prijatli smo si zborili in dobil zemljišče za izgradnjo proge (pump track in dirt linije). Edino zdaj je pogoj da uradno prijavimo klub, društvo ali ???

Zdaj pa me zanima če ima kdo tu kakšne izkušnje oz. se razume v zakone itd.

Hvala
pertocik
član

Re: Kako prijavit progo na občinskem zemljišču

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 22 Feb 2016 14:07

imaš dve varjante: ali občina nameni plac v športno rekreacijsko cono v svojem imenu in je sama(ali recimo konunalno podjetje) skrbnik parka. To je z vidika uporabnika super, ker občina krije vse, vi pa ne nosite nobene odgovornosti. je pa tako, da če se politka v občini obrne, lahko park izgubiš iz danes na jutri. prav tako ne moreš na lastno pest urejat in spreminjat zadev in si vedno odvisen od dobre volje občinskih birokratov.

Druga varjanta je da ustanoviš društvo, občina pa parcelo nameni v športnorekreacijsko cono, katero da društvu v upravljanje oz. najem. V tem primeru je društvo tisto ki je odgovorno za stanje v parku, društvo pritiska na organe za občinske usluge, društvo je tudi odgovorno za to da so vsa dela izvedena v določenih gabaritih(leseni objekti, konstrukcije, uporaba betona ali drugega materiala...) in da je stanje namenu primerno.

V Izoli smo ubrali drugo varjanto. Za park skrbimo sami, kar nam sicer vzame ful časa in dobre volje, ampak prinaša tudi zadovoljstvo in proste roke pri izgradnji česa novega. prav tako imamo dolgoročno najemno pogodbo ki je ni mogoče razdret enostransko in brez tehtnih argumentov. Bistvo je to, da lahko park v primeru razmočenega terena zapremo in si s tem zmanjšamo vzdrževalna dela, ker ljudje ki hodijo tja pač ne razumejo kaj pomeni šejpat in zakaj mora zadeva bit gladka. Podobno je z občinarji, v kolikor so oni zadolženi za stanje in razen če med njimi ni kakega ki je dejansko bajker, stanje nikoli ne bo tako kot če bi za stvar skrbeli tisti ki furajo... je pa zanimivo poslušat ljudi ko jim rečeš da je zaprto, nekateri dejansko mislijo da je v primeru blata zadeva zaprta zato da se oni nebi umazali :)
Vitto1
član

OdgovorNapisal/-a bzenko » 24 Feb 2016 08:59

Priporočam da ustanovite društvo, ker je na ta način veliko lažje komunicirati z občino. V Žalcu imamo društvo Vižde ki povezuje skate, bmx, mtb in ostale "alternativne" športnike. Z občino in zavodom za šport imamo dogovor da mi skrbimo za skatepark, oni pa prispevajo finančna sredstva in skrbijo za pravne zadeve, uporabna dovoljenja in zavarovanje. Kot društvo se lahko tudi prijavljate na razne razpise in na ta način dobite sredstva za razvoj parka.
ride now work later
bzenko
član

Kraj: Getovlje

OdgovorNapisal/-a pertocik » 28 Feb 2016 22:17

Najlepša hvala za predloge.
pertocik
član

OdgovorNapisal/-a pertocik » 25 Jul 2016 14:44

Uspelo nam je uredit papirje in ustanovit klub. Tudi z gradnjo smo že začeli :) Slika

Poslano z mojega HUAWEI P7-L10 z uporabo Tapatalk
pertocik
član

OdgovorNapisal/-a pertocik » 25 Jul 2016 14:46

Slika

pertocik
član

OdgovorNapisal/-a pertocik » 25 Jul 2016 14:47

Slika

pertocik
član

OdgovorNapisal/-a Vitto1 » 26 Avg 2016 11:19

Bravo! Jaz bi samo svetoval da preden utrjujete dvignete "nulti" nivo pumptracka za vsaj 10cm in ga malenkost nagnete da bo voda odtekala. Si boste prihranili precej vzdrževanja po nalivih.
Vitto1
član

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov