Nezakonitost & neustavnost Uredbe (o prepovedi vožnje z

Vse povezano z legalizacijo MTB.

OdgovorNapisal/-a Janez » 19 Nov 2008 19:08

Ker brez tebe bi se ustavila? Zašla na kriva pota? In ti lahko provociraš druge, tebe ne sme noben?

Ne vem iz kje zaključuješ, da na moj račun ni dovoljena nobena provokacija?

Nimam nič proti, samo kaj, ko so vsi tvoji posti vedno samo "šaljivi".
Prijavi se za moderatorko, če te moti moj šaljiv pristop in pobriši oz. premakni.

Rada bi slišala tvoje mnenje o celotni stvari, če se že oglašaš, ne pa da samo vzvišeno streljaš po nas kimavcih.

Čebelca, ja preberi si temo, če tem zanima.
Jaz sem svoje mnenje o tem, kako bi se lahko lotili stvari povedal (oz. napisal) na drugi strani.
O trenutnem lotevanju pa menim, da je prvenstveno namenjeno legalizaciji parih kolovozov (pardon mulatjer) v TNPju in posledično turizmu. Vsaj tako mi je razvidno iz pripetega intervjuja.
Uporabniški avatar
Janez
Bergant fan club

Kraj: Kromberk

OdgovorNapisal/-a cebelca » 19 Nov 2008 19:24

Janez, dejva se zmenit, da se strinjava, da se ne strinjava, prav?

Joc53 napisal/-a:Kako je z ministri in kolesi ne vem.

Pri kategorizaciji pa capljamo na mestu. Stvari stojijo na MOP-u, ker zakon ne rešuje vprašanja financiranja, nalaga le obveznosti PZS (odgovornost za varnost na poteh). PD seveda ne bodo podpisala skrbniških pogodb za poti, dokler to ne bo rešeno, kajti vzdrževanje poti veliko stane, kljub prostovoljnemu delu markacistov (klini, žične vrvi, strojna oprema, gorivo za stroje, potni stroški markacistov, stroški zavarovanja, osebna in tehnična oprema markacistov (vrvi, plezalni pasovi,čelade, delovni kombinezoni,...)). Za nadelavo zavarovanih plezalnih poti sicer na razpisih običajno dobimo nekaj sredstev, vendar je to zelo negotov vir. Za vse ostale poti, ki so v veliki večini in nam kolesarjem tudi edine zanimive, pa ne dobimo iz državnega proračuna nič, no, v nekaterih občinah vendarle nekaj kapne iz občinskih proračunov. Pomembna pa je pomoč Slovenjske vojske, ki opravlja za nas helikopterske prenose (les, klini, žične vrvi), to pa krije državni proračun. Upam, da nam bo nova vlada bolj naklonjena, kajti gre za pomemben del turistične infrastrukture, ampak saj veste kaj pravijo na JV - "nadanje ludom radovanje".

Kako lahko pomagamo mi?
Jaz se lahko ponudim za birokratskega pisuna (če bo kaj pomagalo), samo je treba vsaj povedat komu in kam pisat, in vsaj okvirno kaj sploh. :oops:
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Joc53 » 19 Nov 2008 22:31

Čebelca, danes smo se sestali predstavniki Odbora za Gorsko kolesarjenje KZS in Komisije za turno kolesarstvo PZS. Zmenili smo se, da bomo skušali skupaj (in z vsemi drugimi organizacijami, ki bodo voljne sodelovati) nekaj narediti, da bi dosegli neke normalne pogoje za kolesarjenje v gorah. Zakoni odpiranje planinskih in gozdnih poti sicer pogojno omogočajo, toda postopki so tako zapleteni in pogojeni s toliko soglasji, da bo vsak pobudnik odpiranja neke poti prej obupal kot dosegel cilj.

Stvari so obtičale v mlinih državne birokracije, predsedovanja Evropi in predvolilnem praznem teku, upam, da se bodo sedaj končno premaknile. Ko bodo stvari kaj bolj konkretne se spet oglasim in morda tudi poprosim za pomoč.
Kolovozi so namenjeni vožnji :!:
Uporabniški avatar
Joc53
član

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 05 Feb 2009 11:04

Ministrstvo za okolje in prostor je zbralo vso zakonodajo in z njo povezane informacije na enem mestu. Članek na mtb.si
http://www.mtb.si/index.php?id=7&tx_ttnews[tt_news]=1729&tx_ttnews[backPid]=2&cHash=011388434f
http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a tol » 05 Feb 2009 11:32

Govora je samo o motornih zadevah.

Pa khm a Kolesarska zveza ne more zastopat interesov kolesarjev, ali pač res mora vsak lokalni klub nastopat kot interesent v zadevi.
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a NDeeBiker » 05 Feb 2009 15:35

tol napisal/-a:Govora je samo o motornih zadevah.

Aja, pa res. Potem pa oprosti, da sem objavil.
http://www.mtb.si
mountainbikeslovenija
že od leta 2005
Uporabniški avatar
NDeeBiker
mtb.si crew

Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a tol » 05 Feb 2009 15:40

NDeeBiker napisal/-a:
tol napisal/-a:Govora je samo o motornih zadevah.

Aja, pa res. Potem pa oprosti, da sem objavil.

Ni bilo mišljeno tako.

Tam iz zapisnika (se mi zdi), da je omenjeno reševanje problematike samo motorizirane vožnje v okolju, kjer je omenjeno tudi eno podjetje ki renta sanke.
Pa mi je čudno, da ni nobene opombe o gorskem kolesarstvu. Če toe dobi policaj/inšpektor/... ti ravno tako lahko nabije tisto simbolično kazen.
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 05 Feb 2009 18:13

dejte si najprej vse prebrat, pa pol komenterite

bodite pozorni na odebeljeni tisk

--------------------------------------------------------------------------------

16. Uradni list RS, št. 16/1995 z dne 17.03.1995

800. Uredba o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju, Stran 1233.

Na podlagi prvega odstavka 29. člena zakona o varstvu okolja (Uradni list RS, št. 32/93) in prvega odstavka 26. člena zakona o Vladi Republike Slovenije (Uradni list RS, št. 4/93) izdaja Vlada Republike Slovenije

U R E D B O
o prepovedi vožnje z vozili v naravnem okolju

1. člen

Na območju Republike Slovenije je v naravnem okolju prepovedano voziti, ustavljati, parkirati ali organizirati vožnje z vozili na motorni pogon in s kolesi.
Naravno okolje iz prejšnjega odstavka so vsa območja zunaj ureditvenih območij mest, vasi in drugih naselij, infrastrukturnih objektov republiškega ali lokalnega pomena in rudarskih operacij med izvajanjem rudarskih del, ki so določena v skladu s predpisi o urejanju prostora, in zunaj nekategoriziranih cest ter drugih prometnih površin, ki so namenjene za vožnjo, ustavljanje in parkiranje v skladu s predpisi o cestah in predpisi o varnosti cestnega prometa.

2. člen

Ne glede na določbo prvega odstavka prejšnjega člena je dovoljeno ustavljanje ali parkiranje vozil na motorni pogon in koles v pasu 5 m izven vozišča, če je ustavljanje ali parkiranje v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa in če temu ne nasprotuje lastnik zemljišča.

3. člen

Prepoved iz 1. člena te uredbe ne velja za:
1. službene vožnje pri opravljanju lovske in ribiške čuvajske, naravovarstvene, zdravstvene, reševalne in veterinarske službe, inšpekcijskem nadzoru, delu preiskovalnih sodnikov in državnih tožilcev, vojske, policije ter gasilcev,
2. gospodarjenje z gozdovi,
3. opravljanje kmetijskih del,
4. opravljanje geodetskih del,
5. opravljanje geoloških del,
6. urejanje vodotokov in hudourniških območij,
7. vzdrževanje infrastrukturnih objektov,
8. pomoč pri reševanju v primeru naravnih in drugih nesreč,
9. pripravo in vzdrževanje vseh vrst smučarskih prog na zasneženi površini.

4. člen

Na gozdnih cestah in na cestah z makadamskim voziščem v gozdnem prostoru ter na cestah v območjih, ki so zavarovana s posebnimi predpisi (naravni in gozdni rezervati, narodni, regijski in krajinski parki, vodni rezervati, varovalni gozdovi, gozdovi s posebnim namenom) je prepovedano organiziranje voženj z vozili na motorni pogon ali njihova uporaba za testne in kros vožnje, športne, tekmovalne in reklamne vožnje ter njim podobne oblike uporabe.

5. člen

Nadzor nad izvajanjem te uredbe opravljajo inšpektorji za varstvo okolja in policija, na gozdnih in kmetijskih površinah tudi inšpektorji za gozdarstvo in kmetijstvo in na zavarovanih območjih tudi pooblaščeni nadzorniki za varstvo parkov in drugih zavarovanih naravnih znamenitosti.

6. člen

Z denarno kaznijo najmanj 500.000 tolarjev se kaznuje za prekršek pravna oseba ali posameznik, ki stori prekršek v zvezi s samostojnim opravljanjem dejavnosti, če:
1. organizira vožnje z vozili na motorni pogon ali s kolesi v nasprotju s prvim odstavkom 1. člena te uredbe,
2. organizira vožnje z vozili na motorni pogon v nasprotju s 4. členom te uredbe.
Z denarno kaznijo najmanj 50.000 tolarjev se kaznuje tudi odgovorna oseba pravne osebe ali fizična oseba, če stori prekršek iz prvega odstavka tega člena.

7. člen

Z denarno kaznijo najmanj 50.000 tolarjev se kaznuje za prekršek fizična oseba, če:
1. vozi, ustavlja ali parkira vozilo na motorni pogon v nasprotju s prvim odstavkom 1. člena te uredbe,
2. uporablja vozilo na motorni pogon v nasprotju s 4. členom te uredbe.
Z denarno kaznijo najmanj 20.000 tolarjev se kaznuje za prekršek fizična oseba, ki ustavlja ali parkira vozilo na motorni pogon v nasprotju z 2. členom te uredbe.
Z denarno kaznijo najmanj 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek fizična oseba, ki vozi, ustavlja ali parkira kolo v nasprotju s prvim odstavkom 1. člena te uredbe.

8. člen

Ta uredba začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Št. 220-11/94-2/3-8

Ljubljana, dne 9. marca 1995.

Vlada Republike Slovenije
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

Kraj: bliz obvoznice

OdgovorNapisal/-a tol » 05 Feb 2009 18:37

mah....vse to vem uredbo sem si tudi že parkrat prebral

Hočem povedat, da očitno nobena združba/skupina/... očitno slabo zastopa interese gorskih kolesarjev.

Očitno se razmišlja kako bi se uredbo spremenili/zamenjalo z zakonom, da bo glede vožnje z motornimi sredstvi nekako urejeno.

Gre za to, da se očitno uredbo spreminja samo in zgolj z namenom ureditve vožnje na bencin dizel.

Očitno bomo kolesarji spregledani.
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 05 Feb 2009 20:32

lej, zakone pac pisejo tisti, ki nimajo pojma o doticni zadevi.
npr. ta zakon o prepovedi voznje v naravnem okolju je zihr pisala
ena mestna ritka, ali pa en hudo gorec pohodnik, ki ti se telefona
nebi pustu met v naravi
pac v kapitalizmu so se zacel zakoni pisat tko, da se pobere cim vec
dnarja v drzavno blagajno in ne za to, da bi se uredila potrebna
pravila v odnosu med ljudmi samimi in naravo, ves bulshit od
restriktivnih zakonov se pa itak zgovarja na varnost in se nimas kej
vec kurcit, ker ga itak ze v osnovi popusis, taka je pac politika.

tko da se nimas kej obremenjevat kdo se bo (bi lahk) potegnu za tvoje
pravice oz pravice gorskih kolesarjev, ker smo itak manjsina
razen ce ti rata pridet v politiko, dobit renome, dobit ljudi za sabo,
ki se s tabo strinjajo (ne mislm prjatle iz gostilne, ampak iz poslanskih skupin), se prerint in bit zraven tistih pi pisejo oziroma sprejemajo zakone
takrat, pa bos lahk ti ksno pametno besedo reku za nas kolesarje

raj se pozanimi kako bi zakon obrnil v svojo korist, oziroma da najdes luknjo v zakonu

npr.: mislm da nas je clanov na tabli ze kr neki, tut ce neresne odstejemo,
pa se lahko ustanovi neka druzba/organizacija, ki bi skrbela za varnost
rekreativcev in vseh ljudi v naravi, ko nam to rata na drzavni ravni, torej
pridobit pooblastila itd. itd., se v okviru te organizacije ustanovi nadzorni
organ, ki bi kontroliral varnost na terenu. In glej ga zlomka, kako pa je
najbolj kontrolirat drgac kot pa z biciklom. In evo ga smo gozdni redarji na biciklu. Torej bi vsak clan table lahko (s kasnim manjsim tecajem o varnosti v gorah in prvo pomocjo), postal tak redar in pridobil licencno
vizitko, da se lahko fura po planinah z biciklom, in kao nadzira da nebi ksn
kolesar krsil zakona, ce te pa ksn policaj al pa kmet na terenu ustav mu
pa sam kartico pred nos nastavs pa se peljes dalje

tok z moje strani
mam ze oranzni brezrokavnik z napisom "okoljni varnostnik" v izdelavi,
sam se eno fejk izkaznico s fejk imenom in ksnim drzavnim grbom, ter
velikim napisom Ministrsvo za okolje in prostor si naprintam pa mi nau noben policaj pameti solil

ajd
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a tol » 05 Feb 2009 20:52

Ravno v tem je problem, ker očitno institucije/klubi/younameit..očitno vsak dela nekaj na lastno pest....
Kar poglej pod interesne skupine:
Kolesarska zveza
MBK Oreva
KK calcit
KK ravne
KK postojna

Kaj vsi ti klubi mogoče ne spadajo pod eno in isto organizacijo?
Delujejo pa očitno vsak zase...

Ne verjamem, da je malo gorskih kolesarjev. Mogoče je malo tistih, ki kolesarijo na dva tisočake, ostala populacija je pa pomoje kar ogromna.
Pač potrebno je samo, da bi nekdo konkretno in dobro predstavljal te interese neke populacije.

Zadnjič je bila oddaja kjer so se krajani uprli lastniku zemljišča na katerem je gozd in ga ta zdaj ne more prodati, ker so dosegli "pravni interes" kao, da gozd varuje naselje pred močnim vetrom. Pa je bilo jasno izkazano, da so se pred leti že strinjali s sečnjo veliko večjega dela gozda.

Glede "izkaznice": hm res računaš da boš naletel na nekega glupega policaja? Da ne boš an koncu, dobil še kakšne ovadbe zaradi ponarejanja listin.??

Hočem samo reči, da po mojem mnenju bi morala kolesarska zveza narediti veliko več, saj je konec koncev neka krovna organizacija...
Še društvo kadilcev in ljubiteljev tobaka se mi zdi bolj aktivno in ažurno pri zastopanju neke interesne skupine.

Pač nekdo bi se moral zavzemati, da se nekam v zakon vrine, da je dovoljeno kolesariti po poteh, če se s tem ne uničuje okolja in se ne povzroča nevarnosti za druge.
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 05 Feb 2009 21:31

se nisem imel opravka z neglupim policajem

ne mi zamert tisti ki ste policaji, moja pripomba se bolj
nanasa na drzavni aparat in ne na individum
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a ašojla » 05 Feb 2009 21:35

Z denarno kaznijo najmanj 10.000 tolarjev se kaznuje za prekršek fizična oseba, ki vozi, ustavlja ali parkira kolo v nasprotju s prvim odstavkom 1. člena te uredbe.

Je pa luknja v zakonu: mimo "organa" prletiš po zraku! :twisted:
What comes up, must go down....
Uporabniški avatar
ašojla
član

Kraj: KpodK

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 05 Feb 2009 21:49

Bhocewar tukaj so že poskrbeli za službo kjer dobiš pravo izkaznico, pa še ponarejena ne bo. Se bo treba pa v Maribor preselit.http://www.siol.net/slovenija/novice/2009/02/mariborska_redarska_sluzba_odslej_tudi_na_motornih_saneh.aspx

Preberite, na koncu piše katere "zločince" bodo lovili, aja ma pa tudi sprej in lisice. Drugač pa upam, da ne bo tud Jankovič dobil podobno idejo.
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Mojo Jojo » 05 Feb 2009 21:59

nimam besed, se mi zdi da komentarji povejo vse

drgac pa, ce mi jankovic golovec uzame,majke mi da mu
vsakic ki bo sel na golovc laufat, tezim in peš okrog njega
laufam, da mu cim bl pokvarim njegov izlet v naravo

word!
Monkey Control
Uporabniški avatar
Mojo Jojo
član

OdgovorNapisal/-a ašojla » 05 Feb 2009 22:33

Prej je blo mal za hec... Ampak zdej pa res zares moja izkušnja iz Pohorja! Na Arehu smo imel državne igre zimske Specialne olimpijade za otroke s posebnimi potrebami: Organizatorji iz MB in smučarski delavci so speglal poligon za tek na smučeh kot z ravnilom, da bi ja lahko vsi udeleženci tekmoval! Tekmovališče je bilo označeno in za ( po mojih predstavah) resnega voznika motornih sani povsem nezanimivo...Ampak čez noč je SKUPINA mothfckr-jev na saneh razrila štadion do nerazpoznavnosti...Eden izmed žičničarjev mi je povedu, da se bolj ali manj ve, kdo smradi po naravi, ampak jim živi . nič ne more.
Komentiru ne bom, ker ni kej komentirat....
Uporabniški avatar
ašojla
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 05 Feb 2009 22:57

Po nekem nenapisanem pravilu (podobno Murphy-jevemu zakonu) se mi zdi, da takih ne bodo nikoli dobili. Vedno naj* kdo drug... Sploh se mi pa zdi tale bucko na sankah na videz neprimeren za to delo. Ni mu videt, da ima veliko izkušenj s sanmi in agresivno vožnjo. Uporaba solzivca v spreju je pa tudi vprašljiva n.pr. pri skupini bolj krepkih oseb z goggli in podkapami. Kaj pa vem, se mi ne zdi pravi oz. zadosten pristop k problemu...

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a BOR-M » 05 Feb 2009 23:37

Ne vem, če sta prebrala do konca? Tam piše "tudi gorske kolesarje, ki jih je vsako leto več".

A misliš da jim bojo poleti dali pa kolo? Bi prej rekel, da bodo imeli ATVje, lovili bodo pa nas kolesarje, saj drugih itak ne bodo sposobni ujet.
Uporabniški avatar
BOR-M
član

OdgovorNapisal/-a Greg-xtr » 05 Feb 2009 23:52

Tole z redarstvom za motorne sani je še ena "bučka", ki je na papirju, v realnosti se pa ne bo doseglo nič. Ima solzilec.....ja kako bo pa prišel tako blizu, da ga bo uporabil (močno pa tudi dvomim v delovanje solzilca čez podkapo in očala, ki jih imajo načeloma vsi "sankaši") Ima lisice....kako ga bo pa uklenil, če ga ne sme ustavit, da mu bo pa kdo ustavil, pa tudi močno dvomim. Pa tudi o sposobnostih vožnje telih redarjev malo dvomim (lahko da se motim).
Bi pa tudi jaz rad videl, kako bodo lovili kolesarje. Spet bo naj** nekdo, ki v bistvu sploh ni problematičen in ne povzroča neke hude škode ter ne ogroža ostalih, "divjaki" pa bodo lepo prišli skozi (popolnoma enako se dogaja na naših cestah). Stvari se lotevajo na napačnem koncu, kar je pa že tako praksa v naši državi.
life is a lesson, you’ll learn it when you’re through
Uporabniški avatar
Greg-xtr
član

Kraj: Zidani Most

OdgovorNapisal/-a MatevzV » 06 Feb 2009 12:32

Heh pojdimo vsi k Lovski zvezi, +še pištolo boš lahko nosil s sabo(mišljeno kot hec)

LP
Hit me in the face because I'm bulletproof, and you'll break your arm! MTB Železniki
Without roots and stones is not fun!!!
Na kolesu sem najbolj vesev, sam takrat ko na koncu ostanem cev!!
Uporabniški avatar
MatevzV
član

Kraj: Selška dolina - Železniki

OdgovorNapisal/-a ašojla » 06 Feb 2009 13:43

BOR-M napisal/-a:Ne vem, če sta prebrala do konca? Tam piše "tudi gorske kolesarje, ki jih je vsako leto več".

A misliš da jim bojo poleti dali pa kolo? Bi prej rekel, da bodo imeli ATVje, lovili bodo pa nas kolesarje, saj drugih itak ne bodo sposobni ujet.

Bor-M, te čist razumem in dobro sem prebral, kaj piše...! Navsezadnje so se na to temo na Tabli že pošteno kresala mnenja...! Sam se ne sekiram več dosti ( pa naj se sliši nojevsko ali ne...) zaradi birokratskih nonsensov. Sem ful za, da iz naravnega okolja zakonsko preženejo vse džipe, kroske, ATVje, motorne sani v privat, turistični,adrenalinski uporabi in skrajno bedasto se mi zdi, da je gorsko kolo oz. gorski kolesar v bilo kakšni etično-turno-frirajderski pojavi izenačen in tretiran kot motorizirane verzije samohodk za ritje po gozdu in naravnem okolju in z njih vozniki! Sam se aktivno s tem ne bom ukvarju preveč, ampak bom vozu v skladu z svojo etiko in odnosom do narave a.k.a. zdravo človeško pametjo! In če je to v nasprotju z zakonom, je pač v nasprotju z zakonom! Upam pa, da si prebral, kako je to teh uredb sploh prišlo...
Zadnjič spremenil ašojla, dne 06 Feb 2009 18:48, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
ašojla
član

OdgovorNapisal/-a tol » 06 Feb 2009 14:02

ašojla napisal/-a:
BOR-M napisal/-a:Ne vem, če sta prebrala do konca? Tam piše "tudi gorske kolesarje, ki jih je vsako leto več".

Bor-M, te čist razumem in dobro sem prebral, kaj piše...! Navsezadnje so se na to temo na Tabli že pošteno kresala mnenja...! Sam se ne sekiram več dosti ( pa naj se sliši nojevsko ali ne...) zaradi birokratskih nonsensov. Sem ful za, da iz naravnega okolja zakonsko preženejo vse džipe, kroske, ATVje, motorne sani v privat, turistični,adrenalinski uporabi in skrajno bedasto se mi zdi, da je gorsko kolo oz. gorski kolesar v bilo kakšni pojavno-etično-turno-frirajderski pojavi izenačen in tretiran kot motorizirane verzije samohodk za ritje po gozdu in naravnem okolju in z njih vozniki! Sam se aktivno s tem ne bom ukvarju preveč, ampak bom vozu v skladu z svojo etiko in odnosom do narave a.k.a. zdravo človeško pametjo! In če je to v nasprotju z zakonom, je pač v nasprotju z zakonom! Upam pa, da si prebral, kako je to teh uredb sploh prišlo...

Tako to gre:
pohodniki bi in so izločili vse skupine ki po njihovem mnenju ne pašejo v okolje.
Kolesarji bi radi vrgli ven samo tiso kar gre na bencin/dizel...
...

Treba je najti neko kompromisno rešitev, ki bo ugodna za vse skupine, samo pohodniki so očitno tako močni, da ....
In v tem je problem, vsak bi rad samo za svojo rit poskrbel, zato pa je stanje tako kot je.

Tudi sam nisem pristaš neki mx al pa snežnih sank, samo naprimer na Veliki planini so vlečnice kar nekaj časa delovale na dizel, pa so vsi veselo smučal...

Nam slovencem manjka malo več odprtosti za drugače misleče...
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a ašojla » 06 Feb 2009 18:30

Word, Tol, ti sploh ne oporekam! Ampak tud debat na prežvečene teme ne bom odpiru...! Men je s kolesom v naravi najlepš, če sem sam al pa tam do tri-štiri ( z mano vred ) max, zato se res ne sekiram preveč... Tud za to ne, al sem gorski, fri, turni, neetičen, etičen.... mi je prov smešno, ko berem lastne poste izpred kakega mesca al pa dveh nazaj...
Je bla tista (in podobne) debata sprožena iz čist napačnih osnov....
Uporabniški avatar
ašojla
član

OdgovorNapisal/-a Teta » 07 Feb 2009 13:24

Malo offtopic:
Tako to gre:
pohodniki bi in so izločili vse skupine ki po njihovem mnenju ne pašejo v okolje.
Kolesarji bi radi vrgli ven samo tiso kar gre na bencin/dizel...
...

Pohodniki bi izločili tudi nudistične planince.
Kdo je bolj nor je pa druga.
Uporabniški avatar
Teta
član

Kraj: Trzin

OdgovorNapisal/-a cebelca » 11 Feb 2009 09:34

bhocewar napisal/-a:dejte si najprej vse prebrat, pa pol komenterite

bodite pozorni na odebeljeni tisk

--------------------------------------------------------------------------------

16. Uradni list RS, št. 16/1995 z dne 17.03.1995

Če že citiraš uredbo in "odebeljuješ", citiraj vsaj pravilno različico Uredbe. Ravno ta dva člena, ki si ju "odebelil" sta bila namreč novelirana.:mrgreen:
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a Zvezdica Zaspanka » 11 Feb 2009 13:15

lp,

uredba sploh nima pravne podlage. Sprejeta je bila nezakonito in je hkrati protiustavna. Dajte si to dopovedati.

Tudi po sprejetju ZON, ZVO, ZG in drugih okoljskih predpisov, ni bila usklajena z njimi (uporablja druge, nesistemske pojme, uredba ne more predpisovati pravic in dolžnosti - kazni itd.). Zatorej tudi po "novi" ureditvi nima pravne podlage (četudi na zakonodaja.gov.si piše, da ji ZON daje pooblastilo, a s tem se nikakor ne morem strinjati).

Tko da ne govorite o uredbi, ampak če že debatirate, dajte vsak o predpisih, ki so veljavni. In ti imajo tudi mnogo hujše kazni. Med drugim tudi zaseg kolesa (153. člen ZON).

Tolko na hitro.

zz
Ježeš Marija, kaj so mi storili?
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

Kraj: Coklburg

OdgovorNapisal/-a cebelca » 11 Feb 2009 14:06

Zvezdica Zaspanka napisal/-a:uredba sploh nima pravne podlage. Sprejeta je bila nezakonito in je hkrati protiustavna. Dajte si to dopovedati.

A obstaja odločba Ustavnega sodišča?
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a lenko » 11 Feb 2009 15:12

kaj zdej te lahko kaznuje al ne če se voziš po planisnki poti? mi ni čisto nic več jasno.
lenko
član

Kraj: Dobrepolje

OdgovorNapisal/-a cebelca » 11 Feb 2009 15:15

Dokler Uredba velja, JA. Protiustavna gor ali dol.

In zaenkrat še velja, ali pač ne? Čakam ZZ-jev odgovor.
Uporabniški avatar
cebelca
vuvuZZZela

OdgovorNapisal/-a TomažT » 14 Feb 2009 10:09

Še en članek o nadzoru: http://www.dobrojutro.net/index.php?stran=novice&tip=10&id=13361

Za nas je pomemben predvsem zadnji stavek članka.

In kako bi naj ta zelena straža delovala?! Do ali na planinske poti se bodo pripeljali z njihovimi Nissani?! S konji bodo lovili motoriste? Se bodo sami spravili na kolo? To enostavno ne deluje. Imam občutek, da bodo spet prirejali zakon, tako da bo v korist občinski blagajni..

Neprimernim ljudem se daje takšna avtoriteta - neumno..

In kaj lahko sam naredim glede tega?! NIČ. Dokler bodo našo občino vodile živali, katerih jezika ne razumemo, nič..

Za šalo: morda bi se lahko ustanovila odvetniška pisarna, v kateri bi se zavzemali za kolesarje in ostale udeležence v naravi?
Zares: Kazni omenjenih zakonov so se/se bodo zvišale.

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a kike » 14 Feb 2009 10:13

in kaj so ta zelena straža?
Diplomirani redarji, z pooblastili? Občinski varuhi zakona wtf
To z redarji je šlo že v Lj predaleč :evil:
If everything is under control, you are going too slow
Don't listen to THEM, saying that less travel is better, its just a marketing campaign of insurance companies
Uporabniški avatar
kike
član

OdgovorNapisal/-a ašojla » 14 Feb 2009 10:17

Pa še glupa formulacija: zaradi povečanega prometa z kolesi???? Sem mislu, da bi moral bit tak promet zaželen povsod, ne samo na Pohorju! Ampak zgleda, da je EKO prevoz samo še peš... :roll:

Kaki bumbarji...!
Uporabniški avatar
ašojla
član

OdgovorNapisal/-a TomažT » 14 Feb 2009 10:32

Začelo se je z rdečimi mestnimi redarji, v katere so vključevali tudi brezposelne ljudi. Na začetku so ti predvsem pisali kazni za napačno parkiranje. Veliko ljudi ni imelo spoštovanja do njih, saj so brez avtoritete bili bolj kot ne za zgago. Konfliktov je že takrat bilo veliko. Sedaj pa imajo vedno več pooblastil, spoštujejo pa jih še vedno ne, tako da prihaja do kompleksnejših konfliktov. Vse skupaj je v osnovi zgrešeno... Že pri policiji ga mimo pihajo, kaj šele pri redarjih. Potrebne so velike spremembe. Saj to ni normalno, da ti nekdo, s slabim letom akademije v Tacnu, brez človeškega pogleda na vso zadevo greni življenje, opirajoč se na napiflane zakone, člene in točke iz tistih knjigic.. Pa da ne bo kdo rekel, kako so sprejemni testi zahtevni - fizične nardi skoraj vsak, ki ni zanemarjen, pri psihičnih pa tako lahko lažeš kolikor hočeš.. Poleg tega (moje mnenje) se mi zdi, da gre kar nekaj ljudi za policaje/redarje zato, da si lahko kasneje krojijo zakone po svoje.. Pravna država my ass..

Sem malo zašel iz teme.. Ja, ta zelena garda ali kaj že, bi naj bili ti rdeči redarji.. Izgleda, da bodo dobili še nove uniforme..
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a Ferjo » 15 Feb 2009 10:35

Koliko pa znaša kazen, če te zalotijo pri tem ilegalnem športu :?:

Pa zanima me tudi, če ima kdo osebne izkušnje s temi zelenimi redarji. Kar sem zasledil po forumu, se mi namreč zdi da v realnosti ta zakon ne predstavlja prav velike nevarnosti.

Tudi, če te redarji 'ujagajo', greš peš do prvega ovinka, nato pa spet na kolo. Sigurno ti redar ne nese kolesa do asfalta, da bi prepreči nadaljno vožnjo.
Uporabniški avatar
Ferjo
član

Kraj: med Novo Gorico in Krasom

OdgovorNapisal/-a TomažT » 15 Feb 2009 12:54

Zelena straža še ne obstaja in upam, da bo tako tudi ostalo. Vsaj v tem smislu. Trenutno je na ravni predloga.
Se mi zdi, da sem po tv videl, da je bila stara kazen 10000SIT. Več ti o tem ne znam povedat.

Lp, T
TomažT
član

OdgovorNapisal/-a ašojla » 15 Feb 2009 14:40

Če jih pa že bodo ustanovili, bojo pa njihov plen itak "turaši", hehe

:twisted: !

(..mal pa lahko, a ne?..)
Uporabniški avatar
ašojla
član

OdgovorNapisal/-a Zvezdica Zaspanka » 18 Feb 2009 14:43

yo,

čebelca...

če si tako pametna, bi lahko vedela, da s prekrški ne moreš več pred ustavno sodišče. Že en lep čas, pa udi sicer - ustavno sodišče je skrajno sredstvo - neyakonitost podzakonskih aktov v teoriji lahko ugotavlja vsak upravni organ, predvsem pa sodišče. Sicer se mi pa ne da razlagat, hotel sem vam samo povedati, da se pogovarjate o stvareh, ki so passe. Lep dokaz o rganiziranosti MTB scene. Meni je vseeno ali mi verjameš ali ne, tako pač je.

Sicer pa je vsak lahko celo srečen, če dobi kazen po uredbi - ker je milejša + izpodbiješ jo lahko zlahka (sodno varstvo ostane, just don"t call me).

Pa še en poduk ostalim: če ste tako leni (nesposobni), da ne odsurfate na www.uradni-list.si (ali pa najdi.si) in si najdete yakone in preberete kayenske določbe, vam lahko pomaga samo še bog. Kazni lahko določa SAMO zakon. Yato je uredba neyakonita. akone si pa iščite sami.

zz
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

OdgovorNapisal/-a ZigaK » 18 Feb 2009 17:12

Tole bi pa reku da je tipičen primer za uporabo izreka: s tujim kurcem po koprivah.
Namreč, zz vehementno zagotavlja, da je odločba neustavna, izpodbiješ jo zlahka in nevem kaj še vse,obenem pa pripomne: just don't call me.
Zatakne se pri tej majhni podrobnosti, zz ne pride pomagat. Zakaj ne, lahko samo ugibam, najbrž zato, ker bi to piece of cake izpodbijanje požrlo toliko pravniških ur, da vsak normalen bankrotira? Se motim?

Sej z ostalim kar je napisano ne morem drugega kot da se strinjam. :mrgreen:
I would be able to pick off any of them. All of them. No problem.
Uporabniški avatar
ZigaK
15° čeh

Kraj: KrG - Litija

OdgovorNapisal/-a tol » 18 Feb 2009 17:25

@zvezdica zaspanka
Niso vsi diplomirani pravniki in nimajo vsi narejenega pravosodnega izpita...
Nekater dejstva so pač tebi znana, nek elektroinžinir se pač ne poglablja v pravne zadeve...

Če bi bilo vse tako simpl, če bi bi bilo to znano vsakemu povprečnemu posamezniku, potem se pa vprašam kater idiot je lahko napisal tako uredbo...?Kako lahko vlada potem izda tako uredbo, saj vrjeto prej pridobi mnenje pravne službe...ali pač pravna služba vlade nič ne dela

Če si pač pravnik, razumem da obvladaš področje...ne pa tega pričakovat od mesarja do elektroinžinirja....

Drugače predvidevam, da si sam popravljaš pralni stroj ko se pokvari saj lahko skoraj vse o delovanju pralnih strojev najdeš na netu
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a IZO » 18 Feb 2009 17:32

Žal ima zz popolnoma prav...recimo kdor je podjetnik, mora v piko poznati zakone- nepoznavanje ne opravičuje prekrška, preverjeno iz prve roke. Sem čisto navaden usran šlosar, zakone naj bi pa poznal kot pravnik- tako pač je. Zato nas pa lupijo razne inšpekcije...
Uporabniški avatar
IZO
član

Kraj: kamnik

OdgovorNapisal/-a tol » 18 Feb 2009 17:41

Jah če si podjetnik, je pa dejstvo da si prebereš zakone, ki se nanašajo na tvojo dejavnost...to mi je logično.
Ni mi pa jasno zakaj bi moral en elektriinžinir iz xy podjetja vedet kako postopat po xy zakonu....

Vrejetno kot šlosar nisi šel prebirat Zakona o bloudkovih nagradah?ali pač?
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a IZO » 18 Feb 2009 18:03

Nisem pa kakšenga drugega tudi ne, zato me pa košta! :oops:

Še enkrat pomisli pa ti bo jasno... :wink:
Uporabniški avatar
IZO
član

Kraj: kamnik

OdgovorNapisal/-a tol » 18 Feb 2009 18:05

Inšpektor ti mora itak sam opozorit na pravice ali pa obveznosti in pač mora skrbet, da ti nepoznavanje zakonov oz nevednost niso v škodo...
tol
nadpovprečno sitn

OdgovorNapisal/-a Zvezdica Zaspanka » 18 Feb 2009 21:56

no, lep pozzrav še enkrat. Tokrat malce neresno:

Če si ne pustite dopovedati, vam pač ni pomoči (kaj sem in kaj dosedaj nisem naredil za MTB sceno in kaj sedaj delam pa ni vaš problem). Čebelca, lepo se imej, upam da vsaj svojemu avtomehaniku bolj zaupaš oz. sožalje avomehaniku pa dohtarju ... pa še komu (če nisi dojela: če o stvari nimaš pojma je ponavadi bolje da si tiho, tvoj zadnji post pa je za v Mikijev zabavnik, hehe).

Samo hotel sem vam povedati eno reč, in ja, s svojim kurcem po teh koprivah ne bom več mahal - evo nikoli več, vsaj prek/zaradi table ne. In še posebej ne v tej temi. Če pa hočete pravno pomoč, predlagam da se obnete na proizvajalce, prodajalce in tako naprej... če vam že prodajajo gorsko kolo.

ajde fejst bodte,

zz
Uporabniški avatar
Zvezdica Zaspanka
član

OdgovorNapisal/-a 3X » 10 Apr 2009 06:29

Kakšna razlaga?
citiram:
Predstavnika Planinske zveze sta opozorila tudi na Zakon o planinskih poteh. Še vedno ni razrešeno vprašanje glede financiranja 8240 km planinskih poti in tudi nadzora nad njimi. Vse več je primerov voženj s kolesom po planinskih poteh, ki jih kolesarji uničujejo in povzročajo tudi nevarnost za pohodnike. Kolesarji na poti z vrha Grintavca, Storžiča, Triglavskega pogorja, Triglavskega narodnega parka in v visokogorje ne sodijo.

cel članek pa tukaj:
http://www.pzs.si/index.php?stran=Novice&novica_id=4328
Uporabniški avatar
3X
Tuneeeeel!

Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a ašojla » 10 Apr 2009 16:10

Jawohl, bicikel trajber šnel raus!!!!
Uporabniški avatar
ašojla
član

OdgovorNapisal/-a urbe » 03 Avg 2009 08:21

Parkiranje TNP rangerja. Ma, je bila gneča, pa je moral še on nekam »stisnt« terenca …
Slika
Pomembna je dolžina, ne tehnika!
Uporabniški avatar
urbe
OZNA sve dozna

Kraj: Mesto muzej

OdgovorNapisal/-a R4ND0M » 03 Avg 2009 08:38

Lobistično organizacijo rabmo. Sam poglejte kolk je gorskih kolesarjev. Povprečno kolo tle na tabli ne vem če stane manj kot dva tisoč evrov. Pa ne mi rečt da si ne more skoraj vsak prvoščt dat enga stotaka, premožnejši pa tja do pet recimo na leto, da bi nekega dne popolnoma legalizirali gorsko kolesarjenje (dejansko po gorah).
S tem denarjem bi lahk podkupovali člane raznih planinskih društev :evil: , eliminirali nepodkupljive :twisted:(ne, sej en namigujem na umor lol, obstajajo bolj sofisticirani in elegantni načini), lobirali v vladi in državnem zboru, spravli kakšnega mtb-ju naklonjenega poslanca v parlament :twisted: , itd.

Drgač pa je zvezdica zaspanka pravilno napisal, nima smisla se kregat s tistim kar je tam zapisano na takšnem nivoju, argumenti (FAIL čebelca Maja >.<)
tol napisal/-a:Inšpektor ti mora itak sam opozorit na pravice ali pa obveznosti in pač mora skrbet, da ti nepoznavanje zakonov oz nevednost niso v škodo...

Ja, marsikdo bi marsikaj mogu v idealnem svetu, na koncu pa se vse konča pri posamezniku in nepoznavanje prava vedno škodi.
Izjeme lahk greš iskat po pravljicah s kakšnema vrhovnega sodišča ZDA, večinoma so kr zabavne, smešne, recimo o tem kako se nekdo preseli iz ene države v drugo in ne ve za neko obskurno določbo, ki določa neko zelo specifično dolžnost. V Sloveniji KZ 21.(1) ? ne poznam sodne prakse za tem, tako da ne bi vedu v katerih primerih sodišča priznavajo zmoto za "opravičljivo".
Uporabniški avatar
R4ND0M
član

Bravo Bolgarija

OdgovorNapisal/-a braco » 03 Avg 2009 22:34

Na kratko.
Da biciklisti milostljivo prosimo za pravico do našega načina življenja Planinsko zvezo, se mi zdi jalov in predolgotrajnen, vendar pa vseeno iskren in hvalevreden poizkus.
Organizirajmo shod-e biciklistov pred parlamentom, ki bi javnost informiral o naši zahtevi. Da, zahtevi in ne prošnji.
Počutim se skrajno prikrajšanega za nekaj, kar je drugje samo po sebi umevno. Vedno me spremlja nelagodje, ko se odpravljam v naravo. Pokažimo, kako funkcionira ostala kolesarska Evropa in zakaj nočemo biti drugačni od nje, tudi naši otroci ne.
Storiti moramo zelo malo, seveda če je v nas vsaj nekaj energije, da bi kaj spremenili. Dobiti se na istem mestu in ob istem času.
-braco
http://mtb.bg/
Uporabniški avatar
braco
član

OdgovorNapisal/-a dobra_tura » 04 Avg 2009 16:57

braco,
vsekakor imaš mojo podporo in hkrati poterjujem udeležbo, v kolikor bo organizirana!!
...., da se zgonim....
Uporabniški avatar
dobra_tura
član

Kraj: Nekje na Štajerskem

Re: Bravo Bolgarija

OdgovorNapisal/-a Mako » 04 Avg 2009 18:07

braco napisal/-a:Pokažimo, kako funkcionira ostala kolesarska Evropa in zakaj nočemo biti drugačni od nje, tudi naši otroci ne.

A lahko to malo bolj na široko obrazložiš?
Kakšno je torej stanje glede MTB in vožnje v naravi širom Evrope.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a R4ND0M » 04 Avg 2009 18:45

Eh EMO-ti, pred parlament boste šli jokat kako vam je bad >.< , low.
Uporabniški avatar
R4ND0M
član

OdgovorNapisal/-a mannetou » 04 Avg 2009 19:51

Ne vem sicer kako funkcionira vsa "kolesarska Evropa", zdi se mi pa, da tudi po drugih alpskih deželah ni gorsko kolesarstvo povsem svobodno. Ravno tako se menda v Dolomitih v Italiji lahko vozi le po določenih poteh.
Bi bil pa vesel, če za gorske kolesarje ne bi bilo nobenih prepovedi.
Zadnjič spremenil mannetou, dne 04 Avg 2009 20:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
mannetou
član

OdgovorNapisal/-a braco » 04 Avg 2009 20:15

mako napisal/-a:
braco napisal/-a:Pokažimo, kako funkcionira ostala kolesarska Evropa in zakaj nočemo biti drugačni od nje, tudi naši otroci ne.

Npr. na Gardi. Legalno se lahko voziš po poteh, ki so imenovane in označene kot kolesarske. Planinci in kolesarji koegsistirajo. Podobna formula je tudi drugje. Enostranske in egoistične "norme" ne morejo pripeljati do "naravnega stanja". Očitno so Italijani, Francozi, Kanadčani in drugi, presegli delitve.
Po domače. Pot je preozka za butla in dovolj široka za dva pametna.
-braco
Uporabniški avatar
braco
član

OdgovorNapisal/-a braco » 04 Avg 2009 20:36

R4ND0M napisal/-a:Eh EMO-ti, pred parlament boste šli jokat kako vam je bad >.< , low.

Jokamo že nekaj časa, vsaj jaz tako mislim. V prihodnje bi zahtevali. Določeni privilegiji pač s časom izgubijo pomen. Na našo srečo se je pojavil Gary Fisher, strah in trepet planincev. Zahtevam-o samo enakovreden odnos. Samo to, nič več.
-braco
Uporabniški avatar
braco
član

OdgovorNapisal/-a Mako » 05 Avg 2009 08:47

braco napisal/-a:
mako napisal/-a:

Npr. na Gardi. Legalno se lahko voziš po poteh, ki so imenovane in označene kot kolesarske. Planinci in kolesarji koegsistirajo. Podobna formula je tudi drugje. Enostranske in egoistične "norme" ne morejo pripeljati do "naravnega stanja". Očitno so Italijani, Francozi, Kanadčani in drugi, presegli delitve.
-braco

Pusti Gardo na miru. To je poseben turistični primer.

Kako je v Italiji čez mejo, kako je v Avstriji.
Kako je v Franciji. Pa ne zdaj naštevati stanje ob bajk parkih v Franciji. Ampak splošno vožnja v naravnem okolju.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a braco » 05 Avg 2009 08:54

mako napisal/-a:
braco napisal/-a:
mako napisal/-a:

-braco

Pusti Gardo na miru. To je poseben turistični primer.

Mi, ki smo tako veliki, pa ne moremo biti turistični primer?
Uporabniški avatar
braco
član

OdgovorNapisal/-a Mako » 06 Avg 2009 19:27

mako napisal/-a:Kako je v Italiji čez mejo, kako je v Avstriji.
Kako je v Franciji. Pa ne zdaj naštevati stanje ob bajk parkih v Franciji. Ampak splošno vožnja v naravnem okolju.
Uporabniški avatar
Mako
Šef klinike

OdgovorNapisal/-a R4ND0M » 06 Avg 2009 19:41

braco napisal/-a:Jokamo že nekaj časa, vsaj jaz tako mislim. V prihodnje bi zahtevali.

S protestiranjem pred parlamentom ? :mrgreen:
Vse kar boš odnesu od tega je da bo tvoje ime v databaseu policije pod kakšno kategorijo "skrajneži" al kaj podobnega pol k te bodo popisali. Tebi je verjetno vseeno kak mlajši mulc k bo bil s tabo pa zaradi tega ne bo dobu državne službe oz bilo kaj za kar rabiš preverko.
Al dejansko pričakuješ da dobiš dovoljenje za protest pred parlamentov za pravice gorskega kolesarjenja... srečno :D
Uporabniški avatar
R4ND0M
član

OdgovorNapisal/-a Rosomah » 07 Avg 2009 15:29

Včeraj sem bil na Kriški gori, kjer so mi pri koči dali jasno vedet da kolesarji nismo dobrodošli (to je bilo na tem kraju zame prvič). Načeloma nič novega, vendar mi v kar dolgi debati gospod (verjetno upravitelj koče) omeni da so na zadnji seji PZS dobili navodila da morajo gorske kolesarje aktivneje preganjati s planinskih poti in naj si preberem zapisnik zadnje seje ki zaklučuje temo z: "kolesarji ne sodijo na planinske poti".
Po nekaj mojih argumentih in ko se je gospod malo umiril je navedel da je razlog v tem, da PZS ima dovoljenje za uporabo markiranih poti od lastnikov zemljišč kjer te poti potekajo, medtem ko kolesarji ne spadamo v to kategorijo in dovoljenja za uporabo teh poti nimamo.
Enjoy the ride.
Rosomah
član

Kraj: Tržič

PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Zakonodaja, legalizacija in sorodno.

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov