Trail, enduro, AM, ... kaj so te nove kratice

Vprašanja, ocene in debate o opremi gorskih kolesarjev

Trail, enduro, AM, ... kaj so te nove kratice

OdgovorNapisal/-a MarE » 13 Jun 2018 18:02

Madona par let ne nabavim bajka pa je ta marketing čisto ponorel. Včas je bil XC, FR in DH :)

Malo gledam nove okvirje, pa mi vse skupaj deluje prilično anoreksično. A so izumili kake nove aluminije, ali so sodobni okvirji samo za eno sezono, da se čimveč proda? Jaz sem še iz časov, ko smo gonili Remcove krave v hrib, tako da me okvir, ki vaga 12 kil sploh ne moti veliko. Trenutno imam 2 trdaka, ki imata po 17 kil (dartmoor hornet, 180 hoda), samo bi moje kosti rade spet kaj mehkejšega pod ritjo. Vidim pa, da se iz marketing solate ne znajdem veliko.

Rad bi pa simpl (bicikle sem si do sedaj še vse sam sešraufal), robusten, s kako kilo preveč (naj ima raj preveč aluminija in solidne švase) okvir. Kaj je sodoben ekvivalent enemu specialized sx ali pa kona demo ali pa SC bullit in podobnemu? Pogoj je, da okvir zdrži vsaj 5 sezon "rekreativne" vožnje po alpski podlagi in v bajkparkih, pa da je za višino meter 100 in cca 100 kil špeha....

Eni suđeščns ? Jaz sem med temi facebook bicikli enostavno ne znajdem (več).
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

Kraj: ... ..... ....- -- - -...

Re: Trail, enduro, AM, ... kaj so te nove kratice

OdgovorNapisal/-a cebe » 13 Jun 2018 18:33

Mare, dejansko zlomljenih okvirjev skoraj ni vec v primerjavi z nekdaj, ceprav precej vec ljudi vozi polnovzmetence.
Malo preglej kaksen je customer support, kako dolocenr znamke urejajo reklamacije, itd.
Ce kupujes novega, se precej bolj upostevaj prejle napisano...

Npr. nas bivsi rokometas je tvoje visine (se malo vec) in tvojih kil (se nekaj vec + se vedno aktiven sportnik). Govorim o Pajovicu... On je zdaj par let zlorabljal S. Stumpy 27.5 in se nedavno vzel novega. Ima ga za ture, bajk parke, otroske voznje, pac vse. Ni imel nobenih tezav...
Uporabnik table "androw" (v tvojih merah) je par let tudi konkretno zlorabljal se starejsega Stumpya 29, pa kolikor vem, brez nekih tezav...

Da si v dvomih v vzdrzljivost... Verjemi, da ni sile. Razni tekmovalci v veliko vecje ekstreme kot ti/mi spravijo 12, 13 kilske bajke, pa ni tezav.

Vec se ti bo lahko pomagalo, ce bos povedal budget, nov/rabljen, vec tur/vec parkov, itd.

Jaz bi zate gledal bajk s cca 14-15cm hoda, konkretno vilo in shock, urnk zavore, pa 29 col.
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a komar » 14 Jun 2018 09:09

Mare,
na jeklo si pomislil? :lol:
LP
Uporabniški avatar
komar
član

Kraj: novomesto.freeride

OdgovorNapisal/-a cronos » 14 Jun 2018 09:38

Pokajočih okvirjev je dandanes precej malo, za tvoje potrebe glej "enduro" facebook kategorijo (Reign, SC Nomad, Meta 4.2 ipd. :) Ti bicikli zdržijo po moje več kot marsikateri oldschool DH bicikel. Za malo bolj bike park varianto pa poglej recimo Commencal Furious.
cronos
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 14 Jun 2018 12:08

Sicer sam nimam izkušenj, ampak sodeč po tvojih željah in stilu vožnje (kolikor se ga še spomnim, glede na to, da je že dooolgo kar smo se videli) bi ti priporočal tudi kakšnega Litevilla 601 (jih kar nekaj vozi tole zverinico in so zelo zadovoljni, tudi za bajkparke dovolj močna) ali pa novega 301-ko, te delajo tudi v XXL formatu, MK14 pa ima tudi 160mm hoda.

Sam sem s svojimi +/-105kg zelo zadovoljen s karbonskim (mainframe) Spec Endurom, zaenkrat po letu in pol zlorabe še nobenih večjih težav (že trkam po lesu :mrgreen:) ;)

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Andraž » 14 Jun 2018 14:28

LV 601 res ustreza tvojim pogojem (zdrži vse kar si upaš).....glej predvsem do Mk3 (Mk4 ma mal probleme oz. vsaj moj, predhodni niso mel takih težav...). Najbol se splača rabljen okvir in nova oprema.....mal spremljaj:
https://bikemarkt.mtb-news.de/search/Liteville-601

Andraž
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a MAAC » 14 Jun 2018 19:17

@Andraž: me malo firbec daje, kakšne probleme ima MK4?

Maac
Ni nam lahko... je pa fajn!!!
Uporabniški avatar
MAAC
aufbix PR

Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Andraž » 14 Jun 2018 19:45

Uf nevem če hočeš vedt :D

Jst mam vsaj s svojim težave s premikanjem enega ležaja (premika se po ležišču, tudi če ga zalimam....) - zaenkrat še čakam na rešitev s strani LV....
Gre se za ležaj, kjer pride vpet seatstay v rockarm (pri meni na levi strani). Predhodne verzije so mele vmes še os, sedaj je ni ker je sedežna cev pomaknjena naprej in se zanašajo na to da bo ležaj na mestu ostal samo z ujemom, ampak pri meni ne drži....(prvotno je bila mišljena (je v manualu narisana) še ena segerca, ampak je ni..)

Andraž
Enduro boys crew.
Uporabniški avatar
Andraž
član

OdgovorNapisal/-a MarE » 15 Jun 2018 22:13

Kul. Hvala za vse info. Res vidim, da so v glavnem marketing finte. Najbolj me pa veseli, da je tehnologija dozorela do te mere, da je okvir zanesljiv. Saj malo sem v prvem postu pretiraval, ampak malo pa je tudi resnice...

LV601 mi je padel v uč pred časom. Lep, čist dizajn in mehanika je videti korektno na svojem mestu. Spec vidim, da je karbonc. Cene niso pretirane (za karbonca). A je štos v masovni proizvodnji, ali šparajo? Sicer po odgovorih sodeč, je zadeva močna in zanesljiva.

Sproti mi je še padlo na pamet, da zašvasam starega speca, dam gor gladke debele gume in ga predelam na elektriko.

Kako pa kaj v praksi gre skupaj 29 in recimo bajkpark? Nekako velik skok se mi zdi iz 26 na treking velikost, ko sem že 25+ let na 26 colah.
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a cebe » 15 Jun 2018 22:19

Ce 175- veliki/majhni nimamo tezav z 29kam... ;)
...live for something or you'll die for nothing!
Uporabniški avatar
cebe
član

Kraj: Pragwald

OdgovorNapisal/-a MarE » 15 Jun 2018 22:40

:)

Kam spada pa okvir Santa Cruz Nomad ?
Uporabniški avatar
MarE
Obuti MarE

OdgovorNapisal/-a Buschi » 16 Jun 2018 07:43

MarE napisal/-a:Spec vidim, da je karbonc. Cene niso pretirane (za karbonca). A je štos v masovni proizvodnji, ali šparajo?

Ne, drugi oz večina drugih je dvignala cene, zato zgleda Šalabajz pocen... :|

Glede na to, da si stare šole, A ENOLEŽAJNA KLASIKA TE PA NE ZANIMA ??????
Planinec...Gorski kolesar...Enduro motorist!
Uporabniški avatar
Buschi
Vaški peciklmehanik

Kraj: Dolina Bratov Šrot

Vrni se na Oprema

Kdo je na strani

Uporabniki, ki brskajo po tem forumu: 0 registriranih uporabnikov